BINNENLAND. Sociale Berichten. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. v in deze zomer een rondreis maken naar Berlin, Londen, Parijs en Weenen. HetDuitsche keizerlijke paar en prins Adelbert is voor een offici- eele visite gisteren te Kopenhagen aangekomen; de gasten begaven zich met de Deensche koninklijke familie naar Fredensborg. De bekende Kaid Sir Harry MacLean, die was gaan onderhan delen om bij het Marokkaansehe Magzen vergeving voor Raisoeli te verkrijgen, is door Raisoeli gevan gen genomen. Deze zegt, dat hij zijn eigen voorwaarden voor ver geving zal stellen en rantsoen zal vragen voor het vrijlaten van Mac Lean. Eerste Kamer. Hedenochtend heeft de Eerste Kamer de beraad slaging over het ontwerp-Arbeids- contraet hervat. Vacatures-Eerste Kamer. Aan de beurt van aftreding zijn dit jaar Noord-Holland mr. H. J. Kist, lib., J. Breebaart Kzn., lib., J. A. Laan lib. Zuid-HollandJ. P. Havelaar, C.-H., mr. J. G. S. Bevers, R.-K., dr. J. Woltjer, A.-R., en W. S. J. van Waterschoot van der Gracht, R.K. Gebouw Tweede Kamer. Nu de Tweede Kamer is uiteenge gaan is er in het gebouw een aan vang gemaakt met het werk, noodig voor de warmwaterverwarming van de vergaderzaal en eenige aangren zende dienstvertrekken. Uit de Staatscourant. Door den Min. van Landbouw, Nijverheid en Handel, van Finan ciën, van Koloniën en van Buiten- landsche Zaken is: aan den heer J. E. Scholten, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, te Groningen, op zijn erzoek, eervol ontslag verleend als id van de commissie voor de han- elspolitiek onder dankbetuiging oor de als zoodanig bewezen dien ten; en benoemd tot lid dier commissie, e heer V. J. A. Wilkens, aard- ppelmeelfabrikant te Yeendam. Benoemd zijn in de provincie oordholland: tot heemraad van hetheemraad- chap Wieringen, J. Kooy Pz., te Vieringen lot dijkgraaf van het waterschap l<r Sturnmeer en Kamerhop, J. ^root Pz., te Heiloo; tot heemraad van het ambacht 'an Westfriesland, genaamd Geest erambacht, P. de Boer, te St. aarten, en J. Bouman, te Oudorp; tot heemraad van den polder "estzaan, F. Waal, te Wormer eer; in de provincie Zuidholland tot dijkgraaf van het waterschap e Oude en Nieuwe Maasdijken óór het land van Rhoon, A. Dek- er Az., te Rhóon in het bestuur van den polder attenoord, tot dijkgraaf C. Hol eman Tz., en tot gezworene A. uys, beiden te Nieuwe Tonge. tot gedeputeerde van den polder ud- en Midden Kijveland, of het innen Kijveland,, G. Alderliesten, e Poortugaal; tot dijkgraaf van dee Gabriëlli- anpolder, L. van Beek te Melis- ant; tot heemraad van den kleinen uiderpolder L. van der Wende, e Goedereede; in het bestuur van het water- chap van West-IJselmonde tot ijkgraaf J. Vrijland, en totheem- aad H. Velthoen, beiden te IJ- elmonde; tot gezworene van den polder oxenisse, D. Sieling, te Melissant. Alweer zoo'n neutrale. De fdeeling Leeuwarden van den eutralen(l) Bond van Onderwij- rs trok f 10 uit haar kas voor e S. D. A P. ten dienste van de emeenteraadsverkiezingen. Vreemd, dat die neutralen nooit s de rechtsche partijen steunen, ltijd profiteert de linkerzijde van ie zoogenaamde neutraliteit. En e socialisten trekken er tegen- oordig het meeste voordeel van Middenstandstentoonstel- ing. Uit Den Haag meldt men ns: In een vergadering der Neder- andsche banketbakkersvereeniging besloten af te zien van verdere po- ingen tot deelneming aan deuit- estelde Middenstands-tentoonstel- ing. Gouden feest der Rotter- sche Diergaarde Heden vi«rt de Rotterdamsche Diergaarde haar 50-jarig bestaan op grootsche wijze. Het glanspunt van hel feest zal bestaan in een majestueuze ver lichting van den ganschen tuin en alles wat daarin is. De Velserpont. Voor de aan sluiting van rails enz. voor de stoomtram aan de Velserpont is aan de H. IJ. Spoor, die de tram exploiteert, door den Staat toege zegd een bedrag van f20.000. Verder is voor de wijzigingen van de ponten in 1906 nog betaald f 1235 en eindelijk voor het uit diepen van het kanaal naast de vaargeul van de »Kennemerland» nog f3960. In 1905 kostten de ponten aan reparatie f71.235, dus een slordige ton gouds in twee jaar, behalve de kosten van personeel, steenko len, woningen enz. Het zijn officiëele cijfers, die wij hier geven, schrijft »de Telegraaf«, waaraan we 't bovenstaande ont- leenen „Berlin"-ramp. Door Z.Ex. den minister van Waterstaat werd gisteren eene commissie in parti culiere audiëntie ontvangen. In een rekest wordt een voor stel gedaan, dat beoogt de con structie van een bordes boven in den lichtopstand aan den Hoek van Holland, vanwaar door een lij nschietge weer verbinding met het gestrande schip zal worden verkregen, terwijl de geredden door een loopbrug naar de houten kaap op 11 Meter afstand en voorts langs een staaldraadtros met mandtoestel geleid zullen worden naar de aan legplaats van de stoomreddingboot welke op plm. 135 Meter meer binnenwaarts zal aangebracht wor den. De kosten zijn geschat opflO.000. De minister volgde de bespreking met de meeste aandacht en be tuigde de commissie zijnen dank voor hare bemoeiingen over dit hoogst belangrijke onderwerp en beloofde zijnerzijds het voorstel bij de staatscommissie aanhangig te maken en aan te dringen op de urgentie daarvan. Mocht de staatscommissie zich met de urgentie kunnen vereeni gen, dan zal de minister zijnerzijds met den meesten spoed de door de commissie gedane voorstellen doen uitvoeren. De Bouwvallige Beurs. Een der medewerkers te Amsterdam van het »Vad.« schrijft: Een groot aantal nieuwsgierigen was Dinsdagmorgen getuige van een schouwspel, dat ongetwijfeld menigen Amsterdamschen belas tingbetaler met leedwezen zal hebben vervuld. Voor de bouw vallige Beurs lagen 4 ijzeren reu- zenbogen, een ijzermassa als zelden midden in de stad wordt gezien, en welke men slechts op scheeps werven en dergelijke ondernemin gen aantreft. Op nadere informatie uitgaande, deelde men ons mede, dat deze bogen worden aangebracht onder de kozijnen van de effecten beurs. Gedurende de herstellingen heeft men daar ter ondersteuning van den muur, de effectensociëteit scheidt en vol scheuren zit, houten schutten aangebracht; thans worden deze door de bedoelde ijzeren reu- zenbogen vervangen. Het werk ge schiedt onder leiding van de af- deeling PublieKe Werken, en staat onder toezicht van de indertijd door den raad benoemde commis sie van onderzoek naar den toe stand van de Beurs. Naar men ons voorts van deskundige zijde verzekerde, heeft men alle hoop, het gevaar voor verzakking hier door volkomen te bezweren. Het spreekt vanzelf dat het binnen dragen der zware bogen, welk werk door tientallen mannen ge schiedt, heel wat kijkers trekt. Ook een anti-alcoholist Dinsdagnacht trapte zekere W.,te Maastricht, een groote spiegelruit in bij den handelaar in gedistil leerd E., wonende in de Wijker Brugstraat. Hij zelf ging toen aangifte doen op het politiebureau, voorgevende een goede daad te hebben ver richt. Hij verklaarde o.a. nog spijt te hebben, dat hij de flesschen likeur, jenever, enz. niet in de Maas had kunnen smijten, want dat was allemaal vergift voor het mensch- dom. De man, die den jenever met «vergift» betitelde, was echter door dat «vergift» zelf «vergiftigd». Eigen schuld. Een heer en dame uit Laren, die den toren te Muiderberg bezochten en hunne fietsen zoolang aan den voet lieten staan, kwamen beneden komende tot de ontdekking, dat de heeren- liets gestolen was. Van den dader natuurlijk geen spoor. Uit een plattelandsgemeen teraad. In den Raad van Wamel is aan de orde: gratificatie voor buitengewone door de veldwach ters bewezen diensten. Het lid S.De traaktemente vaan de veldwachters zin hiernie leeg. Vlèje jaor zin ze paas ver- hogd. Ze verdiene 't gemèkkelijk genog; aanders zoue ze zuvveul nie in de haarrebaarg zitte. De voorzitter meent, dat de klacht over het herbergbezoek wel wat overdreven zal zijn. De heer S.Awwe d'nen reks- veldwachter Van der Scheer nie hadde, zou 't aarreg zin Ze hiete veldwachters, mar ik kom veul in 'tveld, maar ik zie noot 'nen veldwachter nie. Ze doen niks nie. De voorzitter: Een bewijs, dat hier alles goed en ordelijk toegaat De oudste wethouderAls waor- nemend burgeméster heb ik de veldwachters verzog bij de instal laosie de orde te bewaore. Ik bin bes tevrêje óver d'r. Saoves en snags zin ze trouw op ter pos gewest. De heer S.Hoe kunde-gij dor nouw 'nen griemel von wète1? Ge hè saoves bij mien zitte kaorte en toe dus nie kunne consteteere, wadde nou zeg. De voorzitter zegt, dat dit niet aan de orde is. Na de opmerking van den heer v. d. V., datte kaark in 't midde gelaote en de grattefikaosie niet te zwaor mö zin, krijgen de Wa- melsche veldwachters ieder f5 en de vreemde f 10. Koude zomer. Volgens mede- deeling van het Koninklijk Neder- landsch Meteorologisch instituut te De Bilt, daalde te De Bilt gisteren 3 Juli tegen zonsopgang de ther mometer tot 3.2 gr. Celsius; op het open veld kan hierbij nacht vorst zijn voorgekomen. Dit mini mum werd te UtrechtDe Bilt sinds 1849 nog niet bereikt. De vorige hoogtestand was 3,6 gr. G. op 21 Juli lb98. Als een curiositeit wordt aan de «Telegraaf gemeld, dat het in den afgeloopen nacht te Hoorn bijzon der hand heeft gevroren. Alle plan ten waren met een witte laag rijp overdekt. Ongelukken. De stoomtram van Bergen-op- Zoom naar Antwerpen overreed gis teren ter hoogte van Hogerheyden een negenjarig knaapje, genaamd J. Br., dat zich op de langzaam voortgaande tram op de treeplank waagde. De dood volgde direct. Op 's Rijks werf te Hellevoet- sluis is een ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed aigeloopen is. Een torpedoboot zou te water worden gelateneensklaps breekt de mast van den bok of lichter en valt met groote kracht langs de boot neer. Vele werklieden ont kwamen een ongeluk door te wa ter te springen. Drie werden ge wond. Twee konden verbonden zelf naar huis gaan, doch de boots man t. H., onder wiens leiding het werk werd verricht, moest naar de verbandkamer en vervol gens op advies van twee marine dokters naar het hospitaal worden gebracht. Men vreest, dat hij in wendige kneuzingen heett beko men. In de Grootestraat te Nijme gen kreeg een met sintels geladen wagen, door de helling, een zoo danige vaart, dat het paard hem niet meer kon houden. Dicht bij de Waalkade sloeg de wagen om, waardoor de voerman er onder kwam. Zwaar gewond werd de man per brancard naar het Canisius-ziekenhuis gebracht. Zijn toestand was gisteravond ernstig. Een Kesselsche kermisgan- ger heeft het ongeluk gehad over boord te vallen van de gierpont in de Maas te Kiel (L.) en ver dronk. De man laat eene vrouw en vier kinderen achter. In het nabij Geldermalsen ge legen Deil viel een ernstig ongeluk voor. Het kind van een kersen plukker kwam in den boomgaard, waar vader werkzaam was om ker sen te zoeken. Bij een boom vond het een met scherp geladen geweer, dat het ter hand nam. Onverwacht ging het schot af en de arme kleine kreeg de volle lading hagel vlak in het gezicht. De toestand van het kind is hopeloos. stalling en handhaving van de arbeidsvoorwaarden voor de bouw bedrijven» en «de federatie der christelijke timmerlieden-vereeni- ging» overeengekomen het uurloon der timmerlieden, in dienst bij patroons, leden der «A. T. Y.» vast te stellen op 28 cents. Als arbeidsduur werd bepaald 10 uren 's zomers en 9 uren 's win ters. In spoedeischende gevallen moeten, zoo noodig, de werklieden langer arbeiden, met verhooging van het uurloon voor de eerste 2 uren 25 pCt., voor de volgende uren 35 pCt. Bij nachtwerk of Zondagsarbeid bedragen deze ver hoogingen respectievelijk 50 en 100 pCt-voor arbeid gedurende de Zondagsnacht 150 pCt. Vervroegde winkelsluiting. Is eene Rijkswet wenschelijk op vervroegde winkelsluiting De afgevaardigden van de Al- gemeene Winkeliersvereeniging te Amsterdam naar het a.s. congres van den Middenstandsbond zijn van oordeelneen. Zij hebben dan ook, en wel met 7 tegen 4 stemmen, een voorstel Gouda van den beschrijvingsbrief verworpen, dat een Rijkswet wen schelijk acht op de vervroegde sluiting. Sanatorium voor Drank zuchtigen. Als uitgave van het secretariaat van Sobriëtas is ver schenen een vlugschrift over een sanatorium voor Kath. Drankzuch tigen. De prijs is: le ex. a 12 ets. 25 ex. a 8 ets. 50 ex. a 7 ets. Op, propagandisten, dit keurig boekje moet verspreid worden. Kennis der zaak kweekt liefde, en liefde dringt tot geven. Gouden centen zijn noodig voor deze zaak, die zoo in het belang is van het Nederlandsche Katholieke volk! Afschaffing van bakkers nacht-arbeid. Te Utrecht zal in September een congres gehouden worden. Op Dinsdag 24 Sept. des avonds algemeene bijeenkomst in Tivoli Woensdag 25 Sept. te 11 uur 's morgens de eerste voordracht met debat. Te 3 uur de tweede zitting en 's avonds om 7 uur de derde. Donderdag 26 Sept. te 9 uur, te 12 en te 3 uur zittingen. Kaarten voor een persoon op naam zijn te verkrijgen bij den secretaris ad f 0.50 voor de drie dagen, of ook kaarten voor een dag ad f0.25. De onderwerpen en de namen der sprekers worden nader bekend gemaakt; de onder werpen zullen over zes zittingen worden verdeeld. Pensioenverordeningen. Door het Amsterdamsche bureau tot het verkrijgen van wijzigingen in de gemeentelijke pensioenver- ordeningen, samengesteld door na genoeg alle vereenigingen van per sonen, vallende onder de Amster damsche pensioen-verordeningen, is aan de candidaten voor den gemeenteraad de vraag gesteld, hoe zij dachten over en of zij eventueel wilden medewerken tot eene spoedige verbetering in di verse bepalingen daarvan. Het bureau stelde zich voor, de ant woorden te publiceeren. Bij deze antwoorden is het ech ter gebleken, dat de meeste can didaten zich moeilijk over deze aangelegenheid konden uitspreken, of omdat zij zich niet voldoende in de diverse details hadden in gewerkt, speciaal zij, die thans nog geen lid van den Raad zijn, óf, dat zij niet voldoende konden beoordeelen de kosten, die een en ander vcor de gemeente met zich zouden medebrengen, óf omdat zij definitieve beantwoording in strijd achtten met den geest der wet. Mede met het oog op den kor ten tijd van voorbereidinh, heeft het bureau het daarom meer ge wenscht geacht, niet tot publicatie van de antwoorden over te gaan. Arbeidsvoorwaarden: Bouwbedrij ven. Te Amsterdam zijn de «alge meene patroons vereeniging totvast- Gemeenteraads-verkiezingen Correspondentie. Aan II. II. Correspondenten. De strubbeling, die onze administratie nog doormaakt, maakt dat wij in de eerste week althans de kwartaal nota's van heeren Corresponden ten nog ter zijde moeten leggen. Wij zullen ons beijveren, zoo spoe dig als dat kan, den gewonen loop van zaken weer te herstellen, doch wij vei'zoeken heeren correspon denten om eenige weken geduld te hebben en ons in dezen moeie- lijken tijd met alle kracht te blij ven steunen. De nieuwe hoofdre dacteur zal, als het bedrijf weer normaal is, gaarne nader met H.H. correspondenten in persoonlijke relatie treden. Hoofdredactie N. H. Ct. Puntjes op de i. «De Tijd» zal ons eens 'n lesje geven. Wij hebben nooit gehoord van de echte historie van het fort Gha- brol te Darijs, anders hadden we de lawaaierige correspondentie van dat blad over de voorvallen met ons vroegere gebouw nooit zoo belachelijk gemaakt! Wel, wel. En «De Tijd» doceert ons dan de historie van 1899, in de. Rue de Chabrol voorgevallen, 'n hi storie die op 'n haar na precies is als die nu te Haarlem gebeurt, zegt de berichtgever. Al willen we hem de naïeve il lusie omtrent onze historische on kunde niet zoo ineens ontnemen ('t zaakje laat ons vrij koud!) moeten we toch even eraan her inneren, dat er van een belegering of wat ook door ons, geen sprake is geweest. En terwijl 't bij het fort-Chabrol ging om den persoon van Jules Guérin, ging het bij ons eenvoudig en enkel om onze boe ken en papieren en eigendommen, volstrekt niet om een of ander persoon. Wil «De Tijd» de histo rie van den fortuinzoeker, die zich met geweerschoten teweerstelde tegen de soldaten en die ten slotte in de gevangenis is terechtgeko men, met alle geweld blijven ver gelijken met onze natuurlijke po gingen, om in 't bezit te komen van de eigendommen onzer Yen nootschap, het zij zoo. Die vergelijking is dan allesbe- I hal Jul» bla Ver ten hel de ling gev koi wer k gek wa llek kei eig« Gr;: mo» Vri Te vak par Cony Luwe: gei de Jaeht in Noord-Holland. De Commis saris der Koningin in de provincie Noord-Holland heeft aan belanghebben den ter kennis gebracht dat de jacht op waterwild in dit gewest zal worden geopend als volgt: in den kring begre- den binnen den Westfrieschen omring- dijk, in de gemeente Petten, in de ge meente Callantsoog, alsmede in het ge deelte van den polder het Koegras, ge legen onder de gemeente Helder, op Zaterdag 18 Juli a. s., met zonsopgang, op het eiland Texel, met uitzondering van den polder Eijerland, op Zaterdag 10 Augustus a. s., met zonsopgang, en in de overige deelen der provincie dus ook in den polder Ejjerland op Texe, op Zaterdag 27 Juli a. s., met zonsop gang. HEEMSTEDE. Jubileum. Den 13den Juli a.s. hoopt de gemeenteveldwachter Bouman alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 30 jaar bij de politie werd aangesteld. Bouman is zijn levens loop bij de politie in Haarlem begon nen, vanwaar hij na 3£ jaar geweest te zijn, werd overgeplaatst naar Heem stede. Rijksbijdrage De Rijksbijdrage in de kosten van de huishouding der gemeen te is door Gedeputeerde Staten voor 1907 vastgesteld op f 14,044,55b ^Lenteleven.De jonge Zangvereeni- ging »Lenteleven« maakte gister, onder leiding van haren directeur, den heer Frenzel, uit Haarlem, per electrische tram een tochtje naar Zandvoort. HAARLEMMERMEER. Dat gebeurt niet dikwijls. De feestcommissie voor den intocht van den burgemeester hield Dinsdagavond hare eindvergadering, waaruit bleek, dat bij een ontvangst van f809,51 en een uitgaaf van f808,20. nog een gering batig saldo bestond. Aan het adres van het bestuur der commissie in het algemeen, en aan den heer De Voogd als voorzitter in het bizonder, werden door meerdere spre kers woorden van dank en waardeering gericht, voor hunne werkzaamheid in deze zoo welgeslaagde feestviering. ZANDVOORT. Strandweg. Onze thans zoo breede strandweg heeft nog een eigenaardigen aanblik gekregen, doordat alle winkels zijn gepavoiseerd met de verschillende van The Continental Bo dega-Company. Onder aan den Strand weg is voor den waarschuwingsdienst een paal geplaatst. Een roode bal, daarin geheschen, duidt aan: »Wees op uw hoede bij het baden«; een witte bal geeft dezelfde waarschuwing te ken nen ten opzichte van het zeilen. Aangekomen Badgasten. Familie Drayer, Amsterdam, Haarlemmerstraat 66, 5 p.; Familie Westerman, Amster dam, Bakkerstraat 5, 4 p.; Mevr. J Ritman. Amsterdam, Villa Rosina, 3 p. Mevr. W. de Vos, Rotterdam, Villa Rosina, 8 p.; Familie Scholten, Amster dam, Villa Rosina, 6 p.; Mevr. v. We ber, Hotel Zeerust.; M. Krotoschiner Berlijn, Hotel Zeerust, 3 p.A. Buff, Essen, Hotel Zeerust, 5 p.; F. W. J. Witde, Amsterdam, Pension Thalatta, 5 p.; W. Bos, Groningen, Pension Tha latta, 4 p.; C. Meesters, Nijmegen, Ho tel d'Orange, 1 p.W. Hartman, Bre men, Hotel Groot Badhuis.; Mej. Colen brander, Nijkerk, Hotel Groot Badhuis. Feith van den Berg, Arnhem, Hotel Groot Badhuis, 2 p.; G. H. de Marez Oyens, Amsterdam, Grand Hotel, 2 p.; E. Simon, Berlijn, idem, 8 p.; T. Idell, Berlijn, idem, 7 p.; I. Sax, Zurich, idem, 7 p.; C. Stock, Offenbach, idem, 4 p.L. Simon, Homburg, idem, 4 p.; B. Oppenheimer, Frankfort, idem, 6 p. L. Koek, Baden-Baden, idem, 9 p.; C. Junior, Frankfort a. M, idem, 7 p.; Jhr. De Beaufort, Amsterdam, idem. C. L. v. d. Heyde Zuithof, Hilversum, Hotel Groot Badhuis, 2 p.; Mevr. flut- ter, Weenen, idem, 5 p.Mej. Ruh, Weenen, idem.; A. Rubel, New-York, idem, 7 p.; A. G. van Waveren, Haar lem, idem.; M. Loosjes, Haarlem, idem. M. Willman, Sagan, idem M. Rey- man, Sagan, idem.; I. van Mei, Rotter- dem, idem.; M. Kuezynski, Berlijn, Grand Hotel.; J. Oser, Weenen, idem, 2 p.R. Rosenthal, Berlijn, idem, 6 p.; Familie Boas, Amsterdam, idem, 2 p.; H. Landau, Berlijn, idem, 3 p, BROEK OP LANGENDIJK. Herkozen de aftredende heeren J. Slot en R. Slot. ZUID-SCHARWOUDE. Herkozen de heeren J. Kroon, lib., met 198stemmen, en G. Rekker, Kath., met 133 stemmen. S. de Boer lib. en K. Zeeman, s.-d. verkregen resp. 94 en 41 stemmen. AALSMEER, Bij de gisteren gehouden stemming ter verkiezing van vier leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de heeren M. Baarse Dz. 1., P. Buis Gz. 1., J. van Dillewijn a. en A. Post o. BEVERWIJK. Uitslag der verkiezing voor den Gemeenteraad, gehouden op 3 Juli. Uitgebracht werden 690 stemmen, 13 van onwaarde, volstrekte meerderheid 339 stemmen. Daarvan verkregen: A. Aardenberg 18, P. Barendrecht Az., 220, J. F. Braun, r.-k. 389, W. Corne- lissen 28, H. J. Geerling 9, W. Hillen 49, P. P- Langendijk, r.-k. 350, M. Mollo 19, G. F. D. Slaap 258, K. Tijssen 63, A. J. Vellema 119, J. J. W. van Water schoot van der Gracht, r.-k. aftr. 377, J. J. de Wolf 115, C. A. Zwager, r.-k. aftr. 396 stemmen, zoodat gekozen zijn de heeren J. F. Braun met 389 stem men, P. P. Langendijk met 350 stem men, J. J- W. v. Waterschoot, v. d. Gracht met 377 stemmen en C. A. Zwager met 396 stemmen. EGMOND AAN ZEE, 3 Juli. Tot leden van den gemeenteraad zijn ge kozen de heeren H. J. Conijn lib., K. de Graaff lib., en H. B. Middelkamp lib. WORMERVEER. Op hol. Alhier sloeg gistermiddag het paard van den groen tehandelaar Hoogensteijn van Koog a. d. Zaan op hol, vermoedelijk door een steenworp van een schooljongen. Het rende in wilde vaart met den groenten- wagen achter zich den hoek van de Marktstraat om en langs de Zaan het Noordeinde in. De koetsier werd van den wagen geslingerd en kreeg een gapende wond aan het achterhoofd. Het paard kwam zonder verdere ongelukken te veroorzaken bij een hoekhuis tot staan, waartegen de wagen met zooveel kracht werd geslingerd, dat hij geheel vernield werd. BENNEBROEK. Geslaagd. Door den heer J. H. Smidt van Gelder, wonende op De Hartekamp, werd aan de Uni versiteit te Leiden met gunstig gevolg legd. Ill LLEGOM. Dal gaal nog al! Voor de betrekking van onderwijzer aan de Openbare Lagere school, (hootd F. En gel Pzn.) alhier hebben zich 28 sollic- tanten aangemeld. Groentenmarkt In den Loosterweg, nabij de gasfabriek, wordt vanwege de afd. van den Tuindersbond driemaa. per week groentenmarkt gehouden; Een opslagplaats duidt de plaats aan. Overgeplaatst. De spoorwegbeambte Oxeman wordt op zijn verzoek in zijn tegenwoordige betrekking naar Tilburg overgeplaatst Verkooping. Het pand in de v. d. Endelaan no. 50 is bij onderhandschen verkoop in eigendom overgegaan in handen van den heer Spierenburg. Dat kan nog al! Aan het postkan toor alhier zijn deze week door een onzer detail bloembollenhandelaren 100.000 2^-cent postzegels gehaald. LISSE. Hollandsck Bloembollenkwee kers-Genootschap. Op de gisteravond ge houden vergadering van de afdeeling Lisse van bovengenoemde vereeniging, werd het oogstverslag van deze plaats vastgesteld als volgt: hyacinthen, kweek goed; leverbaar, middelmatig. Tulpen enkele, goed;dubbele, middelmatig. Due van Tliol, goed. Soort crocus, middel matig. Gele crocus, middelmatig. Scilla's middelmatig. Narcissen von Sion, goed; Ornatus, best; enkele goed. HAARLEMMERMEER. Naar Ame rika. Als een bewijs, dat werkloosheid niet de eenige drijfveer is, die velen doet besluiten, den tocht naar de nieuwe wereld te ondernemen, kan dienen, dat in den Iaatsten tijd weer enkele gezin nen de groote reis deden, ofschoon hier haast handen te kort komen voor de vele bezigheden op het veld. Telef. verbindingen. In verband met de velddienstoefeningen zullen telefoni sche verbindingen werden aangelegd en worden van den toren der N. H. kerk waarnemingen gedaan. Paardenmonstering. Op de monstering te Hoofddorp waren Dinsdag jl. aange voerd 5 zwartharige paarden van ver schillenden letflijd. Geen enkele werd voor 't buitenland verkocht. EGMOND AAN ZEE. In het Kurhaus alhier krijgt de bezoeker een Addition met de handteekening der Kelnerr. IJMUIDEN. Voor lijdelijk. In plaats van den heer J. G. Lap, die naar Am sterdam vertrokken is, is tot tijdelijk agent voor den sleepdienst der heeren Zurmühlen aangesteld de heer Roosen daal, van Den Helder. DE ILP. Brand. Gisteravond is afge brand de boerderij van P. Stolp in het Veld (N.H,). Oorzaak onbekend. V ':f- W: 1 gist Am ter ban t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2