Moord en Brand Kerk en School. Laatste Berichten. Wat anderen zeggen. Burgerlijke Stand. Advertentiën. JANZEN Co. M. VAN REUSE N. Sport en Wedstrijden. Land- ©n Tuinbouw, VAN VEEN Go., Hofleveranciers. Kruisstraat 34. Telephoon 1543. halve vleienfl voor wie in dit beeld Jules Guérin moet voorstellen. Maar we raden intusschen het blad, die particuliere zaken onzer Vennootschap liever te laten rus ten! Zooals het blad gezien zal hebben, heeft onze Courant van de verandering en de strubbe ling tot. nog toe geen nadeelige gevolgen ondervonden: en de toe komst zal, naar we met vertrou wen verwachten, ons blad nog meer gelegenheid geven te doen zijn, wat het wezen moet, de Katho lieke krant van Haarlem en Omstre ken, wanneer wij in ons nieuwe eigen gebouw aan de Ged. Oude Gracht ons bedrijf met nieuwen tnoed gaan beginnen! Verjaardag Prinses Von Wied. Vrijdag is Prinses Von Wied jarig. Te dezer gelegenheid zal op 'tCa- valerieterrein te 12 uur een groote parade worden gehouden, die ge commandeerd zal worden door Luit. Kolonel Van Spengler en geïnspecteerd door Luit. Kolonel de Vries 11. J- Janzen Szn. -J- Gisteren is na een vrij langdurige ziekte alhier overleden de beer H. J. Janzen Szn., die in het katholieke Haarlem wel bekend was en de mooie villa be woonde op den hoek van het Ke naupark en de Rozenstraat. 1—13 Juli in 't magazijn Groote Hout straat 1C8. Deze expositie is georgani R. K. Bloemisten en Tuinlieden. Ook een rijtoerlje. Het was bij de- brug aan de Pieter Kiesstraat. Haar kwam een rijtuig aanrollen. Ineens 't paard op hol en 't rijtuig onderst boven. De koetsier was fluks van den bok kunnen springen. Die kwam ea dus heelhuids af, doch 't paard had zich aan de achterpooten ge wond en 't rijtuig was leelijk ge havend. Toe maar! Alweer ingebroken. Nu weer in de Kloosterstraat. Tot nog toe heeft men alleen wat geld vermist. De dieven zijn natuurlijk weer niet te vinden.' Er zijn er dus nog meer dan de Bloemendaalsche in brekers, die thans hoog en droog achter de tralies zitten. Ijjke zak.» werd de vergadering met -".'rXlt 8 Abonnes van de Bron. Alle ab- bonné's van de Bron hebben Vrij dag toeganh op 't Cavallerieterrein om de garnizoensparade bij te wonen. De albatros. In café Smit wordt door notaris de Bordes op Zater dag 13 Juli 't pleziervaartuig »Albatros« verkocht, dat in 't Spaarne gemeerd ligt. Instituut Oranje Nassau.Deze Chr. school voor M. M. L.O. biedt thans weer de gelegenheid aan tot inschrijving van nieuwe leerlingen voor den nieuwen cursus 1907 1908. Dat was een ware pech-dag! Gered. In 't Spaarne lag schip per Van 't Woud met zijn schuit. En op die schuit speelde een zijner kindertjes. De kleine struikelde op tdek en rolde overboord. Gelukkig werd het nog tijdig opgemerkt door den schippers knecht. Gekleed sprong hij te water, doch moest toch twee maal duiken, voor hij de kleine behouden aan boord kon brengen. Garnizoensberichten. 2. 1 Abendlied. R Schumann. Iraumerei. Onbestelbare poststukken. Aanbesteding. Eucharistisch Congres. Het 18e internationale Eucharistische congres wordt dit jaar in Duitsch- land gehouden, en wel te Metz, van 611 Augustus a.s. Barometerstand te Haarlem Thermometerstand. XlVe Nationale schietwed strijd op Ockenburgh. Het was gister een gezellige drukte op den wedstrijd. De heer F. Hekker, Overveen, verwierf het meester- scherpschutterschap met 75 cartons. Van den korpswedstrijd tirail leurs vuur, valt nog het volgende te melden. 10e reg. inf., Haarlem, 34 p., Dit korps o.a. verwierf de zilveren medaille. Wielrijden. De wereldkampioenschappen, 't Is op de overdekte winterwielenbaan te Parijs in de afdeeling van het amateur-kampioenschap over den korten afstand aldus gegaan: le afd. eerste Devoissoux (Fransch- man), 2e Marechal (Fr.), 3e Crow- ther (Engelschman); 2e afd. eerste Auffray (Fr.), 2e Schilles (Fr.), 3e Buck (Eng.)3e afd. eerste Avrillon (Fr.), 2e Tulleken (Ne derlander), 3e Payne (Engel.) Be slissing le Devoissoux, 2e Auf fray, 3e Avrillon. Donderdag komt Van Eek uit voor Nederland in het wereldkam pioenschap voor amateurs over 100 K.M. met gangmaking. Voor En geland komt uit Meredith, voor Duitschland Schwarz, voor België Van der Stuyft en Tubbax, voor Frankrijk Lapize, Brocco, Rigaud en Delbor. In 1908 wordende wereldkanpi- oenschappen te Berlijn verreden op de Steglitz-baan. Assen's Eeuwfeest. Heden houden H.M. de Konin gin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden hun feestelijken in tocht in Drente's hoofdstad. Morgen wordt door H. M. den eersten steen gelegd van het Zie kenhuis. 't Is vervelend, altijd één stem te hooren, een afwisseling doet altijd goed. Daarom: onder deze rubriek willen we ook gaarne aan anderen eens het woord laten over politieke en belangrijke vraagstukken. Korte, pittige artikeltjes van onze R. K. bladen, van de organen der christelijke partijen, merkwaar dige en lezenswaardige stukjes uit wat de kranten van links schrij ven, zullen hier, als een soort van «Pers-overzicht», hun plaats vin den. Al kunnen we daaraan nog niet al te veel plaatsruimte geven, we zullen geleidelijk trachten, toch volledig te zijn! Minister Rappard. Aardappelen van Westland. In het Westland is de aardappel oogst in vollen gang. Wegens de gunstige prijzen, wordt er met kracht gewerkt. Maandag- en Dins dagavond werden er alleen ruim 33,000 kinnetjes van 26 kilo voor 't buitenland verkocht op de vei lingen van »Westland«. De ver zending loopt over Rotterdam. Groote hoeveelheden worden bij gebrek aan manden in balen ver pakt, wat het uiterlijk der jonge aardappelen zeer schaadt. Kersen. Ter kersenveiling te Eist was gisteren ruim 38,000 pond aanvoer. Besteed werd: le kw. 7i a 13 ets., 2e kw. 33/4 a üs/4 ets., stek 1 Vi a 3y4 ets. Het broöden van hooi. Het nooi, bij donker weer geoogst, waarin alle »kracht« nog zit, broeit in Friesland al geducht. Tal van boeren, beducht voor brand, zijn aan -het dollen en omzetten van het hooi. Anderen halen het hooi uit de schuur en tassen het op het erf in hoopen wat minder gevaar op levert bij eventueele ontbranding. Wegens Sterfgeval zal het KANTOOR der firma te Haarlem aanstaande Zaterdag, 6 Juli gesloten zijn. TELEFOON 1456. GROOTE HOUTSTRAAT 89 Specialiteit in E. Noack's fijne Worst- en Vleesch- waren, Comestibles enz. roept men om geurige thee. Welnu, ze is te verkrij. gen bij Een onderscheiding. De Prins bezocht in den Haag de tentoonstelling van I schilderij en van Th. de Bock. Gekozen. De heer Vincent Loosjes is gister gekozen tot bestuurslid buiten Amsterdam woonachtig, der Vereeniging ter bevordering der belangen des Boek handels. Personalia. De dames A. van Lohui- zen M. J. Hubregtse zijn te Amsterdam voor 't groot apothekersexamen ge slaagd. IflKjr r Mr. F. A. Bijvoet. Onze geachte en sympathieke stadgenoot, mr. F. A. Bij- i voet, heeft weer een dier vele onrustige en slapelooze nachten doorgebracht, waarvan de patiënt gedurende deze ziekte zooveel hinder ondervindt. De dokter vond evenwel zijn toestand dezen morgen bevredigend. Weinig hoop. De toestand van deur waarder' A. Glazer blijft altijd nog de zelfde. Er is dus weinig hoop meer op her stel. Een oud kunstwerk gerestaureerd. On- i der de leiding van den heer Gust. van Kalcken is in zijne bekende ateliers wederom op uitnemende wijze een oud kunstwerk gerestaureerd, de zilveren monstrans der parochiekerk te Valken burg, een werk uit de '15e eeuw. Dit kunstwerk met zijn prachtige lijnen en typische Gothieke beeldjes is door onzen Haarlemschen kunstenaar met zorg en piëteit weer geheel in den ouden vorm hersteld en den parochianen van Val kenburg bezorgde het een blijde ver rassing, toen zij dat prachtige stuk weer terugzagen in nieuwe gedaante. Het talent en de vaardigheid, evenals de piëteitvolle kunstliefde van den heer van Kalcken, zijn bij deze restauratie wederom ten volle uitgekomen! Prov. Staten. De volgende Statenver gadering is thans Dinsdag, 9 Juli. 's Middags gaan de leden Duin en Bosch te Castricum bezoeken. De Friesclie Bouwkring komt in de Volgende week eene driedaagsche ex cursie maken naar onze stad en naar 1 Botterdam. In laatstgenoemde stad heeft ^Gemeentewerken» eene stoomboot aan geboden, ter bezichtiging van de haven werken. Schennen. Hedenavond heeft in de Kleine Vereeniging de schermkamp op floret plaats tusschen T.A.V.O. 11 en iiOefening Staalt Spieren». Deze schermkamp is georganiseerd door den Haarl. Schermbond Ned. Banketbakkers. Deze Vereeniging (vergaderde te Scheveningen, waar ook f 'de afdeelingen Haarlem, en Alkmaar- Hoorn vertegenwoordigd waren. He volgende vergadering zal in onze stad worden gehouden. Tubcrculose-bestrijding. Gister tusschen 4 en half 6 maakten velen van de ge legenheid gebruik. Otn de lighal aan den Schoterweg te bezichtigen, die daar gesticht is door de Vereeniging' tot be strijding der Tuberculose. Morgen zal 't Dagel. Bestuur op den zelfden tijd weer de gelegenheid tot bezichtiging geven. Statuten. De Staatscourant van heden bevat de gewijzigde statuten der muziekvereeniging van Post en Tele graaf beambten »De Postharmonie» voor Haarlem en omstreken alhier. En verder der afd. Haarlem van den Nederl. Bakkersgezellenbond, alhier. -Examencommissie. Dr. P. M. Herin ga, leeraar aan de gemeentelijke hoogere burgerschool met 5 jarigen cursus al hier is benoemd tot lid der commissie die in 1907 het examen zal afnemen, bedoeld in art. 23 der Hoogere onder wijswet. Dr. J. Campert, inspecteur van het M. O. te 's-Gravenhage is benoemd tot voorzitter dier Commissie. Kunst handwerk. Er wordt hier ter stede een expositie gehouden van Ba tikwerken van Chris Lebeau en aarde werk der Dortsche-kunstpotterij, van seerd door Kunst-Handwerk der firma Dan. van Dorp en J. van der Vet. Bommen en granaten. Het verkiezings papier valt de huizen onzer stadgenoo- ten binnen als bommen en granaten, die door den belegerden vijand in de verte worden geworpen. De Liberale Unie, de Vrijz. Demo cratische Kiesvereeniging, de S.D.A.T. gaven allen verkiezingskrantjes uit. Een ophemeling er in, waar je van omvalt. De artikelen ter aanbeveling der can- didaten gelijken op evenveel grafrede voeringen. De candidaten zjjn allert zulke goede, beste, brave, vlijtige menschen! 't Is botertje tot den boom. Tweemaal in zijn leven is demensch van »alle smetten vrij.» Als hij door zijn partij gecandideerd wordt en als hij dood gaat. Confectiebedienden. In de laatste ver gadering der afdeeling Haarlem van den Ned. Confectiebedienden Bond is als spreker opgetreden de heer H. J. van Kerkhoff te Leiden, de Centrale Voorzitter. Deze vergadering, geleid door den heer Vergeer, werd ook bijgewoond door afgevaardigden der Kamer van Ar beid voor de Confectiebedrijven. De heer Kerkhoff heelt in een breed betoog het program van actie voor den Bond uiteengezet en wenschte o. a. de negenuursluiting, Zondagrust, Ongeval lenverzekering, positieverbetering, enz. De Kamer van Arbeid zegde de at- deeling haar ondubbelzinnigen steun toe. Het gilde St. Elisabeth, Ned. R. K. Bloemisten- en Tuinliedenvereeniging, onderafdeeling van den Ned. R. K. Volks bond, vergaderde eergisteravond in St Bavo. Na de gebruikelijke opening en het welkomstwoord van den voorzitter wer den wederom 15 nieuwe leden geïnstal leerd. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd nagezien en goedgekeurd. Daarna kwam het hoofdpunt dei- agenda aan de orde: de mededeeling van den eerw. adviseur, kapelaan L. van den Berg, over den uitslag van zijn bezoek bij de verschillende pa troons in het bloembollenvak, Het bleek, dat die patroons niet erg ■uinstig over de werklieden denken, zelfs waren er die ten hunnen opzichte zeer sterke uitdrukkingen meenden te moeten gebruiken. De vergadering was over deze mededeelingen volstrekt niet gesticht en een aanbod van de Patroons- vereeniging om voor een te houden bloemententoonstelling een bijdrage in geld en hulp te verleenen, werd in de verontwaardiging over deze zaak van de hand gewezen. Tenslotte was aan de orde het rap port over de uitbreiding der ongeval lenwet tot het landbouwbedrijf, met het die zij behaalden in den optocht van »De Ruyterfeesten.« Geboft. Carré heeft geboft. Hij is er met duizenden en duizen den van door en heeft aan de Gemeen te slechts f700 staangeld behoeven te betalen. Na de aanneming der 4,15"/° inkom stenbelasting, zijn er weer moppen ge noeg, denkt mogelijk de wethouder Kruseman. Brandje. Het theelichtje brandde helder op de tafel in de woning aan de Dyserinckstraat. Daar lag een krant bij en zoo geheel onverwachts vloog 't papier in brand. Maar de vlammen deelden zich mede aan het tafelkleed en zoo ging het door. Gelukkig kon alles toch nog vrij spoedig gebluscht worden. Maar een consternatie, dat begrijpt men. Gemeen. Brutale rakkers hebben den aanplant in den tuin van den HeerH. aan den Zijlweg geheel vernield. Wat hebben die vlegels daar nu toch aan Defect. Een gedeelte der gemeentelijke electrische geleiding was Dinsdagavond defect, zoodat te ruim '10 uur de Bar- leljorisstraat en een gedeelte der Groote Markt niet verlicht waren. Goed afgeloopen. De bloemist Theunis die zoo noodlottig viel in 't Florapark is thans nagenoeg geheel hersteld en heeft 't Diaconessenhuis kunnen verla ten. Auto in brand. In de Dreef is een auto in brand gevlogen. De inzittende heer en dame vlogen eruit. De chauffeur heef de vlammen gesmoord in lappen Stakkerds. We hebben gemeld, dat de stucadoor Leeman van hier te Hil- legom door de stoomtram overreden is en dientengevolge naar 't Gasthuis is vervoerd moeten worden. Daar is reeds een van 's mans beenen afgezet. Toen 't ongeluk gebeurde, sprong SSkkamende» op defieta om Z adres in de Tweede Kamer .er .".liTa'L'.S!; spoedige behandeling daarvan in te die nen. Na afdoening van eenige huishoude te gaan voorbereiden. Maar tusschen Bennebroek en Heemstede kwam hij onder een auto en ook hij kon niet Na aldoenmg van eenige musnouuevoorbijganger dankzegging en gebed gesloten. Snelpost. Deze postduivensociëteit hield Maandag een onderlinge wedvlucht uit Mechelen. Om 7,30 (spoortijd) werden de duiven gelost, zij kwamen aan als volgt: le prijsII. Lasschuit, 11 u, 2 m. 17 s.2e prijs: J. Lasschuit, 11 u, 9 min. 3e prijs: H. Wijtkamp, II u. 33 min. 48 sec.4e prijsH. Revers, 12 u. 3 m. 8 seconden. Eigen llulp. Den Haag vaardigde gisteravond af ter algemeene vergade ring der Vereen. »Eigen Hulp«, die hier oo 12 en 13 Juli a.s. zal worden ge houden worden de heeren M. J. F. Michethoff, F. C. Pothuma en Goedhart met de heeren A. A. J. C. Hoorn, II. F. Hoflmann en J. M. Obreen als plaatsvervangers. Mooie tocht. De Haarlemsche Wiel- rijdersvereeniging zal nog deze maand een tocht door de provincie Zeeland maken. Tevens wordt dan een bezoek ge bracht aan de feesten te Brugge. Onderlinge Brandwaarborg Vereeniging. Utt het rapport over het 2de kwartaal der Onderlinge Brand waarborg-Veree niging blijkt het volgende Aantal deelhebbers op 1 April 1907 977vermeerderd door toetreding met 27; aantal deelnemers op 1 Juli 1907 1004. Verzekerd kapitaal op 1 April 1907 f 4.938,853vermeerderd door toetre ding met f 73.1001 verzekerd kapitaal op 1 Juli 1907 f5.011.953. De Ruy ter feesten. Gistermiddag 1 uur, in de beneden-achterzaal van café Brink- mann hebben de prijswinners(sters) hun prijzen in ontvangst komen nemen, zich met de zending belast. Wiel van een wagen. De Noorsch-ijs- wagen was op den Kruisweg ter hoogte van de Rozenstraat. Daar liep ineens een wiel van de as. De wagen viel om en de ijsblokken rolden over de straat. De lieve straatjeugd had nu het ijs maar voor het grijpen. Heel wat voordeeliger dan in 't «Hotel de la Sta tion» daar tegenover, waar je voor de kleinste portie al heel gauw een 30 cent betaalt. Een margarine-bankroet. Ook hier had de gefailleerde margarineffrma A. Bluys- sen zoon te Asten filialen, Deze zijn thans alle, sedert de slag wèl gesloten. Aardappelen voort garnizoen. De firma J. Huyboom alhier zal van 16 Juli tot 31 October de aardappelen aan 't gar nizoen leveren a 1,94 per H.L. Gehoord op de tram. Passagier- Nog geen zomer, conducteur 1 Conducteur: 't Klaart net 'n beetje op, meneer. Passagier: Beroerd voor de men schen buiten, en op de badplaats Conducteur: Of 't, meneer! Maar de anderen klagen óók allemaal! Passagier: Hoe zoo? Conducteur: Vanmorgen nog een aanspreker op de tram, meneer; die ook al, dat 't zóó slap was in z'n vakzoo lang er geen mooi weer kwam, geloof de hij niet, dat hij iets te doen zou krijgen Algemeen gelach. 't Slechte weer van dezen zomer blijkt dus niet bepaald ongezond te wezen 1 Gedetacheerd. De 2e luitenant jhr. Backer van het 3e- en sergeant Klink- spoor van het 4e bataljon, beiden van het 10e R. I. worden van 16 Juli tot 14 October op de Normaal-schietschool te 'sGravenhage gedetacheerd tot het volgen van eon schietcursus. Oefening. De 1e en 2e compagnie van het 3e bataljon 10e Reg.-Inf. hadden gister oefening op 't terrein, »De Bree- saap» nabij IJmuiden. De stafmuziek deed den troep uitgeleide en haalde hem weer in, tot groot vermaak der Haarlemsche dienstmeisjes, die dan toe vallig altijd werk aan de voordeur heb ben. Een nieuw orgel. De parochiekerk van St. Jozef in de Jansstraat heeft in de laatste jaren aan innerlijk schoon veel gewonnen. Vooreerst de fraaie beschil derde ramen, electrisch licht, enz. De firma P. J. Adema ik Zoon te Amster dam heeft er thans een zeer schoon instrument geplaatst, dat a.s. Zondag om half drie voor 't eerst bespeeld zal wor den door de organist der St. Jozefskerk de heer N. H. Andriessen en zijn zoon Willem Andriessen, genoeg bekend in de muzikale wereld. Zij, die belangstel len in de mooie toon van dit instrument en de degelijke bespeling, worden bij deze uitgenoodigd de volgende nummers die vóór de godsdienstoefening van 3 uur worden uitgevoerd te gaan hooren 1 (a. Preludium j. S. Bach. b. E uga. 3. Improvisatie. Ph. Loots. 4. Intermezzo. Willem Andriessen 5. Ave Maria. Bach-Gounod, 6. Phantasie zu vierhanden. A. Hesse Het orgel bevat zeven-en-twintig zeer schoone registers. Ontvangen gedurende de 2e helft der maand Juni. Dames Hintver, J. P. Heukman, J EikhOrst, G. Schippers, Wed. Hamhui- ger, v. Leeuwen, W. de Munnik, allen AmsterdamMej. v. d. Heen, Baarn Mej Bidebar, Bussum J. H. L. Gaster J. Biskop, R. de Liefde, allen den Haag Mej. v. d. Berg, Mej. v. d. Vanden, Mej de Klerk, allen HaarlemM. F. Gever R'dam J. Schornagel Haarlemmerliede J. Smit Heemstede; A. Jansen, A. We fers Jzn. allen RotterdamC. Coker Utrecht; N. Oosterveen Velp. Briefkaarten: L. de Vries, J v. Emmerik, W. J. Barens, Mej. C. v d. Burg, A. Dekker, Mej. v. Leeuwen W. G. v. d. Tien, Mej. Snijders, J. J Muller, allen AmsterdamClara Mak Franeker; F. de Jong Ulft; v. Schooi Brouwerstr. 13 J. E. v. d. Linde Ha venstr. 7Mej. C. J. de Kort Kruis straat 13. Buitenland. P. Öerlemans AlpenC. A. Milatz Cleve B. v. Gelder BringhtonD. Mon- tijn London; M. Seigneur Paris Ch Piluis, Vernice. Briefkaarten: J. A. Verkerken AnversDor Bordner, Baltimore; F Faunay, Basel; A. P. Alliens Düsseldorf, Mej. J. Mac Donald London Joh. Meijer MunchenVreenegoor, San Diego, Hedenmorgen 11 uur is door 't Be stuur der Provincie in 't Gouverne mentsgebouw aanbesteed De verzwaring van den buitenduin- regel benoorden de Pettemerzeewe ring met bijkomende werken, behoo- rende tot de Rijkszeewerken in de provincie Noord-Holland (Raming f4500). Ingekomen 6 biljetten C. Benard, Haarlem f4700. J. Olden burg JWz., Bergen f4472. W. v. d. Meij. Wijk-aan-Zee-en Duin f4360. KI. Zeeman, Helder f 4278. J. v. Noordenne, Utrecht f4224. Gebr. Apeldoorn, Eg- mond-Binnen f3838. mits maar niet, overhaast een maatregel worde doorgezet, die den nieuwen toe stand nog onvoorbereid vindt. 4 Juli 1907: 12 uur: 757 m.M. Stand van gisteren759| m.M. Neiging: Vooruitgang. 4 Juli 1907: 12 uur: 61 F. of 16C. Laagste der afgeloopen nacht 50 F. f 10 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem Over den nieuwen minister van Oorlog schrijft De Standaard o.a. het volgende Rechts, meer dan links, heeft minister Van Rappard bij zijn eerste optreden een uitnemenden indruk gemaakt. Men voelde, dat onder de leiding van dezen kloeken man een reorganisatie van onze defensie te ondernemen is. Staal is vergeten. De politiek buiten de defensie is nu de vrij algemeene leuze geworden. Juist datgene, wat van rechts van meet af tegen de overijling van links werd overgesteld. De Statenverkiezingen hebben hier ook bezonnenheid aangebracht. Moge nu maar het blijvend gedeelte geen struikelblok blijken. Voor het blijvend gedeelte op zichzelf trekt niemand partijalleen men wil, dal de orde en het gezag verzekerd blijven, dat de mobilisatie geen gevaar loope, en dat het kader niet nog meer lijde. Of men hierin nu op andere wijze voorzie, is van ondergeschikt belang, HAARLEM. Ondertrouwd. 3 Juli. H. Meijer en E. J. W. L Werner. J. v. d. Wijk en L. van Dam. P. J- Wezel burg en J. Schutte. P- Plevier en J. M. Jansen. J. Bakker en C. v. d. Haak. T. J. Hageman en P. M. v. Duijn. J. Tempelman en M. Siege rist. H. v. Merkenstein en C. Hoog kamer. J. v. Gastelen en M. L. Ju kes. E. A. E. Ennema en E. A. M. de Grijs. Getrouwd, 3 Juli. D. Mulder en J. Kubes. J. Schouten en H. T. peek. P. Wouterse en A. M. Dietz. W. Vermeer en C. Wijkhuizen. K. Schoen en J. Melchipr. G. H. Stouten en B. de Jeng. Bevallen: 1 Juli. C. H. de Boer Pellemans, z. 2 Juli. C. H. v. d. AardwegVan Kessel, d. W. Wijt kamp— Wijtvlied, d. M. C. J. Soel- laartVan Heerden, d. C. de Jong Hoogslag, z. 3 Juli. C. van Elk Jasper, d. Overleden. 2 Juli. H. J. Janzen, 68 j., Kenaupark. J. de Groot, 63 j., Hazepaterslaan. SCHOTEN. Bevalllen: C. DreefTesselaar, d. BLOEMENDAAL. Bevallen J. H. C. Bernhard—Brand, z. J. A. G. Benders—La Fébre, z. HEEMSTEDE. Bevallen: J. J.P. Krieger—Spaan, z. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. C. SpieringKott- man, z. BEVERWIJK. Bevallen: G. van TunenVan Eerden, d. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Bevallen: K. van OpzeelandVan der Aar, z. M. van Bruggen—De Block. VELSEN. Bevallen: G. Van der Vis—Muller, d. M. A. GoosDe Zwarte. Overleden: A. Gouda, 26 j. G. J. I. van Ginkel, 59 j.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3