Staten-Generaal. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Haarlem in 1906, gens hare statuten zijn in de Rijnpro vincie en Beieren dergelijke vereeni- gingeff in "wording. Gewisselde stukken. Lotsverbetering van post- en telegraaf commiezen en directeuren. Bij de Tweede Kamer is inge komen een wetsontwerp ter ver hooging van het IXde Hoofdstuk der Staatshegrooting voor het dienst jaar 1907 om tegemoet te komen aan den aandrang die in de laatste jaren veelvuldig bij de regeering is gedaan voor eene betere regeling van de positie der commiezen en directeuren bij den dienst der pos terijen en telegraphic. De noodige gelden worden hier voor thans aangevraagd (in totaal f43.200). De tegenwoordige regeling heeft de volgende gebreken die door de nieuwe regeling worden weggeno men: lo. het onbezoldigd zijn van de aanstaande commiezen gedurende een surnumerairschap; 2o. onzekerheid van de bevor dering der commiezen 3o. onvoldoende bezoldiging der commiezen 4o. het verouderd zijn van de grondslagen voor de classificatie der kantoren, in verband met de be zoldiging der directeuren. De hooge kosten uit deze nieuwe regeling voortvloeiende, zijn in totaal f172,800. Voor 1907 wordt slechts f 43,200 aangevraagd, in verband ook met den tijd, dien bij aanneming van het wetsontwerp de uitvoeringsmaatregel nog zullen vorderen. HEEMSTEDE. In de buurtschap De Glip, tusschen deze gemeente en Bennebroek, is wederom een ongeluk met de stoomtram gebeurd. Iemand die daar van de tram sprong, kwam in aanraking met een wagen en werd vrij ernstig gewond. VELSEN. Personalia. De heer A. Govern, klerk der posterijen en telegrafie le klasse, is van Bode graven naar hier overgeplaatst. Het Witte kruis. De af- deeling Velsen van deze zoo bekende vereeniging gaat trachten een red dingsbrigade te vormen voor eerste hulp bij ongelukken. De leden dezer brigade zullen worden gekozen uit de beste leerlingen der verband- cursussen in het najaar zal -hun gelegenheid worden gegeven, een herhalingscursus bij te wonen. Door den architect J. H. G. Kroner is bij onderhandsche aan besteding het bouwen van een lak en vernisfabnek en annexe werken alhier opgedragen aan de firma Van der Vliet en Nieuwstad te Amsterdam. IJMUIDEN. Een leelijkscha depostje. De K W 133, eigenaar de heer D. Ouwehand Azn. te Kat wijk, is hier binnengeloopen met verlies van maar eventjes 60 netten en toebehooren! Slapte in de vaart. Als een bijzonderheid wordt aan de „Tel." medegedeeld, dat hier op Dinsdag 13 Augustus geen enkel stoom- of zeilschip is binnengeko men. PURMEREND. Personalia. Aan Mej. O. M. A. Mirck is eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de R. K. Parochiale school alhier. Schutter-koningin. Met ge noegen deelen we me ie, dat bij den schietwedstrijd, die door de vereeni ging „Eendracht maakt Macht" alhier, Zondag j.l. werd gehouden, Mej. J. Visser in den wedstrijd Flo bert-Buks, uitsluitend voor dames, als schutter-koningin uit het strijd perk is getreden. Namens de vereeniging werd haar, als eene verrassing, door den waar- nemenden voorzitter, onder eene kostelijke toespraak, een fraai bouquet rozen aangeboden. Schutter-koningin leve I (P.O.) HILLEGOM. Personalia. De heer J. H. A. Vooren, klerk der posterijen en telegrafie le klasse alhier, is bevorderd tot commies- titulair. Diefstal. Van een perceel tuin grond aan de Oosteinderlaan binnen deze gemeente zijn ten nadeele van den beer H. ongeveer 2 H.L. uien en sjalotten ontvreemd. ZiLK. Kustmanoeuvres.Met het oog op de a.s. kustmanoeuvres, die van 1825 Septemker e.k. zul len worden gehouden, zal aan het Paardenkerkhof een kamp voor ongeveer 400 manschappen worden opgeslagen. Het transportvervoer is aan den vrachtrijder D. Haster te Hillegom opgedragen. L1SSE. Leelijk terechtge komen! Dinsdagavond kreeg hier een wielrijder een leelyk ongeluk. In volle vaart wilde hij de bocht van den Lisserweg nemen; zijn'wiel slipte, de man werd over den weg geslingerd en kreeg een leelijke hoofdwonde. De motorfiets was niet beschadigd: alleen de lantaarn was geheel vernield. Wat een wonder! LISSE. Eenige werklieden uit de gasfabriek waren op eene schuit in de ringvaart bezig eenige groote ce- mentringen op te hijschen, bestemd voor deze fabriek, toen plotseling een der ringen oversloeg tegen den kant der schuit, waardoor deze omsloeg en onmiddellijk in de diepte wegzonk, nog drie van de ringen met zich mede sleurende. De schipper, zijne vrouw en twee kinderen konden zich nog bijtijds redden. Nu de districtstelefoonmaatschap pij LisseHillegomSassenheim, zeer tegen den zin der aandeelhouders, door het Rijk is overgenomen met 1 Juli, verwachtte men dat de ver effening van de koopsom ook tevens zou volgen. Wel is het Rijk zeer haastig ge weest met het innen van de abonne mentsgelden, maar van betalen der overnemingssom verneemt men nog niets. SASSENHEIM. Op de verkoo- ping, gisteren door Mr. Coeberg, notaris te Leiden gehouden is per ceel 1, woon- en winkelhuis in bod gezet op f 3050, en perceel 2, twee woonhuizen onder één dak op f1000. WARMOND. Raadszitting. In de jongste openbare raadsvergade ring, welke door een geheime was voorafgegaan, werden de geloofs brieven der nieuwgekozen leden onderzocht en in orde bevonden. De voorzitter deelde hierna mede, dat hij zijn benoeming tot burge meester van Roermond zou aan vaarden. Hij zal zoo mogelijk nog de installatie der nieuwe leden bij wonen, betuigde zijn spijt, dat de heer v. d. Wilk niet in den raad zal terugkeeren en dankte dezen in hartelijke woorden voor al het geen hij voor de gemeente heeft gedaan. Den heer Kruseman zei de voor zitter, dat hij nogmaals onderstreep! e, wat hij dezen nog geen jaar geleden had toegesproken. Op een adres van den heer Vasen en andere theologanten van het Groot-Seminarie, welke zijn inge deeld bij de brandweer, werd na uitvoerig debat gunstig beschikt. De voorzitter zeide, naar aanleiding van verschillende Kon. besl. de toe- komstigen Gèestelijken niet te kun nen vrijstellen, vinden sommigen het om hun eerbiedwaardigheid een ergelijk iets, zooals ook betoogd werd, dan kan de Raad beslissen ze al of niet op de lijst te plaatsen. De heer Papöt zou alleen ze dan niet af willen voeren, indien binnen zeer korten tijd de samenstelling van een vrijwillig korps inge richt was. Ook de heer Kruseman vond het bill ij k. De stemming had ten uitslg dat H. H. Theologanten van dien dienst zijn vrijgesteld met 5 tegen 2 stem men, de beeren v. d. Wilk en Heems kerk. Hier dient nog toegevoegd dat tegen een betaling van f3 of tegen het stellen van een plaats vervanger men ook aan de verplich ting kan voldoen, en Burg. en We tb. reeds in den geest van de bevolking werkten door slechts een 10 tal professoren en theologanten te ne men, hoewel een 40 tal de wet hun toeliet te nemen. Dus billijkheid werd in practijk gebracht. Het voorstel van B. en Wetb. verhooging der jaarwedde van den gemeenteontvanger vond weinig bestrijding; ofschoon één lid er vóór was zachtjes-aan te doen, wijl niets door hem zelf gevraagd werd. De Voorz. zegt, dat de werkzaam heden meer dan verdubbeld zijn, waarom met alg. stemmen werd goedgevonden zijn wedde te brengen van f250 op f300 en f50 yoor lokaalhuur te vergoeden, terwijl tevens in zijne instructie bepaald wordt, dat schrijfbehoeften voor re kening der gemeente komen. Hierop volgde de aanbieding der rekening 1906 ad. f765,085 en de begrooting 1908 in ontvangst en uitgaaf f13957, als eindcijfers voor H. O. f5306,25 zijnde f2.50 meer dan 't vorig jaar. Het percentage steeg van 1,4 tot 1,5. Zij werd ge steld in handen der Verificatie com., bestaande uit de heeren Kru seman en Papot. Te laat om nog in behandeling te nemen was nog ontvangen een schrijven van de heeren Kruiff van Sassenheim en H. Paul te Den Haag ov(r het verleenen eener concessie van een tot stand t e brengen Mij. die behalve de ge meente Sassenheim, Lisse en Hille gom ook Warmond wilde trekken bij de plaatsen waar. zij wil ex- ploiteeren een waterleiding. Juist even voor mijn vertrek zal de gelegenheid geboden worden zegt de voorz. om te kunnen ver krijgen hetgeen ik zoo vurig voor mijn gemeente wenschte nl. goed drinkwater. Op zijn voorstel ver klaarde de raad zich in principe voor verleening dier concessie. Na^ dat door den raad op Burgm. voor stel nog was ingegaan om raadhuis en de scholen van nieuwe schoor- steenen te voorzien deVrijër, nam ZEd. Achtb. 't woord en bracht aan alle raadsleden en in 't bijzonder den weth .dank voor de genoeglij ke samen werking en steun bij hen gevonden, en al was zijn arbeid moeilijk en zwaar geweest, hij zou Warmond niet zoo ras vergeten. Zijn afscheid nam hij echter nog niet want hij hoopte in een spoedvergadering hiervoor speciaal bijeen te komen, waarbij hij ook de pers, wier dien sten hij boog op prijs stelde en waarvoor hij dankbaar was, ook zou noodigen. De vergadering werd hierop ge sloten. VOORHOUT. Voorstell i ng- Okliuysen. Van geachte zijde schrijft men ons: Het was een uitmuntend idee van den heer Paardekooper om den heer Okhuysen van Rotterdam uit te noodigen, de Voorhouter- kermis te komen inzetten door een voorstelling in het Stationskoffie huis. Was de belangstelling groot, vooral onder het opkomend geslacht, we kunnen er onmiddellijk bijvoegen, dat de heer Okhuysen zich op schitterende wijze van zijn taak heeft gekweten; zijn handige, verbazing wekkende goocheltoeren, van welke er niet een mislukte, werden met gespannen aandacht gevolgd; zijn koddige uitvallen en luimige scherts hielden bij 't publiek de vroolijke stemming er in, waartoe ook liet optreden van den bekenden heer Nico de Haas veel bijdroeg. Een woord van lof komt dan ook den heer Okhuysen toe als feestarrangeur, want geen enkele wanklank heeft de gepaste vroolijk heid van den feestavond verstoord. Brand. Dinsdagmorgen ont stond hier een begin van brand bij G. van der MeijHz.e zaak begon al een ernstig aanzien te krijgen, daar het dak reeds vlam had gevat. Door liet krachtdadig optreden van J. Angevaare, een buurman van v. d. Meij, die zich toevallig thuis bevond, en die in het blus- schingswerk flink werd bijgestaan door eenige buurvrouwen, was de brand spoedig gebluscht. Het wegbergen van z.g. doove- kolen in een houten kistje op den zolder schijnt de oorzaak geweest te zijn. IJ POLDER. De oogst der karwij valt hier niet mee; mendorscht20 a 25 baaltjes 50 K.G.) van de H.A. De prijzen zijn echter hoog, n.l. f 16,25 a f 17 per baaltje. SLOTEN. Door zijn eigen vader. Maandagmorgen was hier een clubje jongens vroolijk aan het spelen, toen plotseling een van hen door een wielrijder aangereden werd en met zijn hand tusschen den ketting viel. Een der vingers van den knaap werd geheel verbrijzeld tus:ehen kamrad en ketting. Stel u de ontzetting van den verschrikten wielrijder voor, toen hij in den ernstig gekwetsten knaap zijn eigen kind herkende HOOFDDORP. Ver gereisd. Bij mej. de wed. Van Laar alhier, is een postduif komen aanvliegen, voorzien aan haar pooten van een staalzilver ringetje, gemerkt'37 V 504 en een gummiringetje, gemerkt 889. en vermoedelijk uit Bordeaux afkomstig. Over Zaugwedstrijden. We hebben gisteren melding ge maakt van het beredeneerd rapport, dat de jury van den jongstenzang wedstrijd te Amsterdam heeft uit gebracht, e n dat van elke vereeni ging, die mededeed en prijzen be haalde, deed zien waarom en hoe de jury voordeelde. We zeiden er toen bij: dat is wat nieuws, dat navolging verdient. Inderdaad dat is zoo Althans in ons land. Want in België wordt dat, „be redeneerd rapport" reeds lang ge geven bij eiken wedstrijd. En het is er nog meestal méér uitgewerkt enméérinbijzonder eden-tredend dan het Amsterdamsche "rapport Wij hopen dan ook, dat die goede gewoonten overgenomen worde bij eiken volgenden zangwedstrijder is nogal eens voor velen een aan leiding om soms de goede trouw van mededingenden of juryleden in twijfel te trekkenzoo'n rapport en dan liefst zoo uitgebreid moge lijk, kan dat zeer wel verhinderen. Ons dunkt, dat het op den weg ligt van de toonkunstenaars, die gemeenlijk de jury vormen, om hervormingen in dezen geest tot stand te brengen, Die heeren heb ben reeds onderling een tarief vast gesteld, beneden 't welk zij niet als jurylid zullen optreden, en waar mee ze bereikt hebben, dat dit tarief bij zang wedstrijden van eenige^beteekenis algemeen wordt aangenomen. Welnu: hier is'nog wat te doen, niet iets in 't belang van hun eigen beurs ditmaal, maar nü in het be lang van de wedstrijden-zelf. Ook dat zullen de juryleden bij onder linge overeenkomst kunnen vast stellen, dat zonder een „beredeneerd rapport" voortaan geen juryuit spraak gedaan worde Trouwens, er is nog heel wat meer te verbeteren om de zangwedstrijden op hooger peil te brengen en mis bruiken te keeren. En ook dat zou voor een goed deel al door de juryleden kunnen worden bewerk stelligd. Doch daar spreken we bij gelegen heid wel eens over Om nu nog even terug te komen op 't rapport, aan „Onder Ons" gegeven, en gisteren door ons ver meld het moet gezegd worden, dat het getuigschrift, hetwelk deze vereeniging onder de wakkere lei ding van haren directeur Henri Pielage daardoor heeft gekregen, zoo gunstig en vleiend mogelijk was I Geen enkele aanmerking van eeni ge beteekenis,dan alleen dat het vrije koor... een kwart-toon te hoog eindigde. Nu, elk musicus zal met zóó'n getuigschrift voor oogen, hoogst tevreden zijn! Voeg daarhij, dat het, koor „zeldzaam frisch" werd ge noemd, en de leiding „pittig en zaakkundig", dan mogen we toch de heer Pielage en zijn koor nog wel eens warm gelukwensclien met de blijkbaar zoo knappe wijze waarop zij te Amsterdam bun prijzen be haalden Personalia. De heeren Meijer, assistent opzich ter, en Bloemink, modelmaker aan de Centr.werkplaats der H. IJ. S. M. zullen 21 dezer 25 jaar bij de Maat schappij in dienst zijn. De heer Th. Corstens, le amb tenaar op het bureau van den contro leur over den aanmaak van postzegels, enz. alhier zal 19 Augustus a. s. 25 jaar bij de posterijen in dienst zijn. De heer B. de Boer en de dames M. Schmidt en B. Bellaart in Den Haag zijn geslaagd voor 't examen Fransch. De heer G. P. Nijbakker van hier is geslaagd voor 't examen hand- teekenen l.o. Onze oud-stadgenoot, de eerwaar de frater Bonaventura Rengs, van de Congregatie der Missionarissen der H. H. Harten „de Picpus" in België, zal Zondag a. s. te Lemen de H. Wijding ontvangen. De jonggewijde priester zal Dins dag 27 Augustus a. s. zijn eerste plech tige H. Mis opdragen in de Parochie kerk der H.H. Elisabeth en Barbara, des morgens ten 9 uur. Waarschijnlijk zullen de beide eer waarde broeders van den neomist, kapelaans in Beemster en Vlissingen, bij deze plechtigheid assisteeren. Mr. F. A. Bijvoet. Verschillende plaatselijke bladen hadden gisteravond zeer verontrusten de berichten over den toestand van Mr. F. A. Bijvoet. Wij kunnen, in tegenspraak daar mede, melden, dat integendeel de toe stand van ons Katholiek raadslid zeer vooruitgaande is. De temperatuur van den zieke is normaal, en ook de an dere ziekteverschijnselen geven vol strekt geen reden tot eenige ongerust heid. Mr. Johan Spoor. De heer mr. Joh. Spoor zal nog wel tot 15 September afwezig zijn. Nog vertoeft hij om ge zondheidsredenen te Ginneken. De Vereeniging „Haeriem." De vereeniging „Haeriem" wil hooger op Niet, dat de practische beoefening der historie onze stad wil in den steek laten, ditmaal spreken we eens heel letterlijk de vereeniging „Haeriem" gaat namelijk de Groote Kerk op! De leden zijn door 'tbe stuur uitgenoodigd, met hun dames de Groote Kerk te bezichtigen, wat Zaterdag a.s. 's namiddag 2 uur zal plaats hebben, 'n Mooi uitstapje, dat zeker wel in den smaak zal vallen Christ. Me aalbewerke s- b o n d. Hier ter stede is gehouden eene algemeene vergadering van den Christelijken Metaalbewerkersbond in Nederland. Een ons toegezonden mededeeling meldt Na afhandeling van eenige huis houdelijke aangelegenheden, werd de heer A. van Muyden van Amsterdam, herkozen als bestuurslid en de heer Gortemulder van Hilversum als zoo danig gekozen. Daarna kwam in behandeling een ontwerp huishoudelijk-reglement- O. m. is daarin opgenomen de bepaling, dat de contributie zal bedragen S/4 uur loon per week. Verder behelst het tal van bepalingen aangaande een weerstandskas en een reiskas en werk- loozen-ui tkeering. Besloten is vervolgens in beginsel om eerlang aan te stellen een der be stuurders als gesalarieerd beambte, opdat deze zich geheel aan de zaken van den Bond zal kunnen wijden. Nog is aan het Bonusbestuur opge dragen, maatregelen te nemen, waar door de Zondagsarbeid in fabrieken, werkplaatsen en op sleepbooten ver boden wordt. Daarna werd de ver gadering geloten. Noprd- en Zui d-H o 11 a n d- sche Bank- Wederom zjjn iQ het faillissement der Noord- en Zuid- Hollandsche Bank aan de schuld- eischers 9°/0 uitgekeerd. Het totaal bedrag der geverifi eerde vorderingen is f 1121,294391/2- Thans is daarvan uitgetrokken f 100916,49!/2 om aan de schuld- eischers te worden uitgekeerd. Dit is thans de 4e uitdeelingslijst, die ter griffie gedeponeerd wordt en gedurende 10 dagen ter visie ligt. Er is thans geen verzet tegen deze lijst meer te verwachten. Ook niet van de zijde eener eische- resse, die door eigen schuld niet op de vroegere lijsten voorkwam. Met haar is thans een regeling getroffen. Er zijn nog wel meer uitkeerin- gen te wachten, doch dit zal toch nog wel eenige jaren duren. Dit komt hierdoor. Er is een debiteur, die niet wilde betalen. Van dezen is evenwel een verzeke ringspolis gezonden tot dekking van het debetsaldo. Deze polis is op termijn betaal baar en vervalt eerst over eenige jaren. Tot dien tijd betalen de curatoren de premie door en dan wordt de geheele verzekerde som in den faillieten boedel gebracht. Stedelijk Museum. Versche nen is de 32ste druk van den ca talogus der schilderijen in het Ste delijk Museum alhier. Het boekje bevat 414 nummers tegen 321 in de vorige uitgave. Dit verschil vindt niet zijn oor zaak in de aanwinsten, doch omdat thans alle schilderijen zijn opgeno men, die in de gemeente-gebouwen buiten het Museum zijn opgehan gen. Bloembollen. In het bollenland tusschen onze stad en Leiden is de verzending naar het buitenland aan gevangen. Dat is ongeveer 14 dagen later dan verleden jaar. Een gevolg natuurlijk van het natte weder, waardoor de bollen moeielijk waren droog te krijgen. Wegens de spoor wegwerken. De spoorbrug over het Spaarne zal de doorvaarthoogte van de spoorbrug over het Spaarne gedurende vier maan den, slechts 4.40 meter kunnen be dragen, gerekend bij een gemiddelden waterstand van 0.60 M. A.P. Dat zou snel gaan. Er zijn ge ruchten in omloop naar we zoo pas vernemen dat de Hollandsche Spoorwegmaatschappij langs hare baan AmsterdamHaarlem eene lijn voor electrisch bedrijf gaat inrichten, met een snelheid van niet minder dan 200 K.M. per uur. De afstand HaarlemAmsterdam bedraagt 18 K.M. zoodat men in 5t/g minuut de reis kan afleggen. Haast de moeite niet waard van het instappen! Het Kruisverbond. Het Kruisverbond zal heden, Woens dag, 14 Aug. vergaderen des avonds ten 8 uren, in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Als punten van behandeling komen voor op de agenda: Ingekomen voorstel Yoor de jaar vergadering van den DioG. Bond op 27 October 1907. Collecte onder de leden voor het Dr. Ariënsfonds. Elke „bijdrage, hoe gering ook, zal welkom zijn. |n het Postkantoor, Eene goede verandering, geheel ten bate van het publiek, wordt er aan gebracht in het Postkantoor. Vanaf heden is het loket voor den verkoop van postzegels enz. uit den tochtigen en hoogst ongeriefelijken hoek voorgoed verdwenen. Tijdelijk dient nu het loket voor do afgifte van pakketten voor den verkoop van zegeltjes, tijdelijk, zeggen we, want nadat eenige localiteiten eene hoog noodige verbetering heb ben ondergaan, wordt het zoo pas geheel nieuw ingerichte en zeer ge rieflijke bureau voor de afgifte en uitbetaling van postwissels voor den verkoop van postzegels enz. in gebruik genomen, Zelfs bij overgreote drukte en deze doet uiet zelden zich voor aan het loket van postzegels zal er dan van gedrang en opeenhooping van menschen geen sprake meer zijn. Vervolg.) Na de opmerkingen over de ver- kiezinge.i komt in het gemeente verslag (in de wonderlijke indeeling van de stof) een en ander over de Kamer van Arbeid. Met de mededeeling kunnen we volstaan dat er hier vijf Kamers van Arbeid bestaanI voor Metaal- en houtbewerking, met 124 patroons- en 2130 werkman-kiezers, II voor de confectiebedrijven, met resp. 81 en 290 kiezers, III voedings- en genotmiddelen met 119 en 390 kie zers, IV Drukkersbedrijven met 30 patroons- en 428 werkman kiezers, en V voor de Bloembollenteelt met 18 en 81 kiezers. Wat de Kamers gedaan hebben in 1006, wordt niet gemeld... 't Kan ook moeilijk Gemeentebestuur. Wat het gemeenteverslag mede deelt over de samenstelling van den Raad, over de verschillende ambte naren, bedienden en werklieden die bij de gemeente in betrekking zijn, behoeft hier niet te word' herhaald. Nieuws of wetens waard1 is daar niet bij, Over het archief alleen valt te zeggen. De archivaris blij' ten en al tevredenheid te weze over het archief. De kamers en zal{ zoo zegt hij zijn zeer geschil overvloedig licht en lucht is e Als er eens wat hapert, dan vo" ziet „Gemeentewerken" daarin te spoedigste, 't Archief is gerege'1 geordend en beschreven, aan m®' beien is geen gebrek en alles ve' keert in den besten staat, veler'1 geschenken zijn er ontvargen, e tot slot van al verklaart de Arob' varis, geen enkel voorstel te beho( ven te doen in 't belang vao archief. Alles is zoo mooi als't m»8' kan Dèt is nu nog eens een tevred6' man De geldmiddelen onzer gemeente. Nu eens wat cijfers. Maar een klein beetje, w»" hoopen cijfers volgen de menscb"1 toch nietal zegt de statisticus d" cijfers alleen een beeld van h8 leven geven, de groote massa z'e bet leven zelf, en houdt zich m8 de juiste cijfers niet op. Maar toch mag men wel wet®' dat b.v. onze gemeentebegrootfö loopt o/er 'n bedrag van ruim. millioen gulden! 'n Huishouden!]' van belang! Precies gezegd war"1 de ontvangsten in 1905 niet mi" der dan f 3.849.874,54 en bedroeg6' de uitgaven f3.131.622.Sö1^, zood8 er een batigslot was vanf 718.251,68'/ De begrooting over 1907 is opg8] maakt ('t is indertijd al in dit bi8' geuield) op een bedrag vf' t 2.645.493.681/2 en uitgaaf en o"' vangst, met een batig slot van-' nihil. Voeg nu daarbij dat de gemeen'' nog een schuldenlast heeft V8' ruim 9 millioen guldens, waarVO8 zij in het jaar 1906" aan aflossi"! f 224.000 betalen moest er aan re"' ten f324,699.87, dan hebben 't hoofdstuk Financiën afgedafl8 en gaan we wat zeggen over 5 Gemeente-eigendommen, enz. Zooals we weten is 't onderhol van de gemeentelijke gebouwen en' van 1 Januari 1906 tot 31 Deeemb6' 1909 aanbesteed. Aannemers da"' van zijn voor het onde houd d8 gemeentegetouwen (niet Lasten'1 voor den openbaren dienst) Eb Lo' don voor f 5635 's jaars, voor 't vef werk daaraan 8. Goldsteen vo° f 1980 's jaars, voor 'tstukadoorwef J. H. Martens voor f824 'sjaai'8, voor 't schoorsteenvegen C. Serodin voor f 65.50 's jaars. De kiosken1 den Hout zijn verhuurd één a8 de Wed. Warmerdam voor f475 I>' jaar (voor 3 jaar) en één aan J. Leloux voor f 425's jaars, tertf' de derde voor 5 jaar aan de h Zd. Holl. T. M. voor 70 guld8 gulden per jaar is verhuurd. Hoe groot is onze stad zal iem»1' vragen. 't Verslag geeft antwoord1 oppervlakte der gemeepte bedrad 653,08,04 H.A. Onder de verdere punten die 1 het verslag onder deze rubr'" achtereenvolgens worden opgesoifl' pikken we er te hooi eii te gf8 nog een paar uit De verkoop van boomen in 10 Ct verslag heeft hier 'n drukfo' en spreekt van 1907) bracht 8 f5564. Acht herten werden in dat j®8 verkocht voor f100. En de „levende have" van 8 stad bestond op 1 Januari van 6 jaar uit 34 herten (6 bokken 8 28 hinden), 78 eenden, zijnde witte kwakers en 42 grauwe k"':' kers en wilde eenden, en 6 zwane' waarvan er 2 in de Schotersing' 2 in den Hertenkamp en 2 op Begraafplaats huizen. Wij hebben in onze Courant J langs al eens geklaagd over de strating op sommige punten stad. Uit het verslag blijkt int'1 schen dat daar wèl aan gewen wordt; iu 1906 is een oppervlak van 127.633.41 vierkante meUi „verstraat" voor rekening van gemeente. Geen kleinigheid ind®1 daad. Intusschen is nog door 0 verrichten van andere werken toestand van onze bestrating f tal van plaatsen weer verslecht6' en dit punt is er wel een, w&8 aan „Gemeentewerken" goed l. doen, voortdurende aandacht blijven besteden. Wordt vervolgd De Stoom traw Ier-Maats ch"l p ij e n t e IJ m u i d e n. Wij vernert!6' dat de curator iu !t faillissement df stoomtrawler-maatschappijen van pl8 is zoodra mogelijk 't bedrijf weer doen aanvangen. Binnen een of ttf j dagen moeten reeds ean 10 trawlers van steenkolen en ijs word8 voorzien, om uit te varen. Het Concert der Grenadi®^ en Jagers. In 't Qroote Bafihuis Zandvoort was het gisteren niet druk als we gewenscht en verwa® hadden bij het concert dat de KP1 Kapel uit den Haag er gaf! 't B°'!j weer, dat dit jaar ons al bijzoo'j ongunstig-gezind is, heeft echter WyJ een leelijken streek uitgehaald, 't o

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2