Eene flinke R,K. Dagmeid. Het succes was unanime. Onherroepelijk Laatste Voorstelling. i Kerknieuws. Kunst en Letteren, Amsterdamsche Beurs. De 400 trucs van Mephistoples. Rechtszaken. Aanbestedingen. Laatste Berichten. 385e Staatsloterij- Nagekomen Advertenties. De openingsvoorstelling op Donderdag 15 Augustus werd beaocht door meer dan 1200 PERSONEN. Scène a Grand Spectacle Nog slechts één enkele avond dit Reusachtige Programma. DINSDAGAVOND 20 AUG. ALBERTS FRERES uerlaten dan wederom uoor EEN GEHEEL JAAR de stad Haarlem. Matineés hebben in de Vereeniging NIET plaats. ge* •oor ij i» eeft aan *;fc'e3k - loor van mest een y ëe' f-§en' fSeest. liet aede een issie nige ring ;1 te n. Nij- sehe f§ding 0113 Au- |gres de al- De Ned. Bond van ^Horloge- lilakers, die/gisteren*te Groningen y^rgaderde, heeft besloten de volgende Jaarvergadering hier ter stede te hou den, De IJsvereeniging „Haarlem Omstreken". De Staatcourant bevat de kon. goedgekeurde statuten J'an deze vereeniging, volgens welke "aar doel is: doelmatige werkver schaffing op het ijs, bevordering van 'jet veilig en ongehinderd ijsverkeer "oor het nemen van al zulke maat delen als daartoe dienstig zijn, het r"aken en onderhouden van ijsbanen, ^en toestand van het ijs openbaar te ""aken. Leesmuseum voor Haarlem en Omstreken. In de staatscou- rant zijn de statuten dezer vereeniging °pgenomen. Volgens deze is het doel Seestelijke ontwikkeling van de leden, Wat getracht wordt te bereiken door Let geven van gelegenheid tot het lezen van binnen- en buitenlandsche tijdschriften, vlugschriften, boekwer ken van grooteren omvang en dag-, Week- en maandbladen. Plantenkeuring in Artis. De onderscheidingen, behaald bij de plan tenkeuring in Artis, de vorige maand gehouden, zijn nu bekend geworden. De volgende stadgenooten zijn ermede Vereerd: een getuigschrift van ver dienste werd verleend wegens1. Esch- scholtzie californica „Crimson King". 2. Chrysanthemum carmatum „Noord ster", beide ingezonden door de heeren V. Schertzer Zonen. 3. Odontoglos- sum Williamsianum, als Od. grande, Haar petalen breeder en aan de uit einden groenachtig geel, ingezonden door den heer C. J. Kikkert. Een botanisch getuigschrift, wegens Lycaste lanipes, kleur der bloemen zacht groen, vorm vrij groot, met niet geheel uitgespreide bloembladeren, eveneens ingezonden door den heer C. J. Kikkert. Een eervolle vermelding, wegens: Odentoglossum rodratum x Halli, kleur roomgeel, met groote bruine vlekken, lip zuiver wit, aan de basis bruin gevlekt, ook aan den heer C. J. Kikkert. De Hugenholtz-trein, Vol gens de nieuwe ontwerpen voorde winterdienstregeling der H. S. M. is de befaamde „Hugenholtz expres" Waarhij de Minister van Waterstaat telkens te pas moest komen om dien hier te laten stoppen, nu door do Directie der H. S. M. uit eigen beweging aangegeven als „stoppende te Haarlem alleen voor het uitlaten van reizigers," De staf muziek der Marine in het Bron gebouw. De Direc tie van het Brongebouw berichtte ons gistermorgen (toen onze Cou rant wegens den feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart niet verschijnen kon) dat Zondag in 't Brongebouw muzikale uitvoeringen te wachten zijn, die ongetwijfeld tal van be zoekers trekken zullen! Gaarne voldoen we nog aan het verzoek om aankondiging hier van het betreft namelijk het optreden van het Stafmuziekkorps der Koninklijke Nederl. Marine, onder Directie van den heer A. L. Hazebroek. 't Is al meer dan zeven jaren geleden, sinds dit muziekkorps eene openbare uitvoering in dezegemeente gaf en bij dat laatste optreden waren de bladen een en al lof over de uit muntende leiding en uitvoering! Het korps zal in het verloop van zeven jareD, zeker zijn vooruit ge gaan, terwijl het Programma voor Matinée en Soiree met zeer veel zorg is saamgesteld, De Directie van het Brongebouw verwacht dan ook, wanneer het weer eenigszins wil medewerken, eene aanzienlijke opkomst. En wij ver wachten het met haar, en vestigen derhalve op de beide uitvoeringen van Zondag a.s. bijzonder de aan dacht. De sloot bij de Cavalerie- kazerne aan den Schoterweg, zal naar wij vernemen wederom eens worden opgeknapt. Nu, 't is hard noodig, want de lieve jeugd heeft op verschillende plaatsen de sloot met dammen dicht gemaakt en voor de politie die met het toezicht belast was, was het een onuitvoerbaar werk hierop toe te zien terwijl het voor menig omwonende voortdurende reden tot ergenis was Koninginnedag in 't Noor derkwartier. Naar ons wordt medegedeeld is door het bestuur tan de vereeniging „Koninginnedag en Volksvermaken" in het Noorder kwartier het beschermheerschap aan den heer C. A. Bredius aangeboden, wat deze welwillend heeft aange nomen. Het zilveren Priesterjubileum van den Z.Eerw. Rector Goes. Het feest van den Zeer Eerw. Heer I. M. Goes, waarvan we Dins dag reeds de voorbereidende maat- tregelen hebben medegedeeld, is volgens 't programa afgeloopen en uitmuntend geslaagd. Groot is de belangstelling geweest, die den beminden Rector is ten deel- gevallen, zoowel van de verpleeg den in het Sint Jacobs Godshuis en van de Eerw. Zusters, als van Katholieke stadgenooten. Hoe heerlijk het huis was ver sierd, dat hebben 'wij Dinsdag al gemeldin de rijkversierde kapel had gisterochtend de plechtige Hoog mis plaats die 't feest opende, en waarbij de ZeerEerw. heeren Rec toren van den Burg en Moerland assisteerden. De WelEerw. pater Honoratus, O.S.M. die eeoige dagen vóór het feest de geestelijke be diening in het Godshuis waarge nomen heeft, trad op als ceremo- niarius. Onder de talrijke aanwe zigen merkten we op de ZeerEerw. Heer pastoor Scholten uit 's Graven- hage, waar Rector Goes vroeger als kapelaan is werkzaam geweest. Het meisjeskoor voerde de Mis „Auxilium Christianorum" van Philip Loots op zeer verdienstelijke wijze uit: Mejuffrouw Betsy Pielage bespeelde daarbij het orgel. Na de H. Mis werd de jubilaris ontvangen door heeren regenten, familie en genoodigden en bij liet feestelijk ontbijt werd hij toegespro ken op de meest hartelijke wijze. De heer G. C. van Meeuwen, voor zitter van regenten, wenschte den jubilaris in een keurige rede op treffende wijze geluk namens het College van regenten en namens de Eerw. Zusters, een rede die zoowel op den feesteling als op alle andere aanwezigen een diepen indruk maak te. De heer F. H. Gryseels felici teerde zijnerzijds de familie, waarna de heer van Meeuwen met een hartelijken toast herdacht den vroe- geren Commissaris van het Parochi aal Armbestuur, oud-pastoor Thün- nissen, die dezen dag eveneens een jubelfeest vierde. Uit naam van den feesteling en alle gasten werd een warmgesteld felicitatietelegram aan den HoogEerw. heer Thünnissen toegezonden. De aanbieding der geschenken had daarna plaats. Een zoo over weldigende reeks, dat wij onmoge lijk alles kunnen vermelden: we noemen een prachtige fauteuil van H.H. Regenten, kostelijke para menten van de Eerw. Zusters en bewoners van 't Huis, een eetser vies, twee kristallen wijn-of likeur karaffen van het personeel der drukkerij, kostbaar zilverwerk en tafelkleed van de familie, twee prachtige koperen siervazen van bet college der armen-collectanten aller parochiën, enz. enz. In de keurig versierde meisjes zaal werd de feesteling daarna toe gesproken door de weezen, de kleine weezen, de oude mannen en vrou wen, en die roerende eenvoudige woorden van die allen, die hun Rector zoo hoog vereeren, gaven algemeene ontroering. In dezelfden zaal had de receptie plaats, die ontzaglijk druk was be zocht. Allereerst dient genoemd Z. D. Hoogw. Mgr. Callier, die den beminden Rector van het Godshuis zelf wilde komen gelukwensclien, verder Mgr. Brouwer, Mgr. Dan- kelman, en bijna alle geestelijken vnn stad en omtrek. Ook tal van katholieken uit alle kringen ver schenen op de receptie, om den ZeerEerw. heer Goes te kornet gelukwenschen. Ten drie uur had bet plechtig Lof met Te Deum plaats en gisteravond is het feest geweest voor de verpleegden op de ve sierde en geillumineerde binnen plaats en in de versierde zalen, wel ker viering óók een bewijs was dt vereering die men den beminden Rector toedraagt. Alberts frères in „de Vereeniging." De heeren Gebroeders Albert; noemen zich „de koningen van dei biograaf." Al moge die naam wai kermi3-achtig klinken, dat zij d< eersten zijn op dit gebied kan tod waarlijk moeilijk worden ontkend Wie gisterenavond de buitenge woon fraaie voorstelling heeft gezien, waarmede Alberts frères in „d( Vereeniging" de reeks van voor stellingen openen die tot Dinsdag a.s. duren zal, die zal het geheel met ons eens zijn dat de biografi sche producties van deze heeren heeren moeielijk kunnen worden overtroffen Verblijdend was het te zien, dat de groote zaal van „de Vereeniging" zoo goed als geheel gevuld was met een aandachtig, gedistingeerd publiek. Wij hebben onlangs nog betoogd dat een bioscoop als deze, die aardige, snakige, ernstige en leerzame dingen te zien geeft, een vermaak is dat gerust mag worden aanbevolenvooral wanneer er steeds voor gezorgd wordt dat er niets aanstootelijks voorkomt in de projecties die men te zier. krijgt. Onder de nummers, die*buiten gewoon deaandachttrokken,noemen we die der komieke historie van de „nieuwe boenwas", waarbij de heele zaal brulde van het lachen. Verder de ceinture électrique, een niet onverdienstelijke charge op allerlei kwakzalverij. Onder de ernstige nummers b.v.het kind van den cffwn. Onder de leerzame voorstellingen de prachtige projec ties van de Victorialalls aan de Zambesie. Het programma, dat drie volle uren in beslag nam, is waard door een ieder te worden bekeken 1 Wij raden dan ook een bezoek ten zeerste aan, maar voor een mooie plaats is plaatsbespreking gewenscht, want heele families komen er, en het loopt er vol Een les voor anderen! Jon gens die achter wagens gaan hangen, komen er vroeg of laat met een ongeluk af! Dat dienen de ouders hun kinderen wel in te prenten, zelfs al zijn ze zoo jong als 't vier jarig zoontje van den beer T. dat in de Korte Lakenstraat op 'n wagen klom, ervan aftuimelde en onder 't achterwiel raakte, waardoor het kind één hand zóó zwaar verwondde dat 't droevig was om aan te zien Met grnentenkar en al reed gisteren een groentenboer het Zuider Buitenspaarne in. De man werd er met brugwachterfehulp uitgevischt en cok de groenten kwamen achtereenvolgens weer aan den walSmakelijk eten De telefoon heeft naar we vernemen in de laatste dagen nogal schaae gehad door den wind, Van verschillende abonne's werd bericht ontvangen van storing op hun lijnen en zelfs waren er die door het elkaar raken van de lijnen allerlei gesprek ken hoorden die niet voor lien be stemd waren of die telkens opge beld werden, terwijl de aanvragers iemand anders moesten hebben Met bekende activiteit zorgt echter de Telefoon-Maatschappij, dat een en ander zoo spoedig mogelijk wordt opgeknapt. Om van de straat tezijn! Gis teren is door een rechercheur van Po litie aangehouden en voor den com missaris van politie geleid een man die er zijn werk van maakte om langs de huizen in het openbaar te bedelen, zooals hij voorgaf „om van de straat af te wezen." Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Hij zal nu wel „van de straat" ko men! Zulke vlegels! Gistermiddag wa ren vier jongens van den leeftijd tus- schen 17 en 20 jaar bezig in het Wilhelminapark van een leegstaand perceel de koperen plaat van de brie venbus af te schroeven. Een agent van politie betrapte de vlegels op hee- terdaadze zetten het op een loopen maar de agent, die ze achtervolgde heeft er drie herkend, die bij de po litie óók wel bekend zijn. De vlegels zullen dus hun straf niet ontloopen! Vaneen wagen gevallen. De vrachtrijder J. de B. (uit Schoten) had gisteravond het ongeluk van een ver huiswagen te vallen, dicht bij Half- weg. Aan zijn hoofd zwaar gewond en inwendig zwaar gekneusd werd hij opgenomen, en per Electrische tram naar het St. Elisabeths-gasthuis alhier vervoerd Zijn toestand is naar wij vernemen, zeer bedenkelijk. In den Aerdenhout had giste ren een ongeluk plaats dat nog wel ernstige gevolgen had kunnen hebben De metselaar A. Dekkers wonende te Haarlem en werkzaam zijnde aan de bouw van het Landhuis, bestemd voor den heer Bunge in het „Koeduin" te Aerdenhout, had het ongeluk, ter wijl hij zich bevond op den steiger «\n een te maken toren, te struikelen >ver een steen waardoor hij kwam tt vallen en zijn rechterhand ontwrichte, '.oodat hij zijn werkzaamheden niet kon voortzetten. Als men nagaat dat bedoelde steigei ver boven den grond is, mag men hei een geluk noemen dat Dekkers daaro] bleef liggen, want had hij iets mee >p den kant van den steiger geloopei lan was hij zeer zeker daar afgeval lei in de gevolgen daarvan laten ziel wel begrijpen. Van bovenvermeld on geluk is ingevolge art. 12, der Veilig aeidswet, schriftelijk aangifte gedaa) )ij den Burgemeester van Bloemen- laai. Dierenmishandeling. Gi stermorgen verscheen op 't politie bureau een schipper met 'n dooi< kat, 'n vies, goor beestje, stijf ab 'n hout en nat als een vaatdoek Hij had er de hilariteit mee opgeweki op straat en de politie zelf keek er ook met een schuin oog naar. Maar de brave schipper gaf ophel dering. De kat was dood en 'n dooie kat is geen cent waard (be halve misschien om het velletje). Maar wat 'm wèl wat waard was, dat zou zij u de geachte bestraffing van de jongens, die op den Kinderhuis singel beest hadden in 't water ge gooid en 't met steenen en andere projectielen hadden gebombardeerd, ondanks de verontwaardiging van velen, die 't moesten aanzien. Daar die jonge dierenbeulen bij de politie bekend zijn, zullen ze hun straf niet ontloopen. Besmettel ij keziekten. In de week van 713 Augustus zijn hier ter stede voorgekomen één geval van roodvonk en twee van diphte- ritis. Garnizoensberichten. Zooals we al gemeld hebben, zal het 10e Reg. Inf. te Zeist kampe ren van 4 tot 14 September. Gisteren vertrok reeds daarheen een detachement van 53 man onder bevel van kapitein Trimpe, om de legerplaats in orde te maken. De muziek deed de troep uitgeleide. Gisteravond werdj onder Bloe- mendaal*en"0 verveen door het 3e bataljon f 10e regimentl infanterie eene avondvelddienstoefening ge houden onder bevel van de kapi teins De Witt Huberts en baron Van Ittersum. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft gisteren in de Kathedraal de H. Wijding van het Diaconaat toe gediend aan de Eerw. Heeren N. Appelman, W. H. Kooij, H. C. Kop pert, J. Röben en K. A. H. van Veen; en de H. Wijding van het Priesterschap aan de Eerw. Heeren B A. J. van Baaren, C. J. Boekhorst, H. A. Bots, E. B. Derksen, C. S. Des- sing, W. C. Dessing, F. B. J. M. Fil brij, J. Th. Jacobs, J. G. Jansen, A. L. Kortekaas, B. F. Kosters, J. J. M. Lammers, A. W. J. Lühn, J. Niehus, L. P. J. Paulussen, P. J. M. J. van de Pavoordt, L. A. Roozen, L. H. Wan na, H. A. C. M. Wennen en I. M. P. A. Wils. Z. H. de Paus heeft den Hoog Eerw. heer dr. A. C. M. Schaepman, kanunnik en president van het aartsbisschoppelijk Seminarie te Rijsenburg, benoemd tot geheim kamerheer. Jos. A. Verheyen. De bekende organist der „Mozes- en Aaronkerk te Amsterdam, de heer Jos. A. Verheyen, viert a.s. Maandag zijn 70sten verjaardag. Naar wij vernemen, zal dit feest Zondag a.s. in de kerk plechtig worden gevierd. - Onze stadgenoot Philip Loot3 zal ter eere van zijn meester dien dag het orgel bespelen en het koor zal uitvoeren een com positie van Philip Loots. Het behoeft geen betoog, dat de belangstelling uit de muzikale krin gen van ons land ten opzichte van den gevierden geuialen organist groot zal zijn Kantongerecht te Haarlem. In de laatste zitting van het Kan tongerecht zijn de volgende uit spraken gedaan C. H. te 's Gravenhage, wegens dronkenschap en een valschen naam opgeven f 1f 5 of 2 en 5 dagen hechtenis. J. A. F. te Velsen, wegens te laat aangifte doen van geboorte vrijgesproken. J. E. C. alhier en 4 anderen, wegens overtreding der Arbeidswet, resp. tot fl, f2, f3 of 1, 2 en 3 dagen hecht. Wed. H. A.teVelseroord, wegens overtr. Leer plichtwet, fl of 1 dag hechtenis. H. de B. alhier, wegens overtr. Spoorwet fl of 1 dag hecht. J. D. alhier, wegens een trekdier onbe heerd laten staan, fl of 1 dag hecht. G. N. v. d. L. alhier, wegens verwekken van rumoer f3 of 3 lagen hecht. H. M. alhier, wegens een paard een te zwaren last te loen trekken f 3 of 3 dagen hecht. I. W. alhier, wegens de openbare orde verstoren en een valschen ïaarn opgeven 6 dagen hecht, en f 10 of 10 dageu hecht. W. v. L. m Th. A. te Santpoort, wegens op een tram de orde verstoren, ieder i dagen hecht. J. v. A. alhier en 1 anderen wegens rjjden met een ïoud zonder muilkorf fl of 1 dag ïecht. J. W. R. alhier, wegens 'ouwen zonder verg. f 1 of dag recht. E. M. alhier en 14 anderen vegens rijden zonder licht f 1 of 1 lag hecht. Voorts werden nog 19 rsonen veroordeeld wegens Open- >are dronkenschap tot straffen van •5 weken hecht, en boete van f 2 en '1 of 2 en 1 dag hecht terwijl één persoon wegens hetzelfde feit werd vrijgesproken. HAARLEM. Gisteren is door het pro vinciaal bestuur van Noord-Holland bij enkele inschrijving aanbesteedle het maken van acht remstoelen bij de spoor wegbruggen van het Noordzeekanaal tot de werken tot verbetering van het Noord zeekanaal ingevolge de wet 24 Juli 1899, Staatsblad no. 195 (raming f11,200). Min ste inschrijver J, Ploeger te Amsterdam voor f8850; 2e het bouwen van een duinwachters- woning te Koog op Texel behoorende tot de Rijkszeewerken in de provincie Noord- Holland (raming f3800). Minste inschrij ver D. de Koek te Den Helder, voor f 3085. ZAANDAM. Bij de aanbesteding, ge houden door het hoofd der Munitie-fabriek aan de Hembrug alhier voor de levering van materialen, was voor het 5e perceel (10,000 KG. staal vloei plat) minste in schrijver: de firma A. Resink te Haarlem, voor f 1807. Het gouden Priesterfeest van den ZeerEerw. Heer Pasfoor van Grossel, te Hillegom. Men seint ons uit Hillegom De ZeerEerw. Heer Pastoor J. C. van Grossel viert, zooals we al gemeld hebben, heden zijn gouden jubelfeest als Priester. Hoewel de jubilaris kennis had he geven, dat hij van een openbare feest viering liever'Avenschte verschoond te blijven, vlagt toch heden heel Hille gom, bijna huis aan huis Geen wonder, want pastoor van Grossel is algemeen bemind en geëerd en mogen er dan geen publieke fees telijkheden plaats vinden, iedereen wil dan toch ook meedoen aan de kerke lijke viering, die op de meest plechtige wijze heden heeft plaats gehad. Ten kwart voor tien werd de Jubi laris naar de plechtig versierde kerk geleid, die tot in de uiterste hoeken was gevuld. Alle parochianen waren daar tegenwoordig, en blijde zong men den grijzen herder een welkomstlied toe. Het „Veni Creator" vanBeltjens, op voortreffelijke wijze door ons zang koor gezongen, ging de H. Mis vooraf, die door den jubilaris werd opgedragen, geassisteerd door de beide Eerw. hee ren kapelaans der parochie Rombouts en de Boer respectievelijk als diaken en subdiaken, en door den ZeerEerw. heer pastoor van Leipzig, van Heems kerk, als ceremoniarius. Onder de H. Mis hield de jubilaris zelf een treffende rede tot zijn parochia nen, waarin hij zijn hartelijken dank uitsprak voor de warme en hartelijke bewijzen van belangstelling, die hij op dezen dag ondervond. Onder de H. Mis voerde het zang koor op zeer verdienstelijke wijze de Missa „Salve Regina" van Stehle uit, en na de H. Mis volgde de 5-stem- mige Priestercantate van pater Haagh, eveneens zeer goed gezongen. 'tWas een indrukwekkend gezicht, deze feestelijk versierde kerk, waarvan zoowel hoofdaltaar als 't middenschip prijkten met een schat van keurige bloemen en planten en andere ver sieringen I Na de H. Mis werd in de pastorie receptie gehouden, waarbij de ver schillende corporaties als kerkbestuur, zangers, en alle voorname ingezetenen den Eerwaarden herder hun geluk wenschen aanboden. O vertalrijk was het aantal prachtige bloemstukken en kostelijke fruit-corbierès die den ju bilaris werden aangeboden: een der voornaamste ingezetenen schonk een kostbare prachtig witzijden koorkap met geborduurd Christusbeeld, de Eerw. zusters boden een prachtige abbe aan en een geborduurde ziekenbeurs. Etn onbekende gever sthonk den jubilaris nog een prachtig altaar tapijt voor de kerk. Aan het middagmaal, dat evenals de geheele feestelijkheid op bijzonder verlangen van den Jubilaris een intiem karakter draagt, nemen deel de kape laans der parochie, pastoor Leipzig en de oud-kapelaans van den jubilaris. Pollitic-rapporf. Gevonden: 1 tasch, waarin een potje boter, 1 armband, 1 rozenkrans, L hoepel met stok, 1 ceintuur met ge3p. Procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der bestaande bepalin gen voor stationneerende rijtuigen. Gisterennamiddag is een rijwiel, staande voor een perceel aan de Paalaarsteeg ontvreemd. Ondertrouwd: J, Kluitenburg en D. de Leeuw. W. C. Kornmann en M. W. Koning. E. Hos en C. M. Rusch. Dr. P. A. v. d. Laan en A. C. Söhlein. Getrouwd: L. G. Ubaghs en E. Dekker. C. J. J. Clifford en M. J. Walter. J. H. v. Asten en M. P. Serné. J. H. v. Burkom en J. M. Hassink. C. A. F. H. Speet M. H. Captijn. Bevallen: M. v. d. Putten-Koel man, d. IJ. F. Otter-van Been, d. E. Beck-Ottenbros, z. N. Hageborst- Zweerst, d. W. M. Roosenhart-van Laar, z. G. Dreijer-Geel, z. A. M. Nieuwen-hoven-Reijnders, (1.M. E. Metz-Bremerkamp, d. C. J. Blee- ker-Vastenouw, z. M. H. de Kort- Geeven, z. E. M. Michielsen-De Vries (i O v e r'l e d e nG. Dernison, 61 jGlas blazerstraat. P. C. Wassenaar-Ju, 61 j., Hazenpaterslaan. S. H. v. d. Eykhof-Spel, 46 j., Magdalenasteeg. IJ, F. Otter-van Beem, 45 j., Roos- veldstraat. J. J. de Lie, 32 j., Gasthuisvest. Barometerstand 15 Augustus. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co. vorige koers. Heden. South. Pac.80% 82% Common Marine. 7 6% Pref. pref. 171/2 18 Comm. Steel 29% 31% Topeka 82i/2 84% 2e pref. Mexican. 17% 18 Common Kansas. 23%( 23% Pref. 511/2 511/2 Common Wabash 10% 11 Union. 122 125% Southern Rails 16 16% Car Foundry36% 37% Common Erie 19% 20% Missouri 32 33% Rock Island18 18% Ontario80% 30% Denver23% 241/2 Kon. Petroleum 262266 Common Peru 71/4 71/4 Pref. Peru32 32% Dominica49% Kimberley75 781/2 Great Cobar1431/2 147 Rusland Hope69 67% Consols69% 68-% Amer. markt in vastere stemming. Russen lager. Petroleummarkt hooger. Tabaksmarkt lager. Mijnwaarden vast. Geld 51/2%. Morgen biijft de Amsterdamsche beurs geopend. Stand van Gisteren: 754. Neiging tot vooruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12Uur: 67 F._19 C. Laagste der afgl. nacht: 56 F. 15 L. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Trekking van Donderdag 15 Augustus.) 2e Klasse. Hooge prijzen: 4321 f1500,13183 Prijzen van f100 3067. Prijzen van f30. 153 2023 5492 10126 13029 15493 513 21S3 5803 10638 13099 15789 929 2613 6071 11102 13133 15807 1040 2638 6861 11522 13220 15857 1065 310è 6973 11725 13482 15888 1238 3229 7740 11861 13771 16478 1271 3279 7741 12122 14029 16805 1294 3370 7929 12255 14376 16817 1349 3437 8167 12417 14399 16894 1439 3744 8258 12581 14752 17174 1638 4440 8947 12644 14927 17591 1641 4576 9267 12841 14954 17613 1738 4881 9549 12850 14962 17729 1831 5256 9860 12979 15373 18016 f1000. 18118 18274 18404 18994 19072 19102 19239 19505 19950 20075 20367 20487 20999 GEVAAGD; Zich te vervoegen Kruisstraat 61. Yuiging Alberts Frères. Groote Bijval genoten de Sensationeele Natuuropnamen: Het uithalen wan Vogelnesten aan de kusten van Noorwegen. De Victoria-Watervallen in Zuid-Afnka. Plaatsbespreken van 10 tot 12 uur lederen dag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3