BINNENLAND. (Jit den Omtrek STADSNIEUWS Intusschen zijn er telkens tóch on af hankelij k gelij k ende persstem men, die waarschuwen, dat 't lang zoo erg niet is in Portugal, als vele correspondenten gelieven te ver tellen, en dat er van een revolutie of wat er op lijkt, geen sprake kan zijn. Nu, voor koning Carlos en zijn land is het te hopen, dat die laat ste voorstelling de ware is! Korte Berichten. De Italiaansche koning zal eerlang een bezoek aan Berlijn bren gen en daarna ook eenige dagen te Parjjs vertoeven. De Portugeesche kroonprins is in Afrika op reis. Hij toeft nu in do Portugeesche congokolonie. De Fransche inkomstenbe lasting-ontwerpen worden in de Ka mer behandeld. De politieke opinie wordt niet zeer gekant tegen deze nieuwe en zeer hooge belasting. Gedep. Staten van Zuid-Holland. Jhr. Van Nispen heeft het lid maatschap van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland aangenomen. Vredesconferentie. De oud-minister, mr. LoefF, is hersteld, en heeft gisteren, als Ne- derlandsch gedelegeerde, voor het eerst aan de commissie-vergaderin gen deelgenomen. Men berekent, dat de vredescon ferentie tegen 't laatst van Augus tus gesloten wordt. Frieslands Eerste Kamerlid. De Nederlander acht het waar schijnlijk dat op de verkiezing van den socialist van der Zwaag tot lid van Gedeputeerde Staten van Fries land straks, die Dinsdag a.s. de verkiezing van den socialist Hels- dingen, oud-lid van de Tweede Kamer, tot lid van de Eerste Kamer zal volgen. Sociale gezondheidsregeling. Op het 12e Congres voor Sociale gezondheidsregeling, te 's Hertogen bosch gehouden; is besloten het eerstvolgende congres te Dordrecht te houden. Uitsluiting Passtoors. De „Tijd" verneemt dat de voor zitter der Tweede Kamer dezer dagen een bezoek heeft gebracht ten huize van het Kamerlid Pas stoors, waarschijnlijk om allen schijn weg te nemen, als zou de afge vaardigde van Beverwijk indertijd om persoonlijke redenen buiten de commissie, die het ontwerp Ziekte verzekeringswet onderzoekt, geslo ten zijn. Assen's eeuwfeest. Gisteren vingen in Drente's hoofd stad de feestelijkheden aan met een marsch van het aldaar in garni zoen liggend le regiment infanterie, voorbij het Gouvernementsgebouw. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins verschenen voor het por tiek van het Gouvernementshotel, vergezeld van den gastheer, den Commissaris der Koningin. Kort na het voorbijtrekken van .e infanterie kwamen de Hofrij- 'uigen voor, en weldra werd met "pen korten omweg gereden naar het terrein voor de eerste steenleg- Iging van het ziekenhuis. I Assen had eene zieken-inrichting noodig, en toen, bij de overweging der plannen voor de herdenking van het eeuwfeest, ook het denk beeld vaster vorm kreeg, dat men iets blijvends wenschte „ter herin nering aan de viering van het honderdjarige bestaan der plaats als gemeente, werd onder algemeene instemming goedgekeurd het denk beeld, aan Assen een ziekenhuis te bezorgen. De gelden, tot verwezenlijking wan dit plan, kwamen in voldoende mate binnen, en zoo kon ten slotte Ldefinitief besloten worden, dat er leen ziekenhuis zou worden gevestigd. Toen H. M. de Koningin en Z. Ik. H. op het terrein voor de steen- Elegging verschenen, zag het er daar lallerfeestelijkst uit. De voorzitter Ivan de commissie, Jhr. van Holthe [tot Echten heette het Vorstelijk [Echtpaar welkom. "Dankbaar was men" zei spr., i dat het H. M. en Z. K. H. had behaagd tegenwoordig te willen zijn bij de eerste steenlegging, maar oovenal was men verheugd, dat I H, M. zelve de symbolische han deling wilde verrichten en daardoor Koninklijke wijding aan dit werk van naastenliefde wilde geven. H. M. de Koningin antwoordde hierop o. m. 1 „Ik geef volgaarne gevolg aan Uwe uitnoodiging den eersten steen voor dit ziekenhuis te leggen en betuig met genoegen mijne instem ming met uw plan dit gesticht naar Mij te noemen. Gods zegen ruste op dit werk van barmhartigheid." In den witmarmeren steen, door H. M. nedergelegd, zijn gebeiteld de woorden: „De eerste steen, ge- gelegd door H. M. de Koningin der Nederlanden op 5 Juli 1907. Na de steenlegging teekenden H M. en Z. K. H. eene oorkonde, die in eene looden buis achter dtn gedenksteen werd ingemetseld. Van het terrein der steenlegging reed de Koninklijke stoet met een korten omweg naar het museum van oudheden in Drente. Wat H. M. de Koningin hier zou zien was niet geheel nieuw voor Haarreeds in September 1895 be zichtigde H. M. deze collectie, toen zij met H. M. de Koningin-Moeder Assen bezocht. Voor het verlaten van het Museum plaatsten de Hooge Bezoekers hunne handteekening in het daarvoor bestemde boek, hierbij gebruik makend van denzelfden pennehouder, die twaalf jaren ge leden door H. M. gebruikt werd. De stoet ging hierop terug naar het gouvernementsgebouw, om den grooten optocht van vakvereenigin- gen en corporaties te zien voorbij trekken. Bedoeling van den optocht was een beeld te geven van het vereeni- gingsleven en de ontwikkeling van den handel, de ny verheid en het verkeerswezen te Assen. Na den optocht hadden de Hooge Gasten eenigen tijd zich te verpoo- zen, waarna men zich vereenigde aan een intiem dejeuner. Om één uur begon de harddra verij, georganiseerd door de ver- eeniging voor volksvermaken. Daarna de fancy-fair ten bate van het ziekenhuis en tot slot van het middagprogram gymnastiekuitvoe- ringen en wedstrijden in den Her tenkamp. Des avonds volgde het voor naamste nummer van het feestpro- gramde opvoering van het ge legenheidsstuk „De heilige van Wittenhellinge," eene romantisch- historische legende, van de heeren Fabricius en Zijlstra, twee Assenaren van geboorte. De opvoering werd bijgewoond door H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins. De Koningin droeg dezen avond eene met juweelen afgezette robe van gebloemde witte zijde en in het haar schitterde een diadeem. Z. K. H. was in gene raalsuniform. De stad glansde en glinsterde met lichtjes langs gebouwen en huizen, terwijl velen markwaarts trokken, om het vuurwerk te zien. dat daar ontstoken zou worden. Wel mag de dag van gisteren, de voornaamste van Assen's diie- daagsch eeuwfeest, volkomen ge slaagd. worden genoemd. AERDENHOUT. Een lief hebber voor Carré. Naar aanleiding van het vinden van een jongenspak in een van de bosschen te Aerden- hout, meldde zich eergisteravond bij den veldwachter Smits een per soon aan, die verklaarde, dat be doeld pak aan zijn broer, J.N. R., te Haarlem, toebehoorde. De 12-j. knaap had zijn pak verwisseld met een sporthemd en een blauwe korte broek en was een dag of vier bij Carré aan het werk geweest, waar voor bij hem veel liefhebberij be stond. BLOEMEND A AL. Banken. Vanwege de vereeniging Bloemen- daals Bloei is een tweetal banken geplaatst op den Noorder-en Zuider- Stationweg in het park „Hartenlust" alhier. Een malheur. Gisteren schrikte op den Bloemendaalsehen weg een paard, gespannen voor een rijtuig van den stalhouder B. alhier, zoo danig van een auto, dat het ter zijde sprong en het rijtuig tegen een ijzeren hek terechtkwam. Dit gaf zulk een hevigen schok, dat de koetsier (een der gebr. Bottger van den bok viel en een der wielen over zijn lichaam kreeg, doch hij behield zijn tegenwoordigheid van geest en hield de leidsels vast. De inzittenden, de postdirecteur en drie bestellers, sprongen uit het rijtuig, grepen het paard en wisten het tot staan te brengen en zoo verder onheil te voorkomen. De koetsier had zich erg bezeerd en bekwam eenige kneuzingen. SCHOTEN. Verdronken. Gis terochtend omstreeks 12 uur, is vanuit de Delft bij het Spaarne het lijk opgehaald van een man, die bij onderzoek bleek te zijn Th. W. in leven 1ste klasse seinhuis wachter aan de H IJ. S. M. Naar wij vernemen is de onge lukkige sedert 1 Juli door de Maatschappij gepensionneerd en eervol ontslagen; de ongelukkige laat eene vrouw en een kind achter. IJMUIDEN. Been gebroken. Een' der werklieden van de heerm Vol- ker Bos is bij het rijden van steenen met zijn enkel tusschen de rails en de daarvoor gebruikt? lor- rey gekomen, waardoor zyn been brak. Hij werd dadelijk naar dr. Bok gebracht, die hem verbond, ei toen door zijne kameraden naar huis werd vervoerd. ALKMAAR. Te 's-Gravenhage is voor het tweede gedeelte van het Notariëel Staatsexamen geslaagd de heer H. A. C. Boogeman, alhier. SLOTEN. Paard gestolen. Bij den veehouder De Haan, aan den Uit weg, is Donderdagnacht een paard uit het land gestolen. De Amster- damsche politie heeft man en paard aangehouden. HAARLEMMERMEER. Brand. Gisternacht is op den ringdijk bij Halfweg afgebrand de grootendeels houten woning van en bewoond door den timmerman Hoensoen. Van den inboedel is niets gered, een partijtje hout, afzonderlijk staand bleef behouden. De gemeente-brandspuit heeft, met het oog op belendende gebou wen, goede diensten gedaan. Huis en roerende goederen zijn verzekerd te Loenen aan de Vecht. BENNEBROEK. Rijksbijdrage. Voor het dienstjaar 1907 is de Rijksbijdrage in de kosten der ge meentelijke huishouding alhier be paald op f2867,845. Kunst na Arbeid. Het harmo nie-korps „Kunst na Arbeid" alhier, dat van den Ambachtsheer, den heer J. H. Willink van Bennebroek, nieuwe lantaarns voor de oefenin gen buiten kreeg, zal deze inwijden met het geven van eene openbare uitvoering op Donderdag 11 Juli a.s. LISSE. Verkooping. Op de in het hotel „De Witte Zwaan" gehouden verkooping, is een stoom-meelmaal- derij, staande op den ringdijk te Lisserbroek, gekocht door den heer D. Enthoven voor f3000; een bur gerhuis, staande als voren, door den heer M. van der Veld voor f1600; terwijl het oude raadhuis alhier is gekocht door den heer J. Tuimelaar' candidaat-notaris alhier, voor f 4263. en wel, zooals wij ver nemen, voor rekening van de Lis- sesche Bankvereeniging. Afgewezen. Op eene vergade ring van de patroons in de bouw vakken alhier is besloten, op het verzoek van de werklieden in die vakken, om loonsverhooging van 17 tot 20 cents per uur, niet in te gaan. Naar aanleiding hiervan heeft de pas opgerichte vereeniging van werklieden in de bouwvakken tegen Vrijdagavond eene vergadering uit geschreven, om de nietinwilliging van hun verzoek te bespreken. SASSENHEIM. Verkiezing. Uitslag der gister gehouden verkiezing van 2 leden voor den gemeenteraad. Uitgebracht 369 stemmen, waarvan 2 van onwaarde. F. Molenaar 108 stemmen, K. Ouds- hoorn 124 St., L. B. Roozen 21*0 st., C. Rijnsburger 106 st., zoodat de beide aftreden de leden, de heeren Roozen en Rijnsburger herkozen zijn. Botsing. De dogcart van den heer D., uit Leiden, kwam met auto H. 449 in botsing, waardoor beide voertuigen werden bescha digd. Diefstal. Uit een kastje van den bierhuishouder D aan de Oude Post, alhier, zijn zes rijksdaalders ontvreemd. De politie is er mee in kennis gesteld. VOORHOUT. Overdracht. In de gisteravond op den Drechsberg ge houden vergadering van stemge rechtigden in den Zandslootpolder is, na breedvoerige discussie, be sloten den weg van Oude Post tot Steenenbrug in eigendom en beheer aan de gemeente Sassenheim over te dragen. De polder wordt daar door van een kostbaar onderhoud ontslagen en Sassenheim krijgt vrij heid tot het leggen van gas- en rioolbuizen. De stemming voor twee leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 9 Juli a.s. en de herstemming zoo noodig op Woensdag 17 Juli a.s. Candidaten zijn: P. Damen, P. v. Reisen en P. van Rijn. NOORDW1JKDRHOUT. Stati tiek. In het afgeloopen half jaar zijn in deze gemeente 54 kinderen ge boren, werden 11 huwelijken ge sloten en kwamen 14 sterfgevallen voor. DE TURNFEESTEN. Welkom. Duizenden zijn naar onze Spaar- nestad gereisd om de feestelijkheden van de 11e Gewestelijke Uitvoering op heden en morgen te houden bij te wonen of wel aan de uitvoering dezer feesten mede te werken. Aan de besturen der onderstaande vereenigingen, aan allen in 't alge meen, een hartelijk welkom. Het doel der feesten. Het is een gelukkige gedachte van 't Nederlandsche Gymnastiek Verbond door de verschillende Gewesten dergelijke grootsche feest- uitvoeringen te doen organiseeren. En wij mogen niet anders dan 't bestuur van het Gewest Noord-Hol land danken dat het de Hoofdstad des Rijks voor het geven dezer fees ten heeft uitverkoren. Ook verschillende Hollandsche vereenigingen zullen op deze fees ten medewerken; wij noemen: de onderofficieren invereeniging„fti.ars" van het 10e Regiment Infanterie, de gymnastiek vereeniging „Bato", de gymnastiek- en schermvereeni ging „Concordia", de gymnastiek vereeniging „Sparta." Allen die zijn opgekomen naar onze stad om de feesten bij te wo nen, scharen zich onder dit veel zeggende devies: „Mens sana in corpore sano", d. i. „Een gezonde ziel in een gezond lichaam." Ziedaar in een paar woorden uit gedrukt het groote doel dezer fees ten. Men wil 't lichaam gezond maken door het een krachtige gymnastische ontwikkeling te geven. O, er wordt hier aan sport ont zaglijk veel gedaan. Voornamelijk op 't gebied van voetbalsport mag Haarlem wel het brandpunt van Nederland genoemd worden. De groote internationale voetbal matchen worden hier gegeven. En 3, 4, 5 wedstrijden op een Zondag zijn heusch geen zeldzaamheden. Do kleine jongen in de wieg droomt hier naast zijn zuigflesch van den voetbal. Maar vraagt gij nu, wordt hier in gelijke mate de gymnastische sport bevorderd, dan moeten wij helaas ontkennend antwoorden. „Een gezonde ziel in een gezond lichaam." Dat lichaam wordt niet alleen door voetbalsport gezond gemaakt. Daarnaast is de gymnastische ontwikkeling een eerste vereischte. Dat begrijpen onze sportsmen in 't buitenland oneindig beter dan wij. Zij zorgen voor een veelzijdige ont wikkeling van hun lichaam en dan wordt de gymnastische allereerst op den voorgrond gebracht. De Hollandsche sportlui zijn veel al te eenzijdig ontwikkeld en zou het daaraan voor een groot gedeelte niet toe te schrijven zijn, dat de Hollanders nog laatst klop kregen van de Belgen. Deze voornamelijk zijn veel langer bestand tegen de vermoeienissen van inspannende en veel van de krachten vragende wedstrijden. En waar nu hier de voetbalsport als een alleen-heerscheresse hier haar scepter zwaait, is de keuze van onze stad voor de groote turnfeesten zoo goed ingezien. Men wil ook hier voor deze sport, die 't lichaam gezond maakt, liefde opwekken, belang inboezemen. En deze sport behoeft niet ver waarloosd te worden. Een geruimen tijd van 'tjaar is de voetballer door de weersgesteld heid verplicht zijn lievelingsport in den steek te laten. Waarom zijn lichaam in dien tijd niet verder ontwikkeld door de zoo op 't lichaam gunstig inwerkende gymnastieksport. Maar niet alleen is de beoefening der gymnastiek, het z.g. turnen goed, ja noodzakelijk voor de voetbal- menschen, het is even noodzakelijk voor allen, voor vrouwen en mannen, voor ouden en jongen. Het lichaam moet frisch, opge wekt en krachtig gemaakt worden door gymnastiek. Daarom moet gymmastiek volkszaak worden. Zeker laat ook hier het „Onbe kend maakt onbemind" zich krachtig gelden. Doch alle vooroordeelen zullen en moeten overwonnen worden. En deze feesten zullen daartoe krachtig medewerken. Laat ons eindigen, waarmede 't voorwoord van het feestprogramma aanvangt Op broeders dan tegen vooroordeel ten strijd I Ons onvermoeid pogen is zegen bereid. De tijd toch zal komen, dat ieder begrijpt De geest in het krachtige lichaam slechts rijpt Dan als de duisternis wijkt voor het licht. Lauwheid voor moed en ontwikkeling zwicht, Dan davert als juichtoon vol vuur en vol gloed: Ons Vrank en ons Vrij en ons Vroom en ons Vroed H. A. Woel deus. Op 't terrein. Het ruime feestterrein aan de Spanjaardslaan biedt een prettigen aanblik. Vroolijk wapperen er de vlaggen en haar levendige, frissche en af wisselende kleuren teekenen zich zeldzaam schoon af tegen het don kere geboomte van het Haarlem mer Houtpark. De tribunes voor de toeschouwers zijn langs de grenzen van 't terrein opgeslagen en worden verder door vlaggen aangeduid. De groote tribune aan de zuid zijde, die altijd voor de voetbal wedstrijden gebruikt wordt, munt uit door een keurige decoratie. Trofeeën, vlaggendoek, lambricains, vormen een smaakvol geheel; op 't terrein zelf geven nummerplaatjes op stokken en kaarsrecht getrokken witlijnen de diverse afdeelingen aan. Terwijl het middengedeelte voor de ordeoefeningen is vrij gelaten, zijn langs alle zijden wederom gym- nastiekwerktuigen opgesteld aan de werkzijde, naast de tribunes bevindt zich de ruime tent met de buffetten, die deze dagen de dorstigen zullen laven. Dit terrein onderscheidt zich dus van dat, waarop de Beethoventem- pel zal verrijzen, waarop heelemaal geen buffetten zullen worden toege laten. Kwart over 9 verzamelden zich op 't Sophiaplein ruim een 300 tal kinderen der scholen, die onder- geleide der onderwijzers, der rege lingscommissie en met de luchtig- spelende muziek voorop, door de stad naar 't feestterrein trok. Onder de energieke en hoogst bekwame leiding van den heer v. d. Boom voerden de kinderen vrije- en ordeoefeningen en gymnastische spelen uit op de tonen der muziek van het 10e, De kinderen werden op choco lade en broodjes onthaald. Doordat onze krant nog gedu rende eenige dagen zeer vroeg ter perse moet, moeten wij het heden bij dit beknopt verslagje laten. Chr. Fröbelschool. Er wordt hier een Christelijke Fröbelschool opgericht voor den gegoeden stand, en wel half September, in de Nassaustraat. Huisvlijt. Wij gaven gister een uit voerig verslag der plechtige prijsuit- deeling van deHuisvlijttentoonstelling. Het album, waarvan wij melding maakten, werd aangeboden door de dames en heeren, die de tentoonstelling hadden voorbereid en geleid, aan mevrouw A. Everwijn Lange-van Mer- len. De heer H. A. Waller bood het in een hartelijke toespraak aan. Dit album is bewerkt doorMej Doncker ei. bevat foto's der tentoonstelling. Het is versierd met een opdracht, uitgevoerd door den Heer G. J. H. Kerkhofl. De afdeeling Haarlem benoemde mevrouw Everwijn Lange tot eerelid der afdeeling en schonk haar een zilveren herinneringsmedaille met 't symbool van den Volksbond. Ook aan den Voorzitter van 't Re gelingscomité, den heer A. v. d. Voort Azn. werd hartelijk dank betuigd voor zijn bemoeiingen. Al deze plechtigheden hebben plaats gehad in besloten kring. De pers had er dus geen toegang. Toch is het gebleken, dat men deze plechtigheden niet geheim wenschte te houden. Waarom ons dan geen communique toegezonden? Lang vóór de tentoonstelling en ook tijdens deze wist de Volks bond ons redactiebureau best te vinden met zijn communiqués. Maar deze dienden om reclame voor die Tentoon stelling te maken. Wij hebben dat natuurlijk graag gedaan. Voor een goede zaak zijn wij steeds bereid. Gister had de Volksbond ons met een communiqué over hetgeen in besloten kring was geschied, zeer ver plicht. 't Bestuur deed dit niet en liet onzen verslaggever niet toe. Toch bevatte een onzer zusterbladen bijzonderheden o verdeze plechtigheden. Niet „comme il faut." Wie denlct overwint. De vereeniging „Wie denkt overwint", alhier aal Zondagmorgen eene bijzondere bijeen komst houden in het gebouw „De Toekomst", Kleine Houtstraat 44. De heer W. Meng zal als spreker optreden. Vichvereeniging Vischlusl". Zondag 14 Juli gaat de Vischvereeniging „Vischlust" een prijsvischtocht hou den in het Bennebroekerkanaal. De prijzen bestaan uit visscherijartikelen. Postduiven. De vereenigingen „De Luchtgids", „Ooievaar" en „Snelvlieger" houden Zondag een wedvlucht, van Rotterdam uit met jonge duiven. De duiven gaan Zaterdagavond in café Mulder op de Botermarkt in de korven. Kermesse d'été. Deze kermis in den tuin van het Brongebouw blijft tot 8 dezer geopend. Gedurende de beide volgende dagen, nu er duizenden gymnasten in de stad zijn aange komen, is het te verwachten, dat de Kermesse druk bezocht zal worden. Concert. Er was gister van 8 tot 9 uur concert op de binnenplaats der kazerne, 't Werd gegeven door de stafmuziek van het 10e Regiment Infanterie ter eere van den verjaardag van prinses Von Wied. Trou moet Blijcken. Morgen geeft de muziekver. „Harmonie" in de buiten sociëteit van Trou een concert. De ZomerspelenAbusievelijk kon digden we de „zomerspelen" van Ver kade en Royaards gisteren aan, als plaats-hebbende op heden en morgen avond. Het is we willen er nog eens uitdrukkelijk op wijzen, zooals ook de advertentie meldt, op Dinsdag-en W oensdagavond a.sin het Brongebouw. Dinsdagavond wordt het „Abel spel" Lancelvoet gegeven en Woensdagavond „Elckerlye"; de volgorde van de beide opvoeringen is dus anders dan elders. Koloniaal Museum. De Commissie van het Koloniaal Museum alhier looft een goude me- daille uit of de waarde van f 150 (één j honderd en vijftig gulden), voor de beste bijdrage tot de kennis van de Sagoepalmen in Nederlandsch Oost- Indië bepaaldelijk wat betreft het nuttig gebruik hunner voortbrengse len, in de eerste plaats het voor een groot deel van den Maleischen Archi pel zoo belangrijke voedingsmiddel Sagoe. Aan alle overige, op zich zelf ver dienstelijke beantwoordingen, zullen Zilveren of Bronzen medailles worden toegekend. Zulks geldt ook voor che mische en botanische onderzoekingen Sagoe betreffende. Antwoorden, in de Nederlandsche of Maleische taal, te zenden vóór of op 31 December 1908 aan den Direc teur van genoemd Museum. Voor ant- woorden in andere talen gelieve men zich vooraf met de Commissie te ver staan. De Gemeenteraad vergadert Woensdag 10 Juli a, s. des na middags te V/2 uur, in de Staten zaal (rrinsenhof.) Personalia. Bij Kon. Besl. is benoemd tot lid van het college van regenten voor de gevangenissen alhier, mr. I. W. Losecaat Vermeer, president van de arrondissements-rechibank. De heer P. Th. W. Hulsenbosch, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het eindexamen gymnasium, diploma A. A. Glaser j" Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is de heer A. Glaser, in leven deurwaarder „bij de Arrond. Rechtbank alhier overleden. Met hem is gisteravond een hoogst sympathieke persoonlijkheid heenge gaan. R. K. Bijzondere Onderwijzers. Hedenmiddag is hier ter stede een vergadering gehouden van katholieke onderwijzers aan openbare scholen, om te komen tot de vorming van een Bond voor deze categorie van onder wijzers in het diocees Haarlem. Het uur van verschijnen van ons blad geeft ons geen mogelijkheid, van die vergadering een verslag te doen nog op dezen dag. Maandag zullen we dat echter uit voerig doen. Automobielrit. De heer F. Koolhoven is van hier vertrokken om zich te trainen voor den op 25 dezer te hou den „Circuit des Ardennes", een auto mobiel-wegwedstrijd, te houden bij Bastogne, over een afstand van 85 K.M. 714, welke 7 maal gereden moet worden, om den afstand van 600 KM. te bereiken. Hij rijdt met een Minerva van 4 cylinders van 100 paardenkracht met een vermogen van 155 KM. per uur. Deze rit moet zoo snel mogelijk worden gedaanhij begint 's morgens 6 uur en moet 's middags 12 uur zijn afgeloopen ter wilie van het gewone verkeer langs den weg. Een groot aantal automobilisten gaat van ons land derwaarts om dezen rit bij te wonen. R. K. Kiesvereeniging. De R. K. kiesvereeniging vergadert a. s. Maan dagavond in het Gebouw St. Bavo van den Ned. R. K. Volksbond. Een bespreking over de a. s. her stemmingen voor den gemeenteraad is aan de orde. R.-K. Volksbond. De heer Alb. van der Kallen, hoofdredacteur van het Dagblad van Noord-Bra bant te Breda, zal hier in den R. K. Volksbond een lezing komen houden op Maandag 15 Juli a.s. Museum van Kunstnijverheid. De tentoonstelling van drukwer ken, die thans in het Museum ge houden wordt, zal Zondag o.a. of schoon nog verschillende inzendin gen verwacht worden, reeds te be zichtigen zijn. In de rotonde zijn de werken van een der belangrijkste firma's uit Zweden ondergebracht, terwijl de eerste zaal vele Engelsche en Duitsche drukkerijen zijn vertegen woordigd, Zondag is het Museum geopend van 104 uur. Leelijke val. Op den Koudenhorn viel een jongen uit een boom en een gat in zijn hoofd. Door de wouwHet was op 't Schel penpad in den Hout, dat heel teeder een paartje wandelde. En daar kwam tot schrik van 't meisje haar vroegere geliefde aan, van wien zij nu niet in al te beste harmonie gescheiden was. De verlaten jongeling begon zijn vroe gere geliefde laaghartig uit te schelden. Het spreekt haast van zelf, dat de opvolger den opgevolgde te lijf ging. Zoo'n beleediging zijn meisje aange daan, dat kon hij niet verkroppen. En hij gaf den ex-minnaar J. v. P. een opdraaier. Maar deze had zijn vrienden bij zich, die nu kwamen aanzetten en den min naar die de partij voor zijn geliefde zoo bowonderenswaardig had opgeno men, een flinke afranseling toedienden. S< li k" d» g* b sl d* re d. w ir b A dn- gc en w K d; E. m se O»! ttfc. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2