DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. De laatste Reis. Ged, Oude Gracht I20y Haarlem Mag dat? BUITENLAND. I I BINNENLAND. I I I I I °INSDAC 6 AUGUSTUS 1907. No. 6652, 328te Jaargang. I Bureaux van Redactie en Administratie: Telefoonnummer 1426. I I Onder dezen titel schreven we geileden week een artikeltje over ^et in dienst houden van de groot- fgangers der militie boven hun j'jd, ten behoeve van de maatrege- 1 eh, die wegens het mond- en klauw ier worden genomen. Ook andere kranten hebben ov r geval geschreven, en er zijn twee jjihtingen, die verschillend over zaak denken. Wij zullen nog eens kortelings uiteenzetten wat de zaak is: zooals ien weet, is de dienst niet voor miliciëns dezelfde. De een dient "j maanden, de ander acht, een eerde 12. Die van 4 maanden ko- ien in Mei op, die van 8 in Maart gaan November naar huis. Van 12 maanden dient een gedeelte Van 28 Nov. tot 28 Maart, de zgn. ^mtermaanderseen tweede ge deelte van 21 Maart [tot 28 Juli, is de tweede ploeg. Winter- i&anders en tweede ploeg vormen het blijvend gedeelte. Minister Staal nu beeft dit blij- Jind gedeelte ingekrompen, d.w.z. hij heeft een deel ervan naar huis gestuurd. Maar uit dit stuk vormde hij een derde ploeg, de reserve- Pioeg, en deze bestemde hij voor doodgevallen. Zou het blijvend gedeelte n.l. °0voldoende zijn (b.v. bij rustver- storingen) dan moest de reserve- ploeg onmiddelijk onder de wapenen «omen. Die reserve-ploeg is nu niet dbder de wapenen geweest. Zij bleef beschikbaar tot 28 Juli 1007. Maar Minister van Rappard heeft ïe voor 'n deel opgeroepen ter be daking der boerderijen, waar mond- en klauwzeer is uitgebroken. Inplaats van dus 28 Juli groot vcrlof te krijgen, zijn deze mannen du onder de wapens, om de koeien ie bewaken. En die dit. niet behoeft te doen, idgedeeld is bij 'n regiment, dat dan de besmette streden niet grenst, blijft toch tot 28 September nog beschikbaar en kan nog eiken -lag dorden opgeroepen, voor welken dienst dan ook! Zóó is de kwestie. We hebben nu verledenweek al diteengezet, met de wet in de hand, dat minister Rappard hier z'n boekje is te huiten gegaan. We willen dat nu niet herhalen, •haar ter ondersteuning van wat de schreven zij hier nog een en ander ontleend aan een artikel uit Ppn Haagsche courantde A y o n d Post, <jie prepies hetzelfde zegt oyer de kwestie als wij hebben beweerd, dock die daarover in een wqqrden- ctfijd is geraakt met kei V a d e r- a n d, 't ministeriëel orga&n. „Het Vaderjand'? had name lijk beweerd dat de wet twijfelach? hg-gesteld was op dit punt, zoodat °ok de uitlegging dat de Minister van Oorlog zonder de Staten-Gene- raal eerst te kennen, de derde ploeg voor mond-en klauwzeer-diensten kan oproepen, geoorloofd zou zijn. Tot naricht van het „Vaderland" zoo zegt nu de „Avondpost," zij er op gewezen, dat er ook zoo iets is als een wordingsgeschiedenis eener wet, en dat voor een geval van twijfel bet altijd mogelijk is na te gaan wat de Wetgever bedoeld heeft. De Avondpost herinnert er dan aan, dat de vraag van het blijvend gedeelte na het aftreden van den M. v. O. Eland weder op den voorgrond is getreden. Wil men de bedoeling der betreffende artikelen kennen, zegt het blad, dan dient men de beraadslaging na te gaan, die na het optreden van den generaal Kool heeft plaats gehad, Wie die stukken ooit gevolgd heeft, zal dan begrijpen, dat slechts van het indeelen van twee ploegen blijvend gedeelte, tot een maximum van 7500 man, en nooit van iets anders is sprake geweest. Het is dan ook onmogelijk, meent de Avondpost, om aan de Militiewet een andere bedoeling toe te kennen, dan deze, dat na afloop van den eersten oefentijd achtereenvolgens gedurende hoog stens vier maanden twee ploegen blijvend gedeelte van maximum 7500 man onder de wapenen zijn, met einde Juli als einddatum, zoo lang aan den norm van S1/^ maand oefentijd wordt vastgehouden. De Avondpost zegt verder na tuurlijk gaarne aan Het Vaderland te vergeven, dat het in zijn ijver om den heer Van Rappard te ver dedigen vergeten is, wat bij de be handeling der wet is voorgevallen. Maar minder gemakkelijk is te be grijpen, zegt het blad, hoe aan den schrijver in het ministeriëele blad geheel ontgaan is wat bij het wijzi gingswetje op art. 109 is voorgeval len. Toen was „Het Vaderland" er, meent het blad, nog al bij wanneer bet er om te doen was den minis ter Bergansius hard te vallen. Hoe menigmaal werd toen gevraagd, of hier de wet loyaal tot uitvoering kwam. Bij de toelichting op het voor stel werd, volgens de Avondpost volkomen duidelijk overduidelijk haast nog eens uiteengezet, wat do bestuursmaatregel op de Militie- wet met zijn ploegen-blijvend ge deelte bedoelt. Wat te zeggen, vraagt De Avondpost dan, van een blad als „Het Vaderland,,, dat er volsrekt geen bezwaar in ziet om de man schappen niet 'na vier, maar zelfs na acht maanden nog eens weef voor „blijvend gedeelte" onder de wapenon te foepen, en dat voor dip wijze yan d°en volle vrijheid voor zijn minister van oorlog pro clameert! Het vraagstuk dat ons bezighield, zegt De Avondpost ten slotte, bestaat uit twee gescheiden deelen lo. of soldatengebruik voor de klauwzeer-epidemie geoorloofd is; 2o. of het blijvend gedeelte daar voor mag aangehouden worden op de wijze als thans geschiedt? Beide vragen beantwoordde het blad op de scherpste wijze ont kennend. En dus is het volkomen in de lijn, welke ook wij bij de behande ling dezer kwestie in ons artikeltje van verleden week hebben gevolgd de Minister van oorlog is met de oproeping van de reserveploeg na 28 Juli, zijn boekje te buiten ge gaan In de Tweede Kamer zal een interpellatie over dat geval dan ook niet uitblijven! Algemeen Overzicht. De politieke atmosfeer in 't bui tenland is vol van vorstenbij een komsten. Daar is vooreerst de ontmoeting tusschen Czaar en „Kaiser" te Swinemünde, waarvan we zoowat nog niets hooren, dan dat de Czaar allergeweldigst zeeziek is geweest en bleek als een doek bij keizer Wilhelm op 't dek kwam! Die is ook niet voor zijn pleizier op reis Voorts melden de telegrammen uit Swinemünde de gewone plech tigheden van toasten, diners, ca deautjes enz., maar de finesses van een en ander krijgen we natuurlijk tóch niet te hooren. De tweede Vorstenbij eenkomst waarover veel wordt gesproken, is natuurlijk de nog zooveel gewich tiger ontmoeting tusschen keizer Wilhelm en koning Eduard die te Wilhelmshöhe zal plaats vin den. Koning Eduard heeft gisteren bij Portsmouth eens nog eens de reus achtige Kanaal vloot geschouwd, wat een machtig, hoogst indrukwekkend schouwspel moet hebben opgeleverd! Zou dat zijn bij wijze van vooraf gaande kennisgeving aan neef Wil helm: mijn macht op zee is on- verwinlijk Uit Wilhelmshöhe hooren we, dat er al groote toebereidselen voor de ontmoeting van één dag gemaakt worden. Het heet dan wel een heel particuliere, absoluut niet staat kundige visite, maar we weten wel daf keizer Wilhelm "van een ver- toqninkje houdt, en er altijd op uit ie, bij zulke dingen wat luister bij tp zetten, En de derde vorstenontmoeting, dje naar men be veert, de kroon op alles moet zetten, is die van koning Edward met keizer Frans Josef te Ischl. De kroon zou deze op alles zetten zoo zeiden we. En dat schijnt werkelijk de opinie te wezen van de politieke wereld. Door die ontmoeting zal n.l. de reeds zoolang bestaande spanning tusschen Engeland en Duitschland heelemaal ten onder komen, zoo hoopt men. Men zegt n.l. dat Keizer Frans Josef, met zijn rijke ervaring en zijn groot ontzag, al zijn invloed aan gewend heeft om de spanning tus- sclien Koning Eduard en Keizer Wilhelm te doen verminderen. En nu wordt aangenomen dat de ont moeting in Ischl het zegel zal druk ken op den in Wilhelmshöhe ge sloten vrede tusschen den Britschen en Duitschen souverein. Dat ,te Ischl over de politiek ge sproken zal worden, spreekt wel vanzelf en behoeft geen commentaar. Het „N. W. Tagbl." houdt het zelfs voor mogelijk dat ook de gang van zaken op de Vredesconferentie zal ter sprake gebracht worden en dat Marokko en Oost-Azië even eens een onderwerp der besprekin gen zullen Uitmaken. Het „Fremdenblatt" zegt aan het slot van een artikel, dat het kenmerk van de in deze en volgende dagen plaats vindende vorstelijke ontmoe tingen daarin bestaat, dat de souve- reinen door persoonlijk verkeer de verschillen, die tusschen de staten van verschillende politieke richting bestaan, zullen trachten weg te nemen. De bijeenkomst in Ischl be teekent een steen meer in het tot behoud van den vrede bestemde gebouw. Dat deze ontmoeting voorafgegaan wordt door die in Wilhelmshöhe is pen bewijs dat de politiek der vor stelijke samenkomsten goede vruch ten gedragen heeft. De politieke hemel klaart meer en meer op, de drukkende zorgen uit den jongst verloopen tijd ver dwijnen en de uitzichten voor de toekomst woreen steeds gunstiger. De ontmoeting in Ischl is wel ge schikt om het vertrouwen in een vredelievende toekomst te verster ken. Volgens het program zal koning Eduard den 15en Augustus 's mor gens vroeg in Ischl aankomen. De Keizer zal hem tot Gmunden tegemoet gaan. Het bezoek zal slechts één dag duren. Na het ont bijt zullen de beide sou ver einen een rijtoer maken en na het middag maal naar de komedie gaan. Als die vorstenbijeenkomsten nu ook de lastige kwesties die op het moment de wereld beroeren, maar eens in orde konden maken! I och dat is niet te denken Paar is vooreerst Marokko. Daar wordt het bar. De berichten uit Casablanca wor den voordurend ernstiger. De Fran- gche kruiser „Galilée" moet zijn troepen niet hebben kunnen landen, omdat men reden had te verwach ten, ffat de landing voor de Kabylen en het gepeupel aanleiding zou zijn geweest tot een algemeen bloed bad. De eenige hoop is nu gevestigd op 'de Fransche, Spaansche en Ita- liaansche kruisers; het verschij nen daarvan zal mogelijk de bevol king het noodige ontzag inboezemen. Overigens wordt er ook te Casa blanca dapper gevochten tusschen Arabieren, Mooren en Marokkaan- sche troepen, welke laatste het glad afleggen. Evenzoo trouwens, als het legertje van de Sultan het tegen de Mooren en verders van Raisoeli aflegt. Wat moet ervan worden?... De groote moeielijkheid in deze kwestie is de verhouding der mo gendheden onderling. Frankrijk zal nu natuurlijk moeten optreden, en het wil dat doen in overeenstem ming met de mogendheden, die de Acte van Algesiras onderteekenden. Maar die Acte-zelf vormt de groot ste moeilijkheid. Zij is gegrond op de handhaving van de integriteit van Marokko en van het gezag van deu Sultan. Waar nu van alle kan ten blijkt, dat deze niet in staat is zijn gezag te handhaven en den gloeienden haat van zijn Mooren tegen de vreemdelingen in bedwang te houden, daar staan de mogend heden voor groote bezwaren! De staatkunde, gegrond op de handhaving en bevestiging van het gezag der Sultan, en die door Duitschland is gegrondvest, is door deze gebeurtenissen verouderd. On voorziens kunnen verwikkelingen ontstaan, die de mogendheden voor nieuwe problemen plaatsen. Boven dien is de Acte van Algesiras voor drie jaren aangegaan. Dan zal een andere regeling toch wel noodig worden. Men ziet hetglad gaat het niet. En de moeilijkheden stapelen zich op. Daarbij komt voor de mogend heden nu weer een nieuwe kwestie: een tusschen Tur kij e en Per- z i Reeds eenigen tijd klaagt de regeering te Teheran over de in vallen van Turksche benden op Perzisch gebied. Ditmaal is nu een legertje van zes duizend man, met artillerie, de Perzische grens over getrokken en leverde een geregeld gevecht tegen de Perzen in het district Boelak. De Perzen, niet in staat aan dezen inval der Turken het hoofd te bie den, sloegen op de vlucht. De Perzische regeering heeft nu Engeland en Rusland te hulp ge roepen, en deze zijn al aan het confereeren, In Teheran hebben de afgevaar digden naar Renter seint tranen met tuiten geschreid bij het hooren van al dat droevig nit uws dat zé houden voor een teeken van 't verval des lands, wel is Wat het ook Nieuwtjes in drie regels. I Hofberichten. H. M. de Koningin heeft het verblijf op Soestdijk benut tot het nemen van kiekjes onder de Bun- schoters met hun vreemde kleeder dracht. In gezelschap van H. M. de Koningin-Moeder en van Z. K. H. Prins Hendrik kwam de Vorstin aan de Eenbrug en nam daar ver schillende groepjes. Mogelijk is er geen kleederdracht in Nederland, die zooveel en zoo helle kleuren vertoont als die van Bunschoten, het dorp der vetwei ders, en Spakenburg, de visschers- plaats. Op Maandag, den. aange wezen waschdag, lijkt dit laatste dorp gepavoiseerd met zijn roode, blauwe, gebloemde lappen, lijfjes en rokken, die op lijnen in den wind wapperen. H. M. de Koningin en Z. K. H, de Prins der Nederlanden kwamen Zaterdag op weg naar Schwerin te Hamburg aan. Aan het station werd het Konink lijk Echtpaar begroet door den commandant van het 16e regiment huzaren, Von Schuckman. In het salonrijtuig toegelaten overhandigde de kolonel Hare Majesteit een bouquet rozen. Voorts waren ter begroeting aan wezig de consul-generaal der Neder landen de heer E. Gleiehman en de vice-consul Weningen. Hare Majesteit dankte allen vrien delijk, waarna de trein de rei» voortzette. .De nieuwe minister van marine. De nieuwbenoemde Minister van Marine heeft gisteren de portefeuille van marine van zijn ambtsvoor ganger overgenomen en zijne werk zaamheden aan het departement aanvaard. Bij zijn aankomst uit Den Helder in de residentie werd het nieuwe Departementshoofd aan het Holland- sche spoorwegstation verwelkomd door den heer Cohen Stuart. I I I I I I I I I I FEUILLETON. Werkt 't goed? Ik.... ik hoop 't, Grime; maar als ik denk aan de bemanning.dan ben ik waarlijk angstig. Wordt vtowlgd.) r a ■EWE MLEMSCHE CCORAHT P ABONNEMENT SPBÏJS: Per 3 maanden voor Haarlemfi.20 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,65 Afzonderlijke nummers0.05 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Zon- en Feestdagen. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—6 regelsf0.60 (contant) f0.50 Elke regel meer0.10 Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie^ contant. In Antwerpen dreigt' een groote bootwerkersstaking, die vandaag waar schijnlijk zal uitbreken. Ferroul en Marcelin Albert (de laatste is zijn roem kwijt) zijn uit de gevangenis te Montpellier ontslagen. Vorst Ferdinand van Bulgarije heeft een visite bij keizer Frans Josef te Ischil gemaakt. Allerhartelijkste ontvangst In Macedonië Js 't weerjvechten. Een Engelsche kolonel is gewond. Dat geeft inmenging van Engeland. Dernburg, de Duitsche^koloniale minister, is in Duitsch-OÓst-Afrika aangekomen. Rockefeller is als president der Standard Oil Cy nu veroordeeld tot een boete van 80 millioen dollars I U weet natuurlijk, kapitein Druce, dat ik als voogd ran Lucy Norman de 'nacht gekregen heb, haar fortuin onder mijne berusting te houden, tot zij vijf- en-twintig jaar is, voor 't geval zij mocht trouwen zonder mijne toestemming. Dat is mij bekend, meneer Zeidler, u kunt haai' vermogen nog twaalf maanden onder u houden. Maar ik ben hier niet gekomen om inlichtingen te vragen over juffrouw Norman's geld; 't doel van mijn bedoek is, uw' toestemming te Vragen Voor óns huwelijk. Èn ik heb li £0 gezegd, kapitein, dat ik die 'niét kan géven. Ik héb andere plannen voorjuffrouw Norman's toekomst. Ik heb gehoord, dat u een huwelijk tracht tot stand te brengen tusschen uw pupil en uw compagnon, meneer Bernard Grime, maar aangezien Lucy zich met mij heeft verloofd, heeft uw weigering niet veel te beduiden. Is' hef uw bedoeling mij te tarten Leg het uit zooals u wilt, maar ik £gi ïjiet werkeloos toekijken; als het meisje dat ik liefheb, gedwongen wordt tot een huwelyk met iemand om wien zij niets geeft. Kapitein, u is verscheidene jaren in dienst geweest bij de firma Zeidler en Grime't zou mij spijten, als we 't zon der uw diemten moesten doen. O, wat dat betreft, dat laat mij koud. jU zoudt mij niet gehouden hebben, als jii aan mij geen waar voor uw geld had behad. En als u mij misschien mocht willen ontslaan, dan beteekent dat, dat juffrouw Norraan en ik dadelijk gaan trouwen in plaats van te wachten tot ik 'terug beu van deze reis. 't Schijnt me toe, dat u mijn pupil opzet tegen mijn gezag. Juffrouw Norman is geen kind meer, jen al heeft u controle over haar geld, u kunt haar gedachten niet dwingen, Maar u heeft mij niet de reden van uw weigering gezegd. Ik ben geen rijk man, maar arm ben ik ook niet; en al ben ik op dir oogenblik niet meer dan gezag voerder op een van uw schepen, de tijd is niet ver af, dat ik de baronie van mijn oom zal erven. Ik acht mij niet geroepen, u eenigen uitleg te geven van mijn weigering, 't Is voldoende, dat ik'rqijn toestemming niet kan geven, Heel goed! Dan blijft het er bij. U kunt niet zeggen, dat ik niet eerlijk ben geweest en u behoorlijk heb ingelicht over onze plannen. Ik zal ook eerlijk zijn. daarom zeg ik uik zal alles doen wat in mijn macht staat, om mijn pupil terug te hóuden van zöo'n dwaasheid. Houd mkar fieygr uw gemak. Goe den mórgen. Toen kapitein Druce het kantoor ver liet met een kort knikje, staarde Zeidier hem aan met een uitdrukking van ver beten woede op zijn gezicht en eene booze flikkering in de kleine oogjes. Hij schrikte op uit zijn mijmering door 't open gaan van de deur. Bernard Grime, zijn compagnon kwam binnen. Wel Ziedler, wat is er aan de hand? Ik kwam Druce tegen, die stapte als een zegevierende Jupiter. Ik heb juist een heel onaangenaam gesprek met hem gehad. Onze vermoedens blijken waar; hij heeft Lucy ten huwelijk gevraagd en kwam om mijne toestem ming. W at heb ik je gezegd Ik zei altijd, dat er ongelukken zouden gebeuren, als je niet flink optrad. Maar ik wil liet niet hebben, hoor? Lucy Norman wordt mijn vrouw, en dat zaakje heb je voor mij in orde te ma^en, andjers 'kóm$ £1' last. Wat kanik doen. Ik weigerde mijn toestemiiyng én'hij? \yél, fiij Tqchtp mij gewoon uit. - Wat je kunt doen? Hfeip dadelijk zijn congé, geven. Ik fieb, ey op gezinspeeld, en hij zei, dal 't hem best zou passen, daar hij dan dadelijk ging trouwen in plaats van te wachten tot na de reis. Zoo? Luister eens, Zeidler, er moet iets gebeuren. Over een jaar heb je Lucy een sommetje van 25.000 pond over te geven. Om dat te kunnen doen, zou je ongeveer alles moeten vérkoopen wét je bezit. 1)31 weet ik, Grime. Ik was heel onfortuinlijk eer jij als compagnon in de zaak kwam. Ik verloor drie schepen ach ter elkander; geen van alle geassureerd. Daarom stak je 't geld van juffrouw Norman in de zaak en hebt daarmee altijd gehandeld. Luister eens: als die Druce met Lucy trouwt zit je dadelijk in de klem als hij na twaalf maanden komt om het geld en verantwoording van je voogdjj. O.... praat daar niet van. 't Zal dus veel beter voor je zijn. Lucy te geven aan een man, die den staat van zaken kent. Wat zijn je plannen? Ik heb juist de assurantie afgeslo ten voor de „Havik." Wat moet er met dat schip gebeu ren Het vertrekt over drie dagen. Dat weet ik, Grime; maar ik zie niet in. Als je plotseling blind geworden b,eqt. zal ik hét je uitleggen. Wij moeten Harry Ihooe overplaatsen van zijn tegen woordig schip als gezagvoerder op de „Kfavik". Zeidler staarde een minuut zijn com pagnon aan in stomme bewondering. Bernard, mijn jongen, je bent een genie. Dat nu juist niet, antwoordde Grime bescheiden; maar ik gebruik mijn hersens En hoe sta je nu met je deel vap de zaak Ik heb er gister den heelen avond aan gewerkt't is prefeot in orde. Ik kan het precies stellen op den t\jd, dien ik verkies, 't varieert geen fractie van een minuut. Kom van avond weer bij mij, dan kunnen wij 't nog eens probeeren, eer ik 't in het kistje schroef. - GoedIk denk dat deze laatste reis van de „Havik" ons voor goed zal helpen. 't Zou wat! Een troep schooiers en tuchthuisboeven. Er zijn booten genoeg, en ze zullen wel gauw opgepikt worden, tyees maar niet bang vopr last: bedenk liever, hoe prachtig 't zal zijn, als wij de zaak goed op pooten zetten. Buitendien, let op je eigen zo,vg; de wet is heel streng tegen voogden, die het geid van pupillen slecht b.eheeren. O, stil Bernard, zwijg daarvan. Wees dan ook niet dwaas en zet de zaak door als een kerel. Ais die Drucy uit den weg is, kan ik met Lucy trou wen, en haar geld zal in de zaak blijven, tegen behoorlijken interest. Maar als 't mislukt. MislukkenHoe kan 't mislukken, ais j\j je dingen goed hebt gedaan? Neen 't zal niet missen. Schrijf aan Druce, dat we de „Merlin" willen dokken voor repa ratie en hem daarom verzoeken, 't kom- mando te nemen over de „Havik" en binnen drie dagen gereed te zjju om uit te zeilen. Druce was aeer verrast, den volgenden mftrgen een brief te krijgen van de heeren Zeidler en Grime, waarbij hem 't kom- mando over de „Havik" werd opgedra gen; zoo verrast, dat hjj dadelijk den heer Zeidler ging opzoeken. En mag ik vragen, waarom u me wensoht op te schepen met die collectie schurken, die men equipage belieft te nee- men Is dat om 't kleine geschil dat wij gisteren hebben gehad O, neen, kapitein, volstrekt niet. Ik heb eens nagedacht en ben tot de con clusie gekomen, dat ik volstrekt geen recht heb Lucy in eenig opzicht te dwin gen. Daarom iaat ik die zaak rusten tot W terug is van deze reis. En ik geloof niet, dat wij reden zullen hebben om te twisten. Ik ben de laatste man op de wereld om te kibbelen zonder reden, meneer Zeidler, en als u werkelijk verlangt, dat ik het kommando over de „Havik" op mij neem, verzet ik mij er niet tegen, daar 't mijn laatste reis is. Uw laatste reis? Ja, dat zit zoo. Mijn oom wordt zwakker en hij wil graag, dat ik thuis blijf. Als ik met de „Havik" ga, zal ik eerder in Engelaud terug zijn dan wan neer ik wachtte op mijn eigen schip. Hoewel kapitein Druce bereidwillig er in toestemde, met de „Havik" te gaan bleef er toch (zekere verwondering, ver denking zelfs in zijn hoofd, bij de plotse ling veranderde houding der patroons. En hij besloot voorzichtig en op zijn hoede te zijn. Den volgenden dag was hij aan de ha ven, waar het schip 't laatste gedeelte van de lading innam. Terwijl hij in zijn hut zat, bezig met papieren, kwam een matro.os hem zeggen, dat een dame bent verlangde te spreken. Hij snelde dadelijk naar 't dek en vond daar Lucy Norman, O, Lucy, dat is een aardige verras sing. Ik dacht wel, dat 't je pleizier zou doen Harry. En ik wilde toch eons weten, hoe 't op dit schip er uitzag. Daarom ben ik gekomen. Hartelijk welkom, lieveling! Ik zal je alles laten zien. Apropos, wat zeg jij van die frontverandering van je voogd?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 1