P STADSNIEUWS De Minister van Oorlog. De minister van Oorlog, ridder van Rappard, heeft gisterenochtend dezie- keninrichting, op de Keizersgracht, verlaten. Veredeling van het ambacht. Vanwege de Vereeniging ter vere deling van het Ambacht zal in Augus tus a.s. te Amsterdam, Assen, Breda en Zwolle gelegenheid worden gegeven tot verkrijging van den graad van gezel of van meester in het timmeren, sme den, meubelmaken, huisschilderen, metselen en steenhouwen, na voldoen de daarin afgelegde proeven van be kwaamheid. Deze proeven, afgenomen door com- missiën van zaakkundige», bestaan uit: le een of meer practische werk stukken; 2e. mondeling, schriftelijk en teekenkundig werk. Aan hen, die voldaan hebben aan de gestelde eischen, wordt een diploma uitgereikt, worden reis- en verblijf kosten naar een vastgesteld tarief ver goed; terwijl aan hen, die geslaagd zijn, naar gelang van omstandigheden nog een vergoeding kan worden toe gekend voor het door hen tijdens de proefafneming gederfd loon. Men verzoekt mede te deelen, dat de aangifte van deelnemers moet ge schieden vóór 1 Juli a. s. aan den al- gemeenen secretaris der vereeniging, Van Bijlandstraat te 's Gravenhage, bij wien nadere inlichtingen te beko men zijn, terwijl bij elke aangifte f2.50 per postwissel moet worden toe gezonden, welke som verbeurd wordt, bij niet verschijning van den opge roepen candidaat en teruggegeven na deelneming aan de proefaflegging. Cijfers om te onthouden. Wat sedert menschenheugexiis ge beurd is bij een algemeene politieke verkiezing in ons land, n.l. dat de kie zers steeds in hun meerderheid rechts stemden, heeft men ook Dinsdag weer in de provincie Zuid-Holland kunnen waarnemen. Indien men n.l. in alle 21 districten de getallen der stemmen bij elkaar telt, die op de meest begunstigde can- didaten werden uitgebracht, dan blijkt, dat de Rechtsche candidaten 72,627 de Linksche candidaten 52,303 stemmen bekwamen. Zelfs al voegt men bij de stemmen der vereenigde liberalen nog de 12,469, die op socia listen, en de 1365, die op de Nationaal- HiStorischen zijn uitgebracht, dan blijft het totaal nog 6500 onder de geza menlijke stemmen der Rechterzijde. Men trekke nu maar de conclusie I Geen verlof. Te Dordrecht hebben zeven on derofficieren der pontonniers niet aan de stemming voor de Prov. Staten kunnen deelnemen. Het korps hield een oefening te 's-Gravendeel enh ewel deonderoffic.herhaaldelijk vroegen om erlof om te gaan stem mer;, werd hun dat niet verleend. Te Dordrecht teruggekomen tegen vijf uur, werd hun te kennen ge geven dat zij konden gaan stemmen maar toen was het te laat. (Hbl,) De staking te Eindhoven en uitsluiting. Mén meldt uit Eindhoven: Door dén Patroonsbond (sigaren- industrie) i3 het volgend schrijven verzonden aan het St. Franciscus Xaverïus Tabaksbewerkersgilde In antwoord op uw schrijven van 6 dezer dient, dat wij daarop niet kunnen ingaan en zeker geen scheidsgerecht kunnen aanvaarden De erkenning van punt 12 uit öns schrijven van 27 Mei wordt géhhel achterwege gelaten en bij bét onderhoud hebben wij u zeer duidelijk erop gewezen, dat hier- agn in elk geval gevolg moest wor- den gegeven. Hoe uw voorstel zijn kan, om voor ons aannemelijk te zijn, hebt u zelf 't best uit den geheelen loop der be spreking kunnen opmaken. E^t bestuur, enz. Op dit schrijven is door het be stuur van het gilde verzocht om een onderhoud, ten einde door de Patroonsbestuurderen nader te wor den ingelicht. Deze gecombineerde vergadering zal plaats hebben mor genochtend 10 uur, alhier. Zoo werd hedennamiddag 7 uur medegedeeld in eene vergadering der uitgeslote- rten, die morgenmiddag 6 uur weder bijeenkomen, ten einde den uitslag der onderhandelingen te vernemen. Krasse oudjes. De oudste inwoonster van ons land, PieternellaRodenburg, weduwe van F. Zwarts, te Berkel en Roden rijs, bij Rotterdam, heeft Dinsdag lï Juni j.4. haar 104en verjaardag gevierd. In het nette, eenvoudige, arbei dershuisje, aan den Achterweg te Berkel, dat zij met haar 64-jarige gehuwde dochter bewoont, was dien dag (en groot gedeelte harer klein- "èn achterkleinkinderen vereeningd, ppk hiax 84-jarig „jongetje" was gekomen, om zijn 104-jarige moeder geluk te wenschen. De oude weduwe heelt haar ver jaardag in goede gezondheid en iöët de meeste opgewektheid ge vierd, tte midden harer familie ook vele vreemden en ingezetenen uit Berkel kwamen haar met dit zeld zaam feest gelukwenschen. De weduwe Pieters, in de ge meente Smallingerland, hoopt in Augustus a.s. 101 jaar te worden Het. krasse oudje wandelt nog dage lijks. De uitsluiting in de sigaren-industrie te Eindhoven. Men meldt uit Eindhoven, dat de exploitatie der coöperatieve siga renfabriek, door de leiders der uitgeslotenen, met kracht wordt aangepakt en veel kans biedt te zullen slagen. Een dertigtal werk lieden is reeds met de productie begonnen en hun aantal zal worden uitgebreid, naarmate bet bedrijfs kapitaal zal toenemen, Oudheden. Bij de fabriek van de heeren Ten Dam en Manschot, te Aalten, welke vergroot wordt, zijn uit den grond opgedolven een helm van Germaanschen oorsprong, met Fran kische versiering, een paar speer punten en een aantal urnen. Volgens dr. Holwerda, te Leideu, zijn het overblijfselen uit den tijd vau 400 tot 500 jaren na C. en voorwerpen van wetenschappelijke waarde. (Zutph. Ct.l Een ontaarde moeder. Te Heerenveen bood gisteren eene vrouw, wier man in de gevangenis verblijft, haar kind te geef aan. Vreeselijk protesteerden andere vrouwen, zoodat de eerste het al spoedig benauwd kreeg. De politie maakte een einde aan het relletje. Mishandeling. De 2e luitenant B. van het 4e regiment huzaren te Deventer zal eerstdaags voor den krijgsraad te Leeuwarden terecht staan, beschul digd van mishandeling van den heerP., welke mishandeling den laat- sten dag der kermisweek te Deven ter plaats bad, nadat de heer P. hem op zijn ombetameiijke handel wijze tegenover zijn echtgenoote bad gewezen. Overtreding Botervvet. Het O. M. lij de rechtbank te Arnhem eisclite gisteren tegen den boter- en margarinebandelaar te Nij megen A. van der Boon, wegens overtreding der Boterwet 3 geld boeten van f400 sub. 3 maal 3 maandeD hechtenis, en een geld boete van fl.sub. 1 dag hech tenis met publicatie van het vonnis. Ziekelijke storing? In een gem. in ons land werden eenigen tijd geleden aan verschil lende adressen de vuilste en lieder- lijkste briefkaarten verzonden. Deze briefkaarten waren alle met dezelfde hand geschreven. Op grond van een dier briefkaarten, die onder teekend was, en beleedigend van inhoud, is een aanklacht ingediend tegen de echtgenoote van den bur gemeester aldaar. Ongelukken. Men meldt uit Utrecht Zekere W. E., wonende te Hoo gelanden, werd gisteravond door z'n vrouw in eenigszins aangescho ten toestand uit een bierhuis -aan de Bemuurde Weerd gehaald. De twee kregen op weg huiswaarts ruzie en in zijne verbolgenheid sprong de man ten slotte pardoes in de Vecht. Hij poogde nog naai den overkant te zwemmen, maar in het midden verdween hij plotse ling in de diepte. Zijn lijk is eeni gen tijd later opgehaald. Ook 'n kenmerk. De kantonrechter inKantonTI,A'dam besliste, dat van iemand, die gratis procedeert, en die bovendien niet in de belasting is aangeslagen, niet mag worden aangenomen, dat hij pakken draagt, die een waarde van f25 hebben. l'e zaak betrof een man, die in een worstmakerij had gekeken. De fabrikant, zijn geheimen niet verra den willende zien, had toen den nieuwsgierige met een emmer bloed gesmeten en daardoor diens pak be dorven. Deze vroeg nu een schade vergoeding van f25, maar in ver band met bovenstaande bepaalde de kantonrechter de vergoeding op f 15. Vermist. Men meldt uit Arnhem Sedert Zaterdag wordt alhier ver mist de 26-jarige L. B. v. G. die de ouderlijke woning heeft verlaten en een rij viel gehuurd, terwijl hij tevens geld van zijn ouders heeft meege nomen. Vermoedelijk heeft hij het rijwiel reeds verkocht, zoodat zijn opsporing door de politie wordt verzocht. Inktwerpen. Gisteravond omsireeks 9 uur lie pen twee dames op de Nassaukade bij de Kinkerstraat te A'dam, toen een paar jongens haar passeerden. Een oogenblik daarna werd de jong ste, die een geheel witte japon droeg, gewaarschuwd, dat er op haar kleedje twee groote zwarte vlekken waren, wat bij nader onderzoek wa gensmeer of kettingwielsmeer bleek te zijn. De jongens waren natuur lijk verdwenen. Men zij dus op zijn hoede voor die knapen. De dader is een jaar of tien, terwijl zijn kameraad, die een jaar of vijftien oud is, de aandacht op zich vestigt door het publiek een marmotje te toonen, terwijl de jong ste zijn slag slaat. Wat te vroeg! Men schrijft uit Zeist: Dinsdag liep hier een kiezer met een stemkaart voor de Prov. Staten rond, aan ieder vragende waar het stembureau was. Eindelijk werd den man aan het verstand gebracht, dat hij twee dagen te vroeg was. (St.) Ongelukken. Te Rijswijk is uit de Trekvliet, dicht, bij de Geestbrug het lijk opgehaald van een 78-jarig man uit Voorburg J.l. Zaterdag was hij na een huiselijken twist de deur uitgeloopen en wer d sedert dien vermist. Gisteravond half zeven geraakte op den Coolsingel te Rotterdam onder de electrische tramlijn 2, de 8-jarige Levie Rodenburg. De tram remde electriscli waardoor hij niet met de wielen in aanraking kwam, doch over de straat werd voortge- schoven. Verwond aan hoofd, armen en beenen werd hij naar het zieken huis gedragen, waar hij verhonden werd, doch zijne wonden bleken gelukkig niet levensgevaarlijk. Plotselinge dood. Gisteravond werd te Amsterdam een heer, wonende N. Keizersgr., door een beroerte getroffen toen hij zich bevond aan den Amstelhoek Amstelstraat. Hij werd binnenge bracht hij den kruier Weiier en aldaar door dr. Van Dieren behan deld, waarna hij per brancard naar het Gasthuis N. Keizersgr. werd gebracht. Bij aankomst bleek de zieke echter reeds overleden. Vermist. Te Alphen a/d Rijn hebben 2 jongens van den heer Klein, wonende Emmalaan, Zondag de ouderlijke woning verlaten, waarin zij tot heden niet zijn teruggekeerd. Brandstichting. Men schrijft uit Waalwijk: In den nacht van Zondag op Maandag hebben tot heden onbe kend gebleven personen een vol met riet geladen goederenwagen, aan de Haven bij de rietloodsen staande, aangestoken. Al het riet alsmede de goederenwagen is ver brand niets kon worden gered. De wagen was tegen brandschade verzekerd, doch het riet niet. Gisteren werd te Souberg, Zeeland, aangehouden en naar het huis van bewaring, te Middelburg overge bracht I. F., landbouwersknecht, verdacht van den op 25 Maart j 1. plaats gehad hebbenden brand bij den landbouwer P. Koole,te Souburg, te hebben aangestoken. (Middelb. Ct.) Branden. Maandagnacht is de woning van den klompenmaker Effink, te Wier den, door onbekende oorzaak, ge heel afgebrand. Van den inboedel is niets gered twee geiten kwamen in de vlammen om. Het huis en de inboedel waren verzekerd. Maandagmiddag ontstond brand in de behuizing -van den arbeider i. Feikens, te Midwolda'. Weinig werd gered. Huis en inboedel zijn verzekerd. Te Niesoord, gem. Midwolda, is de behuizing van Y. Eeiken afge brand. Niets werd gered. Te Losser is gedeeltelijk uitge brand de woning van de wed. KoningVVestenberg. Verzekering dekt de schade. Gemengd Buitenland. De muitzucht. Nadere berichten over de muit zucht van de manschappen van het 100ste regiment infanterie te Narbonne verzekeren dat de solda ten hun onderofficieren gewoonweg te lijf gingen. De muiters zeiden openlijk tegen den kolonel dat zij niet tegen hun bloedverwanten en vrienden die uit no d betoogingen hielden, zouden optrekken. Pas na onderhandelingen die een uur duur den, kon de kolonel de manschap pen bewegen, hun kwartieren op te zoeken. Te Narbonne heeft Ferroul, de burgemeester, nadat het stadsbestuur in zijn geheel was afgetreden, gis terenavond een levendig toegejuich te toespraak van de stoep van het stadhuis gehouden. Ferroul herin nerde er aan dat er Vrijdagochtend, toen de „wijnbouw in doodstrijd" aan de orde was, nauwelijks 25 afgevaardigden bijeen waren. „Daar men ons zoo behandelt, zeide hij, moeten wij van woorden tot daden overgaan. Gisteren heb ben Albert en ik de staking der gemeénteraden afgekondigd en de stad Narbonne heeft de groote eer genoten, uitgekozen te worden om aan de gemeenten van de vier verhonden departementen het ver wachte sein te geven. Onze macht komt van u. Wij geven haar u terug, wij verbreken de banden die ons aan het centrale gezag verbon den, en wij zullen hier niet terug komen dan nadat wij voldoening hebben gekregen en op bevel, van het volk." Toen de burgemeester uitgespro ken had, daalde de driekleur lang zaam en werd aan den stok een groote wimpel van rouwkrip ge hangen. De menigte juichte als razend. Sir Arthur Ellis overleden. Gedurende de schitterende gala opera voorstelling in Covent Garden te Londen ter eere der Deensche gasten, had een treurig ongeluk plaats. Even voor het Engelscheen Deen sche koningspaar de zaal binnen traden, greep sir Arthur Ellis, „con troller of lord Chamberlain's depar tement", chef van den inwendigen dienst aan het hof, die met zijn echtgenoote en eenige vieiden in de stalles zat, naar zijn keel en viel op 't [zelfde oogenblik bewusteloos achterover in zijn stoel. Men legde hem onmiddellijk lang uit op den grond, doch hij gaf geen teeken van leven meer. Toen men hem weggedragen had, probeerden de lijfarts des konings en sir Tre ves vruchteloos de levensgeesten weer op te wekken. Sir Ellis stierf juist op 't oogenblik, dat de hooge bezoekers onder een oorverdoovend gejubel den schouwburg binnen treden. Gedurende de voorstelling werd de droeve gebeurtenis voor den koning geheim gehouden. Toen men 't hem daarna mededeelde, was hij zeer getroffen. De overledene, die den leeftijd van 70 jaar bereikte, leed aan een borstkwaal. Opstootjes. Gisteren werd op het Corso Garibaldi te Napels een vrouw met haar kind door een tramwagen overreden. Het volk werd woedend en pleegde allerlei daden van van dalisme tegen de tramwagens op verschillende punten der stad. Twee wagens werden in brand gestoken. Politie en soldaten moesten de tram in bescherming nemen en het volk uiteenjagen. - Bliksem. In een kolonne artillerie lie van het oefent rrein bij Uelzen terugkeerde, is gisteren een bliksem straal neergedaald. Een artillerist en een paard werden doodgeslagen; /.es soldaten vrij ernstig en vier licht gewond. Geschoten. Te Tosser werd zekere Ohr. in 't V. Maandagavond door ■en paar personen lastig gevallen. Toen ze voor de tweede maal weer- kwatnen, loste in 't V. een schot ip lien en wondde zekeren S. In 't V. werd eerst aangehouden, docli -ipoedig weer vrijgelaten. Bezweken. Men meldt uit Smyrna, lat de roover Andreas, die baron van Heemstra ontvoerde, bezweken is aan de wonden, die hij opliep Ongelooflijk. In nieuw-Sandtr (Galicië) heeft een boer zijn doch- tervermoord,omdatzezoo leelijk was, lat niemand haar tot vrouw be geerde. Ajgebrand. Volgens telegrammen lit Narbonne aan de Fransche bla- len is de schouwburg aldaar geheel afgebrand. Men vermoedt, dat ds ilakeude wijnhouwers de ramp ver oorzaakten. Belangrijke diefstal. In een der hotels te Kissingen werd den 23en Mei 1.1. van een der gast en ontvreemd oen kistje, waarin zich bevonden een aantal gouden en juweclen sie raden, ter waarde van f3582 en 1800 mark aan geld. Van dezen diefstal worden verdacht een.Kellner en een kamermeisje, die sedert dien tijd zijn verdwenen, vermoedelijk iu de richting van Holland Geschiedenis onvoldoendeDe „He- raldo," een democratisch blad, dat te Madrid verschijnt, bracht dezer dagen het volgend sensationeel nieuwtje: Generaal Von Moltke, de ziel van den Fransch-Duitschen oorlog, aan wiens strategische kennis Duitsch- land zijn bloei te danken heeft en die dan ook in 't Duitsche leger de algemeene achting geniet, heeft z.ijn ontslag genomen uit den actie ven dienst, omdat hij deouderdoms- grens van zestig jaar overschreden heeft. Een verzinkende stad. Onder de bewoners van Motherwell (Ierland) is een paniek uitgebroken. De stad zinkt namelijk heel langzaam weg, zo dac een volledige instorting op den duur onvermijdelijk wordt, 't Begon met een lievigen stoot, waar door in de gebouwen groote scheu ren ontstonden. De bewoners vlogen in woesten angst de straat op, daar buizen van gas en waterleiding ge sprongen waren, 't Water stroomde door de stad, terwijl de gaslucht bijna den adem benam. De oorzaak moet gezocht worden iu de kolen- en ijzermijnen, welke onder de stad liggen. Waarschijnlijk zullen de huizen geheel ontruimd moeten worden. In een zak. Fabrieksmeisjes der Baltische katoenspinnerij te Reval stopten een zestienjarige collega, die ondanks de aangekondigde sta king wilde doorwerken in een zak en zouden haar juist van de vierde verdieping der fabriek naar heneden gooien, toen een werkman toesnelde om het te beletten. Vier meisjes van 18 tot 20 jaar zijn wegens deze poging tot moord gearresteerd. Russisch. Te Mitau werd een bende terroristen, 18 man sterk, gearres teerd. In Dondaugen, aan de kust van Kurland, is een magazijn van pyroxiline, dynamiet en andere ontplofbare stoffen, waaronder ver scheidene bommen, ontdekt. Wijnverknoeiers gestraft Door de rechtbank te Landau is de wijn houwer Friedrich Meyer uit Pilodt wegens vervalsching van wijn ver oordeeld tot twee maanden gevan genisstraf en 1000 mark boetezijn beide zoons kregen wegens mede plichtigheid elk 14 dagen gevan genisstraf en 35,000 liter „wijn" werden verbeurd verklaard. Een ongeluk door onvoorzichtig heid. Met een te Oxford gehuurde en door een chauffeur bestuurde automobiel zijn tusschen Oxford en Stratford-ow-Avon vier Amerikaan- sche toeristen verongelukt. Met vreeselijke vaart reed de bestuur der den gevaarlijken Sum Rising Hill te Banbury in Warwickshire af, de wagen sloeg in een bocht om en de heer Harry Johnson uit Californië werd gedood terwijl zijn vrouw en de heer en mevrouw Blake uit Philadelphia, op den weg ge slingerd werden. Deze drie zijn le vensgevaarlijk gewond. Mevronw Johnson is nog buiten kennis, de heer Blake is door de dokters op gegeven, maar mevrouw Blake maakt 't vrij goed, hoewel zij ook vreeselijk gewond werd. Waarschijn lijk heeft de bestuurder die er 't, minst erg aan toe is, plotseling willen remmen, toen hij de con- tröle verloor. Tuinbouw en Planfkundn. Dinsdagavond hield de afdeeling Haarlem der Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde in de tuinzaal van Café Brinkmann onder leiding van den lieer Joh. De Breuk eene algemeene vergadering. In verband met het feit, dat den heer Voet, hij zijn aftreden als se cretaris, een functie die .hij gedu rende 20 jaren vervulde, als bewijs van erkenning zijner verdiensten een aandenken zou worden vereerd was de zaal feestelijk en kwistig met groen versierd, en was ook aanwezig de lieer J. II. Wcnholt, algemeen voorzitter der Maatschap- PÜ- Na afdoening van eenige zaken van huishoudelijken aard, nam de heer De Breuk het woord om op recht hartelijke en welspreken uiting te geven aan de dankbare gevoelens der afdeeling, voor al hetgeen de heer Voet gedurende 20 jaren als bestuurslid en vele jaren als secre taris en als penningmeester voor de afdeeling had gedaan, zoodat allen den heer Voet met leedwezen zien heengaan. Onder het uitsprekener zijn beste wensclien voor den heer Voet en de zijnen en aanbeveling der afdee ling in de voortdurende belangstel ling van den heer Voet, bood spre ker hem namens een groot aantal leden een aandenken aan als stof felijk bewijs van erkentelijkheid, namelijk een fraaie salonlamp. De heer Wentholt verkreeg hierop liet woord, om namens het hoofd bestuur der Maatschappij van Tuin bouw en Plantkunde te getuigen hoezeer het werk van den lieer Voet werd geapprecieerd en met hoeveel leedwezen het hem ziet vertrekken. Ook de heer Wentholt sprak zijne beste wenschen uit voor den heer Voet en de zijnen. Bij de lamp werd gevoegd een lijst der deelnemers henevens eenige foto's, door den heer J. Sturing genomen van de woning van den heer Voet. De heer Voet dankte op zijn beurt voor de belangstelling, de vriend schap, de sympathie, van de afdee ling ondervonden. Wat nu het verdere verloop der samenkomst betreft, diene liet vol gende In de eerste plaatst dat genoem de heer J. Sturing een aantal licht beelden ten beste gaf, grootendeels betrekking hebbende op den heer Voet; verder, dat voor de op 23 Do en 24 Juli a.s. hier te houden rozet' tentoonstelling vanwege „Nos jut gunt rosae" werd toegestaan f 25; dat de heer J. F. M. Bolderdijk, secretaris-penningmeester, op zid1 l nam de afdeeling te vertegenwooi" digen op de algemeene vergadering den 14den dezer te Utrecht houden. Jii n Ten slotte werden plannen bespr<d. j e ken voor een excursie, dezen zornf| 1 m door de ledeuwaarschijnlijk zfl' Arnhem het doel van den tod", worden. Vermeld dient nog te worde" dat de voorzitter bij de opening' zijn leedwezen over uitsprak, dt' op deze feestelijke samenkomst et' getrouw lid, de heer Tennis, on1 brak, door het treurige ongeluk hem overkomen. Onder applaus vereenigde de ve' gadering zich met den wenscli va" den voorzitter van een spoedig he' stel. Deserteur. Gisteren werd dof! politie en militairen alhier opg" tracht de milicien R. Vermeul® die van zijn korps, liet regime" grenadiers de jagers, is gedeseiteed Hij werd in de infanteriekazer"' in arrest gesteld en is hedenmorgt' onder militair g' leide naar 's-Grave" hnge getiausporteerd, ten eind aldaar voor den krijgsraad tered' te staan. Hieromtrent schrijft men ons vd andere zij-Y: De slngersbediende V. alhier, li"® zich ten opzichte der gelden V® van zijn patroon niet nauwgez' gedragen, waarop een aangifte D de poh'tie het gevolg was. Aa" houding volgde en toen bleek teveff dat hij ongeveer een half jaar g' leden als korporaal van liet ref grenadiers en jagers was gedese' tterd. Gisteren namiddag is 1' aan de militaire autoriteit allé' overgegeven en heden naar zij garnizoen te 's-Gravenhage overg' bracht. Landweer. Door den kolou' land weerdis triclscom in and ant al lii' is voorgesteld als standplaatsen vo{ de commandanten der compagnie" van het 21e bat. landweer-infante"1 te bestemmen Haarlem en Veis" welk voorstel is goedgekeurd, zood" met ingang van 1 Augustus i»; de le comp. voor Haarlem, de comp. voor Velsen en de bei' nieuwe compagnieën, de 3e en ook voor Haarlem zijn aangek' zen. De H. B. S. Te nieuwe Hfl gere Burgerschool is ingewijd wil zeggen men heeft de gymn' tiekzaal van het gebouw heden gebruik genomen om daar de eif examens te houden. Vredespaleis. De werken, in V' j'|eiz band met de eerstesteenlegging"' 2 Aug. a.s. voor liet te borné jnz1^ Vredespaleis te 's-Gravenhage zij opgedragen aan de firma B. Hag" aannemers alhier. Ontspoord. I insdagavond is e" stoomtram HaarlemLeiden hoogte van de Glip uit de rd geloopen. De tram, die te 8.32 hier mof arriveeren, had daardoor een i" r°01 vertraging. De oorzaak is vermoedelijk 1' niet in orde zijn van den wisé die daar ter plaatse pas was v' nieuwd. Examen Kinderjuffrouw. Vereeniging Tesselschade. Den Haag, 12 Juni. Geëxaminecl V 5 candidaten. Geslaagd o.a. A. Ver^ Slokman, alhier. jp(je] Zanggenot. Een der berichtgev' gens van 't H. D. deelt mede, dat 1 heer liedertafel Haarlem's Zanggenot 1' Guit volgend jaar een Nationalen Zaf van wedstrijd denkt te houden. Benoemd. Poor B. en W. is tijdelijk onderwijzeres aan de Tusschenschool benoemd mej. F. van der Have. Haarlem, 12 Juni 1907. Groenten markt. Aardappelen aangevoerd en v kocht 69 HL. f 1,50 a f 9, Appelen, aangevoerd en verko' 3 HL. f 18, Bloemkool. Aangevoerd en verko' 5000 st., f 6,00—f 12,00. Spinazie. Aangevoerd en verko' 392 mud., f 0,40-f 0,50. Salade. Aangevoerd 470 mnd., V kocht 400 mnd. f0,20—f3,00. Wortelen. Aang. 4000 en verko' 3000 bos, f 0,8—f 0,12. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. Jacobs ei' C. Peters. J. B. Jansen en J. 1 gendoorn. J. Bijster en M. J. Gardenier. J. G. v. Seggelen efl E. J. Pictoor. M. Vergnnst en van Amesfcort. J. Winkel eg M. S. Brandenburgli. H. C. I0 en M. Bakker. C. P. Post en J Voorneveld. Getrouwd: .J. J. Kooij en H- Sleeman. G. Nagt egaal en W- Scharwachter. P. Wijkhuizen c'1 Sehellings. Bevallen: A. T. Breek-Pelle'1'* d K. Reis-Reindgrsma d. - j Abeelen-Hatidgraaf z. J. Toef Rusbach d.E. v. d. Veldt-DrogtG' t- 5|f Jk s|c ;n tiet gevecht niet de gendarmes. \XA

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2