Sociale Berichten. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Vermist wordt eeja ketting met zilveren tonnetjes, f 1.25 en een doosje met 36 centen. Om een kat! Aan den Stoutjesdijk. onder de gemeente Mijnsheerenland (Z.-H.), isde zeven tigjarige Johannes Blok door de stoomtram overreden. Den onge lukkige die eene kat van de Tails had willen weghalen werden de beide beenen verbrijzeld, terwijl hij bovendien een diepe hoofdwonde kreeg. Door Dr. Hers, uit Oud-Beier land, werd geneeskundige hulp verleend. De gewonde is echter kort daarop bezweken. Aanvaring. De „Alkmaar Packet Vil" heeft op het Noord zeekanaal aangevaren een botter, geladen met 500 pond paling en toebehoorende aan J. Klein te Zaan dam. De botter kreeg belangrijke schade en moest, om zinken te voor komen aan den grond gezet worden. Treurige toestanden.Bij de politie te Arnhem is kennis ge geven, dat de 65-jarige H., die alleen een huisje bewoond in de Rietsteeg, door de buren in geen 3 dagen was gezien. Toen de politie door de achterdeur was hinuenge- komen, vond men H. meer dood dan levend in zijn bed liggen. Hij was geheel bewusteloos en schijnt in geen 3 dagen te hebben gegeten of gedronken. Nadat een dokter den man had onderzocht, is hij per brancard naar het stedelijk ziekenhuis vervoerd Gesnapt. De politie te Amsterdam heeft een belangrijke arrestatie gedaan. Het was haar bekend geworden, dat de Geruchte Jaap Haleber, een recidivist, die zich aan tal van misdrijven te Rotterdam, Den Haag en Amster dam heeft schuldig gemaak, en in 't bijzonder gezocht werd in verband met een diefstal te 's-Gravenhage in het voorjaar gepleegd, zich weer te Amsterdam ophield. Na lang zoeken mocht het haar gelukken den gezochte op te sporen, doch deze wist zich in een der zijstraten van de Warmoesstraat uit de voeten te maken. Gistermorgen omstreeks 5 uur verliet hij zijn schuilplaats en wilde reeds koers zetten "naar het Centraal-Station, toen een op lettende agent van politie hem herkende en mede naar het bureau nam. Amsterda mZ a a n d a m. Door de N. V. Maatschappij „Alk- maar-Packet," directeur de heer mr. J. P. Bosman, is aan de Neder- landsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam de bouw opgedragen van twee groote snelvarende salon booten voor haren dienst Amster damZaandam. De tractementen der politieagenten te Amsterdam zullen worden verhoogd, 'n Blijde boodschap Verdronken. Te Anna-Pau- lowna (N.-H.) is het driejarig zoontje van den Heer P. v. d. V. in een onbewaakt oogenblik in een weg sloot geraakt en levenloos daaruit opgehaald. Te Waddinxveen (Z.-H.) is het zevenjarig zoontje van den heer J. D. aan de Zuidkade in de Gouwe gevallen en verdronken. Te Nieuwolda (Gr.) het vierjarig zoontje van A. van der Par, dat door de moeder, die een boodschap ging doen, was teruggezonden, on derweg verdronken. In de Maas vóór Brielle is Woens dagmiddag verdronken de 16jarige jongeling J. M., kantoorbediende aldaar. Met twee andere jongelieden was hij in een roeibootje varende, hetwelk zij hadden vastgemaakt aan de stoomboot „Maasnymph", die daar lag om passagiers over te nemen van een andere boot, welke van Oostvoorne was gekomen. Toen de stoomboot zou wegvaren, raakte het bootje onder de schroef en werd het verbrijzeld. De twee andere jongens konden nog op de stoomboot overspringen, doch M. viel te water en verdween dadelijk in de diepte, voordat men |ter hulp had kunnen komen. Te Goudswaard (Z.H.) is het twee jarig eenige zoontje van den arbei der C. G. in eene sloot geraakt en verdronken. De pogingen om de levensgeesten op te wekken moch ten niet meer baten. De Intern, tentoonstelling van Ambachts-werktuigen te Amsterdam. De Internationale Tentoonstelling van Ambachtswerktuigen in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, geor ganiseerd door de Maatschappij van Nijverheid, is gisterenmiddag officieel geopëïïtip Wr^c^mAordigheid van onderscheidene autoriteiten tang stellenden, onder wie in de ètëfst® plaats werd opgemerkt de CommissaT18 der Koningin in de Provincie Noojd- Holland, Mr. G. van Tienhoven, ."B vertegenwoordiger der Hooge Reg#0 ring. Namens het hoofdbestuur van ae Maatschappij van Nijverheid werden de aanwezigen welkom geheeten ddor den waamemenden voorzitter, d8Q heer C. N. J. Moltzer J.Ezn., die, bij afwezigheid van den voorzitter van het hoofdbestuur, den heer A. van Rossum, het woord voerde. De heer Moltzer bracht in herin nering, dat nu twee jaren geleden de Maatschappij van Nijverheid besloot zich het belangrijke vraagstuk van de versterking en verheffing van den industrieelen middenstand aan te trekken en dit niet beter meende te kunnen doen dan door een tentoon stelling van ambachtswerktuigen, met daaraan verbonden congressen. Spr. kweet zich van den aangenamen plicht der dankbaarheid, door aan Hare Majesteit de Koningin, Hare Majesteit de Koningin-Moeder en Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden openlijk dank te brengen voor de geschonken medaillesen gaf vervolgens het woord aan den voor zitter van het departement Amsterdam der Maatschappij van Nijverheid, den heer R. P. J. Tutein Nolthenius, voor zitter van het comité van organisatie. Deze spreker wees er in zijn rede op, hoe de 19e eeuw vóór alles de eeuw was van de groot-industrie en van het daarmede zoo nauw verbon den groot-kapitalisme, beide onont beerlijke factoren van de moderne samenleving Beide hebben niet enkel recht van bestaan, doch recht om te heerschen. Mits dit heerschen niet ontaarde in een overheerschen. Er is een tijd geweest nog niet zoo lang geleden dat men de klein- industrie, het ambacht, als ten doode opgeschreven waande. Thans is dit anders geworden. Al thans begint dit anders te worden. Van lieverlede heeft men begrepen, dat beide wijzen van voortbrenging reden van bestaan hebben, dat groot-industrie en klein-nijverheid niet elkanders natuurlijke vijanden zijn, doch inte gendeel elkander aanvullen en elkander steunen. Te lang heeft men gemeend, dat de ambachtsnijvere alleen dan aan zijne roeping kon voldoen, indien hij liet werktuig, de machine, verre hield van zijne werkplaatst. Doch nu is het anders; kan het althans anders worden. Dank zij de uitvindingen van den nieuweren tijd, kan de arbeidskracht geleverd worden in de kleinste, den ambachtsman passende hoeveelheden. Gasmotoren, explosiemotoren, wel het meest nog de electrische motor, -hebben het kracht probleem opgelost. Dit in de eerste plaats wil de ten toonstelling doen zien en duidelijk maken aan de honderdduizenden, die hier te lande gelukkig nog het edele handwerk beoefenen. De moderne ambachtsnijvere heeft nog een factor van noodede kennis van het bedrijf, van het vak in alle onderdeelentechnische kennis, han delskennis, administratieve kennis, de ontwikkeling van den schoonheidszin, ran den smaak. Dat alles wil deze expositie doen zien. De handenarbeid in zijnen meest eenvoudigen vorm, met de meest een- voudigen hulpmiddelen, heeft op deze tentoonstelling recht op eene plaats. Naast het ambacht met ingewikkelde werktuigen verdient dus ook de huis vlijt de volle aandacht. De Noorsche landen, waar juist de huisvlijt opnieuw opbloeit, 'kunnen getuigen welk een zegen die arbeid bij een krachtig opgewekt nationaal leven worden kan voor duizenden. Niet enkel een stoffelijke, doch ook een geestelijke zegen. Met ingenomenheid en dankbaar heid gewaagde spreker van de hoogst belangrijke inzendingen uit Duitsch- land: het Beiersche Bedrijfsmuseum te Neurenberg, het Gewerbeförderungs- Anstalt für die Rheinprovinz, de pa troonleergangen te Hannover en an dere Duitsche instellingen, welke hier vertegenwoordigd zijn. Een bijzonderen welkomstgroet bracht spr. ten slotte aan den voor zitter van de Zweedsche zustermaat schappij, dan Rijksdag-afgevaardigde C. J. F. Iijunggren. Nadat Mr. van Tienhoven uit naam der regeering nog had gesproken, volgde een rondwandeling door de zalen, waarbij het gezelschap met het „Wilhelmus" werd begroet. Een merk waardig concert werd toen genoten. Zooveel mogelijk waren de inzendin- gan in werking gesteld. Het gegons van de snel-draaiende motoren, die de verschillende machines in beweging brachten, overstelpte alles, De bewer king van de diamant in het atelier der A. J. V. op oude en nieuwe ma nier, het weven van de Boxtelsche en Larensche wevers op hun ouderwet- sche getouwen, het maken der Gene- muidensche matten, de verrichtingen op de talrijke machines van hout bewerking, het malen van granen op kleine machines voor houtbewerking, het malen van granen op kleine ma chines, die in de bakkerij ziin op te stellen, enz., enz., dit alles trok bij bij het vluchtige bezoek zeer de aandacht. Te ruim drie uur vertrokken de hooge gasten, waarna de tentoonstel ling voor het publiek werd openge steld. Een muziekkorps zette dezen eersten middagden noodigen luister bij Middenstandszaken. Door de 's-Gravenhaagsche Winke- liersvereeniging is ten behoeve harer leden sedert 15 Augustus opgericht een informatie- en incassobureau, ten doel hebbende de leden door het ver schaffen van informatiën te vrijwaren voor eventueele schade of verliezen en dubieuse posten voor hen te in easseeren. Jacht in Noord-Holland. De jacht in Noord-Holland zal worden ge pend: a: de jacht op grof wild, op Vrij dag 1 November a. s. met zonsopgang: b. die op klein wild (met uitzon dering van de jacht op bazen en fa zanten), op Zaterdag 31 Augustus 1907, met zonsopgang; c. die op hazen en fazanten op Za terdag 28 September 1907, met zons opgang; d. de korte jacht zal dagelijks, met uitzondering van den Zondag, en de lange jacht alleen op Woensdag en Zaterdag mogen worden uitgeoefend. SCHOTEN. Het nieuwe raad- fa u i s is" behalve heden ter bezichti ging voor het publiek opengesteld morgen en Zondag. De uren waarop het publiek toegang heeft, zijn bepaald op: van v.m. 1012enn.m. 24 uur. Zooals we reeds meldden, wordt Dinsdag a. s. het nieuwe gebouw offi cieel in gebruik genomen. DeGemeenterekening. Het to taal der inkomsten over 1906 heelt bedragen f30122.52-'1. De uitgaven be droegen f25558 19; het batig salo be draagt dus f6584.325, waarbij echter f5054.575 van verleden jaar; het batig saldo over dit jaar is dus f 1529.75. De verkoopers van sterken drank in het klein betaalden dit jaar aan de gemeente niet minder dan f 1012.50. Voor de ver-pleging van arme krank zinnigen werd uitgegeven f 1402.10, voor de verpleging van arme zieken in de ziekenhuizen te Haarlem f4750. HEEMSTEDE. Burgerlijk Arm bestuur. De rekening van het bur gerlijk armbestuur over 190c bedraagt in ontvangst f6962,95, uitgaaf f6608,54, batig saldo alzoo f354,41. Inbrekers aan het werk. In een der vorige nachten hebben hier twee inbraken plaats gehad. Bij dr. M. Colenbrander hebben de heeren twaalf zilveren lepels en vorken met bijbehoorende stukken weggenomen. De dokter was gelukkig tegen inbraak verzekerd. Doordat dokter C. werd op gebeld, zijn de inbrekers in hun werk gestoord en op de vlucht geslagen. De politie doet onderzoek. Bij H. v. d. Ploeg in de Achterstraat werden de bewoners door het opschui- veu van een raam direct wakker, en moesten de heeren inbrekers het ha- zepad kiezen, alvorens hun slag te hebben geslagen. ZANDVOORT. Gelukkig'nog gered. Het dochtertje van den heer Schulze alhier, geraakte bij het baden buiten hare schuld door een golf in het grind. De badman P. Paap, bij het „Kurhaus", wist met levenrgevaar het kind te redden.. De trek was zóó sterk, dat drie mannen noodig waren om den bad man en het kind uit den stroom te trekken. Paulus Loot-Boulevard Onze boulevard Paulus-Loot is thans geheel bestraat. Het eerste gedeelte vertoont eenige terreingolving, het laatste gedeelte is vlak en laag, en heeft reeds nu van onderstuiving te lijden. Overal is de straat Hink breed, met een trottoir aan de zee zijde; beschadiging van de duin beplanting wordt door een vier voudige rij prikkeldraad tegenge gaan. Op het terrein der maatschappij „Villabouw Za-.dvoort" zijn aan den boulevard een viertal stevige houten banken geplaatst, vanwaar men een prachtig uitzicht op zee heeft. Achter den boulevard schiet de bestrating der nieuwe wegen door het aanhoudende stuiven niet naar wensch op. IJMUIDEN. De s t o o'm t r a w 1- visscherij. Op last van curatoren in het faillissement zijn de Kantonia, de John Brown, de Clara, Nico, de Mies en Truus, de J. T. Cremer, de Meadows IJm. 116. de Mouth IJm. 114, de Castle IJm. 117 en de Belle IJm. 118 weer Ier vischvangst vertrokken. De visch werd reeds zeer hoog in prijs Het visch vervoer te water tusschen de markten IJmui den en Rotterdam heeft zulk een vlucht genomen, dat thans twee nieuwe motorbooten, grnaamd IJmuiden I en II, in de vaart ge bracht zijn. Al de kooplieden maken thans voor hunne zendingen van dezen dienst gebruik. VELSEN. Het Witte Kruis. Aan de „Tel." wordt nog nader gemeld: Onze correspondent te IJmuiden meldt, ons: De ramp van Hoek van Holland heeft de aandacht van de afdeeling Velsen der N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" gevestigd op de drin gende beooefte. die er bestaat aan de inrichting van eene reddings brigade voor eerste hulp bij onge lukken, beschikkende over een goed lokaal, waar sehipbreukelinge. enz. eerste hulp kunnen ontvangen. Het bestuur der Witte Kruisafdee- ling heeft de hand aan den ploeg geslagen en heeft thans f 4800 bijeen voor een 2e wijkgebouw te IJmui den, waaraan een ziekenzaaltje voor eerste hulp zal zijn verbonden. De kosten van een en ande» bedragen pl.m. f 10.000. Ook is uit de goede leerlingen van de in 1905,1906 en 1907 gehouden verbandcursussen gevormd een reddingsbrigade, staan de onder leiding van een arts en van de wijkverpleegster der afdee ling. De reddingsbrigade wordt tel kens opnieuw geoefend en aange vuld en zil ter beschikking hebben al de hulpmiddelen der Witte Kruis- afdeeling als brandcars, zieken- wagentjes, ledikanten, verpleegma- terieel, ziekenzaal enz. Hulp is er noodig om het doel te bereiken. Die hulp mag zeker, waar zij reeds tot een zoo groot bedrag werd ver leend door particulieren, ook wel verwacht worden van de scheep vaartmaatschappijen en reederijen. Giften voor dit doel worden gaarne ingewacht bij den voorzitter secr., den heer Tg. Wynoldy-Daniëls te Velsen. Reeds werd een bedrag van f 100 geschonken door de Scheepvaart- Steenkolen-Maatschappij te Rotter dam en eveneens f 100 door de General Steamnavigati n Company Ltd. te Londen (door bemiddeling van de heeren Nobel en Holtzapfel te Amsterdam). Ook van de stoomvaartmaatschap pij Nederland kwam reeds een gift van honderd gulden in. KROMMENIE. Tabaksindus trie. Door het R. K. Tabaksbewer- kersgilde is in vereeniging met de afd. van de Ned. Int. Sigarenma- kersbond, en de afd. der Nederl. Federatie van Tabaksbewerkers alhier, aan de sigarenfabrikanten hier ter plaatse het verzoek gericht, om den plaatselijken loonstandaard van verschillende merken met 2l/2 cent per 109 te verlioogen. ALKMAAR. Ontzettend. De arbeider-wisselwachter Klaas Moei- jes is hier gistermorgen te 7.20 bij het raDgeeren tusschen twee wag gons doodgedrukt. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. HILLEGOM. Nat i on ale Mili tie. De loteling H. Langeler zal bij de nationale militie worden in gelijfd, aangezien de loteling J. v. Beek voor den militairen dienst ongeschikt is verklaard. OEGSTGEEST. Een gouden huwelijksfeest. Woensdag vier den de 81 jarige A. de Groot en zijn echtgenoote hier don dag, waar op zij voor vijftig jaar in den echt werden vereenigd. Het fees t is zoowel in den kerk als in den hui- selijken kring met blijde opgewekt heid gevierd. Vele notabelen kwa men het gouden bruidspaar persoon lijk gelukwenschen. Legen twaalf uur wachtte den oudjes een ver rassing in den vorm van een Se renade, die hun door ons fanfare corps gebracht werd. Lang zullen ze leven I Het „L. D." geeft van de jubi larissen de volgende schitterende conduite-staat Na eerst veertien jaar op de voorm. buitenplaats „Rhyngeest" en daarna 25 achtereenvolgende jaren op de voorm. buitenplaats „Ende geest" werkzaam te zijn geweest, waren zij, deels door hun ijver en werkzaamheid, deels ook tengevolge van den 25 jarigen dienstijd, in staat, de hun nog restende jaren in rust door te brengen. Een welverdiende rust zeker. VOORHOUT. Pr ij s b i 1 j a r t e n. Dinsdagavond had in het Café „Flora" van den heer H. F. Heuzen, het gebr u ik el ij k e prij sbi 1 j art enpl aats waaraan door 18 personen werd deelgenomende prijs werd behaald door Joh. van den Berg Pz. de eerste premie door II. van' Wouw, de twee de premie door A. van der Lans. Aan het in het Stationskoffiehuis plaats gehad hebbende prijsbiljarten werd door 30 personen deelgenomen. De prijs werd behaald door Joh. Meijer Az, de premie door P. van der Geer. Er werd prachtig gespeeld. NOORDWIJK. Overreden. Woenedagmiddag werd bij de R. K. Kerk alhier eene vrouw omverge reden door een rijtuig der stal „Braunswich". Hevig bloedend uit mond en neus werd zij bij den heer C. Th. van den Berz binnengedragen. Het ongeluk was boven wonder goed afgeloopen, daar paard en rijtuig over de vrouw waren heen gegaan. Koninginnedag. In het „Hof van Holland" alhier is een verga dering gehouden van de feestcom- miss'e ter herdenking van den ver jaardag van H.M. Koningin Wil- helmina. Van de 18 leden waren 13 leden aanwezig, waaronder de eere-voorziter burgemeester E. L. baron van Hardenbroek. Voorzitter was de heer A. Dorsman. Alle leden waren van oordeel dat dit jaar de herdenking van den verjaardag van H.M de Koningin zoo luisterrijk mogelijk moest herdacht worden. Er werd besloten niet op 31 Aug. het feest te doen plaats hebben, omdat die datum op een Zaterdag valt. Voorloopig werd als datum voor de feestviering aangewezen Dinsdag 3 September a.s. Ons muziekkorps de „Harmonie kapel Crescendo" beeft zijn mede werking beloofd. Voorloopig werd vastgesteld het volgende programma: 's Morgens 9 urenFanfares op den toren; 's morgens 11 uren: Volksspelen en ringrijderij met ver sierde fietsen om prijzen. De volks spelen te houden in het duin. 's Middags 2 urenRingrijderij met paard en rijtuig versierd en niet-versierde rijtuigen waarvoor prijzen worden beschikbaar gesteld te houden in de Voorstraat te Noord wij k-Binnen. 's Avonds 810 urenBioscoop voorstelling op het Lindeplein. Als de commissie nu maar genoeg geld binnen krijgt! HAARLEMMERMEER. In deze gemeente zijn 40 H.A. bouw- en weiland, gelegen aan den Aalsmeer- derweg (O.Z.), toebehoorende aan Mej. de Wed. Schuurman verkocht aan den landbouwer J. Roos, voor f66.000. Afgewezen. De Hollandsche Electrische Spoorweg-Maatschappij heeft afwijzend beschikt op een ver zoek van onderscheidene inwoners van Nieuw-Vennep, om nabij deze plaats, waar de electrische spoor volgens de bestaande plannen het hoofdkanaal zal snijden, tevens een voetbrug te leggen. De adressanten zullen echter la ter bij de exploitatie op hun ver zoek kunnen terugkomen, als wan neer naar gemeld wordt het zeer wel mogelijk zou kunnen zijn, dat de spoorbrug tevens voor voet brug wordt geschikt gemaakt. Plechtige wijding in Sint Bavo. Onder ons „Kerknieuws" staan de namen der twintig jonge Priesters en der vijf nieuwe Diakens, aan welke Z. I). Hoogwaardigheid Mgr. de Bis schop van Haarlem gisteren in zijn Kathedrale kerk de heilige wijdingen heeft toegediend. Op den feestdag van de Hemelvaart der Lieve Vrouwe heeft volgens oude traditie deze plechtigheid weer plaats gehad, die wel een van de meest- indrukwekkende is welke onze Room- sche kerk, toch zoo rijk aan beteeke- nisvolle ceremoniën, den geloovigen gelegenheid geeft bij te wonen. Dan treedt daar de Bisschop, vorst der kerk, op in al de volheid van zijn vorstelijke waardigheid. Hij schrijdt plechtig zijn Kathe draal binnen, in het violette plecht gewaad met purperen mantel, en alles buigt zich eerbiedig onder de bis schoppelijke zegening. Hij legt er, naar het voorbeeld der Apostelen, aan de jonge wijdelingen de handen op, en zalft hunne handen in 's Heeren naam. Hij draagt er met de jonge Priesters te samen het heilig offer op, teeken der eenheid van priesterlijke waardig heid, der eenheid ook van offer en priesterambt, van de tijden der Apos telen tot nu toe. Hij eischt er de gehoorzaamheid dier nieuwe herders aan hunnen Bis schop: teeken der hiërarchische ver houdingen in Christus' Kerk onder 't bestuur van den Opperherder van Rome. En ten slotte vraagt hij er, volgens het treffende ritueel dezer indrukwek kende plechtigheid, aan de nieuwge- wijden hun gebed voor hunnen Bis schop Een talrijke schare was wederom aanwezig, toen Mgr. gisteren even voor negen de Kathedraal binnentrad en zegenend onder het „Ecce Sacer- dos Magnus" naar het Hoogaltaar schr waar de plechtige wijding zou plaats hebben. Vele familieleden en nauwere bekenden van de wijde lingen waren toegelaten in het ruime hoogkoor onzer kostelijke Kathedraal, waar nog plaats te over was voor de talrijke eerw. heeren geestelijken en voorts voor de theologanten en pries ters die bij de plechtigheden assisteer- den. Diepen indruk maakten de zinrijke, treffende ceremoniën van diaken- en priesterwijding op die groote schare, die ze mocht bijwonen, en velen waren ziehtbaar getroffen door de emoties welke de grootsche plechtigheid vooral voor ouders en familie en vrienden de- wijdelingen met zich medebracht. Mgr. werd in de H. Mis en bij de H. Wijding geassisteerd door deZeer- Eerw. Hooggeleerde Heeren P. Groe nen en L. Westerwoudt, professoren van het Seminarie te Warmond. De lagere assistenties werden waar genomen door studenten van dit Se minarie. Zonder eenige stoornis werden de plechtigheden volbracht en betrekke lijk vroeg was alles geëindigd. In den Hout en hier en daar in onze stad vereenigden zich in 't mid daguur de nieuwgewijden met hunne familie en vrienden, en omstreeks half vijf voerde de trein de jonge Priesters en Diakens wederom naar het Semi narie te Warmond terug. Kruisverbond. Woensdagavond vergaderde het Kruisverbond in het Gebouw St. Ba vo. Na de installatie van een nieuw lid, deelde de Voorzitter mede, dat de lijst van bijdragen voor het Dr. Ariënsfonds, geopend door de „Nieuwe Haarlemsche Courant" had opgebracht f55.50, terwijl de Bijz. Raad van de St. Vincentius-Vereeni- ging f 10 voor dit fonds had be schikbaar gesteld. Een woord van dank zal aan de Redactie van ge noemd blad gezonden worden, voor de welwillende wijze, waarop zij in deze zaak hare medewerking heeft verleend. Dank werd gebracht aan de leden, die zich de vorige week verdienstelijk hadden gemaakt door het uitdeelen aan alle kerken van een „Kermiscourant." Op den feest dag van Maria-Hemelvaart is een telegram van hulde gezonden ge worden aan Dr. Ariëns ter gelegen heid van diens zilveren priesterfeest. Aan de uitnoodigir.g van het Kruisverbond te Hillegom om mede te werk. n tot oprichting van een Gewestelijke Propaganda commissie zei gevolg gegeven worden. Eenige bestuursleden zullen de vergadering bijwonen, welke met dat doel "te Hillegom zal gehouden worden. AanstaandenZondag begint te Nij megen het tweede Nederlandsche Katholieke Congres tot bestrijding van het alcoholisme. Namens ons Kruisverbond zullen de heeren An- tonisse en Vollaerts dit Congres bezoeken. Na ampele bespreking van de ingekomen voorstellen voor de a.s. Algenïbene Vergadering, werd be sloten, daf van Haarlem een voor stel zal uitgaan, om door middel van de federatie Sobriëtas goedkoo- pere propagandalectuur te verkrij gen ter gelegenheid van Nieuwjaar, Kermis en Eerste H. Communie. Als candidaten voor het Hoofdbe stuur zullen worden opgegeven de aftredende heeren Nicolaas en Van Dam en voor een tusschentijdsche vacature de heer Handgraaf, voor zitter van het Kruisverbond te Schoten. Een collecte onder de leden voor het Dr. Ariënsfonds bracht op f3.73. Den niet aanwezigen leden zal ech ter nog gelegenheid gegeven wor den hun offertje voor dit schoone doel te storten, wanneer de propa gandisten hun de uitnoodigingen voor de volgende vergadering zul len thuis brengen. Laat ons hopen, dat menig warm kloppend hart voor de dronkaards, die wij zieken noemen en welke verpleging behoeven voor hun herstel, zijn gave zal storten, en een kleine bijdrage voor dit liefdewerk af zonderen. Personalia. De heeren E. J. de Vries en Ant. W. G. Slobbe albier zijn te 's Gravenbage geslaagd voor de acte handteekenen, L. O. De heer Mr. J. Laughout al hier is door den Minister van Ko loniën op zijn verzoek aangewezen voor den Indischen dienst, ten einde daar te lande geplaatst te worden bij den bureaudienst. De heer A. H. Kors, machine bankwerker aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. alhier, hoopt den 28sten Augustus den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij genoemde maatschappij in dienst trad. Mej. C. C. C. Stavenuiter al hier is benoemd tot onderwijzeres aan de St. Bernardusschool- aan le Elandsgracht te Amsterdam. De heer J. Herzog alhier, tot dusver werkzaam bij de firma Enschedé, is benoemd tot leeraar- zetter aan de Vakschool voor de topografie te Utrecht. De „Kriens-hulde". Mogen we nog eens eraan herin neren, dat morgen (Zaterdagavond) de tijd is verstreken waarop de lijst ter teekening en de bus voor bij dragen aan de huldiging van kapel meester Kriens nog gereed liggen bij den heer van der Munnik in de Warmoeestrnat. Tot morgenavond kan men nog aan deze hulde meedoen, waarbij geen enkele van de velen, die Kriens en zijn kapel steeds toejuichen en hunne praestaties zoo warm waar- deeren, mag ontbreken. Ook de kleinste bijdrage is welkom en 't zal onzen wak Keren kapelmeester goed deen, wanneer een tweede rij van namen hem zal worden aangeboden als die van hen, welke niet alleen een platonische bewondering koes teren voor zijn talent, maar dat ook metterdaad willen bewijzen 1 We verwachten dus, dat nog velen, die 't tot dusver vergaten,even vanavond of morgen naar de Warmoesstraat zullen loopen om alsnog hun gift in de verzegelde bus te doen en hun handteekening te zetten op de lijst. Richter voor de Haarlemsche rechtbank Naar men ons meldt, zal de zaak van den befaamden inbreker (en uitbreker) Richter of Walthers, die te Overveen zoo netjes ontsnapte doch na veel moeite in de duinstreek bij Castricum weer gevangen werd, op Donderdag 5 September voor d* Rechtbank alhier worden behandeld. Althans wanneer men met de voor-] bereiding van de zaak dan goreed is, anders wordt het 12 September. Vijftien getuigen zijn gedagvaard in deze zaak, en Mr. van Toulon van de Kooy is door de rechtbank aangewezen als verdediger van den beklaagde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2