CP. STADSNIEUWS Uit den Omtrek Gemengd Buitenland. AGENDA. i faad), ''eer i We In b. 'erorde Watser 'ehoeve 't het 1817"; C. van Dorp (lib-) 1879 stem- men. Gekozen is dus de heer Van Dorp ROTTERDAM III. Uitgebracht 3978 stemmen. Hiervan verkregen de hee ren C. H. van Dam (lib.) 1945; mr. M. J. C. M. Kolkman (kath.) 2033 stemmen. Gekozen is dus de heer Kolkman, ROTTERDAM IV. Uitgebracht 1820 stemmen. Hiervan verkregen de heeren E. P. de Monchy Rz. (lib.) 514; J. v. Stolk Az. (lib.-aftr.) 1306 stemmen. Gekozen is dus de heer J. v. Stolk ROTTERDAM V. Uitgebracht 4888 stemmen. Hiervan verkregen de heeren jhr. mr. C. G. A. van Ajsch van Wijk (a.-r.) 2755; mr. A. R. Zimmerman 2151 stemmen. Gekozen is dus de heer Van Asch van Wijck. DRENTHE. EMMEN. Herkozen de heer Borge gesius (lib.) met 1349 stemmen. Ge kozen de heer Ten Have (lib.) met 1034 stemmen in plaats van den heer Nyenhuis (lib.) die geen verkiezing wenschte. De heer Bakker (lib.) had 915, de heer Van der Sluis (lib.) 925 stemmen. Atjeh. Blijkens een uit Nederlandsch Indië ontvangen telegram werd 20 dezer, des namiddags te 5 uren, een groep onder een Europeesch sergeant in het marschbivak te Keumalaraja (Atjeh en onderhoo- righeden) aangevallen door eene groote overmacht, bestaande uit een vijandelijke bende, vereenigd met kamponglieden. De vijand maakte 2 geweren model '95 buit en liet 15 dooden liggen. Gesneu veld zijn 2, gewond zwaar 5, licht, 1 en onbeduidend 2 inlandscbe militairen beneden deWrang van officier. Een ware plaag. Men schrijft: Te Scheveningen heerscht een ware plaag. De bezoekers dezer badplaats kunnen niet op straat of boulevard loopen of uit de tram stappen, of zij worden als 'tware overrompeld door verkoopers en verkoopsters van prentbriefkaar ten. Wij waren er getuige van, hoe gisteren de Turksche gedelegeerde ter Vredesconferentie met zijn se cretaris zich van hunne wandel stokken moesten bedienen om zich de brutale jongens, die deze vreem delingen aan de jas trokken van het lijf te houden. Bij de directie der Maatschappij Zeebad komen dagelijks talrijke klachten in en de directie kan er niets tegen doen, ondervindt heele- maal geen medewerking van politie of gemeentebestuur. Het komt ons voor, dat het nu werkelijk tijd wordt, dat B. en W. van 's-Gravenhage maatr egelen ne men tegen dit voortdurend hinderen vooral van vreemdelingen, hetgeen dezen geen hoogen dunk geeft van onze manieren. Naar de Harskamp. Woensdagmorgen 26 Juni om 7 uur 51 aal het 2e en 4e bat. van het 7e reg. inf. uit Amsterdam per extra-trein van het Weesperpoort* station naar de legerplaats bij Hars kamp vertrekken tot het deelnemen aan de schietoefeningen aldaar tot 4 Juli e. k. Pacificisten. Men schrijft uit 's-Gravenhage; De opening van de Internationale Vereeniging aan de Princessegi acht had gisteren plaats in tegenwoor digheid van den minister van Ma rine en van verschillende dames en heeren pacificisten, zoomede van eenige buitenlandsche journalisten. Barones Bertha von Suttner, die het middelpunt van dezen kring vormde, sprak de aanwezigen toe en pleitte er voor, dat de statuten zouden afzien van het veroverings- recht, de oorzaak van den oorlog. Een bloemstuk van witte leliën werd mevr, Von Suttner als bewijs van sympathie aangeboden. Blauwe merels. In de jongste aflevering van de Levende Natuur vertelt J. Vijver berg het volgende: Bij een landbouwer onder Brui- nisse zag ik in de 1.1. Paaschvacan- tie een blauwe merel, 'zoo genoemd tenminste door de man zelf. Ik voor mij vond het nauwkeuriger te spre ken van een blauwgrijze kleur. De oude boer had zelf het dier in den afgeloopen winter in zijn tuin onder een zeef gevangen. Allen, die het vreemde beest totnogtoe zagen, heb ben, ondanks hun twijfelen, waartoe de eigenaardige kleur hen bracht, ten slotte moeten erkennen, dat het niet anders dan een merel kon zijn. Tot diegenen behoorde ik zelf ook. Ik meen, dat dit geval zeldzaam genoeg is, om er melding van te maken in D. L. N. Witte Exem plaren van spreeuwen en musschen b.v. zijn al zoo vaak opgemerkt, dat we niet eens groote oogen meer opzetten als we zoo'n diertje zien. Ik wilde gaarne weten, of de „blau we merel" een buitengewoon zeld zame vogel is, dan wel of dergelijke afwijking Jin kleur, al door andere lezers van D. L. N. is waargenomen. Als ik mij niet vergis, vertelde de man mij, jdat het een jong exem plaar moet zijn, daar het in gevan gen staat eerst zijn gelen snavel gekregen heeft. Het is opgesloten in een groote ren en is alleen zeer schuw, als er vreemden bij komen. Droeve afloop. De correspondent te Arnhem van de „Tel." seint: Gistermorgen om ongeveer elf uur reed baron van Wassenaar van Hoekelom met zijn boschwachter in een wagentje op den weg Ede- Bennekom, toen de stoomtram aan kwam. Het paard schrikte en sprong op zijde, waardoor de inzittenden uit het rijtuigje en onder de tram werden geslingerd. De bosch wachter werd met een schedelbreuk opgenomen. Hij was stervende en kon niet worden ver voerd. Baron van Wassenaar werd per automobiel voor ziekenvervoer naar het diakonessenhuis le Arnhem over gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en de linkerarm is geheel verbrijzeld. Waarvoor Men meldt aan „De Rott." Vlamingstraat bij de Wagenstraat 's Haag. Automobilist wordt opge schreven door politie. Waarvoor? Een nieuwsgierige fietsrijder,die even staan blijft en het weten wil, onder gaat hetzelfde. Een voetganger wijst op het onbillijke er van en... wordt ook opgeschreven, Een) opstel. Jan Mulder maakte in de school het'volgende opstel over de hoe „De koe is een huisdier. Hij geeft melk voor broertje. Als de koe te laat aan de deur komt, dan huilt broertje. De koe heeft ook een aroer, die heet os. Pe os is een boos dier, want het is een scheld naam. De koe heeft 4 beenen, aan eiken hoek één. De vijfde heet staart. Maar die komt niet aan den grond, maar bengelt. De koe heeft ook een buik. Het zoontje van de coe heet kalf, Een kalf blaat. Er zijn een Leele boel kalveren. Pa zegt, dat onze knecht een goed calf is, maar ik heb hem nog nooit rooren blaten. Te Chicago. Chicago, de stad waar op sommige gevangenen een zeer bijzonder stelsel wordt toe gepast om hen tot beterschap te brengen, heeft, voor de eerste maal in de geschiedenis twee dagen ge had zonder een enkel misdrijf, van Zondag tot Dinsdag morgen, maar vier minuten daarna werd er op een herbergier geschoten, die doo- delijk gewond werd. Al de bladen zijn vol lof en be wondering voor de stad, die naar de commissaris van politie meent, binnen een jaar de eenige stad zonder misdrijven op aarde zal wezen. Overstroomd, Tengevolge van den aanhoudenden regem al in de laatste dagen is de geheele omgeving van Saloniki en Uskub overstroomd. Bruggen werden weggeslagen en spoorwegen vernield, terwijl de oogst bijna geheel te loor ging. In Uskub heeft tegelijkertijd een aardbeving plaats gehad, gepaard gaande met hevigen hagelslag. Het verkeer is gestremd. Een bom. Uit Odessa wordt gemeld Drie personen zaten een vluchtenden jongeman na. Toen ze zagen dat zij hem niet konden inhalen, wierpen zij hem een bom achterna, waardoor een vijf tiental toeschouwers werden gewond. Begraven. Gistermiddag zijn de slacht offers van het oproer te Nar bonne begraven. Langs den geheelen weg dien de lijkstoet had te volgen, waren de troepen aaneengesloten in twee rijen geschaard, zoodat de stoet af zonderlijk was. De begrafenis liep zonder voorvallen af. Tegen 't wangbeen. Te Fordoun in Kincardine werd Zaterdag een cricketspeler van 33 jaar door een bal tegen 't wangbeen getroffen. Hij speelde door, werd 's avonds be wusteloos en is Dinsdagavond ge storven. Een reuzenei. Volgens een brief uit Stenton, Prestonkirk, in de Scotsman, is te Lintmill een ei te zien van 9 „inches" met een middellijn van 8, gelegd door eene hen van gekruist ras: zwarte Mi norca en „buff" Orpington. Of Zij nog leeft, wordt niet vermeld. Verlof Drankwet. Burg. en Weth. van Haarlem bren gen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 Dec. 1905 (Stbl. No. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van P. Klaubou om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het benedenlokaal van het perceel aan de Groote Houtstraat No. 147. Haarlem, 21 Juni 1907, Burgern. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, lo. B. De Secretaris, PI.JNACKER. NATIONALE MILITIE. Herhalings-Oefeningen. De Burgemeester van Haarlem roept bij deze op de milicien-verlofgangers Cornelis de Graaf en Gerardus Smit, uit de gemeente Haarlem, van de lichting 1902, eerstgenoemde betmo- rende bij het 2e regiment veld-artil- ïerie, om zich op 15 Juli aanstaande, des namiddags vóór vier ure„ te be vinden te Leiden en Gerardus Smit behoorende tot het le regiment die. zich op 8 Juli aanstaande^des namid dags vóór vier ure, te Utrecht bij hun korps, voorzien van al de voorwer pen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, teneinde overkomstig art. 111 der Militiewet 1901, tot en met 27 Juli en Cornelis de Graaf tot en met 3 Aug. a. s. in werkelij ken dienst te worden gesteld. Haarlem 21 Juni 1907. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L.B. Mgr. A. J. Brouwer. Wij lezen in „De Tijd". De hoogeerw. vicaris generaal van 't bi dom, Mgr. A. J. Brouwer, die eenige weken geleden zijn gouden priesterfeest vierde, viert heden, Vrijdag, zijn 75en geboortedag. Wel is het een gewichtig jaar voor Mgr. Brouwer door deze jubilea, gewichtig ook door 't feit, dat thans de fundamenten gelegd worden voor een nieuwe vicarie. Deze zal ver rijzen aan den Kruisweg en achter waarts verbinding hebhen met 't Bisschoppelijk paleis. Het bisdom is door aankoop in bezit gekomenvan een tweetal huizen aan den Kruisweg. Deze zijn nu geamoveerd en op 't aldus vrijgekomen terrein is men begonnen met den bouw eener nieuwe woning met huisdapel voor den hoogeerw. vicaris-generaal, die tot op lieden de oude pastorie der St. Josephskerk, aan de Jansstraat bewoont. Het kantoor der Labouchère Oyens Co.'s bank op den hoek der Nieuwe Gracht en den Kruis weg, zal dan nog alleen 't Paleis van de vicarie scheiden. Het gebouw zal verrijzen onder leiding van den bekenden Haar- lemschen architect Arn. M. Brüuing. Het bericht is in zooverre onjuist, dat 't kantoor der Labouchère Oyens Go.'s bank op de Groote Markt staat, doch het bedoelde kantoor is van de firma Wed. P, van Eyk en Zonen. Ver. II. Vincentius a Paulo. De vereeniging van den II. Vincen tius a Paulo, op 31 Dec. 81 leden tel lende, werkt op velerlei gebied zeer gunstig. De Bibliotheek-commissie heeft een volledig bureau aange vuld met den heer J. J. Groene- veldt, als president. In 't leesseizoen werden 5326 boeken uitgegeven. In 1906 bestonden de St. Jozefgezel lenvereeniging 121/2jaar en St. Jo- zefsambaohtsleerlingen 25 jaren. De De Aloysiusvereeaiging collecteerde f 525,27. De commissie voor Kin derverpleging plaatste 6 meisjes en 2 jongens in gestichten en 1 jon gei in een gezin. Dit jaar in Septem ber organiseert de vereeniging een loterij va'n voorwerpen van kunst en smaak, die door liefdadige per sonen om niet zullen worden bij eengebracht. Er is een bijzondere voor deze loterij benoemd. Commissie Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) In de gister te Utrecht gehouden openbare terechtzitting bad de uit spraak plaats in de volgende zaak Hoog beroep van J. N. te Pur- merend, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep alhier houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank waarbij eene door hem aangevraagde schadeloos stelling ter zake van bedrijfsonge val dat hem zou zijn overkomen, is geweigerd. Eischter is einde Juni 1906 bij het aftillen van een kist door deze getroffen in de rechter- lies en op 24 Augustus d.a.v. is bij hem een breuk geconstateerd, doch naar het oordeel van den Raad van Beroep is geen verband aan te nemen tusschen den stoot an de kist en het breuklijden van eischer. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Museum van Kunstnijverheid Haarlem. De tentoonstelling van weefsels en ongewerkte stoffen, die in het Museum van Kunstnijverheid gehouden werd, is thans gesloten en zal gevolgd wor den door eene tentoonstelling van oude bontpapieren in buitenlandsch artistiek drukwerk, teneinde belang stellenden te doen zien, hoe in het buitenland het boek als kunstwerk wordt opgevat. Inzendingen werden reeds ontvangen en worden nog ver wacht uit Duitschland, Oostenrijk, Engeland, Zweden, Noorwegen, Fin land, België en Denemarken; zoodat men in deze tentoonstelling de landen, die 't meest voorde bevordering van den artistieken boekdruk hebben ge daan, vereenigd zal vinden. De Directie noopt deze tentoon stelling in de eerste dagen van Juli te openen. Het museum is Zondag geopend van 104 uur. Onze schouwburg. Met de veran dering van den schouwburg is men reeds aaadig gevorderd. De balkons ziju niet meer in hun geheel ge bleven, doch in loges verdeeld, waardoor de gelegenheid nu komt om en fami[Ie de voorstelling bij te wonen. Het ziet er zeer gezellig uit, Voor het aanstaande seizoen is de Koninkiyke Vereeniging „Het Nedërlandseh Tooneel" reeds nu voor 8 maal geëngageerd. Goed afgeloopen. Gistermiddag, omstreeks 2 uur, passeerden aan de Friescke Varkenmarkt twee ker miswagens, juist toen er een snel trein uit de richting Amsterdam naderde, Door het los raken van een paar wagens van den trein, op de spoorbrug, remde de machi nist met alle kracht, anders ware de laatste kermiswagen beslist ver brijzeld geworden. Na een paar minuten oponthoud kon de trein weder vertrekken. Als door een wonder dus ontkomen. (St. E.) Nederlandsche Damesondcrwgzcrsver- eeniging. De jaarlijksche algemeene vergadering zal dit jaar gehouden worden hier ter stede op 2, 3 en 4 Juli a.s. Het vijf-en-dertig-jarig bestaan zal feestelijk herdacht worden. Jubilê. Ons raadslid, de heer J. Leupen, vierde eergisteren in den kring van zijn familie en intieme vrienden in het Brongebouw zijn 40-jarig huwelijksfeest. Baden. In het douche badhuis aan den Koudenliorn zijn in de afgeloopen week genomen 690 baden In het badhuis Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week geno men 846 baden. Bekroond. Op de tentoonstelling voor volksvoeding te Utrecht ver kreeg de heer C. de Cock alhier voor matten vlechtwerk een bron zen medaille. BouwvereenigingBinnenkort zal worden aanbesteed het bouwen van een 25 tal woningen voor een Coö peratiove Bouwvereeniging, uitslui- tend bestaande uit werklieden van de H, IJ. S. M. Deze woningen zul len gebouwd worden op een terrein, gelegen aan de Oosterstraat. De burgemeester van zijn reis terug. Onze burgemeester, jhr. mr. Boreel van Hogelanden, is van zijn buiten landsche reis in greden welstand op zijn buitenverblijf „Waterland" te Velsen leruggekeerd. Brongebouw. Zondag a. s. wordt in he^ Brongebouw een concert ge geven door de Muziekvereeniging „Harmonie". Het concert heeft een buitengewone aantrekkingskracht door liet optreden van bet Nederl. Dubbel Mannenkwartet, bestaande uit de heeren W. Overdijk en J. Oosterwijk, le tenoren, Fr. Phlip- peau én J. ICeyzer, 2e tenoren, A. Hille en A. Strikkers, baritons, en L. Haarman en S. Kappert. bassen. EozententoonslóllingDe rozenten- toonstelling bier op 23 en 24 Juli in het Brongebouw te houden, be looft schitterend te zullen slagen. Van alle zijden wórdt er plaats ruimte aangevraagd. Tot juryleden werden benoemd le heeren Peter Lambert, Trier; I. H. Kottman, DriebergenW. II. Mees, lieerde; Ja.c. Smits, Naarden 8. Ruys, Dedemsvaart; F. v. d. Wissel, Epe; A. Harte velt, 's-Gra venhage en M. Hackenberg, Mid- delberg en voor de bloemwerken de heeren H. van Lanteren, Utrecht.; J. M. Maréchal, 's-Hertogenbosch; J. C. de Lange, RotterdamL. van der Laan, 's-Gravenhage en Meeu- wenberg te Zeist. Door vermaak tot nut. Het gewone jaarlijksche uitstrpje door Vermaak tot Nut, telkenj are voor een goed deel der Haarlemsche schooljeugd georganiseerd, zal ook dit jaar weer plaats hebben. Op Dinsdag 30 Juli a.s. wordt een reisje naar Amsterdam en Artis gemaakt. Electrische Spoorweg Maatschappij. Gedurende de maand Mei 1907 bedroeg het aantal vervoerde passa giers op de verschillende lijnen: Amsterdam-Haarlem-Zand- voortf 180.460 Ceintuurbaan te Haarlem102.017 insigne als ziekenverpleegster uit gereikt aan mej. A. Dijkstra, na ruim 3 jaar als leerling-verpleegster in het St. Elisabeth's Gasthuis te zijn werkzaam geweest. Burgerlijke. Stand. Bevallen: H.JH.Rosiesde Vries z. P. KottmanVan Welij d. E. C. van TongerenHagebout d. A. E. LangeveldSchreuder z. M. G. Rijbroekvan Riet z. Overleden: P. AndringaWij- binga 50 j. Vooruitgangstraat. PoIiüe-rapporL Gevonden voorwerpen: 1 parapluie, 2 armbandjes, 1 armband, 1 rekenboekje, 1 jongenspet, 1 col- lyhond, 1 gummie bal, 1 kinder schoentje. Procesverbaal opgemaakt wegens balspelen op den openbaren weg. Zit ten in raamkozijnen. Barometerstand. Haarlem-Bloemendaal. Stand van gisteren 761. Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 54 F.12 C, Laagstev.d.afgel. nacht 58 F. 14 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. Zaterdag 22 Juni. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks van 10 u. v.m.-5 u. n.m. (beh. Zon dags en R. K. Feestd.). Teyler's Stichting. Dagelijks van 11 u. v.m.3 uur n.m. (behalve Za terdag en Zondag)de Bibliotheek van 14 u. n.m. (behalve Zond.) len Zondag der maand geopend van 14 u. n.m., toegang ook op werkdagen, behalve Zaterdags. Koloniaal Museum. Dagelijks van 10 u. v.m,4 uur n.m. Stedelijk Museum v. Schilderijen en Oudheden. Dagelijks van 10 u. v. m.3 u. n.m.'s-Zondags van 123 u. n.m. kosteloos. Leesmuseum. Dagelijks van 11 u. v in.10 u. n.m. Stadsiubt.iotiiekk. Dagelijks (beh. Zondag) van 10 u. v.m.4 u n.m kosteloos. het feil sirn» "ooc «11 49.133 Totaal. f 331.610 De ontvangsten per dagkilometer bedroegen Lijn Amsterdam-Haarlem- Zandvoort f 46,30 Ceintuurbaan te Haarlem 31,80 Lijn Haarlem-Bloemendaal 56,46 Ziekenverpleging. Na gunstig afge legd examen is het diploma en SANTPOORT. Gegund. De bouw van een Zusterhuis te Utrecht onder beheer van de architecten Joseph Cuypers en Jan Stuyt te Amsterdam, is voor de som van f 55 450 opgedragen aan den aan nemer P. Rings alhier. SASSENIIEIM. Propaganda. In aansluiting met het bericht, dat Zondag a.s. des avonds te 7 uur voor den R. K. Volksbond een lezing zal worden gehouden door den WelEerw. Heer van Mierioo, kape laan te Oegstgeest over de Kerk vervolging in Frankrijk, diene, dat thans ter voorbereiding alhier is verspreid het vlugschrift No 13 der Katholieke Sociale actie Frankrijk en Duitschland. NOORD WIJK. R, K. KiesvereenigingOnder voorzitterschap van Dr. A. Kervel werd gister een bijzonder druk be zochte vergadering gehouden door de R. K. Kiesvereei iging. Na voor lezing van de notulen werd loor een der leden een motie voorgesteld die instemming betuigde met de houding van de zes Kath. raadsleden die tot de wethouderskeuze van den heer C. van den Meer hadden mee gewerkt terwijl scherp werd afge keurd dat de liberale heeren graaf van Limburg Styrum en Jhr. van Schuylenburgh en andere gebruik maakten van onwaardige strijdmid delen en aan de Katholieks winke liers de klandizie hadden opgezegd. Deze motie werd met bijna alge meene stemmen aangenomen en zou officieel worden gepubliceerd. Daarna werd met overgroote meerderheid een tweede motie aan genomen waarin betreurd werd de dubbelzinnige houding die door iemand in deze zaak was aange nomen. Deze laatste motie zou niet officieel worden bekend gemaakt. Na een uitvoering en nauwkeurig verslag van den lieer B. Vos be treffende de vergadering van de centrale kiesvereeniging werd over gegaan. tot verkiezing val\1fe^[f van het bestuur (vacature W. was senaar). Na herstemming met den heer Beyk werd gekozen de heer Leen Alkemade. Toen kwam aan de orde candi- daatstelling voor den gemeenteraad. De beide aftredende leden de heeren J. de Groot en W. Alkemade wei den met vrijwel algemeene stemmen H Iblei, boo» £onc het (len 'bek® L G UI ach fracl beide? cand 'eraa. V( I* heid- kkoe Teg vestu bz. c de o weer op nieuw eandidaat gesteU Het derde Kath. lid de heer J- van der Werf had zich niet meer beschikbaar gesteld. Zeker, tot veler teleurstelling, die hem als een flink en ijverig raadslid, gaarne voor den Raad hadden behouden. In zijn plaats werd bij de eerste stemming, dadelijk met flinke meerderheid gekozen, de heer J. Zwarts, een werkman. De vierde aatel is bezet door een antirevolutionair. Op voor stel van den voorzitter werd be sloten aan de Anti Revol. Kie ver. mede te deelen dat de R. K. Kies vereeniging bereid was bun eandi daat over te nemen, wanneer de Anti Revol. omgekeerd onze candi- daten overnamen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met een opwekking om waar nu door de volle medewerking van de burgerij een flink en geacht werk man door de Kath. Kiesvereeniging eandidaat is gesteld, altijd de eenheid te bewaren en eendrachtig samen te werken ons met de grootst mo gelijke meerderheid voor onzen ean didaat zijn zetel in den raad te veroveren. Onder daverend applaus werd de druk bezochte en geanimeerde ver gadering gesloten. NOORDWIJKERIIOUT. Ge meenteraadsverkiezing. De R. IC. Kies vereeniging „Recht en Orde", al hier heeft, _in haar Dondei dagavond gehouden vergadering als Candida- ten voor den gemeenteraad gesteld de heeren G. Bouwmeester en H- Oostdam Ez., periodiek aftredende leden van den gemeenteraad. Tegen 5 Augustus a.s. worden de miliciens L. Meeuwenoord, F- van Roode en A. Vreeburg in wer- kelijken dienst opgeroepen en tegen 12 Augustus J. Turenhout. Hekwerk, Naar aanleiding van een ingekomen klacht, is van ge meentewege aan het Bestuur dei' H. IJ. S. M. verzocht, om de af- sluitboomen bij het station Piet Gijzenbrug van een hekwerk te voorzien. Daar er in die buurt vele kin deren wonen, zal wel niet behoeven gezegd te worden, dat die klacld alleszins gegrond is. We ver!rouwen dat de Maatschap pij aan dezen gevaarvollen toestand spoedig een einde make. NOORDWIJK. Jaarverslag dei' St. Liduina Ve>eeniging. Juni 19061907. Het tiende jaar van de werking van de St. Liduina vereeniging in de parochie van St- Jeroen is ten einde, en met voldoe ning kunnen wij terugzien op het vele dat in het afgeloopen jaar, en in het geheele decennium voor (F arme zieken is gedaan. Een bedrag van bijna f6000 is in dat tienjarig tijdvak door de mildheid van het Katholiek Noordwijk voor de be hoeftige zieken bijeengebraelit eD door ons in den vorm van eieren, melk en andere versterkende mid delen aan hen uitgereikt. Een hal telij k woord van dank aan allen die ons steunden door hun bijdra gen en giften maar naast dn' woord van dank, ook een dringende bede dat die steun nog grooter mag worden en meer algemeen. Wij komen nog zooveel te kort wij moeten dikwijls zoo zuinig deelen, waar ruime hulp wenschelijk was- En er zijn nog zooveel Katholieken die onze vereeniging niet steunen» terwijl zij het toch zoo goed kondef doen. Van harte hopen wij dat dit n" eens mag veranderen en dat wij in een volgend jaarverslag het heuge lijk feit zullen kunnen vermelden dat ledental en contributie bedrag belang rijk zijn toegenomen. Dit jaar bleef ledental en contributie ongeveer ge lijk aan het vorige jaar. Aan extra giften ontvingen wij f 130, waaron der een gift van f 100 van een zil veren echtpaar en een gift va'1 f 15, het honorarium van een lezing, afgestaan door een van onze oud- Kapelaans. Aan de milde gevers betuigen 'telling wij onzen hartelijken dank en hopeirj'e ver dat hun voorbeeld navolging moge vinden. In de bussen bij de verschillend'' winkeliers werd f28 ontvangen e wij wenschen hierop nog eens ij1 het bijzonder de aandacht te vesti gen. Vele kleintjes maken één groot en als iedere koopor eens ee" paar keer in de maand een stuivU afzonderde voor dit goede doel wat zcu dat een belangrijke ver meerdering aan inkomsten gevel' En wij hebben het zoo noodig Want er wordt veel uitgedeeld V door Un g <ier v on Nu stelür; verki« 'redin P. 'ifcrkic Bij Volger eandi( P'tsla^ !ngele 'fiden tiet r 'toing ''erscli ?ebra< Se veld Me d Gr, van I 'terhei Fervo ''oor c 'jen vo fan titgeb ■'tem, jhsscli' 'leijer tweede "ok d feder l De 'eden i dch a, 'e hoi schijnl eandid ford ei Seslote HEI Ihderm ^Vonds De Vooi Saan Michtir 'jooren jing, c Van he Gehoon "penba ^an d< "m ee: Van de: v Y rissche taren 1 Voo ji Hing v£ -'i won 'ebt. - 'et mal |ij de i Zoo zijn alleen dit jaar 2470 eiereé jan tv en 4224 liter melk verstrekt, ter wijl wij toch (met het oog op onz'' geldmiddelen) zoo zuinig mogelijk zijn geweest. In het bestuur kwam geen ver andering. De vergaderingen werden, evd1' van de Èerw. Zusters en betuigd' wij gaarne onzen dank voor verleende gastvrijheid. Wij eindigen met de bede dil Noordwijk's Katholieken ons liefd®' ap^idar werk krachtig mogen steunen dari C lesveri '-broek, ónd «steld

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2