Onderwijs. Telegrammen. Kunst en Letteren, Posterijen enTelegraphie 385ste Staatsloterij. Amsterdamsche Beurs. .s van ver- 'sfeest „Ko la,Ihier in de ig 11 Inder- jden zoniet waar |g zal jessor- rd en zijn j&ëindigd, dankte de Voorzitter de lin missie, in het bijzonder den rap- Ofteur. egrooting GVoot Gasthuis. De begrooting 1908 van het St. Elisa- 'eth's of Groote Gasthuis sluit in ont- Ingsten en uitgaven met een bedrag *n f92.000. De Raad keurde de begroeting goed i bepaalde het subsidie uit de ge- 'eentekas op f57.000. ijziging vorig Raadsbesluit In de vergadering van 10 Juli be ulde de Raad de jaarwedde vari den eer C. A. de Ridder, onderwijzer aan kostel. school letter D op f 650. venwel f25 te laag. Thans maakte de Raad de gemaakte 'ut weer goed. Gratificatie. Aan den heer W. Kloeke, Hoofd er Tweede Burgerschool, die van 1 in. 1907 tot 1 d. a. v. belast was iet de leiding van het onderwijs aan derde Burgerschool verleende de aad f 150 gratificatie. Meubelen voor de H. B. S. Kolen- of gaskachels? B. en W. hadden f25.000 aange- taagd om de nieuwe H. B. School te teubileeren. Reeds vroeger stond de 'aad deze gelden toe. Maar nu komen de heeren van 't 'agel. Bestuur er nog f 13.200 bij lagen. Dat hooge bedrag kwam hoofdza- •elijk, doordat men in de nieuwe fchool gaskachels wilde laten plaat- 'en in plaats van kolenkachels Maar dat was allerminst naar den zin fan den heer Modoo. Niet, dat deze 'f zoo op tegen was, dat er eens een Toef genomen werd met gaskachels, laar dan zou hij die proef toch niet «.nbevelen bij de nieuwe H. B. S. De Raadsleden weten er nog te Geinig van, van die gaskachels. En bo zijn zij huiverig een dergelijk Toot bediag toe te staan voor een 'roefneming, waarvoor zij in de stuk ten bijna geen gegevens hebben ge bonden. 't Dagel. Bestuur is in die '■aken veelal te poovertjes. De heer ^odoo heeft den indruk gekregen, flat die gaskachels nitt alleen duur Tijndoch ook duur zullen zijn in let gebruik. En nu weet spr. heel goed, dat die 'lieuwe kachels werden aangeprezen floor de Commissie M.O. en ook als Voordeelig worden aangeprezen en be tekend door den directeur van open- >are Werken. Maar die berekent voor den gasprijs i ets per MS. Doch dat is niet zoo, Redeneerde de heer Modoo. De gas kost de gemeente veel meer flati 4 ets. Maar als dat zoo bere kend wordt. Ja, dan komt men er Wel. Zoo b.v. als de gemeente niets betaalt voor gas, dan krijgt men pure Winst. En op dergelijke berekeningen wil toen nu een 40 kachels gaan aan schaffen van één systeem. Waarom is hieromtrent 't advies niet eens ingewonnen van den beken den gasspecialiteit Blom? Tevergeefs heeft de heer Modoo diens advies in de stukken gezocht. Hij is maar be vreesd als we tot de proefneming be sluiten, dat het weer niet gaan zal, dat de dure proef zal mislukken; zoo als vroeger de centrale verwarming in de scholen mislukt is. Spr. zegt dan ook voor te stellen, de gevraagde f 3.200 te verminderen met f4400, die voor de gaskachelproef bestemd zouden zijn, en dan de plan nen dezer gaskachels op te schorten tot datgrooter zekerheid zal zijn ver kregen omtrent de kosten. Want de raadsleden zijn thans be slist onvoldoende ingelicht. De heer Kleijnenberg openbaarde zich als vurig voorstander der gas kachels. Want de tegenwoordige ver- warming op de scholen laat alles te wenschen over. Men klaagt er algemeen over. Een deel der kinderen is aan een buitengewone groote verhitting blootgesteld en een ander deel zit in de kou. Men kan niet vooraf rekenen op de temperatuur en zoo worden de kachels een noodzakelijk kwaad. Dat heeft bij ons op den voorgrond gestaan. Met de centrale verwarming ging het niet, en toen heeft men naar een ander systeem omgezien. In Duitschland heeft men in tal van plaatsen gas kachels geplaatst. Daar is de proef dus al genomen. Hier geldt alleen de proefneming of in de toekomst alge meen 't beginsel van gas zal worden aangenomen. Als nu de verwarming op de H. B. S. zal voldoen, dan kan men haar overal invoeren gaan. De kosten kunnen misschien iets hooger worden, doch met 't oog op de hygiëne, moeite, contróle enz. mogen deze toch niet afschrikken. De heer Blom is vroeger reeds over deze kwestie geraadpleegd en hij j uichte toen 't idéé, voor zoover hij erover oordeel en kon, zeer toe. Aldus redeneerde de heer Kleijnen berg. En hij wees vervolgens op Straatsburg, waar het electrische licht overal 't gaslicht verdringt. Toch zijn er nog 2 gasketels bijgebouwd. Daar wordt 't gas overal als warmtebron gebruikt. Er zullen zeker wel betere systemen komen dan de aangeprezene, doch daar staan we altijd voor. De thans aan- bevolene is het meest gewenschte stelsel op 't oogenblik. De gaskachels kunnen ook elke week f12 voor een kachelverzorger uitzuinigen. Een der gaskachels heeft in de kamer van den heer Cal koen gestaan. Er bleef gedurig in de kamer een frissche lucht. Zij blijven op eenzelfde temperatuur. Het nadeel der kolenkachels is ook, dat al de leeraren, die elkaar om hét uur aflossen, allen een verschillend gevoel voor warmte hebben en zoo de tem peratuur in de scholen telkens toe of af moet nemen. Na lang overwegen is de directeur overgegaan tot het geven van een ad vies voor de gaskachels. De heer de Breuk verwachtte, dat 't voorstel er nu direct zou doorgaan na de heldere uiteenzetting door den heer Kleijnenberg De raadsleden wete er nu alles van. De heer Blom en de dir. van O. W. hebben herhaaldelijk met elkaar over deze zaak geconfereerd en zij kloppen volkomen. De heer Van Rossum achtte de kwestie van principieelen aard. De heer Durnont berekende de kosten aan gas per dag ei. per kachel op 30 ets, doch dat wordt bij betere berekening wel 40 ets.. Van f1800 worden zoo de kosten f2400. Maar er op gelet moet worden, dat de aanschaffingskosten, onderhoud en slijtage geringer zijn. En zoo kunnen zeker direct een f 300 worden teruggenomen. Blijft dus f300 meer. De Heer Groot was onaangenaam verrast geworden door het groote aan vullingsbedrag. Als er geld gevraagd wordt voor een of andere inrichting, schijnt men maar een slag in de lucht te doen, op f25000 een aanvulling van f13000 is te kras. Spr. denkt, dat B. en W. eerst bang zijn de leden af te schrikken. En daarom vragen ze later weer een aanvulling. Het gaat ook hier weer zooals met die klok. Spr. hoopt dat in 't vervolg juistere bedragen zullen gevraagd worden. Spr. is thans ook voor 't voorstel van B. en W. gewonnen. Ook hij komt er tegen op, dat de berekening der raads leden is voorgesteld. Geeft ons toch asjeblieft goede rekeningen. De heer Modoo wilde tot een weder besluit in de H. B. S. huurkachels zetten. Nog eens kwam deze spr. er tegen op, dat de raadsleden niets be sluiten en niet volkomen ingelicht zijn. Het voorbeeld met Straatsburg gaat niet op. Spr. zal veel goedkooper gas op deze wijze kunnen leveren, daar er geen open branders meer zijn. En wanneer Spr. met een klein nadeel met gas kan verwarmen, dan zal dat na deel hier veel grooter worden. Het is voor spr. onbegrijpelijk, hoe nu de proef genomen moet worden in 't grootste gebouw, dat nota bene geheel voor kolen verwarming in orde is gemaakt. Nogmaals vroeg spr. de plannen op te schorten en een proef te nemen met die kachels elders, opdat alle raadsleden voor deze verwarming ge wonnen kunnen worden. Tegen het plaatsen van huurkachels in de H. B. S., opperde de heer Rinkema tal van bezwaren. De Heer de Breuk trachtte de be rekening van den dir. v. W. te ver dedigen tegen de aanmerking van den Heer Groot, betreffende het t erhoogen van den gasprijs 4 ets p. M3. De gemeente heeft toch gas 4 ets. p. M3. En ook de weth. Nieuwenhuizen Kruseman kwam nog beweren, dat de keuze der gaskachels niet op een wil berust, doch op deugdelijke gegevens. De heer Schram zal voor 't voorstel van B. en W. stemmen, doch hoopt toch, dat. wanneer de verwarming in de H. B. S voldoet, zij ook in de an dere scholen zal ingevoerd worden. Het voorstel Modoo werd ten slotte verworpen en dat van B. en W. aan genomen. Op de vraag van den heer Rinkema betreffende de leverantie der school- meubelen zullen B. en W. de in volgende vergadering antwoorden. Over den Directeur en Direc trice van 't Gasthuis. B. en W. stelden voor, dat de zoo wel aan den Directeur als aan dt Directrice van het Stads Armen- en ziekenhuis toe te kennen jaarwedde, zal aanvangen voor ieder met f500 De oude vrees, dat de Directeur en Directrice, indièn zij met elkaar ge huwd zijn, ruzie zullen krijgen en de een voor den ander niets zal willen doen, kwam weer boven en die vreet werd geuit door den heer de Braai. Deze wilde, dat de man, die ook hoofd van 't gezin is, den voorrang verkreeg boven de directrice, die zijn hui] moet zijn. Spr. stelde voor, dat aan de echtgenooten een salaris zou wor den toegekend van f1000 en dat dt echtgenoote zal gesteld worden o] een pensioensgrondslag van f500. De voorzitter wilde deze zaak maai in de instructie regelen. En wanneei dit niet zou plaats hebben, dan zal de Raad er nog over gehoord worden. De weth. Kruseman wilde weer te rugkomen op den wensch van het Burgerl. Armbestuur, dat de directeur en de directrice niet met elkaar ge huwd zullen ziin. Deze wethouder maakte daar ook een voorstel van. Hiertegen kwam de weth. Nieuwtn- huyzen Kruseman op. Dat was van zijn neef reageeren op een vroeger ge nomen besluit. Wij komen nu met de regeling als een gevolg van het genomen besluit. Het voorstel heeft den heer Thijs- sen aanleiding gegeven tot het stellen van enkele vragen. Wanneer nu een gehuwd paar aangesteld wordt en de directrice b. v. komt te overlijden. Wat moet er dan gebeuren? Nu kan men wel zeggen, dat dit in de instruc tie geregeld zal worden, doch hoort het daarin thuis? Dit is een zaak, die principieel is en boven de instruc tie gaat en spr. zou er ook gaarne enkele inlichtingen over ontvangen van B. en W. Spr. is van meening, dat deze regeling niet in de instruc tie kan opgenomen worden. De heer Modoo kan 't gewicht der bezwaren niet voldoende beseffen, 't ontslag is een zaak van later zorg. Dat alles kan in de instructie gere geld worden. En waarom zou het niet goed gaan tusschen directeur en directrice? Bij den heer en mej. Ver meulen ging het toch ook goed. De heer Thiel, die het zelfde bezwaar had van den heer Thyseen is van oordeel, dat het ondervangen kan worden in het benoemingsbesluit. Inkrimping personeel Kaasmarkt. De betrekkingen van „opzetter" en „schrijver" zullen aan de stadswaag ten gevolge van den achteruitgang der kaasmarkt vervallen. De plantsoen bewakers en hun schoeisel. De plantsoenbewakers vragen schoei sel. Doch B. en W. achten het niet gewenscht. Pleitbezorger der bewakers was de heer Groot. Er wordt den bewaker een zeker soort schoeisel voorgeschreven en dan moet hen dat ook maar verschaft worden. Zij doen ook politiediensten. De Voorzitter wist wel dat den be wakers verboden was te surveilleeren op pantoffels. Want dan vatten zij hun taak toch al te gemakkelijk op. De hee: Groot meende, dat er wel degelijk een bepaald schoeisel voorge schreven was, en vroeg daarom aan houding. Maar 't voorstel werd ver worpen. Hooger loon voor de lantaarnopstekers. De lantaarnopstekers verdienen t'5.50 per week om hooger loon te geven, wordt door B. en W. Ont raden. Weer was het de heer Groot, die voor de lantaarnopstekers in de bres sprong. Minstens doen die lui 4!/2 uur dienst en tal van maanden 7 8 uur Ze hebben altijd nachtdienst, altijd Zondagsdienst, weer of geen weer. En dat voor f5.50. Geeft men hen 1 7.dan wordt hun arbeid nog maar ampertjes betaald. Bij eenig verzuim volgt direct boete en bij herhaling ontslag Spr. weet, dat zijn medeleden weinig meegaand te dien opzichte zijn. Daarom zal hij slechts f6.50. voorstellen en dan hebben de meesten nog maar 20 ets. per uur voor nacht en Zondagdienst en nooit vrij. De heer Modoo, die de opgave der uren niet in twijfel wilde trekken, zag toch liever omtrent de werkuren een ofiicieele opgave tegemoet. De heer Kleijnenberg vond het heel aardig zich als raadslid op een menschlievend standpunt te plaatsen om de loonen te bepleiten. Maar het komt niet te pas altijd den directeur der lichtfabrieken te passeeren. Wij zullen ook gaarne zijn rapport af wachten. Hiertegen protesteerde de heer de Braai. De heer Groot plaatst zich heelemaal niet op een menschlievend standpunt. Die vraagtf alleen recht. De gemeente moet dien menschen betalen, wat hun toekomt. Doch om alle mogelijke moeiten te voorkomen, stelt spr. nader voor de verhooging 1 Jan. 1908 te doen ingaan. Het slot was,Sdat 't; voorstel Modoo om nadere ofiicieele gegevens werd aangenomen. Na het aannemen van kleine voor drachten en het doen van eeuige benoemingen (de eerst-voorgedra- genen werden benoemd) kwam met tot de Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Rin kema scherper toezicht tegen het op treden der straatjongens in bijzonder heid op 't Wijde Geldelooze Pad. De heer Van Linden Tol vroeg in lichtingen aangaande den keurings dienst in 't Slachthuis. In Mei werd aangevoerd vee 675% gezond 325 0/0 ongezond, varkens 85' o/o g.-zond 145 o/0 oDgezond, kalveren 965 o/0 gezond 35 o/Q ongezond. J uui, vee 60"/(J gezond 40°/qongezond, varkens 76 gezond 24 0/0 ongezond. Over 't mond- en klauwzeer kon d< Voorzitter geen mededeelingen ver schaffen. De heer Modoo vroeg spoedige be handeling van 't voorstel betreffende wijziging Bouwerordering. He Raad werd hierna gesloten. Personalia. Heden is d< lieer John. T. Hulk. secretaris r'ei Maatschappij Am et AmiciUaedei heet H. J. Scholten opgevolgd al conservator van 't museum vat Peyler's stichting. Voor het Dr. Ariënsfonds. Wij ontvingen heden nog voot onze inzameling ten behoeve vai het Dr. Ariënsfonds voor de op richting van een R. K. Sanatorium voor drankzuchtigen Uit het St. Jacobs-Godshuis f2,50. K a t h. S o c. Congres. Vol gens de nagekomen opgave zullen o.m. nog de Meubelmakersvereeni- ging „St. Paulus," alhier, en de Land- en Tuinbouwvereeniging „St. Jeroen" te Beverwijk, deelnemen aan het Kath. Soc. Congres te 's Hertogenbosch op 10 en 11 dezer. Landweer. Heden zij n de land- weerplicbtigen, behoorende tot de 15e compagnie landweer vesting artillerie gesplitst en gaat 't perso neel van het 21e district (Haarlem) over bij de nieuw op te richten 16e compagnie, die door dat per soneel zal worden geformeerd. E i n d e x a m e n s H. B. S. m. 5-j.c. Westelijk gedeelte. GeslaagdJ. F. Cornelis, J. W. Kremer, F. J. F. Karthaus, G. F. Talor, J. W. A. Rutgers v. d. Loeff, W. C. Smidt v. Gelder. R. C. Venema, allen alhierW. J. Courrech Staal, L. Ypma, beiden te Hoorn. Afge wezen 2. Een kinderfeestindenAer- denhout. Gisteren namiddag had op de buitenplaats Boekenroode te Aerdenhout, daartoe welwillend af gestaan door Jhr. Mr. P. Tediog van Berkhout, een samenkomst plaats, met de kinderen van de Zondagschool van de Gereformeerde gemeente te Leiden. De kinderen, ongeveer 270 in getal, zijn met een pleizierboot van Leiden naar Haarlem vervoerd en van daar, vooropgegaan door de muziek van de Leidsche schutterij, gewandeld naar bedoelde buitenplaats, waar onder leiding van den voorzitter, den heer Kiel, verschillende verma kelijkheden plaats vonden en den kinderen eenige versnaperinkjes werden to gediend. Omstreeks 4 uur, na eerst de familie Berkhout een paar toepasselijke liederen te hebben toegezongen, vertrok de stoet met de muziek aan het hoofd en gevolgd door een zeer talrijk publiek naar de stad waar de tocht zeegveel be langstelling ondervond, om van daar weer per boot naar Leiden te vertrekken. Ook niet gedacht! Ze zaten op een wagen met materiaal van een kermistent, de gebr. L. B., 15 jaar en J. B., 13 jaar, beiden van Leiden. Ze reden op de Groote Houtbrug en werden daar ineens door den agent-rechercheur Binnenkamp uit Leiden aangehouden. Ze hadden n. 1. te Leiden wel voor een f 300 aan koper en lood gestolen. Na een verhoor op 't politiebu reau zijn de knapen naar Leiden meegenomen. Baldadige straatjeugd. Nauwelijks is aan de achterzijde der Kathedrale Kerk electrische verlichting aangebracht of de al vernielende jeugd heeft deze reeds tot haar mikpunt gekozen en stuk gegooid. De politie mag hier waarlijk wel eens op toezien. Collecte. De Dinsdag ge houden Uniecollecte voor het in standhouden der Christelijke scho len heeft opgebracht f22.97. Goed afgeloopen. Giste renavond omstreeks 10 uur had er op den Rijksstraatweg vlak voor het nieuwe raadhuis bijna een ern stig automobielongeluk plaats. De automobiel bij 223 of 238 reed met flinken gang in den berm van den weg. Gelukkig, dat er juist op deze hoogte een flinke steile kant is door afgraving van het rijwielpad, want hierdoor liep de auto voort, en kon een oogenblik later onbeschadigd de reis voortzetten in de richting van Alkmaar. Kruisverbond. Gisteravond had de algemeene ledenvergadering plaats van het kruisverbond Scho ten en Omstreken, Als spr. trad op de heer J. B. Anthonisse van Haar lem. Na behandeling van enkele huis houdelijke zaken werd 't woord ge geven aan den spreker van dezen avond. Spreker zc-ide gaarne op te treden voor deze nog jeugdige afdeeling, die blijk gaf van haar goede werk kracht. Spr. kon dan ook niet na laten de Gemeente Schoten en ook de omstreken te feliciteeren met deze zoo nuttige vereeniging, die zeer zeker zou strekken tot bevor dering van het geestelijk en zedelijk leven der gemeente. Dank kwam hiervoor toe aan den volijverigen voorzitter, den heer Handgruuf, die alles opofferde voor de 1 clangen zijner vereeniging. Spreker zou dezen avond wijzen op de voortdurende ellende, die door 'iet alcoholisme wordt veroorzaakt Daarbij zou hij eenige practische wenken geven, die zeker de veree niging ten goede zullen komen. Verder besprak spr. het alcoholisme en zijn groote helpers. De onder vinding had geleerd, dat aan de drankbestrijders de meest bespot telijke vragen en opmerkingen woi den gesteld door de buitenstaan ders. Wij moeten ons daarom voor zien van kennis en wetenschap om trent het alcoholvraagstuk. Spr. gaf een overzicht van het ontstaan van 't alcoholgebruik. De praktische middelen werden door spr. aangewezen om de drink gewoonten en te bestrijden. Vooral de drinkdwang werd door spr. hef tig aangevallen. Warm prees spr. aan het lezen van geschriften en brochures, om dat men tot de overtuiging zou komen, waarom men drankbestrijder was. Na ze gelezen te hebben en bestudeerd, gaf spr. den raad, ze ook anderen te laten lezen. Met een krachtige opwekking tot volharding in den strijd, eindigde spreker zijn rede, die meermalen door applaus was onderbroken. De Voorz. dankte en riep hem een tot weerziens toe. Namens het bestuur bood de Voorzitter den spr. het eere-lid- maatschap aan- Spr. nam dit aan onder luid applaus. Daarna sluit de Voorzitter op gebruikelijke wijze de vergadering. Politierapport. G e v. Voorwerpen: Twee ro- zenkrauzen, een halsketting, een armband met arband met medail Ion, een front, een broche, waarin portretten. Men meldt ons, dat jhr. mr. L. van Fisenne eervol ontslag ge vraagd en verkregen heeft als be stuurslid der „Vereeniging tot be vordering van Katholiek bijzonder Onderwijs in het Bisdom van Haarlem." Naar wij vernemen is tot direc teur van het R. K. Gymnasium te Amsterdam in de plaats van dr. van Oppenraaij jS.J.; aangesteld de Zeereerw. pater M. van Everdingen S.J. De ZeerEerw. Pater H. van Berlo, S.J., directeur v/h R.K. Gymnasium te Katwijk a/d. Rijn zal als zoodanig worden opgevolgd door den Z.Eerw. pater P. Bock S.J. Minister van Marine. Bij Kon. Besluit is benoemd tot minister van Marine vice-admiraal Went holt Commandant van de marine te Willemsoord. Een nieuwe krant. „De Maasbode" bevestigt ons be richt omtrent het krantje, dat de Leidsche uitgeversondernemihg „Futura" wil in het leven roepen, en vult dat in eenige punten nog aan. Waar is, zoo zegt „de Maasbode" dat de oprichting van dit blad in alle geheim is voorbereid door het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Actie, en dat het den naam van „de Voorhoede" zal voeren Maar het zal niet driemaal per week verschijnen, doch slechts voor- Ioopig een weekblad zijn, waarvaD de volgende maand een proefnum mer zal verschijnen ter beoordeeling, in hoever een definitieve uitgaaf van zulk blad in Roomsche kringen levensvatbaarheid zou toonen. Suc cessievelijk zou dan gestreefd wor den om te komen tot de stichting van een groot algemeen Katholiek dagblad voor Nederland, waarover reeds zoovele jaren geruchten gaan. Voorloopig is ook nog een ge heim, hoe de Katholieke Sociale Actie, die volgens haar statuten, niet aan politiek mag doen, zich nu in een politiek weekblad mei diezelfde politiek zal verstaan. Rechtzaken. Kantongerecht. Gisteren zijn de volgende uitspraken gedaan M. H. v. d. H. te Haarlem, C. v'. B. te Hillegom, met rijwiel rijden zonder, licht resp. f 0,50 of 1 d. hecht, en f 1 of 1 d. hecht. (Uitgestelde zaken.) A. J. te Jan Gijzenvaart, loopen over verboden grond, f 10 of 3 d. hecht. J. M. J. B. M. te Wijk aan Zee en Duin, met rijwiel rijden zonder licht, f 1 of 1 d. hecht. A. C. T, G C. en H. M. te Haarlem, met handwagen rijden zonder licht, allen f 0,50 of 1 d. hecht. J. J. v. d. B. te Haarlem, wateren buiten urinoir f0,50 of 1 d. hecht. A. J. te Jan Gijzenvaart, P. S. te Beverwijk en J. W. te Wijk aan Zee, evertr. Wetb. v, Strafr. (verzet vorige vonnissen) verzet vervallen verklaard. J. de K. te Haarlem, loopen over verboden grond (verzet vorige vonnis sen) vorige uitspraak bekrachtigd. Voorts werden er nog 96 personen wegens dronkenschap veroordeeld resp tot 3 weken, 7 en 3 d. hecht, en 3 d. hecht, plaatsing in eene Rijkswerk inrichting voor den tijd van één jaar, en tot geldboeten van f5, f3 en f2, subs 3 en 2 d. hecht. Faillissementen. Uitgesproken: H. Hazelaar banketbakker, te Meppel. Opgeheven: K. Hajée, siga renmaker, te Enschedé. J. H. Beu- neker, coiffeur te Borne. H. Kregel vroeger te Meppel, vertrokken naar Amerika. Geëindigd: A. Klinkenberg, bloemist, firma P. Joh. Weijenbergh, e Lisse. (Stct.) Naar wij vernemen, zullen binnen kort de postwissclformu lieren ter gemakkelijker telling óók verkrijgbaar zijn aan de post kantoren in pakjes van 10 stuks (blokvorm). Prijzen van f 20. Ondertrouwd: J. H. vanBurkom en J. M. Hassink. C. J. J. Clifford en M. J. Walter. L. G. Ubaghs en E. Dekker. J. H. van Asten en M. P. Serné. Getrouwd. A. W. van Dijk en A. Rollingswier. J. C. T. Kikkert en M. W. de Breuk. L. Roder en A. Kuijper. J. F. F. Gehl en W. Nies ten. M. Sluijter en E. H. van Gulik. R. Pullens en M. F. Pollé J. van Duin en J. A. Wolzak J. J. Jans een E. M. v. d. Aar. Bevallen. P. E. Lang-Ludwig z. E. Brand-Daleboudt, d. T. G. W. Hardebil-Diets, d. W. Hofman-v. d. Thillart, d. G. Loerakker-Nunnink d. Overleden. A. E. Quint-Braaken- burg 83 j. Jansstraat. P. Klabou, 14 m. Brouwersvaart. O. Petersen 9 j. Delftstraat. Politierapport. Gevonden: 1 rozenkrans, 1 paardendeken, 1 dameshorloge, 1 armband, 1 stroohoed, 1 porte feuille met inhoud, 1 zeemlederen lap, 1 petroleum wagentje. Procesverbaal opgemaakt wegens loopen over grasperken, plukken van bloemen, overtreding der ar beidswet. Gisteren namiddag is in het Frederikspark een hollandsche her dershond door een automobiel over reden en gedood. Op de Groote Markt is van een ijswagen door een jongen een doosje met geld ontvreemd. 1 Augustus. 92 Va Barometerstand. Stand van Gisteren760. Neiging tot vooruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12 Uur: 6 16 C. Laagste der afgel. nacht: 54 F. 12 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Haarlem. 16. Mej. G. Hazeveld Hausweerd. 17. Schipper Hoekman, Pnr- merend. 18. A. Blokhuis, Schalkwijk? 19. Jansen, Hoeven? 20. Mevr. Verbeek? stuks /.onder adres. Onbestelbare brieven. Lijst der onbekende brieven, verzonden uit Haarlem gedurende de tweede helft van Juli j.l. Binnenland. Brieven. 1. Mej. A. de Nijs, 2. A. Rusch, 3. Mej. de Malé, allen te Amsterdam. 4. D Peters, Apeldoorn, 5. I. Schaart Gz. Avereest, 6. Mej. Termoulen, Bussuni, 7. Quadekker, 's Hage, 8. M. Bellis, 9. Mej. N Preebands, beiden Haarlem. 10. Bos man Overveen. 11. Rosenfelder, Hille- om.' 12. J. v. fl. Berg, Rotterdam. 18. „e Winter, Sandpoort. 14. W. Veld, Zand- voort.. 15. J- v. Zante, Stationsweg 110? Briefkaarten. 1. G. Tholen, 2. Bleek veld, 3. P. Wendt, 4. H. de Ronde, 5. Z. Bak, 6. J. Siebens, 7. Mej. Sophie? allen te Amsterdam. 8. Mej. C. Langeveld, Die ren. 9. Mevr. v. d. Vijsel, 10. D. E. Slijper, beiden 's Hage 11. Steinakker, 12. B. Wiersma, 13. Mej. A. Kersloot. 14. Mej. A. de Veer, 15. A. C. v. Gulk, allen Trekking van heden, 1 Aug. 1907. lste Klasse. Prijzen van f 1007149, 15812, 1/980. 48 104 801 1160 1162 1178 1616 1703 1841 1892 1965 1983 2513 2674 2752 5537 2899 5589 2978 5606 2988 5656 3168 5800 3321 6055 3502 6072 3783 6085 5026 6204 5062 6643 5067 7070 5146 7166 5187 7563 5319 7573 7816 8226 8288 8604 8752 9013 9317 9331 9631 9649 10016 10073 10338 10856 10866 11154 11222 11231 11236 11338 11581 11947 12522 12590 12773 12811 12959 13549 13872 13961 14500 14776 14812 14871 15328 15943 15954 16441 16785 17027 17281 17703 17742 17885 18086 18106 19185 19516 19766 19994 20608 20653 20715 20874 20937 le Klasse 3e [lijst 4348 m.z. 4398,10967 m.z. 10969, 16941 pr. van f 100 m.z. 16949 pr. v. flOO. Medegedeeld door H. C. Tombebqh en Co. South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kou. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley - Great Cobar Rusland Hope. Consols Amer. markt flauw. Russen prijshoudend. Petroleummarkt flauwer. Tabaksmarkt lager. Mijnwaarden verdeeld. Geld 5i/a pCt. vorige koers. Uedeu. 90 88I/2 7% 77/g 21 207/g 37»/j6 351/j 92'/8 281/4 271/a 57% 578/8 138/4 133/4 1441/4 141% 193/4 193/4 431/g 42i/2 241/8 23%, 397/8 38% 228/g 213/4 373/4 378/4 291/2 28% 281 277 91/4 91/4 37 37 521/4 52 76 75 172 168 69 69 70 70

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3