STADSNIEUWS De Bloemendaalsche Inbrekers. Uit den Omtrek delin, in de residentie teruggekeerd en heeft heden, aan het Departement van Oorlog, zijn werkzaamheden hervat. Rozententoonstelling. Door het koude, ongunstige weer bloeien de rozen dit jaar wat later, en in verband hiermede heeft het bestuur van „Nos jungunt Rosae" besloten, de rozententoonstelling die 18 Juni te 's Gravenhage gehouden zou worden, uit te stellen tot Don derdag 27 Juni. Middenstandstentoonstelling. In de vergadering van het hoofd bestuur van den Middenstandsbond te Nijmegen zijn mededeelingen gedaan omtrent den stand der voor bereiding van de middenstandsten toonstelling te Amsterdam, waar voor reeds vele aanvragen tot deel neming zijn ingekomen. Omtrent de vaststelling van datum en jaar (1908 of 1909) kon echter nog geen besluit worden genomen. Plotselinge dood. In den tunnel van het Centraal station, te Utrecht, zakte gisteravond plotseling een vrouw in elkaar. Toen men haar hulp wilde verlee- nen, bleek zij reeds overleden te zijn. Een hartverlamming of iets dergelij ks scheen een einde aan haar leven gemaakt te hebben. Zij kwam van Zeist en wilde blijkbaar naar Rotterdam gaan. Op dit oogenblik weet men niet waar de vrouw thuis behoort, zoolang de familieleden nog onkundig zijn van de droevige ge schiedenis. (U. D.) In den jenever gestikt. Gisterochtend werd in een schuur aan den weg naar Glanerburg, het lijk van een man gevonden, die bij onderzoek bleek te zijn de manden maker Nijhof. Daar de man veel misbruik maak te van alcohol, is het zoo goed als zeker, dat hij in den jenever ge stikt is. De vrouw van Nijhof onderging onlangs hetzelfde lot. Gevaarlijk speelgoed. Hoe gevaarlijk het is, wanneer kinderen spelen met vuuiwapenen, ondervond gisteren het 10-jarig zoontje van zekeren Van Dijk, te Enschedé. Het kind dat speelde met een met scherp geladen geweer, trof zichzelf in het been. Gelukkig is de wond niet van ernstagen aard. Oe rupsenplaag. In de omstreken van Zoetermeer Zegwaart hebben de vruchtboomen meer dan eenig jaar te voren, te lijden van de rupsenplaag. Ook langs de wegen worden de heggen door de rupsen geheel kaal gevreten en zien er uit als in het najaar, overdekt met een grauw weefsel van de nesten van het on gedierte. (Vad.). Arrondisscments-Rechtbank. Zitting van Donderdag. 1 E. J. B., dienstbode alhier, diefstal ter beschikking van de Regeering ge steld. 2 A. v. R., koetsier alhier, verduiste ring 14 dagen gev. straf. 3 L. V., kleermaker alhier, huisvre debreuk 6 weken gev. straf. 4 C. v. N. stukadoor alhier, zijn kin deren in hulpeloozentoestand achter latende 4 maanden gev. sjraf. 5 P. K., los werkman, alhier, diefstal een maand gev. straf. 8G. H.D.artste Wormer (Oost Knol lendam) beleed, ambten, in functie mish. do. 14 dagen gev. straf. 7 H. V., smid te Kromenie, beleed, ambt. en weersp. 14 dagen gev, straf. 8 P. J. V., kaasknecht te Purmerend, diefstal 14 dagen gev. straf. 9 G. N., arbeider te Krommenie, en P. G. los werkman te Zaandam, we- dersp. de le een maand, de 2e drie weken gev. straf. 10 L.K., stucadoor te Beverwijk f 5 boete subs 1 dag hechtenis. 11 C.A.B., koopman alhier, f 5 boete subs 1 dag hechtenis. 12 N. S.. landbouwer alhier, f6 boete subs 1 dag hechtenis.! 18 R.Z. koopman alhier,f 5 boete subs 1 dag hechtenis. 14 W. T., hloemistknecht alhier, f 6 boete subs 1 dag hechtenis. 15 J. M. D., koopman alhier, f5 boete sub. 1 dag hechtenis. No. 10 en 15 overtr. Hondenbeslas- ting. 16 H. P. L. v. L. los werkman te Santpoort mish. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 17 A. K. schoenmaker, zonder vaste woonplaats diefstal 8 weken gev. straf met aftrek der preventieve hechtenis. Heden werd behandeld de zaak tegen de vier inbrekers, le Peter Paul Junge, 29 jaren, koper- en metaaldraaier, 2e Nicolaas Johan nes Kollaard, 23 jaren, lettergieter, 3e Jacobus Drogtrop, 19 jaren, koopman in fruit, 4e Willem Bakker, veehouder te Haarlemmermeer, allen thans gedetineerd [in het Huis van Bewaring te Haarlem. De dagvaarding beschuldigt hen dat zij in den nacht van 30 op 31 Maart onder de gemeente Bloem en daal te zamen en in vereeuiging, aan de verlengde Kleverlaan, een doosje inhoudende minstens f60. een aantal sleutels zilveren thee lepels messen een gouden naaldenkoker potloodje kerk- boekslot aan geld ongeveer f70een suikerstooier klontjes tang r servetring gouden rin getje knoopjes, een flacon, een sinaasappel alles toebehoorende aan genoemden De Sturler, hebben weggenomen, na zich den toegang tot die woning te hebben verschaft, door een venster met geweld open te wringen of te duwen of te breken zulks wat den eersten beklaagde betreft onder de verzwarende om standigheden van recidive. Althans wat de drie laatste be klaagden betreft, dat zij op tijd en plaats voormeld met het voornemen om in boven omschreven woning geld of geldwaardige voorwerpen aan den voormelden bewoner weg te nemen, zich in die woning hebben bevonden, na zich den toegang, daartoe op de wijze boven omschreven te hebben verschaft en in die woning deuren, kasten en laden te hebben opengewrongen, althans gebroken, zijnde de uitvoe ring van hun voornemen alleen niet voltooid tengevolge van de van hunnen wil onafhankelijke omstan digheid, dat zij zijn betrapt en ge stoord geworden. De publieke tribune is stampvol van belangstellende toeschouwers. De beklaagden worden respectie velijk bijgestaan door de verdedigers Mrs. Lieftinck, Reinier, Smit en Tuijmelaar. Uit 't recidive strafregister van bekl. Junge blijkt, dat hij reeds is veroordeeld voor 2 jaren van 19 Dec. 1902 19 Dec. '04 ter zake van diefstal. Het getuigen verhoor neemt nu een aanvang Get. A. L. de Sturler Get. A.L. de Sturler, zonder beroep te Bloemendaal, woont aan de Verl. Kleverlaan sedert eenige jaren. Op Zaterdag, 30 Maart verliet get. de woning met zijn gezin om elders de Paaschdagen door te brengen. Al les Ij was bij vertrek goed gesloten; allen zijn zoowat tegelijk vertrokken. Get. trok de deur achter zich dicht. Toen hij weg was, kreeg get. bericht van de Bloemendaalsche politie op Zondagmorgen, 31 Maart, dat er in de woning inbraak was gepleegd. Get. is toen direct naar zijn woning gegaan. Voor was een groote spie gelruit gebroken. In 't huis lag al les onderstboven. In de voorkamer waren de kasten open. In de keuken was een raam opengeschoven. Bij vertrek was alles goed gesloten. De keukendeur was dicht. De binnen deur van de keuken was wel open. Get. vermiste uit zijn woning de voorwerpen, in de dagvaarding ge noemd; 't doosje met geld stond in een kastje met glas in de achter kamer. De sleutels zaten op de verschillen ie kamers en kasten Get. geeft alles precies op, waar de voorwerpen lagen. Gedeeltelijk waren ze in de voor- en achterkamer. Van al de gestolen voorwerpen was get. de eigenaar. De ter zitting aanwezige beitels, breekijzers, enz kent getuige niet. 't Gestolen geld heeft bekl. reeds teruggekregen, ten bedrage van f60.Niet alle voorwerpen, die get. vermiste, zijn thans ter zitting aanwezig. Verhoor beklaagden. Bekl. Jungen bekent in de villa met anderen te zijn geweest. Of daar mijnheer de Sturler woonde weet bekl. niet. Het was tusschen 12 en 2 uur. Bij hem waren Kol laard. Drogtrop en Bakker. Bakker was Zaterdagavond bij hem gekomen om een kip te ver koopen. Ze gingen naar Drogtrop, waar Kollaard was, van wien Junge nog 15 ets moest hebben Drogtrop zei, dat hij va de meid wist, dat de heer Sturler en de familie op reis gingen met de Paaschdagen. Hij stelde voor daar eens te gaan kijken. Dat werd aangenomen. Junge ging naar huis en haalde er een 3 tal beitels om daarmede in te breken. Zij ontmoetten elkaar weer bij de Delft aan de Klevarlaan. Junge brak de ruit voor aan de straat. Bakker heeft met den beitel de raam aan de achterzijde openge maakt. Bakker en Drogtrop zijn langs de raam binnen gegaan, Junge en Kollaard langs de inmiddels ge opende deur. Toen waren allen bin nen. Het geld werd hem, Junge, aangereikt door Drogtrop. Daarna zijn allen aan het stelen gegaan, wat maar te stelen viel. 't Licht was opgestoken, later is het gedempt. Toen zij in hun werk overvallen werden, is bekl. Junge door de spiegelruit uit de voorkamergespror,- geu. Hij is toen door de Bloemen daalsche politie gegrepen. Kollaard, Drogtrop en Bakker zeggen bij den diefstal niet te zijn geweest, wat wel eenige hilariteit verwekt. Getuige Jacoba Houttuin, 26 j. dienstbode bij den heer de Sturler. Zij heeft alleen den beklaagde Drogtrop gekend. Reeds 8 jaar dient get. bij den heer de Sturler, Op Woensdag vóór Paschen is de geheele familie opreis gegaan. Alles was goed gesloten, ook de keuken raam. Get is even voor de familie weggegaan. 2en Paaschdag is get. teruggekomen. Toen was een der hartjes van de keukenraam af en lag in een hoek der keuken. Get. had Donderdag of Vrijdag met bekl. Drogtrop gesproken. Deze kwam sinaasappelen ver- koopen. Get. zeiNiet noodig, want we gaan uit. Drogtrop vroeg toen Voor hoelang? Get.Ik weet niet, voor twee of voor vier dagen. De lichte pet, die ter zitting aan wezig is, werd in den laatsten tijd door Drogtrop gedragen. Vele aanwezige voorwerpen her kent getuige als te behooren aan den heer de Sturler. Bekl. Drogtrop zegt dat het best mogelijk kan zijn, dat hij aan de villa bij de meid is geweest. De pet, die ter zitting aanwezig is, heeft bekl. niet gedragen. Op de vraag van den verd. Rei nier verklaart getuige, dat zij ook aan meer personen verklaard heeft, dat de lui uitgingen. Getuige P. v. Nobele n nachtwaker, is in den nacht van 30 op 31 Maart op surveillantie geweest te Bloemendaal. Hij hoorde gestommel in de villa de Sturler. Hij ging licht aansteken. Direct is getuige naar den agent de Louisse gegaan. Toen zijn ze de villa opgeloopen langs den achterkant. Hij hoorde de trap op en afloopen, de achter kamer opendoen, enz. Louisse dreigde te zullen schie ten, als ze niet op hun plaats ble ven staan. Met hun beiden hebben ze toen een der dieven gepakt, n.l. Junge, dien zij brachten naar Lo- kerse, den inspecteur. Versclrllende der gestolen voorwerpen werden op dezen dief gevonden. De inspec teur heeft de goederen in beslag genomen. De arrestant heeft direct de namen der andere inbrekers op gegeven, hoe zij 't plan van de in braak hadden beraamd, enz. In de villa bij 't beddegoed, dat onderst boven was gehaald, heeft get. de lichte pet gevonden, rn de woning zijn verder door get. beitels en breekijzers gevonden. Toen een dei- dieven de ruiten doorvloog, is get. in de voorkamer gebleven De an dere dieven vlogen de trap op. Hoe die nu verder ontsnapt zijn, weet get. niet. De ruit werd met een beitel door den dief ingeslagen. Get. J. Louisse 32 j. agent van politie te Bloe mendaal kreeg in den bewuste nacht kennis van de Nobel, dat er onraad was in de villa de Sturler. Get. heeft zich direct gekleed, de Nobel ging reeds weer naar de de villa, en get. is hem op den voet gevolgd. Eerst werd geluisterd aan de achterzijde. Vervolgens aan de voor zijde. Er was veel gestommel in de woning Get. sommeerde den dieven te blijven staan. De dief, die door het raam vloog, is door get. gepakt In den tuin der villa zijn voetin drukken gevonden. Later zijn de schoenen van de verdachten erin gepast. En zij pasten precies in de voetindrukken. De beklaagden bekennen dien avond de inbesiaggenomen schoenen te hebben gedragen, behalve Bak ker. Die weet het niet. Aan den zool der schoonen van Kollaard was iets bijzonders, dat was ook afgeteekend in de voet indrukken. Get. heeft 3 personen de trap zien opgaan, een dier personen per sonen kende get, later als te zijn Kollaard. Hij herkende hem aan den vorm van zijn gezicht. Bekl. Kollaard zegt, dat de get. liegt. Hij is er niet bij geweest. Dat Junge het zegt, dat kan wel een kleine wraaknemingj van hem zijn. De verdediger Reinier wijst erop, dat de agent slechts een oogenblik, toen bekl. de trap opging, den bekl. Kollaard heeft gezien. Op de vraag van den verdediger Tuymelaar verklaart getuige, dat de voetstappen naar en van de villa loopen. Men kan zien, dat ze in hardenloop gezet waren. Een donkere pet is getoond aan de moeder van bekl. Drogtrop. Deze herkende de pet als te zijn van haar zoon. Get. A. Lokkers e. inspectuur van poliiie te Bloemen daal ontving in den bewusten nacht den gearresteerde Junge, die door hem gefouilleerd werd. De diverse voorwerpen werden op hem be vonden. Junge gaf direct de namen der andere daders op. Ook verhaalt get. nader over het opnemen der voetindrukken. Ook in de oning is oogenblik- kelijk 's nachts een onderzoek inge steld. Toen werd de pet gevonden en boven breekijzers en biitels. Get. onderstelt, dat de dieven, die naar boven zijn gevlucht, op het platdak zijn gesprongen en zoo ge vlucht. Get. F. v. Kessel agent van politie te Haarlem is in den nacht van 30 op 31 Mrt op surveillantie geweest achter deJBoter- fabriek op den Spaarndammerweg. Daar keek hij of hij Kollaard niet zou zien. Circa half 3 zag hij Kol laard aankomen. Hij heeft hem gearresteerd aan 't begin van den Spaarndamraerweg. Toen get. hem aanpakte, zag hij, dat hij geheel nat was, alsof hij in de sloot ge zeten had. De beklaagde zegt, dat hij maar een weinig nat was. Hij wilde gaan visschen te IJmuiden, is aan den Schoterweg gaan zitten, in slaap geraakt en zoo afgezakt in de sloot, waardoor hij een weinig nat werd. Get. Lokerse, verklaart nader, dat bij de villa slooten zijn. Get. Heerenmans agent van politie te Haarlem heeft in den nacht gesurveilleerd bij de woning van Drogtrop in den Koudenhorn om Drogtrop te arres teeren. Hij zag ten laatste Drogtrop blootshoofd aankomen. Get. gelastte hem mee te gaan naar 't politie bureau, doch dat deed hij niet. Get. heeft hem toen vastgegrepen. Diog- trop riep om hulp, waarop zijn vader en broer kwamen aanzetten. Met veel moeite is het hem toen gelukt Drogtrop mee te krijgen. Get. weet zeker, dat Drogtrop geen pet bij zich had. Bekl. Drog trop zegt, dat de agent liegt. Hij had zijn pet tusschen zijn jekker. Get. S. Wiener. had aan Drogtrop 50 citroenen be steld. Hij zou ze Zondagsmorgens 6 uur bezorgen, doch hij is niet ver schenen. Hij droeg een lichtgrijze pet toen. Dien nacht half 12 tusschen kwart voor 12 is get. langs de Kleverlaan 4 personen, waarvan er een vooruit liep. Of dat deze beklaagden waren, weet get. niet. Wel bad een ervan een lichte pet op. Get. Jac. v. d. Oord spoorwegarbeider deed in dien nacht dienst in 't wstchthuis aan de Klever laan. Tegen 12 uur zag hij een 4tal personen passeeren. Hij kent ze nu niet meer. Een kleine liep in gebogen houding. Die had een lichte jocqeg- pet op. De 3e bekl. Drogtrop lijkt daar veel op. Bekl. Dr. herhaalt, dat hij er niet geweest is. Get Lokerse en Louisse verklaren nader, dat bekl. Kollaard zeer nat was. Hij had nog droog goed gevraagd.Kollaard ontkent dit,alleen heeft hij schoone kousen gevraagd. Deze zaak, zegt bekl. Kollaard, is met laster en bedrog tegen .nij in elkaar gezet. Get. L. H. Sehaurin, agent te Bloemendaal heeft verschil lende derjjin beslag genomen voorwer pen overgenomen. Get. Jac. Sch oon, wegverker te Bloemendaal heeft de lepeltjes bij de villa „de Sturler" gevonden. Get. J. W. Naerebout smid te Amsterdam is met de fiets op dien morgen in de Kleverlaan geweest en heeft toental der gestolen voorwerpen gevonden, welke hij aan de politie overgaf. Get. J. F elders, lijstenmaker, te Amsterdam heeft met Naerebout de goederen in de Kleverlaan gevonden. Get. J. V er bruggen te Velzen heeft aan de laan van Zu rendonk lepeltjes en een donkere pet gevonden. Hij heeft de lepeltjes aan Jac. Schoon gegeven en de pet aan Scliurink. Get. Joh. Wubbe arbeider te Bloemendaal wandelde dien nacht met nog iemand opeen perceel bouwland aan de Kleverlaan. Hij boorde een schot en zag 2 perso en. Een er van zeiKom niet nader, of ik schiet. Of dat een dezer beklaagden is, Kan get. niet zeggen. 't Bouwland is door prikkeldraad van den openbaren weg afgeschei den. Verderop is een sloot Beiden onbekenden zijn over 't prikkel draad gegaan. Get. P. G. Van der Veldt arbeider te Bloemendaal, was in den nacht in gezelschap van Wubbe op 't land aan de Kleverlaan Zij za gen twee personen uit Bloemendaal komen, waarvan er een zei: Kom niet nader, of ik schiet. Ze zijn eerst 't land opgegaan en later weer teruggekeerd naar den weg. Get. Ha. Gubbi is niet verschenen. Get. A a. EHsab Weyers is getrouwd geweest met den len beklaagde Junge. In den bewusten nacht is haar man niet thuis ge weest. In den avond kwam bekl. Bakker bij haar man over kippen spreken. Toen zijn ze beiden per flets weggegaan. Ook getuige is daarop weggegaan en tegen elven is zij teruggekomen. Toen was er een ruit stuk. Kort daarop is be klaagde Junge met bekl. Bakker thuis gekomen. Junge was boos, dat zijn vrouw zoo lang was uit gebleven. Bakker is blijven wachten, waar na zij beiden zijn weggegaan. Den volgenden dag is er iemand uit de Meer bij haar moeder ge komen om te vragen, of beiden het zooveel mogelijk zonden ver zachten. Bakker durfde zelf niet te komen, uit vrees opgepakt te zul len worden. Get. C. Pieterse i eeft een café op 't Begijnhof. De 3 beklaagden zijn daar 's avonds geweest. Alleen Bakker kende zij niet. Junge had een fiets bij zich, doch is al spoedig vertrokken. Get. H. S. P. Z waan wijk, wed. Meijers vertelt van 't bezoek van iemand uit de Meer namens W. Bakker. De boodschapper vroeg naar de vrouw van Junge. Maar die was er niet. Later is die boodschapper aan get. vertoond, zij herkende hem direct. Bekl. Bakker weet van die bood schap niet af. Get. H. W. Weijers smidsknecht, woont in bij zijn moe der, de vorige getuige. Hij verklaart hetzelfde omtrent de boodschap uit de Meer namens W. Bakker. Get. Jac. Verbruggen is niet verschenen. Beklaagde Junge blijft bij zijn verklaringen. Beklaagde Kollaard ontkent ten stelligste. Hij zegt, dat de getuigen trachten zijn veroordeeling te bewerken. Dat is min. De president merkt op, dat daar geen der getuigen wat aan zou hebben. ontkent eveneens. Hij tracht aan te toonen, dat de kwesties der pet en der voetstappen niet opgaan. Wat zouden de schoenwinkels moeten beginnen, als alle menschen niet de zelfde boe nen hebben, vraagt bekl. Beklaagde Bakker blijft eveneens ontkennen. Uitgesteld. Daar de opgeroepen getuige Ver- brugge die namens bekl. Bakker de boodschap kwam brengen aan de schoonmoeder van Junge, niet (verschenen iss, vroeg de amb tenaar van 't Openbaar Ministerie bij den aanvang der middagzitting uitstel dezer zaak tot a s. Maandag v. m. 10 uur. De getuige Verbrugge zal dan nog gehoord worden. Barometerstand. glar.d van gisteren 758. Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 65 F. 18 C. Laagstev.d.afgel. nachtJSS F. 14 C, Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien, bijlstraat 85, Haarlem. Politie-rapport. Gevonden 1 rozenkrans. Procesverbaal is opgemaakt wegens onbeheerd laten staan van een be spannen voertuig, houden van een stookplaats, bezigen van een hond zon der muilkorf als trekkracht, in ge bruik nemen van gemeentegrond, over treding der arbeidswet, wielrijden zon der licht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: E. Nieuwenhuis en C. J. v. d. List. H. J- G. Landzaat en M. L. O. Timmer. P. G. H. Metten en M. J. Cliteur. C. J. Kremer en A. M. Farber. Getrouwd: A. Hazevoet en M. P. VïlB e v'a 11 e n K. Moorhoff—Mole naar, z. M. C. van Tongeren—Oerle- mans, d. kedej|V; 'Om p 'catuiÉf •M.ir óesve -É ing o WAF Bui len. HEEMSTEDE. Op hol. Heden morgen omstreeks lialfzes sloeg een paard gespannen voor een bakkers wagen op hol. Nabij den Doodweg fkder» werd het door een werkman ge grepen, die nog een heel eind werd medegesleurd en nog eenige trappen |e tegen zijn beenen opliep. De eigtffc naar gaf den man eenige vergoedinJ t'j voor zijn hulp. Het paard had ziel' 0'f1® aan een der voorpooten danig ver- 1j'(*: wond. De Uitslag verkiezing Prov. Stated iging Aantal kiezers 801, uitgebracht latere*! 531 stemmen, waaronder 9 van trijdin onwaarde. p ar^ De heer Evelein kreeg 127, Je >orpst' heer van 't Hooft 83 en de he§r fedh* 1 v°o d v. Meetelen 311 stemmen. ZAND VOORT. Aangekomen bad' gastenEsso, 1, Meppel, Pension Gompertz de Beer Fam. Andriesseh 2, Rotterdam, Pension Gompertï de Beer. H. G. J. Escbauziej. 1 Baarn, Hotel de POcéan. H monson, 1, Amsterdam, Hotel de l'Océan. A. Recordi, 1, Venetië, Hotel Driehuizen. Mr. Malherbe, Luik, Groot-Badhuis. Fam. Kramer, Amsterdam, Zandvoortschelaan De kinderroof De correspondent van de St.E. meldt Het geruchtmakend bericht, door sommige bladen op-, door andere overgenomen, moet gereduceerd worden tot het volgende Dinsdag tegen den middag wer den een paar 3- en 4-jarige kinderen vermist van in de Passage wonende ouders. De beide kleinen, die eerst achter het Kurhaus gespeeld had den, werden te ongeveer half drie in Kostverloren (dus op een minuut of tien afstands) gevonden in ge zelschap van de dertienjarige Leentje Koning Pd., een erg achterlijk, bijna idioot meisje. Ze had de kleintjes medegelokt om bloempjes te pluk ken, ze langzamerhand van schoeisel en eenige boven- en onderkleereii ontdaan, het eene kind ook de bel letjes uit de ooren genomen en dit alles als een pakje onder het zand begraven, met het doel het ont vreemde later op te graven en te verkoopen. Toen Leentje Koning, die eerst met de naar huis teruggebrachte kinderen mee teruggeloopen was, in den neus kreeg, dat de ouders aan gifte zouden doen bij de politie, maakte ze zich uit de voeten pas tegen den avond werd ze gevonden, en stapelde gedurende een verhoor van drie uren op het politiebureau de eene leugen op de anderede verloren kleedingstukken waren in middels terecht gekomen. Woens dagmiddag 3 uur nogmaals verhoord is Leentje Koning eindelijk door de mand gevallen en legde volledige bekentenis af, waarvan proces-ver baal is opgemaakt. VOGELENZANG. Per fiets door den Hout gaande bemerkte een der heeren Ruigrok alhier, dat iemand aan het fiets-leeren rijden was op eene fiets, welke hem voor 11 dagen was ontvreemd. In een ondeelbaar oogenblik be vonden zich fietser (en fiets in de stevige handen van den koenen rijwielhandelaar, waarna hij beiden in handen van den spoedig ter plaatse verschenen plantsoenwachter Dernison stelde, die hen meenam naar het bureau van politie. SASSENHEIM. Mishandeling. Alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen zekere vrouw Z. van de Oude Haven, omdat zij in een twist haar buurvrouw K. een klap in het aangezicht heeft gegeven. Gashouder. Met het maken van den gashouder begint men al aardig op te schieten. De buiten ste wand is reeds in zijn geheel opgetrokken. Ook het werk aan de gasfitterswoning vordert best. Dat den omwonende het voortdurend kloppen alleszins vervelend vinden, is te begrijpen. Belemmering, 't Ziet er thans allerellendigst uit in ons dorp. De geheele straatweg is door het leggen van gaspijpen en rioleering bijna opgebroken. In de kom van het dorp is het begane gedeelte bijna nergens bree der dan een paar meter, zoodat het elkander passeeren van rijtuigen zoo goed als onmogelijk is. Dat men het gedeelte, waar de pijpen gelegd zijn, niet weer dadelijk in den ouden toestand brengt, begrij pen wij nitt. HILLEGOM. Een zeldzaamheid. De arbeider B. aan den Loosterweg had. een kip te broeden gezet op 13 eieren en mocht zich verheugen in het bezit te komen van 13 kui kens, waaronder 1 met 4 pootjes en twee staartjes. Het beestje geef) goede teekenen van levensvreugde en schijnt van moederkip een extra verzorging te genieten. LISSE. Gemeenteraadsverkiezing. Op de gisterenavond gehouden ver gadering van de R. K. Kiesvereeni- ging alhier, werden als candidaten gesteld voor den gemeenteraad de Mm 7 'onene' «n tc Win;,: "-'On v«F |ilde Salo- 'ng g* ||estai*: 'ik ee». 'U se at sink r s£3 De mi IriefkJ Vftrkee bellen#; Het Mi eel «f M a N dei: o ver ''Out, Men v S®n g»; ho id v "on. .Dat "in» g Soschic* 'en \-< Twe bel» Marlij! flerv. van T Sr t H be S w Swa "et ►de Si Zoo- ",0g in 'omm Üeoord S aa: A all» [tarns bond 'mg. k' e bruse *erd Vet $P Dc a] "aal gegaan. Bij 't spoor ontmoette hij Beklaagde Drogtrop eI"' 1? <ai Mi rij v»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2