BINNENLAND. Uit den Omtrek. Sociale Berichten. STADSNIEUWS. igmaala besloten afwijzend te ant- aorden. In dien geest zijn er bij Bell, den cretaris der vakvereeniging, reeds nige antwoorden ingekomen. Naar de stemming onder het jrsoneel te oordeelen, is er nu ilgens de Engelsche bladen groot 3vaar voor een groote staking bij 3 spoorwegen. De vakvereeniging, e in November 1906 een 60.000 den telde, telt er nu reeds over 3 100,000. Nieuwtjes in drie regels. De koning van Denemarken is met jn reisgezelschap gisteren op IJsland ingekomen en er feestelijk ontvangen. Naar Grootvorst Peter Nicolaj ewitsj gedurende een spoorreis gisteren een Dm geworpen. Doch zonder schade. Mexico dat bang wordt voor den ont- tglijken invoer van Japansche koelies aderhandelt daarover met Ver. Staten Een groote vloot is bij Swinemünde ijeengetrokken voor de ontmoeting isschen keizer Wilhelm en den Czaar. Vandaag heeft bij Portsmouth een sweldige vlootrevue door koning Edu- ard plaats: 165 schepen! De nieuwe Duitsche legerballon vol- oet uitstekend. Gister manoeuvreerde ij boven Berlijn, en zeer nauwkeurig 1 De aanleg van de nieuwe Belgische Doorlijn (Brussel-Duitschlandéén :ehte lijn) is door de Kamer gevoteerd. H. M. de Koningin-Moeder. Morgen, 2 Augustus, verjaardag an H. M. de Koningin-Moeder, eeft er een feestmaal plaats op het istslot Soestdijk. Na afloop van het diner stelt de koninklijke Familie zich voor, de ;estverlichting te Baarn te bezich- gen. Hofnieuws. Z. K. H. Prins Hendrik is gis- jrenmorgen met zijn adjudant laron Van Heemstra te Soestdijk angekomen, alwaar Hij werd ver welkomd door H. M. de Konin- ;in. Siameesche prins. In het Hotel „Den Ouden Doe- 3n" te 's-Gravenhage, is aangeko- aen Prins Rangsit Projurasatz van iiam, tegenwoordig verblijf hou- ende te Heidelberg. De Prins, die streng incognito eist, is vergezeld van den heer Ihamrat, zijn particulieren secre- aris. Uit de Staats-Courant. Bij Kon. Besl. is aan den kolonel J. G. baron van Voors tot Voorst, ommandant van het regiment gre- iadiers en jagers, vergunning ver eend tot het aannemen en het Iragen van de ordeteekenen van :ommandeur 5de klasse in de Orde wan het Zwaard, hem door den voning van Zweden geschonken 3 aan mr. A. B. H. van Rijcke- rorsel, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Augustus, 3ervol ontslag verleend als rechter n de arrondissements-rechtbank te Maastricht, onder dankbetuiging voor de langdurige, door hem be wezen diensten. Stbl. No. 200 bevat de wet van 15 dezer, tot herziening der tabel van verdeeling der gemeenten in klassen, behoorende bij do wet op de personeele belasting. Het Vredespaleis. De woorden, welke de heer Neli- dof bij het geven van de drie ha merslagen op den eersten steen voor het Vredespaleis heeft gesproken, waren, naar thans wordt gemeld, de volgende: „par decision de S. M. la Reine des Pays-Basau nom de S. M. l'Empereur de Russie!, par l'autorité de la Conférence de la Paixt" (Krachtens besluit van H. M. de Koningin der X ederlanden I in naam van Z. M. den Keizer van Rusland! op gezag van de Vredesconferentie!) Tot de plechtigheid waren ook uitgenoodigd de leden van de Sta- ten-Generaal met hunne dames. Onderscheidene leden, die buiten Den Haag wonen; waren herwaarts gekomen. Op de tribune voor het parle ment werden o.a. opgemerkt de heerenVan der Does de Willebois, Van Waterschoot vau der Gracht, Von Fisenne, Bevers, Van Velzen, Godin de Beaufort, Van Asch van Wijk, Van Houten, Regout, leden der Eerste KamerTreub, Thomson, Van Dedem, Marchant, Lieftinck, Kolkman, Van Asch van Wijk, Van Heemstra, Goeman Borgesius, Van Foreest, IJzerman,Van Idzinga, Brummelkamp, Mees, Roodhuijzen, Limburg, Dolk, J. C. Jansen, Van Vuuren, leden der Tweede Kamer. Jhr. Van Karnebeek, werd na afloop door velen gecomplimenteerd met het gewichtige feit, toen vol bracht. De Vredesconferentie. Naar uit goede b:on vernomen wordt zal de Vredesconferentie tus schen 20 en 25 Augustus eindigen. De Ambachtstentoonstellingte Amsterdam. Aan de voorbereiding van de tentoonstelling van ambachtswerk tuigen in het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam wordt met kracht gearbeid. Weldra zullen de zalen, die oor spronkelijk voor het houden van tentoonstellingen bestemd waren, weder in haar ouden luister terug te zien zijn. Op het oogenblik moet daartoe nog de verbeelding te hulp worden geroepen. Alleen krijtstrepen wijzen nog maar aan de plaats, waar straks de kiosken en andere houten ge vaarten zullen verrijzen, die nu nog plat uitgestrekt, langs de wan den liggen opgestapeld. Stukken van de decoratie welke om de groote zaal een doorloopend fries zullen vormen, staan geduldig te wachten in een zijzaal totdat zij kunnen worden geheschen. Toepasselijke emblemen en spreu ken versieren het door de heeren Hartkamp en Oosterbaan ontwor pen fries. Groote gaten zijn tijdelijk in den vloer gemaakt, waarin met selaars neerdalen, die de fundamen ten moeten bouwen, waarop de machines zullen rusten, welke tijdens de tentoonstelling in werking te zien zullen zijn. Eenheirleger mon teurs is bezig de electrische draden te spannen die later den stroom zullen leveren om al die werktuigen aan den gang te zetten. In den tuin van het Paleis heeft de Belgische architect Vaes prach tige gebouwen ontworpen die omgeven zullen worden door plant soenen voor de Belgische af- deeling. De Zuidelijke broeders geven zich alle moeite om goed uit te komen en zijn zelfs zoozeer over tuigd van hun succes, dat zij den Belgischen minister van Nijverheid en Arbeid, Z. E, Hubert, hebben uitgenoodigd om in de eerste dagen van September over te komen, bij welke gelegenheid vele andere auto riteiten uit België tevens Nederland zullen bezoeken. Gemengde Berichten. Allegorische optocht. De onderhandelingen voor den alle gorischen optocht te Amsterdam, ter bevordering van handel en industrie vorderen goed. Een 15-tal fabrikanten heeft reeds besloten daadwerkelijk aan den optocht deel te nemen, terwijl aanvragen van den handel dagelijks inkomen. Indien 't op deze wijze voortgaat, belooft deze optocht een werkelijk grootsch karakter te zullen dragen, en ofschoon de tijd van voorberei ding kort is, zal 't uitvoerend comité alles in 't werk stellen, om dezen optocht te doeu beantwoorden aan 't schoone doel: het bevorderen van den bloei van handel en industrie, in den uitgebreidsten zin des woords. Nog meer globe-t rot ters! Nu zijn twee broers uit Amersfoort op stap gegaan, de wereld rond. Op een hondekar namen ze óókmee een grammophoon, waarmee ze in hun onderhoud zullen trach ten te voorzien. Reeds zijn ze be houden te Parijs aangekomen. De reis zou vijf jaar duren. Door den drank. Naar de „N. R. Ct." mededeelt is gisternacht een landbouwer, die onder den in vloed van sterken drank verkeerende, te Rotterdam een toertje was gaan maken, door een tweetal koetsiers van zijn portefeuille met f520 be roofd. Het geld is bij een der koet fiers aangetroffen, waarna beide in verzekerde bewaring zijn gesteld. Voorheenenthan s.Te Boe- kelo, gemeente Haaksbergen, werd derer dagen een boerenplaatsje in publieke veiling verkocht voor f5050, dat 10 jaar geleden slechts de som van f1175 opbracht. Doodgevallen. Te Moor drecht (Z.-H.) is de 61 jarige J. Keller van zijn rijwiel gevallen, met het gevolg, dat hij terstond dood was. Past op de zakken. Den heer L. Kis gistermorgen in den trein van Rotterdam naar Amster dam zijn zilveren horloge met gou den schakelketting ontrold. Het vermoeden rust op een har monicaspeler, die de reis mede- maakte. Op de zakken passen blijft de boodschap. Ernstig gewond. Te Vlaar- dingen is een timmerman, H. K. genaamd, bij het fietsen in aanra king gekomen met een uitstekende staaf ijzer van een bodewagen, waarbij het linkeroog zeer ernstig werd getroffen. Na voorloopig aldaar verbonden te zijn, werd hij overge bracht naar een ooglijdersgesticht in Den Haag, alwaar bleek, dat ook het rechteroog ernstig gewond was. Paraplu in brand. In de Balthazar Florisstraat te Amsterdam had een wielrijder tusschen zadel en stuur van de fiets zijn paraplu vasl gebonden. Een eindweegs had hij reeds eenige brandlucht waargenomen, toen plotseling een vrijjhevige vlam hem tegen hel lijf opsteeg. Het bleek thans, dat... zijn eigen para plu in brand stond! De wielrijder sprong nu terstond van de fiets, sneed de paraplu los en doofde te midden van een grooten kring nieuwsgierigen, de vlammen met de voeten. De stof, die nu verteerd is, was waarschijnlijk door een vonk van zijn sigaar in brand geraakt. Zaandamsche Schutte rij. Gisteren is te Zaandam ten Stadhuize op plechtige wijze het vaandel der schutterij overgedragen aan het gemeentebestuurr Het geschiedde in tegenwoordig heid van de officieren, en eenige minderen van eiken rang één vertegenwoordiger door den com mandant, die daarbij in een kort overzicht het gaan -yen staan der Zaandamsche schutterij in herinne ring bracht, o. m. hoe zij in hel bezit van het vaandel was gekomen. Het werd in 1834 door eenige dames-ingezetenen aangebod nasie een bewijs van de goede verstandhou ding tusschen de schutterij en de burgerij. Het draagt tot opschrift: Hulde aan de Zaandamsche schut terij. Aan Vorst en Vaderland, door trouwen moed gewijd.] Zag Leuvens IJz'ren berg U vaar dig tot den strijd.] Augustus 1831. Namens het gemeentebestuur werd daarna het vaandel door den bur gemeester jhr. mr. C. A. Elias aan vaard, daarbij met dankbaarheid gedenkende de vele diensten die de schutterij aan de gemeente heeft bewezen. Naar de burgemeester mededeelde zal het waarschijnlijk worden ge plaatst in de gerestaureerde raad zaal. Ook uit Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Leeuwarden is bericht ontvangen, dat daar gisteren, bij de opheffing van de schutterij, de overdracht van het vaandel op plech tige wijze heeft plaats gehad. Autoongeluk. De toe stand van den heer J. Nienhuis, wien voor eenigen tijd het ernstige automobielongeluk te Putten over kwam, is volgens geneeskundige verklaring zeer bevredigend. De patiënt gaat steeds vooruit. Tot den grond afge brand. In den nacht van Dinsdag op Woensdag ontstond door onbe kende oorzaak brand in de boeren woning, bewoond door S. Postma, te Tsienserburen (Fr.). De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat, voor de brandspuiten op het ter rein aanwezig waren, ook het er naast staande boerenhuis, bewoond door B. Sixma, door het vuur werd aangetast. Beide woningen met koestallen en hooischelven werden door het vuur verteerd. Verdronken. Gistermorgen is in den IJsel, bij de stadsweide te Deventer, verdronken de wasch- bezorger Helmer. De man was een goed zwemmer, doch erg zenuw achtig. Eenige baggerlui zagen hel ongeluk, maar konden geen hulp bieden. Het lijk is nog niet opge haald. Te Lutten aan de Dedems vaart is K. Ballast Johz., bij hel opschoonen van een sloot, op on bekeude wijze te water geraakt en verdronken. Zijn vrouw met twee kinderen en zijn oude vader van meer dan 80 jaar zijn in diepen rouw gedompeld en daarbij in moeitevolle omstandigheden ge raakt. Te Zaandam is gistermiddag het vijfjarig dochtertje van G. van Deutecom, spelende in de Parkstraat- sloot, gevallen en verdronken. Dit is nu in korten tijd het vierde kind dat aldaar in een onbewaakt oogen blik is verdronken. Muur ingestort. Te Weddt (Drente) is een muur ingestort van een huis, dat gerestaureerd werd. De landbouwer Mellema kwam ej onder en werd hevig gewond. Boschbrand. Te Loenen op de Veluwe is brand ontstaan in een dennenbosch nabij de Waterval. Hoewel spoedig aanwezige hulp den brand heeft kunnen blusschen, was toch ieeds 1 H.A. in vlammen opgegaan. Men vermoedt, dat de oorzaak onvoorzichtigheid van een vreemdeling is. ting, Mr. L Drucker, allen leden van den Tweede Kamer; H. Pyttersen, oud lid van de Tweede KamerB. Baumie, voorzitter van den Frieschen Bakkers- bond. Als sprekers zullen optreden de hee ren Dr. A. Kuyper, oud-Minister van Binnenlandsche ZakenMr. M. W. F. Treub, lid der Tweede KamerMr. P. J. M. Aalberse, idem; Dr. Rudolff, te Leiden; Dr. C. A. E. Hobman, arts te Gouda; H. Diemer te Rotterdam. De onderwerpen, door de sprekers in te Leiden, zullen nader worden bekend gemaakt. SCHOTEN. Raadsvergadering De gemeenterekening 1906inontvangst met f30122.525. in uitgaaf met f23538.19. Achturige werkdag. Te Baarn treedt met ingang van 1 September e.k., het drieploegen- stelsel voor de stokers aan de gas fabriek in werking. Tengevolge hiervan krijgen alle stokers een achturigen arbeidsdag en eenmaal in de drie weken een geheelen Zondag vrijaf. Het stokers- personeel wordt uitgebreid. Nachtarbeid in het Bakkersbedrijf. Als eere-leden van het congres zijn nog de volgende heeren benoemdMr. I). Fock, Minister van Koloniën (tot eere-voorzitter)Jhr. Mr. O. van Nis- Een to! Sevenaer, Jhr. de Savornin ohman, De Waal Malefijt, P. Nol- batig saldo f 6584 335. zal nagezien worden door de heeren de Graaf en Nelis. Besloten werd tot toelating der raadsleden Teeuwen en van Schie; Ongeveer in de helft der maand Aug. zal het nieuwe raadhuis in gebruik worden genomen. Eenige dagen daar voor zal het gebouw voor het publiek té bezichtigen zijn. Op verzoek van J. Hoogland om achter zijn huis in de Tugelastraat een stal te mogen bouwen werd met algemeene stemmen afwijzend beslist. De firma Aug. Klünne te Dortmund gaf haar bevreemding te kennen niet te zijn toegelaten tot mededinging naar de te bouwen gasfabriek. De voorz. deelde mede, dat er geen oproeping voor inschrijvers of mede dingers had; plaats? gehad. Wel had zich, nadat de plannen tot bouw der gasfabriek publiek bekend waren ge worden voor het ontwerpen van plan nen aanbevolen Jde Kölnische Machi- nenbau Actiën Geselschaft te Keulen, doch deze firma had daarna niets meer van zich laten hooren, niettegenstaande zij beloofd had haren ingenieur te zullen zenden om het noodige te ont werpen. De heer Klöne komt thans te laat. Wethouder Teeuwen deelde mede, van de firma Klöne een schrijven te hebben ontvangen, waarin werd aan geboden de fabriek f20.000 goedkoo- per te bouwen dan de firma Franke. De heer Hooij gaf als lid der gas- commissie te kennen, dat het haar steeds zeer heeft gespeten, dat door niet meer firma's plannen werden in gediend. Het eenig ingekomen plan, dat der firma Franke is echter grondig onder zocht, waarbij den deskundige bleek, dat verschillende cijfers zelfs zeer laag waren geraamd. De heer de Graaff besprak het on waarschijnlijke van de bewering der firma Klöne, die zonder bekend te zijn met de eischen, die de Raad aan de fabriek had gesteld en zonder inzage te hebben gehad van het plan Franke, een en ander f 20.000 goedkooper wilde leveren. Met algemeene stemmen werd be sloten het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Vérder deed de Voorzitter mededee- ling van een ingekomen schrijven van den Voorzitter van Gedeputeerde Sta ten, inhoudende, dat bij dit College bezwaar zal bestaan om goed te keuren het raadsbesluit tot het aangaan der leening van f 232 000 voor de te bou wen gasfabriek. Zij zullen zich niet kunnen vereenigen met het plan tot eene opklimmende aflossing dezer leening, doch wenschen geleidelijke aflossing of wel een vaste aflossing var. f5800 per jaar. Daarbij stellen zij de principiëele vraag, of een gemeente als Schoten met betrekkelijk gering draagvermogen eene onderneming in het leven mag roepen, die weliswaar voordeelen, doch ook financiëele na- deelen kan opleveren. Zij wijzen er op, dat de grenswijziging niet is doorge gaan o.a. uit overweging, dat het leveren van gas bij contract met Haar lem zou kunnen worden geregeld, en ten slotte vragen zij mededeeling van de onderhandelingen, die met Haarlem over het leveren van gas gevoerd zijn. De heer TeeuwenIk constateer dat Ged. Staten hier juist datgene vragen, waarop ik reeds meermalen heb ge wezen. De heer HooijDe Maatschappij tot Expl. van onroerende goederen heeft aan Haarlem de voorwaarden van verlichting gevraagd, doch er viel niet met den directeur der Lichtfabrieken te onderhandelen. Bovendien stelde Haarlem den gasprijs der straatver lichting te hoog. De heer Teeuwen Dat was een par ticuliere Maatschappij; aan de gemeen te zou Haarlem wel andere voorwaar den gesteld hebben. De Voorzitter betoogt, dat Haarlem niet genegen was oud-Schoten te ver lichten. Wel kan men niet met zeker heid zeggen, dat de fabriek winst zal opleveren, maar waar zelfs 3 particu lieren de exploitatie aandurven, zal er toch zeer waarschijnlijk wel winst te behalen zijn, zooals dan ook de ex ploitatie-rekening aanwijst. Dat Scho ten aan de eischen van Haarlem zal moeten voldoen, wien het natuurlijk ook om winst zal te doen zijn, kan zeer zeker niet gewenscht worden. En daar de financiëele draagkracht der gemeente juist zoo gering is, moet alles in het werk worden gesteld om hierin zooveel mogelijk te voorzien. De heer Hooij stelt voor aan den commissaris der Koningin en leden van Gedeputeerde Staten den toestand mondeling toe te lichten. De heer Teeuwen wil, alvorens dit te doen, eerst met Haarlem onderhan delen. De voorzitter antwoordde, dat deze aangelegenheid in Haarlem niet met dengewemchten spoed zal kunnen wor den „behandeld en dat uitstel in deze niet in het belang der gemeente zal zijn. De heer de Graaff drong er op aan mondeling bij Ged. St. alles toe te lichten. Besloten Werd, dat de gascommissie een audiëntie zal aanvragen bij den Commissaris der Koningin. Hierna ging de Raad over in besloten vergadering om te beslissen, of het Raadhuis al dan niet op feestelijke wijze zal worden in gebruik genomen. ZANDVOORT. Visch. Sedert de vorige opgave brachten de Zandvoort- sche schuiten een paar maal visch aan. Besomming f10.tot f23.De prijzen waren: tong f0.35 tot f0.90 per stuk en garnalen f 2.20 tot f 3.90 per mand. Een nieuw station! Dat alhier een Jnieuw station zal komen, is nu zoo goed als zeker. Door de H. IJ. S. M. is een bouwplan ter goedkeuring aan B. en W. dezer gemeente ingezonden. Aangekomen badgasten: Astfalik, Berlijn, hotel d'Orange. H. Weiier, Frank fort a/M., id. Mevr. G. von Goetham, Amst., id. H. C. Boas, id., id., D. H. Pe- lesier, Den Haag, id. W. Kritsner, Mun ster, id., 3 pers. Wed. van Leer, Amst., id. 2 pers. A. A. van der Biesen, id., id. 3 pers., J. A. Boasson, id., id., 2 pers. H. van Leeuwen, Nijmegen, id.. 4 pers., PI. Raven, Amst., hotel Groot Badhuis. H. C. Roelvink, id., id., B. M. Ramsela Amst., hotel Hollandais, 3 pers. S. M. Cok, id., id., 4 pers., J. S. Sallen, id., Pension Nova, 4 pers. Fam. Erkelens Cooke, id., Cottage Pretoria, 5 pers., J. H. Dijkhuis, Leiden, Duinweg no, 12, 2 pers., Fam. Behr, Han nover, Villa Lelia, 2 pers., M. Weber. Heidelberg, Duinweg 9, H. Kattenburg, Amsterdam, Haltestraat 1. H. Isaacs, id. id., 4 pers. D. Isaacs, id., id5 pers, Dr. P. Kylstra, Groningen, Villa Agatha Su sanna. Fam. Manger, Amst., Kostverloren- weg 88, 10 pers; P. H. Loeff', Den Bosch, hotel Driehuizen, 8 pers. E. Voute, Amst. Pension Beau Séjour, 4 pers. A. G. M. Richard, Bussum, id., 4 pers. Mej. Ter Meulen, Hilversum, id. J. Buiskool Toxo- peus, Beesterhoogen, id.. 3 pers., G. J. Ellerman, Driebergen, id., 4 pers. Fam. Meijer, Amst., id., 2 pers. A. E. J. van Vliet, id., id., Mevr. de Wed. Beumer, id. id., 3 pers. Mevr. Pahl, Dordtmund, id., 2 pers. Mevr. Steevert, Utrecht, id., 2 p., Mej. Insinger, Amst.. id., id. J. Hamel, id., id. J. de Roos, id., id. A. May, Brus sel, Grand Hotel. I. Seilgmann, Berlijn, id. R. A. de Monchy, Hengelo, id. Mej. C. Ekker, Hengelo, id. S. Polute, Groningen, id. I. Olink, Almelo, Hotel Driehuizen, 3 pers. H. J. H. Terlet, Joure, id., 2 pers. Fam. Vrehoff, Amst., id., 2 p. Dr. Hui- zinga, Groningen, id. P. H Smits, Haar lem, id. 3 pers. J. Kronenburg, IJselstein, Nijmegen, id., 2 pers. IJMUIDEN. De k w e s t i e-P 1 a n- t e ij d t. Tot mededirecteur der Mij. „Oceaan" is ten gevolge van den dood van den heer Planteijdt benoemd, de heer F. P. Vermeulen, zoodat de direc tie nu bestaat uit de heeren R. de Croes en E. P. Vermeulen. Door den eenigen commissaris, den heer H. Brunt Jzn., van de zeven maatschappijen, waarvan de heer Plan teijdt directeur was, is tot directeur benoemd de heer J. F. de Clercq, directeur der Mij. „De Kotter", alhier en tot onder-directeuren de heeren M. L. Elauel, oud-machinist der Kon. marine en mr. W. Cnoop Koopmans, advocaat en procureur te Haarlem. Een drietal trawlers zijn uitgegaan, de overige liggen nog stil. IJMUIDEN. Do begrafenis van wijlen den heer Plan- t e y d t. Gistermiddag te één uur had onder buitengewone deelneming de teraardebestelling plaats van liet stoffelijk overschot van wijlen den heer C. Planteydt Pzn. De lijkkoets werd gevolgd door al het personeel, zoowel van het kantoor, als van de magazijnen en werkplaatsen, en door alle aan den wal vertoevende schepelingen. Een lange, plechtige stoet. Gedurende den tocht naar het kerkhof gilden de stoomfluiten van alle in de vis- schersl laven liggende stoomtrawlers. Nadat de doode in de groeve was neergelaten, herdacht in een aan doenlijke rede ds. J. D. van Calcar, van Beverwijk, den ontslapene als m,an en vader. De heer R. de Croes herinnerde aan des heeren Planteydt's mede-directeurschap van de „Oceaan" en schetste den over ledene als vriend, daarbij wijzende op de enorme werkkracht van den heer P. en op den steun, die hij voor zijn personeel in alle omstan digheden geweest was. l aarna voerde de heer Hellinga, magazijnchef, namens het personeel het woord en legde een fraaien krans op de overdekte groove. Namens de gezamenlijke visch- handelaren te IJmuiden sprak de heer v. Oterendorp zeer aangedaan een kort woord, hun sympathie be tuigende door nederlegging van een prachtige krans, op welks witte linten staat te lezen „Innood waart ge veler vriend, dat zullen we nooit vergeten. Nog een aantal fraaie kransen en bloemstukken van het varend personeel en anderen volgden, die de plaats des doods in een bloem bed herschiepen. Een der familie leden dankte voor de vele blijken van belangstelling, vriendschap en sympathie. SANTPOORT. Een huiselijk feestje. Gister werd het personeel van „Duin en Kruidberg" alhier, be woond door den oud-minister van Koloniën, den heer Cremer, op het gewone jaar lij ksche feestje op dit buiten onthaald, ter gelegenheid van den verjaardag van den jongsten zoon van den heer Cremer, die pas van een ernstige ziekte hersteld is. HILLEGOM. Wilhelminav e r- e e n i g i n g. He' kinder- en volksfeest dat ook weder dit jaar door de „Ko ningin Wilhelmina-Vereeniging" alhier zal worden gegeven, zal niet in de kermisweek, doch op Woensdag 11 September a.s. alhier volgens onder staand programma worden gehouden; Des morgens 9 ure bijeenkomst der kinderen op het feestterrein, waar een fantastische kunstvoorstelling zal worden gegeven door den professor illusionist „Próper". gemedailleerd en gebreveteerd, pnovertroflen in zijn genres. Uitdeeling van prijzen en versna peringen aan kinderen. Des middags 2 ure. Groot turnfeest. Verzamelen der deelnemers aan de openbare lagere school. Optocht der deelnemers door de gemeente naar het feestterrein, voorafgegaan door de Hil- legomsehe Harmoniekapel. De oefeningen zijn vrij naar eigen keuze. Verplichte oefening zal zijn de mooiste, verste of beste sprong, waar voor door verschillende ingezetenen zilveren medailles zijn beschikbaar gesteld. Gelijktijdig zal een ringrijderij plaats hebben, gecostumeerd, op het losse paard, alleen voor ingezetenen. Inleg- geld één gulden, om zeer traaie prijzen voor 't mooiste costuum een extra prijs naar het oordeel der jury. Na afloop uitdeeling der prijzen. Des avonds 9 ure groote openlucht voorstelling met de bioscoop. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Vrijdagavond halfacht vergadert de- gemeenteraad. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeenterekening 1907. 3. Comptabili teit 1907, 4. Procedure Warmonder- damsche straatweg. NOORDW1JKERHOUT. Bollen- veiling. De veiling van droge bloembollen, alhier gehouden, heeft niet volkomen aan de verwachting beantwoord. Er was aanvoer genoeg, zelfs van mooie collecties bollen. Maai de echte kooplust, waardoor de een tegen den ander opbiedt, ontbrak. Voor enkele gewilde keursoorten wer den goede prijzen besteed, doch over het algemeen was de geboden prijs niet hoog genoeg, waardoor veel onver kocht bleef. SLOTEN. Voortvluchtig. De zoo beruchte A. H. Traksel, in dienst van de onderafdeeling der Koloniale Reserve te Harderwijk, is voortvluch tig; zijne aanhouding wordt verzocht. 1, V ij z i Gemeenteraad. Zitting van gisteren.) Zooals we al hadden aangekondigd, vergaderde onze Gemeenteraad gister middag (Wegens den vervroegden tijd van drukken konden we in onze editie van gisteren van deze vergadering niets opnemen). Ook in de plechtige Sta tenzaal was het duidelijk te zien, dat we in den vacantietijd zitten. Er waren er toch niet minder af wezig dan de Heeren Bijvoet, Hugen- holtz, van de Kamp, Leupen, Van Lynden, Lotneijer, Rasch, Spoor, Stolp, Van Styrum, Sneltjes en Welsenaar. Nadat de vergadering door den Bur gemeester was geopend, deed deze verschillende mededeelingen en gaf hij voorlezing van diverse ingekomen stuk ken. De kwestie van Akkeren. Hieronder was er ook een van den heer B. Kalbtteisch, hoofdcommies, Chef van de afd. onderwijs ter Ge meentesecretarie. Dit stuk betrof de kwestie van Ak keren, door den Heer Hugenholtz in de laatste vergadering ter sprake ge bracht. De heer Hugenholtz had toen be weerd, dat de heer Kalbfleisch als chef der afd. „onderwijs" den heer van Akkeren had afgeraden zich aan een deskundig onderzoek te laten onder werpen. De heer Kalbfleisch kwam thans evenwel aantoonen, dat hij juist het tegendeel had geadviseerd. Dit stuk was dus een zuivere tegenspraak van het gezegde des heeren Hugenholtz. De heer Hugenholtz was er evenwel thans niet. Hij is in Friesland, zoo deelde ons de heer Mi edema mede, en hij heeft dus de stukken niet kun nen inzien. Het zou daarom aan te bevelen zijn dat dit stuk kon worden aangehouden. De Voorzitter nam daar genoegen mede. Men zal er den heer Hugenholtz zeker een genoegen mee doen, meende de heer Mi edema. Eervol ontslag. Aan den heer P. Th. Jansen tot 1 Augustus Hoofd der 7e Tusschenschool werd eervol ontslag verleend als Hoofd der Herhalingsschool aan die school verbonden. Want de heer Jansen is benoemd tot Hoofd der Opleidings school voor Meisjes M. O. Onderzoek geloofsbrieven. Thans moesten de geloofbrieven on derzocht worden der herkozen en nieuw benoemde raadsleden, der heeren Kleij- nenberg, Levert, Visser, de Breuk, Bijvoet, Miedema, Spoor, de Braai, Gravenstein, Middelkoop en Thiel. De geloofsbrieven werden onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Groot, Seignette en Thijssen. Terwijl de zittende raadsleden zich om de beurt en een voor een uit de raadszaal verwijderde, rapporteerde de heer T h ij s s e n telkens namens de commissie, alles in orde was bevonden en de Raad besloot gedurig tot toe lating. Dat telkens zich verwijderen der zittende herkozen leden wekte menigmaal den lachlust van den Raad op. Nadat de werkzaamheden waren liet nen voo

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2