Hotel „GROOT BADHUIS" ZANDVOORT. o te geien floot het ORKEST tan het CONCERTGEBOUW te Amsterdam, Briefwisseling, Kerk en School, 5e ABONNEMENTS-CONCERT op WOENSDAG 10 JULI 1907, zou zijn van de getalsterk te der verschillende partijen onder onze Haarlemsche burgers. Integendeel En nu is het eigenaardige, dat door de anticlericale stemmen-com- binaties de op zich zelf sterkste groepen, als ^de katholieken en in bet algemeen de christelijken, steeds Worden uitgedrongen. De hstorie van het anticlericale „bloc", die zich herhaalt ook ten onzent! Wat we kunnen doen om dat te beeren, moet gedaan I En daai'om dient als één man in district III gestemd op den heer A. GRAVE STEIN, die ook in het openbare leven den naam van God hoog houdt en de vaan der christelijke levensopvatting ook in 't maatschap pelijke volgt. En naast den heer Gravestein bevelen wij ten sterkste aan den heer J. LEUPEN. Om zijn persoonlijke eigenschap pen is de heer Leupen, die het oude type van den gemoedelijken, onpartijdigen stadsregent vertegen woordigt, in onzen Raad een be kende en geëerde figuur steeds geweest. En in onze stad is de heer LEUPEN, een der betrekkelijk weinige vertegenwoordigers van den gezeten burgerstand in onze vroed schap, bekend als een verdraagzaam, degelijk man. Doch niet alleen daarom steunen wij met warmte den heer Leupen. In District III is duidelijk merk baar de afzakking van het libera lisme naar den rooden kant. De rooden schreeuwen er 't hardst en de vrijzinnig-democraten visschen in het water, dat door 't lawaai der socialisten troebel is. En de liberalen zijn gedwongen, of ze willen of niet, aan het touwtje dat de socialisten vasthouden, mee te loopen. Anders krijgen ze heelemaal het deksel op den neus. Zoa zien Wij dan 't verschijnsel, dat ze in District UI als knipmessen buigen voor den sociaal-democraat Hugenholtz, om met hulp van diens partijgenooten althans nog een vrij- zlünig-democraat gekozen te krijgen. En om dezen erin te brengen, al is 't dan ook een in onze stad onbekende persoonlijkheid wordt de heer LEUPEN, die niet hard genoeg meêrent naar de uiterste linkerzijde, eenvoudig op zij gezet. We moeten doen wat we kunnen 0m voor dat spelletje een stokje te stekenDe versterking van de ultra's ïu den Raad is wel het meest-onwen- schelijke van al. En dat voorkomen we, door al onze stemmen te ver eenigen op den heer LEUPEN, van wien we weten dat hij de zaak van orde en behoud steunen zall Moge we dit bovenstaande eens ouder de aandacht der R.K. kiezers Van District I en III brengen? Wij zijn vast overtuigd dat door dit ad nies algemeen op te volgen, de Roomsche zaak in Haarlem voor uit zal gaan. En dat is toch, waarnaar we met onze krachten streven K. Kiesvereeniging. Gisteravond vergaderde in Sint Bavo de R. K. «■ïesvereeniging, en een flink aantal eden was er tegenwoordig. Naar het advies, dat van de bestuurstafel werd gegeven, werd met algemeene stem de1) besloten bij de herstemming op Vrijdag a. s. met alle kracht te wer den yoor de candidaten der kiesver eniging die bij de eerste stemming V°g niet zijn gekozen, zijnde in District A de heer J. H. Visser alleenen in istrict III de heeren A. Gravestein en J. Leupen. Personalia. Aan de Universiteit te Amsterdam aagden voor het theor. examen tand heelkunde de heeren P. E. Paesi en Groustra van hier. Memento mori. Zekere Van Waard, oende in de Zomerstraat alhier, liep gistermorgen langs de Amsterdamsche Vaart, Eensklaps werd hij door een hartverlamming getroffen en nog voor dat de man in den politiepost was binnengedragen, was de ongelukkige reeds een lijk. Treurig. De 80-jarige B., wonende Jansstraat alhier is in een waterput in een tuin achter zijn woning ge vallen. Even daarna is hij er dood Afgehaald. Zeker een verschrikkelijk einde voor den ouden man! De heeren A. F. Lodeizen, J. F. P Ealkman, beiden alhier, en M. Koop- mans te Haarlemmermeer komen oor op de voordracht ter benoeming an een onderwijzer aan de school „0or„ gewoon lager onderwijs 8e kl. °- 1 te Rotterdam. afT~ De heer H. N. Frangois, chef der 'd. Nieuwe werken bij de H. J. S. r*- te Amsterdam, doch wonende alhier, benoemd tot officier in de orde van ranje-Nassau. Mej. P. C. Wezel alhier is benoemd T, rjüjdelijk onderwijzeres aan de O. p' ^ebool lett. B te IJmuiden, Mej. dèlm,euvel alhier is benoemd tot tij- lett i onderwijzeres aan de school E- te Velsen. ScjP De aftr voorzitter van 't Genoot- r; aP van agenten der Rijksverzeke- Qj.gsbank, de heer J. M. Entre van 8 alhier, is op de 4e alg. vergade ring te Utrecht met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer H. Hesseling is 10 dezer 25 jaar in dienst bij de H. IJ. S. M. als draaier. De heer Homans, alhier, commies der H. IJ. S. M. te Amster dam en de heer N. v. Steenwijk, tot voor kort commies der H. IJ. S. M. alhier, gaan over eenige weken naar Indië. In den kuil. De heer Hendriks zat Zondagmiddag in den kuil. En wel aan den Bloemendaalschen weg. Trie- stend had hij de diepte niet gezien en was zoo hals over kop er in ge stort. Hij had zich leelijk bezeerd in een café gebracht moest zelfs do dok ter eraan te pas komen. Plechtige begrafenis. Zooals wij reeds in het kort mee deelden is gisteren met groote plech tigheid begraven 't stoffelijk over schot van den lieer A. Glaser, in leven deurwaarder bij de Arr. Recht bank alhier. Toen 't lijk uit de woning in de Schagc heistraat werd gedragen, was daar een groote menigte aanwezig. Het was een zeer lange lijkstoet, die grafwaarts schreed en de kran sen waren zoo talrijk, dat zij in een afzonderlijk rijtuig moesten worden meegevoerd. Op 't Kerkhof waren tal van leden der balie tegenwoordig, alle deurwaarders der stad en tal van vrienden van den overledene. Nadat de godsdienstige ceremoniën waren verricht, hield de Rabbijn S. Th. de Vries Mzn., een grafrede waarin hij de goede eigenschappen van den overledene in gevoelvolle taal schetste. Spr. eindigde alsdus: „Wij nemen nu afscheid van u, Glazer, en hopen en bidden, dat God u een genadig Rechter zal zijn. Vervolgens werd nog 't woord gevoerd door den hulpvoorzanger en opperkoster D. L. Staal en dr. M. Wolff. Aan 't graf werd voorts gesproken door den deken der advocaten, mr. Th. de Haan Hugenholtz. Onze Badplaats. 't Gaat treurig op onze bakplaats! Het ellendige weer van dezen zomer maakt dat het bezoek miniem, het aantal baden belachelijk klein en 't amusement (als je met zulk weer nog van amusement op '11 badplaats spreken kaudunnetjes is Vervelend turen de mensehen, die zich bekocht hebben met 'n villatje of 'n drie maanden huur aan een optrekje, van achter hun rammelende ruiten naar de grijze lucht, naar de dikke, donkere wolken die met vaart maar blijven aan drijven uit 'fc Westen, naar de zee die grijs en grauw als in trieste Novemberdagen. En dag in, dag uit verloopt, zon der dat er verandering komt. Soms komt de zon even kijken, maar dat is haast alleen wanneer felle wind 'n gat maakt in het wolken- gordijn. En dan moet men weer thuis blijven om den wind. Neen, het is een zomertje om te jammeren, voor Zandvoort zoo goed als voor alle „buiten gelegenheden." Zondag is de paardentram van het station H. S. M. naar het hotel d'Orauge weer aan het rijden ge gaan. Maar veel passagiers zijn er niet, behalve vandaag misschien, die schuilen voor de woeste regen vlagen! Zondag was het een dagje dat nog eenig verademing gaf en hoop op beter. Maar helaas: tot nog toe wil het weer niet verande ren, en het wêer is alles op de bad plaats 1 Voor de exploitanten van alle gelegenheden daar is het een jammer van belang; hopen we, in hun voor deel, dat men daar boven nu ein delijk eens aan zal gaan denken om het weer wat meer in overeen stemming te brengen met den kalender! Excursie. De Haarl. Vereeniging van Spoorwegambtenaren hield Zondag een excursie naar 't pompstation der Haarl. Duinwaterleiding te Overveen. De geheele inrichting werd bezichtigd en de machinisten waren zoo welwil lend de geheele werking uit te leggen. De Zomerspelen in de Bron. De volg orde der zomerspelen in de Bron te geven onder leiding der heeren W. Rooyaards en Verkade is gewijzigd. Hedenavond wordt „Lauseloet" gege ven en morgenavond „Elckerly,,. Centrale Raad van Beroep. In de te Utrecht gehouden openbare terecht zitting had o. m. de uitspraak plaats in de volgende zaak: Hooger beroep van de Firma Wed. J. L. Zoon, alhier, tegen de uit spraak van den Raad van Beroep alhier, houdende met ongeirondver- klaring van het daartegen ingesteld beroep, bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij de door de eischende firma over het tijd vak van 1 Februari 1903 tot 1 Juli 1906 verschuldigde premie is vastge steld op f 494.73, iu afwijking der berekening van de werkgeefster, die slechts een bedrag van f 74.11 liad betaald. De Centrale Raad vernietig de zoowel de uitspraak als de be slissing der Bank en stelde de door de firma over het tijdvak van 18 Augustus 1905 tot 1 Juli 1906 ver schuldigde prsmie vast op f 101.29. Kamer van Koophandel. In druk is verschenen het jaarverslag der Kamer van Koophandel alhier. Wij ontlee- nen daaraan het volgende algemeene overzicht der nijverheid: Geconstateerd kan worden, dat in de groote meerderheid der bedrijven de toestand niet ongunstig was. Op vallend eensluidend zijn de klachten in de meest uiteenloopende takken van industrie over de stijging van de prijzen der grondstoffen, waartegen over geen daaraan geëvenredigde ver hooging der prijzen van het product mogelijk bleek. Des ondanks was het eindresultaat in verreweg de meeste industrieën bevredigend, in verschei dene werd zelfs bijzondere levendig heid geconstateerd. Ongunstig schijnt de toestand meer bepaaldelijk te zijn in de groote melkinrichtingen, alge meen gunstig daarentegen in de druk- kersbedrijven, Ofschoon de verbetering in het bouwvak aanhield, was de toe stand niet gunstig te noemen, tenge volge van de hooge geldmarkt, welke aan den eigenbouw in den weg stond. Koninginnedag. Maandagavond vergaderde de Commissie voor kin derfeesten en Volksvermaken op den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin. Een ontwerp-programma werd besproken en zal ter goedkeuring van Hoofdbestuur worden aange boden. Bij de verkiezing van een bestuur werd ook nu tot voorzitter gekozen de heer M. H. Binger. Tot aller leedwezen verklaarde deze wegens drukke zaken de be noeming niet te kunnen aanvaarden. De heer P. L. M. Ketting werd daarop tot voorzitter, de heer S. P. Dorp tot le secretaris, de heer J. W. Ariëns tot 2en secretaris be noemd, allen namen de functie aan. Bollenbeurs. Gister is de eerste beurs gehouden van de vereeniging voor Bloembollencultuur. Lange arbeidsdag. Er is voor de schilders aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. veel werk. Ze zullen dan ook in plaats van 10 uren 12 uur per dag gaan werken en wel van 's morgens 6 tot 'savonds 71/2- Gewijzigde Statuten. De „St. Ct." van heden bevat de gewijzigde statuten der maatschappij „de Toe komst" tot exploitatie van huizen en 's Gravenhage, alhier. Geen gezond lichaam. Tijdens de uitvoering Zondag van 't Ned. Gym. Verbond kreeg een der James turners een bloedspuwing. Zij werd in de ambulancetent gedragen en vandaarnaarKoogZaandijkvervoerd. Een uitstapje. Heden en morgen maken de tot luitenant benoemd Cadetten der Kon. Mil. Academie in de omgeving onzer stad een uitstapje. De autowedstrijd, Zooals wij reeds meldden wordt morgen van scheve- ningen uit naar hier een automobiel- wedstrijd gehouden ter gelegenheid der autofeesten, die deze week daar gevierd worden. Niet minder dan een 40-tal automobielen zullen aan dezen wedstrijd deelnemen. De auto's zullen de volgende route nemenSchevenin- gen (Orangé-Hotel), Oegstgeest,Sassen- heim, Haarlem (Dreef, Plein, Raamsin- gel, Wilhelminastraat, Zijlweg) Over veen, Bloemendaal (Hotel Duin- en Daal) als eindpunt. Hier wordt ge luncht en daarna wordt van hier de terugtocht aanvaard. Circa 10 uur zullen de auto's onze stad doortrekken, Deze tocht is een cri terium-concours der „régalente auto mobile", d. w. z. men ziet op de mi nuut af op de bepaalde plaatsen en op 't eindpunt aankomen. Heden is naar onze stad door de auto's een concours gehouden van minimum benzine gebruik voor voi- turetten met 1 cylinderige motor. De chauffeurs moesten toekomen met de hoeveelheid benzine, die zij hadden meegekregen. Naar den Zangwedstrijd in Den Haag. Niet minder dan vier onzer Zang- vereenigingen zullen deelnemen aan den Nat. Zangschool voor Mannen en Gemengde koren. Deze vier vereeni- gingen zijn „Kunst na Arbeid", „Proza en Poëzie", „Polyhymnia" en „Onder Ons." Zondag heeft de loting plaats gehad. „Kunst na Arbeid" zingt no. 4 „De Normen" van Gevaert, „Proza en Poëzie" no. 2 „Pater Noster" van K. Hiimun, „Polyhymnia" no. 14 en „Onder Ons" no. 1. In de 3e afdeeling Mannenkoren dingen 22 vereenigingen mede; in de 2e afdeeling Mannenkoren 7 vereeni gingen, en in de le afdeeling Man nenkoren 8 vereenigingen; in de 2e afdeeling gemengde koren 15 vereeni gingen en in de le afdeeling gemengde koren 3 vereenigingen. De Zwemfeesten. De uitslag der verschillende wedstrijden, waarover wij gisteren schreven, was in ha^r geheel als volgt Snelzwemmen juniores, 22 deel nemers, le prijs: J. Jolles, 2e A. de Koek, 3e H. E. Boissevain, 4e F. Zeilenga. Polo-zwemmen (snelzwemmen met den bal, gevolgd door doelworp), 9 deelnemers, le prijs: A. J. E. Vis, 2e R. Remmelts. Geblinddoekt zwemmen, 28 deel nemers, le prijs: J. Quarles van Ufford, 2e H. M F. Peltenburg, 3e R. Schönkuth, 4e H. Beers. VèrsDringen, 8 deelnemers, le prijsJ. Quarles van Ufford, 2e M. Miller, 3e W. Labrijn. De eerste prijswinner sprong 5,25 meter. Hoepelduiken (om den Sprenger prijs), le prijs: H. Rauch, 2e F. Peltenburg. Bij dezen wedstrijd, op initiatief van den heer Sprenger ingesteld, moesten de deelnemers van den toren af door een op het water liggenden hoepel duiken, om wat vorder, in een eveneens op het water liggenden hoepel boven te komen. Hindernis-zwemmen, le prijs M. Miller, 2e A. H. G. Fokker, 3e H. Raucb, 4e. E. C. Hart de Ruyter. Na afloop der wedstrijden een gecostumeerd slotstuk, een panto mime, getiteld „Le Médecin malgré lui, of de toorn des schoenmakers", een dolle klucht, waarbij natuurlijk per slot van rekening alle zeven de deelnemers in het water terecht kwamen. Door den heer dr. Merens, lid der jury, werdeu de prijzen uitge reikt, R. K. Bizondere Onderwijzers. Hedenmorgen werd hier ter stede, iu het Brongebouw, gehouden de 73ste Algemeene vergadering van R. K. Bizondere Ouderwijzers (hoof den van scholen) in het Bisdom Haarlem. Nadat ten 10 uur in de Kerk van St. Josef een H. Mis was op gedragen voor de overleden leden, werd ten 11 uren in het Brongebouw door den voorzitter, den heer M. L. van Gemert alhier, de algemeene vergadering geopend, die diuk was bezocht. De voorzitter begon met een rede waarin hij den aanwezigen, zoo tal rijk, het welkom toeriep. Een terug blik op het afgeloopen jaar geeft zeide spreker reden tot tevre denheid: Een Kon. Besluit bracht ons de pensioenregeling, wat al op zichzelf een groot voordeel is. Verder herdacht spr. het Gouden Priesterfeest van deu Hoog Eerw. Heer Mgr. Brouwer, waarin allen zoo van harte hebben deelgenomen. Mgr. Brouwer zeide spr, beeft veel gedaan voor het Katholiek Onderwijs, moge God hem daar voor beloonen(applaus). Voorts kondigde spr. aan, dat eerlang in de vergadering de kwes tie der coëducatie zal ter sprake gebracht worden. De zaak van het heihalingsonderwijs wordt eveneens onder de oogen gezien, en naar spr. verwacht zal deze kwestie ook spoedig in de hooge Staatscol leges worden behandeld. Voorts heeft het bestuur nog verschillende zaken besproken o. m. iets van zeer ernstige aard, de vraag namelijk hoe het komt dat zoo we'nig bizondere scholen met leekenpersoneel worden opge richt, ondanks de gunstige bepalin gen der wet. Men ziet derhalve, dat naast de behandeling der leermethode in deze vereeniging nog heel wat andere onderwerpen ter behandeling staan I Spr. deelde nog mede dat na afloop dezer vergadering onder deskundige leiding Teylers beroemd museum zal worden bezocht, en heette ten «lotte de heeren Luiks uit Weesp en van Veen, van de Bisschoppelijke kweekschool te Be verwijk, hartelijk welkom als nieuwe leden. De secretaris las daarna de notu len der vorige vergadering die onder dankzegging werden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de Eere Voorzitter, Mgr. Brouwer, wel de H. Mis heeft willen opdragen, doch met 't oog op zijn ziekelijken toestand was het Mgr. onmogelijk de vergadering te komen bijwonen. Ook Mgr. Spoorman is verhin derd door de processie naar Brielle. Door den penningmeester werd verslag uitgebracht. Er is een saldo over van f220.38. Een commissie wordt benuemd tot nazien der reke ning en verantwoording Hierna brachten de heeren J. Ch. Vintges van Heemstede en J. O. Matze van Sassenheim rapport uit over een paar goede methoden voor aardrijkskunde. (De vergadering duurt voort.) Risico van den arbeid. De zware ce- mentringen hebben al menig ongelukje teweeg gebracht. Zoo ook Zaterdag avond weer. Het was op de Kaasmarkt, waar de walbaas Stam bezig was met het verplaatsen van een cementring. Opeens sloeg dat leelijke zware ding om en de man lag er met beide bee- nen onder. Men slaagde erin hem uit zijn benarde positie te redden. De beide beenen waren erg verwond. De man is in een woning binnengedragen. Direct was dr. Mooijen ter plaatse om hulp te verleenen. Daarna is de man per rijtuig naar 't St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. Thans maakt Stam het evenwel vrij goed. Z'n verdiend loon. In den Hout liep een persoon, die zich onbehoorlijk gedroeg tegenover de in dit park wan delende dames. De plantsoenwachter Smit heeft hem aangehouden en aan de politie overgegeven. Precies goed. Iedereen en zeker dames moeten ongehinderd kunnen wandelen. Worden zij lastig gevallen, dan zijn krasse maatregelen tegen de bedrijvers het eenige remedie. Provinciale Staten. Hedenochtend kwart voor twaalf vergaderden de Staten van dit gewest in de Statenzaal van het Prinsenhof tot verkiezing van 3 leden voor de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Tegen woordig waren 72 leden. Herkozen werden de drie aftredende liberale leden mr. H. J. Kist (37 st.) J. Breebaart Kz. (43st.)en J. A. Laan (37 st. 2e stemming). Bij de drie gehouden stemmingen werden verder stemmen uitgebracht op generaal van Marle, (bij le stemming 23 st.); L. M. Bonnike (katli.) 21 stem. prof. v. Plamel, de Boer, Helsdingen, (soc.), Prof. Domela Nieu- wenhuis uit Groningen en jhr. mr. Boreel van Hogelanden. Vanmiddag brengen de leden der Staten een bezoek aan Duin en Bosch te Castricum. Een lief kindje. Er zat een lief kindje Zondagavond in de fiets van Benner op de Kermesse d'été. Zoo lief, dat er een jongeman met eer. sprongetje bij stond om met dat „lieve kindje" eens te draaien. Maar die zucht om eenige oogenblikken te flirten bekwam hem al heel slecht. Want niet zoodra stond de jongeman er bij, of't meisje deed iets, wat nu niet zoo bijzonder lief was. Zij haalde een stuk glas uit haar mouw te voorschijn en gaf daar den jongen een liefkozing mede in zijn gezicht, zoodat 't bloed uit de diepe snede gudste. De jongen moest verbonden worden. En ue liefde ver anderde plots, en dit zeer begrijpelijk, in woesten haat. Dien haat wilde hij op 't „lieve" kindje koelen, doch de „valsche kat" was gevlogen. Zullen er met de a s. kermis ook zulke „lieve" kindjes in decaioussels verschijnen? Plezierige kermis dan 1 Doch wij zijn dan niet van de partij. Men ziet het ook hier wedertus- schen de fluweelen pootjes der poesjes zitten leelijke, gemeene nageltjes. Heirie maken. Eenige licht aange schoten kerels maakten Zondagmiddag herrie op de Botermarkt en de voor bijgangers hadden veel last van hen. Zij sloegen geen acht op de vermanin gen der politie. Daarom kregen ze er ten slotte op met den gummistok en den sabel. Bij deze worsteling werd de agent Reis aan de hand met. een mes gewond. Toen de adjunct-inspecteur met nog 5 agenten ter plaatse kwam, was aan de herrie spoedig een einde ge maakt; 3 der belhamels werden gear resteerd. Natuurlijk bleef ook proces verbaal niet uit. Garnizoens berichten. Vergoeding voor nachtlegerWerd tot dusver aan de onderofficieren en minderen bij het aangaan van een huwelijk, van Rijkswege een stel nachtleger verstrekt, thans ge schiedt zulks niet meer doch ont vangen daarvoor eene vergoeding f 0.025 per dag. Gehuwde onderofficieren en min deren, nog het bezit van genoemd nachtleger, kunnen op hun verzoek, zulks inleveren, en genieten als dan ook genoemde vergoeding. De res. 2e luit. A. Kluyver van het 26e bat. landweer-infanterie is onder de wapenen gekomen en in gedeeld bij de 3e Cie. 11e Bat. 10e reg. infie. Wielrijdersopleiding. 10 Juli vangt hier de opleiding aan tot milicien- wielrijden. Politie-rapport. Gevonden: Een manchet met knoop, een rijwielpomp, een kinder zak met inhoud, een muilkorf, een potlood, een zakmes, een handdoek, een portemonnaie met geld, een broche een ketting, een hondje, een fox-ter rier, een vrouwenzak mot inhoud. Burgerlijke Stand. Bevallen. H. W. Jetses-Trip. 2 B. de Vries-Linthout, z.A.Pop. v. d. Mark, d. A. P. T. Baa„ De Valk, z. A. M. Duin-Van Ek d. S. Hommers-Van Leeuwen, B, Kloii-As, d. J. C. Haeseke d. Wijde, d. O v er led en. A. Glazer, 67 jSc chelstraat. H. Grannernan, 8 Kamperlaan. J. K. van Cranenbr 20 jGen. Jouberstr. HEEMSKERK. Geboren. Anna Cornelia, d. Cern Wilh. Vendel-Joh.a. M. Bol. Aan onze lezers! Wij ontvangen in de laatste da herhaaldelijk bezoeken of brie van abonné's, waarin zij om ee andere inlichting vragen, vaak den meest uiteenloopenden aard Wij hebben gemeend, dat daarom goed zou zijn, een gerege briefwisseling met hen, die ons te vragen hebben, op touw te zett Wij zijn bereid, om alle vrag van welken aard ook, naar de m onzer krachteii te beantwoord adviezen te gevers waar die noo zijn, of de vragen te verwijzen n adressen waar zij kunnen vin wat ze behoeven. Bevoegde personen zullen deze rubriek hun medewerk verleenen. Vragen van eenigerlei aard die ter beantwoording in deze rubr voorzien te zijn met het adres on Redactie (Ged. Oude Gracht 1 en het motto: Briefwisseling. De Redactie der Nieuwe Haarl. Courant. Pater H. Looyaard. f Zondagmorgen is in de R.- Ziekenverpleging te Amsterda na een langdurig ziekbed de ZEe pater H. Looyaard overleden. Pa Looyaard was in 1847 te Rott dam geboren en werd in 18 priester gewijd. Geruimen tijd was hij werkza aan het gymnasium te Katwijk daarna te Sittard. Laatste Berichten. Buitenlandsch Nieuws. Gisteren is in de Fransche Kar op heftige wijze beraadslaagd,natu lijk alweer over de gebeurtenissen het Zuiden. De socialisten stelden voor te schr. pen de bepaling dat de muiters v het 117 regiment onder de wape worden gehouden. Met heel veel scherpte werd wed zijds gesproken, doch met 385 teg 166 stemmen werd het voorstel d socialisten verworpen. Bericht! "Wij ontvangen herhaaldeli klachten over het bezorgen onz Courant, vooral in de buiteng meenten- Onzen agenten verzoeken dringend, ons in deze dagen va reorganisatie vooral stipt en nauv gezet bij te staan, en onzen lezer die klachten hebben, zij verzocl die dadelijb en nauwkeurig om schreven in te dienen aan onz bureaux, Gedempte Oude Gracht 12 Haarlem. De directeur: F. H. M. v. d. Griendt. Directeur W. MENGELBERG. RROGRAMMA: 1 Ouverture „Le Carnaval Romain H. Berlioz. (18031869). 2 Voorspel van het Lyrisch Drama „Ferval" Vincent D'lNDY(geb. 1851). 3 „Roma", Suite de Concert G. Bizet. (18381875). a. Andante tranquille. b. Allegretto vivace. c. Andante molto. d. Allegro vivacissimo (Carnaval). 6. Ouverture „Carnaval"A. Dvorak (18411904). Serenade (Op 48)P. Tsciiaikowtky (1850—1893). a. Pezzo in Forma di Sonatina. b. Walz. c. Elegie. d. Finale (op een Russisch Thema) voor Strijkorkest. Ouverture Solennelle 1812. P. Tschaikowsky (1840 189b). Retourbiljetten Haarlem-Zandvoart, met inbegrip van TOEGANGSBEWIJZEN „GROOT BADHUIS" ver krijgbaar bij de conducteurs der E. S. ML

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3