STADSNIEUWS men weet, den langsten tijd bij het N. A. S. aangesloten is geweest. Glad mis. Wij deelden mede, dat „Het Volks dagblad" vermoedde, dat de post administratie, ten einde Cornelissen's anarchistencongresje tegen te wer ken, een uit Spanje aan het Neder- landsebe Comité gezonden postwissel verdonkeremaand had. Een postbeambte deelt ons nu echter mede, dat dit ten eenenmale onmogelijk is, omdat.... Spanje aan den internationalen postwisseldienst niet deel neemt, zoodat uit Spanje heelemaal geen postwissel naar Ne derland verzonden kan zijn. Wellicht heeft dus de Spaansche quasi-afzender het Nederlandsch co mité wat op den mouw gespeld. („Het Volk") Vorstelijk bezoek. Men meldt uit Deventer, d.d. 10 Juni Per [auto bracht Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden heden middag, vergezeld van de prinses Von Reuss en hare dochter, een bezoek aan deze gemeente. De auto was een van de lieeren Verweij en Lugard, uit het magazijn Limborgh te Apeldoorn. In de Worp nam de burgemeester dezer gemeente, de heer baron Van Heemstra, plaats in de wagen, waarna allereerst de gt. Lebuinus-kerk op het groote kerkhof werd bezichtigd. In de kerk werd Z. K. H. rondgeleid door den burgemeester, de prinses Von Reuss door wethouder-kerkvoogd Jordens, en hare dochter door mr. Acquoy, archivaris. Het inwendige der kerk de crypt en de teekeningen der restauratie werden door de hooge bezoekers met veel belangstelling bezichtigd. Eveneens werd de bij kerk bezichtigd. Het hooge gezel schap gaf den wensch te kennen, dat ook het inwendige der kerk mocht gerestaureerd worden. Na dit bezoek werd naar de Kon. Deventer Tapijtfabriek gereden. Te kwart over drie arriveerden de hooge bezoekers aan het gebouw der Kon. Deventer Tapijtfabriek, waar zij aan de poort ontvangen werden door den directeur, den heer J, G. Mouton. Na een korte begroeting werd allereerst een be zoek gebracht aan het kantoor, waar den belangstellenden bezoekers teekeningen en ontwerpen werden voorgelegd, welke ten zeerste hunne bewondering wekten. Vervolgens werden bezocht de pntroonkamer, alsmede deSmyrna- weverij, de mechanische weverij, de machine-kamer, de ververij, de wassclierij, het laboratorium, het magazijn en de wolkamers. Alles werd met de grootste belangstelling bezichtigd; H. K. H. de prinses Von Reuss toonde hierbij zeer goed op de hoogte te zijn van de tech niek der tapijtfabricage, van kwa liteiten en prijzen der grondstoffen. Ten slotte toefde het gezelschap nog even op het kantoor van den directeur, waarna te ruim kwart voor 5 uur naar het stadhuis werd gereden, nadat den directeur dank was gezegd voor zijn geleide tijdens het bezoek. Waren HH. KK. HH. vrijwel onopgemerkt naar de Tapijtfabriek gereden, bij hun vertrek werden zij levendig toegejuicht door een groote menigte, voornamelijk vrou wen en kinderen. Te ongeveer 5 uur arriveerde het hooge bezoek ten stadhuize. De tijd ontbrak om aldaar alles te bezich tigen, zoodat men zich beperkte tot de raadzaal, de burgemeesters kamer en de vestibule. Hierop werd thee gebruikt. Te kwart voor zes reden de vorstelijke (bezoekers weer naar Het Loo, uitgeleide gedaan door den burgemeester. De compacte menigte voor het stadhuis hief, toen de Prins en de prinsessen ver schenen, luide hoera's aan. Jhr. mr. Victor de Stuers. Jhr. mr. Victor de Stuers, die in het R.-K. ziekenhuis te 's-Graven- hage met goed gevol een oog-ope ratie heeft ondergaan, is weder naar zijn woning teruggekeerd. Spoor- en tramwegpersoneel. De Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramweg-personeel houdt haar algemeene vergadering op Zondag 30 Juni des voormiddags ten 11 uur in de Buiten-Sociëteit te Zwolle. Een prins failliet. De behandeling van het hooger beroep, door den prins van Bentheim ingesteld tegen het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij hij is verklaard in staat van faillissement, zal voor het gerechtshof te 's-Graven- hage plaats hebben op aanst. Maandag. Maritiem Museum. Het Amsterdamsch De Ruyter- Comité heeft besloten het kassaldo, zijnde luim f1100, te bestemmen voor het te stichten Maritiem-His- torisch Museum te Amsterdam. Waarschuwing. In vele couranten komt tegen woordig weer herhaaldelijk een ac vertentie voor over het coza-poeder dat in staat zou zijn de dronken schap te genezen. Volgens die ac vertentie bezit dat poeder de won derbare eigenschap om tegenzin tegen het drinken van sterken dran (bier, wijn, absinth, enz.) op te wekken. Het poeder heeft verder, zoo heet het dan in de gemaakte reclame, het geluk van duizenden huisgezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered. Het Hoofdbestuur van de Neder landsche Vereeniging tot Afschaf fing van Alcoholhoudende Dranken acht het van groot belang een waarschuwing tot de menschen te richten om zich niet door door den inhoud dier advertentiën te laten misleiden. De personen toch, die zich voor veel geld dat waardeloos poeder aanschaffen om er hun fa milieleden door van den drank af te krijgen zullen spoedig, maar te laat ervaren, dat het niets dan be driegerij is. Volgens prof. Wefers Bettink be vat het coza poeder dubbelkoolzure soda, kalmoes en gentiaan. Deze stoffen kunnen nimmer de werking hebben die er door de leverancier van het poeder aan toegeschreven wordt. Het is een kwakzalversmiddel anders niet. Men zij dus gewaar schuwd en houde zijn beurs dicht Wreedaardig. Een jager uit Anna Paulowna ligt tegenwoordig op eenigen afstanc van de Texelsclie kust, om alle zee zwaluwen, die voorbij zijn schnitje vliegen, ter neer te schieten. Meer malen gebeurt het, dat een vogel slecht aangeschoten wordt, en men vindt hem dan dood bij of op het nest terug. Is 't geen vreeselijk denkbeeld, dat men op deze wijze honderden vogels vermoordt en evenveel nesten verloren doet gaan Zou er geen noodwet gemaakt kun nen worden, om dit te beletten Een ongeluk vond gisteravond te Stratum bij Eindhoven plaats. Op den Geldrop- schen weg bewoog zich een boeren kar, waarop een aantal kinderen uit de buurt waren geklauterd. Van achteren naderde een automobiel waarin zich de heer Swane, siga renfabrikant te Waalré, met familie bevond, zich begevende naar het circus Carré, dat thans zijne voor stellingen te Helmond geeft. Juist was de auto nabij de kar genaderd toen het 8-jarig zoontje van het arbeidersgezin Vos te Stratum van de kar sprong en door de auto ge grepen en overreden werd. Hoewel niet dadelijk dood, overleed het kind spoedig. Aanhouding. De „Limb. Koerier" schrijft Zaterdagvoormiddag is te Hout- hem te zijnen huize verdacht van valschheip in geschrifte, gearres teerd, nadat een huiszoeking had plaats gehad, de 29-jarige E. v. K., hoofdinspecteur der Noorden Zuid Nederlandsche Levensverzekering Maatschappij, gevestigd te 's-Gra venhage. De arrestatie geschiedde door den sustituut officier bij de Arrondissements-Rech-b. te Maas tricht, Mr. Hoyer, die vergezeld was van den rechter commissaris, Mr. Dumoulin en den wachtmeester De Pagter, der brigade Valkenburg. Zaterdagmiddag is de aangehoudene naar Maastricht overgebracht, in het Huis van Bewaring opgesloten en ter beschikking der Justitie gesteld. Reeds dienzelfden middag is de instructie geopend, terwijl de Recht bank rechtsingang heeft verleend. Men zegt, dat deze arrestatie in verband staat met de aanhouding van den adjunct-inspectem A. dier zelfde maatschappij, die te Blerik eveneens werd gearresteerd wegens valschheid in geschrifte, gepleegd bij het sluiten van levensverzeke ringen en naar de gevangenis te Maastricht werd overgebracht. De arrestatie van v. K., een zeer bekend persoon en van goeden huize, baart in de stad en niet min der in de omgeving zijner woon plaats, veel opzien. gevolgen zouden geweest zijn, indien de hond eens niet van een muil korf was voorzien geweest. Ongelukken. Men meldt uit 's Gravenhage aan de N. R. Ct.: Nabij de Tasmanstraat, alhier, werden gister voormiddag, door een stoom (ram van de H. IJ. S. Mij. een heer, wonende aan het Sweelinckplein, beide beenen afge reden. Eigen schuld wordt de oorzaak van het ongeluk genoemd. De 23-jarige A. L., die vorige veek Dinsdag, komende van de Rhenensche kermis, in beschonken toestand door de Oosterstoomtram nabij Wageningen werd aangereden, waar zijn rechtervoet werd verbrij zeld, is gisteren in het ziekenhuis ajdaar aan de gevolgen der beko men verwonding overleden. - Te Joure is de timmerman B. van een steiger gevallen. Hij was onmiddelijk dood. Gisterenmorgen is te Leek een 5-jarig zoontje van A. de Groot, landman aldaar, in een sloot bij de boerderij te water gevallen en ver dronken. Een uil geschoten. Door J. Kleinhout te De Steeg is Zaterdagavond jl. een prachtige uitgeschoten, welke nachtroofvogel een vlucht had van ruim een meter lengte. De Ruyter-postzegel. Het bericht dat het hoofdbestuur der posterijen bij aanschrijving van 20 Mei order heeft gegeven om de De Ruyter-postzegels zooveel moge- ijk aan den man te brengen, niet tegenstaande zij na den laatsten dier maand niet gangbaar meer waren, meent de „Midd. Ct-" be slist tegen te moeten spreken. Het publiek, zegt het blad, is niet op die wijze in de laatste Mei week opgescheept met een aantal van die thans verwaardelooze ad miraliteitszegels. Wel zijn de direc ties der postkantoren aangeschre ven om zelf vóór 1 Juli zooveel mogelijk die zegels te gebruiken. Maar van een aaudrang om het nibliek te misleiden is geen sprake geweest. theorie, worden door den heer E. mee gedeeld. Van gebleken praktische uit voerbaarheid wordt nog geen melding gemaakt. iets over Japan. Een gezelschap Japanners bezocht in de vorige week de Zwitsersche Landbouwschool op de Rutti bij Bern Het voornemen bestaat om de ge noemde school te nemen als model voor eene, in Japan te stichten, in richting voor landbouw-onderwijs. Het algemeene doel van het reis gezelschap ishet best-udeeren van de Zwitsersche landbouwtoestanden en het aankoopen van Si min ert haler vee. („Schweiz. Milchzeitung"). Bescheiden. Wat, de dokter die je tante behandeld heeft en die nog wel een huisvriend van haar was, is niet bij de begrafenis ge -weest? Neen, bij wilde liever onbe bekend blijven. Met dynamiet. Te Charleville heeft men met dynamiet de woning van een groot industrieel bedreigd, doch alleen het hek beschadigd. Er is daar in de buurt sinds zes weken staking op 13 fabrieken. 't Luchtschip. Officieren van de Fiansche luchtscbippersafdeeling te Parijs hebben proeven genomen tus schen bepaalde plaatsen om brieven door middel van het luchtschip te verzenden. De proeven schijnen ge lukt. Zoo bracht onlangs een met verscheiden officieren bemand lucht schip brieven aan den minister Van oorlog; het bleef zweven boven het gebouw van het ministerie van oorlog en de brieven werden neer gelaten. De luchtschippers namen door hunne kijkglazen het neer laten van de brieven waar en gin- n, nadat deze in ontvangst waren genomen, met den ballon verder Een kwade hond. Toen Zaterdag de 13-jarige Wil lem Smits over het erf bij zijne woning te Sliedrecht liep, werd hij aangevallen door een grooten hond die daar door een koopman uit Wijngaarden vastgelegd was. Niet tegenstaande de hond van een leeren muilkorf was voorzien, dron gen zijn tanden door tot in de armen en in den rug Aan den jongen, die door het valsche dier op den grond geworpen was. 't Is dezelfde hond die voor eenigen tijd de wed. B., zijn vroegere eigenares, stukken vleesch uit de armen scheurde, ten gevolge waarvan deze zich enkele maanden onder geneeskundige be handeling moest stellen. Met ont zetting vraagt men zich af, wat de Verdronken. te Heerenveen plaats gehad. Het vierjarig zoontje vau den heer L. de Lang was in den van den heer Schotanus met diens vierjarig zoontje aan het spelen. Toen de vrouw van S. even naar hen ging rijken, zag zij dat de beide knaap jes in den sloot achter den tuin agen. Ze sprong dadelijk te water en bracht den beide drenkelingen op den wal. Haar kind was reeds overleden, maar het zoontje van De ang gaf nog teekenen van leven. Met den meesten spoed werd een geneesheer gehaald, doch zijne po gingen om de levensgeesten weer op te wekken waren tevergeefs. Recept tegen de Muizen. Hebt ge in schuren of in huizen, Vrienden! overlast van muizen, Knagend aan uw kaas en brood; Peinst gij soms met somber [zwijgen Hoe gij 't volkje weg zult krijgen, Zint gij zelfs op gif en dood; Strooi, op planken en in kasten, Waar de muizen zich vergasten, Frissche wilde kruismunt. 'k Wed dat gij na weinig dagen, Van de gansche horde ontslagen Gif en katten missen kunt. (Ned.) CerrtengcS Buitenland. Appelen wH Australië in Europa. Het stoomschip „Durham" is on derweg naar Engeland met eene lading appelen, welke verreweg de grootste is ooit verzonden. De hoeveelheid be draagt niet minder dan 100,000 bushe's (36,347 H.L.). De verzending had plaats van Tas mania, in de koelkamers van de „Dur ham". De reis gaat over de Kaap de Goede Hoop en zal vijftig dagen duren. Een expert is mee op reis gegaan om onderweg geregeld de temperatuur te controleeren en verder om, voor zoo ver dit mogelijk is, de goede overkomst te verzekeren. De lading zal in drie deelen worden gelost en wel te Londen, te Liverpool en te Manchester. (The Grocer). Een aufomobielploeg. Reeds meermalen is beproefd de automobiel te gebruiken als trekkracht voor ploegen. Deze proeven zijn vrij wel mislukt. Volgens eene mededeeling van den heer Elewitz in de „D. Landw. Presse", schijnt men thans op weg het vraagstuk, om per automobiel te ploegen, op te lossen. Men plaatst den motor direct op den ploeg. De groote moeilijkheid is om een werktuig te vervaardigen, geschikt voor de zeer uiteenloopende toestanden van den bodem. De wijze waarop men meent deze moeilijkheid te boven te zijn gekomen, althans in SCHOOL VOOR M. U. L. O. 2e Inschrijving van leerlingen. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat van af heden tot en met 20 Juli a. s. op eiken werkdag andermaal gelegenheid zal bestaan tot het doen inschrijven van leerlingen (zoowel meisjes als jongens) voor de op 1 September a. s. te openen School voor meer uitgebreid lager on derwijs in deze gemeente. Het voor die school benoemde Hoofd (de heer E. L. Brouwer), dat voorts alle gewenschte inlichtingen zal ver strekken, zal voor die inschrijving zitting hebben in het gebouw der Op leidingsschool voor meisjes aan de Prins Hendrikstraat No. 1 des na middags van 2 tot 4 ure. CURSUS IN VREEMDE TALEN. Inschrijving van leerlingen. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat er gelegenheid bestaat tot inschrijving van leerlingen voor het onderwijs in de Fransche, Engel- sche of Duitsche taal aan de Aan vullingsklasse der Burger-avondschool. Ook zij, die aan clen afloopenden cursus deelnamen, hebben zich, wan neer zij ditonderwijs willen voortzetten, opnieuw aan te geven. De inschrijving zal geschieden op: Maand ig 17, Dinsdag 18, Woensdag 19 en Vrijdag 21 Juni a. s. des avonds van 7 tot 9 uur in de Opleidings school voor meisjes, Prins Hendrik straat No. 1. Bij de inschrijving moeten worden overgelegd. a. een geboortebewijs, en b. eene schriftelijke verklaring, waar uit blijkt dat de hoogste klasse der lagere school, der herhalings school, of der burgeravondschool met vrucht is doorloopen, tenzij op andere wijze waarborgen wor den gegeven dat het onderwijs aan de aanvullingsklasse met kans op goeden uitslag zal kunnen worden gevolgd. Het schoolgeld bedraagt f5. per jaar. Haarlem 11 Juni 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. De Secretaris, PIJNACKER. Verlof drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 December 1905 (Stbl. No. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. P. Baren cis om verlof, ingevol ge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, and ?ren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Noord'er Schoolsteeg No. 6a. Haarlem, 11 Juni 1907. Burgem. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L.B. De Secretaris, PIJNACKER. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, op 7 Mei 11. werd mededee ling gedaan van een brief aan den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, dd. 9 April, naar aanlei ding van diens vraag omtrent een door de inspecteurs van den arbeid ont worpen algemeene maatregel, inge volge art. 4 der Arbeidswet. Naar aanleiding hiervan heeft de Kamer den minister medegedeeld, dat tegen het ontwerp, voor zoover dit betrekking heeft op bedrijven, waar omtrent, zij zich bevoegd acht te oor deelen, in hoofdzaak bij de Kamer geen bedenking bestaat. Alleen wenscht zij er op aan te dringen, het verbod, bedoeld in art 2 paragr. A, niet toepasselijk te doen verklaren op jongelieden beneden 16 jaar, werkzaam op in aanbouw zijne of op stapel liggende schepen. De redenen daarvoor zijn de vol gende: lo. dat bij in aanbouw zijnde of op stapel liggende schepen, het niet wel doenlijk is, de stellingen of steigers van de vereischte vaste planken en gordingen steeds voorzien te hebben 2o. dat het algemeen gebruikelijk is, dat, jongens, die voor den scheeps- bouw moeten worden opgeleid, het eerst worden ingedeeld bij de klink ploegen en daarbij belast worden met het heet maken en aangeven van klinknagels; 3o. dat de leeftijd van die jongen in dit vak, aanvangt op 14-jarigen leeftijd, op welken leeftijd zij geacht kunnen worden de vakken van het L. O. te hebben doorloopen. Werd nu het verbod, hierboven be- doeld, op hen van toepassing verklaard dan zou er voor deze jongelieden geene gelegenheid bestaan om voor den scheepsbouw te worden opgeleid en dit voor hun toekomst zeer scha delijk zijn. Verder zou de Kamer gaarne zien dat de bepaling onder letter D van art. 1, voor zoover dit het werken op daken, dakgoten en dergelijke betreft, werd aangevuld met de woorden „ten zij van balustraden, hekwerken of der gelijke, van voldoende hoogte, voor zien." Eindelijk zou zij het wenschelijk achten, dat artikel 29 van het ont werp in dier voege werd gewijzigd dat de inspecteur die de aanwijzing het voorschrift of het oordeel als in dit besluit bedoeld, aan het hoofd of den bestuurder van eep bedrijf ver strekt, verplicht zal zijn dit schrifte lijk aan den werkgever te doen, ten einde misverstand en onaangename verhouding tusschen den inspecteur en den werkgever voorkomen worden Tusschen waarschuwing en raadge ving eenerzijds en verplichtend voor schrift anderzijds, moet een duidelijk en niet te misvatten onderscheid be staan. Door een der leden werd gewezen op de toenemende behoef e aan eene doelmatige gelegenheid tot overgang voor voetgangers van het N.-Spaarne bij de spoorwegbrug, waarvan de wén schelijkheid reeds vroeger door de Kamer, doch zonder gunstig gevolg, bij het gemeentebestuur is betoogd." Omtrent deze zaak werd verwezen naar hetgeen daarover in hetjaarver- slag oVer 1906 voorkomt. In de vergadering van de Kamer kwam opnieuw in behandeling de in de vorige vergadering ter tafel ge brachte adressen van de Kamers te Amsterdam en Groningen over het Rijksvoorschot ten behoeve van de stoomvaartlijn tusschen Nederland, Argentinië en Brazilië. Na uitvoerige beraadslaging omtrent de vraag, hoeverre er genoegzame re den zou bestaan om het door die Ka mers gedaan verzoek tot aanneming van het wetsvoorstel te ondersteunen, en waarbij bleek, dat de meening der leden daarover verdeeld was, werd besloten zich in deze aangelegenheid van advies te onthouden. Ten gevolge van het vroeger door den minister van Landbouw, Nijver heid en Handel gedaan verzoek om ieder jaar vóór den len Jiili eenig antwoord te ontvangen op de vraag, of het de Kamer bekendis, dat sedert het begin van het jaar zich omstan digheden hebben voorgedaan of bepaal de feiten hebben plaats gehad, dien op den toestand van handel en nij verheid in het ressort der Kamer een gunstigen of ongunstigen invloed heb ben uitgeoefend oi vermoedelijk nog zullen uitoefenen, werd besloten, deze vraag, voor zoover het 't halfjaar van 1907 betreft, in ontkennenden zin te beantwoorden. Een torpedo-boot door het Spaarne. Hr. Ms. torpedoboot No. 16 passeer de gisterochtend kwart vóór elf door het Spaarne, komende van het Noordzeekanaal en gaande in de .lichting Leiden. De Kon. Letterl. ver. J. J. Cremer. Ook „Cremer" wil in de „Bron" een groot tuinfeest geven. De gerestaureerde Schouwburg. Door het comité van ingezetenen, dat de restauratie van den schouwburg heeft ter hand genomen, is de le vering der meubelen opgedragen aan de firma C. van Niel Czn., al hier. Rusten. De heer W. Bus legt 1 Juli zijn betrekking neer als direc teur der Maatschappij van Stoom- bootdienst, alhier, en gaat dan, Da zooveel jaren te hebben gearbeid, rustenemen. Dubbel en dwars verdiend Gezondheids- en vacanliekolonies. De afdeeling Haarlem van het Centraal Genootschapj voor Gezondheids en Vacantiekolonies verkoos in hare Maandagvond gehouden vergade ring in de plaats van den heer A. Nagtzaam tot bestuurslid den heer A. C. Hendriks, hoofd der lste Doopsgezinde school alhier. Door het Bestuur werd voorts medege deeld, dat van de 42 op de lijst van uitzending geplaatste kinderen er voor 36 plaatsing bezorgd was. Voor de 6 overigen zal, als 't eenigszins mogelijk is, plaatsing gezocht worden. Bij de rondvraa g vestigt heer Ed. A. van Bilderheek d< dacht van het bestuur op hetg nut van een actieve propflg® commissie. De voorzitter, Dr. L. C. Kersbergen, betuigd ook het bestuur die commissie ne wenschte en beloofde of ging en zoo mogelijk uitvoer'1 dien wenk te geven. A. C. de Koek GistermidcK 65-jarigen leeftijd overleden de] A. C. de Koek, armen opzicF' Ned. Herv. Gemeente en voo' van den Koninklijken Bod'' oud-onderofficieren. Een kwajongensstreekGister;1 omstreeks half twaalf had C., onder den invloed van# drank verkeerende, de aard naar het Zuiderbuitenspaa' loopen onder den uitroep: me verzuipen." Waarop we' de man te water sprong. Opge' zij hier dat de man goed kan' men. Zekere R., hem loopen, sprong hem na, do' moeite was tevergeefs. Tot dfi' toe pakte hij voornoemden C-i op deze beslist weigerde er komen. R., het moede wof' liet ten laatste den man los.' zie, een poosje daarna, kW1' er uit vrije beweging u't redder kwam er met een u«' pak en een verscheurde jas af een woord van lof komt lid1 daar de man zich van eefl moet bedienen en in het i niet zwemmen kon. Verduistering. Gisteren is o| wijzing van zijn patroon politie te Amsterdam aangek1' Richard Vermeulen, oud knecht bij den varkensslacht® aan den Kruisweg alhier, dk .1. Zaterdag m§t f61 uit de f ïad gemaakt, die hij voor zij' troon bij verschillende klant®" ontvangen. Bij zijn aanhouding had bi f 20 in zijn bezit. Hij was si vier weken in dienst bij H. Ernstige straf. Op voorste' den Commissaris van Politie twee agenten 3e kl. die in hun1 tijd in burgerkleeding zijn troffen in een tapperij, op ew? dat die behoorde te zijn gei gestraftéén met ontslag, ing' 1 Augustus a.s., de ander ter1 steld tot agent van politie met het laagste nummer. ko Hulde aan Onder Ons". dan nestaat om het Gemengd „Onder Ons", dat de roem stad op musicaal gebied bij internationalen zangwedstrijj Amsterdam zoo schitterend opgehouden, daarvoor te hul® Daartoe zullen na de prijsü' ing, op Maandag 24 Juni af estuur, nadat het uit de hoof' des lands terugkeert, en de feestelijk worden ingehaald. De besturen van verschil' laarlemsche vereenigingen h® met het plan reeds hunne volk" instemming betuigd. Kruisbessen, aardappelen en en. Gister zijn alhier door Wi ij essen, handelaar in groente11 eerste kruisbessen aan de groei markt gebracht. Ze zijn opgei I door Gebrs. Nijssen, Wijde oozepad alhier (dit is 12 vroeger dan het vorige jaar), t door D. de Mooy, com mission! fijne groenten, nieuwe aardapl aan de groentenmarkt zijn gebrl De eerste partij is opgekocht II. Verhoog, Botermarkt n® Als een groote bijzonderheid ons medegedeeld, dat door ries, aan de Botermarkt al een mooie bezending abrikozen de groentenmarkt zijn gebrach' eerste partijen zijn opgekocht J. Busê, Gr. Houtstraat, en J. meer, Jansstraat, alhierdit i dagen vroeger dan het vorige, (St. E- „D.I.N.D.U.A." De Zangver' ging Gemengd Koor „D.I.N.D.tl heeft tot eere-leden benoemd D. Schoon, alhier en den he< Plas uit Amsterdam. Orgelbespeling in de Gr of St. Bavokerk alhier op Dol' dag 13 Juni, des namiddags 2 tot 3, door den heer E. F. Bh steen, organist bij de DoopsgeZ' Gemeente. Programma No, 1. Fantasie (G-moll Bar' Peters), Joh. Seb. Bach. Ns. 2. Larho e mesto, (So op. 10, No. 3), L. v. Beethove' No. 3. Sonate (lste gedeelte, Merkel. No, 4. a. Bitteb. Die Ehre G' aus der Natur, L. v. Beethovei No. 5. Cantilene Pastorale, A Guilmant. No. 6. Chor „Aus der Mes' Drum Dank See der Gott! der den Sieg gegeben hat durch Christ, G. F. Hiindel. Arrondissements vergadering j aarlij ksche vergadering van oF wijzers in het arrondissement lem zal plaats heb ben op Zate' 29 Juni a.s. «|C Een ongeluk heeft gistermiddag '•li

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2