ü»r STADSNIEUWS Gemengd Buitenland. JSo. 6. Windmolen met drijfwerk, steenen, enz. opgehouden f200. h 2. telijk over de vastgestelde grens- streep wordt gevoerd. Beevaarders en kiezers. Een die het blijkbaar goed meent schrijft aan de „Maasbode": „Verleden week werd een werkman geprezen, die, meen ik, van Maastricht naar Dordt ging om zijn kiezerplicht te vervullen. Bravo 1 „Thans worden alle hens aan dek geroepen voor de herstemming, want op één stem kan 't aankomen en 300, j a 300 pelgrims trokken gisteren naar Lourdes. „Dat botst met mijn boereverstand, zou de recruut zeggen. „Of is daar geen enkele kiezer bij Meningitis. Twee kinderen van den heer E. Vos, te Drouwenermond leden aan nek kramp. Een der kleinen is thans overleden. Het jongste schijnt te zul len beteren. De Ruyter.en nog een De Ruyter. Men schrijft aan de „Arnh. Crt." Twee varenslui trammen den Vel perweg. De een loodst den ander. „Alles rijkdom hier en blommen." ,.Ja.rijkdom". De oogen dwalen langs de buitens aan beide zijden van den weg. "Daar kom je 'an Bronbeek", zegt de loods. „Ook rijkdom?" „Nee, k'lonialen en standbeelden", dan met de wangpruimzijde, wenkend naar het standbeeld van Willem II: „Daar he' De Ruyter". En als zijn vriend in bewondering opkijkt naar den held van Hasselt en Leuven, gaat hij voort: „En gunter op he' je 'm nog 's, zooals ie op zee plach gekleed te gaan". Het steenen gezicht van Mars kreeg juist een zonnestraal, die door de wolken schoot en het was of het glunderde. 4c Diefstal door inklimming. Te Oudheusden heeft men bij den herbergier Brok door inklimming geld ontvreemd. Van den dader geen spoor. Inbraak te Oss. In de boterfabriëk van het na burige Maclaren is hedennacht om streeks één uur ingebroken door twee man, die er ruim 80 ponden boter hebben gestolen. Een brigadier van de rijksveld- wacht zag hen op hunne terug komst, kreeg vermoedens, riep hen aan, waarop zij, na hun buit te hebben laten vallen, het hazepad kozen. Een is er echter gepakt; de ander dreigde met een of ander voorwerp (geweer of breekijzer), maar kreeg van den brigadier een schot. De gevangene werd naar Oss vervoerd, vanwaar de marechaus- sées er dadelijk op uitgingen om den anderen inbreker op te sporen, die ten huize van zijn kameraad gevonden werd. De politie heeft met deze twee Ossenaren eene bijster goede vangst gedaan. Men vermoedt, dat zij aan de inbraak, bij de wed. Essens al hier onlangs gepleegd, schuldig staan en aan vele varkens- en kip pendiefstallen. Overreden. Uit Maastricht meldt men: Gisteravond is hier L. P. door een automobiel overreden. De dood volgde onmiddellijk. 4c Gewond. Te Wageningen werd Woensdag in een kersenboomgaard de 14-jarige J. P. door een geweerschot in den arm gewond. Toen geneeskundige hulp werd ingeroepen, bleek opname in het Diaconessenhuis te Arnhem noodzakelijk, waar Zaterdag de arm geamputeerd is. 4c Valsch geld. Uit Amsterdam meldt men: Bij de politie zijn gedeponeerd een valsche rijksdaalder, 4 dito gul dens en 1 dito dubbeltje, aan per soneel van de tram in betaling gegeven. Nog bijtijds. Bij het vertrek van het stoom schip Statendam, te Rotterdam, Zaterdag, is de hulp der politie ingeroepen door een advocaat uit Middelburg, om een broodbakker uit Goes, die, volgens mededeeling van dien advocaat, in staat van faillissement verkeerde, te arres teeren. De bakker had zich reeds met vrouw en kinderen ingescheept. Bij gebrek aan een officieel verzoek om aanhouding, kon de politie aan dit verzoek niet voldoen en de man is met zijn gezin naar Amerika vertrokken. Verdronken. Gistermiddag zijn in een onbe waakt oogenblik twee kinderen van den arbeider K. te Alpheu aan den Rijn in de rivier geraakt en ver dronken. 4c Gasontploffing. Bij dén bierhuishouder J. Jegen. te Schiedam, die eenige dagen ge leden een kleine verbouwing aan zijn lokaal had doen uitvoeren, heeft Zaterdagavond omstreeks half tien een geweldige gasontploffing plaats gehad, die vrij veel schade aan richtte en waarbij drie personen gekwetst werden. Felle brand. Men meldt uit Leiden: Gistermorgen is in een perceel aan de Raamsteeg 14, waarin een winkel van gemaakte kleederen was gevestigd, door, een onbekende oor zaak een felle- uitslaande brand ontstaan, die zoodanig om zich heen sloeg, dat het geheele perceel is uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Brand. Men meldt uit Steenbergen: Gistermorgen brandde door on bekende oorzaak het huis, met bijgebouw van Malis, aan den Overval totaal af De bewoners met hunne kinderen konden met moeite vluchtten. Niets is gered kunnen worden. Een en ander was verze kerd. 4c Overleden, De telegraafwachter Kuypers te Maastricht, die gisteren voor een week op het stationsemplacement Vioor eene lacomotief werd aange reden, en wiens beide beenen in het gesticht Calvarienberg werden geamputeerd, is thans gistermor gen aldaar overleden. (L. K.) 4c 4c 4c Teleurstelling. Men meldt uit Eindhoven: De werklieden aan de fabriek van de firma Tinsan en Co. onder Stra tum, sigaren-, poppenmakers en an der personeel, pi. m. 150 man, wil den zich gisterochtend weder voor den arbeid aanmelden, doch vonden de fabriek gesloten. Thans is hun namens de directie medegedeeld, dat de werkzaamheden naar elders zijn verplaatst en de fabriek te Stra tum voor onbepaalden tijd geslote» blijft. Parlementaire liefelijkheden. Het peil der hoffelijkheid in de Parlementen van ons werelddeel is in de laatste jaren nogal wat ge zakt. Daarvan kan men een nieuw, weinig verkwikkelijk bewijs vinden in tooneeltjes, die zich dezer dagen in de zitting der Hongaarsche Ka mer van Afgevaardigden hebben afgespeeld. Een der bladen van Boedapest bevatte er het volgende verslag van: Manin: „Toen in de laatste zit ting mijn collega afgevaardigde Alex ander Vajda Een stem„Eruit met het varken Geroep: „Zijt gij solidair met hem Esizmazia: „Er is hier geen plaats voor een landsverrader!" Manin: met geweld gedwon gen werd de vergaderzaal te ver laten..." Geroep: '„Heel juist! Er is hem recht geschied. Hij zal zich hier nooit meer kunnen vertoonen". (Groot rumoer.) Later heette het Esizmazia: „De landsverrader heeft het verdiend, hij moet eruit gegooid worden." Somogyi: „Hij mag van geluk spreken, dat hij zijn tanden nog heeft". (Groot ramoer.) En op een andere plaats van het verslag: „Het gansche geval is echter zonder voorbeeld in de ge schiedenis van het parlementarisme. Dat is het wezenlijke en waarach tige ostracisme (schervengevecht)... Hentaler: „Landsverraderlijke schurken Eitner„Zulke gemeene schurken als gij zijn er in geen enkel parle ment van de wereld." Eindelijk, als effectmakend slot: Eitner: „De afgevaardigde Manin heeft zich zoo ver vergeten ter ver dediging van een slechte zaak het woord te nemen. Volgens gewoonte heeft hij daarbij gelogen en gelas terd. Dat is zoo de manier der Wa- lachijers." President Justh: „Wegens deze uitdrukking roep ik den heer af gevaardigde tot de orde!" Clay„Medeplichtigen, schurken Men moest er u allen uitsmijten!" Manin verklaart den staat van zaken naar waarheid te hebben ge schetst. Hij is overtuigd, dat de president ter handhaving der orde geen armengeweld behoeft. Hij heeft daartoe genoeg macht en recht. De bewering van Eitner is een be- leediging voor de geheele Roemeen sche natie. (Groot rumoer en hevig protest. De president luidt met de bel. Geroep: „Daar wordt hij weer gemeen-grof. Er is geen Roemeen- sche natie, alleen een Roemeensche nationaliteit. Hou je mond maar!") President Justh doet spreker op merken, dat er in Hongarije geen Roemeensche natie is! Julius Manin„Het zou de plicht van den president zijn geweest den afgevaardigde Vajda wiens plaats hier is, te beschermen!" (Rumoer. Geroep links: „De plaats van een schurk is in de gevange nis!") President Justh herhaalt, dat noch de president, noch iemand het recht heeft, hier in het Huis ar mengeweld toe te passen. De zitting werd voor tien minu ten geschorst. Vaandel ontnomen. Een Exanche- telegram uit St. Petersb. meldt, dat de Tsaar aan het bataljon dat te Kiëf gemuit heeft, zijn vaandel ont nomen heeft. De vijf belhamels zijn doodge- schoten. Herkozen. De oud-minister Nasi werd Zaterdag met verpletterende meerderheid te Trapani tot lid van de Kamer herkozen, bij verkreeg bijna alle stemmen. Staking. De aangekoudigde werk staking der telegi aafbeambten te San Francisco, is geproclameerd. De eisch der stakers is 25 procent loonsverhooging. Aan de New Colliery kolenmijnen te Skewen, bij Swansea, is een staking geëindigd, die vier jaar geduurd heeft. Dadelijk zal het werk met 500 man weer beginnen. Naar een badplaats. Het plan is, dat de hertog van Devonshire, als hij wat beter is, naar de badplaats Naulieim gaat. De bijzetting van het stoffelijk over schot van Leo XIII. De berichtgever der „Politische Correspondenz" voor Vatikaansche aangelegenheden schrijft In de laatste dagén worden aller lei berichten in de bladen vtrspreid over de overbrenging van het stoffe lijk overschot van wijlen Leo XIII. In de eerste plaats zij opgemerkt dat van een geheime overbrenging geen sprake zal zijn. Het is echter onmogelijk thans reeds het, juiste tijdstip vast te stellen, waarop het geschieden zal. Het kan evengoed heden als morgen als nooit gebeuren. Pius X heeft verklaard, dat het lijk van den dood en Paus den levenden Paus toebehoml en dat alleen deze over tijd en aard dei plechtigheid te beschikken heeft. Woningnood. Met steun van de Regeering wordt teRome een nieuwe wijk gebouwd, speciaal voor Staats beambten. De nieuwe wijk zal ver rijzen op het tegenwoordige parade plein en den Pratri di Castello en zal ruimte aanbieden voor ongeveer 80,000 menschen. Elke Staatsbeambte zal het recht hebben zich een beambtenhuis tot woning te kiezen. De huur en an dere uitgaven (licht, water, enz.) zullen van het salaris van den be trokken beambtewordenafgehouden. Indien deze nieuwheid in Rome bevalt, zal in alle andere groote steden van Italië hetzelfde geschie den. Een en ander staat in verband met den heerschenden woningnood en de snel stijgende huurprijzen. SCHUTTERIJ. Commissie van Onderzoek. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de Commissie van Onderzoek en beslissing omtrent de redenen van vrijstelling en uitsluiting van den schutterlijken dienst, voorge schreven bij art. 15 der wet van 11 April 1827 (Staatïblad No. 17), zitting zal houden op den Doelen alhier, op Dinsdag 9 Juli 1906 aanvangende 's- morgens ten 10 ure; dat in die zitting o. a. aan hen, die reeds bij de schutterij zijn ingelijfd en na hun inlijving redenen tot viijstel- ling of ontslag mochten hebben voor te dragen of alsnog verlangen van nummer te verwisselen, de gelegenheid zal worden gegeven om, onder over legging van de vereischte bewijsstuk ken, die vrijstelling bij de Commissie aan te vragen. Zij die verzuimen zich op den be paalden tijd voor genoemde Commis sie te vervoegen, zullen overeenkom stig de bepalingen van art, 16 van Z. M. besluit van 28 Juni 1828 (Staats blad No. 42) voor den dienst worden aangewezen, terwijl zij, die zich door de beslissing der Commissie mochten be zwaard achten, overeenkomstig art. 16 van meergenoemde wet de be voegdheid hebben om daartegen bij Gedeputeerde Staten van Noordholland schriftelijk, en wel op ongezegeld pa pier, en zonder eenige kosten inhoo- ger beroep ts komen. HAARLEM, 24 Juni 1907. B. en W. voornoemd, BOREEL. Be Secretaris, PIJNACKER. Aangereden. Gisteravond reed een fietsrijder, zekere M. in de Anthonie- straat een oude vrouw onderstboven, zoodat fietsrijder en aangeredene beiden in het slijk lagen te sparte len. De fietsrijder zorgde, dat hij ijlings uit de voeten kwam, want hij reed veel te woest, zeker bang van een of anderen voorbijganger een uitbrander te krijgen. De Zeemeeuw. De Postduivenver- eeniging „De Zeemeeuw" hield Zondag j.l. een onderlinge wedvlucht van Rotterdam. Afstand 65 KM De duiven bereikten hare hokken als volgt. Los 7 uur 20. 1ste prijs H. Balm, 11 uur 20 min,, 2e prijs F. Tanis, 11 uur 49 min., 3e prijs K. van Alfen, 12 uur 15 min., 4e prijs J. Froutag 12 uur 40 min. Wedstrijd. Bij den turnwedstrijd, gisteren gehouden te Purmerend, behaalde de sergeant Konings van het 10e regiment infanterie alhier in garnizoen den eersten prijs in het liardloopen. Miliciensgeweermaker. De milicien J. P. van Leeuwen van het 10e regiment infanterie alhier in garni zoen, is aangewezen om bij de werk plaatsen voor draagbare wapenen te worden opgeleid voor de betrek king van milicien-geweermaker. Buitenlandsch verlof. Aan den milicien L. J. van der Sande, van het 10e regiment infanterie, met verlof alhier, is vergunning verleend tot verblijf in Noord-Amerika tot 1 Augustus 1908. De Volksbond. De Volksbond tegen Drankmisbruik afdeeling Haarlem en Omstreken, houdt eerstdaags een algemeene vergadering, waarin o.a. ter sprake komt de benoeming van een lid van het afdeelingsbestuur ter voorziening in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer A. C. de Koek. Als zoodanig wordt voorgedragen de heer H. A. Waller. Voorts benoeming van afge vaardigden ter algemeene vergade ring en behandeling van den be- schrij vingsbrief. Velddienstoefening. Op Zaterdag 22 Juni werd een velddienstoefening gehouden door de weerbaarheids- vereenigingen uit Haarlem, varee- nigd met Bloemendaal's Commando tegen de vereenigingen uit Egmond aan Zee en Uitgeest, Verplaatst. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de Rijksklerk 3e kl. bij Je belastingen H. M. van Gurp Verplaatst van de insp. 's-Hertogen- boscho naar de insp. alhier. Benoemd. In de commissie voor het examen als leerares in eender vakken van het huishoud-onderwijs, uitgaande van den Bond van Leer- aresscn, is benoemd tot plaatsver vangend lid voor de behandeling der wasch mej. R. Paris, leerares aan de Huishoud- en Industrie school alhier. Oymnastiekuitvoering N. G. V. Wij vernemen, dat aan den vooravond van liet groote gymnastiekfeest, dat den 7 Juli hier vanwege het ge west Noord-Holland van het Ned. Gymnastiek Verbond wordt gege ven, een officieele ontvangst ten Stadhuize zal plaats hebben, daar mee gepaard een optocht der turners door de stad. Haarl. Hypotheekbank. In de Zaterdag hier gehouden buitenge wone algemeene vergadering van aandeelhouders der Haarlemsche Hypotheekbank, werden de voorge stelde Statuten-wijzigingen goedge keurd. Door commissarissen werd be noemd tot lid van den Raad van Toezicht, ter voorziening in de vaca ture ontstaan door het overlijden, van den heer IJ. F. Bultman, de heer Vincent Loosjes alhier. Een oneerlijke 63-jarige dienstbode. De sedert enkele dagen verdwenen 63 jarige dienstbode van mevrouw De H. heeft „de plaat gepoetst", toen ze bemerkte, dat men haar verdacht van oneerlijke practijken. Ze qui- teerde b.v. valschelijk nota's en haalde goederen op naam harer meesteres. Verkoopingen gehouden in „De Gouden Leeuw" Zaterdagavond gehouden. No. 1. Drie huizen, schuur, erven en tuingrond de noordzijde van de Zomer vaart. No. 21 a-f. No. 1749 en No. 1750, N. M, A. de Morraz Imans f6200. No. 2. Twee perceelen wei- en hooiland te Haarlemtnerliede en Spaarnwoude aan de Zomervaarter- (Poelpolder). Fr. Erdtsieck 99 f4325. No. 3. De Electrische brood koek en beschuitbakkerij, „De Adelaar" noordzijde Sijaarnwouderstraat en zuidzijde Houtmarkt Winkelhuls No. 53, magazijn No. 61 zwart en bovenwoningen No. 61 a rood en 61 b rood. Opgehouden f14,005. Nos. 46. Eene behuizing met schuren en getimmerte, waarin fou- rageliandel met windmolen, maal inrichting en drijfwerk, erf en tuin Haarlemmerliede, Zuid-Schalkwijk bij Haarlem, in 3 koopen. No. 4. Moestuin, A. A. van Raay f700. No. 5, Behuizing met getimmerte en schuren en erven P. Zwart f 3800. No. 7. Winkelhuis, erf en tuin, Gr. Houtstraat No. 158. fa. Lich tenstein Jr. f15,800. No. 8. Winkelhuis en erve ten noorden Ged. Oude Gracht, hoek Schagchelstraat. Get. No. 107, B. J, van Deursen f2250, No. 9. Winkelhuis en erve, waar achter pakhuis met Bovenwoning ten oosten Lange Annastraat No. 37. Buis en erve met bovenwoning, open plaats en erve ten noorden Doelstraat No. 25, L G. Jansen f5425. No. 10. Bouwterrein te Bloemen- daal. ten noorden Dompvloetslaan. Een stuk bouwterrein, nevens voorgaand en volgende perceel. Een stuk bouwterrein, nevens voorgaand en volgende perceel, Een stuk bouwterrein nevens voorgaand en volgend perceel. Een stuk bouwterrein, nevens voorgaand en volgend perceel. No. 11. Een stuk bouwterrein, nevens voorgaand en volgende per ceel. Een huis met tuin en erve, nevens voorgaand en volgende perceel. In een koop. No. 12. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel. B. 601. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B. 602. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B. 603. Huis mee tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 604. In een koop. No. 13 Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 605. Huis met luin en erve, nevens voorgaand perceel, B. 606. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B. 607. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B. 608. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B. 609. In een koop. No. 14. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B. 610. In een koop. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 611. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 612. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 613. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 614. No. 15. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 615. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 616. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 617, Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 618. Huis met tuin en erve, nevens voorgaand perceel, B 619. De perceelen No. 11 tot en met 15 gecombinerrd. In een koop, B. J. van Deursen Afslag f11,100. No. 16. Twee stukkeD Wei- of Hooiland, te Haarlemmerliede en Spaarnwoude in den Zuiderpolder ann den Haarlemmerstraatweg nabij Haarlem. B. J. van Deursen. Afslag f 8.300. No. 17. Huis met tuin, schuur en erve ten noorden van de Kle verlaan hoek Doodweg, nabij den Schoterweg. No. 5. No. 18. Dubbel pakhuis en erve ten oosten van den Doodweg nabij de Kleverlaan. De perceelen No. 17 en 18 ge combineerd. H. Luyken. Afslag f6.005. No, 19. Woonhuis en erve oost zijde en op den hoek van het Korte Spaarne, No. 1 zwart en rood. D. W. Koopen. Afslag f2780. No. 20. Huis en erve oostzijde Korte Vlamingstraat. No. lt Opgehouden f 1.505. No. 21. Winkelhuis en erve zuidzijde Wijdesteeg hoek Spaarn- wouderstraat. No. 6. J. G. Cobelens. Afslag f 9911.25 No. 22. Gebouw met poort, open grond met werkplaats, schuur en erven Kinderliuisvest, nabij de Zijl straat. No. 33. No. 23. Pakhuis of Werkplaats naast gelegen open terrein, schuur en erven, Kinderliuisvest, naast en ten noorden van het voorgaande perceel Nos. 29 en 31. De perceelen No. 22 en 23 ge combineerd. Opgehouden f17,005. No. 24. Tot amotie de opstal be staande uit Huis en Schuur, No. 10, aan de Amsterdamsche Vaart. No. 25. Bouwterrein aan de Am sterdamsche Vaart. De perceelen No. 24 en 25 ge combineerd. Opgehouden f3255, Nos. 26 en 27. Burgerwoonhuis met Pakhuis, Erve en Grond aan de Westzijde Voorzorgstraat. No. 26. Woonhuis, No. 30. No. 27. Pakhuis ingericht tot Winkel. De perceelen No. 26 en 27 gecombineerd. Opgehouden f3805. No. 28. Heerenhuis en erf met Tuin aan het Ripperdapark No. 19. G. A. O. v. Dobben f 5105. Mo. 29. Winkelhuis en Erve met open plaats, nan de oostzijde van de Jansstraat. No. 69. Opgehouden f6705. Te water. GisterenroiddaS l|ur had een jongen, die op de palen aan den waterkantza,', ie ngeluk in het Spaarne te vallen, Dejongen dreef van den kant af en was met meer met de hand bereikbaar. Ge lukkig kwamen een paar knechten van den he. r Dyserinck met een touw. Deze mochten er in slagen den jongen op het droge te" bren gen. Eigen schuld. Gisterenavond half 7, zou een jongentje van ruim 4 jaar een groote rol zeil bij Vroom Dreesman probeeren op te tillen. De rol viel en kwam op'den jongen terecht. Fe) kleine sloeg tegen den grond '"en bekwam een ^bloedende wonde aan het hoofd. Jubilé. Op 24 Juli a.s. hoopt de heer J. Slots den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaren bij de firma Emrik en Binger in dienst trad. Aanbesteding. De architect C. L. M. Robbers heeft namens zijn principalen gister, Maan dag 24 Juni, des namiddags te 3 uur, in Café Neuf aan de Groote Hout- brug aanbesteed: Het amoveeren en weder opbouwen van perceel No. 35 aan het Houtplein te Haarlem. Ingeschreven werd als volgt Haariemsche Coöp. Bouwersbond f 9777 Hoek f 8920 J. J. Derr f 8896 W. H. Neuteboom Zn. f 8890 H. Schornagel f 8700 J. Winnubst f 8595 A. Schiphorst J. Philips f 8543 G. L. Zandvoort f 8440 H. J. Royers f 8294 Koning f 8148 Th. M. v. Deursen. f 7 994 Cornelissen Kreuger f 7988 J. E. N. Kaub M. Bierboom f 7859 A. Groen f 7858 J. Nonnekes C. Rol f 7627 Th. J. Verzijlberg f 7135 Verlof Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad No, 97), zooals zij laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 30 December 1905 (Stbl. No. 361), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van C. Maij om verlof ingevolge art. 34 dier wet tot het verkoopen uit sluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het salon van het perceel aan de Gierstraat No, 10. Haarlem, 24 Juni 1907. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER, De Zangersfeesten te Amsterdam. Nauwelijks zijn we Maandagmid dag den 24 Juni ten 1 uur de zaal van het Paleis voor Volksvlijt bin nengetreden, of de heerlijke klank van een buitengewone mannenzang- vereeniging zingt ons tegen „Dasist der Tag des Herrn". Was ist denn, giebt je heute doch kein Concours De zaak is spoedig opgelost. De Mannergesangverein -„Harmonia" heeft zich op het podium vereenigd en wil de aanwezigen verrassen met een tweetal werkjes, 'n Lumineus idéé, dat zeer in den smaak viel. 'onderend applaus, als hadden ze wederom in de hoogste eere-afdee- ling den Ien piijs behaald. De zaal doorwandelend ontmoet ik den voorzitter der feestvierende vereeniging, den heer M. Degen, die mij beleefd uitnoodigt naar het podium te gaan ter bezichtiging van de uitgestalde prijzen. De voor zitter verzoekt mij vervolgens op het podium bij het bestuur der feestvierende vereeniging plaats te nemen, teneinde gemakkelijk 't een en ander te kunnen volgen. Precies te ll/2 uur opent de voor zitter met een kernachtig oord, de verdiensten schetsende der Pers, die zooveel heeft bijgedragen tot het welslagen der feestvieringen. Aller eerst en in 't bijzonder brengt spr. zijn oprechten dank. Vervolgens dankte hij de'gezamen- lijke Vereenigingen voor het bewijs hunner achting, bestaande uit een gouden krans, den feestvierenden vereenigingen, aangebodenin 't be- zonder dank aan hen, die hiertoe het inititiatief namen. „Opdat niemands verdiensten onderschat worden, breng ik u allen, dames en heeren, oprechten dank voor de diensten, onze vereeniging in deze dagen bewezen "jjaldus de feesteedenaar, Mr. J. W. Spijer, die in zijne openingsrede Z. K. IL Prins Hendrik en Mr. W. F. van Leeuwen, burgemeester van A'dam, de oprech te dankbaarheid der vereeniging verzekerde, vooral den Burgemees ter, die tweemaal de uitvoeringen met zijne tegenwoordigheid vereerde. Vervolgens ging men over tot het uitdeelen der prijzen. De direc- teui en en besturen der prijswinnende vereenigingen kwamen achtereen volgens op 't podium, werden met applaus begroet en ontvingen uit de hand van den weisprekenden Voorzitter met een passend woord de prijzen, door haar in de verschil lende afdeelingen behaald. De voorzitter der Sub-Commissie, de heer A. J. de Haan, sprak de Fransche vereeniging „Les Orphé- onistes Valengiennois" in hare lands taal toe. De voorzitter van 's-Hertogen- bosch's mannenkoor bracgt der feestvierende vereeniging een wcord van hulde. Niet minder kernachtig was het woord van den Voorzitter van „Harmonie" uit Aken, ein- 1 'tp :6t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2