"zomerspelen Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Letteren en Kunst. Sociale Berichten. Van Overal. Amsterdamsche Beurs.| De Oorsprong der Schele Hoofdpijn. H Rechtszaken. Aanbestedingen, Ingezonden mededeelingen. 2% Nagekomen Advertenties. Wegens onoverkomelijke be| zwaren in verband met de inl richting van de zaal in hi Groot Badhuis te Zandvoort en de plaatsing van het décor ivorden de opvoeringen var „Lanseloot" en „Elckerlijc' gegeven in de Schouwburg! zaal van „De K r o o n" t^ Haarlem op Maandag 29 Jut en Dinsdag 30 Juli a.s. De reeds genomen kaarter blijven geldig. je alleen P. ClaU 3 eerst' kleure: jestem teg va gebou "Vrnhetf ■d, wiel puren er I 't o Clausing wel oji pnamflj fkleureö Men is lat deze jebraclfi fafan", Bussisclie ouverture, Eirichs; 8. Du und Du", Walzer, Strauss9. „Flap- permaulchen", Eilenberg; 10. Fantaisie de l'opérette „Madame Angot", Lecocq. Bes m)e 11 éjl ij k e ziekten. In e week van Woensdag 17 tot en met '^Dinsdag 23 Juli zijn alhier voorge- komen 1 geval van Typhus en febris typhoidea, 1 geval van Roodvonk en 1 geval van Diphteritis. Te Hillegom 1 geval van Diphtheri al: as. Een postduifjaangevlogen. Een onzer abonné's bericht is, dat bij hem is aangevlogen een blauwe post duif, met een elastiekje aan den rech terpoot gem. W. 21 en een zilver ringetje aan den linkerpoot gem. 19-30 b 16. De eigenaar of rechthebbende kan name!aan ons bureau (Gedempte Oude Gracht 120) het adres van onzen abonné vernemen, waar hij zijn duif zonder kosten kan weeromkrijgen. eds, eö >odanii vinding Ik omen j en dj W weer- hoogste ebt did en Kerkelijke belasting bij Ned. Herv. Kerk. In de civiele zitting van 'tKanton- 1 gerecht werden hedenmorgen enkele zaken behandeld betredende het niet betalen der kerkelijke belasting van de Ned. Herv. Gemeente. Het kerkbestuur werd vertegenwoor digd door den heer mr. P. Tideman. De eerste juffrouw,die voor haar man kwam, bracht de duiten mede. De andere verklaarde, dat ze niet kon betalen. Ze moest toch al zoo schar relen om door den tijd te komen. En nu staat er natuurlijk wel een weg open, n.l. „bedanken voor het lid maatschap". Maar moet dat zoo gaan? als je niet kan betalen, moet je dan de kerk maar uit? De derde gedaagde was niet ver schenen. De kantonrechter zal in deze drie zaken volgende week vonnis geven. De Zomerspelen. We zullen hier de volgende week nog twee uitvoeringen krijgen van de „Zomerspelen", die in heel het land zooveel succes hebben Naar een advertentie in dit blad meedeelt, zijn wegens onoverkomelijke Lezwaren de uitvoeringen teZandvoort opgegeven en zullen deze in „De Kroon" alhier plaats hebben, Maandag en Dinsdagavond a.s. Bijzonderheden zie men in de ad vertentie. Wij stellen ons voor, morgen nog even op deze voorstelling terug te komen. Garnizoensberichten. Aan den adjudant-onderofficier J. C. van Lonkhuizen van hetlOe regiment infanterie alhier is de gouden medalje toegekend voor 36 jaar trouwe dienst. Morgen zal voor 't front van den troep de plechtige uitreiking geschie den. De muziek zal zich daarbij doen hooren, na afloop zal de troep de terugweg naar de Infanterie-kazerne nemen, als volgt: Cavaleriekazerne, Kennemerstraat, Frans Halsstraat. Schotersingel, Staten Bolwerk, Kruisweg, Kenaupark. Joh. v. Vlietstraat, Duvenvoordestraat, Zijl- weg, Wilhelminastraat, Koninginne weg, Wagenweg, Dreef, Groote Hout straat en Janstraat naar de kazerne. Groot verlof. De 3de ploeg van het blijvend gedeelte der lichting 1906 thans met klein verlof zal in stede van op 27 Juli a.s. op 28 September a.s. in het genot van groot verlof worden gesteld. Muziek. Hedenavond zal van 61 /2 tot 71/'2 uur de stafmuziek van het 10e Reg. Inf. eene muziekuitvoering geven op het z.g. grindplein in de Inf. kazerne bij de Nieuwe Gracht. Politierapport. Gevonden voorwerpen: een dameshorloge met ketting, een kindercape, een zweep, een onderstuk van een rijtuiglantaarn, een boezelaar en een papiertje met geld. Barometerstand. Stand van Gisteren761. Neiging tot Vooruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12 Uur: 68 F. ==20 C. Laagste der afgel. nacht: 59 F. 15 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. ner- en Avondconcert door [het", Mün- chener Hum.'Zansr- enMuziek-ensem- ble^Dir. J. Kerber. n. m. 8 u. Haarl. Muziekkorps. Concert. §gGermania Middag- en Avond concert door het Zigeuner Concert- Gesang- und Tanz-Énsemble „Assa Ben-Amin", Dir. A. Terpe. Passage Middag-, Diner- en Avondconcert door het Dénisty-Seau orkest van Monte-Carlo. Verkoopingen, enz. Haarlem op de Dreef Paar denmarkt. Edam Kaasmarkt. Haarlem Verkooplokaal „De Gouden Leeuw", n.m. 5 u Diverse verkoopingen van vaste goederen. AGENDA. Zaterdag, 27 Juli. Vermakelijkheden enz. Zandvoort Groot Badhuis Di- Aankomst van Mgr. Meeuwissen. De „Surinamer" bevat uitvoerige bijzonderheden over de aankomst van Z. D. H. Mgr. Meeuwissen te Paramaribo op 1 Juli. Wij onileenen daaraan het volgende Toen des morgens ongeveer negen uur het schot der mailboot door de sfad daverde, ging een luid hoezee onder het volk op, en stroomde het naar den Waterkant. Aan boord werd Z. D. H. ver welkomd door den II. E. P. Provi caris en eenige andere geestelijken, en ook kwam de adjudant van den Gouverneur, luitenant Bouwmeester, Monseigneur in naam van Z.Ex. welkom in de Kolonie heeten. Van boord reed de adjudant naar de -Kathedraal, om bij de plechtige intrede Z.Exc. deu gouverneur te vertegenwoordigen. Een paar minuten vóór tien uren begaf zich ook Mgr. in een koets met twee paarden bespannen naar de Kathedraal, gevolgd door een ontzaglijke volksmenigte. Tropeeën prijkten op de acht kolommen van het hek, dat het plein der kathedrale kerk van de openbare straat schiedt. Op bet kerkplein stonden een dertigtal katholieken, de officieren in groot tenue, de burgers met paarse sjerpen getooid, als eerewacht opgesteld om den Kerkvorst in den tempel te vergezellen. De hoofdingang was behangen met paarse door rood omzoomde draperieën, terwijl geel en wit het geheel smaakvol aanvulden. Boven den hoofdingang der kerk leverde de driehoek van den oor gevel een prachtige schakeering van groen en kleurige wapenbor den. Daaronder een sierlijke schakee ring van wapenschilden, in hel midden dat van den Bisschop, ge flankeerd door twee bordjes, waarop de cijfers 1847 en 1907 'sBisschops leeftijd aantoonden, rechts volgden de wapenschilden van Oud-Gastel, de geboorteplaats van Mgr., van Nederland en van de Congregatie van den Allerheiligsten Verlosser; links hingen de wapens van Am sterdam, waar de bisschopswijding heeft plaats gehad, van Surinam* en van Noord-Brabant, de geboorte provincie van Mgr. De schoonversierde kathedraal was reeds een uur te voren letter - lijk meer dan opgevuld van gelou. vigen en belangstellenden. Op h"t priesterkoor aangekomen, knielde Mgr. voor het Allerheiligst* neder, om eenigen tijd in gebec door te brengen. Vervolgens kleedde Z.D.H. ziel op den troon met koorkap en mijter, terwijl het koor het „Ecce Sacerdbi Magnus" zong. Daarna schreed Mgr. met staf in het midden van lmi priesterkoor, en met oogen, be vochtigd door de aandoening, sprak hij het vergaderde volk toe. En uit volle borst werd daarna door het koor het plechtige Te Deum gezongen, door den bisschop op den troon was aangeheven. Met den eersten plechtigen zegen werd de indrukwekkende plechtig heid besloten, Om 12 uur bracht Mgr. Meeu wissen een bezoek aan Z.Exc. den Gouverneur, dat ongeveer een half uur duurde. In den namiddag werden de Eerw. Soeurs van Rozendaal, de Eerw. Liefdezusters en de Eerw. Fraters van St. Bonifacius met het eerste bezoek van hun Bisschop vereerd. Een serenade van het militaire muziekkorps op het kerkplein, tegen over de Pastorie gelegen, opgesteld, besloot den gedenkwaardigen dag. Volgens „Stockholms Dagblad" heeft mgr. A. Bitter de vorige maand tot adjunct-pastoor van de kerk van den H. Erik te Stockholm benoemd den heer Braun, van Beverwijk. De H. Congregatie der Riten heeft besloten tot het aanhangig maken van de zaak van don Bosco, die daarmede den titel krijgt van „eerbiedwaardig". Landbouwtentoonstelling. In eene te Den Haag gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw is nu toch be sloten,"^de Nationale en Inter nationale Landbouwtentoonstelling, in September a.s. daar ter stede te houden, te] doen doorgaan, doch daarvan met het oog op het heerschende mond- en klauwzeer te doen vervallen de rubriek vee- tentoonsteling, 3 dagen ingekort. Wrs aanvankelijk deze duur be paald op 1423 September, thans is nader vastgesteld, dat de ten toonstelling zal worden geopend op Maandag 16 September en zal voort duren tot en met Zondag 22 Sept. Het is te betreuren, dat men de veetentoonstelling, die een zuiver nation aal kara k ter droeg en waa rvoor uit alle deelen des lands inchrij «■in- gen waren ontvangen, heeft moeten laten vervallen. Mond- en klauwzeer. De minister van landbouw heeft met ingang van 26 dezer1°. inge trokken zijne beschikking van 9 dezer, voor zooveel daarbij verboden werd het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende diereu en varkens uit, naar of binnen een kring in de gemeenten l.eimuiden, Rijnsaterswoude, ter Aar en Nieuw- veen2°. A. het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit, naar of binnen een kring, omvattende de gemeente Leimuiden, zoomede den Vrieseweg, den Geer dijk en den Nieuwveenschenweg, ook voor zoo ver die wegen zijn gelegen onder de gemeente Rijnsaterswoude, ter Aar en Nieuwveen;B. bepaald, dat wanneer bijzondere redenen afwij king van het sub. A bedoelde ver bod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den betrokken burgemeester, onder de door den districtsveearts te 's-Gravenhage aan te geven voor waarden. (Stct.) Hengsten keuringen. De minister van landbouw heeft bepaald, dat de gewone rij ksnaj aars keuringen van tot dekking bestemde hengsten in 1907 gehouden zullen worden voor Noordholland: op 10 Octo ber v.m. te Schagenop 10 October n.m. te Wieringenop 11 October te Hoofddorp; op 12 October ,v.m. te Texel; op 12 October n.m. te Terschelling. voor Zuidhollandop 30 October te Leidenop 31 October te Rot terdam op 1 November te Dordrecht; op 2 November te Dirksland; Don Lorenzo Perosi. De „Figaro" verneemt uit Rome, dat l'erosi langzaam herstelt van de ernstige ziekte, die hem gedurende maanden allen arbeid belette. Hij woont thans met zijn moeder en zuster op een kleine villa te Pracchina. Zitting van gisteren. Dierenbeul. K. B., 29 jaar, veehaudelaar, Purmerland, gem. Ilpen- lam beeft 16 Juli in de Beemster den paard noodeloos erg wreed ge slagen. Op dien datum lag het op den open- >aren weg in de Midden Beemster. Iet werd vreeselijk mishandeld dooj >eklaagde, door Koppen en nog een mder. Het paard kon niet op, daai iet thgen den boom lag. Toen di car achteruit was getrokken, sprong t paard direct op. Toch w.erd hel sik oogenblik afgeranseld en zelfs, .oen 't paard goed begon te trekken, verd het nog herhaaldelijk geslagen. „Kom jij ook maar eens hier, riepen le beulen tot den verbaliseerenden /eld wachter, dan kan jij ook nog wat krijgen." Deze beklaagde slaat als een groote ruwaard bekend. De beklaagde had een getuige 4 decharge meegebracht, zekeren J. K., die den beklaagde wat trachtte te verlichten. De officier eischt 10 dagen. Verzet tegen de politie. W. K., niet verschenen 27 jaar,vis- scher te Zandvoort, heeft 9 Juli zich tegen de veldwachters H. in 't V. en P* verzet, toen deze hem wilden arres teeren, daar hij dronken was en zich erg lastig aanstelde. Het O. M. eischte 6 weken. Verzet. W. v. d. M., 30 jaar, bierhandelaar te Zandvoort had 1 Juli des nachts half 12 in de Smedestraat aldaar nachtrumoer gemaakt. Toen de politie hem wilde arresteeren, heeft hij zich met geweld verzet. Deze beklaagde staat niet ongunstig bekend. Hij had een huiselijke on- eenigheid gehad, had daar een potje bier opgezet en zoo zonder het te weten kabaal gemaakt. Het O. M. eischte 5 dagen. Blijf van de pol it ie af. B. B. v. d. D., 33 j. smid, had in den nacht van 4 op 5 Juli aan de Barteljorisstraat den agent F. v. K. mishandeld, toen deze een zekeren F. die erg dronken was, wilde opbrengen. F. werd in de Paarlaarsteeg gearres teerd, en toen de agenten in de Bar teljorisstraat waren gekomen, kreeg de agent v.K ineens van den beklaagde een slag. De beklaagde zei zich van 't geval haast niets te kunnen herinneren. De beklaagde had in de Paarlaar steeg aan de agenten reeds gevraagd: Laat dien vent los. Ik zal hem wel meenemen. De agenten deden dit niet. In de Barteljorisstraat werd't verzoek herhaald, 't Verzoek werd natuurlijk niet ingewilligd. En toen sloeg hij erop. De officier eischte 1 week. G. v. d. J., 52 j., arbeider Bever wijk, stond in hooger beroep terecht van 't vonnis van 't kantongerecht. Deze beklaagde is veroordeeld wegens herhaalde dronkenschap tot 14 dagen. De straf was volgens beklaagde wel wat te zwaar. Maar hij was herhaal delijk veroordeeld wegens dronken schap. Na 11 December 1906 is hij niet meer veroordeeld. De officier vroeg bevestiging. J. li. B., bierhandelaar alhier, stond in hooger beroep terecht van een von nis van 't kantongerecht, waarbij hij is veroordeeld wegens het in voorraad hebben van sterken drank (elixer) in zijn café, tot f5 sub. 5 dagen. Het O. M. vroeg bevestiging. Faillissementen. Failliet verklaard: 19 Juli. De Biegelaar, chauffeur, vroeger te Wassenaar, thans te Rotterdam. 23 Juli. C. R. van der Veen, handelaar in brandstoffen te Hoorn, en aldaar handelende onderden naam van R. C. van der Veen. 24 Juli. A. Kan, grossier in manu facturen, handelende onder de firma L. A. Kan Zonen, kantoor hou dende te Amsterdam en wonende aldaar. 24 Juli. De nalatenschap van J. A. Kuypers, in leven bouwman te Papendrechl en aldaar overleden 22 Mei. Vernietigd: het vonnis van 25 Juni, waarbij A. J. Dam, koren molenaar te Strijen, is verklaard in staat van faillissement. Opgeheven de faillissementen van0. H. Catshoek, koopman, laatstelijk te Amsterdam, en van J. J. van den Brink, aannemer, laat stelijk te Driebergen. Geëindigd: door het verbin dend worden der eenige uitdeelings- lijst het faillissement van Th. H. Schepers, bakker te Arnhem. Z. H. dc Paus over de Vakvereenigingen. Wij vinden in de buitenlandsche bladen een brief afgedrukt van den H. Vader aan den katholieken Itali- aanschen sociaal-economischen bond bij gelegenheid van de verkiezing van het definitief hoofdbestuur ge richt, waarin passages voorkomen, die ook voor onze vakvereenigingen van het allergrootste belang zijn ne uauw aansluiten aan hetgeen we in ons hoofdartikel van gisteren meer in het algemeen zeiden. Wij citeeren Maar als gij wilt, beminde zonen, evenals wij dit vurig verlangen, dat uw zoo gelukkig begin zal gevolgd worden door een nog meer voorspoe dige ontwikkeling, dan is het nood zakelijk, dat de godsdienstige geest altoos meer uw werk in al zijn ver takkingen doordringe, verster ke en beziele. Hoewel direct ondergeschikt an het tijdelijk welzijn des volks, noet uwe vereeniging zich niet alleen a-palen tot den beperkten kring der stoffelijke belangen, maar met het tooge doel bezield zijn, mede te wer- icen aan een hervorming van de maatschappij. Daar nu de godsdienst de naijverige tewaarder is van de zedewet, die het tatuurlijk fundament is van de sociale >rde, volgt daaruit, dat om de gedes- irganiseerde maatschappij te reorga- liseren, niets van méér dringende toodzakelijkheid is dan de godsdien stige beginselen in eere te herstellen! Vldüs moet gij, om des te beter aan lie hoogernstige verplichting te vol- loen en ook om aan onze verwachting te beantwoorden, meer en meer het christelijk stempel op de beweging hukken, waaraan gij u gewijd hebt. En aldus doende zult gij niet alleen net algemeen welzijn nastreven, maar ook dat van uwe leden, en voorname lijk zult gij, aldus voor hunne stoffe lijke belangen wakende, er ook toe komen om de belangen hunner zielen atp behartigen. Het is toch van groot belang dat zij in het licht der leeringen van Christus, de tijdelijke zaken op hun juiste waarde zullen weten te schat ten en begrijpen, dat de eeuwige goede ren verre de voorkeur verdienen boven de vergankelijke van dit leven. Aldus en niet anders zult gij u op afdoende wijze kunnen te weer stellen tegenover het voortwoekerende socia lisme, dat, slechts haat koesterend voor het christendom, al verwoestend voortschrijdt, rukkende uit de harten der menschen de hoop op den hemel, en niets anders ten doel hebbend dan het reeds wankelend gebouw der maatschappij omver te werpen. Welke instellingen moet gij vooral in den boezem van uwe vereeniging bevorderen? Uwe vindingrijke liefde zal hier beslissen. Die, welke gij aan duidt onder den naam van vakver eenigingen, komen ons van het groot ste belang voor en wij raden pop nieuw aan om bijzondere zorg te wijden aan hun oprichting en aan den ver deren goeden gang van zaken. Zorg dat allen die er aan deelnemen, door kundige personen behoorlijk zijn voor bereid over den aard en het doel de zer vereenigingen, over de plichten en rechten der christen-arbeiders en over de onderrichtingen der Kerk en de pauselijke bescheiden, welke dear- beidskwestie behandelen. De medewerking der geestelijkheid kan hier veel vrucht opleveren, en de geestelijkheid zal hier op haar beurt nieuwe hulpmiddelen vinden om hair heilige bediening onder het volk meer vrucht te doen dragen. De arbeiders, aldus voorbereid, zullen niet alleen nuttige leden van de vereeniging wor den, maar ook machtige medewerkers van den Priester in de verspreiding en verdediging van de christelijke leer. Deze vereenigingen gaan ons ook daarom ter harte, omdat wij er van verwachten de stoffelijke en zedelijke verheffing voor die arbeiders, die in de noodzakelijkheid verkeeren om nu en dan in den vreemde werk te zoeken en dus zonder eenige bèscher- ming zijn. En wat uwe algemeene inrichting betreft, wij moedigen haar gaarne aan, als er discipline heerscht onder u en gij u onder de hoede der Bisschoppen stelt, die in elk diocees de sociale actie der Katholieken bevorderen overeen komstig de behoeften van plaats en omstandigheden HAARLEM. Gisteren werd door het Prov. bestuur van N. Holland alhier aanbesteed: het maken van eene oever voorziening en het herstellen van het jaagpad langs den grooten Rijksweg der 1ste klasse no. 1 van Amsterdam tot de grensscheidingen der provin ciën Utrecht en Noord-Holland, onder Laren, aan de Noordzijde van de Weespertrekvaart (Keulsche vaart). Ram. f 4000. Laagste inschrijver M. Konings te Amsterdam voor f3549. WATERGRAAFSMEER. Het bou wen van een kerk met toren, enz., voor de Gereformeerde gemeente alhier, is door den kerkeraad opge dragen aan de aannemers J. Kraay Co. te Hillegom; voor f45,000. Een wonderlijk bezoek. De redactie van de „Matin" heeft bezoek gehad van iemand, die onder luidruchtige protesten weigerde zijn naam te zeggen en daarna vertelde, dat hij rijk was, en een wedding schap van 10,000 francs had ge wonnen en deze nu „aan de krant" kwam aanbieden. De man zwaaide bij die woorden een cheque op een Londensche bank door de lucht. Toen hij weer op adem kwam, zeide hij nog dat hij de gansche wereld doorreisde en dus niet wist wie er in Parijs arm of rijk was! >Of de heeren van de krant nu maar zoo goed wilden zijn een paar men schen op te snorren die 10,000 francs konden gebruiken. Uit het verdere onderhoud bleek nog, dat de onbekende rijkaard nog een weddingschap had aangegaan waarbij 20.000 frans betrokken zijn. Misschien dat die de „Matin" ook wel in den schoot gegooid worden. De 10.000 francs werden door de redactie aan de armen gegeven opdat de rijken niet zullen nalaten het beruchte avondblad te lezen. Tegen de weelde. Keizer Wilhelm heeft weer een Kabinets order laten publiceeren, die gericht is tegen de weelderige levenswijze in de offleierskorpsen, thans speciaal die te Hannover. Eenvreeselijkemisdaad Een stoker te Ohligs (Pruisen) zekere Zimmermann, had van eén Italiaan, arbeider op dezelfde fa briek, een horloge en 4 M. geld ontvangen, Zimmerman zou het horloge voor den Italiaan laten maken en de onkosten met dat geld betalen. Doch in plaats daar van stak hij de 4 M, in zijn zak en bracht het horloge naar den lommerd. Om deze verduistering geheim te houden, besloot hij den Italiaan uit den weg te ruimen. Beide mannen waren in de werk plaats, eenigen tijd vóór de andere werklieden zouden komen. Toen de Italiaan bukte om iets op te rapen, sloeg de stoker hem met een 6 pond zwaren hamer op het hoofd Bewusteloos zakte de mishandelde inéén. Daarop vatte de moordenaar zijn slachtoffer aan en wilde het in den brandenden oven werpen. Doch op dit oogenblik kwamen eenige an dere werklieden binnen en verijdel den het schandelijk opzet van den stoker, die de vlucht nam doch zich daarna bij de politie aangaf. Men twijfelde, of de vreeslijk geha vende Italiaan ervan zou opkomen. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD 25 Juli. J. Hetem en W. M. Deppe. C. A. F. H. Speet en M. H. Captein. GETROUWD T T. 25 Juli. W. Wiegant en S. H. Keiler J. v. d. Glas en J. M. M. Bruigom. BEVALLEN: 22 Juli. J. Steffens, geb.Klumper d. 23 Juli. M. de Zwart, geb. Verstraten, d. J. C. Schouten, geb. Brandt, z. S. W. Haverkamp, geb. Geratel, z. 24 Juli. K. Koper, geb. Kraaijer, z fe. Weijbvrg, geb. De Goede z. 25 Juli. G. H. van de velde, geb. Zwerver, d. J. van Biezen, geb- Meijer, z. OVERLEDEN 24 Juli. N. J. Rooijakkers, 21 j, Kam perlaan Slechte toestand van de Maag. Zij die alle dagen of zeer dikwijls aan schele hoofdpijn lijden, hebben iets dat niet in orde is aan de maag! Deze verteert onvolkomen het voed-j sel, en wat niet verteerd is blijft of de maag, gaat daar tot rotting ove" en veroorzaakt eerst walgingen, zuu en oprispingen; deze opeenliooping var vergiftige bestanddeelen in de mac maakt ook dat langzaamaan het bloe beladen wordt met giftstoffen die schelt hoofdpijn veroorzaken. De schadelijke dampen van kolen veroorzaken op de zelfde wijze schele hoofdpijn door ver-I vergiftiging. De Pink Pillen versterken! en zuiveren de maag; zij bevorderen de eetlust en bezorgen een goede vertering. Zij doen ook de oorzar schele hoofdpijn verdwijnen. Wij ge ven hierover de meening van Mejufj frouw Hillechien Zwaan, Kasperpa' no. 9 te Dordrecht. Mejuf. Hillechien Zwaan. „Ik leed sedert langen tijd aan zee! erge schele hoofdpijn en duizelingen! Mijn eetlust was verminderd en had soms vreeselijke maagpijn. Mijj kleur was erg bleek, des nachts slie? ik weinig, ik heb zonder baat yel middelen aangewend. Eindelijk ik van de Pink Pillen gebruik gaad maken die mij uitmuntend genezen hebben." De Pink Pillen zijn onovertroüei| tegen bloedarmoede, bleekzucht, alge meene zwakte, maagpijn, zenuwpijnei. lieupjicht, verschietende pijnen, neu rasthenie. Prijs 1,75 per doos, f9,— per doozen. Verkrijgbaar bij Snabilé, Steil ger 27, Rotterdam, hoofd-depothoude| voor Nederland en Apotheken. Franc toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarler en Omstreken bij PLAATZER VAÏ DER HULL, Jansstfaat 28. 25 Juli. Medegedeeld door H. C. Tombergö en Cd vorige koers. ïïede" South. Pac586 /2 Common Marine. 8 Pref. pref. 2OV2 Comm. Steel 863/4 Topeka 93% 2e pref. Mexican. Common Kansas. 26% Pref. 58 Common Wabash 14 Union144 Southern Rails ~0 /g Car Foundry43% Common Erie 24 /g Missouri 3513/16 Rock Island22% Ontario»'8/< Denver28% Kon. Petroleum 28U Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amer. markt vast. Russen vast. Petroleummarkt prijshoudend. Tabaksmarkt hooger. Mijnwaaxden willig. Geld 6 pCt. 37 51% 72 176 69 693/4 90% 8 21 37l/a| 933/41 27% j 58 !4% 147% 20% 433/4 253/j 36% 2f/J 38 28% 280 37 51% 77 180 691/2 I 70% onder leiding van WILLEM ROIJ AARDS enEDUARD VERKADE Stalles en Frontloge voor bei- avonden f 4,voor iederen avon afzonderlijk f2.50. Parterre f 3.—, voor iederen avon afzonderlijk f 2. Zijloge f 2.50, voor iederen avon afzonderlijk f 1,50. Aanvang 8i/a uur, einde 10 uur. GEEN PAUZE, Kaartenverkoop en plaatsbespp king aan het Bureau van de Schouw burgzaal „DE KROON", alhier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3