BINNENLAND. Sociale Berichten. Uit den Omtrek STADSNIEUWS STEMMEN! Neen, dan kunnen we ten minste over de beweging in het zuiden van Frankrijk meer bepaalde dingen vertellen. Zooals we al zeiden; de bewe ging verloopt langzamerhand, al is ze nog niet geëindigd. In een der hoofdbrandpunten van de „revolutie", in Montpellier, heeft zelfs de gemeenteraad met 16 tegen 8 stemmen (die der socialisten) be sloten de ingediende ontslagaan vrage terug te nemen Maar andere overheidspersonen houden volin een vergadering van afgetreden burgemeesters, Zondag avond gehouden, zijn krachtige be sluiten tegen de regeering gevallen. Onder meer werd een heftige motie van protest tegen de stem ming in de Kamer van Zaterdag in zake het wijnknoeierswetje, aan genomen. De verwerping der twee eerste voorstellen, „de eenige van bet ont werp, die verbetering hadden kun nen brengen in den toestand", en die om wille van de stembus wer den verworpen, zooals we gisteren vertelden, werd in deze motie sterk betreurd. De burgemeesters besloten niet eerder hun ambt weer op zich te nemen dan na ruggespraak met de bevolking en nadat de regeering van Kamer cn Senaat goedkeuring zou hebben verworven op voorstel len, waarvan een verbetering van den toestand in het Zuiden te wachten was. Zij achten voor het behoud der rust hoog noodig de vrijlating van Ferroul, Marcel Albert en de andere leden van het comité van Arge- liers. Ook de burgemeesters in het departement Narbonne zijn niet voornemens het voorbeeld van Mont pellier te volgen. Zij besloten hun ontslagaanvrage in den door de wet geëischten vorm te herhalen en zich van elke relatie tot het centrale gezag te onthouden. Het verzet is dus nog niet uit en dat was wel niet anders te ver wachten na het lot dat de twee eerste artikelen van het nieuwe ontwerp tegen de knoeierijen in de Kamer had getroffen. Het ministerie heeft door niets voor de redding dezer artikelen te doen zich in de „Midi" nieuwe vijan den verworven. In Portugal begint de minister president Franco naar het parle mentaire stelsel weer over te hellen. In politieke Portugeesche kringen spreekt men druk van de voorbe reidselen, met het oog op de aan staande verkiezingen. Algemeen is men van oordeel, dat deze reeds over eenige weken zullen plaats hebben en dat dan de hangende kwesties, zooals de leening uit de schatkist aan het koninklijk huis en andere, door het parlement geregeld zullen worden. De rust keert trouwens overal in den lande terug. Korte berichten. President Fallieres heeft zijn plan om in September den koningen van Zweden, Noorwegen en Denemar ken een contravisite te brengen tot 1908 uitgesteld. Uit Londen seint Reuter, dat bij de voorbereidselen van de ont vangst der ridders van de orde van St. Patrick door den Koning, die gedurende het Koninklijk bezoek aan Dublin zou plaats hebben, ont dekt werd dat de koninklijke orde- waardigheidsteekenen die op Dublin Castle bewaard werden gestolen zijn I Hun waarde wordt op 50,000 pond sterling geschat. Hofnieuws. H. M. de Koningin wordt in het midden dezer week weer voor eenige dagen van het Loo in de residentie verwacht. Eerste Kamer. De dit jaar aftredende leden der E.erste Kamer zijn in: Noordbrabant: mr. E. H. J. M. van Zinnicq Bergman (kath.), mr. A. M. Sassen (kath.); GelderlandA. M. J. E. A. baron van Lamsweerde (kath.), C. M. E. van Löben Seis (a.-r.) vacature mr. van Berckel, bedankt (kath.); ZuidhollandW. S. J. van Water schoot v. der Gracht (kath.), mr. J. G. S. Bevers (kath.), J. P. Have- laar (a.-r.), dr J. Woltjer (a.-r.); Noordhollandmr. H. J. Kist (lib.), J. Breebaart Kz. (lib.), J. A. Laan (lib.); Utrecht: jhr. mr. H. M. J. v. van Asch van Wijck (a.-r.) Frieslandmr. S. van Houten (v. lib.); Overijsel: Th. E. F. Heerkens (kath); Groningen: J. E. Scholten (lib.) Drenthe: mr. G. W. baron van der Feltz (lib.); LimburgJ. S. II Brouwers(kath). Politieke Nieuwtjes. Volgens den Haagschen brief schrijver van de „N. Gr. Ct.," ligt het in het voornemen van de Regee ring zoo spoedig mogelijk na het recès de wet op het Bewijs in de Tweede Kamer in openbare behan deling te brengen. Daarna zal dan de motie volgen van den heer Bos over de Staatsexploitatie van spoor wegen. Ook loopt er nog een gerucht, dat de ministers den heer Cohen Stuart, hun ambtgenoot van Marine, hebben aangeraden af te treden naar aanleiding van het Marinedebat. Vredesconferentie. De Nederlandsche delegatie zegt elk voorstel te willen bevorderen, hetwelk leidt tot de onschendbaar heid van den bij zon deren eigendom op zee. Opdat de koopvaardijschepen, vooraf aangewezen om in oorlogs tijd te dienen als hulpkruisers, geen hinderpaal opleveren aan de aan neming van bovengenoemd beginsel, wordt een voorloopig voorstel onder worpen aan de beslissing der com missie, waarvan de tekst luidt Geen koopvaardijschip kan door een oorlogvoerende partij genomen worden, alleen omdat het onder een vijandelijke vlag vaart, wanneer het voorzien is van een paspoort, afgegeven door de bevoegde over heid van zijn land, in welk paspoort verklaard wordt, dat het schip niet veranderd zal worden in een oorlogs schip, noch als zoodanig worden gebruikt tijdens den duur van den oorlog. De minister van Buitenlandsche Zaken geeft 12 dezer een derde diner voor gedelegeerden der Vredes conferentie. Ongeregeldheden te Rotterdam. Gisteren is het verbod van sa menscholingen afgekondigd. De on geregeldheden in het havenbedrijf verergeren in hooge mate. Patrouil les huzaren doorkruisten gisteren de stad. Marine-sloepen van H. Ms pantserschip Piet Hein varen langs de haven. Onder de machinisten en stokers van de Rijnsleepbooten is eene staking uitgebroken. De stakers eischen Zondagsrust en geregelde nachtrust. De meeste patroons heb ben reeds toegegeven. De Burgemeester van Rotterdam heeft van het samenscholingsverbod ook mededeeling gedaan aan den Raad, met verzoek het verbod te willen bekrachtigen in de eerstvol gende Raadszitting. Brand te Rotterdam. Gisterochtend brak er te Rotter dam een felle uitslaande brand uit in de Pieter de Raadtstraat, waarin is gevestigd de waterstokerij van B. B. Herfst. Nadat deze des nachts zijn vuur in de waterstokerij had aangemaakt, was hij weder naar boven gegaan en had zich te slapen gelegd. In den ochtend werd hij gewekt door brandlucht. Onmiddellijk op staan en zijn gezin, alsmede zijn bij hem inwonende schoonmoeder, een 62 jarige vrouw, te wekken, was het werk van een oogenblik. Met vrouw en kinderen vluchtte hij toen te midden van rook en vlammen door het portaal, dat reeds in brand stond, de straat op. De schoonmoeder deed hetzelfde langs d6 achterzijde over een bal- connetje en kwam zoo bij haar buren binnen. Op straat gekomen werden een paar kinderen gemist. Gasten van spuit 30 haalden die kleinen er uit; een was er bewus teloos, maar kwam spoedig bij. Door de vlammen bekwamen de water stoker," diens vrouw, zijn inwonen de schoonmoeder en zijn kinderen, allen min of meer ernstige brand wonden aan hoofd, hals en handen. Alleen de Sjarige Josef, een ge brekkig ventje, bleef hiervan gevrij waard. De brandwonden van de vrouw van Herfst en van een zoontje zijn van dien aard, dat zij terstond naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. Levensgevaarlijk is de toe stand van geen hunnerde kinderen zijn van één tot twaalf jaar oud. De geheele waterstokerij brandde uit. De brand is vermoedelijk ont staan door het vlam vatten van hout nabij de stookplaats. Midden Europeesche tijd. Vier hoogleeraren in de Staathuis houdkunde, respectievelijk te Lei den, Utrecht, Groningen en Am sterdam, hebben een schrijven ge richt tot het centraal comité ter bevordering van de aansluiting van Nederland bij den Midden-Europee- schen als wettelijken tijd, welke het meest in het belang van ons land geacht moet worden. Volgens deze mannen der weten schap wegen de economische en sociale voordeden van deze invoe ring zwaarder dan de nadeden, die slechts op een kort jaargedeelte, enkele streken of enkele beroepen drukken zullen. Tijd-strijd. Dat zelfs kleine gemeenten een werkzaam deel nemen in den huidigen „tijd-strijd" en tevens als bewijs, dat in eiken oorlog ook humoristische episodes voorkomen, moge het volgende dienen In een welvarend W est-Brabantsch dorp kwam in den gemeenteraad wederom eens de vraag ter sprake, of men al dan niet den tijd van Greenwich zou invoeren. De voor zitter was er sterk vóór en wees erop, dat de tijd dan in overeen stemming zou zijn met dien der posterijen en spoorwegen. Reeds begonnen de vroede vaderen ten teeken van instemming te knik kebollen. De burgemeester meende reeds zeker te zijn van de over winning, toen de nestor en vraag baak der raadsleden met toornige stem bulderde't Is schande, bur gemeester, dat gij zóó iets voor durft te stellen, gij bent net zoo goed Nederlander als ik, en dan zeg ik maar, wat hebben wij, Neder landers, met diejen Greenwig, diejen Engelschen hor logemak er te maken! Met algemeene stemmen besloot men den „ouden tijd" te hand haven Microscopen-dief. De Delftsche politie is er in ge slaagd te Amsterdam den dief aan te houden van de microscopen, die den laatsten tijd uit de Technische Hoogescliool werden gestolen. De dader is een Rus, van beroep journalist, die uit zijn land is ge vlucht. De ontvreemde instrumenten wer den door een kruier beleend. Een aardige schoenmaker. Een vrouw te Arnhem had in den loop der week de schoenen van haar kind bij een schoenmaker ter reparatie gebracht. Toen zij nu Zaterdag bij dien schoenmaker kwam om de schoenen op te halen; moest zij hooren, dat ze door den schoen maker in de lommerd waren gezet. Misdaad Te Uden (N.-B.) is Zondagavond aan de oude kerk, voor de woning van K. Verhoeven aldaar, gevonden het lijk van zekeren H. Prinsen. Vermoedelijk is de man door een slag op den neus gedoodalthans aan het lijk is alleen daar ter plaatse een onbeduidend wondje te vinden. Nog geen zomer. Zondagmorgen ontlastte zich een hevige regen- en hagelbui over Utrecht, en wel zóó, dat enkele tuin paden wit waren van den hagel, die opeengehoopt eenige oogenblik- ken bleef liggen. Een boffert. Te Enschede komt des morgens te 11.35 een trein uit Gronau aan en tevens een uit de richting Hengelo Zondagmorgen bij aankomst dezer twee bevond zich de wissel wachter A. Biands op het tweede perron, waar bij door de treeplank van den achtersten waggon van dien uit Gronau werd gegrepen en mede- gesleurd. Tot groot geluk van den man werd hem de broek totaal van het lijf gescheurd en kwam bij zoodoende vrijhij kreeg slechts eenige ontvelling aan het rech terbeen. Mishandeling en berooving, In den Amsterdammerpolder on der de gemeente Zaandam heeft een ernstige mishandeling met be rooving plaats gehad. De aangevallene, iemand van middelbaren leeftijd, is vreeselijk aan het voorhoofd en den neus verwond. Bil het verhoor ten politiebureele te Zaandam was deze onbekende persoon nog te beschonken om zich de toedracht der zaak te herinne ren. Hij is overgebracht naar het bin nengasthuis te Amsterdam en moet van vroeger al heel wat op zijn kerfstok hebben. Ongenoode gasten. In de Koningstraat te Amster dam kwam gisterochtend, toen hij zijn slaapkamer wilde verlaten, de heer A. tot de ontdekking dat de deur der kamer van buiten was vastgebonden. Met eenige inspanning slaagde hij erin buiten de kamer te komen en bespeurde alras dat ongenoode gasten een bezoek aan zijn maga zijn hadden gebracht. Behalve eenige kleinigheden wordt uit een geldkistje een som van f700 vermist. Ernstige verwonding. Een drietal Rotterdamsghe boot werkers van de Stuwadoorsver- eer.iginguit de Calandstraat keerden gisteren onder leiding der politie huiswaarts. Op weg voegden zich, twee andere bootwerkers bij hen en spraken het drietal aaD, terwij) meerdere bootwerkers op een afstand bleven. Een van de drie bootwerkers uit de Calandstraat, die dit niet ver trouwde en wellicht een weinig zenuwachtig was, trok, voor hem iets gedaan was, zijn mes en stak dit den bootwerker J. V. A., die hem aansprak, in den rug. Een ernstige, hoewel niet levens gevaarlijke verwonding, was het gevolg. De verwonde man zal minstens een paar weken zijn huis moeten houden. De dader heeft daarna zijn huis in de Cronjéstraat kunnen bereiken. Voor dit huis zijn toen vier agenten van politie geposteerd om te voorkomen dat er feitelijkheden plaats grepen. Wel werd door een groep boot werkers, waaruit herhaaldelijk ge schoten werd, getracht de politie agenten, door dit schieten en moordgeroep, te bewegen hun post te verlaten, maar dit is niet gelukt. Ongelukken. Gisteravond had een bewoner der Rozendwarsstraat te Amsterdam, terwijl hij z'n jas uittrok, het on geluk met de hand door een spie gelruit te slaan, waardoor zijn pols ader werd doorgesneden. In bedenkelijken toestand is bij naar 't Binnengasthuis vervoerd. Geheel de gemeente Kerkdriel is diep begaan met het lot van den ongeveer 30-jarigen zoon van P., een oppassenden jongen en de steun zijner ouders. Hij hielp bij het ver voeren van kramen en tenten, voor de aldaar te houden kermis met het ongelukkige gevolg, dat I ij tus- schen twee wagens beklemd raakte. De jonge man is helaas! op de plaats dood gebleven. Pastoor Verbraak. Uit Atjeh schrijft men aan de „Java Post" o.m. het volgende over het afscheid van pastoor Verbraak, naar Padang overgeplaatst. Eenige van Atjeh's oudste inge zetenen bodbn ZEw. een feestmaal aan en bij monde van den oudste werd huldt gebracht aan zijn bui tengewone werkkrachten toewijding, aan zijn takt om met menschen van allerlei religie en ook met menschen zonder religie om te gaan. Dit eerebetoon had des te meer waarde, omdat het kwam van personen, die den pastoor 20 jaar en meer van nabij kenden en zijn werk hadden gadegeslagen. Meer officiéél, maar door het buitenge wone niet minder spontaan, was de hulde van den gouverneur. De kolonel Van Daalen en zijn echtgenoote gaven te hunnen huize een na-avondreceptie ter eere van pastoor Verbraak, welke zeer druk bezocht werd. Zelfs een Atjebsch hoofd met zijn vrouw was van de partij. Ook stond de gouverneur er op, den pastoor persoonlijk uitgeleide te doen. Men spreekt over een marmeren borstbeeld, dat Z. H. E. Gestrenge wil laten vervaardigen door een onzer bekwaamste beeldhouwers. Eenige Katholieken vereenigden zich nog den avcnd daarna in de pastorie om afscheid te nemen, terwijl even te voren een 50tal Chineezen daar samengekomen waren. Aan het station te Koeta-Radja verscheen de gouverneur en een zeer groot gezelschap. De directie- wagen was aangehaakt. Pastoor Verbraak moest daarin plaatsnemen. 's-Morgens halfelf vertrok de eer biedwaardige herder in gezelschap van den gouverneur, kolonel Van Daalen, die juist telegrafisch zijn benoeming tot generaal-majoor had ontvangen, pastoor Jansen en een drietal andere heeren. Pastoor Verbraak bereikte 24 Maart 11. den leeftijd van 72 jaren en is de oudste onder zijne collega's in Indië. Den 29en Juni 1874 zette ZEw. voor het eerst in Atjeh voet aan wal. Behalve een reisje van een paar maanden over Java in 1899 en van tijd tot tijd een kort uitstapje naar Padang, heeft hij al die jaren op Atjeh doorgebracht. Tentoonstelling Nijverheids- en Handelsvereenigingen. Kortelings zijn in Duitschland de nijverheids- en handelsvereenigin gen gepolst over het denkbeeld om te Berlijn eene wereldtentoonstelling te organise eren. Over den uitslag dezer gedach- tenwisseling vinden we eenige me dedeelingen, welke niet zeer gun stig voor het plan luiden. De te Berlijn bestaande vaste commissie voor nijve heidstentoon- stellingen had de vraag gericht tot 440 nijverheidsbonden, van welke op 30 Juni j.l. 245 antwoorden hadden ingezonden en wel 104 met ja (waarvan 28 voorwaardelijk) en 141 met neen. Van 158 kamers van koophandel enz. antwoordden slechts 13 met ja (4 echter voorwaardelijk) en 86 met neen. Op de vraag wat men denkt van een nauwkeurig afgebakende en geordende internationale vakten toonstelling op industriëel gebied, luidden de antwoorden meestal gunstig. De bereidwilligheid tot het geven van geldelijken steun bleek uitter- aard afhankelijk te zijn van de ge uite meeningen. Een beslissing is nog niet geno men, daar nog een aantal antwoor den worden ingewacht. BLOEMEND A AL. Ben malheur. Wegens het schrikken voor een auto mobiel raakten op de Zandvoorter- laan nabij Aerdenhout paard en wagen te water van den vrachtrijder S. Dui venvoorde te Zantvoort. Er waren heel wat behulpzame handen noodig, om het spulletje weer op 't droge te brengen. Gelukkig bleek het onge val voor de betrokkenen nog al goed te zijn afgeloopen, daar de wagen weinig beschadigd was en het paard slechts lichte kwetsuren had bekomen. ZANDVOORT. De herstemming. De herstemming ter vervulling aan twee zetels in den gemeenteraad zal alhier plaats hebben op Donderdag 11 Juli a.s., van des morgens acht tot des namiddags vijf uur. Het badseizoen. Op 5 Juli waren alhier aanwezig 2413 badgasten. Aangekomen badgasten. De heer Concanon, Londen, Pension De Roos. Fam. P. E. C. Henke, A'dam, Huize Adriaan, 3 pers. A. Bonger, Amsterdam, Villa „Mildridt Charlotte, 4 pers. E. Tas, idem, idem, 8 pers. J. Fortgens, Haarlem, idem. 5 pers. Dr. Reinhold, Crefeld,Pension Beau Rivage, 5 pers. Mevr. Frank, idem, idem, 3 pers. Mej. Buijs, Arnhem, idem. Rei- neke, Aken. Hotel Driehuizen, 3 pers. E. de Bruin, Den Haag, Hotel d'Orange. J. Vriesendorp, Amsterdam, Pension Hoogveld. E. Gilissen, Rotterdam, Ho tel Groot Badhuis. P. Reymer, A'dam, idem, Mevr, Gabrielfe Bardski, Bakoe, idem, 3 pers. Ph. D. Waller, A'dam, idem, 2 pers. Ernst Uplegger, Wies- baden, Kerkstraat. Fam. Hilgenstok, Homburg, Haarlemmerstraat 57, 7 pers. Fam. Neuhaus, Aken, Haarlem merstraat, 2 pers. Fam. Holdert, Am sterdam, Paradijsweg 10, Fam. Van Raamsdonk, A'dam, Paradijsweg 6, 8 pers. Fam. Van Ketel. Amsterdam, Haarlemmerstraat 14, 9 pers. Fam. Vinke, Rotterdam, Hoogeweg 36, 6 pers. Wed. Kramer, Bhesum, Hooge weg, 6 pers. Wed. Felleman, A'dam, Zeestraat 71, 7 pers. Den 7den Juli was de temperatuur van het water 14 0 C. H1LLEGOM. Overgeplaatst. De brie venbesteller C. J. Stolkwijk alhier, is met ingang van 1 Augustus a.s. naar het postkantoor te Leiden overge plaatst. LISSE. Gouden huwelijksfeest. Onder zeer veel blijken van belangstelling vierden gisteren (Maandag) de heer Vrijbergen de Koning en diens echt genoote hun gouden huwelijksfeest. Uit tal van woningen wapperde de driekleur, terwij l door het Lisser fan farecorps 's avonds voor de woning van de Jubilarissen een muziekuitvoe ring werd gegeven. Ook voor vele armen was deze dag een vreugdedag, omdat zij door de feestvierenden rp- kelijk werden bedacht. SASSENHEIM. Men seint ons, dat bij P. v. Deursen alhier hedennacht een rijwiel ontvreemd is uit een ge sloten schuurtje achter zijn huis zonder dat inbraak heeft plaats gehad. De politie is op onderzoek. De burgemeester heeft een Raadsver gadering uitgeschreven tegen Dinsdag dezer, des namiddags te half acht. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling kohier school gelden derde kwartaal 1901. 3. Voor stel aankoop gedeelte Zandslootweg. HEEMSKERK. Aardbeien. De aard beien-campagne is in vollen gang: er komen handen te kort om te pluk ken. De oogst valt niet tegen, al is hij niet schitterend te noemen: de nachtvorsten en het slechte weer heb ben den tuinders parten gespeeld. De prijs is goed, vooral de aardbeien voor den exporthandel brengen goed geld op. ZAANDAM. Schaken. In eene ver gadering van afgevaardigden der schaakclubs te Zaandam, Zaandijk, Wormerveer, Westzaan, Krommenie en Beverwijk, Zondag gehouden, is besloten een ouderlingen schaakwed strijd te houden onder de leden der aangesloten clubs, op Zondag 20 Octo ber a.s. te Westzaan. Er zal gespeeld worden in drie klassen. De spelers worden verdeeld in groepen van 4, zoodat ieder 3 partijen heeft te spelen. Speeltijden 912, 14 en 69. Voor elk viertal wordt als prijs beschikbaar gesteld een zilveren medaille. De win ners zullen Zondag 27 October d.a.v. elkander te Krommenie moeten be kampen. Wie daar de zege behsj ontvangt een verguld zilveren medfti' De hoofdwinner der eerste kl« krijgt den titel van kampioen voor Zaanstreek en Beverwijk. De heer FleDtrop Jralhier is benoemd secretaris der regelingscommissie. Een moordaanslag. In den IJpol0 nabij de Hembrug werd gistermorjj door passeerend werkvolk gevon'' een bewusteloos persoon, zekere Takken, een zwerver, pas een maf geleden uit de gevangenis ontslag' Bij onderzoek bleek, dat hij blijkb# in de nacht is overvallen en uil schud, althans zijn geld was verd' nen en daarmede had hij 's avofl loopen geuren. Vermoedelijk is hij dus uit roofzü' aangerand en heeft hij zich daarteg verzet, waarom de aanranders t( geweld hebben gebruikt en hem bÜi baar met boksijzers geweldig hebt bewerkt, 'n Zoodanig werktuig w naast hem gevonden. Een bundel' kleeren, dat hij bij zich droeg, uit elkander gerukt en verscheurd scheen dus onderzocht te zijn. De' wustelooze werd bijgebracht, geV: schen en voorloopig verbonden daarna naar het ziekenhuis te Amst dam vervoerd. De politie is met feit bekend en stelt een onderzoek Ja, het is nu eenmaal zoo. We zijn op dat punt zoo vfl houdend mogelijk, tot verveleü' wordens toe: stemmen is de F' van deze week Verderop in dit blad vinden oC lezers medegedeeld, wat de R. Kiesvereeniging gisteravond hee besloten aangaande de herstemmi'1 op Vrijdag a.s. Zooals we verwachtten, is besluit, volkomen in de lijn V hetgeen we gisteren in ons hooi' artikel al voorloopig durfden adviseerenin District I is de eenk candidaat de heer Visser, in Dish'1' III moet krachtig gewerkt \ot Gravestein en Leupen. Er is ditmaal goede kans vo( den Katholieken candidaat op eerste plaats. De heer J. H. VISSER is de candidaat van het centriF onzer stad, waar de winkeliers e' Middenstanders zitten. Hij is e bekend en geëerd en onder zij' standgenooten een man van betee kenis. Dat is nog gebleken, toe' hij dezer dagen gekozen werd to algemeen voorzitter van den R. b Middenstandsvereeniging in IF Diocees Haarlem. Welnu: zoo'n man in den Rafl' te brengen, die een man is van h® practische leven, die de nooden v»1 den Middenstand kent, die als wif' keiier bij uitstek bevoegd is oF mee te praten over de zaken va' den dag, dat is niet alleen de dub plicht van elk Roomsch-Katholiek kiezer, maar dat moet hem ooi een eere zijn! Vooral de Middenstanders, d( winkeliers, zoo talrijk in District vertegenwoordigd, zullen natuurlij! als één man opkomen om een veJ" tegenwoordiger van hunnen stan^ in den Raad te brengen Nü is het daartoe de goede ge' legenheid, en nü is het mogeljjl om ertoe te komen, nu onze R.K Kiesvereeniging een candidaat heef' gesteld die door onze tegenstander zelfs als een man van beteekenk wordt geëerd en geacht! Alléén (we hameren er nog een^ flink op!) alléén zij meD gedachtig) dat de eenige manier o_i Vissef gekozen te krijgen is: het zwart maken van het kringetje voor den naam van Visser alleen. Weliswaar zijn er twee vacatures, doch dal neemt niet weg, dat de Christelijke kiezers, die Visser willen gekozen zien, slechts op één man moeteh stemmen, OP VISSER ALLÉÉN) Reeds bij de eerste stemming was dat het parool, en nu, bij de her' stemming, nu elke stem op 'n ander uitgebracht meetelt ten nadeele van onzen candidaat, nu weegt het dubbel-zwaar, dat men zoovéél mo gelijk stemmen uitbrenge op Vis ser niet alleen, maar ook zoo weinig stemmen mogelijk geve aan een der andere candidaten, voor wie im mers hun geestverwanten dezer wel zorgen Dus nog eensstemt Visser alleen, dat is het wachtwoord in district I. En in district III, waar de leider der antirevolutionairen, onze bond- genooten, in herstemming komt, daar dient eerst en vooral de loyale eerlijkheid betracht en als één man van R.-K. zijde gestemd op dien uitnemenden candidaat, den heer A. GRAVESTEIN. En niet alleen omdat de eerlijk heid het gebiedt, moet met alle macht gewerkt worden voor Gra vestein, moet ieder R.-K. kiezer zijn stem geven aan dezen christe lijke candidaat. Maar óók en vooral, om zijn beginselen! De christelijke beginselen zijn in den Raad vol strekt niet in die mate vertegen woordigd, dat 't een afspiegeling s

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2