DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. i De Bom. Gedf Oude Gracht 120, Haarlem BUITENLAND. BINNENLAND. WOENSDAG 31 JULI 1907. No. 6647, 32"t0 Jaargan Bureaux van Redactie en Administratie: Telefoonnummer 1426. Algemeen Overzicht. Die Amerikanen durven! Gisteren hebben we verteld van den vakvereenigingsleider Haywood die (hoogstwaarlijk juist door de pressie van de vakvereenigingen en door de macht waarvan deze misbruik maken) is vrijgesproken van de beschuldiging, medeplichtig te zijn aan tal van moorden. Welnu, de socialisten, die Hay wood nu als een martelaar vierden hebben besloten hem nu ook candidaat te stellen voor het presi dentschap der Republiek, tegenover Roosevelt! 't Idéé is toch zoo Amerikaansch, als je maar bedenken kunt! Een op 't kantje af-vrijgesproken moordenaar, of althans iemand, op wien zeer ernstige suspicies dien- opzichtens rusten, te bevorderen tot het Staatshoofd van een wereldrijk! Je moet maar durven! Natuurlijk hebben de socialisten geen kans, eenig candidaat tot pre sident gekozen te krijgen, en in geen geval dezen ex-beschuldigde. Maar teekenend voor hun ma nieren is dat toch. En tevens bewijst het, hoe ook déér eigenlijk heel de socialistische aotie niet gericht is op verbetering van toestanden, als wel op persoon lijke kwesties en faveurtjes en per soonlijk gedoe! Overigens kan men er zeker van zijn, dat het curieuse jury-vonnis tegen Haywood door de socialisten ook elders dan in Amerika danig zal worden geëxploiteerd! Onder ons Binnenland hebben we vandaag een berichtje dat heel leuk spreekt van het „eerste wer kelijke resultaat" dat de Vredes conferentie in den Haag nu staat te bereiken. 't Eerste! Veel moed geeft dat niet! Ook in het buitenland is men over de resultaten dezer conferentie dan ook allesbehalve tevreden Vooral de Engelsche regeering, die nogal van plan was grootsche dingen als de beperking van legert uitrustingen enz. erop te brengen, kan haar spijt niet verhelen. In Engelsche bladen lezen we al dat het Engelsche departement van buitenlandsche zaken er niet tevre den over is, dat de Haagsche con ferentie met het oog op vele nog niet opgeloste kwesties, niet het voorstel betreffende de vermindering der oorlogstoerustingen in behande ling wil nemen. Engeland zal en dat is nu natuurlijk de booze bedreiging! een zuiver lijdelijke houding aan nemen als het bij de afgevaardigden niet meer sympathie ontmoet. De admiraliteit zal dan doorgaan met den tot dusver met opzet ver traagden bouw der groote schepen.... 't Laatste doet de deur toe Ja, daar zal het dan ten slotte wel toe komen moeten. Behalve een beetje Roode Kruis- verbeteringen schijnen ook de ande re „groote dingen" door de confe rentie maar heel kalmpjes op zij te worden gelegd. Althans: gisteren vroeg het par-j lementslid Dilke in 't Lagerhuis aan minister Grey of er eenig voor uitzicht bestaat, dat de conferentie: in den Haag het eens zal worden over een nieuw verbod betreffende het bezigen van ontp'ofbare stoffen uit luchtschepen, en zulks ter ver vanging van het tijdelijke verbod: ter zake, dat thans komt te ver vallen. Grey antwoordde hierop, dat hij; hoopte dat dit onderwerp door de conferentie zal worden behandeld. Wij zullen zeide de ministen er ons over verheugen als wij kunnen bijdragen tot het sluiten van een overeenkomst die daarop neerkomt Men ziet hetzoo vaag mogelijk Over het pas ontdekte komplot tegen den Czaar en andere hoog- geplaatsen in Rusland vinden we nog een en ander in de bladen. Het totdusver ingestelde onder zoek heeft aan 't licht gebracht, dat een groep revolutionnaire so cialisten een gansche reeks van politieke moorden besloten had. Ter dood veroordeeld waren o.a. de militaire procureur Pallof, com mandant von der Launitz, minister Doernowo en de grootvorsten Wla- dimir, Alexandowitsj en Nikolaas Nikolajewitsj. De reeks vaii moor den zou met dien op den Czaar bekroond worden. Reeds na de vermoording vat) Pflaof echter kwam de politie den daders op 't spoor. Er werden groote bommenwerkplaatsen ont dekt, alsmede een gewichtige brief wisseling, die veel bijzonderheden omtrent het komplot aan liet licltl bracht. De samenzweerders deden all< moeite, om zich goed op de hoogt» te|! stellen van hetgeen ten Ilove gebeurde en omtrent alle personen uit de omgeving van het Hof. De zoon van een postbeambte ver spreidde onder de soldaten van de wacht brochures en vroeg hen uit over allerlei zaken van het Hof, ter wijl in Tsarskoje Selo en Peterhof een groep goedgekleede heereu en da mes op opvallende wijze aanraking zocht met de paleiswacht zoowel als met de hofbeambten. Vooral op Tsarskoje Selo werd nauwlettend gespionneerd en de tijden, waarop de ministers het paleis binnenkwamen en verlieten, werden nauwkeurig uitgevorscht. Aan de soldaten van de paleiswacht werden groote sommen geboden voor inlichtingen omtrent het juiste tijdstip, waarop de minister-presi dent zich naar het paleis begaf. Anderen waren intusschen doende met het park te inspecteeren, waar de keizerlijke familie wandelingen placht te maken. Ook werd er moeite gedaan om den zoon van den postbeambte een betrekking aan het Hof te be zorgen. De politie hield een tijdlang de samenzweerders scherp in het oog om allen te ontdekken. Bij een huiszoeking vond men een verzameling wapens, dynamiet en een gedetaillee; d plan van Peter hof, Gatsjina en Tsarskoje Selo, met uitgebreide opgave van de paden, waar de Czaar zijn wande lingen placht te doen. Er zijn in 't geheel drie en twin tig personen in hechtenis geno men, De veelbesproken samenkomst tusschen Czaar Nicolaas en keizer Wilhelm krijgt een staatsbeteekenis door de aanwezigheid van de weder- zijdsche ministers van buitenland sche zaken. Vermoedelijk vindt de ontmoeting plaats Zondag en Maandag a.s. bij Hela, nabij Danzig, aan boord van de „Hohenzollern" waarbij de Czaar des keizers gast zal wezen. Bijzonderheden worden te St. Petersburg niet losgelaten, voordat de Czaar de Russische wateren veilig ep wel heeft verlaten De keizer komt reeds Donderdag a.s. te Swinesmunde terug van zijn reis naar 't Noorden en onmiddellijk zal bij den rijkskanselier ontvangen, die een tij»! lang te Berlijn heelt vertoefd en eerst na de keizerssamen komst zijn vacantie te >orderncy kunnen hervatten. De Japanners zitten, in Seo» 1 niet stil Reeds zijn alle versterkingen van de twaalfde brigade aangekomen en nu is de bezetting ,van de hoofdstad van Korea naar het nieuwste plan, een voldongen feit De Koreaansche troepen zijn te Seoel aan 't muiten gegaande politie werd aangevallen, zeven Japansche huizen werden vernield, zes Japanners werden gewond en vele anderen verjaagd, maar dat is nu uit en markies Ito voert een streng bewindffiij belastte den opperceremoniemeester en den groot zegelbewaarder met een volledige hervorming van het hofwezen bin nen drie maanden, op straffe van traktementsinhouding, wanneer de zaak niet tijdig in orde komt Dat is je ware I Het heet, dat de afgetreden keizer nog Dinsdag 1.1. een poging aan wendde om een afgezant in 'tge heim naar Duitschland te doen vertrekken 1 Maar dat lukt hem ook niet meer. De ex-Keizer zal, zegt men, te Sjanghai gaan wonen. Nieuwtjes in drie reg is. Koning Eduard gaat 13 Aug. op reis14 ontmoeting met Keizer Wil helm, 15 idem met keizer Frans Josef. De kroonprins van Portugal is op zijn Afrikaansche koloniale reis nu te Lourenzo-Marquez aangekomen. Raisoeli, de Marokkaansche roo- ver, schijnt, nu hij zijn zin niet krijgt, Mac Lean met den dood te dreigen. Nader wordt gemeld, dat de jury- deden in 't proces-Haywood 21 uur achtereen hebben beraadslaagd Lord Cromer krijgt zijn 50.000 pond. Het Engelsche Lagerhuis heeft 't gisteren na lang praten toegestaan. Uit deptaatscourant. H. M. de Koningin heeft den hr. Andrew Carnegie henoemd tot groot officier in de Oranje-Nassau-Orde. Bevorderd is met ingang van 1 October tot bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat 2e klasse C. H. B. Tollenaar, te Haarlem, thans burcelambtenaar van den Rijks waterstaat 3e klasse. Stbl. no. 224 bevat een Kon. Besl. van 16 dezer, waarbij aan de Vereeniging der Zusters van Liefde, gezeteld te Venray, vergunning wor»lt verleend op een terrein in de gemeente ^enrayj.'eeffi'gesPcht voor krankzinnigen (op* te richten. Het Vredespaleis. Op het terrein van „Zorgvliet" achter het voormalig Paleis Buiten rust, had gisterenmiddag de plech tigheid plaats van de eerste-steen- legging voor het Vredespaleis. De talrijke genoodigden, dames en heeren, begaven zich door het ge bouw van „Buitenlust" naar het terrein. Daar was volgens de ont werpen van onzen stadgenoot, den heer Van der Steur, een reusachtig amphitheater gebouwd, waartegen over, op een verhevenheid, zich een nisvormige muziektent bevond, waarvóór een estrade met enkele treden. Amphitheater en muziek tent waren versierd. De muziektent was inwendig in blauwe kleur gehouden. Het geheel bood een zeer feestelijken, harmo- nieuzen aanblik. In de open ruimte tusschen am phitheater en muziektent zweefde 40 centimeter boven zijn voetstuk aan een katrol, bevestigd aan een heistelling, het zware granietblok, bestemd om den sluitsteen te vor men van het Vredespaleis. Plet opschrift, in vergulde letters op den grijzen steen aangebracht, luidde als volgt: pact De beteekenis dezer Latijnsche woorden is: „Aan den Vrede door het Recht te bevestigen, heeft de mildheid van Andrew Carnegie dezen tempel gewijd. De ruim 1150 genoodigden von den hunne plaatsen in het ruime amphitheater. De bovenste rij in het amphithe ater was gereserveerd voor de exe cutanten bij de plechtigheid. Drie der middenvakken werden inge nomen door de leden der Vredes conferentie met hunne dames; de voorste rijen door de eerste gede legeerden. Een ander middenvak, tegenover de muziektent, was be stemd voor leden der Hofhouding, waarachter de pers haar zitplaatsen had. Daarnaast kwamen de plaat sen voor Regeering en Kamerleden, terwijl het uiterste vak links werd bezet door het corps diplomatique het uiterste vak rechts door het Gemeentebestuur, alsmede door de verdere genoodigden van het be stuur der Carnegiestichting. In de muziektent had een ge mengd koor plaats genomen van ongeveer 200 personen, begelei door het Philharmonisch Orkes onder leiding van den heer Hem Viotta, directeur van het Koninl lijk Conservatorium voor Muziek. Het statige „Alleluja", van Hai del, het liefelijke „Benedictus qi venit in nomine Domini", va Beethoven, maakten een machtige indruk. Toen de laatste tonen van h< „Benedictus" waren weggestorzer betrad de voorzitter van den Raa van Beheer der Carnegiestichting Jhr. Mr. A. P. C. van Karnebeek de estrade, tot het uitspreken eenei rede in de Fransche taal, waaraai het volgende ontleend is: Indien ooit een wijdsche uit drukking geoorloofd is, dan schijn het, dat deze plechtigheid in d» epen lucht, waaraan gij wel wil deelnemen, een wereldgebeurtenis mag genoemd worden. De groothartige mensch, wiens naam op dezen eersten steen ge beiteld is van het gebouw, dat aar zijn mildheid is te danken, kar met recht trotsch zijn op den in drukwekkenden stoet van getuiger die zijn bijeengekomen tot het bij wonen van de inleidende handeling voor de verwerkelijking van de edele gedachte die hem bezield heeft. Tot ons groot leedwezen kan hij hier niet zelf tegenwoordig zqn maar hij heeft ons doen weten, dat hij op dezen dag met ons zou wezen met hart en ziel. Wij be groeten hem, wij danken hem door de gedachte die in dezen oogenblik uitgaat naar Andrew Carnegie in zijn Schotsch „home". Men heeft aan dit gebouw den naam gegeven van Vredespaleis, omdat het onder zijn dak zal her bergen den voornaamsten arbeid van de Eerste Vredesconferentie, dat is te zeggen: Het Permanente Hof van Arbitrage. Spr. ging nu in het kort de ge schiedenis der stichting na. Ten slotte zeide de heer Van Karnebeek Het zal het Paleis van Interna tionale Justitie zijn, gegrondvest op de behoefte van elke beschaafde gemeenschap om de regeering van hel recht in de plaats van het ge weld te stellen. In dit paleis, dat voor alle Staten gelijkelijk openstaat, zal geen sprake zijn van sterkere of zwakkere. Geen ander wapen dan het Zwaard der Gerechtigheid zal in de weegschaal gelegd worden. Het paleis is dus gewijd aan het kweeken van vrede door recht en FEUILLETON. Hij had den drager van den helm na- Neem hem weg! riep mevrouw Du BIK HMffiïMStlE CflBMKI ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Haarlemfl.20 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,65 Afzonderlijke nummers0.05 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regelsf0.60 (contant) f0.60 Elke regel meer0.10 Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie 4 contant. JUSTITIA I'IRMANDAK II ANC AEDEM ANDREAE CARNEGII MUNXFICENTIA DEDICAVIT Ik zal den lezer niet naar de wallen bringen, maar alleen naai- het huis van mijn ouden vriend Dutailly, een rijk fa brikant van chemicaliën, de echtgenoot eener uitmuntende vrouw, de vader eener bekoorlijke dochter, een bekwaam fabri kant, een goed vaderlander, kortom de beste man van de wereld. Verrast door de insluiting van Parijs, toen hij zijn koffers gepakt had om de stad te verlaten, werd hij getroost door de overtuiging, dat de stad het geen week zou uithouden. Mevrouw Dutailly had zoo'n grooten voorraad levensmiddelen opgedaan, dat de Dutailly's niet van lion- fer zouden zijn omgekomen, al had het eleg drie weken langer geduurd. Ze had bovendien in haar tuin een koe, kippen, zelfs een varkeD, dat drie maanden latei- zijn gewicht in goud waard was. In de maand October zegenden wij haar. Ik vooral, daar er Donderdags en Zondags een plaats voor mij werd vrij gehouden aan hun tafel, waardoor ik werd schadeloos gesteld voor de ontbe ringen van de rest van de week. Ik was niet de eenige, die in hun gast vrije woning werd ontvangen. Nog iemand kwam er geregeld: de jonge Anatole Bri- chart, die hoopte eens de schoonzoon van Dutailly te worden. Deze bedaarde, ern stige en bescheiden jonge man had de dochter van zijn patroon zeer lief, en Gertrude was niet ongevoelig voor zijn genegenheid. Zonder dat er een woord gesproken was, werd door de Dutailly's het huwelijk der jongelieden goedgekeurd, maar de oorlog deed het uitstellen. Brichant deed zijn plicht in het leger nauwgezet, zooals hij alles deed, maar zonder geestdrifthij verafschuwde dit beleg, dat zijn geluk in den weg stond en maakte aanmerkingen op ée verdediging, wat DvMkilly die een aanhanger was van generaal Trochu, ont stemde. Daar kwam nog iets bij. De „Temps' gaf toen een reeks artikelen uit, waarii. de militaire operaties door een schrijve: uit de provincie naar eigen vinding wer den voorgesteld. Dutailly nam dit ernstig op. Hij plaatste zijn vlaggetjes op de kaart, op de punten die door den correspondent van do „Temps" waren aangewezen, volg de de niarschen en tegeninarschen en voorspelde na korten tijd besliste over winningen voor de Franschen. Brichanii die er niet aan geloofde, waagde liiei, tegen te spreken. Dutailly werd opgewon den en boos. Ik kwam tusschenbeide om een eind aan het gesprek te maken, maai de gastheer was niet getroost, want Bri chant benam hem de overwinning. De tegenwoordigheid van een nieuwen gast maakte de zaak nog ingewikkelder Ik was heel verbaasd, toen ik op een avond mijn plaats naast mevrouw Dutailly ingenomen zag door een vreemdeling. Hij. droeg kapiteins-epauletten op zijn won derlijk costuum. Monsieur Robillard, stelde meneer Dutailly hem mij voor. Voor ik de soep op had, had ik mijn oordeel over den heer Robillard reeds ge vormd. Ik vroeg mij af, hoe die man hier aan huis kwam. Mevrouw Dutailly vertelde mij, dat ze op den Boulevard Poissonière was geval len. Robillard had haar opgeholpen en half bewusteloos naar een apotheek ge dragen. Uit dankbaarheid liad ze hem ten eten gevraagd. Hij was geen dwaas. Hij werkte in een groote kolenzaak, waarvoor hij veel moest reizen en hield ons bezig met zijn reisverhalen. Mevrouw Dutailly luisterde er met ge noegen naar, Dutailly evenzeer, maar Getrude geloofde er niet veel van. Anatole voelde zich heelemaal niet op zijn gemak in tegenwoordigheid van dezen held. Ik ging na de koffie weg, daar ik het gebluf niet langer kon aanhooren en ik hoopte den man nooit weer te zien. Die hoop werd echter niet vervuld. Den vol genden dag vond ik hem er weer; hij kwam er geregeld. De Dutailly's waren geheel onder zijn bekoring. Anatole viel r geh -el bij in het niet, vooral toen hij na een gevechi met een wond in den arm terugkwam Hij vertelde over den strijdden doo< van Baroche, die naast hem viel; de over gave en den terugtocht; het droevig eind» van een dappere verdediging, maar hij was er zoo verslagen door, dat de kapitein hem als een lafaard beschouwde. Met edele verontwaardiging vertelde hij dat, als hij er met zijn troepen geweest was, het gevecht anders zou zijn geloopen. en Hij gaf een beschrijving van wat hij zou hebben gedaan, die de Dutailly's met bewondering vervulde, terwijl niemand dan Gertrude oog had voor Anatole. Den volgenden dag had deze koorts, en eenige weken moest hij het bed houden. De kapitein maakte van die gelegenheid gebruik om Gertrude het hof te maken en haar ouders werkten hem niet tegen. Op den dag, waarop Anatole hersteld, maar magerder dan ooit aan tafel terug kwam, waren Gertrude's oogen rood, en ze had dien dag ruzie gehad met haar moeder, die meer dan ooit met Robillard was ingenomen. Ik vond het tijd om de arme kinderen te helpen. Het was de laatste Zondag van het jaar, en dus spra ken we er over, hoe we nieuwjaar zouden vieren. Ik zal natuurlijk een surprise maken van mijn geschenk aan (mevrouw Dutail ly, riep de kapitein. Dit bracht mij op een gedachte. Dutailly verwelkomde ons hartelijk op nieuwjaarsdag. Anatole bracht een konijn mede, dat hij in een net gevangen had, een tam konijn, dat tot zijn wilden staat teruggekeerd was. De kapitein bracht voor mevrouw Du tailly een grooten zak marrons glacés mee in een Duitschen helm. Lieve mevrouw, zei hij glimlachend, ik zou u gaarne het hoofd van den eige naar van den helm hebben aangeboden. Watriep mevrouw Dutailly vol bewondering, heeft u hem gedood Om u deze doos bonbons aan te bieden. Ik mag wel zeggen, dat niet ieder tot zoo iets in staat zou zijn. Ik zal u vertellen, hoe het gebeurd is. gegm-n, verrast en verschrikt en in een gevecht van man tegen man had hij hem verworgd om de aandacht van den vijand niet te trekken door het afschieten van een revolver. Jk kan niet zoo'n blijk van dapper heid geven als de kapitein, zei ik, maar ik heb toch ook een verrassing, die er echter nog niet is. We zullen maar wach ten tot na het eten. We zetten ons aan tafel en het maal was heel vroolijk. We dronken koffie en hadden juist onze sigaren aangestoken, toen een artillerist mijn geschenk kwam brengen. We gingen naar de kamer, waar het voorwerp in een papier gepakt op tafel lag. Wat zou dat zijn vroeg mevrouw Dutailly. Maak bet niet open, mevrouw, het is een bom. Een bom Dutailly heeft dikwijls zyn wensch te kennen gegeven om een echte bom te hebben, en mijn vriend Roland, aan voerder van een batterij zond er mij een, die bij het vallen niet was ontploft. Onder het spreken maakte ik het papier los. De bom kwam te voorschijn, akelig dreigend. Is die nog niet ontploft vroeg me vrouw Dutailly angstig. Wees maar niet bang, we spraken af, dat Roland mij een leege bom zou zenden. Hier is mijn brief. Ik maakte een brief open, die aan de bom was vastgehecht, maar bij den eersten regel drukte mijn gezicht verbazing, daarna angst uit, want iedereen nep: Wat is er? Luister, zei ik. „Beste vriend, Ik zend je de g»ivraagde bom. Maar het was niet mogelijk iemand te vinden, die haar kon ontladen. Laat hem naar de wapenfabriek bij de opera brengen, daar zal men het voor je doen. Wees vooral voorzichtig. De kleinste schok kan den bom doen ontploffen Kreten van schrik deden mij zwijgen. tailly. Het is vreeselijk, die bom in myn kamer. Ik stak mijn hand uit. Raak hem niet aan. Houd u bedaard, de artillerist, die hem gebracht heeft, zal hem verder brengen. Die is al weg, sprak de bediende, die bevend aan de deur stond. Nieuwe uitroepen. Dan zal ik Ik verbied het je! riep Dutailly. Je bent niet sterk genoeg om hem dat heele eind te dragen. Je zult hem op de trap laten vallen. Mevrouw Dutailly klemde zich aan mij vast. Doe het niet, het is te gevaarlijk Dit moet een soldaat, een krachtig soldaat doen, zei Dutailly, gelukkig dat de kapitein hier is. Ik? zei de kapitein? Ja, u is zoo sterk als een Turk, u kan zoo iets doen. U speelt met kogels en bommen als een schooljongen met knikkers en voetballen. Vergeef mij zei de kapitein doodsbleek, kunt u niet wachten tot morgen, om hem te laten wegnemen? Wat! riep mevrouw Dutailly, tot morgen Ik zou vannacht geen oog kun nen toedoen Anatole zei daarop kalm Ik zal de bom wel wegdragen. Dutailly hield hem tegen. 't Is te gek, jongen, je bent net hersteld van je wond. Wou je 't huis doen springen? .Dit is heusch geen werk voor een zwak man, zei ik. De kapitein kan het doen, zei Du tailly, in hem heb ik vertrouwen. Haast u, kapitein, neem het monster en bevrijd ons van die nachtmerrie. De kapitein voelde, dat hij er in zat, maar hij liet zich niet zoo gauw uit het veld slaan. Zeker, zei hij glimlachend, dat is mijn recht. Maar ik vind het gevaarlijk om er mee te loopen. Het is glad en een enkele verkeerde stap kon tien mensch en dooden. Ik zal dus een rijtuig moeten nemen. Een rijtuig, zei Dutailly, nu! Ze worden haast alle gebruikt voor de am bulances. Ik weet, dat generaalJSmith in Hotel Brabant eet en zyn rijtuig daar staat te wachten, zei de kapitein. Ik zal hem vra gen, of ik het even gebruiken mag. Bin nen tien minuten of een kwartier ben ik terug. Haast u, als 't u blieft, zei mevrouw Dutailly, of ik zal het niet overleven. Ik zal hollen, mevrouw. De kapitein trok zijn jas aan en ver dween. Aan de manier, waarop h(j de trap alliep, kon men zien, dat hij gehaast was. Ik ging naar de kamer terug, waar allen in angst zaten. Ik zou hem zoo gemakkelijk hebben kunnen wegbrengen, zei Anatole. Stil, antwoordde Dutailly, verbaasd over den moed van den jongen man. Het is beter, dat de kapitein het doet. Als hij maar niet te lang wegblijft, zuchtte mevrouw. Hij zal er den tijd voor nomen, zei rekenen, Hij ik vroolijk, daar kunt u zal nooit terugkomen. Zal hij nooit terugkomen Zeker niet. De weg naar Intel Bra bant is rechts; hij gil g iinks en vlug ook. Wat bedoelt u? Ik wou zeggen, dat de kapitein een bedrieger is, en ik ben blij, dat ik door middel van dit werktuig, een eind in b gemaakt aan zijn pocherij. Daarbij nam ik een album en s'oig daarmee op de bom, die in duizend si uk ken vloog, waarbij allerlei b-kkei-m en op den grond vlogen. Een hartelijk gelach volgde op deze uitbarsting. Drie maanden later w.rd het huwehjk tusschen Anatole en Gertrude besloten. Van den kapitein werd nooit meer iets geboord. E I N DE.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 1