Schouwburgzaal „DE KROON". Hedenavond 8 uur LAATSTE VOORSTELLING JONG HEIDELBERG „E R M I N I E „Een Mevrouw, die de Baas speelt." n 1e „De Oude Vioolspeler", 2e „Lischen en Frisschen", 3e „Ho. 66", STADSNIEUWS. Kerknieuws. Kunst en Letteren, Amsterdamsche Beurs. Nederlandsch Operette-Ensemble verbinding van de kap en het zetten "er gewelven. VOORHOUT. In eens bewuste- Ipos. Den ploegbaas Van R. trof gisteren, terwijl hij aan de spoorbaan Werkzaam was, het ongeluk bewuste loos tegen den grond te slaan. De onder zijn toezicht werkzame arbeiders schoten ijlings toe en vervoerden hem Per lorrie naar zijn woning, waar ge neeskundige hulp ontboden werd. De toestand van den zieke is redelijk wel. Geen Volksfeest. Het volks feest, dat jaarlijks bij gelegenheid Van de kermis gehouden wordt, zal ditmaal niet gegeven worden. Er schijnt dit jaar weinig liefhebberij Voor dit feest te bestaan en een feest commissie zou weinig eer van haar Werk hebben. Het algemeen gevoe len is het volksfeest niet elk jaar te herhalen, doch liever om het andere jaar zoo'n feest te organiseeren en dan fiink voor den dag te komen. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad onzer gemeente ten half acht ter behande ling der volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging der verordening op het gebruik van Zeebaden. 3. Voorstel betreffende on derzoek naar de mogelijkheid van op lichting eener bronwaterleiding. 4. Regeling van de jaarwedden der open - hare onderwijzers. 5. Verzoek van den Jachtwaker H. J. Berben om verhoo ging zijner jaarwedde. 6. Reclames Hoofdelijk omslag. Personalia. De heer B. J. Garssen, Mej. L. R. de Bruijn Oirboter zijn in den Haag geslaagd voor het examen Fransch 1 o. De heer D. Coster is in den Haag geslaagd voor 't akte-examen l.o. in hand teekenen. De heer G. Th. Zalsman alhier had zitting in de commissie van exa minatoren van de examens der Ned. Toonkunstenaarsvereeniging in den Haag gehouden. De heeren G. J. Bettink en H. J. Trjerkstra te Utrecht geslaagd voor 't examen gymnastiek l.o. De heer B. Groenewegen alhier 's te Hengelo in de jaarvergadering herkozen, als bestuurslid van den Ne- derlandschen Aannemersbond. Toen het rapport der commissie voor eene middelbare technische school bespro- hen werd, zeide de heer H. J. Geijl hamens de afd. Haar'em, dat 't geld Voor de school bijzaak was. Dit komt ®r wel, als 't beginsel en de wil in dezen er meer zijn. Jongens op 15,16 iarigen leeftijd zullen waarschijnlijk de practijk ingaan om dan b. v. op 18 a 19-jarigen leeftijd het technicum te bezoeken; op ongeveer 22-jarigen leeftijd zullen ze dan klaar zijn. Als lid van het Comité de pa tronage voor het 9e intern, congres Van bouwnijverheid in Mei van het volgend jaar te Parijs te houden is benoemd de heer J. Scholten alhier. Onze bestrating. In Haarlem wordt voor het Vreemdelingenverkeer veel gedaan. En ook van gemeentewege wordt heel wat geld uitgegeven ter ver fraaiing van de stad. Maar één ding is er dat al direct den vreemdeling opvalt die hier toeft. En dat den bewoners die prijs stellen op 'n werkelijk mooie stad, onaangenaam aandott. Dat is onze bestrating. Die is op verschillende plaatsen Werkelijk bedroevend. En niet alleen in zijstraatjes of achterbuurten Ook in tal vaa hoofdstraten, zelfs soms op de drukste punten der stad, liggen kuilen en gaten en onregelmatigheden, die eer in een dorp dan in een groote stad als Haarlem te verwachten zijn. Daar moest nu, als de kermistijd voorbij is, eens flink naar worden aangezien. Er is voor gemeente- Werken toch, na het verdwijnen der kermistenten, op verschillende plaatsen wel een en ander na te kijken en te verbeteren en te her stellen. Nu moge dan tevens onze be strating eens grondig en overal wor den in orde gemaakt, Met name de gaten en putten en kuilen ver wijderd. 'tls nu de tijd, dunkt ons, om dit eens te zeggen. En we zullen afwachten of deze aanmaning, die niets bedoelt te zijn dan een vriendelijk verzoek, bij hen wien het aangaat een ge reed oor zal vinden. Zoo niet, dan zullen we de plaat sen met name noemen, die voor ziening behoeven, en dat zijn er vele 1 De Kermis. Volledigheidshalve, om sommige, die 't kermisnieuws tot in de puntjes willen weten, tevreden te stellen, moeten we vandaag nog een en ander over de kermis en de kermis vermakelijkheden vertellen. Daar is nog al zoo wat „te doen," zooals de gebruikelijke term luidt, en keus is er te over. Als je 's middags, om een uur of zes, voorbij Brink man loopt, dan zie je er achter de glazen van 't Restaurant of vóór op de stoep heele stoeten van heeren met kaalgeschoren gezichten en dames met groote hoeden en wap perende voiles en opvallénd-getinte gezichtjes dat zijn de artiesten van de verschillende inrichtingen en gelegenheden van vermaak, die voorden Haarlemmer dezer dagen te kust en te keur 'n reden tot uitgaan bieden. Daar zitten dan de artiesten van het Ned. Operettegezelschap, die onder leiding van den gezellig- dikken, kleinen heer Janmart, die groot is als impresario, avond aan avond met stijgend succes en enthou siast applaus voor een talrijk publiek „Jong Heidelberg" spelen. Daar zitten ook de familie Spee en hare tooneelisten, die triomfen vieren in de „Vereeniging" met het dolle, maar mooiaange- kleede kermisstuk „Het koninkrijk der Vrouwen." Daar zitten de verschillende dames en heeren van Henri ter Hall's Varieté-gezelschap, die in het Brongebouw zulke alleraardigste voorstellingen geven, als we er gisteravond weer een hebben bijgewoond 1 Die heelen clan van artiesten en tooneelmen- menschen is één, ze kennen mekaar allemaal, en zoo we het over onzen kant laten gaan, als er zoo eens 'n enkele bij is, die „poseert" of den artiest uithangt op een wat è.1 te opzichtige manier, och dan den ken we maar 't is kermis Artiesten moet ge ook eigenlijk niet zien over dag, of lieverniet opmerken I 't Ware goed, als som migen van hen dat zelve begrepen, en zich ook niet deden opmerken Maar 's avonds, da's wat anders. Dan juich je ze toe, en dan lach-je om hun grappen,en dan apprecieer je hun talent, hun handigheid, of hun grappige mimiek 'tls overigens, ondanks den bollen wind en de dreigende regenluchten, een gezellige kermis. Van onge regeldheden of vechtpartijen hebben we zoo goed als niet gehoord, en ook in de kleinere café's en andere gelegenheden, waar muziek of dans de bezoekers en bezoeksters bezig houdt, is het tot dus ver over 't alge meen zeer ordelijk toegegaan. Hopen we dat het zoo blijven zal, tot Zaterdagavond toe In de groote zaal van St. Bavo. We hebben gisterenavond een der buitengewone concerten bijgewoond, welke in het Bondsge- bouw St. Bavo, gedurende de Ker mis, door het Nederlandsche D - bel Mannenkwartet gegeven worden. Deze uitvoering heeft ons niet alleen voldaan, zij heeft onze ver wachtingen overtroffen. Ook de ruime gezellige zaal werkt tot het welslagen ervan mede. Een rijk afwisselend programma, waarin humor en scherts het leeu wenaandeel behouden, wordt met warmte en geestdrift, zeer ten ge- noege en vermake van de bezoe kers afgewerkt, gelijk blijkt uit het telkens herhaald applaus en uitbundig bravogeroep. Laten onze lezers, die „St. Bavo" nog niet bezocht hebben, toch niet verzuemen er heen te gaan. Wij geven hun gaarne de verzekering, dat zij hoogstvoldaan naar huis zullen terugkeeren. Gemeentezaken. De havenmeester. B. en W. van onze gemeente zijn, naar men weet, druk bezig met de salarissen, titulatuur enz. van verschil lende ambtenaren en functionarissen te regelen. Onder deze valt nu ook de tegen woordige „havenmeester-inspecteur". Men weet, dat deze op 't oogenblik ooli marktmeester der kaasmarkt is, enz. doch daar die markt vervalt en allerlei nieuwe werkzaamheden hem nchtei- eenvolgens zijn opgedragen, is nu eeni- ge wijziging noodig. Die wijziging betreft allereerst de titulatuur. De heer, Kriens de bedoelde func tionaris, heette Jtot nu toehavenmees- ter-inspecteur. B. en W. stellen voor hem te noemen: „Havenmeester, tevens inspecteur der Markten, enz." Zijn jaarwedde bedraagt op hel oogenblik f1400, met f200 als tijd. marktmeester der kaasmarkt. Daar deze laatste afgeschaft wordt, zouden ook die f200 vervallen. B. en W. stellen nu voor een rege ling te treffen, waardoor de jaarwedde van den Marktmeester wordt f1400 minimum en f1800 maximum, met geregelde opklimmingen. Volgens deze nieuwe regeling zal de jaarwedde nu bedragen f1700. Met Januari 1908 gaat deze nieuwe regeling in, als de voordracht wordt aangenomen. Onbewoonbaar verklaring. Het perceel aan de Ravelingsteeg no. 3, is door B. en W. onbewoonbaar gebleken. Voorgesteld wordt, die on- bewoonbaarverklaring uit te spreken. Onderwijzend personeel. Aan den Raad zij n verschillende voor drachten gedaan voor benoemingen van onderwijzend personeel aan de versschillende herhalingsscholen in deze gemeente. In het raadsverslag, waarin deze benoemingen gedaan zul len worden zullen wij de namen der benoemde mededeelen. De nieuwe „Bad-rijtuigen". De nieuwe rijtuigen voor de lijn Am sterdamZandvoort, welke wij ver leden week reeds beschreven onder ons stadnieuws, zijn heden voor het eerst in gebruik genomen. Behalve de vijf (2de klasse) wagons die door de firma Beijnes alhier werden ge bouwd, zijn er nog vijf andere (3de klasse) van hetzelfde type gebouwd n de Kon. Fabriek van werktuigen en spoorwegmateriëel te Amsterdam. De sierlijke rijtuigen voldoen zeer goed I Eindexamen H. B.S. met 5 j. cursus. Noord-Holland. (Westelijke commissie,) Haarlem, 7e en laatste groep. Geslaagd J A. Keesom, M. Passer, W. Tuyn, allen te Alkmaar; F. Frakijn, W. H. v. d. Tak, beiden alhier; G. Harlaar en D. C. Wijnands, beiden te Hoorn. 3 afgewezen. De Stoomtrawler - maat schappijen van IJmuiden. Zooals onze lezers weten, was er een commissie van beheer benoemd, nadat de aanvragen tot faillissement der stoomtrawlermaatschappijen bij de Rechtbank waren ingekomen en de directeur, de heer Planteydt., was overleden. Deze Commissie van Beheer bad de zaken onderzocht; doch zag er niet veel licht meer in, omdat men vreesde niet zoo'n groot kapitaal te zullen bijeenkrijgen, als noodig is om de zaak te redden. Enkele crediteuren vonden het toch jammer, natuurlijk ook in hun eigen belang, dat de maat schappijen zouden failliet verklaard worden, en zij vroegen aan de Rechtbank, buiten de Commissie van Beheer om, 't faillissement nog niet uit te spreken, dat aangevraagd was door de 2 grootste schuld- eischers elk afzonderlijk voor 7 werkstoffen. I 'eze twee waren de firma's Klein en Dekker te IJmui den en Mr. Gazon de la Meuse te Amsterdam. I 'e Rechtbank verleende het ge vraagde uitstel Dinsdag a.s. De cre diteuren zullen dan onderling in overleg treden om middelen te be ramen om zoo mogelijk het fail lissement te voorkomen. Een treurig geval. De agent 4e klasse Smelter moest gisteravond surveillancedienst verrich ten voor 't café Bak aan de Nassau- laan, ten einde te verhinderen, dat dronken personen binnenkwamen en om zoo noodig de lastige klanten uit 't café te verwijderen. In dat café was ook een zekere de Boo, een zeer lastig sujet, bij de poli tie welbekend. Den geheelen avond had hij de bezoekers lastig gevallen hij zocht ruzie en ook de agent had met het heerschap veel last. Den geheelen avond en nacht werd de agent gesard en getreiterd. Toen dan ook ten slotte de maat vol was en de Boo aan het vechten trok, kreeg Smelter assistentie van den agent Verbrugge. Maar Smelter was zoo gesard, dat hij buiten zichzelven was van woede, en toen de Boo dan ook gearresteerd zou worden en de agenten de sabels trokken, wist Smelter niet meer wat hij deed. Inplaats van de Boo te bedwingen, sloeg hij met alle kracht met de sa bel op Verbrugge en hoe deze ook schreeuwde, de agent Smelter was niet tot bedaren »e brengen! Verbrugge werd door de sabelslagen gewond op 't hoofd en den arm. De agent Smelter staatals een plichtbetrachtenden politie man bekendmen kan zich dus voor stellen, hoe vreeselijk de man gesard moet zijn, om zóó buiten zichzelf te geraken. Een ernstig ongeluk. Gisterenmiddag omstreeks half drie zouden twee heeren, die te zamen uit het toeren waren met een rijtuig en even in 't café Roozendaal nabij den fol te Overveen iets gebruikt hadden, hun reis weer vervolgen. De koetsier opende het portier van den landauer, de eene heer, genaamd P. W. Louw,oud 69jaren, boekhoude wonende te Amsterdam, stapte het eerst in en.... sloeg meteen aan d< andere zijde over het rijtuig en viel op den grond. De andere heer, zwager van voren genoemde en genaamd J. Muntenaar. wonende te Amsterdam, stapte even eens in het rijtuig en dacht niet, dal le val van zijn zwager zoo rustig was, hij riep nog: kom Frits stap maai weer in. Eenige personen aan de andere zijde van het rijtuig staande zagen echter dat de man stervende was, liepen vlug naar dokter Bornwater, terwijl ande ren hem in een tentje droegen op het erf van den heer J. C. van Schooten en legden hem daar op een paar ta feltjes neer. Toen dr. Bornwa'er verscheen, was het leven nog niet geweken, doch het duurde nog slechts eenige seconden, en de man was dood, vermoedelijk aan bloeduitstorting in de hersenen tengevolge van dien val. De politie van Bloemendaal was spoedig aanwezig, stelde direct een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval in en liet het lijk van den zoo ongelukkig om het leven geko- mene overbrengen naar het lijken huisje op de openbare begraafplaats te Overveen. Het treurige van het geval is, dat de vrouw van de om het leven geko- mene j.l. Zaterdag was begraven en dat deze om zich het verdriet wat van zich af te werpen, juist dit reisje met zijn zwager maakte. Verdronken, De heer de la Chambre, wiens lijk, zooals wij reeds meedeelden, uit 't water is opgehaald, is genaamd A. H. de la Chambre en woonde Pieter Kiesstraat 31. Het lijk is uit den Kinderhuissin gel opgehaald. De man is, terwijl hij naar huis ging, vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Ook een berucht sujetl Zekere de Nijs staat bij de politie en ook bij vele burgers als een berucht sujet bekend, die steeds maar dronkemannetje speelt, dan geweldig lawaai maakt en, als dan de politie komt om hem in te reke nen, dan stelt hij zich als een wild, losgebroken beest aan. Zoo ook weer gistermiddag op 't Verwulft. Hij maakte het weer zoo bont, dat hij gearresteerd moest worden en niet minder dan 4 agenten waren noodig om den woesteling op te brengen. In de Houtstraat kwam zooveel publiek rondom de worstelpartij opdringen, dat de agenten nog veel meer last kregen. Zelfs zoo erg was het, dat een fietsrijder met zijn fiets door de groote spiegelruiten van de firma Broekhuizen werd geduwd. De politie slaagde er ten slotte in het opdringende publiek met de sabel op afstand te brengen, zoodat de woesteling, zij het dan ook met veel moeite, achter slot eu grendel kon gebracht worden. Garnizoensberichten. Indeeling van officieren. De bij het 10e Regiment infanterie nieuw benoemde officieren, die alhier op 17 Augustus a.s. worden beëedigd,_ zijn door den regiments-commandant inge deeld als volgt2e luitenant Daal- meijer bij het le bataljon te Hoorn en de luitenants De Koningh en Lie- wens bij het 2en bataljon te Den Helder. Hedenmorgen vertrokken de beide Bataljons van het 10e reg. inf. alhier per extra-trein weer van af het goe derenstation naar Velsen tot het hou den van oefeningen op het terrein de Breesaap, onder leiding van denluit.- kolonel jhr. v. Spengler, Deze oefe ning werd-door den kolonel regimens- commandant bijgewoond. De muziek geleidde den troep naar het station, en haalde ze weder af van af de brug over den Jan-Gijzenvaart. Politierapport. Gevonden: 1 potloodhouder, 1 portemonnaie met geld. Proces-verb. opgemaakt wegens onbeheerd laten staan van een trek dier. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. W Kok en A. A. Weber. W. A. Dernison en M. H. Brink. A. F. van Alphen en A. M. van Rede. Getrouwd: A. C. Nakken en M. H. Rasen. D. E. v. Leersum en M. Ligtvoet. J. Hetem en W. M. Deppe. Bevallen: A. Kortekaas-van Beek d. J. H. Snijders-Roosen'd. E. T. Haeseker-Scherpenhuizen z. C. Prins-Rip z. H. Oerlemans-Kloos- ter d. L. C. Vester-van Wijngaarden z. Overleden: D. A. Boeree, L. La- kenstr. J. J. v. Vlier 78 j. Oranje- boomstr. H. J. Stroband 7 j. Ou- venvoordestraat. Ned. Rundvee-stamboek. Tot bestuursleden der afdeeling Noord-Holland van het „Ned. Rund- ve§-Stamboek" zijn gekozen de hee ren K. J. Govers, te Schermer, en R. Pool, te Nieuwer-Amstel. De Eerw. Frater P. v. d. Raad, uit Noordwijkerhout, missionaris van het H. Hart, heeft Zondag in de kapel van het Missiehuis te Haverloe (Leuven) de H. Wijding van het subdiaconaat ontvangen. De toedie ning der H. Wijdingen geschiedde loor Mgr. van Reeth, bisschop van Gall (Ceylon.) Men schrijft ons uit Warmond d. d. 7 Aug. In onze parochie-kerk waarin het priesterk. feestelijk was versierd, met groen, bloemen en kostbare altaar sieraden, droeg onder groote belang stelling van de zijde der parochianen die in grooten getalle waren gekomen, de ZeerEerw. pater Mauritius Lans van de] orde der Karmelieten, zijn eerste plechtige H, Mis op. De priester-feesteling werd bij de H. Handelingen geassisteerd door den ZeerEerw. heer pastoor der parochie, deken N. J. Smeulders en den welEerw. heer B. A. Lasance kapelaan der parochie, resp. als Diaken en Sub-Diaken. Door den hoog Eerw. heer Mgr. Lans, Deken van Amsterdam, oom van den neomyst werd de feestrede uitgesproken naar aanleiding der tekst Jos. XVII: I. „Vader, het uur is gekomen: verheerlijk uwen zoon, opdat uw zoon u verheerlijke." In een keurige rede schetste hij de verhevenheid en grootheid van den priester, die groote genade ont vangt, maar van wie ook groote offers ge vraagd worden om Gods verheer lijking. Het koor voerde zeer verdienste lijk een driestemmige Mis uit met „Tantum Ergo" van M. Balie, „Veni Creator" van Fr. Eppink, „O Sa- lutaris" van P. M. Kornmüller en „Tu es Sacerdos" van Alb. Franssen O. S. P. Vooral het „O Salutaris" schoon, gevoelvol, gegeven tijdens het aandoenlijk plechtig oogenblik, dat de jonge priester de H. Com munie aan ouders en familieleden uitreikte, was verrukkelijk. Gedurende den dag werden van vele zijden, den feesteling felicitatiën en bewijzen van belangstelling ge zonden en was van vele woningen, feestelijk de vlag uitgestoken. De Z.Eerw. pater Lans, geboren te Haarlem begon zijn lagere studiën te „Hageveld", Voorhout en ver volgens de paters Karmelieten te Zenderen. Hij trad in het klooster dier orde te Boxmeer, waar hij zijn Noviciaat ook maakte, waarna hij te Oss zijn studiën volbracht en op 25 Mei j. 1. de H. Priesterwijding ontving in de Kathedrale kerk te 's Hertogenbosch. Da Vinci's Avondmaal. L. da Vinci's Heilig Avondmaal is thans voor verder verval behoed. Niet alleen de muur, waarop het is geschilderd, is gedroogd, maar het geheele vertrek van het vroe gere klooster is door [ventilatie enz. van een duf vochtige in een vol komen droge ruimte veranderd. En er wordt een nieuwe toegang ge maakt tot het vertrek. Schaken. Wij ontvingen het eerste nummer van een „groote editie" van het Schaakblad, uitgegeven en geredi geerd door den heer W. Muntjewerff te Amsterdam. De voorrede daarvan meldt, dat het onmogelijk gebleken is langer te volstaan met een blad, dat voor heen met 8 bladzijden per maand verscheen. Wel blijft deze kleine editie bestaan, doch daarnaast komt thans de groote, wier afleveringen 24 bladzijden zullen bevatten. De heer Muntjewerff heeft voor de redactie van de verschillende rubrieken deskundige medewerkers en de inhoud van dit proefnummer ziet er dan ook zeer goed en inte ressant uit. Daarenboven is het goed uitge voerd, terwijl op de eerste pagina een zeer fraai portret van Koningin Wilhelmina prijkt. Den sehaaklief hebber kan dit nieuwe populaire blad, dat hoofd zakelijk ter lezing dienen moet, zeer worden aanbevolen. Rechtszaken. Van onze rechtbank. Zitting van heden. Zekere Akersloot, los werkman, heeft den 9 Juni op de Ged. Oude Gracht, alhier, den smid Moenen danig toege takeld. Hij deelde klappen uit en waarschijnlijk werden steken toege bracht, want Moenen was verwond en 't bloed stroomde van 't hoofd langs het gezicht. Verschillende getuigen hebben het gezien. En alhoewel de beklaagde zegt niets te hebben gedaan, eischt de of ficier 1 week, vooral ook, omdat de beklaagde zoo'n ongunstige reputatie heeft. Arie Paap, niet verschenen, heeft 18 Juli te Zandvoort Arie Molenaar met een stok geslagen en dezen ver wond. Molenaar was op 't zeestrand. Toen ontmoette hij Paap, die niet aangeschoten was. Hij zocht ruzie en sloeg Molenaar met den stok zoo op 't hoofd, dat deze in tweeën brak. Het O. M. eischte 4 dagen. In appèl. Door van Valen, die door de Rechtbank werd veroordeeld tot li/2 jaar gevangenisstraf wegens diefstal met inbraak in de villa Van Lennep te Heemstede, is appèl aan- geteekend. C. Proper, 20 j., smidsknecht, te Nieuwendam heeft 19 September een paar broekmanchetten van Halff weg genomen. Dat was op den dag, dat hij bij Halff is weggegaan. 's Anderendaags vroeg Halff, zijn ouden baas, hem er naar, doch toen zei hij, dat hij niets had. De officier eischte f10 of 10 dogen hechtenis. 8 Augustus. Medegedeeld door H. C. TombEroH en Co» OPENINGSKÖESEN. vorige koers. Heden. 8 7/s 3Vs Amer. markt zeer flauw. RusseD prijshoudend. Petroleummarkt vast. Tabaksmarkt lager. Mijnwaarden verdeeld. Geld 5%. Barometerstand. Stand van Gisteren762. Neiging tot stilstand. Termometerstand Hedenmid. 12 Uur: 60 F. 15 C. Laagste der afgel. nacht: 58 F. 14 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidts Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. DIRECTIE ALPHONSE JANMART Ja. Komische Operette in 3 acten. Muziek van Carl Millocker. Vrijdag 9, Zaterdag 10 en Zondag II Augustus 1907. OP ALGEMEEN VERLANGEN 99 LACHSUCCES. LACHSUCCES. Succes-Operette in drie bedrijven naar het Engelsch van J. Paulton. Muziek van Ed. Jacobowski. Regie J. J. RENTMEESTER. Dirigent H. v. d. NAATEN, Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen f 2, f 1,50, f I, f 0,75, f 0.50. ZATERDAGMIDDAG 10 Augustus 2 uur. Kluchtspel in 3 bedrijven van Jean Malian. Herhaalde malen met veel succes opgevoerd, als Matinee in de Hollandsche Schouwburg te Amsterdam. MAANDAGMIDDAG 12 Augustus 2 uur BUITENGEWOON OPERETTE NIATINÊE. Operetten in 1 bedrijf, Muziek van Jacques Offenbach, PRIJZEN DER PLAATSEN VOOR DE MATINEES. Stalles, Frontloge en Frontstoelen f 1. Op deze rangen be talen kinderen halve Entréeprijzen. Parterre en Zijloge f 0.50. Dagelijks plaatsbespreking van 10 tot 3 uur en van 6 tot 7 uur. South. Pac 87 841/2 Common Marine. 71/2 71/2 Pref. pref. 20 20 Comm. Steel 343/ia 33 Topeka 90 87% 2e pref. Mexican. 20 Common Kansas. 27 26% Pref. 56 55i/2 Common Wabash 131/g 123/4 Union 1373/4 132 Southern Rails 19 I8I/4 41% 401/2 Common Erie 233/g 223/4 Missouri 377/s 363/8 213/a 203/g 34 333/4 28% 27 Kon. Petroleum 275 274 Common Peru Pref. Peru 361/4 36 84 Kimberley 85 163 158 69 68% Consols 70 69%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3