Hotel „GROOT BADHUIS" ZANDVOORT. Ludwig van Beethoven Haarlemsche Incassobank Interc. Telefoon 1342. WILLEM STUVÉ. Kinderhuissingel 68, Kerknieuws. Leger en Vloot. Land en Tuinbouw Van Uveral Amsterdamsehe Beurs. I3e Abonnements-Conceri op Woensdag 7 Augustus I907y te geven doer het CONCERTGEBOUW-ORKEST van Amsterdam. Nougatfabrikant Amsterdam. DUIJM SPRUIJT bericht, dat haar Kantoor vanaf heden weder gevestigd is over de Zijlbrug. PROGRAMMA: Rechtszaken. Uitlotingen. MARKTNIEUWS. Aanbestedingen. Nagekomen Aduertentiën. ELISABETH MARIA JOHANNA BOÜVY SEIZOEN 1907. 0 0 geboren te Bonn, 17 December 1770, overleden te Modling, bij Weenen, 26 Maart 1827. AANVANG 8 UUR. TOEGANGSBEWIJZEN, gecombineerd met retour biljetten Haarlem-Zandvoort, verkrijgbaar [bij de conducteurs der E. S. M. GEO. OUDE GRACHT aren 1 e n den. rige mu- en ^oed van heel «oag zal dag zijn Kaan der Paterskerk op de Groen markt. Althans Zondag zijn hiertoe de op kamen gedaan. Concert Groote Badhuis. De heer Trier, directeur van het Droot Badhuis te Zandvoort, weet zijne mrichting voor kunstvrienden wèl aan trekkelijk te maken. De muziekuitvoeringen in zijne con certzaal leveren het bewijs hiervan. Telkens prima-artisten en uitgele zen programma's. Nu weer een avond van uitsluitend heethoven-muziek, te geven door het Amsterdamsehe Concertgebouw-orkest, ditmaal onder leiding van Hutschen- ruyter. Voor het programma verwijzen we Haar de advertentie in dit nummer. Moge het morgenavond in de mooie concertzaal van het Groot-Badhuis zoo druk zijn, als uitvoeringen, gelijk da hier aangekondigde, verdienen be zocht te worden. Voor de bespelers van strijk instrumenten. De „resonatone" is een uitvinding, die in Engeland biet nieuw meer is; een nieuw staart stuk voor strijkinstrumenten, dat al daar reeds lang ingang heeft gevon den. Een Hollander, de heer S. L. Wert- heim, solo-altist van het Queen's Hall orkest te Londen,, bevindt zich thans met den uitvinder, den heer Marshall B. Hern, hier te lande. Maandagmiddag a.s. zullen zij op de bovenzaal van het café van den heer Van Dijk in de KI. Houtstraat de resonatone demonstreeren voor leden Van het Haarlemsch Muziekkorps en andere dames en heeren muzieklief hebbers, die willen komen. Er wordt heel veel goeds van dit nieuwe staartstuk verteld. Cricket De nieuw opgerichte cricketclub voor badgasten te Zandvoort trad gisterenmiddag op 't terrein van A. C. C. alhier op tegen „Rood-Wit" alhier. Iets puiks. Op de concerten in sociëteit „St. Bavo", die gegeven borden tijdens de kermis door het gunstig bekende dubbel mannenkwar tet van Amsterdam zal medewerken de heer C. v. d. Ploeg, de le bariton van de Vlaamsche opera te Antwer pen. Druk bezoek. In een druk be zoek mocht zich heden de Bloembol- lenbeurs in het Brongebouw verheugen. Door niet minder dan 300 personen Werd zij bezocht. Zooals men weet, gaat deze beurs uit van de Alg. Ver. Van Bloembollencultuur. Schietwedstrijd In den schietwedstrijd van den Kor^ Ned. Bond van oud-onderofficieren te Arn hem gehouden, behaalde in „geweer kolfwedstrijd M. 95'- de afd. Haarlem den 3en prijs met 210 punten. De vereeniging „Onze Tuin". Heden vergaderde alhier in het lokaal Volksbelang „Onze Tuin", vereeniging tot bescherming Van verwaarloosde kinderen. De vergadering werd geopend door den Voorzitter, den heer K. Tackema, met gebed, het lezen van een gedeelte der H. Schrift en een kort openingswoord. Nadat notulen gelezen en ver slagen waren uitgebracht, ging men over tot het verkiezen van bestuurs leden. Herkozen werden de H. II. J. Th. Stap te Heerde en K. Tac kema alhier. Gekozen mevrouw A. E. Fontein- Morks, te Leiden, mej. Duymaer- van Twist te 's-Gravenhage en de heer J. C. van Goudoever hier ter stede. Na de pauze werden de ver schillende punten van de agenda behandeld. Als voornaamste punt stippen we hier aan de bespreking van een doorgangshuis voor de kinderen, die aan de zorgen der vereeniging worden toevertrouwd. Met de op richting van zulk een doorgangs huis moest voorloopig nog gewacht worden, omdat de daartoe benoo- digde gelden ontbraken. Te circa 4!/2 uur werd de ver gadering met dankzegging door Dz Bolwerk van Loenen gesloten. Te water. Gisteravond is een man, waarschijnlijk in dronken toestand, in den Singel bij de Houtbrug geloo- pen. Men slaagde er ten slotte in hem uit zijn netelige positie te red den. Doch hij was meer dood dan levend. In dezen toestand werd bij naar t Gasthuis gebracht. Overreden. Gisterennamiddag, omstreeks 6 uur, had op de Klever laan bij Bloemendaal een ongeluk plaats dat betrekkelijk goed afge loopen is. Een wielrijder, zekere H. M. een stadgenoot, moest uitwijken voor een kinderwagen, ten gevolge waarvan bij in aanraking kwam met een rijtuig, komende van den tegenover- gestelden kant. Hij kwam te vallen en kreeg het achterwiel van bedoeld rijtuig over het bovenlichaam. Blijkbaar waren geen teere lichaamsdeele ge raakt, aangezien H. M. na van den schrik bekomen te zijn, in staat was alleen zijn weg te vervolgen. Een ontsporing bij het sta tion. Van morgen in de vroegte liep bij het rangeeren een waggon Ille klasse uit de rails op het terrein van het station, ter hóogte van het Sta- tenbolwerk. Met vereende krachten, 'n paar werktuigen extra, werd het rijtuig weer in het spoorjgebracht. Het ongeluk in de Annastr. Volgens hedenochtend ingewonnen in lichtingen is de toestand van juffrouw v. P. nog steeds zeer zorgwekkend. De nacht is hoogst onrustig geweest. Van den steiger gevallen. Het perceel aan den Jansweg van den heer Jacobson ondergaat thans een verbouwing. Hier viel gister de werk man G. de Nijs van den steiger. Be wusteloos is de arme man opgenomen en naar 't St. Elisabeth-gasthuis vervoerd. Twee uren na zijne opne ming is de ongelukkige overleden. Concert in den Hout. Het con cert in den Hout heeft deze week plaats op Vrijdag, 9 Augustus en niet Woensdag 7 A igustus. In de Kruisstraat had heden morgen een voorval plaats, dat won der boven wonder heel gelukkig is afgeloopen, en dat toch zeer ernstige gevolgen bad kunnen hebben! Van de bovenste verdieping van het huis des heeren Gussenhoven, den beken den banketbakker in de Kruisstraat viel tengevolge om een rukwind een groot raam op straat. Geen splinter bleef er natuurlijk meer van heel, en de straatsteenen vertoonden de deugdelijke sporen van dien zwaren val! Gelukkig, dat er juist niemand onder liep: dat had dooden kunnen geven Een vergelijkend onderzoek. Gistermiddag, op de Gedempte Oude Gracht, 't kermisterrein, een grappig tafereeltje. Twee dames van twijfelachtigen leef tijd, zoo tusschen de dertig en de vier-en-vijftig, wandelen langs de kramen. Ze knabbelen, sabbelen, kauwen.... Uit het zilverpapier en andere ingre diënten maken we op dat ze de wei- befaamde „Nougat de Montelimar" het zoete kleverige en taaie product uit Loubet's geboorteplaats, aan 't proeven zijn. En jawel! Ons vermoe den wordt bevestigd! Want de dames staan weer stil voor'n andere kraam, koopen wéér 'n pakje met zilverpapier erom, en informeeren aan de scherp naar 't eerste pakje kijkende juffrouw. Ziet u, juffrouw, dat doene we nou om 't eris te probeere, wat offe nou de echtste zou weze van de verschei dene zoorte die j e j uistement noukoopen kan De nougat-kramer, in z'n zwak ge tast, pakt nu tegen de dames uit. Hij is de eerste man, zijn fabrikaat is je ware, al 't andere is maar namaak, het recept van den ouden uitvinder is bij hem. enzoovoorts. De dames sabbelen door, zijn al aan 't tweede pakje. En met bedachtzaam heid proeven ze, voor de kraam staande terwijl de koopman met een gezicht van wel-hoe-vindt-je-ze-nu de uit komst van het vergelijkend onderzoek der producten van zijn cotcurrent- naamgenoot en van hem afwaéht. De dames sabbelen nog steeds Toen zijn we maar doorgeioopen Garnizoensberlchten. Gisteren zijn de militairen der lich ting 1900, die ni 't tot het blijvende gedeelte behoorden, onder de wape nen gekomen tot het verrichten van herhalingsoefeningen. De ritm. A. B. van Tienhoven van het 3e reg. huzaren, thans gedetacheerd alhier, is bestemd om definitief op te treden als commandant van het le en 2e depot huzaren aldaar. De kap. Trimpe van het 10e reg. inf., alhier in garnizoen wordt belast met bet bevel over het detachement dat 15 Aug. a.s. naar de legerplaats bij Zeist vertrekt om het kamp in gereedheid te brengen. De tot 2e luitenant benoemde cadet ten Daalmeijer, Koning en Pieuwen- van het 10 Reg. Inf. worden den 17ei Augustus a.s. beëedigd. De officier van gezondheid 2e klasje W. Hiensch van bet militaire Hospi taal alhier, is aangewezen om als offi cier voor gezondheid dienst te ver richten bij het detachement van het 10e Reg. Inf. dat op 15 Augustus a.s. de Legerplaats bij Zeist betrekt tot het in orde brengen der Legerplaats Politierapport. Gevonden: 1 postduif, 1 gouden ring, 1 lakstempel, 1 lorgnet in étui l beursje met geld, 1 armband, 1 kraagje, 1 kerkboekje. Proces-verbaal opgemaakt wegens ingebruik nemen van gemeentegrond, diefstal van lood, enz. tegen 2 jongens. Uit een gang van een perceel aan de Zijlstraat is gisterennamiddag een rijwiel ontvreemd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: E. Goud en B. Staal. Bevallen: D. Kolderie—Wilner d. J. M. Gelaudie—v. d. Horst, z. H. Raaphorst—Philippo, z. C. de Jongv. Houwelingen. d. M. Veen- hofVooges, z. J. J. BurgerSmit, d. A. BrusekerBoers, z. J. H. ReindersKooistra, z. Over leden: E. M. J. van Cooth- Bouvy 57 j. Nieuwe Gracht. H. Ban- nink, 69 j. Nieuwe Spaarnew.str. G. de Nijs 34 j. Leidschestr. AGENDA. Woensdag 7 Augustus. Vermakelijkheden enz. Sociëteit „St. Bavo" (Smedestr.) n.m. 8 u. Ned. Dubbel mannen kwar tet. Medewerking van E. v. d. Ploeg, le bariton der Ned. Opera te Ant werpen. Schouwburo-Jansweg n.m. 24 u. Cinematographische vertooningen van Pathé Frères, (dir. A. O. Bras- sart). n.m. 8 u. Nederl. Tooneelver- eeniging Huzarenkoorts, succes blij spel in 4 bedrijven. Brongebouw n.m. 8 u Speciali teitengezelschap van Henri Ter Hall. Buitengewone voorstellingen. Schouwburg „De Kroon" n.m. 2 u Cinematografische voorstellingen n.m. 8 u.Ned. Operette Ensemble„Jong Hei delberg", succes-operette in 3 bedrijven. Soc. „Vereeniging" n.m. 2 u Stoel en Spree Amsterdam Voor stelling voor kinderen van H.H. leden Spectakel stuk „Robert en Bertram, de Lustige Vagebonden." n.m. 8 uur opv. „Het Koninkrijk der Vrouwen." De Ki.eine Vereeniging. Speciali teiten voorstelling door het Gezelschap Nieuwenhuyzen, Rotterdam, n.m. 9i/2 u. Opvoering revue „Haarlem in stukken en brokken, n.m. 24 uur Kinder- en familievoorstelling. Café Smit, (KI. Houtstr. 2) Vlaamsch variétégezelschap. Troep Oscarino uit Antwerpen. Albert Frères, (Gr. Markt tegen over De Kroon en Smedestraat n.m 25 u. Speciale Kinder- en Familie voorstelling. n.m. 6 u. Groote avond voorstellingen. Café Het Haasje. Operette-gezel schap Roelofs. Lohoff's Kinematograaf. Ged. Ou de Gracht Voorstelling, n.m. 2 en 3 u kindervoorstelling. Zandvoort. G e r m a n i a. Dage lij ks middag- en avondconcert door de Kieler Zeecadetten-kapel onder directie van H. Koning Jr. Passage. Dagelijks middag-, di ner- en avondconcert door het Dénisty- Seau orkest van Monte- Carlo. Pater J. Spee f Naar wij vernemen is de Wel- Eer w. Peter J. Spee, uit Vlaardingen, van de Congregatie der Witte Paters van kardinaal Lavigerie, in Boven Congo te Boudewijnstad overleden. R. I. P. Faillissementen. Failliet verklaard: a. K. Koning en b. A. J. van der Naaten, beiden expediteur en wonende te Amsterdam, respectievelijk aan de Blasiusstraat no. 6 en aan de Da Costatstraat no. 8, eenige firmanten van de handelsvennootschap onder de firma Rootzant, Koning Co., gevestigd en kantoor houdende te Amsterdam aan den Singel no. 133. K. H. Schutte, eenig beheerend vennoot der commanditaire vennoot schap onder de firma Karei Schut te Co., winkelier in kruideniers waren, wonende te Amsterdam aan de Marnixkade no. 561, kantoor houdende aldaar aan de Van Wou- itraat no. 130. A. Terwiel, logementhouder, wo nende te Amsterdam aan de Lin- deustraat no. 14. Opgeheven: het faillissement van J. H. Dils, beeldhouwer, te Amsterdam, Fokke Simonstraat 19, wegens gebrek aan actief. Geëindigd: de faillissementen van M. Westmeijer en J. J. Ken- beek, voorheen winkelier te Leiden, wegens het verbindend worden der jenige uitdeelingslijsten. De Keizermanoeuvres in Westfalen. Naar men verneemt, zal H. M. de Koningin zich bij de a.s. Keizerma- ioeuvres in Westfalen doen vertegen woordigen door ZExc. den luitenant- generaal F. G. A. van Ermel Scherer, nspecteur der artillerie, vergezeld van liens adjudant, den kapitein Th. Roest /au Limburg. N. Ct. Veeziekte. In het Zuidelijk deel van Noord Rolland te Haarlemmermeer, Haar- lemmerliede en Sloten neemt het mond- en klauwzeer toe en steeds worden, in eerstgenoemde twee ge meenten vooral, nieuwe gevallen ge constateerd, zoodat het getal borden op landerijen en hoeven steeds toe neemt. In genoemde gemeenten is de ziekte tot nu toe niet kwaadaardig. Hooibroei. De te verwachten hooibroei open baart zich op een aantal boerderijen in Noord-Holland. De „hooidokters" (de naam voor de van gemeentewege aangestelde hooi- peilers), hebben druk werk, en op ver scheidene plaatsen geven zij last tot „steken" of „uithalen" van de hooi mijten of -bergen, ten einde brand te voorkomen. Dat uithalen, verwerken en opnieuw „schelften" is een omvangrijk werk, vooral wanneer de booivoorraad groot is. Bloembollenveilingen. T u 1 p e n. Te Grootebroek (N.-H.) is een veiling van droge tulpenbollen gehouden, waar de volgende prijzen werden besteed: Joost van den Von del f 110, Vermillion brillant f158 f160, Scarlet Due f68—f70, Rose gris de lin f48—f50, Artisf35, La Reine f 26f 29, alles per H.L. Han del in dure soorten gewild, in goed- koope zeer flauw. Tulpen. Te Bovenkarspel (N.- H.) zijn op eene veiling van droge tulpenbollen de volgende prijzen be- stë^d Witte Zwaan f30; Artis f34f38; Murillo f124f126; Vuurbaak f230 f 248Couleur Cardinal f 180f 184 Salvator Rose f 158 f 160Rose gris de lin f54f58. Italiaansche Roode Kruis-loten, a L. 25, van 1885. Trekking 1 Augustus. Betaalbaar 9 Augustus Ser. 442 No. 44 L. 15000 Ser. 3139 No. 24 L. 1000 Ser. 11241 No 19 L. 2000 Ser. 7548 No. 28 L. 500 De volgende elk a L. 50 Serie 165 No. 37 Serie 2450 No. 42 Serie 2875 No. 46 Serie 4427 No. 7 Serie 7241 No. 5 Serie 7638 No. 38 Serie 9492 No. 32 Serie 10265 No. 44 Serie 10698 No. 45 Serie 11226 No. 48 Ter amortisatie: 773 874 112 1311 2178 2576 4478 4557 4571 4786 4882 5015 6503 6900 7350 7733 8120 8433 8771956810303 10435 10483 11031 11495 11970 De in deze 26 seriën vervatte 1300 loten, worden 9 Augustus 1907 met L. 33 afgelost. HAARLEM. Op de gisteren alhier gehouden graan en zaadmarkt was geen aanvoer. AMSTERDAM, 5 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd 203 vette koeien, le qual. 72 a 76 ct., 2e qual. 66 a 70 ct. 3e qual. 58 a 64 ct., 105 melk- en kalfkoeien f130 a 275, 62 nuchtere kalveren f9 a 16, 9 schapen f22 a 26, 554 vette var kens, Hollandsche, le qual. 46 a 48 ct., idem 2e en 3e qual. 44 a 45 ct.. Gelder- sche en Overzeesche le qual. 47 a 48 ct., 2e en 3e qual. 43 a 44 ct. per kilo. AMSTERDAM, 6 Aug. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker muizen, groote f2,a 3,60, kleine f 1,40 a 2,blauwe f 2 20 a 2,60. Westl. zand-, groote f4,a 4,25, kleine f2,— a 2,60. Friesche muizen f2,20 a f2,40, borgers fl,65 a 1,80, geeltjes f3,a 3,50, Ham burgers f3,a 3.00. Katwijker zand- groote f3,a 3,50, kleine fl,20. IJpolder muizen fl,70 a 1,80, blauw- pitten fl,60 a 1,70, schoolmeesters fl,40 a fl,50, borgers fl,60 a 1,70. Zeeuwsche blauwe f2,30 a 2,40, bonte f2,25 a f2,40. Aangevoerd 10 ladingen. SCHIEDAM, 5 Aug. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn fl0i/2 per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel f 1.20. Een nieuw „clericaal schandaal." Het Fransche nieuws agentschap Havas deelde dezer da gen aan de bladen het volgende bericht mee: „Te La-Madeleine bij Rijssel heeft de genaamde Salens, oud-pastoor van Orchies, zelfmoord gepleegd door zich een kogel in de linker slaap te jagen. Hij had Donderdag terecht gestaan wegens een aanslag tegen de zeden. Heden zou het vonnis geveld worden." Onnoodig te zeggen, dat de ge- heele anti-clericale pers van Frank rijk en België (en ook een een ge deelte van onze liberale pers) zich met vreugdegehuil wierp op „het geval van pastoor Salens." Wat is er nu van het geval waar Salens is nooit pastoor te Orchies geweest. Salens was priester gewijd, maar hij was een afvallig priester, ■sedert lang door de kerkelijke over heid geschorst. Hij oefende het be roep van landbouwer en koopman in gevogelte uit. Salens heeft ten -lotte geen zelfmoord gepleegd, maar lij is vermoord en zijn vermoede lijke moordenaar zit achter slot en grendel. Salens was voor de rechtbank van Rijssel gedaagd voor onbeta melijke daden, die hem reeds ge bracht hadden voor de rechtbanken van Antwerpen, Luik en Keulen. Telken male was hij na een genees kundig onderzoek los gelaten, wijl hij gehandeld had zonder oordeel des oiiderscheids. Eenige dagen voor zijn tragischen dood deelden de anti-clericale bladen van Rijssel mee, dat hij 'gek was en dat men hem voor goed moest opsluiten! Dat is „het geval van pastoor Salens Havas heeft niets gerectificeerd en de anti-clericale bladen denken natuurlijk ook aan geen rectificatie. Spoorwegongeluk. Een ernstig spoorwegongeluk is gebeurd te Ponts de Cé bij Angers, Van een trein van de „Cliemin de Fer de l'Etat Francais" dienst doende tusschen Anger en Poitiers, derail leerde de locomotief, twintig meter voor de brug over de Loire nabij Ponls |de Cé. Door den hevigen schok werd de locomotief op de brug geworpen, waarvan de vloer instortte, met het gevolg, dat de locomotief met den tender, bagage wagen en een personenwaggon in de Loire terecht kwamen. Geluk kig brak de verbinding met het overige gedeelte van deii trein, dat op den weg bleef staan. In den verongelukten waggon zaten onge veer 40 personen, waarvan op het oogenblik nog niemand is gered. Reeds zijn 13 lijken opgehaald. Monument voor Bossuet. Het nieuwe monument voor Bossuet is in de cathedraal van Meaux aan gekomen. Het is niet minder dan acht meter hoog en ongeveer drie meter vijftig omtrek. In vijf gedeelten is het ven Parijs naar Meaux vervoerd. De plechtige onthulling zal met groote kerkelijke feestelijkheden gepaard gaan. DEN HAAG. In het gebouw van het Prov. bestuur van Zuid-Holland werd aanbesteed het uitbreiden van het Boerhave-laboratorium te Leiden, Minste inschrijver was P. Meijer te Alkmaar, voor f7777. Heden overleed plotseling, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, in den ouderdom van 57 jaar onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw Weduwe van den WelEd. Heer Leonardus Cornelius Everardus Eu- sebius van Cooth. Melbourne J. J. J. C. VAN COOTH. (Australië), M. VAN COOTH Mason en kinderen. Amsterdam, A. T. C. M. v. COOTH. H. VAN COOTH— Schmitz. Haarlem, J. H. E. M. LOOTS- van Cooth. FRANS LOOTS en Kinderen. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. De uitvaartdiensten zullen wor den gehouden in de kerk van den H. Joseph (Jansstraat) op Donder dag 8 Augustus ten 7i/2, 8, 8i/4 en 91/2 uur, waarvan de H. Mis van 8 uur zal gezongen worden. Daarna de ter aardebestelling in het fami liegraf op de Begraafplaats St. Barbara (Schoterweg). 6 Augustas. Medegedeeld door H. C, Tombergh en Co. OPENINGSKOESEN. vorige koers. Heden. South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union. Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amer. markt lager. Russen iets trager. Petroleummarkt vast. Tabaksmarkt prijshoudend. Mijnwaarden lager. Geld 5% 6. 89 71/2 201/4 35s/g 92 273/, 571/4 131/2 1423/, 191/2 42 233/, 3813/u 2D/8 373/, 28fi/g 876/g 71/4 - 20 341/2 9OI/4 271/g 501/-I 131/2 1391/2 183/, 4U/8 231/8 38 211/2 35 ex 281/4 278 280 9 9 37 361/2 51 85 83 169 166 69 69 70 701/4 1. 2. Ouverture voor Collin's treurspel „Coriolan". Symphonic No. 3 (Es gr. t. Op. 55) „Eroïca". a. Allegro con brio. b. Marcia funebre: Adagio assai. c. Scherzo: Allegro vivace. Trio. d. Finale: Allegro molte. 3. Ouverture voor Goethe's treurspel „Egmont". 4. Muziek voor het Ballet „Die Geschüpfe des Prometheus". a. Ouverture. b. Allegro vivace. c. Adagio e Andante quasi allegretto. De Cello-Solo door den heer L. H. Meerloo. d. Finale. Allegretto. 5. Ouverture No. 3 (C. gr. t.) van de Opera „Leonore". heeft de eer het geachte publiek van Haarlem en Omstreken mede te deelen, dat hij weder gearriveerd is met zijn naai de eischen des tijds welingerichte NOUGATKR.AAM, geheel nieuw gerestaureerd en electricch verlicht. Eigen installatie, werkende met een machine van 35 p. k. Het geheel biedt een aangenaam gezicht, zoodat men direct op de inrichting opmerkzaam wordt gemaakt. Daar ik al het mogelijke in het werk stel alles modern in te richten en mijn NOUGAT als eerste Delicatesse zoowel door Pers als Medicus wordt, aanbevolen, zoo hoop ik mij weder in de gunst van het geacht publiek te kunnen ver heugen. DOOZBN NOUGAT, gereed ter verzending per post, inhoudende 4 ons prijs f 1, porto 15 cent extra. Met de meeste hoogachting UEd's Dn. tegenover J. D. NIEMANN, den Spiegelwinkel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3