Openings-Voorstelling Donderdagavond 8 uur. Wat anderen zeggen. Ingezonden. Kerknieuws. Sport en Wedstrijden. Onderwijs, Land- en Tuinbouw. Amsterdamsche Beurs. Plaatsbespreken zeer raadzaam van 10 tot 12 uur* op één na het hoogste aantal: er zijn nl. 25.645 Katholieken, tegen 30.302 Ned. Hervormden, ingeschre ven in de bevolkingsregisters. De andere godsdienstige gezindten blij ken bij deze cijfers verre iu de minderheid: de Doopsgezinde komen tnet 3236, de Ev. Luthersche met 2651, de Christelijk-Gereformeerde tnet 1957, de onbekenden en die „niets", zijn staan met 2860 geno teerd; de Ned. Israëlieten hebben 875 ingeschrevenen, de Oud-Katho lieken ol Jansenisten 158 leden. Verkiezingen. We volgen het gemeenteverslag nu maar op den voet. De verkiezingen staan er waarem- pel als tweede hoofdstuk genoteerd, waarschijnlijk wel niet, omdat de heeren van 't Stadhuis die zoo erg belangrijk vinden, maar zeker omdat die een en ander hebben uit te staan met de bevolkingscijfers en zoodoende deze rubriek gemak kelijker volgen kunnen. Over 't aantal kiezers kunnen we met een paar cijfers volstaan. Op 15 Mei 1906 telde de kiezers lijst 8876 kiezers voor de Staten- Geueraal, 8845 kiezers voor de Prov. Staten, en 8668 voor den Raad, volgens de allerzonderlingste rege ling, dat je eerder en gemakkelijker met je stem weet in te brengen hebt bij het bestuur van Rijk, Provincie, dan in de toch zooveel kleinere en voor 't individu meer belangrijke huishouding der ge meente. In 1905 waren die cijfers respec tievelijk 8865, 8605 eu 8290, en in 1904: 8142, 8109 en 7996, zoo dat ook iu dit opzicht steeds voort gang te constateeren valt. Typisch is, dat in 1906 geen en kele vaartuiggrootboekof in wonende loon- tevens pensioen kiezer op de lijst voorkomt. In 1906 bad pleats één verkiezing voor een lid van de Prov. Staten (in plaats van den overl. heer mr. H. Ph. de Kanter), waarbij ge kozen werd dr. J. Timmer en twee verkiezingen voor een lid van den Raad (in plaats van den heer Pa- hud de Mortagnes die bedankte en van wijlen den heer G. K. van Leunep) waarbij gekozen werden op 25 September de heer E. Levert en op 13 December de heer mr. A. S. Miedema. (Wordt vervolgd.) De kermis afgeloopen. Ziezoo, dat hebben we weer ach ter den rug Met een over-drukken Zondag avond en niet minder drukken Maandag, is de kermis ten einde. De schouwburgen hebben tot het laatste toe overvolle zalen gehad (behalve van een schouwburgtent, Waarvan we om geldige redenen geheel hebben gezwegen), de cine- matograaf van Alberts frères (waar van in een afzonderlijk bericht in dit blad nog meer wordt gezegd) heeft de menschen geregeld niet kunnen bergen, de poffertjes- eu wafelkramen hebben bij duizenden gelaafd en gespijzigd, de draaimo lens hebben in den meest letter lijken zin tal van, menschen het hoofd draaierig gemaakt. Een paar vechtpartijtjes en nog een en ander van dien aard hebben het genoegen hier en daar verstoord, maar over 't algemeen is de kermis- week 'n echt volksvermaak voor jong en oud, voor arm en rijk ge weest, die dan toch weer gebleken is nu niet zoo heel vloekwaardig en afkeurenswaardig te zijn, als sommigeD wel willen volhouden, 't Volk moet z'n vermaak hebben, en de kermis biedt daarvoor een totnogtoe niet vervangen gelegen heid. Alles resumeerende gelooven we, dat de kermistijd dit jaar naar veler genoegen is verloopen, niet 't minst naar den zin onzer jeugd, die bij zoo'n gelegenheid wel 't meest ge niet! Een vechtpartij en eenarres tatie. Gistermiddag omstreekt drie u\jr had op de Botermarkt een vecht partij plaats die aanleiding gaf tot inmenging van de polit'e. Een der vechtersbazen, natuurlijk onder den invloed van den drank I werd gear resteerd, doch de man verzette zich met alle macht, wat der politie aan leiding gaf om met zes of acht man jen arrestant op een handwagen te vervoeren naar het politiebureau, ter wijl tevens tegen het opdringende, nieuwsgierige publiek op bevel van een ijverig inspecteur de sabel werd getrokken.... Dat door dit optreden der politie het publiek nog méér opdrong en ten slotte een groote menigte den arrestant en zijn geleiders ten politie- bureele volgde, laat zich begrijpen. Muziek in de kazerne. Van avond van half zeven tot half acht geeft de stafmuziek weer ten uitvoering op het z. g. grindplein achter de kazerne. We zouden daar van geen melding maken, ware het niet, dat geregeld vele „burgen-be langstellenden buiten de kazerne mede profiteeren van die concerten, voor onze soldaatjes, die ook bij het regiment zeer in den smaak vallen. Beëedigd. In de civiele zitting der Arr. Rechtbank alhier werd heden morgen als pl. v. v. kantonrechter beëedigd de heer mr. A. H. J. Merens in de plaats van den heer mr. Wil- lekes Mac Donald, die zijn ontslag had gevraagd en verkregen. Garnizoensberichten. Vanmorgen trok het 4e bataljon van het 10e Reg. Infanterie met muziek voorop (die de soldaatjes uitgeleide deed met 'n vroolijken marsch) naar Zand voort, om daar een schietoefening te houden op het strand In den namiddag kwam de troep weer terug. AGENDA. Woensdag, 14 Augustus. Vermakelijkhedenenz. Groote Kerk (ingang Klokhuis plein) n.m. 21/2 u. Uitvoering van ge wijde muziek. Zand voort. Groot Badhuis- Da- gelijks Diner- en Avondconcert door het Orchestre Frangais. Dir. Henri Magnien. Germania. Dagelijks middag- en avondconcerten door de Kieler Zee cadetten-kapel onder directie van H. Koning Jr. Passage. Dagelijks middag-, di ner- en avondconcert door het Dénisty- Seau orkest van Monte-Carlo. Verkoopingen enz. N i e u w-V e n n e p -r- Café Mej. Sta pel v.m. 10 u. afbraak hout waren. Hi 11 eg om „Het Wapen van Hillegom" n.m. 7 v bloembol lenland met schuur). Zie vervolg Stadsnieuws onder Laatste Berichten. De Midden Europeesche tijd. „Bulletin No. 4" van het „Centraal- Comité tot bevorderen van de. aan sluiting van Nederland bij de Midden- Europeesche Tijdregeling" bevat. o. a. een opstel van prof. dr. W. Nolen te Leiden, dat, reeds in een vroeger sta dium der kwestie geschreven, nog steeds zijn actualiteit heeft behouder.. Het volgende is er aan ontleend, dat ook buiten de kwestie der wette lijke tijdregeling van belang is: „Het is hier de plaats niet om de waarde van het zonlicht voor ons leven en voor onze gezondheid breedvoerig te behandelen. Dit het zonlicht een machtigen invloed heeft op de ont wikkeling van dier en plant, dat h< t belangrijke scheikundige omzettingen bewerkt, die niet alleen aan den pho- tograaf en den bleeker ten goede ko men, er is wel niet één eenigszins be schaafd mensch, die dat niet weet. Doch het zijn niet alleen de voor deden van het zonlicht, die ons d;.t uur langer licht begeerlijk dot n zijn: een uur langer zonlicht beteekt-11 tegelijk een uur korter kunstlicht. Behalve voor velerlei arbeid, die alleen of ten minste het best bij daglic! t kan worden verricht, welk een voor deel voor onze oogen! En toch, dat voordeel haalt zeker niet bij t en ander dat het uur langer ons brengt. Door het zonlicht wordt de lucht gezuiverd, geozonizeerd. Daarentegen wordt door het kunstlicht de lucht met verbran dingsproducten verontreinigd, en voor een deel van vrije zuurstof beroofd. Die nadeelen nu van het kunstlicht doen zich natuurlijk buitenshuis niet gevoelen, maar juist daar oefenen zij hun vollen schadelijken invloed, waar luchtverversching het meest te wen- schen overlaat, d. i. in onze woningen in onze kamers. Dat luchtbederf door kunslicht, die luchtreiniging door zonlicht behooren nu wel tot de dingen, die men niet ziet, maar zij zijn, gelijk zoo dikwijls het geval is, van veel meer gewicht dan vele zaken, die men ziet. En moei lijk kan men de waarde van het zon licht tegenover het nadeel van kunst licht voor de gezondheid van den mensch te hoog schatten. Het uur langer genot van daglicht heeft echter nog heel wat meer ge wicht voor onze gezondheid dan waar op ik reeds wees. Het geeft toch niet alleen ten uur meer genot van licht met de slechts even aangestipte voor deden, het geeft ook voor velen een uur meer genot van lucht. Onze stadskinderen, die schoolgaan, genieten, behalve in de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus, al zeer weinig van de heerlijke, voor de gezondheid niet hoog genoeg te waardeeren, bui tenlucht. Als het middagmaal is ge bruikt, is het reeds schemer of ge heel donker geworden, en daarmee de tijd om te wandelen of buiten te spelen voorbij. Het gas- of lamplicht wordt ont stoken, en de kinderen mogen nu bij kunstlicht in een door ongezonde gas sen verontreinigde en met stof be laden lucht hun huiswerk gaan ma ken of een rustig spelletje spelen. Acb, of men toch eens wilde gelooven, dat kinderen, die toch al den gehee- len dag op de schoolbanken moeten stilzitten, beweging noodig hebben, beweging in de frissche lucht! Zij moeten dansen, springen, loopen, enz., in één woord recht vroolijk en luid ruchtig spelen. Nen zal mij wellicht tegenwerpen, dat zij ook in huis kunnen loopen, springen en dansen, maar eilieve, dan toch alleen in de ruime huizen van enkelen. En dan nog, welke stof wolken werpen zij bij hun spel om hoog! Wie zijn kinderen liefheeft en met mij gelooft, dat in gezondheid kracht gelegen is, die zende hen zooveel mogelijk naar buiten, en doe ze ge nieten van licht en lucht. De onderwijzer, de kantoorbediende ja wie niet? zal van een uur langer daglicht kunnen genieten ten bate van zijn gezondheid en van de frischheid van zijn geest. Bijna ieder een zal bij een uur langer licht na volbrachte dagtaak nog gelegenheid hebben tot wat verpoozing in een wandeling. Ook de invloed van wandelen, van wandelen buiten, op geest en gemoed is niet gering te schatten. Die invloed komt niet alleen aan onze gezond heid, maar ook aan onzen arbeid en aan ons hart ten goede. Wie gevoelt zich niet opgewekter en veerkrachti ger na een wandeling? Trouwens, in den volksmond heet een flinke wan deling „eea gezonde wandeling". Toen ruim een jaar geleden het bericht vernomen werd, dat er een middel tegen tuberculose gevonden was, juichte de geheele wereld van vreugde. En uit alle hemelstreken ijlde men naar Berlijn om het nieuwe middel deelachtig te worden. Goud en nog eens goud werd ter verkrijging ervan aangeboden. Helaas, het afdoend middel tegen tuberculose is tot op dit oogenblik nog met geen goud te koo- pen. Toch staan wij gelukkig niet hulpeloos tegen dien geweldigen vijand. Maar hij moet bestreden wor den met volharding, altijd door, onverpoosd, onvermoeid. Gelijk hij den armen lijder niet met eenen slag neervelt, maar langzaam, martelend langzaam, diens krachten sloopt, zoo kunnen wij hem ook niet op één dag verslaan, moeten wij geen oogenblik aflaten hem van alle kanten te be strijden. Door de ervaringen der laatste jaren is nu wel met vrij groote zekerheid uitgemaakt, dat het scherpste wapen, waarover wij ter bestrijding der tuber culose beschikken, is; zuivere lucht, lucht en nog eens lucht. Laat ons dan toch geen gelegenheid om van die lucht te genieten, onge bruikt laten, en reeds vóórdat wij zijn aangegrepen door den vijand or.s sterken en aangorden tot den strijd. En verstand ge hygiëne der ademhn lingsorganen zou wellicht menigeen voor de vreeselijke ziekte kunnen be waren. Gutta cavat lapidem Winnen wij bij een nieuwe tijdregeling h< t genot van een uur meer licht en lue'n dan kunnen de gunst,i e gevolge' daarvan niet uitblijven. In d.it uur winst ligt een oneindig grooter scha aan gezondheid, dan de tonnen goud? die aan besparing van kunstlicht c door zullen worden gewonnen". Buiten uerantwoordelijkheid der Redactie. De copy van ingezonden stukken wordt niet teruggegeven. Den heer Hoc fJredacteur van de „Nieuwe Haarlemsche Courant te Haarlem. Hooggeachte Heer Hoofdredacteur 1 Die „praatjesmaker" die ,'s Zater dagsavonds in uw krant nog al aardig weet te babbelen, is een goeie kennis van mij. Hij heet Fik moet u weten, maar dat weet u waarschijnlijk wel. Fik is een af- keriing van Fikkie en uw onder danige dienaar beet Fok ofFokkie met uw verlof. Wij zijn zoowat tweelingen en daarvandaan, ziet u, is hij een kennis van me. 'k Heh hem anders in lange niet gezien, want hij zit nu in Haarlem en ik zit in het donkere Zuiden. Eu nu vond ik in uw krant die „praatjes" van hem, en dat deed mij wezenlijk plezier, mijnheer de hoofdredacteur, want ik heb hem altijd graag mo gen Jijen en ik mag hem nóg graag, al vind ik dat hij wel eens een beetje veel praats heeft. Enfin, dat hoort er zeker bij, alsjeineen krant schrijft. Maar wat ik u nou eigenlijk vragen wou, mijnheer de hoofdre dacteur, dat is om mijn oude, goede Fikkie, als hij een beetje veel praats heefc, of zoo ereis wat zegt, dat niet goed door den beugel kan, om hem dan eens op zijn falie te.... ik bedoel om hem dan eens recht te zetten. Dat heb ik wel eens meer moeten doen. Zoo praat hij daar nu over ker misfooien als of dat zoo erg isik wou hem wel eens eventjes zeggen „Zeg eens, manneke, de kat komt een graatje toe" en dan dat van Breda: wat hij daarvan weet, heeft hij maar van hooren zeggen, daar kon hij wel een beetje over zwijgen, dat zullen ze in Breda zelf wel uitvechten. Enfin, mijnheer de hoofdredacteur, als u het goedvindt, zou ik 's Maan dagsavonds, als het noodig is na tuurlijk, mijn vrind Fikkie wel eens op zijn vingers willen tikken. Ik kan wel niet zoo goed met de pen uit de voeten als hij daar is hij me altijd de baas in geweest maar, al zeg ik het dan zoo netjes niet, hij kan het toch wel begrijpen. Dus, mijnheer de hoofdrredacteur, als u dezen brief onder de Inge zonden stukken in uw krant zet, dan weet Fikkie al vast, dat ik nog leef en hem in de gaten houd, en als u er dan onder wilt zetten of u bet goedvind!, dan schrijf ik u 's Maandags, wat mij op het hart ligt. U hoeft het niet op de voor kant van de krant te zetten, 't Kan gerust op de derde pagina staan, als u daar ten minste plaats hebt. Uw dienstwillige dienaar Fokkie. 12 Augustus 1907. Naschrift van de Redactie. Wij wil len met genoegen Fokkie's critische brieven 'n plaatsje geven. De schrij ver van onze Zaterdagavondpraatjes zal er dan wel raad mee weten om Fokkie, die zegt dat bij het schrij ven in de krant „veel praats" be hoort en dat dan ook wel metter daad toont, op zijn beurt van ant woord te dienen Z. E. Kardinaal Svampa. f Te Bologna is overleden zijn Eminentie kardinaal Svampa. Over zijn levensloop wordtgemeld Domenico Svampa werd in 1851 geboren te Montehranaro. In 1874 werd hij priester gewijd. In 1887 werd hij tot bisschop van Forli benoemd Den 21 Mei 1894 be klom hij den aartsbisschopsstoel van Bologna en werd tegelijk tot kardi naal benoemd. De vooruitgang van het ka tholicisme onder do heidenen wordt op de incest, teekenende wijze bekend uit de documenten, die de congregatie, „de propaganda fide" dezer dagen heeft uitgegeven over den toestand der Katholieke Missiën in de O >st en West. De Kalistische gege vens, dsarin vervat, bewijzen dat het aantal katholieken in die Missiën dit jaar gestegen is tot 30.619.768 zielen. Het jaar tevoren bedroeg dit getal 25.852.229 katholieken. Peking—Parijs. Prins Borghese is Zaterdagmid- dag tegen vier uur te Parijs aan gekomen. Een aanzienlijke menigte juichte den koenen volbrenger van den rit Peking—Parijs toe. Een stortregen deed veel aan de ont vangst af. De heer Jacques Hartog te Amster dam is opnieuw toegelaten als privaat docent in de muziek-geschiedenis aan de universiteit aldaar. Schadelijk gedierte. De landbouwers te Haarlemmer meer ondervinden iu de korenvel den en andere bezaaide gronden thans heel veel last van schadelijk gedierte. Als bewijs hiervoor kan zekerlijk wel worden aangemerkt, dat het aantal der door den Com missaris der Koningin verleende vergunningen om dat gedierte te mogen schieten, reeds tot 280 is, gestegen. Uitlotfngen. Laatste Berichten. De stoomtrawler-Maatschappijen te ijmuiden failliet. Hedenmorgen sprak de Arron- dissements Rechtbank in civiele zit ting het faillissement uit over de stoomtrawler-maatschappijen te Ij muiden. Het faillissement treft de navol gende maatschappijen met de vol gende respectievelijk daaraan be- hoorende stoomtrawlers 1. N. V. Stoomvisscherijmij. „Gel derland", 7 booten, 11I. Strathavon IJm. 89; Strathbogie IJm. 68Ger berdina en Johanna IJm. 134; Strathdee IJm. 66; Catharina Du- yois IJm. 133; Marie R. Ommering IJm. 135; Clasine Luther IJm. 136. 2. N. V. Stoomvisscherijmij. „Friesland"; 2 booten nl. Mies en Truus IJm. 119; J. T. Cremer IJm. 120. 3. N. V. Stoomvisscherijmij. „Hol land" 2 booten, nl. Catanina IJm. 39; Calabria IJm. 40. 4. N. V. Stoomvisscherijmij. „Gro ningen", 2 booten, nl. John. Brown IJm. 109; Clara Nicol IJm, 108. 5. N. V. Stoomvisscherijmij. „Bra bant" 2 booten, nl. Gerbrig IJm. 101; Johanna Elisabeth IJm. 99. 6 N. V. Stoomvissoherij „Over ijssel" 4 booten, nl. Mouth IJm. 114; Gastle IJm. 117; Belle IJm. 118; Meadows IJm. 116. 7. N. V. Stoomvisscherijmij. „Zet>- laud" 4 booten, nl. Camellia IJm. 104; Boronia IJm. 106; Escalonia IJm. 105 en Auricula IJm. 107. In het geheel dus over 23 stoom- tra Iers. Nog werd in staat van faillisse ment gesteld de nalatenschap van wijlen den heer C. Planteijdt Fzn. In deze 8 failissementen werden benoemd tot rechter commissaris de heer Mr. C. J. Dorhout Mees en tot curators de heeren Mr. J. H. Thiel, advocaat-procureur, alhier en de heer M. Levenskamp, lid der firma Mees en Ritsema, Hollandsche crediet- en depositobank. De maatschappijen hebben te zamen 23 stoomtrawlers. Op zeven dezer booten is thans gerechtelijk beslag gelegd, nl. op twee in de haven van Geestemiinde de Johanna Elisabeth, toebehooren- de aan de maatschappij „Brabant", en de Camellia van de „Zeeland"; op drie te Amsterdam, Boronia, Escalonia, Auricula van de „Zee land" en op twee te IJmuiden, de John Brown en de Clara Nicol van de maatschappij „Groningen." Het passief in dit faillissement wordt geschat op plus minus een millioen gulden, tegen een actief, van ongeveer zeven ton gouds(on der voorbehoud aan te nemen.) Van de achttien te IJmuiden lig gende trawlers vaart geen enkele ter vischvangif. Die maatregel, oogenschijulijk verkeerd, zal noch tans blijken goed geweest te zijn voor de zaak in kwestie, al is 't dan een strop voor de vele lever anciers alhier. De vangsten in dezen tijd zijn zoo weinig beduidend, dat de te maken besommingen de kosten van ex ploitatie niet kunnen goedmaken. Minder gewenscht zou het zijn, I al die schepen te laten stil liggen gedurende de gansche afwikkeling van dit faillissement, waarmede ge- ruimen tijd gsmoeid zal zijn. Ge woonlijk toch worden de vangsten in de tweede helft van de maand September beter dan ze in de zo mermaanden geweest zijn. en 't mag van algemeene bekendheid heeten, dat de wintermaanden voor het stoomvischbedrijf de vette jaarge tijden zijn en dezomermaanden dema- gere. Van deze gedwongen rust periode wordt gebruik gemaakt de sck.pen grondig na te zien. 385e Staatsloterij. 12 Augustus. Medegedeeld door H. C. Tomberqh en Co vorige koers. Heden. South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica lg/2 Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amerik. markt aanzienlijk lager. Russen prijshoudend. Petroleummarkt flauw Tabaksmarkt lager. Mijnwaarden lager. f -j«aIr;» Loten van Parijs (Municipal) van 1876. Trekking 10 Augustus. No. 193382 fr. 100,000: No. 103207 fr. 10,000; No. 231483 fr. 5000; Nos. 169150, 173387, 215977, 50746, 60609, 21726b, 244315, 75238, 203479 en 2207 elk Ir. 1000. 11478, 18163. 5994, 1^361, £18182, 3032 ^97 207 3086 59271 222 3212 5990 942 3233 0002 243 3238 0028 310 3284 009o| 348 3330 0129 364 3343 6220 370 3357 0282 411 3377 637o 427 3407 0456 430 3459 0498, Prijzen van f1000: Prijzen van f400: 18905. Prijzen van f200: 3633. Prijzen van ft100: 5 3820, -15152,-[20415. 20695, 20727. Jg&gZ *- a 4913027^8961 9145[ li; 14997 47944 •""'.1 ;"qi-d 9415» 11802 15069 17942 9431114844 15088 47945 9461t14867 15216 47967 9496)14894 15302 47933 9498 11946 15319 17987 9504 12047 15466 1.8005 9547 12068 15527 43012 9628 12081 15531 43027 9643' 12186 15540 43059 9657j12329 15621 18067 9728J12352 15638 43145 43M o*J -H 9780,12443.15681 48135 616 3462 0534; 9798^12475 15700 43479 617 3514 0700 9829.12533 15870 18255 661 3532 6519 994712704115923 43369 654 3539 0781 9949 12712 15966 43390 698 3629 0784 9985 12716 15985 43444 748 3638 08471 10010 12732 10067 18481 853 3658 6890 10040 12743 10125 43539 «59 3659 7032 10106 12810 16145 18693 862 3673 7090 10163 12835 16180 48695 969 3686 7135 10173 12866 16191 18699 978 3749 '159 10278 12908 16250 48733 994 3755 7170'10330 12927 16318 48746 I051 3917 7229 10391 12940 16319 18750 I443 3939 '301; 10449 13107 16456 18814 1225 3966 73871 10462 13109 16473 18983 1260 3979 ,7424' 10469 13224 16509 18985 1310 3982 7473! 10478 13243 '16510 19131 1332 4028 [7592! 10487 13246 ,16511 Iy202 1421 4036 (7635! 10542 13267 '16535 19223 1426 407517655 10582 13335 fl6561 19243 1434 4204 (7668, 10612 13361 116584 19287 1478 420717696 10668 13414116607 19317 1510 431017930 10716 13445 "16688 19416 1593 434617949,, 10738113457 16717 f19431 1614 4348 7986 10743 *13480 *16736 19468 1628 4363 8007 10760 13504 '16770 19484 1658 4370 8083 10900 13532 16779 19525 1798 4386 8141 10933 13548 '16793 19543 1806 4439 8304 10940 13565 [16870 19596 1824 4542 8366 10965 13589 [16883 19663 14060 14085 14187 14253 16896 19685 16953 19701 16989 19741 '16995 19780 17000 19797 |l7013 19833 17105 19859 '17227 19861 17254 19876 '17417 19984 ,17421 20038 17447 20155 17469 20191 1843 4597 8395 10977 13665 1852 4601 8432 !l0980 13702 1877 4602 8438 10999 13704 1914 4608 8572 f11024 13720 2020 4616 8608111035 13733 2039 4715 8616 ,11074 13758 2088 4743 8631 (11096 13848 2154 4758 8709 «11161 13880 2167 4833 8723(11189 13941 2181 4868 8733 11252 2228 4882 8741 11301 2232 4894 8786 11340 2248 4934 8801 11357 L 2295 4964 8854 11371 14312 fl7474 20341 2385 5041 8871 11375 14380 17504 20351 2403 5051 8876 11444 13323 «17524 20359 2424 5168 8919 11459 14425 '17596 20380 2467 5173 8958 11519 14435 17648 20455 2484 5228 9003.11584 14537 17688 20477 2589 5229 9022 11622 14562 17696 20548 2725 5249 9062)11627 14596 17714 20632 2592 5536 9063 11654 14625 17732 20692 2597 5605 9068 11677 14664 17753 20796 2806 5621 9073 11700 14748 17811 20804 2865 5700 9123 11712 14749 17882 20915 2871 5820 9128*11732 14781 17894 20974 2976 5834 914,li 11740 14975 17910 85% 81 7U/l6 71/2 19% 173/4 331/2 313/2 881/2 85 19% 26% 24% 55 53 12% 121/4 133 1261/2 17% 403/4 381/2 231/8 213/g 361/4 331/4 201/2 19% 333/4 321/2 263/ic 243/4 267 260 73/4 7% 34 341/2 513/s 51 821/2 82 1591/2 151 .691/8 68% 691/2 691/4 ALBERTS FRÈRES „Vereeniging".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3