Aanbesteding. feeê. fy6lojppent>ur<] Flanellen Costumes f 14, 16, 18, 20. Lustre Colberts Piqué Gilets en Fantasie Gilets m f 3,4,5,6,7,8,10, f 150,2,- 2,50,3,- 3,50,4,-. Stof- en Automobieijassen. 1 circa kwart over 6 reden zij in j bjtuigen door de stad en begaven i 2!ch naar 't Hotel Funckler, waar zij Kerk en School, Amsterdamsche, Beurs. Advertentiën, R. K. Dagmeisje Wij hebben voor handen eene enor me Keuze f 3,-, 4,50, 8.-. I lv^00 is door de consuls van den Alg. pd. Wielrijders Bond een rijwiel- vOcht uitgeschreven van hier naar yhecht, in verbinding met den tocht jer wielrijders uit Amsterdam. Op pe wijze zullen een paar honderd plrijders zich vereenigen en den °cht gezamenlijk maken. Gemengd Buitenland. 15 Juli. «Va 9 V, Laatste Berichten. Het bouwen van twee Scholen aan de Peperstraat te Bever wijk. Dril Norfolk Costumes. Blouse Costumes* Tricot Truien en Broekjes. 11 1- J- van Wal, onderwijzer te Amster- Dit voorloopig bestuur zal statu- ten en huishoudelijk reglement ont- ^erpen en deze weldra de vergade- rirg ter goedkeuring aanbieden. I Nog ^erd besloten, dat de „Ka- "t-olüice onderwijzer" hoogst waar- pijnlijk ook 't orgaan voor dezen bood zal worden. I Een mooi dagjeZaterdag hebben de jfc<ien der vereeniging van burgemees ters en secretarissen in Noord-Holland e°n uitstapje rondom Haarlem ge haakt. Onze Burgemeester ontving 00 heeren op zijn buiten „Waterland", ^aar bun een lunch werd aangeboden. aan een gemeenschappelijk diner Vereenigden. Het menu luidde als volgt Hors d'Oeuvres it la Russe, Con- s0Qime Printanière, Croquettes Mont- 8tas, Escaloppes de Turbot, Sauce ppres. Baron de Boeuf la Riche- p, Cötelettes d'Agneau Périgourdine, "oulptc qe Grain Rölis, Salade et Glace Rustique, Fruits, Des- f,°olets de ^otnpote sert. I Eeesten van den Alg. Ned. Wielrijders J"d. Bij gelegenheid van de jaarlijk ?ohe feesten op 27 en 28 dezer te .hecht van den Alg. Nederl. Wiel- ^jders Bond het machtige, mooi ^'-organiseerde lichaam met zijn 27.000 eden zullen van alle deelen van ?.n8 land „spinwebtochten" naar I utrecht worden ondernomen. jWa arbeid Kunst". Het fanfare corps pier heeft Zaterdagavond in den 4e peeling Fanfare A van den wedstrijd j 0°r Harmonie- en Fanfarecorpsen, in ,let Paleis door Volksvlijt te Araster- jtarn gehouden, den 7en prijs B be- ^Id, zijnde een kleine bronzen me daille: oCaecilia". Het Mannenkoor „Cae- cUia" (dir. den heer Heiloo) zal deel taken aan den Int. Nat. zangwed- shijd, in 1908 te Amsterdam te houden. Concerten. De stafmuziek van het 3e iiegiment Infanterie (Bergen-op Zoom) P gisteren een matiné en soiré in den tuin van 't Brongebouw. Beide zijn heerlijk geslaagd. Duizenden hebben deze verrukke- dauziek gehoord. Hedenavond wordt een extra-concert §egeven door 't Haarlemsch Muziek corps, een operette avond, waarop ditsluitend muziek van Joh. Strauss en Paul Lincke zal worden ten gehoore Ssbracht. Er zijn gister weer heel wat con- tarten gegeven. In den Hout gaf gistermiddag half u 't Haarlemsch Muziekcorps een uit voering onder directie van den heer B. p. W. Kriens. Nog werd een concert gegeven in de kiosk der buitensociëteit van ,.Trou hioet Blij eken" 's avonds te 8 uur even ing door 'tc orps van den Heer Kriens. Blik- en Emballagefabriek vjh. Dubois Co. Deze Vennootschap hield he denmiddag 2 uur een vergadering van aandeelhouders. Voorgesteld werd geen dividend uit te keeren. Zwemmen. Gister speelde in de zwem- hirichting aan de Houtvaart het eerste 2evental van H. V. G. B. een compe- btiewedstrijtl tegen het eerste zeven tal van de Amsterdamsche Zwemclub. Iu Amsterdam eindigde deze wedstrijd taor een paar weken met 00. Thans ging alles zeer vriendschap pelijk. Scheidsrechter was de heer Lan- Selaar van Rotterdam. De Haarlem mers wonnen met 10. Ook werd nog een wedstrijd ge speeld tusschen beide tweede zeven tallen van bovengenoemde vereeni- gingen. Hier was scheidsrechter de Voorzitter, dr. Merens. De Haarlemmers wonnen weer met 8-0. IIaar l. Schermbond. Mevrouw de douairière Visser van Hazerswoude Stelde voor den personeelen scherm- Wedstrijd op 28 dezer een zilveren medaille beschikbaar. 3e prijs. In den Scheveningschen motorwedstrijd behaalde de heer G. A. c. v. Dobben een 3en prijs. Onderoff.vereeniging „Mars". De on- derofücieren-vereeniging „Mars" zal den 20en Juli a.s. een gezellige bij eenkomst houden in het Brongebouw alhier, welke wordt voorafgegaan door een concert in den tuin, door de Staf muziek van het 10e Reg. Infanterie en besloten zal worden met bal. De inbrekeruitb eker. In denzelfden nacht, dat de Bloemendaalsche in- en uitbreker ronddoolde, is ingebroken in de kantoren der Hollandsche Melksui- kerfabriek te Uitgeest, liggende aan den sijoorweg UitgeestCastricum. Zou Walther ook daaraan schuldig zijn? Er is zeker reden genoeg om het te veronderstellen, Walther onderging reeds in 't Huis van Bewaring een verhoor. Hij zegt te Uitgeest niet te hebben ingebroken, ook niet te Rotterdam. Hij bekende evenwel dezelfde per soon le zijn als Richter, bij de Jus titie welbekend. Walthers gezellin is in vrijheid gesteld en naar de Groote Hout straat gegaan, waar nog koffers stonden. Zij had geen geld om te vertrekken en moet dus hier blij ven, zoolang zij geen middelen heeft om over de grenzen te gaan. Alweer 'n inbraak. Zaterdagnacht is inbraak gepleegd in de villa van den heer Souget, Kenaupark no. 12. Men is 't hek overgeklommen en zoo achter de villa gekomen. Daar heeft men een ruit uitgesneden in de keukendeur, vervolgens de deur aan de binnenzijde opengedraaid en de onderste knip weggeschoven. Maar ook boven zat een knip op de deur. Doch om dern te kunnen wegschuiven was noodig, dat nog een ruit werd uitgesneden. Toen zij evenwel hiermede bezig waren, verscheen eensklaps de agent Hen, neman, die leven bij de villa ge hoord had. Er waren 2 inbrekers die op de vlucht sloegen. Maar de agent kende ze. Het waren B. en v. E., twee welbekenden. Een half uur daarna werden de heeren in 't Bolwerk gevonden door den agent Henneman en den adj.- iuspec. Dokter en den agent Scheur kogel. Daar deden ze, alsof ze lagen te slapen. Ze werden direct gear resteerd. In den tuin der villa was een nieuwen beitel gevonden. Ook zijn daar voetindrukken achtergelaten. De politie heeft deze opgenomen. R. K. Militairen-Vereeniging. De opdracht van de nieuwe leden der R. K. Militairenvereeniging, die we verleden week aankondigden, heeft gisteren op plechtige wijze plaats gehad. Voorbeeldig en treffend was de piëteit, waarmede de jeugdige nieuwe leden des morgens tot de H. Tafel naderden; amicaal en joviaal was de gezelligheid die heerschte bij het gemeenschappelijk ontbijt en de gezellige spelen waarmede de dag werd doorgebracht; opwekkend en tevens indrukwekkend was de plechtigheid in de St. Josefskerk en echt gezellig was het avondfeest, 't Was een dag vol emoties in de harten der nieuwe leden, en een die, naar we hopen, in herinnering zal blijven. Dat mag ook zoo zijn met het pittig, kernachtig, bij deze plechtig heid zoo passend woord dat de Di recteur der Vereeniging, de Wel- Eerw. heer J.J. Bruningkapelaan van St. Jozef, onder het plechtig H. Lof sprak. De Eerw. Directeur sprak over den strijd, waarvoor deze mannen van strijd zich aangorden met de wapenen maar behalve dat hebben ze nog een anderen oorlog te voeren, een oorlog, die reeds nu is uitge broken en die duurt zoolang ze sol daten der Koningin zijnde strijd n.l. tegen het menschelijk opzicht 1 Ook voor dezen strijd hebben zij zich krachtig te wapenen, en een der beste wapenen is de toetreding tot de R. K. Mil. Vereeniging, waar zij in gemeenschappelijk goed voorbeeld, in kennis en ontspanning en leering, den steun vinden die zoo uitnemend werkt en zoo krachtig optreedt tegen dat verderfelijke menschelijk opzicht, dat vooral onder hen die den soldatenrok dra gen, zoo velen afhoudt van een Ka tholiek leven en een trouw onder houden der godsdienstige plichten Het was een treffend gezicht, de ongeveer 40 nieuwe leden daarna hun opdracht te zien afleggen, en in het kerkgebouw waren dan ook vele belangstellende geloovigen ver gaderd die met stichting de plech tigheid volgden. Bij den feestavond in het gebouw St. Bavo van den Ned. R.-K. Volks bond, ging het daarna zeer vroolijk en prettig toe. Behalve de militai ren zagen we er nog een groot aantal Eerw. heeren geestelijken, waaronder Mgr. Dankelman, de Plebaan der Kathedrale kerk met eenige kapelaans, Pastoor Dr. Vla ming, pater Neefjes e.a. Ook de be gunstigers der R.K. Mil. vereeniging waren door een aantal hunner ver tegenwoordigd't mooie weer had blijkbaar echter nog velen van een feestavond in 't zomerseizoen terug gehouden. De avond werd met comisehe voordrachten en koddige amuse menten op zeer onderhoudende ma nier doorgebracht en de vroolijke stemming bleef eerst tot het einde toe, toen de Eerw. Directeur Bru ning met het gemeenschappelijk avondgebed op echt Katholieke wijze het samenzijn besloot. Raad van beroep. De Raad van Beroep voor de ongevallenverzekering zal een openbare zitting houden a.s Vrij dag. In de maand Augustus zullen 2 zittingen worden gehouden. De laat ste zal gepresideerd worden door den w. n. voorzitter mr. J. H. Thiel, daar de voorzitter, mr. J. N. E. J. Thijssen dan met vacantie is. Vechten. Gistermiddag ontstond in eene café in 't Schoterkwartier een hevige twist tusschen bezoekers, die weldra tot vechten overging. De fles- schen werden als wapen gebruikt. De politie maakte er een einde aan. Een twist. Zaterdagmiddag ontstond in 't Schoterkwartier een vechtpartij op 't werk van de in aanbouw zijnde huizen van den heer B. die zoo hoog liep, dat de politte er bij te pas kwam en zich genoodzaakt zag gebruik te maken van den gummistok. Gederailleerd. Te Sloterdijk derail leerde Zaterdagochtend een tram der E. S. M., die naar Haarlem moest. Er ontstond groote vertraging, de rei zigers stapten over. De heer Pothoven heeft met een talrijk personeel den weg vrij laten maken. Gister te 5 uur wilde een fiets rijder, uit de Veerstraat komende, voor de tram langs. Het gevolg was, dat een aanrijding plaats hadde fiets rijder kwam onder de tram. Hij be zeerde zich aan de knie. Het rijwiel was echter geheel onbruikaar gewor den en de fietsrijder moest zijn weg per tram vervolgen. Door den draai. De 13-jarige Ter Winkel sprong achterop de stoom tram naar Heemstede. Bij 't Blaubruggetje gekomen, werd de knaap door den draai, dien daar de tram maakt, weggeslingerd en kreeg daarbij zoo'n slag van het achterste rijtuig, dat hij bewusteloos werd op genomen en naar zijn woning alhier vervoerd. Vacantie. Zaterdag ;s op de meeste scholen de zomervacantie begonnen. Duiven. Gister nebben de postdui- venvereenigii g de „Luchtgids", de „Ooievaar" en de „Reisduif" hun eerste poulevlucht gehouden van Roozen- daal uit. De afstand is 95 K.M. Het station. De overkappingswerken aan 't nieuwe station vorderen nu zeer snel. De spanten en het verdere geraamte dezer overkapping over de Amster damsche lijn is nu reeds de uitgangen naar den tunnel genaderd. Cricket. Gisteren speelden te Heemstede Rood en Wit II 's Gr. C. C. I. De Hagenaars brachten 296 runs bijeen, waarvan Feith Sr., er 109 had, Broere van Groenau 28, Feith Jr. 24, Tromp 31, Fokker 44 en Erkman 11. Voor de tweede maal bracht Rood en Wit het wederom tot 61 (Jacobi 24, v. d. Berg 15). Getrouwde legen ongetrouwde A. C. C'era. De ongetrouwde werden geslagen met 41 runs. De getrouwden begonnen met 181, W. V. Schroder 30, v. d. Berg 21, Deodenburg 27 not out. JDe getrouwden wonnen met 41 runs. Overwinning. In den wedstrijd van fanfarekorp sen georganiseerd door Amstels Fanfarekorps te Amsterdam was de uitslag als volgt in de 3e afdeeling. le. pr. verg. zilv. med.,.Zaandam's fanfarekorps, Zaandam, dir. C. Brou wer. 2e. pr. a. klein verg. id., „Apollo" Olst, dir. H. Kareis. 2e. pr. b. kleine verg. zilv. med., „Euterpe", Velsen. 3e. pr. zilv. kruis, Harmonie", Joure, J. H. de Rook. 4e. pr. groote zilveren medaille, „Harmonie", Wolvega, J. C. Kerk- voorde. 5e pr. kleine idem, Aalsmeer's fanfare-korps „Aalsmeer", P. Huls bos. 6e pr. groote bronzen medaille „Volharding", Ilpendam, F. Sagers. 7. pr. a. kleine idem „Caecilia", Saalte, O. Kronig. 7e pr. b. kleine bronzen medaille, „Na arbeid kunst", Haarlem. Vrachtprijzen. In de afgeloopen week werd voor kolenschepen van middel bare grootte per 1000 K.g. betaald van DuisburgRurhrort naar hier f 1.10, Leiden f 0.95, Amsterdam f 0.85 a f 0.90 groote f0.80, Wormerveer f 1.15. Alk maar f 1.15. Garniezoensberichten. De kapitein-Adjudant Schönstedt van het 10e Reg. Inf. alhier, is voer den tijd van drie weken met verlof vertrokken. Zijn dienst zal gedurende dien tijd worden waargenomen door den kapitein Elhorst van het 10e Reg. Inf. Krijgsgeschiedhmde. De kapitein de Wit Huberts van het 10e Regiment Ins. alhier, is naar Dalfsen vertrokken tot het doen van nasporingen in het krijgsgeschiedkundig Arehief van den Heer Graaf van Rechteren Limpurg aldaar. Wereklijke dienst. De vaandrig van der Sloot van het 10e Regiment Inf. is heden alhier in garnizoen onder de wapenen gekomen tot het verrichten van verplichten werkelijken dienst. „De Albatros In café Smit is te 3 uur Zaterdag door Not. de Bordes verkocht: Een in uitstekenden staat verkeerend pleiziervaartuig (botter) genaamd „Al batros", met kajuit, keuken en berg plaats, groot ongeveer 8 ton, lang 11.55 M., breed 3.50 M., gemeerd in het Spaarne bij de Langebrug te Haarlem, met compleet staand en loopend want, zeilen en volledigen inventaris, waar onder keukengerief en beddegoed. Het vaartuig is evenwel opgehouden, waarvoor niet meer dan f700 werd geboden. Politierapport. Gevonden voorwerpen: Twee kwartjes, een zilver ringentje, een bril in etui, een emmer met spons, lap en boender, een zakje met geld, een portrethanger met portretten. Barometerstand. Stand van gisteren 769. Neiging tot Vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 74 F. 23 C. Laagstev.d.afgel. nacht 58F. 14 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien. Zijlstraa 85, Haarlem. Behalve den ZeerEerw. Heer J. C. van Grossel, Pastoor te Hillegom, die den 16n Augustus a. s. en niet den 15n, gelijk wij abusievelijk meldden zijn gouden priesterfeest viert, zal ook dienzelfden dag de ZeerEerw. Heer J. Vermeulen, Pastoor te Diemen (bij Amsterdam) dat feest vieren. Verder hopen nog den 15en Aug. behalve de door ons genoemden, de ZeerEerw. Heer F. Jansen, pastoor te Zwaag (N.-H.) zijn veertigjarig, en de ZeerEerw. Heer M. P. A. Ooms, pastoor van de St. Joseph te Rotter dam zijn vijf-en-twintigjarig jubilé te herdenken. Rector Kuipers f Gisteren overleed, in het St. Hip- polytus-gesticht te Delft, de WelEerw. Heer A. F. Kuipers, rector van het St. Willebrordus-gesticht te 's-Graven- hage. ZEerw. was geboren te Amster dam 9 October 1840, en tot priester gewijd 15 Aug. 1868. R. I. P. Een huis van glas. Een rijk New Yorker, zeker heer Parker Woodbury, laat zich te Beechhurst op Long Island een glazen huis bouwen. De man ge looft dat licht gezond isen dus hoe meer licht in een huis doordringt, hoe gezonder het huis. Het denkbeeld is trouwens niet nieuw. Te Des Moines, in den staat Iowa, staan reeds ver scheiden glazen woningen; zelfs kan toren, en naar wij meenen ook het stadhuis zijn er van glazen stee- nen" opgetrokken. Russische bankdief. Te Palermo heeft de politie aangehouden e'en kassier Ruczyski der Nationale Bank te Kief, die 200,000 roebel verduis terd heeft en nu als een vorst leefde. Juist 's morgens had hij nog een automobiel gekocht voor 20,000 lire. Hij was nog in 't bezit van 85,000 roebel, Mooi voorbeeld. President Roosevelt werkt in 't zweet zijns aanschijns mee om den oogst op zijn landgoed aan de Oysterbaay binnen te halen. Dë prijs voor Köpenick's kapitein. De belooniüg, indertijd uitgeloofd voor het vatten van den meester- oplichter van Köpenick, is thans onder de rechthebbenden verdeeld. Behalve eenige ambtenaren en particuliere personen is ook de stad Wismar in Mecklenburg, de vroe gere residentie van kapitein Voigt, na zijn ontslag uit het tuchthuis, bedacht geworden. De aldaar wonen de hof-schoenmaker, Hilbreeht, kreeg 200 mark, terwijl de commis saris van politie Zumermann en de politie-man Haase ieder 125 mark uitbetaald kregen. Burgerlijke Stand. HAARLEM. Bei allen: 12 Juli. J. N. Hilarius ■Endert, d. 13. D. Koet—Pronker, z. W. v. Emmerik—Luijt, z. Overleden: 12 Juli. J. J. Zoon3, 52 j. M. v. Heemskerkstraat. SPAARNDAM. Ondertrouwd: H. Mannaart er. M. C. Verhagen. Bevallen: M. H. Borgman—Van de Schaar, z. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Ondertrouwd: P, Bisschop en A. M. J, Günther. Getrouwd: J. van Straaten, 24 j., en A. M. Landwhr-Johann, 21 j. Be v allien: W. KoningenColijn, d. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: J. H. F. Bellm en A. M. M. Kok. Getrouwd: P. P. Hens en M. F. J. Deckers. Ov e rieden: A. BoozenHuijbens, 64 j. HEEMSTEDE. Getrouwd: J. A. Beeftink en C. Hoekman, Bevallen- A. M. van den Berg Dobbo van Bergen, d. H. J. Ree dijkMelchior, z. A. H. van Ham burg—Ten Bosch, z. mogelijk in de najaarszitting, rapport uitbrengen. Een aanslag op Fallieres Gisteren, bij de terugkomst van president Fallières van de groote Revue, die ter gelegenheid van den 14en Juli (Bastilledag) te Long- champs bij Parijs werd gehouden, heeft oen man twee revolverschoten gelost op den president. Het heet, dat men hier te doen heeft met een waanzinnige, wiens eenige bedoeling het was de aan dacht op zich te vestigen. Het is een gewezen kanonnier van de marine, die msent, dat er inbreuk op zijn rechten is gemaakt. Hij beweert, volgens de bladen, zicb over de regeering te moeten be klagen en wilde zich daarom wreken. De revolver, die hij voor dit doel gebruikt heeft, was van een kaliber ran 5 millimeter, dus niet bijzonder gevaarlijk Medegedeeld door H. O. Tombkbgh en Ce OPENINGSKOERSEN. vorige koers Heder South. Pac 8h. Common Marino Pref- Common Steel 8h. Topeka Sh. '2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh Denver Sh Kon. Petroleum Common Pern Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope Consols Amer. markt willig. Russen vast. Petroleummarkt prijshoudend, ïabaksmarkt onveranderd. Mijnwaarden vast. 781/4 80i/2 81/4 2D/2 221/4 36%ex 3711/16 905/g 913/4 X255 26 565/4 563/ 14 144/ie 36% e 140 201/4 20% 43% 441/2 248/4 25% SS»/» 34% 21% 221/, 373/4 28 283/4 242 245 91/2 37 37 521/4 78% 76 176-9 180 69 683/4 693/4 691/2 Provinciale Staten. Ten vervolge op de beschouwin gen over de rapporten der Staten- commissiën, gemaak t onder ons standsnieuws, zij hier nog vermeld een en ander dat heden eerst op 't laatste oogenblik voor het af drukken der Courant ons bereikte. We bedoelen namelijk het prae- advits van Gedeputeerde Staten in zake het voorstel Caroli (overgeno men door den heer Tak) betreffende de melkvoorziening in Noord-Holland. Het voorstel wil, naar men weet, de benoeming van een Commissie, die weer deskundigen te hulp kan roepen. Gedeputeerde Staten zijn van mee ning, dat er wel iets moet gedaan worden, doch meenen, dat het ver zamelen van feiten-materiaal en het zich op de hoogte stellen van den toestand beter en goedkooper door gedeputeerde Staten kan worden gedaan, dan door een afzonderlijke commissie. Gedeputeei de Staten toch hebben daarvoor alle ambtenaren te hunner beschikking. Daarom adviseeren Ged. St. dan ook, het voorstel-Caroli niet aan te nemen, en zullen zij zelf in dat geval, zoo Het Bestuur van de Katholieke Bij zonder# Scholen te Beverwijk, is voor nemens op Vrijdag 19 Juli 1907, des namiddags te 2 ure, in de Parochiale Meisjesschool aan de Peperstraat aldaar aan te besteden: Bestek en teekeningen zijn 4 f 2. verkrijgbaar bij den heer P. RIJNJA, Reguliersgracht 134, Amsterdam. Aanwijzing in loco wordt gegeven Woensdag 17 Juli a s. 's middags te 2 uur en inlichtingen zijn te bekomen da gelijks van 2 tot 4 ure ten kantore va* den Architect J. J. L. MOOLENSCHOT, 2e Oosterparkstraat 282 (bij de Linnaeus- straat) Amsterdam. Blykens akte den 11 Juli 1907, ten overstaan Van den ondergeteekenden te Heemstede gevestigden Notaris verleden, hebben de Heeren Cornelis Gerardus Preijde en Jan Preijde Gerarduszoo.n, Bloemisten en Zaadhandelaars, wonende te Heemstede, ter voortzetting van de zaken door wijlen hun Vaderden Heer Gerardus Preijde onder na te melden tirma gedreven, met elkander aangegaan eene vennootschap onder de firma „Joh. Roaenkrantz en Zoon", ten doel hebbende de bloembollen- en zaadteelde- rij met den daaraan verbonden zoo binnen- als buitenlandschen handel in bloembollen en zaden en al wat daartoe verder behoort. De vennootschap is gevestigd te Heem stede op de bloemisterij „Rozenburg" aan den Haagschen Straatweg; zij wordt geacht aanvang genomen te hebben den 0 April 1907 en is aangegaan voor het tijdvak, loopende van den aanvang af tot en met 31 December 1912, op welken datum zij zal eindigen, mits minstens een jaar te voren door een der vennooten eene schriftelijke opzegging aan zijn mede vennoot is gedaan; bij gebreke van die opzegging is de vennootschap voor den tijd van een jaar verlengd, welke wijze van verlenging toepasselijk is op elk volgend tijdvak van een jaar. Ieder der vennooten is gerechtigd tot het teekenen der firma en het aangaan van alle handelingen en verbintenissen de vennootschap betreffende, onder uit drukkelijk beding nochtans dat tot het verkoopen, beleenen of bezwaren van de goederen en zaken der vennootschap, het ter leen geven van hare gelden of andere 'fondsen, het opnemen van geld, het aan gaan van borgtochten of andere bezwa rende verbintenissen van welken aard ook, steeds de medewerking en toestem ming van beide vennooten noodig zal zijn, van welke toestemming zal moeten blijken door onderteekeiing van beide vennooten met hu»ne gewone handtee- kening. Het koöpen van grondeigendommen ten behoeve van de firma zal deor de vennooten niet kunnen geschieden dan m\ onderling goedvinden. Namens de Vennooten, Mr. O. J. BOERLAGE, Notaris. Terstond gevraagd een net voor heele of voor halve dagen. Aanbie ding in persoon des avonds van 8—9 uur Tetterodeatraat 4>zw. GRONINGEI leiden ARNHEM NIJMEGEN LEEUWARDEN BREDA BERLIJN U-.ü. C 'NA "li MAGAZIJN tcHAARLEM GROOTE HOulsTRAM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3