Sociale Berichten. Uit den Omtrek. STADSNIEUWS. Uit Arnhem meldt men: Door den eersten luitenant Caderius van Veen werden op de Rhedensche heide onder Rosendael aangetroffen -56 huzaren, waarbij twee korporaals, die uit Zutfen waren gedeserteerd uit I ontevredenheid over hun ritmeester. De huzaren weigerden onder geleide van den luitenant Van Veen en de militaire wielrijders mee te gaan, e waarop om de marechaussee werd ge- i telefoneerd. Onder geleide van vier 1 marechaussees te paard werden de 3 deserteurs naar Arnhem overgebracht, van waar zij des middags per trein onder geleide van de manschappen der rijdende artillerie en marechaus-» sees naar Zutfen werden vervoerd. Nieuwe briefkaarten. De nieuwe voorschriften, aan gaande de briefkaarten, die met 1 Augustus in werking treden, geven zoo zegt het „Vad", een zeer te waardeeren verbetering en vooral verruiming aan de op dit gebied tot dusverre geldende bepalingen. Men maakt zich niet aan over drijving schuldig, wanneer men zegt, dat de briefkaart het dwang- pak heeft afgeworpen en zich voort aan vrij en frank zal kunnen be wegen. Vooreerst behoeft zij voortaan niet eens meer het opschrift „Brief kaart" te dragen. Een gewone cor- respondentiekaart, mits binnen de voorgeschreven afmetingen vallend, i9 van nu af evengoed een brief kaart als een die door het Rijk wordt uitgegeven Want de kleur doet er ook niets f meer toe. De betrekkelijke vrijheid die in dit opricht reeds heerschte, is nu ten aanzien van de kleur on- I gelimiteerd. Verder is de beschrijfbare ruimte uitgebreid, doordat men behalve de rugzijde niet de linkerhelft, maar voortaan het linker-gedeelte van de voorzijde daarvoor mag ge bruiken. Photographieën, prentjes, plakze- gels, postzegels, merken en soort gelijke kleine papieren mogen nu op de briefkaart worden geplakt, zoowel aan de voor- als aan de achterzijde (van de voorzijde alleen de linkerhelft, hefgeen in de prak tijk wel gelijk zal staan met het linkergedeelte). De eiscb, dat ze behoorlijk vastgehecht moeten zijn en daarmede over hun geheele op pervlakte als het ware één geheel dienen te vormen, is alleszins billijk. Kortom aan het begrip briefkaart zal na 1 Augustus, dank zij de nieuwe voorschriften, kunnen vol doen ieder blaadje blanco carton, dat binnen de vastgestelde afmetin gen valt (14 bij 9 cM. hoogstens en 10 bij 7 cM. minstens). De Hembrug. Wij lezen in „De Tijd": Gisteren is de nieuwe Hembrug aan een inspectie onderworpen, waaraan door een drietal ingenieurs en een vierden deskundige is deel genomen. Oorzaak hiervan was, dat ook na de jongste herstelling, nog meer trillingen zijn waargeno men bij het bewegen der brug. Naar men zegt, zou er thans een ontzetting aan de centreering zijn opgemerkt en is het geenszins onmogelijk, dat deze geheel moet worden vernieuwd. Alsdan zou de brug moeten worden afgenomen en zou het spoorwegverkeer tijdelijk gestaakt worden. Het Handelsblad spreekt dit on rustbarend bericht echter al tegen. De diefstal te 'i-Gravenhage. Inzake de brutale nachtelijke inbraak in het magazijn van den juwelier Goudsmid, in de Passage, te Den Haag, tast de politie, ondanks haar ijverige nasporingen, nog steeds in het duister. Wel hebben haar eenige vage aandui dingen bereikt, omtrent een persoon die zich 's nachts omstreeks 3 uur in de nabijheid van het geplunderde ma gazijn heeft bevonden, en zijn naar aanleiding van die gegevens een paar pei sonen aangehouden, die beantwoord den aan het verstrekte signalement, maar beide verdachten werden niet herkend. Bovendien leverden fouillee ring en huiszoeking geen resultaat op vandaar, dat dit tweetal op vrije voeten is gelaten. Thans heeft de politie ook van den bestolene een eerste opgave gekregen van de door hem vermiste voorwerpen, met een nadere omschrijving van ver schillende dezer sieraden. Deze eerste opgave omvat reeds ongeveer 60 hee ren kettingen en sautoirs; 16 colliers, en 330 heeren- en damesringen met brillanten, diamanten, paarlen, robij nen, turkooisen, saffieren, smaragden en verschillende steenen. Onder deze ringen komen ook eenige antieke voor. Van deze genoemde voorwerpen be draagt de waarde circa f30.000. Maar er wordt nog veel meer ver mist en de heer G. is nog steeds bezig, om door verdere inventarisatie een volledige lijst van de ontvreemde klei- noodiën aan de politie te verschaffen. Een rijwiel-oplichtster. Te Utrecht is een 19-jarige win keljuffrouw, zekere W. v. d. B., wo nende in de Vereenigingstraat, aan gehouden, als verdacht van drie gevallen van oplichting van rijwie len, gepleegd te Amersfoort, Baarn en Doorn. Men vermoedt, dat zij nog meer op haar geweten heeft. Zoo is het ook niet onwaarschijnlijk dat zij is, het naar schatting 20 jarig chic aangekleede, onbekend gebleven meisje, dat zich dezer/la- gen te Amsterdam aan oplichting van twee rijwielen bij verschillende handelaars schuldig maakte. Daar omtrent zal thans wel spoedig ze kerheid verkregen worden. Zij werd in haar manipulaties bijgestaan door een 23 jarigen gewezen ziekenoppas ser H. O. genaamd, uit de Agnie- tenstraat, die de oneerlijk verkregen rijwielen wel te geld gemaakt zal hebben. Gemengde Berichten, Fraaie huisvestinglTe Veen is de woning van de wed. v. R welke van gemeentewege zou gerepareerd worden, ineengevallen. Op het onver wachts begon de boel te kraken en met moeite moest de bewoonster, eene 80-jarige weduwe, er uitgehaald wor den. 't Is evenwel gelukkig, voegt de corr. der 's Hert. Ct. aan zijn bericht toe, dat zoo'n oud krot, dat den naam van woning niet verdiende, opgeruimd wordt. Vreemde toestanden. Men schrijft uit Vaals aan de „Limb. Koer." Dat in ons stadje Vaals alles te koopen is evenals in andere stadjes van ge lijken rang, wie zal het kunnen be twijfelen, doch dat men er geen Ne- derlandsche zegels krijgen kan, is haast ongelooflijk. En dat men zich even over de Duitsche grens moet begeven bij den Duitschen restaurateur, om dit Nederlandsch papier machtig te worden, zal menig Nederlander vreemd doen opkijken en een raar denkbeeld geven van vreemde toestanden in den uitersten hoek van Limburg. Onder de tram. Te Rijswijk geraakte een man, die niettegenstaande herhaalde waarschuwingen van den tolbaas aan den Delftweg aldaar, toch op de trambaan bleef loopen, onder een uit Delft komende stoomtram. Zwaar aan 't, hoofd verwond, werd hij onder geleide van Rijswijksche politie, met dezelfde tram naar den Haag vervoerd, om vandaar per bran card naar 't ziekenhuis overgebracht te worden. Een I5-jarigen knaap te Zeist, die op een wagen der veldartillerie was geklommen, werd door den kor poraal gelast zich te verwijderen. Bij het afspringen viel de jongen onder een voorbijrijdende tram en kreeg een der wielen over de borst. Hij overleed na ongeveer een half uur. Organisatie R. K. Miliciens. Zondag j.l. is te Utrecht bijeen gekomen het Centraal Bureau der organisatie van R. K. Miliciens, verlofgangers, Landweerplichtigen en Oud-Miliciens. Er was aangedrongen bij het Bureau om de organisatie inter diocesaan in te richten. Met algemeene stemmen besloot het Bureau het reorganisatie-concept in behandeling te nemen. Voor stellen en amendementen moeten uiterlijk 18 Augustus a.s. zijn inge diend. Op Zondag 1 September zal het tweede congres te Utrecht ge houden worden. Het concept komt in hoofdzaak op het volgende neer De naam wordtNederlandsche R. K. Bond van Militie- en Land- weerpliohtigen de Bond houdt zijn zetel in de hoofdstad des Rijks. De Bond is verdeeld in vijf dis tricten, voor elk bisdom een. Elk district heeft een districtsraad, die bestaat uit de bestuursleden der afdeelingen van het district. Aan het hoofd van elk distric t staat een districtsbestuur met een adviseur uit bet bisdom. De districtsbesturen vormen den Bondsraad. De Bonds raad heeft de leiding van den Bond en belast met de uitvoering zijner besluiten een Centraal-Bureau, be staande uit vijf leden van den Bond. Minstens een maal per jaar ver gadert de Bondsraadvóór deze vergadering moeten de districtsraden vergaderen. In den bondsraad, zoo wel als in de districtsraden, geschiedt de stemming naar het ledental. Om de drie jaren wordt een con gres gehouden, hetwelk bestaat uit de besturen der afdeelingen, zoodat het C.-B. rechtstreeks met de afdee- lingsbesturen in verbinding komt. Het C.-B. is overigens een advi- seerend college. In alle geschillen en in alle verdere dwingende geval len beslist de Bondsraad. Van de jaarlijksche ontvangst van den Bondsraad, gaat veertig procent naar de districtsbesturen en zestig procent naar het Centraal- Bureau. Over wijzigingen i.i de statuten beslist een referendum. BENNEBROEK. Verdiend. De gemeenteveldwachter heeft zekeren H. de V. van Heemstede verbaliseerd. Deze wreedaard moest een hond ver drinken, die aan uitslag leed. Eerst had hij 't dier geruimen tijd in een zak onder water gehouden. Doch daar 't beest levend bleef, heeft hij een kuil gegraven en daar 't dier, dat alle pogingen deed om te ontkomen, inge stopt en vervolgens weer met aarde toegeworpen. HILLEGOM. Personalia. De heer J. Verwaard, thans in gelijke betrek king te Lekkerkerk, komt voor als no. 1 op de voordracht voor onder wijzer aan de openbare lagere school alhier. NOORD WIJK AAN ZEE. Een meid in brand. Dinsdagmiddag had alhier een vreeselijk ongeval plaats. Een keukenmeid van den heer Waller, die een villa bewoont op den Zuid-Boulevard, is in brand geraakt; naar men vermoedt door spiritus, want in de keuken hing een erge spirituslucht. Van een ooggetuige vernamen wij, hoe alle kleederen geheel verbrand zijn. Het verbrande lichaam had het aanzien als was het geheel met witte asch bedekt. De ongelukkige leefde echter nog. Dr. Hermanides verleende de eerste hulp. Nader vernamen wij, dat de familie van het ongelukkige meisje te Rotter dam woont; terstond na het ongeval is de auto van den heer Waller daar heen gereden, om de familie te waar schuwen en te halen. HEEMSTEDE.Vereen. Konin ginnedag. Het jaarlijksch Konin- ginnefeest voor de schoolkinderen zal dit jaar plaat? hebben op Pon derdag 3 September. Eerst wordt door het geheele dorp een optocht gehouden. En 's middags spelen op 't land bij 't Wilhelminaplein. Een spaarkas opgericht. Door de afd. Heemstede van den Ned. R. K. Volksbond is opgericht een spaarkas onder patronaat van den H. Antonius van Padua. Doel dezer instelling is zieh door geza- menlijken inkoop goede en goed- koope winterprovisie te verschaffen. Een dertiental leden van den bond traden reeds toe. Moge liun voor beeld door vele anderen gevolgd worden. De miDste wekelijksche bijdrage is bepaald op 10 ets. Een voorloopig bestuur, bestaande uit de h. h. G. de Kok pres., J. Tim mermans seer., J. H. Hageman penm., J. v. d. Horst en G. Goossen, zal een reglement ontwerpen en dit volgende week aan de ledenver gadering ter bespreking voorleggen. Zoodra het reglement is goedge keurd, treedt de kas in werking. Wie lid \venscht te~ worden, kan zich bij een der bovengenoemde heeren aanmelden. Op hol. Gisteravond circa negtn uur sloeg vabhet Klaphek op de Zandvoortschelaan een paard op hol, bespannen voor een zooge- naamlen rolwagen. In vliegende vaart holde het de laan af, en zóó slingerde de wagen, dat de jeugdige voerman den dissel niet meer kon houwen en tegen'den grond sloeg, waarbij hij het ongeluk had zijn linkerarm op twee plaatsen te bre ken. Eerst bij het^R. K. Vereeni- gingsgebouw op den straatweg werd het dier met groote moeite tot staan gebracht. Een geluk, dat er niet meer voertuigen op den weg waren, anders zouden de ongelukken niet te overzien zijn geweest. HEEMSTEDE. Gemeenteraad. Onze Raad zal Donderdag, 1 Augustus nm. half acht vergaderen. Onder meer zullen aan de orde gesteld worden 1. Adres van den heer P. Kuipers e.a. tegen de stichting der gasfabriek op het terrein aan de Wippervaart met afwijzend praeadvies der Gascom- missie, voorstel van B. enW. 2 Voor stel van B. en W. tot verkoop van een terrein aan de Driesprong, groot 0.51.05 HA., aan de Christelijke Ver- eeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten. 3 Adres van den heer J. E. B. R. van Helder, om af wijking voor drie perceelen van Art. 15 der Bouw- en Woningverordening met voorstel van B. en W. 4 Adres van den heer J. C. Groen e.a. om be strating der Geweerstraat en aangren zende straten met voorstel van B. en W. tot begrinting van die wegen. 5 Voorstel v. B. en W. tot vaststellingvan een vierden suppletoiren begrootings- dienst 1907. 0 Voorstel van B. enW. tot vaststelling eener gewijzigde over eenkomst met de E.N.E.T. betreffende de plaatsing van een brandspuithuisje op haar terrein. 7 Adres van den heer P. Kuiper Jr. e.a. om vestiging van een stembureau in den omtrek van „Bosch en Vaart" met adhaesie-adres van de Vrijzinnige Kiesvereeniging HeemstedeBennebrcek. 8 Voorstel van B. en W. tot vaststelling der ver goeding voor het schoouhouden van het Nieuwe Raadhuis, 9 Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener ge wijzigde instructie voor de gemeente artsen en vroedvrouw. 10 Onderzoek der geloofsbrieven van den heeren A. E. van Wickevoort-Crommelin. Dr. H. A. M. Droog en H. H Hoeker. 11 Voorloopige vaststelling der gemeente rekening dienst 1906. 12 Ingekomen stukken en mededeelingen. OVERVEEN. De burgemeester, de heer Jhr. A. Bas Backer, heeft tijde lijk, tot de huize „Elswoutshoek" in orde zal zijn, zijn intrek genomen in Hotel „Van Oude het Raadhuis" al hier. Door de jachtopzieners Blijendaal en de Jong is proces-verbaal opge maakt tegen J. de K, een bekend wildstrooper te Haarlem wegens over treding van art. 461 W. v. S. Dit is reeds de derde maal in ééne week. ZAND VOORT. Visch. Op 24 Juli besomden de Zandvoortsche schuiten f8 tot f 11. Garnalen f 3,75 per mand. Feestcommissie. De algemeene vergadering der Zand voortsche feestcommissie is uitge steld tot Zaterdag 27 Juli, n.m. 9 u. Punten van behandelingVer kiezing van een voorzitter, rapport terreincommissie, aanwijzing van een tweede muziekcorps voor 31 Augustus a.s. De badgasten. Aanwezig op 20 Juli 3690 pers. Bijgekomen tot 23 Juli 324 Vertrokken 4014 pers. 31 Aanwezig op 24 Juli 3983 pers. Amsterdamsche Vacantiekolonie Kostverloren de ploeg 60 kinderen. Haarlemsch Kinderhuis Parkstraat de ploeg 60 kinderen. Badhuis voor Minvermogenden 96 patiënten. Hoogwater. Dond. 25 Juli v.m. 2.15 n.m. 2.40 Vrijd. 26 Juli 3.04 3.29 Zaterd. 27 Juli 3.53 4.16 Zond. 28 Juli 4.40 5.04 VELSEN. Gemeenteraadsver kiezing. Over deze verkiezing schrijft „Kennemerland"De herstemming voor den gemeenteraad heeft een niet verwachten ommekerr gebracht in den raad van Velsen. De heer K. J. C. del Court, sedert jaren wedhouder, is uit gevallen en ook de heer Sluiters, sedert nog maar korten tijd lid van den raad, zag zich verdringen. De uitslag was als volgt: Brok. del Court Netscher. Sluiters. Velsen 189 283 196 256 IJmuid. 469 244 485 257 Santp. 94 224 108 229 Vel.oord 142 66 127 77 894 817 916 817 Gekozen zijn dus de heeren Brok, soc. dem. en Netscher, vrijz. dem. Er is bij deze herstemming van de mocratische zijde met inspanning van alle krachten gewerkt. Vooral IJmui- den, waar zelfs ruim 200 kiezers meer aan de stembus kwamen dan bij de verkiezing voor de Prov. Staten, en Velseroord, waar het aantal opgeko men kiezers met 75 vermeerderde, hebben den doorslag gegeven. Blijkbaar hebben daar derechtsche partijen niet zooveel kracht ontwik keld als mogelijk was, maar zelfs, al ware dit geschied, dan nog zou de overwinning voor de democratische fracties geweest zijn, daar uit de cij fers blijkt dat er te Velseroord en te IJmuiden de geheele liberale partij is overgegaan op de heeren Brok en Net scher. Nu de heer Netscher eindelijk ge kozen werd, na jarenlange oppositie, bijzonder tegen het beleid van het Dag. Bestuur is de mogelijkheid niet bui tengesloten dat hij geroepen zal worden ziiting te nemen in het college van B. en W. We hoorden zelfs be weren, dat hij vooreen dergelijke be noeming met goed fatsoen niet zal kunnen bedanken en op die wijze be wezen zal worden, hoe machteloos ook de heer Netscher staat tegenover ver laging van belasting, waarvoor hij steeds pleitte en hoe lichtvaardig hij oordeelde bij zoo ongekend gecompli ceerd moeilijke omstandigheden, waar in de gemeente Velsen verkeert, door de voortdurende ontwikkeling van du buurtschappen Velseroord IJmuiden en Wijkeroog. De heer del Court heeft jaren lang met ijver en toewijding het wethou dersschap vervuld. Bij verschillende gelegenheden toonde hij de belangen der gemeente een goed hart toe te dragen. Vooral voor de afdeeling IJmuiden, die hem thans uitwierp, heeft hij zich dikwijls geïnteresseerd. BEVERWIJK. Raadsvergade ring. Gistermorgen hield de Raad onzer gemeente een openbare verga dering. De heer Veldhuyzen van Zanten werd beëedigd, aan den heer P. P. Langendijk werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als brand meester. In 't vervolg zal 't onderwijsverslag voor 't publiek ter inzage worden ge legd. Dit op voorstel van den Heer Breukelaar. Een subsidie van f10 werd toege staan aan de vereenigiug voor ge meentebelangen. De heer W. Kooiman had verzocht, dat de havengelden zullen verlaagd worden. Het voorstel werd evenwel aangehouden. Men wilde eerst weten de meerdere uitgave, aan de verbete ring van 't vaarwater verbonden. Wijziging in de belemmering van de spoorbrug is niet te wachten wegens de regeling van den treinenloop. Aan de oostzijde der brug zal een volgend jaar een steiger worden gemaakt. Een verzoek van PI. v. d. Kolk tot het plaatsen van een drinkfontein werd van de hand gewezen, daarvoor het plaatsen van een fontein weinig plaats is en trekdieren aan de Bree- straat kunnen drinken. De gemeenterekening over 1906 werd aangeboden tot een bedrag van f 116.234.43, met een batig saldo van f 688,84. Die van de schutterij bedroeg in ontvangst 159.92 en in uitgaaf 152.781/2, die van het Burg. Armbe stuur f 1250.741/2 in ontvangst en fl051.96i/2 in uitgaaf. De geloofsbrieven van de heeren v. Waterschoot van der Gracht, Zwager, Braun en Langendijk werden onder zocht en tot toelating van deze nieuw- gekozen raadsleden besloten. Na de rondvraag behandelde de raad eenige belastingreclames in be sloten zitting. AKERSLOOT. De Eerw. heer C. Schut uit onze gemeente hoopt op 20 September a.s., met nog lo mis- sionarissen-landgenooten, deJIH. Pries- erwijding JteJVUll-Hill te ontvangen. HAARLEMMERMEER. Niet gedacht. Ei waren in eon nacht 26 jonge hennen bij den landbou wer v. W. aan den Slootweg geroofd. Een dief! dacht men algemeen. En wat is nu gebleken? De eigen hond heeft de hennen- boutjes opgepeuzeld. Mogelijk schiet de veelvraat voor deze ernstige overtreding het hachje er bij in. Het veldgewas. Het is wel niet van het beste weer, toch staat het er op 't land vrij goed bij. Alleen met de bieten is het maar treurig gesteld. Gras en hooi is er evenwel overvloedig. HOOFDDORP. —Publieke Aanbesteding. Dinsdagvoor middag is op het Raadhuis alhier publiek aanbesteed het bouwen van eene verdieping op de onder wijzerswoning aan school 4 al hier. De laagste inschrijver in massa was de heer A. den Ouden van Nieuw-Vennep voor f1670. aan wien het werk ook gegund werd. Veiling van fruit. Den 21n Augustus zal notaris Hoinzius pu bliek verkoopen in hotel „de Beurs" de gezamenlijke opbrengst appelen en peren van zeven boomgaarden, in de Haarlemmermeer gelegen. Hoogstwaarschijnlijk zal in den nazomer nog wel eens een enkele maal zoo'n veiling plaats hebben. Mgr. A. J. Callier. Z. D.H. Mgr. A. J. Callier begaf zich heden naar het college der E. E. P.P. Jesuieten te Katwijk, om daar de plechtige prijs' uitdeeling bij te wonen. Door de firma J. J. Be ij nes alhier werden heden wederom afge leverd twee zeer fraai uitgevoerde tram rijtuigen (le en 2e kl.) voor de stoom tramweg-maatschappij Breskens-Mal- deghem, in Zeeuwsch-Vlaanderen. L'e rijtuigen, op trucks (vier-assig) loopen- de, trokken zeer de aandacht van het publiek aan het stationsplein bij het vervoer. Afschaffing der Kennis? Naar het „H. D." verneemt, is in onzen Raad een voorstel te wachten om over te gaan tot afschaffing der Kermis. De Zaak-Van Ak kor en. De heer P. Kalbfleisch, chef der afd. Onder wijs ten Stadhuize, heeft een memorie tot den Raad gericht, waarin hij met stukken en data aantoont dat de be weringen van den heer Hugenholtz in de jongste Raadsvergadering in zake de kwestie Van AkkerenStadhuis geuit, onjuist zijn. Rozententoonstelling. De Voorzitter dankte namens allen hartelijk den ijverigen secretaris. Moge de vereeniging nog lange jaren dezen secretaris behouden. De Voorzitter deelde mede, dat aan den Burgemeester van Haarlem's bloe- menstand 't eerevoorzittorschap was aangeboden, die dat met veel sympa thie aanvaardden, 't Bestuur, de Com missie en de Jury hadden Dinsdag aan de invitatie van burgemeester Boreel voldaan door op zijn buiten „Water land" te Velsen te gaan dineeren. Uit de erkentelijkheid voor allen steun en sympathie, die de vereeni ging van den Burgemeester heeft mo gen ontvangen, werd met algemeene stemmen besloten op voorstel van den Voorzitter, aan den heer en mevrouw Boreel van Hogelanden beiden 't eere voorzitterschap aan te bieden. Telegrafisch werd deze benoeming ver zonden. De verkiezing van den penningmees ter was nu aon de orde, wegens perio dieke aftreding van den heer E. E. M. Kromme te Utrecht. Bij acclamatie werd de heer Kromme herkozen.Bij de rondvraaghuldigde men den aftredenden Voorzitter en dankte hem voor de vele diensten, die hij voor de vereeniging gepresteerd heeft. De Voorzitter dankte voor de hartelijke woorden en beloofde de vereeniging te zullen blijven steunen. De heer de Greef deed nog een krachtige, doch hopelooze poging om den voorzitter te bewegen aan te blijven. De heer Mok protesteerde tegen een bepaalde uitspraak der Jury waarbij de heer Gratama zich aansloot. De heer Baudet sprak de hoop uit, dat het volgend jaar voor de Jury een reglement van orde zal vastgesteld worden. Onder dankzegging sloot de Voorzitter de vergadering. In de na de algemeene vergadering gehouden bestuursvergadering werd de heer jhr. J. L. Mock te Santpoort tot voorzitter benoemd. De eereprijzen werden als volgt toegekend de zilveren medaille van H. M. de Koningin aan den heer W. Lourens te Arnhem, de zilveren medaille van H. M. de Koningin- Moeder aan jhr. J. L. Mock te Sant poort, de zilveren medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden aan jvr. D. baronesse van Ittersum te Benne- broek, de zilveren plaque, aangeboden door de Ver. tot verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer aan den heer H. Groot- veld te Haarlem en de bronzen aan den heer J. J. Jurrissen te Naarden. De tentoonstelling is gister wel door een 1000-tal personen bezocht. Concert in het „Groot Badhuis" te Zandvoort. Een concert aan het strand Dit verhoogt reeds de aantrekke lijkheid eener muziekuitvoering. En stellig heeft het kunstgenot zijn sum mum bereikt, wanneer er tevens het spel magistraal, de uitvoering zonder overdrijving artistiek genoemd mag worden. Een concert, onder leiding van Willem Mengelberg, zegt op zich-zelf al reeds genoeg, 't Is al reeds eene voldoende aansporing voor wie de kunst, de echte wél te verstaan, hebben leeren waardeeren en bewonderen, om te gaan luisteren en genieten, in stilte en ongestoord. Een uitgelezen publiek was dan ook gisterenavond, onder begunstiging van zomersch wêer, naar het Groot Badhuis bijeengestroomd, om daar, als in een heiligdom der kunst, zijn hart en z'n gemoed terdege op te halen. In bonte rijen vermengden zich de vele bezoekers met de voornamegasten, in het „Groot Badhuis" gehuisvest, en nauwelijks had de maestro den dirigeerstok ter hand genomen, of het gegons en geruisch der aanzienlijke schare was als door een bladstilte gevolgd. We wenschen niet één voor êén de nummers van het rijk afwisselende program te bespreken. In ons nummer van gisteren vonden onze lezers ze afgedrukt, en wanneer we hier enkel constateeren, dat Mengelberg en zijn orkest hunne voorname reputatie hebben weten hoog te houden, is er over de onderdeelen en het ensemble zeker genoeg gezegd, om een indruk te get en van het overheerlijke concert. Eenige critiek hier uit te oefenen achten we boven onze bevoegdheden. Niet minder uitbundig dan Mengel berg werd Joh. Wagenaar toegejuicht. YVagenaar, de organist van den Utrechtschen dom, is een der logé's van het Groot-Badhuis en had als zoodanig bij vele bezoekers een streepje voor boven Willem Mengelberg. Men kende hem meer intiem. Zelf dirigeerde hij de composities van zijne hand met een onbetwistbaar talent, al miste hij ook de zeldzame gave om het orkest inal zijn geledingen, gelijk Mengelberg, te electriseeren. Want zulks doet Mengelberg in den echten zin des woord s. We meenen hiermede over het con cert het onze gezegd te hebben. Zeker is een woord van hulde hier niet misplaatst aan het adres van den heer C. Trier, directeur van het Groot Badhuis, die door concerten als dat van gisteren de faam van het hotel, aan zijne leiding toevertrouwd, steeds hooger en hooger weet op te voeren. Eindexamens H. B. S. Geslaagd zijn van de 3e groep bij de eindexamens H. B. S. alhiermej. J. van Buysen te Alkmaar, W. van Bork Jr., mej. J. van Bork. mej. A. M. v. d. Crab, B. N. Reydon, R. Rem- melts, allen alhier, mejN. J. Graaft', E. D. Muntinga, mej. E. Th. A. de Jonge Oudraat, allen te Den Helder. In de Staatscourant vaD van daag zijn opgenomen de Kon. goed gekeurde statuten van de afd. Haar lem van den Bond van Ned. Gemeente werklieden. Muziek op de Groote Markt. Naar wij vernemen, zullen de gedu rende het zomerseizoen op de Groote Markt te geven muziekuitvoeringen door Haarl. Muziekkorps plaats heb ben morgen, zooals we al hebben be richt, en voorts nog op 21 en 28 Augustus a. s. Levensverz. Mij. Kennemer land. In de jaarvergadering derAlg. Mij. van Verzekering op het leven „Kennemerland" werden Balans en Winst- en Verliesrekening goedgekeurd. Als commissaris werd herkozen de heer D. A. Swens, alhier. Schermwedstrijden. Naar wij vernemen zal de Haarlem- sche Schermbond Zondag a. s. perso- neele schermwedstrijden doen houden, voor hare leden op geweer, floret, sa bel en korten stok. Voor deze wedstrijden zijn medail les geschonken door mevr. Visser van Hazerswoude, jhr. mr. J. W. G. Bo reel van Hogelanden en anderen, ter wijl het Nederlandsch Wapenmagazijn firma de Jager een nieuw model Ita- liaansch sabelmasker schonk als prijs. De loting heeft plaats hedenavond te 9 uur in „de Kleine Vereeniging." Wandeltocht. De Gymnastiek- en Schermvereeniging "Concordia" alhier, is voornemens a. s. Zondag een wandeltocht, voorafgaande met trom melslag, te houden. De leden zullen 's morgens omstreeks 8 uur afmar- cheeren aan de Zandvoortschelaan, door Aerdenhout, Elswout, Overveen en Bloemendaal naar Santpoort. Huishoud-enlndustries chool Aan onze Industrie- en huishoudschool zijn de volgende diploma's en getuig schriften uitgereikt. Voor dienstbode aan Roelina Vis, na afloop van den volledigen 3 jarigen cursus. Voor kinderjuffrouw (van wege de Vereeniging Tesselschade) aan mej. J. Stokman. Voor huishoudster aan mej. R. ter Haar. 2 leerlingen namen geen deel aan 't examen. Voor hulp in de hui-houding aan mej. E. Mül- lemeister. Voor lingerie aan Lijntje Plaisier en Hendrika Kriege. Getuigschriften uitgereikt: Voor met vrucht genoten Fröbel- onderricht in theorie en prnctijk aan mej. S. Veldhuis, M. Wessolink en G. Gijsbertse. Voor costuumnaaister aan Johanna Haaks, Cato van den Berg en Nelly Visser. Voor het vervaardi gen van mantels aan Hendrika Slebos en Anna Voogel. Voor de opleiding huishoudster bevorderd van de le naar

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2