f Kerknieuws. Kunst en Letteren, 385ste Staatsloterij. Amsterdamsche Beurs. t§ge- Rechtzaken. id- nd ïen •en aal - ng of- van )ts. ht- or- fene tPe kameraden van den jubilaris "onken hun kameraad een tafel en je8t°elen en een paar candelabres en Maatschappij gaf hem een cadeau u couvert. Bij de posterijen is de commies telegrafie 2e kl. A. v. d. Ham 'Joelijk belast met 't beheer van het JljPCst- en telegraafkantoor „Plein" ^e klerk 2e kl. Hellendal is met ^gang van 1 Aug. verplaatst van aastricht (telegraafkantoor) naar hier i begraaf kantoor). Naar wij vernemen is door het K. Metaalbewerkers-secretariaat in 1^118 land tot gesalarieerd propagandist jenoemd onze stadgenoot de heer C. Kuip er, voorzitter van St. Eloy, •JMerafdeeling van den Ned. R. K. °lksbond. Jubilé. Heden is D. Folkerts, °)®taaldraaier aan de Centrale Werk- a ats der H. IJ. S. M. 25 jaar bij de "taatschappij in dienst. Tal van atten ds zijn den jubilaris op dezen heu glijken dag aangeboden. L Bilderdijk-Commissie. Ook ke Beer jhr. A. W. G. van Riemsdijk Leeft zitting in de Commissie, die zich >er' doel stelt in Amsterdam een Bil lijk- museum te vestigen. Vereeniging „Haerlem". i ^ij ontvingen het Jaarverslag vereeniging „Haerlem" over Het Bestuur wil trachten 't leden kl der vereeniging belangrijk uit 6 Breiden en roept daartoe de hulp der leden en andere begunstigers er vereeniging. He donateurs, leden en begunsti- fecs hebben steeds vrijen toegang ,°1 de ledenvergaderingen, voor- B'achtavonden en kunstbeschouwin- Zij kunnen deelnemen aan de ekcursies der vereeniging en de Begaven der vereeniging tegen ver hinderden prijs bekomen. Wat de werkzaamheden, enz. de- hc vereeniging aangaat, hierom- *eöt ontleenen wij aan 't Jaarver- s'ag het volgende De belangstelling der leden in de Jhreeniging blijft steeds zeer groot. Bn toch neemt 't ledental niet noe menswaardig toe. Hier moet hoofd zakelijk geldenHet onbekend maakt "nbemind. En toch, hoeveel wordt jloor de vereeniging niet gedaan om Baar doel te bereiken. Ook dit jaar werden weer kunst- Beschouwingen gehouden uit den Medelijken atlas, die zeer druk be kocht werden.Men bezichtigde de tee- keningen en prenten van gezichten hit de omgeving. Het archief heeft hog een groote collectie, zoodat er °ok voor volgende jaren overvloe dig is. De vereeniging gaf uit: „de hui dige stand van het Costervraagstuk" V. de hand des heerenMr. R. Fermin rijksarchivaris van Zeeland; in dat Boekje wordt een beeld gegeven Van de uitvindingskwestie, vooral lüet 't oog op de jongste belang rijkste resultaten. Ook dr. H. Brugihans, hoogleer aar aan de Universiteit te Amster dam, heeft 13 November een voor dracht over het onderzoek van dit Vraagstuk gehouden; "bij een andere Voordracht behandelde ds. J. Craau- dijk „Eenige mededeelingen om trent het kasteel en de heerlijkheid Haarlem bij Heemskerk." Deze voordracht, in druk uitge geven, werd gratis onder de leden Verspreid. De heer Gonnet gaf een studie over Haarlem's oudsten ge schiedschrijver Samuel Ampzing. Dit alles werd den leden in 't Winterseizoen gegeven. Doch ook in den zomer zat de vereeniging niet stil. Op 7 Juli werd een excursie ge houden naar 't kasteel Haarzuijlen, die bijzonder in den smaak viel en Waaraan een 55 heeren en dames deelnamen. Nog werd bezichtigd het fraaie huis Spaarne no* 13, daartoe in de gelegenheid gesteld door den heer jhr. Repelaer van Spijkenisse. Voor de uitgaaf van den monu mentalen arbeid van den heer v d. Steur, den geillustreerden gevel catalogus, werd een subsidie van f250 ontvangen van de provincie Noord-Holland. Thans wordt de laatste hand aan 't werk gelegd. Met het afdrukken kan evenwel nog niet begonnen worden, daar ook de heer C. J. Gonnet zijn me dewerking zal verleenen door bij de gebouwen eenige historische bij zonderheden te vermelden. Het bestuur hoopt evenwel den gevel catalogus in het najaar te doen verschijnen. In 't afgeloopen jaar werden de heeren de Breuk, Gonnet en De Vries van Doesburgh allen bij ac clamatie herkozen. Op 1 Januari telde de Vereeniging 219 leden. Onze Sint Bavo. In de „N. R. Ct." komt een karak teristiek voor over onze Sint Bavo- kerk, dat spreekt van hooge waar deering voor den bouwmeester en zijn kunstwerk. Al is de schrijver (die het stuk niet teekent) het niet eens met den stijl van onze Kathedraal, die hij een overgangsvorm vindt naar een eigen „nationalen" stijl die komen moet, toch acht hij de St. Bavo-kerk een bouwwerk van buitengewone schoon heid. Wij nemen een klein brokje uit zijn opstel over: ter kenschetsing: „Groote en kleine, half doorsneden spitse koepelvormen, booggalerijen, en regelmatig voortlo opende ramenreek- sen, die door een zeker nobel zelfde lijnen-beweeg in het met sculpturen overspreide geheel een niet falende harmonie" scheppen; geleidelijkheid in hoogte-opklimming der verschil lende gedeelten, de krans van kapel len om het kooreind met de verbin dende lijnen van contreforten hierin overgaand, het koor in hoogte weinig ermee verschillend, vervloeiend met het middenschip, dat de beide zijbeu ken, met horizontale dakafsluiting onder zijn dak schijnt te ressorteeren: een complex van bouwvormen, nauw verbonden, uit elkaar verrijzend, een veelheid, vereenigd door een eenheid van zinnebeelden., in uitgehouwen steen, naar zelfde orde aangebrachte symbolen en de speelsche vormen van ronde torentjes als zuilen verrijzend. „Een innige opgroei van sobere lijnen, waaruit harmonisch de door vier torentjes weer geflankeerde koe pel zich heft uit het snijdingspunt van middenschip en kruispand ver rijzend. „Een koepel, die de ideële gedachte van het ten hemel streven, welke die van een kerkgebouw is, op gelukkige origineele wijze vertolkt in het deco ratieve lijnen-beweeg van het granaat appelmotief, dat zich om den koepel slingert, eindt in 't kruis, de mogelijke botheid van den vorm verfijnend en in zijn schuine lijnen die niet direct het kruis tegemoet streven, met zijn exo tisch tintje ook heerlijk zich vereen zelvigt met den geest van het monu ment, dat in geen enkelen vorm van het fel willende gewaagt maar van het strak-bewogene, het vorstelijk bedwongene." Op den verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder komt ons Brongebouw natuurlijk wêer flink vosr den dag. En wel, zooals gewoonlijk, met een groot Concert, gevolgd door schitterend vuurwerk. Laten we hopen, dat het weer Vrijdagavond wat mee werkt en velen naar het Fredrikspark zullen opgaan, o*n van het fraaie schouwspel te genieten 1 De Zomerspelen. Na alles wat we vroeger hebben geschreven over de uitnemende kunst- praestaties van de artisten die het ondernamen, een brok Middeleeuwsch- Nederduitsche literatuur aan ons moderne publiek voor te zetten, na dat alles kunnen we over de opvoe ringen van „Lanseloet" en „Elcker- lyc", gisteren en eergisteren gegeven, het zwijgen doen. Te constateeren, dat het publiek met aandacht en piëteit ook ditmaal de schoone woordkunst, sobere actie en de stijlvolle vertooningen in haar geheel heeft gevolgd, zij voldoende. Jammer genoeg was ook ditmaal de schouwburgzaal van „De Kroon" niet zoo bezet als wij het hadden ge- wenscht: het slechte weer doet ook ongetwijfeld te dezen opzichte zich gelden Het Kruisverbond. Een alge- meene ledenvergadering van het „Kruisverbond" is uitgeschreven tegen Dinsdag 13 Augustus. Wij vernemen nog, dat door de propagandisten van het Kruisverbond a.s. Zondag na alle H.H. Diensten voor de Katholieke kerken „de Volksvriend" zal worden rondgedeeld. Moge dat propaganda werk succes hebben. Het Mond- en Klauwzeer. Het mond- en klauwzeer te Haar lemmermeer, Haarlemmerliede en Sloten breidt zich aldoor maar uit. Het is door deze uitbreiding totaal niet meer mogelijk de bewaking door politie en burgers te doen geschieden. De posten zullen dan ook worden ingetrokken. Kantoor voor vaste goederen De vereeniging kantoren voor vaste goederen in Nederland „Neerlandia" hield Zondag te Arnhem haar alge- meene vergadering onder voorzitter schap van den heer J. W. G. Droste alhier. Contróle van Rijkslandbouw proefstation. Ook de firma J Gentrup alhier heeft haar handel in meststoffen onder openbare contróle der Rijkslandbouwproefstations ge steld. Concert in 't Groot Bad- h u s. Hedenavond wordt te Zand- voort in 't Groot Badhuis weer een veelbelovend Concert gegeven door 't orkest vanj| 't Concertgebouw te Am sterdam. Het programma is speciaal saam- gesteld uit de muziekdrama's van Richard Wagner. Concert in de kazerne. Gis teravond gaf de stafmuziek van het 10e een concert op de achterplaats der kazerne onder directie van den heer Rap, kapelmeester. Pleziertreinen trek k e n Of die goedkoope treinen ook reizigers trekken I Gister reed er weer een van Amsterdam, Halfweg en Haarlem naar den Haag, Rotterdam en Dordt. De trein vervoerde niet minder dan 40 tweede klasse passagiers en 400 derde klasse. Nog een Cinematograaf. We worden in de eerstvolgende da gen wel overstroomd door de Cine- matografen, Bioskopen en hoe die wondere toestellen, die 't leven foto grafisch weergeven (en zelfs vaak door de fantasie der opnemers méér dan 't leven I) ook heeten mogen. Althans: behalve de groote Bioskoop van Albert frères, en de voorstellingen gedurende de kermisweek in onzen Schouwburg aan den Jansweg, krygen wejjvan Donderdag- tot Zondagavond nog een voorproefje van zulke voor stellingen door een andere onderneming die ook den naam Pathé frères voert. Daar we gevoegelijk kunnen aan nemen, dat mededinging in zulke gevallen aan het publiek en ook aan de qualiteitder vertooningen ten goede komt, kunnen we ook van deze laatste onderneming ongetwijfeld het beste verwachten Soember Ajoe. De St. Ct.bevat de statuten der Cultuur-Maatschappij „Soember Aioe" van hier. N. O. G. De sub-commissie voor Haarlem en Omstreken van het Nederl. Onderwijs-genootschap is saamgesteld als volgt: H. J. Overbeek, J. de Koek, S. H. v. d. Luft J. D. Franse en S. D. Koodenburch, allen alhier. Begrafenis. Gisteren is met mili taire eerbewijzen begraven 't stoffelijk overschot van den heer L. J. Hopaf, in leven opzichter (adjudant) bij de Genie. Op 't kerkhof speelde de stafmu ziek treurmarschen van Chopin. Bij het graf werd niet gesproken. Haarlem en de Utrechtsche Bondsfeesten. Tal van Haarlem mers namen te Utrecht deel aan de feesten van den A. N. W. B. Daar hebben zich in Hotel Midden hoeve van den heer J. J. Montagne die hier welbekend is, tal van Haar lemmers vereenigd, ook daar is 't Hoofdbestuur verwelkomd door den voorzitter der Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer. Een nachttocht is gemaakt op ini tiatief der Haarlemsche consuls. 4Haar- lemmers en een 50 tal Amsterdam mers onder wie 6 dames zijn 's nachts om 1 uur van Utrecht naar huis gere den. Het was een heerlijke nachttocht. De deelnemers aan dezen tocht wer den onderweg begroet door den heer Dudok de Wit van Slangenvecht die geheel zijn woning in giorne verlicht had. In 1908 viert de Bond zijn 25 jarig bestaan. En omdat feitelijk het initia tief tot oprichting van Haarlem is uit gegaan, is het vrij zeker, dat deze jubiléfeestenhet volgende jaar hier zul len gevierd worden. lOjarig knaapje vermist. Zekere M., een 10 jarige knaap, aan de Brouwersvaart wonende, wordt sedert Maandagavond vermist. Het volgende signalement wordt van 't knaapje opgegevendonker uitzicht, donker haar, gekleed met jockey pet, donker pakje, zwarte kousen, rijgschoenen. Zijne ouders vreezen, dat hem een ongeluk is overkomen. Door den commissaris van politie wordt namens zijne ouders opsporing en aanhouding verzocht. Treurig Ongeluk. Gister morgen omstreeks 11 uur had de werkman J. v. d. S., werkzaam op de Werf Hubertina, het ongeluk met een staaf ijzer van de stelling van een in aanbouw zijnd schip te vallen. De man werd bewusteloos per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest het ergste. Drankellende. Stomdronken lag gistermorgen zekere H. L, in de Dreef tegen den weg. De onge lukkige had een groote wonde bo ven 't oog, waaruit 't bloed gudste. Zoo werd hij daar door een plant loenwachter gevonden, die den man jp een kar hielp en hem zoo naai ie Houtbrug bracht. Wat brengt 't misbruik van ster keu drank toch een ellende in de wereld 1 Garnizoensberichten. Hedenmorgen rukten decamp gnieën van het Ille en IVe Bat.Jj >n lüeRe}.. inf. uit tot het houden eener Veld- lienstoefening onder commando var len kapitein v. Wagtendonk in de richting Bloemendaal. De muziek ge leidde den troep tot daar en haalde ze vanmiddag te 3 uur weder op. Op 1 Aug. e.k wordt de sergeant majoor van Es, 3e bataljon 10e reg. inf. op verzoek gepensionneerd. Gister is met groot verlof vertrokken de res. 2e luit. Bottie van het bataljon landw. inf.. die bij het 10e regiment dienst heeft verricht. Orgelbespeling in de Groote Kerk. In de Groote- of St. Bavokerk zal mor genmiddag 2 uur 't orgel bespeeld wor den door den Heer W. Ezerman. Het programma luidt als volgt: No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach; No. 2. Charol-Andante, J. G. Bastiaans; No. 3. Sonate No. 2, G. Merkel, a. Maes toso, b, Adagio, c. Allegro assai; No. 4. a. Prélude funèbre, A. Mailly, b. Ave Maria, Max Reger; No- 5. Abendlied, R- Schumann. Concert in den Hout. Onder verwijzing naar ons bericht van gister laten wij hieronder volgen het pro gramma van het concert, dat hedenavand in den Hout door het Haarlems Muziek korps onder directie van den heer G. P- W. Kriens zal gegeven worden: 1. Haarlemsche Schutterij-Marsch Kriens 2. Ouverture „Heimkehraus derFremde" Mendelssohn3. a. „La Lettre de Manon" 4. „Réponse 1 Manon", Gillet. 4. Grande fantaisie „L'Africaine". Meyerbeer. 5. Ouverture „Le Père Gaillard", Reber. 6. „Waldmeiaters Braut" Kleine Suits Eilen- berg; 7. „L'Ile d'Amour." Valse, Godfrey; 8. Fantaisie „Le Muletier de Tolède" Auber. Politierapport. Gevonden voorwerpen:Een foto eener smederij, een tasch, een rozenkrans, een zakboekje, 1% mud aardappelen en een broche. AGENDA. Donderdag 1 Aug. Vermakelijkheden. Schouwburgzaal „DeKroon". Cinematbograph, Pathé Fréres. Verkoopingen, enz. Haarllem.Verkooplok. Bakenesser- gracht 13, v.m. 11 u. Verkooping in boedel. SPurmerend. Ten sterfhuize. J. Rentmeester, Dubbele Buurt, v. m. 10 u. Verkoop inboedel. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. Bevallen: S. J. Bijster, geb. Van Nim- wegen, d. A. Mandemaker, geb. Booij, d. D. J. Viergever, geb. Schrijver, z. Overleden: S. B. Peijra, 81 j. M.-v.- Heemskerkstraat, M. W. v. Wetteren Goethart, 71 j. Ruijchaverstraat. HEEMSTEDE. Geboren: J. U venhovenVan der Put ten, d.M. J. van BakelGeeve, d,A- Kalkman—Hartog, d.M. J. Diependal— Bakker, d.C. GiebelsRijs, d. Ondertrouwd: W. van Vessum en W. M. de Zwart; N. Beun en M. Tim merman. Het grafmonument van Paus Leo XIII. De Romeinsche correspondent van „Het Centrum" schrijft over het nieuwe monument o. a. het volgende Het bevindt zich tegen den ach terwand van het linker dwarsscliip en vormt aldus een pendant der graftombe van Innocentius III, omstreeks 1892 in den rechter dwarsbeuk geplaatst, waarin de vorige Paus het stoffelijk overschot van zijn grooten, door hem zoo be wonderden voorganger Lotarin Con ti uit Perugia liet overbrengen. Terwijl het laatstgenoemde mo nument den voornamen, bijna klas sieken, maar ook zoo fijngevoeligen stijl heeft, welke den overgang der Italiaansche Gothiek naar de vroeg Renaissance kenmerkt, en een meer architschtonisch karakter draagt blijkbaar in het genre, waarvan nog verschillende zeer gelukkige voorbeelden in S. Maria del Popoio worden aangetroffen is daarente gen aan het praalgraaf van Leo XIII het sculptorale verreweg over- heerscliend. Een korte beschrijving, ook in bijzonderheden, moge hier volgen. Het gansche monument, 9 meter hoog en 5 m. breed, schuilt onder een halfronde nis, die toegang ver leent tot de sacristie der basiliek. Om deze toegangsdeur sluit zich van weerszijden het vlakgepolijste basement van graniet aan, dat be kroond wordt door een architraaf van hetzelfde graniet en geen andere versiering heeft dan in gouden let ters de straks te noemen inscriptie's. Boven staat de architaaf, waarop het eenvoudige randschrift„Cardi- ïales ab eo creati", de door hem Leo XIII) benoemde kardinalen, imlijst door eene guirlande van /erguld brons, met het geëmail leerde wapen van Leo XIII in t midden. Nu volgt, op een smal en licht geel voetstuk, door twee brons- /ergulden, in omgebogen kapiteelen litloopende klauwen gedragen, de igeulijke sarcofaag, waarin het lijk veldra zal worden bijgezet. De iarcofaag is geheel van groen narmer, zoogenaamd ver de an- o icu, met buikvormigen voorkant m zwaargehouwen deksel, zonder ;euige versiering, tenzij de twee joven vermelde kapiteelen en 't een voudige opschriftLeo XIII, ook n gouden letters, daartoe kunnen gerekend worden. Naast den sarcofaag zitten twee evensgroote, in wit marmer ten zoeten uit kloekgebeitelde figuren. De eene is een geknield pelgrim, net de attributen van den arbeid in zijn opgeheven handen, eerbie- lig en smeekend opziende naar len „Paus der werklieden." Hij nu vertegenwoordigt de on der Leo's pontificaat zoo dikwijls en talrijk naar Rome pelgrimeerende arbeiders en huldigt den onsterfe- lijken auteur van de Encycliek Rerum Novarum. Ouder dezen pelgrim-arbeider staat op het gra nieten basement links de inscriptie: „Ad Patrem filii ex omni regione veneraturi conve- niunt." (Tot hunnen Vader ko men vol eerbied de zonen van al lerwegen te samen.) De rechtsche nevenfiguur is een forsche en edele vrouw, in diepen rouw neerzittende en haast in bezwijming aanleunende tegen den sarcofaag. Zij draagt in haar linkerhand een wit metalen Kruishaar rechterhand laat zij slap neerhangen op een urn en Evangelieboekhaar gesandaalde voet rust op den- wereldbolhaar schoone gelaatstrekken zijn niet zonder berusting en zelfbeheersching geteekend door hevige droefheid, de smart eener Mater dolorosa. Zij stelt de Katholieke Kerk voor, die rouwt over het verscheiden van haar grooten zoon Joachim Pecci. Onder deze vrouwefiguur staat, op het granieten basement rechtsjde inscriptie Ecclesia ingemuit, complorante orbe universo (De Kerk zuchtte, bij deelnemend geween der gansche wereld). Als hoofdfiguur prijkt midden in, staande op den sarcofaag, het levens- groote standbeeld van Leo XIII. Zijn pose is genomen naar het al toos zoo indrukwekkende oogenblik, dat de Pontifex Maximusin St. Pieter wordt rondgedragen en daar oprijst van zijn hoogeu draag stoel, om met een wijd en majes tueus gebaar den zegen uit te dee- len over de hem vol geestdrift toe juichende scharen. De kleeding is natuurlijk ponti ficaal. Een wijde koorkap hangt van de tengere schouders in zware golving omlaag. Het smalle gelaat wordt overschaduwd door den mas sieven let wel: massieven tiaar. Met zijn linkerhand zoekt de Paus steun tegen de leuning van zijn draagstoel, als vreesde hij andern te zullen bezwijken onder den ge weldigen last. Hier zien wij inderdaad paus Leo XIII afgebeeld, zooals Jules Pravieux hem eens geteekend heeft „Le frêle vieillard, qui porte sur les épaules le poids de dix neufs". De tengere grijsaard die op zijne schouders het gewicht draagt van 19 eeuwen. De Z.Eerw. heer A. P. van Term, uit Rotterdam, missionaris der St. Jozefscongregatie in Oeganda en Oesoga (Britsch Oost-Afrika) heeft, na een onafgebroken, bijna elfjarigen missie-arbeid in de tropen, verlof naar Europa gekregen tot herstel van gezondheid. Z.Eerw. is reeds op de terugreis naar het vaderland. Diocesane Vergadering der S. Gregorius-Vereeni ging in het Aartsbisdom Utrecht. Maaudag 30 September a.s. vergadert te Arnhem het Bestuur der St. Gregorius-Vereeniging in het Aartsbisdom Utrecht. Bij die gelegenheid zal, onder hooge goed keuring van Z.D.H Mgr. den Aarts bisschop, in de St. Martinus-kerk te Arnhem tevens eene uitvoering gegeven worden van kerkelijke toonstukken, 's Morgens te 972 uur plechtige H. Mis, waaronder de Missa Aeterna Christi munera van Palestrina zal worden gezongen des middags eene openbare verga dering, waarin verslag wordt ge geven van den toestand der kerk muziek in het Aartsdioceesdes namiddags uitvoering in de St. Martinus-kerk van verschillende toonstukken, te geven door de beide koren der parochiale Afdeelingen St. Martinus en St. Eusebius. Van het Kantongerecht. Er werd heden voor 't kanton gerecht alweer voor de zooveelste maal een drankwetovertreding be handeld. Een bierhuishouder had in zjjn café een kruik staan met „Punch van Rum." Een rechercheur viel 't café bin nen, nam de kruik in beslag en maakte tegen den cafeéhouder pro ces-verbaal op. Want „Punch van Rum" is sterkedrank. De caféhouder wist dit niet. Hij had den leverancier nog gevraagd, hem alleen drank te leveren, dien hij mocht verkoopen. De caféhouder had daarop ver trouwd. En nu wist l:ij heelemaal niet, dat hij wel „PunchvanSherry" mocht verkoopen en niet „Punch van Rum." De kantonrechter kon daar wel inkomen. Bovendien soms bovat Punch van Shery" meer alcohol dan de verbodene Punch. De ambtenaar vroeg f5 of 2 d. Tegen P. C. Meijer, chauffeur, thans in den Haag wonende, die met de auto, welke hij bestuurde, links in plaats van rechts uitweek, waardoor 't paard van den heer Piët een malheur gebeurde, werd f30 of 10 dagen geëischt. Haagsche Rechtbank. De Haagsche rechtbank veroor deelde gisteren D. J. v. R. te Voorhout, wegens mishandeling tot f 5 of 5 dagen. Faillissementen. Failliet verklaard: J. H. Bloemendaal, koopman te 's-Heerenberg. G. J. A. Hubers, behanger te Nijmegen. M. L. Beek, koopman en winke lier te Den Helder. J. Bos, koetsier te Bussum. M. van Driel, schoenmaker en koopman, te Amsterdam. J. Hagen, los werkman bij de gemeentetram te Amsterdam. Opgeheven: het faillissement van P. Sterk Pz., schoenmaker te Enhuizen. Trekking van heden, 31 Juli 1907. lste Klasse. Hooge prijzen: 588 f 20,000. 8028 f 2000. 4771 en 6907 ieder f 1500, 20767 f 1000. Prijzen van f100: 1747, 6063, 16947, 20627. Prijzen van f 20. 1 2632 6192 158 2713 6227 170 2727 6283 204 2728 6293 207 2741 6314 308 2831 6352 320 2862 6354 324 2874 6378 373 2876 6392 399 2947 6470 453 2959 6505 467 2974 0562 468 2990 6573 478 3068 6585 539 3085 6613 553 3148 6615 574 3180 6679 602 3213 6768 619 3346 6770 692 3390 6810 764 3457 6811 932 3504 6815 947 3552 6846 976 3604 6854 989 3664 6920 1132 3721 6958 1149 3769 6972 1196 3773 7004 1217 3838 7014 1253 3860 7027 1276 3876 7034 1353 3935 7044 1355 4019 7059 1367 4053 7163 1370 4172 7192 1473 4182 7215 1551 4348 7215 1564 4411 7577 1625 4490 7597 1645 4535 7646 1646 4774 7666 1731 4923 7669 1760 4983 7683 1814 5063 7799 1845 5069 7743 1986 5088 7758 2000 5099 7811 2017 5127 7829 2064 5147 7887 2081 5312 7893 2094 5318 7966 2100 5318 7985 2132 5351 8069 2164 5424 8090 2200 5494 8128 2217 5503 8243 2225 5517 8250 2255 5676 8348 2262 5697 8375 2271 5699 8408 2283 5784 8447 2297 5823 8458 2309 5826 8525 2320 5839 8669 2426 5870 8684 2440 5881 8773 2454 5938 8807 2480 5997 8813 2485 6014 8831 2573 6123 8877 2623 6179 8901 8914 11823 8940 11829 8948 11899 8964 11909 8989 11923 9036 11976 9058 12002 9160 12093 9195 12124 9301 12187 9326 12224 9327 12301 9424 12313 9518 12324 9595 12353 9604 12387 9646 12392 9664 12455 9725 12472 9745 12484 9753 12489 9756 12491 9783 12500 9837 12521 9840 12528 9852 12580 8865 12637 9S83 12637 9891 12717 9916 12728 9967 12747 10014 12748 10022 12758 10024 12816 10113 12825 10151 12887 10167 12891 10244 12904 10292 12957 10312 13011 10404 13090 10448 13092 10472 13305 10532 13329 10554 13391 10588 13437 10650 13450 10091 13461 10708 13489 10776 13528 10941 13529 10967 13575 11034 13717 11042 13778 11048 13780 11066 13812 11094 13990 11110 14031 11114 14032 11170 14081 11171 14082 11225 14084 11227 14103 11261 14140 11300 14163 11376 14171 11492 14224 11591 14246 11626 14303 11660 14361 11661 14405 14446 17801 14488 17042 14518 17953 14533 18021 14628 18035 14699 18053 14704 18089 14758 18185 14773 18207 14831 18211 14899 18230 14919 18307 14974 18384 15026 18499 15092 18541 15093 18607 15118 18619 15234 18630 15286 18670 15407 18776 15420 18843 15512 18859 15585 18889 15608 18967 15634 18972 15636 19020 15887 19090 15961 19142 15963 19160 15989 19206 16004 19263 16005 19280 16092 19298 16149 19369 16159 19374 16162 19420 10270 19465 16285 19560 16310 19598 16358 19688 16477 19858 10503 19886 16044 19897 16648 19944 16695 19993 16731 20002 16743 20064 16776 20070 •16784 20119 16798 20225 16802 20250 16880 20276 16897 20324 16958 20340 16973 20419 17019 20453 17025 20578 17059 20598 17065 20686 17190 20688 17259 20734 17276 20740 17385 20809 17408 20923 17517 20943 17543 20957 17584 17654 17687 17767 17772 le Klasse 2e lijst: 8822rn.z. 8722; 1876# m.z. 18760. 31 Juli. Medegedeeld door H. O. Tombf.kgh en Go. vorige koers. Heden. South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amer. markt vast, doch stil. Russen prijshoudend. Petroleummarkt lager. Tabaksmarkt in vaste stemming. Mijnwaarden beter. Prolongatie 5y2 888/4 90 8 73/4 208/4 21 37 3718/18 93 92% 271/2 281/4 57 573/4 138/4 133/4 143% 1441/4 193/4 193/4 43 431/s 231/4 241/s 39 39% 221/g 223/8 873/4 373/4 28% 291/2 280 281 9% 91/4 87 37 521/ 521/4 74 70 1721/4 172 69i/4 69 70 70 Barometerstand. Stand van Gisteren: 100. Neiging tot vooruitgang. Termonieterstand1: Hedenmid. 12 Uur: F. 15 G. Laagste [der afgel. nacht: 55 F. 13 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3