Kerknieuws. Kunst en Letteren, Koloniën. Wat anderen zeggen i Land- en Tuinbouw. Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. Van Overal. Rechtzaken. Aanbestedingen, 2e kl. nej. E. van^Dam-Coolman, Maassen en J. Reekers, terwijl mej. Versélewel de WitjHamer een be wijs ontving voor het "met goed gevolg ëenoten huishoudonderwijs gedurende jaar. Openbare les in bijenteelt. Hedenmiddag 1 uur is in't bijenpark van den heer Kelting te Santpoort een jaarlijksche openbare les gegevei. door den heer L. van Girsbergen, 'eeraar in de bijenteelt vanwege de [yereeniging bijenteelt afd. N. en Zuid- Holland. I Statuten. De „St. Ct." (no. 177) I bevat de statuten der afd. Haarlem 7an den Bond van Nederlandsche Ge meentewerklieden alhier. Spoorweg-ontvangsten. Haar- 'em-Zantvoort Spoorweg-Maatschappij. Mrt. 1907. Opbrengst reizigers f2035,83. goederen f711,31, diversen f 74,-10; te 'samen f2821,54. Per dag en perkilo- I meter f 10.71. Gerdessenfeest. Heden had voor de kinderen der openbare scholen het Jaarlijksch Gerdessenfeest plaats. Per boot werd werd een tochtje gemaakt naar Haarlemmermeer en Aalsmeer werd als uitspanningsplaats aangedaan. Het Brongebouw. Wij wijzen nogmaals op, dat in 't Brongebouw hedenavond een buitengewoon belang rijk concert wordt gegeven door 't Haarl. Muziekkorps, onder directie van den heer C. W. P. Kriens. Huisindustrie. Hedenavond half zullen in 't gebouw „Volksbelang" aan den Jansweg 140 vergaderen de ingesloten vereenigingen aan de „Ver eniging voor de Nederlandsche Ten toonstelling van Huisindustrie." Het aulomo biel-ongel u k. De toestand van den heer G. J. van Tien- hoven, bij liet bekende auto-ongeluk Verwond, is zoo vooruitgaande, dat hij gisteren vervoerd is van de woning Van den Commissaris der Koningin alhier naar zijn woning in Bentveld teAerdenhout. Wat den toestand betreft Van den heer Nienhuis (schoonvader Van den heer Van Tienhoven), deze is Van dien aard, dat daarom vooreerst ftiets met zekerheid valt te zeggen. Ëen volstrekte rust blijft noodzakelijk. Overreden. In de St. Anthonie- straat is, naar de „St. E." mededeelt, een meisje overreden. Een juffrouw hie met twee kinderen liep te wan- helen, wilde uitwijken voor de tram, maar tegelijkertijd kwam een wagen beladen met vleesch aanrijden. Het meisje, dat dejuffrouw losliet, geraakte °nder het paard. Zij werd bewusteloos opgenomen en in eennabijzijnden dro gistwinkel binnengedragen. Een treurig ongeluk. Gisteren heeft in de Generaal Cron- j «'-straat een droevig ongeval plaats gehad. De zevenjarige Adrianus Heijboer, Wonende in de Generaal Cronjéstraat y6, is een doofstom knaapje. Hij was m de straat aan het hoepelen, toen het rijtuig van den heer van Schie uit de vichting Schoten kwam aanrijden. De koetsier riep een paar maal luidop, denkende, dat dejongen wel uit den tveg zou gaan, maar het doofstomme kind merkte daar niets van en het vreeselijk ongeluk volgde. De knaap Werd door het paard tegen den grond geworpen en kreeg vervolgens de twee Wielen van het rijtuig over het hoofd, zoodat hij voor dood bleef liggen. Een Veldwachter, die het ongeval had ge zien, paste direct do eerste hulp bij Ongelukken op den kleine to terwijl cenige oogenblikken daarna, Dr. Adri- aan en Dr. Kramer ter plaatse ver- Schenen en direct opname in het Gasthuis gelastten. Naar wij vernemen Was heden de toestand van het arme kind zeer zorge'ijk. Men vreesde het ergste. Ook een premiefiets. Gisteren reed een wielrijder op den Schoterweg met zulk een gang tegen een hand- Wagen aan, dat het rijwiel geheel in elkander deukte, en ten de berijder zoo op de straat terecht kwam, dat hij een gapende wond aan het hoofd kreeg. Barometerstand. Stand van Gisteren762. Neiging tot achteruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12 Uur: 68 F. rrr 20 C. Laagste der afgel. nacht: 54 F. 12 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Garnizoensberichten. Oefening. Heden had weder een oefening plaats op 't terrein van „De Breesaap" door de militairen van het 10e regiment infanterie, onder bevel van den kapitein T. L. van Wagten- donk. Terug. Heden zijn de miliciens van het 10e, die te Amsterdam gedetacheerd zijn^ "geweest,® van deze detacheering teruggekeerd. „Volksweerbaarheid." Den 27 Juli zal door de Vereeniging „Volks weerbaarheid" eene velddienstoefening worden gehouden aanvangende 's- avonds 8uur bij het station O ver veen, ook de vereenigingen Bloemen- laalsch Commando, Neerl. Weerbaar heid, en Voor Vaderland en Koning zijn tot deelname uitgenoodigd, den 28 Juli te 12T/2 uur v.m. is de oefe ning afgeloopen. Met groot verlof! Den 27 Juli vertrekt de 2e ploeg van het blijvend gedeelte met groot verlof. AGENDA. Vrijdag, 26 Juli. Vermakelijkheden enz. Kiosk Groote Markt n. m. 8 u. Haarl. Muziekkorps. Concert. Zandvoort Groot Badhuis Di ner- en Avondconcert door het Mün- chener Hum. Zang- en Muziek-ensem- ble Dir. J. Kerber. Germania Middag- en Avond concert door het Zigeuner Concert- Gesangs und Tanz-Ensemble „Assa Ben-Amin", Dir. A. Terpe. Passage Middag-, Diner- en Avondconcert door het Dénisty-Seau orkest van Monte-Carlo. Verkoopingen, enz. Oostzaan en Leiden. Vee- en Kaasmarkt. Haarlem. Damstraat 20 v.m. 10 u. Deurw. AVarnier. Verkoop meubilaire en andere goederen. Naar wij vernemen heeft de Wei- Eerwaarde heer G. Denning, pastoor te Spanbroek, om gezondheidsredenen eervol ontslag aangevraagd en ver kregen. ZÈerw. zal tegen het eind van Aug. zijne parochie verlaten. Retraites te Steil. De retraites voor Nederlanders )hee- ren) zullen plaats hebben; 1. 1417 Augustus (WoensdagZaterdag). 11 1316 September (VrijdagMaandag) Begin: 4 uur middagmaal, öl/4 uur Veni creator en inleiding. Sluiting op den laatsten dag omstreeks 8^/2 uur 's morgens. Op de eerste retraite is na het middag- en avondeten recreatie en vrij spreken, op de tweede met inachtneming van stilzwijgen. Aanmeldingen gelieve men op te zenden: Aan het Missiehuis te Steil bij Tegelen. In het klooster der Eerw. paters Mindersbroeders te Woerden overleed in den ouderdom van 83 jaar de Wel- Eerw. pater B. G. Schuurs O. F. M Een z a n g c o n c o u r s. De Mannen- Zangvereeniging „Crescendo" te Wage- ningen is voornemens op 22 en 23 September a.s. aldaar een zangconcours voor mannen -zangvereenigingen te hou den. Als prijzen zullen verschillendi medailles worden uitgereikt. Mijnen in brand. Men seinde ons uit Amsterdam gis termiddag, te laat om het nog in oim editie van gisteren to vermelden „De Sawahloentoe-mijnen bij Padarig staan over groote afmetingen in brand. Vier mijngangen zijn aangetast". Ver/roegde Winkelsluiting. HetSoeialislischehoofdorgaan „Het Volk" dat zooals alle socialists heftig partij trekt voor zoo grom mogelijke Staatsbemoeiing, schrijf een en ander over den Middenstand en de Winkelsluitiug, dat als karak teriseering van de kwestie hierttr plaatse gereedelijk kan wordei overgenomen. Wij willen intusschen niet geacln worden, door deze overname d( denkbeelden van het blad op dit punt te onderschrijven: over deze kwestie en onze opinie, die reeds sedert jaren door ons elders is ver dedigd, stellen we ons voor, binnen kort uitvoeriger te schrijven. Onder het hoofdDe midden stand en de winkelsluiting schrijft dan het socialistisch blad: „Het middenstandscongres van 1903 had de volgende motie met bijna al- gemeene stemmen aangenomen: „Het congres, overwegende dat: „waar door wettelijke beperking van den arbeidsduur het doel, beoogd met de vervroegde winkelsluiting, niet wordt bereikt; „waar de materieele en geestelijke welvaart van patroon en bediende het eischen, en geen enkel rechtsbe lang wordt geschaad, de Staat de be voegdheid heeft bepaalde regelen tot een bepaald sluitingsuur der winkels, magazijnen en daarmee gelijk gestelde bedrijven te stellen; „waar deze regeling slechts doel kan treffen door een rijkswet, die de nadere regeling aan de gemeenten zal opdragen; „waar uit de discussiën is gebleken, dat het particulier initiatief in dezen heeft gefaald; „spreekt als zijn meening uit: dat alle pogingen in het werk moeten worden gesteld, om zoo spoedig mo gelijk een rij'rrvet in he+ l«ren te roepen, die beperking van het slui tingsuur zal regelen." Sedert is het ontwerp-arbeidswet van Kuyper gekomen, dat aan de gemeenten de bevoegdheid gaf om de winkelsluiting bij verordening te rege len. Dat ontwerp voldeed dus niet aan het bijna eenstemmig verlangen van het middenstandscongres, maar gaf slappen groc. Het is ingetrokken, en de baan is weer vrij. De midden standers kunnen met de kracht, waar over zij beschikken, voor een ont werp agiteeren, dat hun wenschen bevredigt. Zoo dacht blijkbaar de Goudsche Winkeliersvereniging er over, die op dc agenda1 voor het congres, dat te Nijmegen is gehouden, een voorstel indiende,fom het bondsbestuur op te dragen, de Regeering te verzoeken om een rijkswet tot regeling van het sluitingsuur. De vereeniging had daarvoor meer (reden, omdat,j sedert 1903 de machteloosheid van het par ticulier initatief opnieuw is gebleken, en ook alle pogingen om gemeente besturf n tot de vaststelling van een sluitingsuur te bewegen, zonder resul taat zijn gebleven. Men denke slechts aan het gebeurde te Amsterdam. De Goudsche vereeniging wenscht een wet als de Duitsche, die de 9-uur- sluiting gebiedend voorschrijft, en bovendien van de gemeentebesturen eischt, dat zij de acht-uur-sluiting vaststellen in eik bedrijf, waar twee derden der winkeliers dat verlangen. De kwestie wekte warme belang stelling op het congres. Niet minder dan dertig sprekers lieten zich in schrijven. Moet men aannemen, dat dit een onheilspellend verschijnsel was? De Amsterdamsche Kal verstraat- winkelier Van der Velden en mr. J. A. Levy stonden blijkbaar geharnast gereed, om aan de Gouwenaars te be duiden, dat 1907 1903 niet isdat een tiiddenstandscongres een programpunt kan opstellen, maar dat dit een vol gend congres niet verhindert, dien zelfden eisch met verachting in een hoek te werpen. En een groot deel der vergadering was -blijkbaar den heer Bos zeer erkentelijk, toen die den raad gaf, die motie van 1903 nog eens aan een nader onderzoek te on derwerpen. Het congres van 1908 zal nu hebben te verklaren, of het con gres van 1903 wel wist wat het deed toen het een rijkwet op de winkel sluiting verlangde." Tot zoover het Volk. Wij kunnen hier nog bijvoegen, lat wijzelf het bedoelde Midden standscongres in 1903 (te Rotterdam) als lid van het Congresbestuur heb ben meegemaakt. En uit de ervaring, die wij daar hebben opgedaan, durven we gerust te constateeren, dat de nadruk, door „Het Volk" gelegd op dit bijna „algemeen besluit", en de voorstel ling, als zou degeheele Middenstanc door dit besluit een „programpunt" hebben opgesteld, minstens geno men ietwat overdreven is. Het besluit van 1903 is wat overhaasten onvoldoende voorbereid genomen, ziedaar wat we genist uit ondervinding durven verklaren. Meer willen we er nu niet van zeggenwe komen op de kwestie, zooals gezegd is, terug. Arrondissements Rechtbank van Haarlem. Zitting van heden. Door onze Rechtbank werder» he Jen de volgende zaken behandeld Portemonnaie gestolen. Hendrika Schuurman, huisvrouw E. ..te Velserend, werd beschuldigt, op 11 Mei een portemonnaie ziel wederrechtelijk te hebben toegt eigend, die in 't kantoortje vai ie boot IJmuiden—Amsterdam t- Velsen door zekeren Hemkert vei loren was. De beklaagde gaf voor, dat ze dt portemonnaie op een grasveld bij '1 kantoor gevonden had en dat zij ze wilde brengen naar de politie Doch de fout was, dat ze het niei gedaan had. De eisch was nu 6 weken. Krach tdadigpolitioverzet van een beschonken e. A. Sikkes, 24 j. los werkman te Wormerveer, heeft 9 Juli op den Zaanweg zich tegen de politie ver zet. De politie wilde Sikkes, die dronken was en zich lastig aanstelde, arresteeren. Beklaagde verzette zich daartegen met kracht en rukte aan de kleeren der agenten en sloeg met armen en beenen krachtig in het rond. Toen sinjeur eenmaal in den amigo was opgebracht, sloeg hij daar enkele glasruiten stuk. De agenten waren D. M. Damen en P. v. Tongeren. Deze beklaagde staat als een woesteling bekend, als hij dronken is. Is hij nuchter, dan is hij nog al handelbaar. Bekl. is herhaalde lijk veroordeeld, jaren achtereen. De eisch is 2 maanden. Toeëigening van geld. R. Vermeulen, gedetineerd, 18 j. varkenslagersknecht, alhier, heeft 18 Juli zich gelden toegeëigend, die hij van zijn patroon H. F. Hölsken moest innen, bovendien beeft hij zich toegeëigend f3 wis selgeld, dat hem was meegegeven door zijn patroon. Deze beklaagde is vroeger in dienst geweest bij 't Regiment Gre nadiers en Jagers. Daar heeft hij ook al verduistering gepleegd en is doorden krijgsraadtot tuchtschoolstr. veroordeeld; misschien deserteerde hij en eenmaal bij den slager Hölsken in dienst, eigerde hij zich ook daar op oneerlijke wijze geld toe. Met 't geld is hij naar Amsterdam ge gaan, heeft daar allerhande voor werpen gekocht, geld verteerd, en toen hij door de politie te Amster dam gearresteerd werd, had hij nog f 15,69 bij zich. De beklaagde is opgepakt als deserteur. De slager H. F. Hölsken had omstreeks 8 Juli den beklaagde als loopknecht aangenomen. Deze had verschillende nota's meege kregen, die hij moest innen. J. Th. v. d. Helm had f 16,591/2 betaald aan den Deklaagde op een kwitantie van Hölsken, Mej. J. v. Noord f3,—, Mej. A. J. v. Beek f 1,18, Ma. van Koningsbrugge f 1,07, E. v. Lith f4,25, Mej. J. de Jong f 1,87, Chr. L. Bittersberg f9,74i/3. Het O. M. eischte 1 jaar. Een bedelaar van professie. P. Scliavemaker 58 jaar, metse laar, Beverwijk, stond terecht, om dat hij op 9 Juli aan den nieuwen straatweg te Beverwijk heeft ge bedeld. j^Er wandelde op den nieuwen straatweg, die naar Wijk aan Zee leidt, veel publiek om den nieuwen weg te bekijken. Deze wandelaars werden telkens door den beklaagde lastig gevallen om een aalmoes, De eisch was een week. Ruiten vernield. W. H. Bouma, te Velseroord, was niet verschenen. Hij had 16 Juli te Velsen in het huis van den 77-jarigen Schelvis zeven glasruiten vernield. Deze beklaagde staat zeer slecht bekend. De officier eischte 1 maand. Mishandeling. L. Verwoerdt, gedetineerd, 26 j. kleermaker, alhier heeft 10 Juli Abr. de Graaf gewelddadig mishan deld. De Graaf zat op een stoep, toen bekl. hem wilde duwen „Och kerel, ga weg"zei de Graaf. Toen gaf bekl. aan de Graaf een trap tegen de kin. Beklaagde) dacht dat „de Graaf op zijn stoepje zat. Hij wilde hem toen op zij duwen en viel over hem, daar hij 't evenwicht verloor. Maar getuige verklaarde het an ders. Beklaagde had hem een trap gegeven. E11 dat was heelemaal niet bij ongeluk. Mej. A. de Graaf zat met haar man op de stoep, toen haar man den schop kreeg van Verwoerdt. De beklaagde is nogal lastig; kort geleden had hij de juffrouw ook nog al eens vastgegrepen, zoodat de dokter eraan te pas moest komen. De officier eischte met 't oog op zijn ongunstig verleden en zijn herhaalde veroordeelingen 3 weken. Uitspraken van heden. G. van V. schipper te Schoten, diefstal Een jaar gev. straf. J. de W. werkman te Haarlem, d efstal 6 maanden gev. straf, met aftrek der preventieve hechtenis. M. R. werkman te Zaandam, opzettelijke brandstic! ting 3 maanden gevangenisstr. J. H. E., boerenknecht te Amsterdam, i maanden gev. straf, met aftrek der preventieve hechtenis. G. de K. koopman in lompen te H'arlem, diefstal 8 maan- ien gev. straf. J. D. A. caoutchoucbewer- cer en J. A. J. bouwkundig opzichter beiden te Haarlem, wederspannigheid en mish. ambtenaar; de le f10 boete of 5 lagen hechtenis, de 2e vrijgesproken. C. le G. arbeider te Beverwijk, diefstal 4 naanden gev. straf. H. J. M. van L. werk- ter te Zandvoort, oplichting 1 week gev. •itraf. G. H. D. arts te Wormer, beleed, en mish. ambtenaar f25 boete of 10 dagen hechtenis. Kantongerecht te Haarlem. Gisteren werden de navolgende uitspra ken gedaan J. A. K., te Haarlem, en 12 anderen, overtr. Wetb. v. Strafrecht, resp. 10 of 3 d., f3 of 3 tl., f 1 of 1 d. en f0.50 of 1 dag hecht. J. li., te IJmuidea en 29 an deren, overtreding Motor- en Rijwiel- reglement, resp. f 1 of 1 d. hecht en f 0.53 of 1 d. hecht. A. J. W. te Haarlem, over een openbaar voetpad rijden, f lof ld. h. J. O., P. J. U., G. v. d. P. en L, O., te Haarlem, overtr. Pol Verord. Haarlem, allen fl of 1 d. hecht. W. B. Jz.. te As sendelft, te Wijk aan Zee en Duin, le zonder vergunning op den openbaren weg zand storten, 2e een valschen naam opgeven, primair ontslagen van rechts vervolging, meerdere fl of 1 d. hecht. G. v. D., te Hilversum, in staat van dron kenschap de orde verstorend (verzet vorig vonnis) vorige uitspraak bekrachtigd met uitzondering van de straf, welke nu be draagt f20 of 5 d. hecht. Voorts werden er nog 34 personen wegens dronkenschap veroordeeld resp. tot 3 weken en 3 dagen hecht, en tot geldboeten van f 5, f 3 en f2 subs. 3 en 2 d. hecht. Faillissementen. Alkmaar, 23 Juli. J. Kuys, krui denier en grutter, aldaar. Zwolle, 23 Juli. T. de Ruiter, wed. yan R. van Beek, winkelier ster te Putten. 's-Hertogenboscb, 23 Juli. J. van der Heyden, handelaar in bouw materialen. vroeger te Stratum, thans te Antwerpen. Opgeheven: J. van Beynen, koopman en bak ker, te Boxmeer. Geëindigd: H. Griiner,'boekhandelaar, vroe ger te Zeist. P. van der Meer,huisschilder, te Franeker. A. H. Schaafsma, te (Stct.) PURMEREND, 23 Juli. Heden wa ren aangevoerd 227 stapels kleine kaas. hoogste prijs f31,stapels com missie f—2 stapels middelbare f 25.—. Tegen het mond- en klauwzeer. Onze medewerker, de ZeerEerw. Heer P. M. Bots te Leiden, geeft in „De Residentiebode" het vol gende ten beste over bet mond- en klauwzeer dat op het oogenblik onzen veestapel zoo enorm teistert. Als een goedwerkend middel daar tegen, zoo schrijft hij wordt rondom Leiden vooral gewerkt op bloedzuivering en men acht dit de beste idee. Om die zuiverheid te bereiken, pleegt men twee dingen te doen als voorbehoedmiddel. Vooreerstmatig aderlaten. Tweedensmen zet een tobbe met pekel in het land. De koeien heb ben dan genoegen om hun tong eens of tweemalen in dat zoute water te baden, en bijten dan met frisscben lust in het gras, terwijl zij telkens door den gezonden dorst aan het drinken gaan, eu naar men hoopt, zoo de ingewanden, keel en bek bewaren voor alle branderigheid en ontsteking. Deze behandeling 0. a. onder Voor schoten, bij den landbouwer Arie Post eu zijne buren toegepast, mag zeker zeer rationeel en tevens zeer goedkoop heeten, terwijl bet melk- geven volstrekt bij deze methode niet vermiudert. VELSEN. Gistermorgen werd door het gemeentebestuur alhier aanbesteed Het verbouwen van het gemeentehuis: Ingeschreven werd als volgt J. ten Broeke, Velsen, f8949. J. H. v. Wageningen, Spaarndam, f 10100. Slen ters, Velsen, f10400. Oudshoorn en Slin gerland, Velseroord, f10999. De Veer en De Boer, Velsen, 11357. P. Ruys, Sant poort, f11884. W. Zwager, Alkmaar, f11985 HOOFDDORP. B. en W. hebben aan besteed het amoveeren en weder opbouwen van de woning van het hoofd der open bare school no. 4 alhier. Hoogste en laagste inschrijvers waren Timmerwerk C. Wit f 9Ü0 en M. v. Dam f 740. MetselwerkG. Mosselman f775 en H. Bakker f748. Schilderswerk v. Renen f 198 en S. Silver f 173,68. Lood- en Zinkwerkv. Iperen f 53 en Lange raar f38. In massa aanbesteed en gegund aan A. den Ouden alhier voor f1670. AMSTERDAM. Bij de gisteren door het departement van Koloniën te Am sterdam gehouden aanbesteding in 57 per ceelen was o.m. voor 1200 messen met draaglijn en schede de firma A. Resink alhier laagste insehrijver voor f 430.80. Bnrgerlijke Stand. Ondertrouwd: 24 Juli. P. J. v.Gelder en A. v. d. Kroft. G. Aalpol en M. A Hogeveen. J. J. v. d. Berg en A. van Dam. H. O. Boom en G. Boterbloem W. Eerkhout en J. Zegel. Getrouwd: H. Mever en E. J. W. L Werner. J. v. Gastelen en M. C. Jukes J. C. Pondman en W. Theel. D Lodder ea G. Smolenaars. A. M. H Mantos en A. C. Groos. H. C. Adding en C. M. Klerk. W. Esselman en S. v. d. Wal. H. Scliolte en A. E. H. Tim- mers. J. v. d. Wijk en L. van Dam, Bevallen: 22 Juli. J. Ruigrok-Kraan z. 23 Juli. N. F. van Beem-Sebens z, A. van der Meer Ouwendijk, d. M. A. Boerée-de Bie, z. 24 Juli. J. A. Kuyper- Van Hillo, d. P. de Haan-Van dei- Werf, d. Overleden: 22 Juli. T. Molenaar 22 j Schoterweg. 24 Juli. F. J. H. Scheuler 66 j. Maerten van Heemskerkstraat. OVERVEEN. Getrouwd: 23 Juli. C. van Leeuwen en G. Verdegool. J. W. van Kampen en M. J. Pusch, Overleden: M. C. Rutte 3 maanden. ZANDVOORT. 12—19 Juli 1907. Bevallen: C. Koning-Driehuizen z A. van der Mije-Draijer z. A. Castien-v, d. Schinksl z. D. Zonneveld-Rusman d. Overleden: L. Bluijs 53 j. Kaasm arkt. Haarlem, 24 Juli 1907. Aangevoerd 14 stapels, uitmakende 2119 kazen, verkocht 13 stapels, uit makende 1939 kazen, wegende 3555 ki logrammen. Hoogste prijs per 50 ki logrammen f 28.Laagste prijs per 50 kilogrammen f 24, Veemarkt. Koeien. Aangevoerd 1 st., verkocht 1 st., f 210 a f 0 per st. N. Kalveren. Aangevoerd en ver kocht 18 st. f 9a f 12, Schapen. Aangevoerd en verkocht 5 st., f30—f 00 per st. Lammeren Aangevoerd en verkocht 0 stuks f 0 a 0 per stuk. Paarden 1 st. KROMMENIE, 18 Juni. Aangevoerd 145 koppen boter f 0,85 tot 0,95 per kop, kaasjes (kleine f 0,per stuk. 5175 kipeieren f 3,25 a 3,75 per 100 stuks. PURMEREND, 23 Juli. De aanvoe ren en prijzen waren heden als volgt 523 runderen, vet vee 64 a 76 ct. per kg., 24 paarden, 248 vette kalveren, 60 a 80 ct. per kg., 293 nuchter fll a 23.341 vette varkens, 44a48ct. per kg., 65 magere dito f 18 a 25. 326 biggen f6.— a 10, 2711 schapen cn Unr.rrrcn. Handel matig. 25 Juli. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. vorige koers. Heden. South. Pac I86V2 903/g Common Marine. 8 3 Pref. pref. 201/z 21 Comm. Steel 36»/, 871/8 Topeka 93% 933/4 2e pref. Mexican. Common Kansas. 263/4 271/s Pref. 58 58 Common Wabash 14 141/s Union 144 1471/2 Southern Rails 201/8 20% 431/g 43% Common Erie 24% 25% Missouri 85»/u 363/4 Rock Island 22% 22 Vu 373/4 38 28% 283/8 Kon. Petroleum 280 280 9% 37 37 5U/4 51% 72 77 176 180 69 691/a Consols 693/4 701/4 Amcr. markt vast. Russen vast. Petroleummarkt prijshoudend. Tabaksmarkt hooger. Mijnwaarden willig. Geld 6 pCt. <1 ii Draadloos telefoneeren. De „Amalgamated Radio-Telegraph- Company" te Londen, die voor 160,000 p. st. (1,920,000) het uit sluitend recht op het Poulsen- stelsel van draadlooze telefonie heeft gekocht, voorspelt dat door dit stelsel het gebruik van de dnad- looze telefonen binnen korten tijd aanzienlijk zal worden uitgebreid. „Wij garandeeren draadlooze te lefonische gemeenschap op een af stand van 25 mijlen," zei een ver tegenwoordiger dier maatschappij tot een medewerker van de „Obser ver", „maar wij hebben reeds met succes gewerkt over veel grootere afstanden, en wij zullen eerlang proeven nemen met draadloos telefoneeren tusschen Oxford en Cambridge ongeveer 60 mijlen. „De tijd kan niet meer ver af wezen, dat de prijs der inrichting van draadlooze telefonie b?v. tus schen de City en een fabriek bui ten Londen lager zal zijn dan een gewone telefoon. En het is moge lijk, dat het niet lang meer zal du ren, of wij loopen allen met zak telefoontoestellen bij ons, waarmede wij ieder oogenblik kunnen telefo neeren met iedereen op niet te groote afstanden." Weer een auto ongeluk. Grootvorst Cyrillus van Rusland en zijne gemalin, Victoria Melita van Ooburg, beiden dolle liefhebbers van bet autovermaak, hebben op den weg van Blanfelden naarBret- beim (Beieren) een ontmoeting ge- hnd met een bierbrouwerswagen, welks paarden, schichtig geworden door bet geraas van den motor, in volle vaart op den auto kwamen aangerend. Paarden en wagen werden door den geweldigen schok omgeworpen. De koetsier viel tus schen de wielen en werd zwaar gekwetst. De grootvorst en zijne gemalin kwamen er af met den schrik en eenige lichte schramen. Kinderen-marte 1 aars in cir cussen. Zoo mogen in zeer vele ge vallen wel genoemd worden de kin deren, die we circussen zien optreden. Door een ernstig ongeluk is thans de aandacht van de autoriteiten en van het publiek geve«tigd op de mis dadige exploitatie, waarvan de kinde ren dikwijls het voorwerp zijn in cir cussen en andere ondernemingen van acrobatische vertooningen. Het circus Orlando, te Copenhagen had op zijn program een trio acroba ten, wier optreden met een werkelijk sensatie-nummer eindigde. Op een der einden van een soort wip stond een kind, een ander lid van het trio liet zich uit de hoogte op het andere eind van de wip vallen en de schok wierp dan het eerste kind in de lucht, dat daar een drievoudi- gen gevaarlijken sprong uitvoerde en in een fauteuil neerviel, die door den derde van de acrobaten werd aange- Doden. De vorige week viel het kind, in plaats van in den fauteuil, op den vloer. Men tilde het onmiddellijk op en droeg het achter de coulissen. Maar toen het publiek, verontwaar digd over dit ongeluk (maar het wilde de vertooning dan toch wel zien 1) een zeer heftige betooging hield, dwong men het kind, ondanks zijne pijnen, om het publiek te gaan groeten. De toeschouwers, die de smartelijke trekken op 't gelaat van het arme kind wel bemerkten, eischten, dat een aanwezige geneesheer het arme kind onmiddellijk zou onderzoeken. Toen constateerde hij, dat het een arm had gebroken, dat een been was verbrijzeld en een heup ontwricht. Het is waar schijnlijk, dat 't kind zijn geheelé leven ongelukkig zal wezen. De Deensche justitie heeft de zaak in handen genomen en 't is waar schijnlijk dat een voorbed ligo f zal volgen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3