STADSNIEUWS Uit den Omtrek Gemengd Buitenland, nieuw aan te wijzen ligplaats worden verwezen en verhaald. De kosten van een en ander komen uit den aard der zaak ten laste van het schip. Ik noodig u uit met dit voorschrift rekening te houden en ter voorko ming van schade het noodige te doen, opdat aan boord afdoend toe zicht worde gehouden. Priester Daens. De ziektetoestand van priester Daens, die in de laatste dagen eenig-zins verbeterd was, is opnieuw verergerd, zoodat men een nood- lottigen afloop vreest. Examen adspirant-Iandmeter. De minister van financiën maakt bekend dat in Augustus of Septem- ter a.s., te 's-Gravenhage, examen zal worden gehouden voor de be trekking van adspirantlandmeter van het kadaster, waarvoor ten hoogste tien plaatsen kunnen ver vuld worden dat tot dat examen kunnen worden toegelaten zij, die op 1 Januari j. 1. hun 11de jaar zij n iugetreden en den vollen ouder dom van 23 jaar nog niet hebben bereikt; dat vervallen is de Bi-ciüaal dat niemand relt toegelaten, j-qj. v,-1 belanghebbenden zich voor 15 Juli bij gezegeld request om toelating tot het examen hebben te wenden tot den Minister voor noemd met overlegging vana. het bewijs dat de candidaat Nederlander is; b. een bewijs van goed zedelijk gedrag, afgegeven door het bestuur zijner woonplaatso. zijn geboor te-akte. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de Staatscourant No. 133 van 1905. Men meldt uit Rotterdam d.d. 9 Juni: Te 12 uur hedennacht brak een groote brand uit op een boerderij, onder de gemeente Pernis, voorbij Charlois, vermoedelijk bij een vlas boer. Bijzonderheden ontbreken. De roode gloed was te Rotter- terdam duidelijk zichtbaar. Te Zevenbergen brandde een groot magazijn, gevuld met brand stoffen, toebehoorende aan den heer Servaas de Lint, geheel af. Beien dende gebouwen kregen brand en waterschade. De aanzienlijke scha de wordt door assurantie gedekt. Tuinieren. De vereeniging „Voor de Jeugd" te Amsterdam, die de leerlingen buiten de schooltijden op onschool- sche bijeenkomsten en met open luchtspel nuttig bezighoudt, zal een terrein in gereedheid brengen, waar op de leerlingen zullen kunnen tuinieren. Verdeeld in veldjes van pl. 5 vierk. M, zullen de kinderen op dit terrein onder leiding van onder wijzers zaaien, poten en planten en krijgt ieder kind zijn eigen tuin tje te onderhouden. „Voorde Jeugd" hoopt hierdoor gedurende den zomer eenige uren per week den kinderen een aange name en nuttige bezigheid te ver schaffen en een stapje nader te komen tot haar doel: het tegen gaan van de verwildering der straat jeugd. Indien de proef slaagt en de fi- nanciën der vereeniging het toe laten, hoopt „Voor de Jeugd" het volgend jaar het tuinieren op groo- ter schaal voort te zetten. Oak in verschillende plaatsen van het buitenland wordt in de rich- van kindertuinen meer en meer gedaan. Een ontploffing. Gisterenvoormiddag had te Leiden in de Vrouwensteeg op een boven perceel in een werkplaats van den vuurwerkmakerK. een ontploffing plaats, die grooten schrik veroor zaakte bij de omwonenden. De ramen werden er weggeslagen en de dakpannen vlogen voor het mee- rendeel van het dak. Toch zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Het-perceel en de aan wezige goederen waren niet ver zekerd. Medelijdend. Zeg Piet, hoe zit dat nauw, daar motte maar vier candidaten geko zen worre, en der staan vijf bloks- kes op het briefke, we'k blokske mot ik nouw wit laten? Och Jan, witte wa ge doet, laate gij dieen eenen hier maar wit, die maken ze nou vóór de verkiezing toch al zwart genog. Een dure kip. Zondagnacht werd te Westkapelle (Z.) een kippendief op heeterdaad betrapt. De man verzette zich hevig tegen de politie. Deze schoot en verwondde den dief in den buik. De gewonde werd naar Middelburg gebracht en daar geopereerd. Zijn toestand geeft hoop op herstel. Branden. Men meldt uit den Hoek van Holland: Door onbekende oorzaak ontstond brand in een boerenwoning in den Scheurpolder. De woning die onbe woond was en nu diende tot berg plaats van takkenbossen en hooi. is eigendom van dr. Geluk uit Voorschoten. Ook stonden in de schuur twee hengsten, die door den knecht nog gelukkig bijtijds gered konden worden. Gisteravond om 10 uur stond alles nog te branden. Van bier uit was de brand duidelijk te zien. Bluschmiddelen zijn daar niet aanwezig. De anarchistische aanslag in Madrid. Nakens is verdedigd door Mr. Menedez Pallarss. Indruk maakte diens mededeeling, dat Naken's eigen dochter onder de toeschouwers heeft gestaan, vlak bij de plek waar de aanslag gepleegd an daan haar vader haven," indien hij van hebho-s plannen had geweten En zou hij dezen niet beter hebben weten te verbergen, indien hij me deplichtig was geweest? Zal men nu op dezen man, na deze daad, het wetboek toepassen, dat inderdaad straf stelt op het voorthelpen van een misdadiger Maar is dan de wet een ding, dat men toepast op de menschen, nuch ter nauwkeurig en vast als een toltarief op invoergoed? Trouwens: is het wel zeker, dat Nakens een weigering om Morral te helpen, niet met het leven zou hebben ge boet? Plet moet een schoon pleidooi geweest zijn en zoo luide waren de blijken van instemming uit de zaal dat de president dreigde deze te doen ontruimen. De verdediger van Ferrer betoog de, dat uit niets diens medeplich tigheid is gebleken. In Morral zag hij het type van den koningsmoor denaar en de man heeft geen mede plichtigen gehad. Om vijf uur was de openbare zitting geëindigd. Voor het vellen van het vonnis zijn vijf dagen be schikbaar. De uitspraak geschiedt niet in het publiek: Bomaanslag. Zaterdagochtend barstte te Charleville een bom voor de woning van den heer Henri Faure, president! der vereeniging van industrieelen te Revinwaar sedert 45 dagen 13 fabrieken stop gezet zijn. Door een afwijking, ge volg van een stoot tegen het hek, bereikte de bom het huis niet, doch maakte een diepen kuil in den tuin. De perken werden geheel vernield, terwijl de glazen der benedenver dieping sprongen. De brandende lont heeft men teruggevonden. De prop, die stijf in de bom gedrukt was, om de kracht te vermeerderen, bestond uit een krant en eenige lappen. 't Spreekt vanzelf, dat naar de bedrijvers van de misdaad een nauwkeurig onderzoek ingesteld wordt. Gerechte stvaf. Voor den Bezirks- ausscliuss te Dortmund is een be langwekkend geval van het weg moffelen van een kinderlijk voor gekomen. Een vroedvrouw had een kind met twee hoofden en vier armen, dat in een arbeidersgezin geboren en kort na zijn geboorte gestorven was, aan den houder van een kermiskijkspel voor 120 mk. verkocht. De Bezirksausschuss heeft deze vroedvrouw tot straf het recht om de praktijk uit te oefenen, dat zij sedert 20 jaar had bezeten, ont nomen, aangezien zij niet meer „de zedelijke onkreukbaarheid en volstrekte betrouwbaarheid bezat, die voor de uitoefening van baar beroep noodig zijn." De blikjesfabrikanten. Het bericht over de praktijken der beefpackers te Chicago, dat wij aan de „N. R. Ct." ontleenen, wordt onrechtstreeks tegengesproken. Indien de inspecteur van den hygienischen dienst in den Staat New-York in zijn rapport meldt dat de handel in bedorven vleescli voortduurt, dan moet dit op den Staat New York slaan en niet op Chicago, dat in Illinois ligt en waar die inspecteur niets te zien heeft. Verder is het ingevolge de nieuwe wetten voldoende dat die inspecteur wanneer hij zoo iets vaststelt, een klacht neerlegt, om de fabrieken in kwestie te doen sluiten en de gefa briceerde blikjes te doen aanslaan. Dat bericht kwam dus uit onzui vere bron. mont zou zijn nieuwe bestuurbare vliegmachine probeeren. Het weel was heel gunstig, maar een der helpers,die de machine van achteren vast hield, had de instructies niet goed begrepen, liet te gauw los, en de machine stak den kop in den grond. Santos-Dumont bleef onge deerd, de machine evenwel werd zoodanig gehavend, dat er met de herstellingen wel een dag of tien zullen heengaan. -Nacantiereisjes. Als een bewijs in hoe grooten materieelen voor spoed de Vereenigde Staten zich tegenwoordig mogen verheugen, zij vermeld, dat Zaterdag 11. te Sout hampton met drie oceaan-boc ten 850 Amerikaansche toeristen zijn aangekomen, die een vacantie-reisje komen maken in Europa. Dit is het grootste aantal pleizier, reizigers ooit op één dag te S hampton uit Amerika as»r_, ,L- act eiland Irimdad, Buildest, zijn twee sterfgevallen aan builenpest geweest. Wolkbreuk. Bij een wolkbreuk te Grady ville(Kentucky) zijn Zaterdag ochtend tien menschen omgekomen Den vorigen avond om 10 uur begon het te stortregenen. De Groote Kreek veranderde in een bruisenden stroom, die na middernacht buiten zijne oevers trad en de meeste huizen van Giadyville wegspoelde; 21 men schen worden vermist. Wervelstorm. In den Staat Illinois heeft een wervelstorm gewoed. Te New Minden zijn dientengevolge vier menschen omgekomen, in West York twee menschen, terwijl 30 gewond werden. Verkocht. Uit Baden-Baden wordt gemeld, dat een bekende firma te Amsterdam en Antwerpen een staal- blauwen diamant voor 37,500 gul den aan den koning van Siain verkocht. De steen weegt 6 karaat. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Haarlem ge let op art. 51 al. 1 der Kieswet, ge wijzigd bij de wet van 8 December 1900 (Stbl. no. 208) en op art. 3 van het Koninklijk Besluit van 8 Mei 1897 (Stbl. no. 144) gewijzigd bij dat van 10 Januari 1901 (Stbl. no. 27); maakt bekend dat op Dinsdag, 25 Juni 1907 van des voormiddags negen tot des na middags vier uur bij hem ter Se cretarie der gemeente kunnen worden ingeleverd de opgaven van Candidaten ter periodieke verkiezing van 3 leden van den Gemeenteraad'in het Eerste Kiesdistrict, in het Tweede Kiesdistrict 1 leden en 4 leden van den Gemeen teraad in het Derde Kiesdistrict der gemeente Haarlem; en dat van 11 Juni a. s. tot en met vorengenoemden dag ter gemeente-se cretarie (aan de le Afdeeling) de for- nulieren voor die opgaven koste- oos voor de kiezers verkrijgbaar zijn. Haarlem 10 Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ L. B. Raad. De koning der zakkenrollers. Te Parijs is een zekere Brown, ge naamd de koning der zakkenrollers, met een kornuit veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Brown is 62 jaar oud en heeft reeds 25 jaar in de gevangenis gezeten. Hij heeft vonnissen te zijnen laste, ge veld te Londen, New York, Chi cago, Amsterdam en Manilla. Luchtscheepvaart. Santos-Du- Stukken van den Voordrac hten. Voordracht voor de benoeming van een Hoofd der 3de Tusschenschool le. Max, onderwijzer le klasse Kos tclooze School A alhier. 2e. J. Brandenburg, onderwijzer le klasse 7de Tusschenschool. 3e. M. L. de Keyser, hoofd eener s-chool te Graauw (Zeeland). Bij deze voordracht doet zich dus de merkwaardigheid voor, dat twee Slaarlemsche onderwijzers er op voor komen, terwijl wanneer er géén ver gelijkend examen plaats vond, de dis trict-schoolopziener nooit er toe te bewegen was, een Haarlemschen on derwijzer daarop te plaatsen. Men kan zeggen, dat deze uitslag pleit tegen dit systeem van den heer Roodenburch, ook dat deze voor- lracht een hulde is aan zijn gevoel van rechtvaardigheid, en ten slotte, dat de Haarlemsche onderwijzers, die iltijd zoo tegen vergelijkende examens te velde trekken, in dit speciale geval althans ongelijk hebben gekregen. Voordracht voor onderwijzer aan de 1ste Burgeravondschool (vacature VV. P. Kuypers: le T. Meyering te 's Gravenzande 2e G. Dl. Hargeerds te Enschedé; 3e D. v. Geijn te Hoorn. Roze n tentoonstelling. B. en W. stellen voor aan de ver eeniging „Nos Jungunt Rosae" te Utrecht een gouden medaille ter waarde van f50 te schenken voor de rozen- tentoonstelling in het Brongebouw al hier te houden op 23 en 24 Juli. Onvoorziene uitgaven. B. en W. bieden ter vaststelling aan een staat tot beschikking op den post „Onvoorziene Uitgaven" dienst 1907, tot een bedrag van f39. Op dezen post was toegestaan f 22.493.81 t/2, over ƒ5.604.20 is beschikt, zoodat nog f 16.889.6D/9 beschikbaar blijft. Haarlemsch Muziekcorps. Het Haar- lemsch Muziekcorps, directeur de lieer Kriens, geeft dezen zomer con certen in „Concordia" te Bussum. Voordr-acht. B. en W. der gemeente Rotterdam hebben den gemeente raad aangeboden een aanbeveling ter benoeming voor den tijd van een jaar van een leerares voor de natuurlijke historie aan de Hoogere Burgerschool voor meisjes met 5 ja rigen cursus. Op de aanbeveling zijn geplaatst: no. 1 mej. J. M. Beurs te Haarlem, no. 2 mej. M. A. van der Veen te Leiden. Vergadering. J)e afdeeling Haar lem en Omstreken van de Neder- landsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde houdt eene vergadering op heden. Op de agenda komt voor het aanbieden van een aandenken aan den afgetreden secretaris-penning meester, den heer P. W. Voet; en voordracht door den heer J. Sturing en de bespreking eene houden excursie. p.-z. t w Aan de abonué's '•Lei telefoonnet alhier kunnen wij mededeeler, d t zij voortaan des Zondags interlocale en interna tionale gesprekken kunnen voeren van 7y22 en 6J/2)y2 (spoortijd) [vroeger alleen 12l/2U/2.] Voor het aanbieden van telegram men per telefoon is het Rijkstele- gia-ifkantoor open als vroeger, nl. 7y291/2, 122 en 6>/27!/2(spoor- tijd.) 1 ijdelijk benoemd. Door B. en W. is tot tijdelijk onderwijzer aan de 5e Tusschenschool benoemd, de heer J. Tolk. De Anthoniestraaf. Naar wij uit zeer goede bron vernemen, gaat de voorgenomen verbreeding van de Anthoniestraat, door gemeentelijken aankoop van perceelen aldaar, niet door. (H. D.) Auto-ongelukken. Zondagmiddag werd op de Amsterdamsche Vaart door een automobiel van den heer v. S. van Amsterdam een fietsrijder omvergereden. De man werd in le auto naar Amsterdam vervoerd; zijn fiets was geheel aan stukken Voetbal. Zondag heeft de finale van de seriewedstrijden in Heem slede plaats gehad. De wedstrijd werd gespeeld tusschen PI. V. V. en Volharding .(Haarlem). Met de rust was de stand 00 en het einde kwam na een span- uenden strijd met 10 voor H V. V. (Heemstede). De heer J. G. Bellaar Spruijt, on langs afgetreden als onder directeur Ier Haarlemsche Lichtfabrieken, heeft zich als consulteerend inge nieur alhier gevestigd. N. O. G. In de Zaterdagavond ge houden vergadering der afdeeling Haarlem van het Ned. Ond. Genoot schap werd o.m. besloten tot liet ontvangen der algemeene vergade ring in het jaar 1908 door de afd. aarlem; de beschrijvingsbrief voor le algemeene vergadering dit jaar e Apeldoorn te houden, gaf geen tanleiding tot bijzondere beliande- ing, terwijl tot afgevaardigde werd gekozen de heer J. II. W. Ilaber- nehl en tot diens plaatsvervanger le heer II. Swaanswijk. In de vacature van lsten secre- aris werd ten slotte voorzien door ene herbenoeming van den heer 'ld. A. van Bilderbeek, die de aan neming ervan in beraad hield. Jaarverslag. Uit liet jaarverslag Ier Algemeene Noord-Holl. Mij. van Levensverzekering alhier uitge- iraclit in de aldaar ge- touden jaarlijksctie algemeene ver gadering van aandeelhouders bleek hit gedurende 1906 op de premie- ekening kon worden geboekt een premieontvangst van f112.463. Het erzekerd kapitaal is gestegen tot 2 619,908 met een premie inkomen 1120,176 en lo pende over 54,169 contracten. Uit de winst moest voor de toe neming premiereservo f 19,746 wor den gereserveerd, zoodat de premie re serve bedraagt f 130,360. De sterfte had, volgens het verslag, een gere geld verloop Plet bedrag der uit- keeringen bij overlijden en bij leven loopende over 668 gevallen over T06 beliep f 25,956. De berekende scerfte telde 919 gevallen met eene uhkeeiing van f24.758. De werkelijke uitkeering bedroeg dus 72 pet. van de verwachte sterfte De gekweekte rente overtrof den voor de berekening aangenomen rentevoet en werd gevormd door de belegging van de bezittingen, meerendeels in vaste goederen. De balans en de winst- en ver liesrekening, -welke laatste sluit met een credit-saldo van f11,568, werd goedgekeurd. Benoemd. In de commissiën, die in 1907 worden belast met het af nemen der examens in vreemde talen, zijn o.a. benoemd tot lid de heer C. Heyman, leeraar aan de hoogere burgerschool te Haarlem, en tot plaatsvervangend lid mejuf frouw J. Berdenis van Berlekom, leerares 'aan de middelbare school voor meisjes te Haarlem. Hengelen. Onder begunstiging van prachtig weder hield de Visch- club „Haal op" gisteren in de Ring vaart van de Haarlemmermeer nabij de „Nieuwe Brug" haren eersten wedstrijd in het visschen voor dit jaar Gevischt werd op b tars en witvisch. De prijzen werden toege kend naar het meeste aantal, le prijs D. R. Bleeker, 31 stuks 2e pr. H. Schmidt, 17 stuks3e pr. J. Kamman, 7 stuks4e pr. H. Smits, 6 stuks 5e pr. J. Pijl, 4 stuks. Twee gouden jubilé's. Het zal 17 Juni a.s. de dag zijn waarop de heer M. H. Japikse en zijne echtgenoote hun gouden bruiloft hopen te vieren; 20 Juni a.s. werd voor 50 jaar de broodbakkerij door den heer Japikse, geopend in de SehaHeHolstraat Juhilt öen 24en Juni hoopt het e,Aipaar V. N. R. van Hout en P. Kruyer den dag der vijftigjarige echtvereeniging te herdenken. Hen vechtersbaas. Zondagmiddag omstreeks 5 uur liep de heer M. op de Ged. Oude Gracht tusschen de KI. Houtstraat en Witstraat, toen een zekere A., die eenigszins beschonken was, op hem toekwam en hem zijn sigaar uit den mond sloeg. Toen nu de heer M een opmerking hierover maakte, gaf A. hem onverwachts met een scherp voorwerp een klap, zoodat een bloe dende wonde boven het oog van den heer M. ontstond, die in de apotheek van de firma v. Hees ver bonden moest worden. A. was in- tusscben eerst naar de Essenstraat en daarna naar zijn woning in de Gravinnesteeg geloopen. Deze steeg werd nu afgezet door vertegenwoor digers van den II. Hermandad, die nog al last van het publiek hadden, maar tegen 7 uur wist A. toch uit zijn woning te ontsnappen. Even te voren had hij thuis den boel stuk geslagen. hater is de dader door de politie aangehouden. Nog een mishandeling. Door een infanterist en door een werkman is aangifte bij de politie gedaan, dat zij Zaterdagavond omstreeks liy2 uur in de Kleine Houtstraat zijn mishandeld, de een ongeveer een kwartier na den andere door een hun onbekend persoon, die zich daarna uit de voeten had gemaakt laatstbedoelde heeft daarbij een paar dikke lippen en een gat m het hoofd opgeloopen. Van het ge beurde is proces-verbaal opgemaakt. De politie doet onderzoek. Het wordt tijd, dat deze personen eens flink door de justitie gestraft worden. I e veiligheid laat tegen woordig in Haarlemveel te wensehen over. („H. D.") Garnizoensberichten. Landweer, Door het departe ment van Oorlog is met spoed de voordracht van den districts-com mandant afgedaan en de machti ging verleend om den opperwacht meester P. IJ. Leijenaar van het 2e reg. vest.-art. te bestemmen voor reserve adjudant-onderofficier bij het 20e bat. landweer-infanterie. Oefeningen. Gisteren vertrok ken van hier de commandant van het '10e reg. infanterie, kolonel Neeteson en de luitenant-kolonel jonkheer Van Spengler met hunne paarden en oppassers, ten einde deel te nemen aan de kaderoefeningen in Gelderland, on der leiding van den generaal-ma- joor De Meester. Militie. Aan den milicien-ser geant Vermeer, behoorend tot de bataljons van bet 10e reg. inf. al hier in garnizoen, is vergunning verleend in stede van 13 Juni. a.s. desgewenscht op 15 Juni 1908 voor herhalingsoefeningen onder de wa penen te komen. Te water gelaten. Gistermiddag omstreeks 3 uur is op de Werf Hu- bertina, firma Jacobs, liet Engelsche plezierjacht genaamd „aiimhtpie" te water gelaten. Het jacht gleed van de belling zonder ongelukken te veroorzaken. Broederschap II. Rozenkrans. Naar wij vernemen is er Zondag 16 Juli, ten half drie Lof en preek voor de leden van de Broederschap van den H. Rozenkrans in de Spaarnekerk en niet drie uur. Ook voor een ieder toegankelijk. het openbaar, overtreding honf lasting, rijden met een wagen licht, zwemmen in het Spaarnf: in gebruik nemen van gemeentel dragen van verboden wapenen Zaterdagmorgen is uit een P| aan de Spaarnwouderstraat een ontvreemd. Dit rijwiel is later water van den Burgwal teruggef011] Zaterdagnamiddag heeft een van brand plaats gehad in een aan de Burgwal. Haarlem 10 JuC'| Graan- en zaadmarkt. Op de gister gehouden gfl zaadmarkt alhier waren aange' en verkocht 000 HL. Witte tarwe, f 00.0. 0 HL. Rogge, f 0, 430 HL. Haver, f 4.621 Uf 00 HL. Paardenboonen f 0,- AGENDA. Woensdag 12 Juni. Bisschoppelijk Museum. P van 10 u. v.m.5 u. n.m. (bek dags en R. K. Feestd.). Teyler's Stichting. Dagelij 11 u. v.m.—3 uur n.m. (behaF terdag en Zondag)de Bibliothef 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand ge' van 14 u. n.m toegang werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijt' 10 u. v.m,4 uur n.m. Stedelijk Museum v. SchilP' en Oudheden. Dagelijks van l" m.3 u. n.m.'s-Zondags van u. n.m. kosteloos. Leesmuseum. Dagelijks van 1 m.10 u. n.m. Stadsbibliotheek. Dagelijks Zondag) van 10 u. v.m.—4 11 kosteloos. Museum van KunstnijvekH® Tentoonstelling van oude weeft1 bewerkte stoffen. Barometerstand. Stand van gisteren. 757. Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 70 F. Laagstev.d.afgel. nacht 63 F. Opgegeven door Joh. M. 8$ opticien. Zijlstraat 85, Haar'eJfJ Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. Slender,s-Stam- mers, z. J. M. Kruiver-v. d. Laar, d. A. v. d. Putte-Meiboom, d. M. H. C. Burggraaf v. Nunen, d. C. van Herp-Verhoofstad, d. G. Francken-Kok, z. A. S. v. Thiel- Smit, d. A. C. Hartman-Bakker nes, 4. M. E. Henneke-Jansen, d. Overleden.' K. de Vries, 25 j., Kleine Houtweg. P. J. Koeijers, 44 j., Kampersingel. J- Ooster hof, 71 j., Gasthuis vest. J- v. d. Valk-Karreman 79 j., Korte Doel- straat. J. Sprokkelenburg, 34 j., Kamperlaan. J. Inpiju, 54 j., Ro- zenpriëelstraat. Politierapport. Gevonden 1 bankbiljet. 1 stalen meetstok, 1 R. K. kerkboekje, 1 broche, 1 portemonnaie met geld, 1 lorgnet in étui, 1 ledige portemonnaie, 2 por tretten. Proces-verbaal is opgemaakt wegen loopen over grasperken, bedelen s SANTPOORT. Concours. 7A] is alhier aangevangen het cours van den provincialen N- Bond van Harmonie- en Fan ft' zeischappen. Na een officieel groeting begonnen de wedstrï De uitslag was dien dag Fanfare, 3e afdeeling A. le Arion, Wijk aan Zee. Eerste 2e j Wilhelmina, Jan Gijzen'aapt. de 2e prijs Waterlandsch fa11, corps, Buiksloot Nieuwendam. 3e prijs West Frisia, Twisk. T^1 3e prijs Crescendo, Westzaaö' prijs Eensgezindheid, Wormef Fanfare, 2e afdeeling. le Oost Knollendammer Kapel, Knollendam. Eerste 2e prijs Ei' or, Zaandam. Tweede 2e Koningin Wilhelmina, Beeft Eerste 3e prijs Crescendo, Assen' Tweede 3e prijs Willen is Kift' Haarlem. 3e prijs Winnubst, Helder. Fanfare, le afdeeling. le Harmonie, Assendelft, 2e prijs mer fanfarecorps, Diemer. Het was gisteren in de heef bosschen van „Spaarnberg" F schoone Santpoort, een prad' feestdag. Er heersclite een prettige geest en alles genoot natuurschoon en muziek. De f commissie beeft voor alles op tengewone wijze gezorgd, waai een woord van hulde hier zijn plaats is. De burgemeeste' mevrouw Weerts en de geme1 secretaris bewogen zich den gelft dag en 's avonds tusschen de f vierenden. De heer en mevl Wüste e.veneens. Het avondfes de fantistisch verlichte lanen sl de niet minder uitstekend. Ook amuseerde eeniedei zich buits woon. Veilingen. De in het laatst vorige week te^ Santpoort en streken gehouden grasveili»! werden over het algemeen mi1' hooge prijzen besteed dan in 't V' seizoen, niettegenstaande het gi weliger was dan in het vorige* De veiling op Thorn van iffi lair, gewas, vee. pluimgedierte, enz. enz. op 7 dezer was zeer ge j meerd en er werden soms F prijzen gemaakt. HEEMSTEDE. Ingebroken. I" nacht van Zaterdag op Zond'1' tusschen half een en half vie/ gebroken in een stal, die voor1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2