STADSNIEUWS. Provinciale Staten. Kerk en School, Sport en Wedstrijden. Van Overal. Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. Aanbestedingen, Uitlotingen. LOTEN VAN PARIJS van 1869. No. 390608 fr. 200.000; Nos. 189091, 222681, 235293 en 460503, elk fr. 10,000, Nos. 13895, 83952, 258788. 460947; 589584, 539946,549481,571054,598554 en 741983, elk fr. 1000. 8oy2 ze dood in de tochtsloot gevonden. Een schadepost van ruim f100. Zekere J. de H. te Abenes maakte het ZIjn buren in zijn dronkenschap erg lastig. Men ging de politie halen. Veldwachter van B. kwam, doch toen de H. er van door gegaan. Ein delijk stormde hij schreeuwend en v'oekende op den veldwachter los en zeide hem te zullen doodslaan. Van K koos de wijste partij en git-g weg; Want de H is, als hij dronken is, een zeer gevaarlijk man. C. L. kwam met zijn broodkar van van Alkemade en ook deze werd door den dronken kerel aangerand. Hij sprong midden op den weg, pakte 't Paard bij den teugel en riep, dat het z'jn paard was. Toch slaagde L. erin hem met een z,acht lijntje weg te krijgen. Natuur- '>jk is proces-verbaal tegen de H. op gemaakt. Kippendiefstal. Bij den landbouwer V. W. aan den Sloterweg zijn 26 jonge hanen gestolen. Het Witte Kruis. Deze vereeniging spoort een 1400-tal ingezetenen in een circulaire aan tot deze vereeniging als hd toe te treden. Velsen heeft reeds eeii 147 leden, de Meer nog geen 100. Chr. School. Deze nieuwe school is hiet 65 leerlingen begonnen, onder wie 50 van de openbare schoolde overigen waren van Bennebroek en halfweg. De karwij staat zeer slecht. 'tKomt 11°°r het slechte weer, dat we in den Jaatsten tijd gehad hebben. Verwacht Wordt dat de prijzen de hoogte zullen lngaan. Mond- en klauwzeer. Ook hier heerscht deze ziekte. Bij den landbouwer Bos, aan den Lisserweg lijden thans 10 ründeren, 17 schapen en 2 varkens aan de ziekte. Veldwachters bewaken dag en nacht het huis. Worden de gevallen nog talrijker, dan zullen militairen 't politie-toezicht boeten gaan uitoefenen. BENNEBROEK. VerlofBurgemees- 'er Zubli gaat van 22 dezer tot 22 ■A-Ugustus met vacantie. Te water. In de Bennebroekervaart 18 een broodkar met brood getuimeld, 't brood natuurlijk bedorven. Gemeenteraad. Onze Raad vergadert a- s. Donderdagavond te 8z/4 uur. LISSE. De bollen. Velen zijn nog druk bezig met het oogsten der bollen. Slechts bij een is het geschied. Bij gebr. Blokhuis zijn de bollen binnen. De eerste uit de geheele streek. Er komt meer handel. Vervolg zitting van gisteren. 9 opcenten. Zonder stemming werd door de Staten goedgekeurd, dat over 1908 door de provincie 9 opcenten zullen geheven worden. Tal van wijzigingen van regle menten voor kanalen, waterschappen en polders werden nog goedge keurd. Spoorwegplannen. Op voorstel tot toezegging van financiëelen steun, zoowel voor den 8poor(tram)weg Schagen-Wieringen en spoor(tram)weg AlkmaarScha- gen waren door den heeren W i b a u t Vliegen en Pothuis weer amen dementen ingediend. Daar de heer F erf gisteren verklaard had, dat de arbeidsvoorwaarden, arbeidsduur enz. niet zijn opgenomen wegens een vergissing, wenschte de heer Wibaut, dat Gedeputeerden het amendement thans zouden over nemen. De heer HazelhofRoelofsma trachtte aan te toonen, dat het hier speciale gevallen betrof. Dit contract met de maatschappijen is feitelijk reeds gesloten. De besluiten zijn al gevallen. De Staten staan in con- tractueole verhoudingen met de maatschappij. Daarom gaat het niet aan nu hog met dergelijke voorwaarden aan te komen. De heer F e r f toonde aan, de onmogelijke toepassing van het amendement op de bedoelde lijnen. Ter wille van onmogelijke voorwaarden mogen de Staten de tot stand koming van belangrijke lijnen niet laten mislukken. Tusschen den heer F e r f en den heer Wibaut werd nog over deze kwestie gerui- men tijd gedebatteerd. Wat er evenwel ook gezegd en verzekerd werd, het amendement bleef gehandhaafd. Want zeker ook voor de H. IJ.S. M.jj is het noodig, zoo betoogde men, dat zij verplicht wordt arbeidsvoorwaarden te stellen. In 't algemeen wilde de heer Wi baut, dat de Staten, wanneer zij subsidiëeren toezicht houden op arbeidsvoorwaarden, localiteiten enz. Het amendement Vliegen c.s. werd echter ten slotte verworpen met 20 tegen 87 stemmen. Het Melkwaag stuk. In de middagzitting werd aan de orde gesteld 't z. g. melkvraagstuk, waarover de heer Car o li een vr orstel heeft ingediend. Wij hebben daarover al meermalen geschreven. Zooals men weet, hebben de Gede puteerden het instellen eener afzon derlijke Commissie ontraden, doch voorgesteld het onderzoek over te laten aan Gedeputeerden zelf. De heer Caroli verklaarde de strekking van zijn voorstel nader. Hij prefereerde het benoemen eener afzonderlijke Commissie, die zich door deskundigen laat voorlichten, doch wil toch gaarne met 't voor stel van Gedeputeerden meegaan. De heer Kool bestreed 't voorstel Caroli. Hij achtte liet onuitvoer baar. Gaan wij ook al een regle ment, een verordening ontworpen? Van de naleving van 't reglement zal weinig komen, meende spr. Daarom verzette zich spr. zoowel tegen 't voorstel Caroli als tegen 't voorstel der Gedeputeerden. Spr. zag meer heil in het verspreiden van gezonde denkbeelden over 't melkvraagstuk en verspreiding van goede lectuur enz. Het vraagstuk, draagt de volle sympathie van den heer Jhr. Bore el vanHogelan- d en. Stelt men een onderzoek in, dan zal blijken, van hoeveel belang het is, dat deze zaak geregeld wordt. Zij is moeilijk te regelen, spr. gaf dit gaarne toe. Maar hij wilde 't on derzoek opdragen aan de Gedepu teerden. De heer Tak hekelde 't stelsel van centralisatie, dat door Gedepu teerden gehuldigd wordt. Zij moeten ook aan anderen 't werk eens uit de handen willen geven. Een on derzoek, als 't voorstel Caroli wil, is beslist noodig. Spr. gaf een treffend staaltje, hoe er vuile stallen in de onmiddellijke nabijheid van de groote steden gevonden werden. Er is een uitgebreid, scherp onder zoek noodig. De heer Van Tienen juichte ook het instellen van een onderzoek toe. Maar dan dient dit te geschie den door de Gedeputeerden. Hij protesteerde tegen de rede van den heer Caroli, dat de Gedepu teerden zich zouden laten inlichten door gemeentebesturen, die vaak onbetrouwbare inlichtingen geven. De heer de Boer beval de Noord-Holl. Vereen. Het Witte Kruis aan voor het verschaffen van inlichtingen. Deze vereeniging heeft alreeds zooveel gedaan voor de hygiëne in onze provincie. De heer Caroli sprak ten slotte nogmaals de vrees uit, dat 't on derzoek door alle mogelijke belan getjes zal worden geschaad. De Voorzitter gaf in antwoord op den heer de Boer de verzeke ring, dat 't Witte Kruis, dat ver takkingen overal heeft, zeker ge raadpleegd zal worden. Spr. is er Eere-Voorzitter van en bracht hulde aan deze vereeniging. Het voorstel van Gedeputeerden werd zonder stemming aangenomen, waarna deze zomer verga nering der Staten gesloten werd. Personalia. Dinsdag zijn te Utrecht geslaagd voor 't examen der Maatschappij tot be vordering der Toonkunst de dames: J. A. M. Langeveld, voor piano en C. G. H. Stroucken en M. C. Middel beek voor zang. Mej. Vertregt slaagde Maandag voor solozang. Deze dames zijn opgeleid aan de Haarlemsche Muziekschool der Maatschappij. Jubileum. De heer D. Folkerts, metaaldraaier aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. is 81 dezer 25 jaar bij de Maatschappij in dienst. Op 't Gymnasium zijn toegelaten de dames tot de 2e klasse Ida Jon ker, tot de 3e N. P. Onnen en tot de 4e H. Hijlkema. Gisteren slaagden van de le groep bij de eindexamens H. B. S. alhier. P. de Booy, te Alkmaar, J. G. van der Berg, J. Kwantes, A. A. J. de Neef, W. D. Cohen, W. H. C. Haese- ker, W. van Oorde, allen alhier. L. F. Kamp, O. Stadig, beiden te Helder, C. Lakeman en H. J. de Vries beiden alhier. De dief Wather. Enkele bladen deelen mede, dat de bekende inbreker en tevens uitbreker zich ernstig ziek houdt of het werkelijk is. Er bestaat evenwel niet veel kans, dat hij kalm op een bedje in een of ander gasthuis zal gelegd worden. Hij blijft in 't Huis van Bewaring. Hooger beroep is aangeteekend door het O. M. bij de Arr. Rechtbank alhier tegen het vonnis, houdende vrij spraak van P. Warmerdam alhier van diefstal van een rijwiel. Tot lid en secretaris der commissie voor de examens ter ver krijging van diploma's van machi nist-stoker en van machinist aan boord van stoomzeevisschersvaartuigen de heer J. J. Knotter, gep. insp.-tit. van den marine-stoomvaartdienst alhier. Te Amsterdam is geslaagd in' afdeeling A. van 't eindexamens voor teekenonderwijzers door leerlingen der Rijks Normaalschool de heer H. C. Verkruijsen, alhier. Het Kruisverbond. Wij vernemen dat de Diocesane Bond van R. K. Drankbe:trijders- vereenigingen in hetBisiom Haar lem op een der Zondagen in de maand October e.k. hier ter stede zijn algemeene vergadering houden zal. Brongebouw. Hedenavond 8 uur wordt er in den tuin van 't Bronge- bouw een concert gegeven door de stafmuziek (dir. W. v. Erp) van het 4e Reg. Inf. voor de abonné's. Het programma bevat o. m. Scènes Pittoresques van Masse net. Ouverture „Euryanthe" van von Weber, en de Hollandscbe Rhapsodie No 1. van Schweinsberg. Uilstapjes. De 2e klasse van school D. heelt een uitstapje naar het Gooi gemaakt. De kinderen wer den begeleid door de heeren B. te Kiefte, A. Klok en H. v. Leeuwen. Zoo maakten de leerlingen der Rijksleerschool onder leiding van bet hoofd, den heer J. W. Sevenhuyzen, en eenige onderwij zers een uitstapje naar 't noorden, Alkmaar, de Zaanstreek en Amster dam. De nieuwe H. B. S. De leerlingen willen de in gebruikneming der nieuwe H. B. S. eenigszins feeste lijk doen geschieden. Er is reeds een commissie be noemd, die bestaat uit: Nic. Beers, A. Bloemendal, Mar tha van Bilderbeek, Leeghwater- straat no. 16, W. Boissevain, Jo de Grauw, Emmy Söhnlein, J. Schip pers, N. J. van der Stad. Torpedo. Gister voer de torpedo boot XVI door 't Spaarne. Zij kwam uit 't zuiden. „Haai op." Zondag houdt de Haarlemsche Hengelaarsvereeniging „Haal op", per motorboot een visch- tocht naar Krommenie. Concert op de Markt. Gisteravond werd in de kiosk op de Groote Markt een conceit gegeven door het Haarlemsch Muziekkorps on der directie van den luit. kapel meester C. P. W. Kriens. Dit con cert is thans het 22e, dat door 't Haarlemsch Muziekkorps wordt gegeven. Het geheele marktplein was vol helangstelienden, hoewel het weder nu niet zoo schitrend was. Ook in 't Hötel Groot Bad huis te Zandvoort is gister het 8e abonnements-concert door 't orkest van 't concertgebouw te Amsterdam onder directie van den heer W Mengelberg gegeven. a.s. Zaterdag wordt weer er een concert gegeven door 't regiment Grenadiers en Jagers. Diemen's fanfarekorps. In den wed strijd van Diemens fanfarekorps werd in de 2e afdeeling toegekend den 3en prijs, een bronzen medaille, aan „St. Caecilia" alhier met 44 punten. Het klein verlof ingetrokkenMen meldt ons, dat in verband met de uitbreiding van het mond- en klauw zeer hoogstwaarschijnlijk de militairen die met klein verlof zijn, zullen wor den opgeroepen om bewakingsdienst te verrichten. Administratieve maatregelen daar toe zijn althans reeds genomen. Voor een pop honderd popEr is een pop gemaakt, of liever aan gekleed en heel chique aangekleed door de leerlingen van de kweek school voor onderwijzeressen alhier onder leiding van haar onderwij zeres in handwerken Mej. A. P. v. Rijn. Deze pop nu is verloot ten bate der Vereeniging ter bestrijding van tuberculose en zij heeft 100 pop opgebracht. Heel aardig dus. No. 175 was de gelukkige. Als dat nu een ongetrouwde, bejaarde jongeling is zit hij zoo onverwachts heel aardig in zijn huishouden 1 Botsing. In de Damstraat is gistermorgen een botsing ontstaan tusschen de electrische tram en het rijtuig van den heer v. Vuuren. Het paard liep door de ruiten heen en de wagenvoerder werd door de glasscherven in 't gezicht gewond. Het paard liep ernstige wonden op. In het rijtuig zat dokter Moojens die evenals de koetsier er alleen met den schrik afkwam. Noch wagen voerder, noch koet sier sch jjnen aan 't ongeval schul dig te zijn. Botsing. Gisteravond geraakte op den Kleinen Houtweg een fietsrijder in botsing met een rijtuig, dat van de Baan kwam. De fietsrijder werd tegen den grond geslingerd, doch bezeerde zich niet. De fiets was echter totaal ver nield, het voorwiel geheel door het paard vertrapt. Te voet, met de fiets op den rug, moest de man zijn weg vervolgen. Rijwieldief. Te Deventer is door de politie een schildersgezel gear resteerd. Deze huurcb overal rij wielen en verkocht ze daarna. Bij een winkelier huurde hij een fiets. Zoo lapte hij het hem ook weer te Zwolle, Goor, beverwijk en Haarlem. Nadat hij gearresteerd was kwam ook nog aan het licht, dat hij zich in een logement te Apeldoorn een gouden broche had toegeëindigd. Alles op de fiets. Dat iemand al fietsende heel aardig viool zit te spelen, ziet men zeker heel zelden. Gister peddelde er een door den Hout en speelde vroolijke wijsjes op de viool. Alweer die auto'sEn alweer in de Zandvoortsche Laan. De Zand- voorter S. Lokker keerde Dinsdag avond naar huis. In een kromming werd hij door een auto uit de rich ting Haarlem aangereden. Lokker had leelijke wonden opgeloopen. Zijn fiets was gebroken. De auto voerde den aangeredene naar huis. Uit den belegtijd. Tijdens het gra ven bij de verbouwingswerken op het Prinsenhof werden gisteren tal van doodshoofden en beenderen opge graven. Zeer waarschijnlijk van gesneuvelden uit den tijd van het beleg. Deze stoffelijke overblijfselen zijn naar het kerkhofovergebracht. Bijen. In de Colensostraat is een zwerm bijen neergestreken op 't dak van mej. Blonk, en wel op den schoorsteen. Er waren er wel 2 k 3 duizend. Heling van rijwielen. Bij 't gerechts hof te Amsterdam diende gisteren de zaak tegen E. W. W. alhier, die wegens heling van twee rijwielen, die hij ten verkoop in bewaring had ge nomen, terwijl hij wist, dat ze ge stolen waren en door de Arr. Rechtbank alhier tot 3 maanden gevangenisstraf was veroordeeld. W. was in hooger beroep gegaan en gister vroeg de procureur generaal be- bevestiging van 't vonnis. De uitspraak werd bepaald op 23 dezer. Een straatongeval. Op den Kruis weg, dicht bij het Station, is een riool onder de straat ingestort, juist onder een der tramsporen van den paardentram. Met bekwamen spoed is men aan het herstellen getogen, maar het tramverkeer moest over één spoor geleid worden, wat even wel, dank zij de activiteit van het personeel, zoo goed als geen vertra ging gaf. Weer een inbraak. Er is me nu zoo waar weer een inbraak gepleegd en wel tusschen Dinsdagavond kwart vóór elf en gietermorgen kwart vóór 7 bij den heer W. Heuvelink, Tette rodestraat 74. Zeer waarschijnlijk zijn de dieven over de li/2 M. hooge tuin schutting geklommen, vervolgens is 't keukenraam geforceerd, de keuken deur, waarop van binnen de sleutel stak, opengedraaid en zoo vervolgens binnengekomen. Uit de keuken zijn uit een kastje ontvreemd 8 10 Christoffel zilveren lepels en vorken. Daarna heeft men zich begeven naar de benedenachterkamer en daar uit een buffet, waarop de sleutels staken, medegenomen 2 stel zilveren vorken en lepels, gemerkt V. en M., en 11 5072 stel kinder-, zilveren, lepels, en vorken, een paar glad en een paar met parelrand, één dezer stellen, het kleinste, gemerkt Jan en het andere D. J. H.zes stel Christoffel zilveren lepels en vorken met parelrand; 12 zilveren theelepeltjes, gebogen in étui, welk étui later in de keuken ledig is teruggevonden; 2 zilveren vleesch- vorkjes, waarop bloempjes gegraveerd; 2 deksels van beschuitdoozen, een van nikkel en een Christoffel zilver; een pakje sigaren. Verder zijn nog verschillende voor werpen uit de kasten gehaald, maar hier en daar verspreid in de woning en in den tuin teruggevonden. Men is weer langs achter vertrokken. Openbare Verkooping. Gisteravond kwam iemand, wonende in de Klooster straat, van zijn werk thuis. Daar kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat moeder de plaat gepoetst had, en voor manlief niets anders had nage laten dan een ledige wieg met toebe hooren, zijn kleeren en een paar half gebroken huismeubeltjes. De man wist met de nalatenschap geen raad. Hij haalde gistermiddag eenige buurvrou wen erbij, en toen gingen de overige gedenkstukken aan de meestbiedenden over. Zeker een mooi voorbeeld 1 Besmettelijke ziekte. In het Schoter kwartier is een besmettelijke ziekte uitgebroken. Niet minder dan 7 pa tiënten zullen naar het Gasthuis moe ten. Garnizoensberichten. Gistermorgen arriveerde hier een detachement Militaire wielrijders, van het Regiment Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage ter sterkte van 25 mar. onder bevel van drie onderofficieren van dat korps die eene oefeningsrit per rijwiel van uit den Haag naar hier hadden gemaakt. Na een uurtje in de Inf. kazerne te hebben gerust vertrokken ze wederom naar hun gar nizoen. Aan den adjudant onderofficier van Lonkhuizen van den staf van het 10e Regiment Infanterie alhier werkzaam ten bureele van den kapitein kwar tiermeester, wordt den 27 Juli a. s. den Gouden medaille voor 36 jaren trouwen dienst toegekend. De mil.-sergeanten lichtiog 1906 zijn met groot verlof vertrokken. De korporaals v. Lom, Meyer en Van der Plaats van het 10e Reg. Inf. zijn bij het 2e bataljon in Den Helder gedetacheerd. De miliciens van het 10e, die te Amsterdam gedetacheerd zijn geweest, keeren den 25en dezer terug. Het 10e gaat van 4—14 September naar de Legerplaats bij Zeist om aan de veldoefening deel te nemen. Politierapport. Gevonden voorwerpend bro che, 1 winkelboekje, 1 rozenkrans, 1 gummibal, 1 huissleutel, 1 inhouds maat, 1 boezelaar, 1 rozenkrans. 1 sabelkwast. Barometerstand. Stand van gisteren 767. Neiging tot achteruitgang. Thermometerstand Heden middag 12 uur 59 F. 15 C. Laagstev.d.afgel. nacht 54F. 12 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. Pater J. H. Spee. f De Zeereerw. pater J. H. Spee, mis sionaris in den Boven Congo en be- hoorende tot de congregatie der Witte Paters van Afrika, is in den ouderdom van 43 jaren in Afrika overleden. De overledene, te Delft geboren, deed zijn voorbereidende studiën te Hage- veld en Warmond en werd 15 Aug. 1887 te Haarlem priester gewijd. Sep tember daaraanvolgende vertrok hij naar de missie van kardinaal Lavigerie en in Mei 1897 ging hij naar Congo, om daar het missionariswerk te aan vaarden. R. I. P. Cricket. All Holland versus mr. Wheat- ley's XI in den Haag gespeeld: Eerst tegen kwart voor twaalf wordt begonnen. Het Nederlandsch elftal is zeer verzwakt en telt 4 a 5 invallers. Schöder, Posthuma, Van Booven, Van den Berg en Holdert ontbreken o.a. op het appèl. Het elftal wordt aangevuld met H.F.C. Ers. Feith heeft den opgooi gewon nen en verkiest eerst te batten. Het begin tusschen Kool en Van Gogh, de twee Haarlommers, is niet onverdienstelijk, eerst op 32 is Van Gogh gevangen. Feith en Rincker verdwijnen dan kort achter elkander, 3 voor 45. Tusschen Kool en Van Waveren wordt dan een flinken stand opgezet. Alle vier Bowlers worden onderhanden genomen. Als Van- Waveren gevangen is wordt gestopt voor lunchen, dan is de stand all holland 4 voor 84, kool not out 42. HAARLEM. Door den arch. K. de Bazel is hedenmorgen 11 uur in café Neuf aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan de v. Eedenstraat. Ingeschreven werd als volgt W. Hoek f 13187, H. v. 't Wout 12631, H. Schornagel 14600, J. Miezerus 12274, S. J. Koppes 11880, H, A. v. Emmerik 14150, Kaub en Bierboom 14437, J. Ver hagen 13055, H. Visser 12100, Schiphorst Philips 12285, F. J. Verzijlberg 12866, Cornelissen Kreuger 14243, Haarl. Coöp. Bouw. Bond 11288, M. Nederkoorn 13800, Nederkoorn Machielse 13700, J. Vink 14440. Door electriciteit gedood. Te El- bing knapte gisteren een geleidraad si van de electrische tram en het langste eind kwam neer in de drukke Smiederstraat, juist op een span paarden van den landeigenaar Von Alsen uit Dressoshof. Een der paar den was onmiddellijk dood door den electrischen schok. Gelukkig bleef 't daarbij. Een luchtballon ontploft. Te Ascq bij Roubaix is bij de landing een luchtballon ontploft door de onvoorzichtigheid van een rooker Er werden twintig menschen door gewond. Qroote brand te Parijs. Te Parijs is in de Titonstraat een brand uitge broken die een grooten omvang kreeg, doordien de meeste huizen bewoond werden door meubelmakers en behangers. In een stoffeerderij ontstond de brand en al spoedig stond een geheele rij huizen in lichtelaaie. Gelukkig kwamen er geen menschen bij om 't leven, maar twee brandweermannen wer den gewond. De schade bedraagt ongeveer één millioen francs. Het afnemen van den hoed. De gemeenteraad van een Bolieemsch stadje heeft een proclamatie uitge vaardigd, waarbij alle volwassen mannen uitgenoodigd worden tus schen 1 November en 30 April niet te groeten door den hoed af te nemen, maar door het militaire saluut te brengen. Zulks ter voor koming van koude vatten. Er valt wel iets voor te zeggen, voegde een vakblad voor hygiëne aan dit bericht toe, maar er blijkt toch uit, hoezeer de mannen zich verwend hebben. Bij dames dienen de hoeden veelvuldig meer ais sie raad dan als kleedingstuk, daar ze het hoofd bijna niet bedekken. Menschen, di® geen hoofddeksel dragen, lijden, evenals dames, slechts zelden aan kaalhoofdigheid 1 WOERDEN, 17 Juli. Kaas. De aan voer ter markt op heden bedroeg 264 partijen (waaronder 1 gestempelde). Prijs van Goudsche le soort f 29. 4 32.2e soort f 26.a 28.id. zwaarde f 31.— a 33.50, id. gestem- delde f 31.J Edammer le soort f 2e soort f 27,50 a per 50 kilo. Handel matig. Op de heden gehouden vee- en var- kensmarkt besteedde men voor scha pen f 25 h 28.varkens f 18 a 22, biggen f7.a 10.per stuk. AMSTERDAM, 17 Juli. Ter vee markt van heden waren aangevoerd 194 vette kalveren, le qual. 85 a 90 c., 2e qual. 80 c. 3e qual. 75 c. per kilo, 5 graskalveren f 4,41 nuchtere kalveren f8 a 16, 2 schapen lammeren; 694 vette varkens, Hol landscbe le qual. 45 a 46 ct., idem 2e en 3e qual. 43 a 44 c.. Overzeesche en Geldersehe le qual. 45 46 c.. idem 2® en 3e qual. 41 43 c. per kilo, biggen. paarden f Amsterdam, 17 Juli. Aardappelen. De prijzen waren als volgtborgers f 2.40 2.70 blauwe f2.90 a 3,50, bonte f 0.00.0, blauw® poters f0..0. Zeeuwsche blauwe f .0 a.0, bonte f 0.a 0.en eigenheimers f .0 a .0, poters f.0 a .0. Andijker muizen 3,a 5,kleine dito f 1,20 a f 1.60 Westl. zand, gr. 4,50 a 5,00, kleine f2,00 a 2,60. Friesche muizen f 3,60 a f 3,80. Katwijker zand- f2,40:13,40, kleine f 1.h 140, dito blauwz. fÓ,Ü0, blauwz. muizen f 3,40 0, Aangevoerd 9 ladingen. SCHIEDAM, 17 Juli. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 10,00 per Ned. vat, zon der fust en zonder de belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel f 0,70. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 17 Juli. G. v. Benne- kom en W. A. v. Dijk; H. Wyers en G. E. Staal; S. J. Jansen en H. Darns; 0. v. d. Horst en S. C. v. Oort; H. J. As en C. de Bruin; A. W. Westerhoven en M. RidderL. A. Hire en T. LuitjesW. C. Bon en J. A. W. Vrenegoor. Getrouwd: 17 Juli. P. J. Wezelen burg en J, Schutte; P. Plevier en J. M. Jansen; J. Bakker en C. v. d. Haak; T. J. Hagenian en P. M. v. DuijmH. v. Merkenstein en C. Hoogkamer; J. Tem- pelmann en M. Siegerist. Bevallen: 15 Juli. H. de Wilde, geb. Van Rooden, 2 z. N. Vermeer, geb. Verhoog, z. E. Bouma, geb. De Vos, z. D. C. Hazevoet, geb. Fortgens, d. 16 Juli. A. Kint, geb. Touw, z. K. C. Ebbing, geb. Vessies, z. D. van Milligen, geb. Boosman, z. T. C. de Jong. geb. Scbrender, z. 17 Juli. C. van Norde, geb. Van Broekhuizen, z. W. van 't Hof, geb. Van Leersum, z. W. M. van de Nes, geb. Wallekers, z. Overleden: 15 Juli. D. vat» Staveren, 59 jaar Schouwtjeslaan. 18 juli. Medegedeeld door H. O. Tombbsqh «n Oo Torlzo koets Heden South. Pac Sb. Common Marine Pref. Common Steel 8h. Topeka 8h. 2e pref. Mexican. Common Kansas Sh. Pref. Common Wabash Union Sh Southern Rails Car Foundry Sh. Common Erie Missouri Rock Island Ontario Sh. Denver Sh. Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope Consols Amer. markt lager. Russen vast. Petroleummarkt verdeeld. Tabaksmarkt hooger. Mijnwaarden prijshoudend. Geld 5Vi 791/* 8i/4 8% 22% 211/4 36 361/16 91% 91% 25% 256/s 57i 56% 141/4 14% 1431/4 14H/4 201/a 30%, 441/4 43% 25% 25 851/4 341/2 22 21% 38 37% 28% 28 243 245 91/2 9%, 371/4 37 72 72 174 1721/1 091/2 69% 691/2 701/2 In te vullen s.v.p. en gefrankeerd met 1 cent in enveloppe te zenden aan de Administratie der NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT, Ge dempte Oude Gracht, Haarlem. Ondergeteekende wenscht vanaf heden zich te abonneeren °P NIEUWE HAARLEMSCHE COU RANT, R. K. Dagblad voorUlaarlem en omstreken, tegen p J ogtflgV per drie maanden (fr. P P Naam Woonplaat#

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3