Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Gemengde Berichten. Motorrijtuigen en rij wiel en. Bij den Gemeenteraad van Alkmaar is ing komen van de com missie voor de strafverordening het ontwerp voor eene verordening op liet rijden met motorrijtuigen en rijwielen, waarin voorgesteld wordt verschillende wegen voor het ver keer met rijwielen en motorrijtui gen voortdurend te sluiten en eeuige straten gedurende de week markten tijdelijk te sluiten voor motorrijtuigen. In het ontwerp komt ook eene bepaling voor, dat het den bestuur der van een motorrijtuig of rijwiel verboden zal zijn te rijden met grootere snelheid dan 14 kilometer per uur. Voorts zal het verboden zijn een last te vervoeren die buiten de stuurkruk uitsteekt, te rijden zonder ten minste één hand aan de stuurkruk te houden, en eén of meer personen te vervoeren, tenzij ze gezeten zijn in een wagentje vóór, achter of ter zijde aan het motorrijwiel o f rijwiel bevestigd. Niet dol m'aar dronken Deskundig onderzoek heeft aan 't licht gebracht, dat de „doodgescho ten hond" te Meppel niet dol, maar dronken was. Het dier had bier gedronken, en door zijn dwaze gri massen verwekte het veel opschud ding en onrust onder de menschen, zoodat de politie de hulp van een jager inriep om hem te dooden. Bergen en de „lorrieri t". Wie er ook mogen klagen over den slechten zomer, de pensionhouders in deze streek niet. Het aantal fami lies, dat in dit door de natuur zoo gezegend dorp tijdelijk verblijf houdt is steeds «tijgendevolgens de laat ste opgave bedroeg het getal vreem delingen zelfs 237. Dat zegt wat voor een dorp! Bergen gaat dan ook flink vooruit en wordt wegens zijn prachtige omstreken en onmid dellijke nabijheid der zee. steeds drukker bezocht. Scherpe patronen opde tramrails. Gistermiddag deed een railveger van de electrische tram to Utrecht een zonderlinge vondst op het spoor aan den Nicolaasweg. Successievelijk werden door hem n.l. uit de rails opgeraapt 11 scherpe revolverpatronen. Natuurlijk is hier kwade bedoeling in 't spel. I oor de politie is dadelijk een onderzoek ingesteld, als gevolg waarvan reeds het een en ander is uitgelekt. Zon dagavond moet aan een dronken man de toegang op de tram ge weigerd zijn. Deze ontstak daarover in de hoogste woede en uitte aller lei bedreigingen, waaruit thans eenig verband op te maken valt met de gevonden patronen. Het onderzoek wordt voortgezet. Verdronken. Op het Ha ringvliet, ouder Fijnaard, is de schippersknecht Van Rooi door een windvlaag overboord geslagen en verdronken. Zijn lijk werd later opgehaald. Diefstal per rij tuig. Een nieuwe, of althans minder gebruike lijke manier om te stelen hebben in de Groothertoginnelaan te 's- Gra ven li age een paar „heeren" toe gepast. Zij kwamen per rijtuig, schelden aan een'woning'aan, ver namen dat meneer niet thuis en mevr >uw boven was en zonden de meid met een boodschap naar de vrouw des huizes. Deze voldeed daaraan, de heeren keken eens rond, laadden twee rijwielen op het rijtuig en toen de dienstbode weer benedeu kwam, vond zij nie mand meer. Eentreurigongeluk, jam mer genoeg weer aan eigen schuld te wijten, heeft*gisteren te Nestel rode den dood ten gevolge gehad van een jeugdig leven. Zekere A. v. d. H. uit Heesch, een jongen van 17 jaren, had te Heesch plaats ge nomen in den naar deze gemeente vertrekkende tram, doch slechts een plaatskaart gevraagd tot de halte Donnel. Hier springt hij van de tram af en tracht aan den anderen kant, ten einde het waakzaam oog van den conducteur te ontgaan, er weer op te springen. Hq springt mis, wordt gegrepen door de voort rijdende tram, en voor iemand het bemerkt, heeft de tram hem over reden en wordt de ongelukkige mis vormd als een lijk opgenomen. Inbraak. In den nacht van Woeusd. op Donderd. is ingebroken in het spoorwegstation te Uden en in het daarbij gelegen klooster dei Zusters Ursulinen. Op het station wordt geld vermist; bij de Zuster- tot heden nog niets. Om een borrel. Het ongelukkige borreltje heeft den metselaar v. G., bij een firma reed- 28 jaar werkzaam verleid, diefstal te plegen. In school I te Zaltbom mei met witwerk belast heeft hij diverse looden inktkokers medege nomen en te gelde gemaakt. Bij zijn verhoor werd een volledig» bekentenis afgelegd en gezegd, dat 'l alleen te doen was om een borrel te hebben. Verdronken. Bij het op- poelen van wasebgoed is de 64- kan er niet jarige vrouw Wiggers te VVinterswijl tegenstemmen voorover in de beek gevallen en verdronken. Geen geld. Te Oostzaan heeft de Gemeenteraad met 7 tegen 2 stemmen verworpen het voorstel van den voorzitter, om f 60 te geven voor de kinderfeesten op Konin ginnedag. Een der wethouders, de heer Hein, was van oordeel, dat de geldmiddelen der gemeente het niet toelietenen een der anti-revolu- tionnaire Raadsleden verklaarde tegen te stemmen, omdat niet alleen een kinderfeest, maar ook een avond feest zou gehouden worden, hetwelk ontaarden kan in droukenmansla- waai. Een voorstel, om f25 te geven werd eveneens met 7 tegen 2 stem men verworpen. Het ongeluk opZorgvliet. Omtrent het reddingswerk na het treurige ongeval op het terrein van het Vredespaleis te 's Gravenha ge wordt nader vernomen, dat vooral de brandweermannen zich buitengewoon kranig hebben gedra gen. Spoedig waren er zooveel helpers op het terrein, dat men zelfs de hulpvaardigen moest gaan weren Bij gebrek aan palen werden eenige boomen gekapt; als hefboo- men daarmede werkend gelukte het de ruïne van cement en ijzer eenigszins op te heffen. Het gesteun van een der bedolvenen werd op dat oogenblik hoorbaar minder doch men kon het onmogelijk houden en moest, hoe noode ook, de vracht weder laten zakken. Toen de ongelukkigen bevrijd waren, stonden verscheiden brand weermannen de tranen in de oogen. Nog vernemen we, dat een werk man tegen één uur op het terrein was ontboden,om d aar een ander, wien zijn ontslag was aangezegd, te vervangen. Toen de man op het terrein kwam, was het ongeluk reeds geschied en vervangen onmogelijk, want zijn kameraad lag dood onder de puinhoopen. Naar wij vernemen, moet de vraag zijn gerezen, of niet van noodeloos zwaar materiaal is gebruik gemaakt, en of de enorm zware boog wel voldoende stevig in den grond is bevestigd, zoodat ook tijdens de plechtigheid van de eerste-steen- legging vele menschenlevens aan een ernstig gevaar zouden zijn blootgesteld geweest. Door de politie wordt in opdracht van de justitie een onderzoek in gesteld. Het tijdelijk bouwwerk was een arbeid van de Boll. Mij. tot het maken van gewapend beton. De heer W. de Vrind, inspecteur van het bouw- en woningtoezicht, en de hoofd-commissaris van politie de heer Versteeg, vergezeld van een deskundige, vertoefden gis terenmiddag weder op de plaats van het ongeval. (N. C.) SCHOTEN. Vechten. Gisteren middag waren eenige opgeschoten jongeus van pl.m. 1516 jaren zóó hevig aan het vechten in Gronjé- straat, dat voorbijgangers er niet in konden slagen de vechtenden te scheiden. Ten slotte maakte de poli tie een einde aan het relletje. BLOEMENDAAL. Gemeenteraad. (van onzen eigen verslaggever Gisteravond vergaderde, zooals we hebben aangekondigd, de gemeente raad van {Bloemendaal in het gewone lokaal. Na voorlezing en goedkeuring der notulen kwam allereerst aan de orde: 1. Gratificatie voor de beide veld wachters De Raad besloot vroeger aan de veldwachters f10 te geven voor eiken dief dien zij zouden vatten. Nu hebben ze een dief en 3 hand langers gevat. Wat moeten ze nu heb ben flO of f40? De heer Tideman gaf de bedoeling van den Raad. De Raad zou een gra tificatie geven, als de menschen hun leven waagden. Dit hebben ze gedaan. Ze zijn in het duister de woning bin nengegaan, waarin 4 dieven waren. Spr. stelde voor f40 te geven, dus aan elk der twee veldwachters f20. Aldus goedgekeurd. 2. Bespreking van de wegen inden Aerdenhout. Na een vraag van den heer Hofsteede, wordt besloten de proef door te zettenlater zal men met een bepaald voorstel komen. 3. Alschaffing der sproeigeldbelas- ting. De Voorzitter stelt voor, dit punt uit te stellen tot de vergadering van 5 September. Maar de heer Tideman opponeerde daar krachtig tegen, en kreeg na lange discussie, zijn zin, dat de voorstellen in deze vergadering wer den behandeld. De heer Tideman brak daarop een lans voor de afschaffing dezer be lasting. Spr. betreurde, dat B. en W. niet hebben overlegd de toelichting op hun voorstel tot afschaffingook spr. is voor e. nheid en eenvoudigheid in belastingen. Deze belasting is gekomen doordat men van een verhooging van den Hoofd. Omslag absoluut niet wilde weten. De heer Ter Hofsteede was nog niet op de hoogte over 't voorstel. Hij over oordeelen en zal dus De Voorzitter keurt het overleg gen der toelichtingen op voorstellen zeer goed. Hij wist niet, dat de Raad dat evenwel wilde. Met algemeene stemmen op een na wordt daarmee tot opheffing besloten. 4. Verzoek om restitutie van school geld. Wordt goedgekeurd. 5. Voorstel tot het voorstellen eener toelage voor een ambtenaar belast met het geldophalen van de gemeente. Vroeger haalde een agent de gelden op. Dat is niet gewenscht. B. er. W. stellen voor een persoon aan te stellen op flO per week. Die man kon dan ook ander schrijfwerk verrichten. Er is een goed persoon op 't oog. Na eenige discusie wordt de voordracht goedgekeurd. 6. Voordracht voor een lid van 't college van zetters (vacature Jhr, Ridder Baronet Speel manj.Benoemd de heer A. Koolhoven. Nadat een subsidie is verleend van f'250 aan de Commissie ter bestrijding van de febris-typhoïdea, en de heeren Veenenbosch en Voet met 86 stem men resp. zijn benoemd tot leden der plaats. Schoolcommissie, komt aan de orde 9. Het aderes in zake den Zilker- polder. B. en W. stellen voor f 100 subsidie te verleenen. De opzichter heeft de Marquettelaan onderzocht. De weg is in goeden toestand en de bewoners zijn met dien weg zeer gebaat: En nu is het beter flOO subsidie te geven met een goeden weg en f50 met een slechten weg. De heer Boreel vindt, datdegemeén- te dat stuk weg maar moet onderhou den. Spr. stelt voor niet op 't adres te antwoorden en te overwegen of we zelf dien weg niet beter kunnen, onder houden. De heer Ter Hofisteede stelt voor f 50 te verleenden en dan de zaak eens te onderzoeken in hoeverre de polder verplicht is zelf den polder te onder houden. Ten slotte wordt de voordracht aan genomen. Daarna komt aan de orde het voorstel om aan het„Bloemendaal's Commando" f150 subsidie te geven. De heer Tideman vond den sprong van f50 op f150 subsidie te hoog, met het oog op de vele vereenigingen in Bloemendaal, die zich wijden aan openbaar nut en den slechten toe stand der gemeente-financiën. Na lange discussie wordt ten slotte een voorstel, om de subsidie te stel len op f100, aangenomen. Na vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag op f 14,783,94 gaat men over tot de benoeming van een secretaris. De heer Tideman wilde deze be noeming uitstellen, daar de heer Kool hoven niet aanwezig is en zoo te voorkomen, dat de stemmen staken. Want een benoeming door loting acht spr. toch niet doenbaar. De Wethouder van Hooff is echter tegen uitstel. De volgende week kan er weer wel iemand afwezig zijn. De heer Tideman trekt daarna zijn voorstel in. daar er een stem tegen dit voorstel is opgegaan. De heeren Bergman en v. d. Vlier te Rhenen kregen bij de stemming nu elk 5 stemmen. De stemmen sta ken. Nü besloot het lot Het lot was den heer C. Bergman, secretaris van Haarlemmerliéde, gun stig. De heer Bijvoet vroeg bij de rond vraag over 't rapport der Tramcom missie. Maar dé hëer Ter Hoffsteede wilde hieromtrent alleen iets lneef- deelen in besloten zitting. De openbare vergadering werd daar na gesloten en de Raad ging over in geheim comité. HAARLEMMERLIEDE. In braak. Hedennacht van Don derdag op Vrijdag werd inge broken in het winkelhuis, bewoond door E. van Dnijnhoven en zijoe beide zusters. De dieven zij waren met hun tweeën hebben een raam, waarop 2 stevige kope ren pennen zaten, geforceerd en kwam nu in eene kamer, waarin de twee zusters te bed lagen. Ver moedelijk door bet laten vallen van een rolletje centen, waarvan eenige in een bakje voor de band stonden schrikte een der zusters wakker. Dadelijk riep zij om hulp, waarop een der dieven zich achter een kast verschool en onmiddellijk daarop het licht uitblies. Blijkbaar hadden de individuen, gekleed in werk manspak met jockeypethun voor zorgen goed genomen, door ie winkeldeur al bij voorbaat te ont sluiten, als hun toeleg onverhoopt ontdekt werd. Toen van Duijnho- ven daarop het huis doorzocht, waren beide sujetten door de open staande winkeldeur ontvlucht. Er wordt pl. m. flO aan geld gemist. Dat de inbrekers verrast zijn geworden, blijkt wel uit de omstandigheid, dat voorwerpen van waarde, waaronder een gouden horloge, die voor het grijpen lagen, onaangeroerd zijn gebleven. Tot heden is men de daders nog niet op 't spoor. ZANDVOORT. Van de „Berlin", Alhier is aangespoeld een in verre- gaanden staat van ontbinding verkee- rend lijk van een man. Koninginnedag. Gister middag had de aangifte plaats voor het deelnemen aan de volksspelen op 31 Augustus a.s. In het geheel hebben zich opgegeven 178 jongens en 66 meisjes. Aangekomen badgasten. A. Geldermann, Arnhem. 2 p.; Mevr. Borger, A'dam, 1 p.; Mevr. II. Sprak- ler, A'dam, 2 p., allen hotel „Groot Badhuis"; Jonkvr. B. de Geer, Zeist, 2 p., hotel „Beau Site" 2 j».B. A. Roedenburgh, A'dam, 2 p., pension „Beau Rivage"; A. A. van der Weiden, Haarlem, Haarl.str. 33 7 p.; Fam. Ziakenoppasser, Bussum, Poststr. 8 6 p.; Heeren Fleck, Utrecht, pension „De Roos" 2 p.Fam. Brouwer, Utrecht, 7 p.: Mevr. Smits, A'dam, lp.Fam. Stahl, Tubingen 5 p., allen pension Cottage Pretoria"; Fam. Haffschmidt, Coblenz, pens. „Zomerlust" 5 p.Fam. Brinker, A'dam, Haltestraat 27 7 p. VELSEN. Oefeningen met zoeklicht, In de eerste dagen van September a.s. zullen nabij het fort Velsen militaire oefeningen plaats hebben met zoeklicht. Aan ceu 24-tal soldaten zal dan inkwartiering worden verleend in het dorp Velsen. BEVERWIJK. Ho 11. Mij van Landbouw. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering der Hollandsche Mij. van Landbouw zijn door de afd. Velsen en omstreken benoemd de heeren Nico Brandjes en Th. A. Koelman, alhier. Den heer K. J. C. del Court, sedert jaren secretaris der afdeeling, werd het eerelidmaatschap aangeboden, en tot bestuursleden werden her kozen de heeren W. baron van Tuyll en Jb. Veseies en gekozen de heer Th. A. Koelman. Ten behoeve van deelneming aan de prov. inzending van zaaigranen en tuiuproducten op de tentoon stelling te 's-Gravenhage werd aan de daarvoor benoemde commissie, de heeren E. J. Mulder, C. Prins en C. J. van Eerden, een crediet toegestaan. HILLEGOM. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding van de herstellingswerken aan de brug over de Hillegommerbeek was het laagst ingeschreven door H. Steenkist, aannemer te Haarlem, voor een bedrag van f1193, aan wien het werk is gegund. Het laatste concert. De Haruioniekapel „Hillegom,, gaf gis teravond onder leiding van haar directeur, den heer J. D. Schouten, van Haarlem, in haar tent op den Houttuin, haar laatste uitvoering in dit seizoen. Verbaliseerd. Tegen den 14-jarigen G. V. L. alhier, die zich ten nadeele van verschillende tuin ders schuldig maakte aan strooperij van te veld staande groenten en vruchten, is op klachte proces-ver baal opgemaakt. LISSE. Ook hier! Tot heden waren de landbouwers in onze ge meente bewaard gebleven voor de zoo zeer gevreesde ziekte van mond- en klauwzeer bij de runderen, doch thans moeten wij berichten, dat ze is uitgebroken in de veestapels der landbouwers Var. Noort en Van Graven. SASSENHEIM. Eenstrooper- historie. Bij de politie was het wel bekend,' dat er in onze ge meente erg werd gestroopt, doch men kon de daders maar niet snap pen. Nu is het evenwel aan onzen nachtwacht K. gelukt er een te te betrappen, en wel C. K., wonen de te Voorhout. Zonder akte en zonder vergunningsbewijs werd hij na zonsondergang door den nacht wacht in den polder aangetroffen. De stn op r was niet van plan zijn geweer ftf te geven, waarna een worsteling tusschen hem en den politieman ontstond. Na ongeveer een halfuur was de nachtwacht meester van het terrein en had hij het geweer in zijn bezit. Hij is er ev nwel niet zonder kleerscheuren afgekomen. Destroo- per had hem zoodanig in den vin ger gebeten,dat hij zich onder genees kundige behandeling heeft moeten stellen. Een bloemententoonstel ling. De werklieden-vereeniging „Een zy ons Doel" houdt in „Con cordia" tentoonstelling van afge sneden gladiolus-bloemen. Zonder in détails te treden, kun nen we zeggen, dat er veel schoons valt te bezichtigen, waarom het dan ook wel de moeite loont een kijkje te nemen. Het zijn nu eens geen hyacinthen en tulpen. VOORHOUT. EetraiteHage- veld. Heden arriveerden alhier een 84 tal onderwijzers uit het Bis dom Haarlem tot het houden van retraite in het seminarie Hageveld. HAARLEMMERMEER. De nieuwe verlichting. Naar wij vernemen zal de nieuwe verlichting te Hoofddorp enNieuw-Vennep reeds den lsten September a.s. worden ingevoerd. HOOFDDORP. Een ooft vei ling. Voor 't eerst sedert bare wor ding heeft in de Haarlemmermeer een ooftveiling plaats gehad. Woens dag j.l. is alhier de opbrengst van 7 boomgaarden publiek geveild. De oogst is schraal; toch brachten ze nog f1276 op. Personalia. In den Haag is geslaagd voor het akte-examen L. O Mej. W. A. Lugten van hier. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen hoofdakte de heer D. R. F. de Vries van hier. De heer J. Tolk alhier staat no. 1 op de voordracht voor openbaar onderwijzer te Hazerswoude. De St. Vincentius-loterij. In ons nummer van heden zul len onze lezers nog eens eene advertentie aantreffen over de reeds meermalen aangekondigde loterij, welke de vereeniging van den II. Vincentius a Paulo in September a. s. wil houden. Deze advertentie behelst een op roep tot alle liefdadige stadgenooten, om, wanneer zij voorwerpen wen- schen af te staan voor deze alleszins aanbevelenswaardige loterij, toch niet langer daarmeê te talmen en hunne inzendingen bij een der com missie-leden, alle in de advertentie genoemd, of aan het gebouw der vereeniging, Nieuwe Groenmarkt 22, te doen bezorgen. Wij behoeven zeker aan het bo venstaande geene verdere opwekking toe te voegen, daar wel al onze Katholieke stadgenooten het edele oogmerk dezer loterij zullen begrij pen en waardeeren. Haarlemsch e N ij verbeid. Door de Kon. Fabriek van Rijtui gen en Spoorwagens, firma J. J. Beijnes alhier werden heden, aau de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht, weder om afgeleverd drie rijtuigen I en II klasse op 2 twee-assige draaistellen. Van dit type rijtuigen werd reeds een 15 tal aan de maatschappij af geleverd, terwijl nog 2 wagens ter eind-afwerking in de fabriek der firma Beijnes in aanbouw zijn. Op reis. Heden vertrok van hier een goedkoope trein 2e en 3e klasse naar Oosterheek en Arnhem en terug. De vleesch houwers en het abattoir. Naar wij ver nemen is door de afd. Haarlem van den Nederl. Bond van Vleesehhou- wers een adres gericht aan den Raad met het verzoek om de vol gende wijzigingen aan te brengen in de exploitatie van het slachthuis lo. aan het begin der slachthuis straat een balie te plaatsen, voorzien van stevige ringen om er het vee aan te kunnen vastzetten2o. den tijd van slachten met één uur te ver leugen, behalve des Zaterdags; 3o. het weegloon van f0.25 per rund tot f 0.10 terug te brengen 4o. het tarief voor de koelcellen te bepalen op niet meer dan f60 per cel, en per jaar5o. het aantal stempels op het vleesch te verminderen, en deze zoo klein mogelijk te mogelijk maken6o. het reeds betaald in- voergeld voor een geheel afgekeurd rund terug te geven7o. het ge steriliseerde vleesch niet in het slachthuis te doen verkoopen8o. een afdak aau het gebouw te doen maken, om de wagens onder te kunnen plaatsen aarmee het vleesch wordt afgehaald 9o. de te veel be taalde huur voor de koelcellen over het jaar 1907 te restitueeren, daar die voor een geheel jaar is in reke ning gebracht,en het slachthuis eerst op 13 Mei 1907 in gebruik kon worden genomen H a a rl e m-Z a n d v o o r t-S p.-Mij Te Amsterdam is gisteren gehouden de jaarvergadering van de Haar lem-Zand voort Spoorweg-Maatschap pij, waarin het jaarverslag der Maat schappij werd uitgebracht. Daaraan ontleenen wij het vol gende: Gedurende 1906 hebben de opbrengsten der exploitatie door de H. II. S. M. f69,747 of f8,205.50 per kilometer per jaar bedragen. Daarvan ontving de Haarlem-Zand- voort Spm. volgens het exploïtatie- tract van 20 September 1898 als haar aandeel f 19,874 (v. j. f 18,744), voorts werd een rente gekweekt f103, aan door verjaring te niet gegan e dividenden over 1901 ont ving zij een bate van f 67x/2 ter wijl het onverdeelde saldo van 1905 bedroeg f 5965 (v. j. f4634); te zamen f26,010 (v. j. f23,429). Hiervan aftrekkende 't cijfer der uitgaven van de H. IJ. S. M. in 1906 aan administratiekosten en diversen, groot f 2282.12 (v. j f2051), blijft er een voordeelig saldo over van f23,728. Daarvan wordt als dividend uitgekeerd f15,000 off25 per aandeel (evenals verleden jaar), terwijl het overblijvende, na aftrek der verschuldigde bedrijfsbelasting, op nieuwe rekening wordt overge bracht. Ten slotte deelde de directeur nog mede, dat in de buitengewone alge meene vergadering van aandeelhou ders, dd. 29 November 1906, besloten werd tot een statutenwijziging, waar op 25 Maart 1907 de kon. bewilliging werd verkregen, Deze wijzingingen in hoofdzaak bedoelend eeneductie van het aandeelen-kapitaal f480,000 en de vorming van e' vernieuwingsfonds, hebben eclff eerst invloed on de balans over 190 Thans komt het kapitaal nog ui' f600.000 op de balans voor. Volksweerbaarheid. Me meldt ons, dat a.s. Zondag wed' een velddienstoefening zal worde' gehouden door de afdeeling Volk weerbaarheid „Haarlem" en „Blo* mendaal-Commando" De eerstg' noemde vereeniging zal zich dak toe ten 5'/2 uur v.m. vereenig# bij de viaduct aan den Zijlwef laatstgenoemde vereeniging bij de' Tol te Overveen. De vereeniging „Volks weer bak beid" marcheert vervolgens na» Zandvoort om van daar uit de marsch veiligheidsdienst tebeoefene' in de richting van Overveen. V' vereeniging „Bloemendaal" zal de' opmarsch trachten te beletten. afloop der oefening om 10 uk v.m. wordt een gevechtsschietoefe ning gehouden te Overveen. Koninginnedag. Zaterdag 3 Augustus a.s. zal de vereen, vk oud-strijders ,,'t Vaderland getrouk ter gelegenheid van den verjaard# van H. M. de Koningin, in Kleine Vereeniging een feestelijk bijeenkomst houden. Bond van Schietvereeu gingen. Naar wij vernemen zij1' gekozen tot bestuursleden van d«' Bond van Schietvereenigingeu vk Haarlem en omstreken de heer#1 J. Zeewoldt tot voorzitter, L. Koe) hoven tot onder-voorzitter, G. W C. van Essen tot le en J. F. Vb v. d. Most v. Spijk tot 2en Secret# ris, en W.Lem totpeuningmeestk De wedstrijden van dit jaar zi>' len worden gehouden, in korp#' personeele en vrije baan-wedstrijden op de banen te Overveen, en w#' 20 September e.k. Haarlem se he Postduiven bo a1' I itslag van het Bondsconcours Mat»' tricht (185 K. M. van Zondag 18 Jk' 1907. Los 7 40 uur door de goede zorg#1' van den heer Rich. Sehurgers. Deelnai#' 75 duiven. (Verplichte inleg), le Prijs, P. Kruijerten 11 uur 45 min. 468#''' 2e J. Oldemark 11 40 17 3e P. Kruijer „11 „46 29 4e H. J. Lomans„ 11 49 20 5e idem 11 49 56 0e W.T.v.Deelen„ 11 50 37 7e idem „11 „50 37 8e idem 11 52 25 (Poule 4 10 ets). 1. H. J. Lomans; 2. W. F. v. Deelek 3. dezelfde; 4. van Noordt; 5. P. A. Kuij ken (Poule i 15 ets.) 1. H.J. Lomans; 2. P. A. Kuijken; Ph. N. v. d. Heijde; Poule 4 20 ets. Th. N. v. d. Heijde. 25 Jac. Kroon. De eerste duif vloog 752 Meter per ik nuut, de laatste 734 M. p. m. Het wk zeer regenachtig weder. De Reisduif. Zondag 18 .tezf' hielt de Postduivenvereeniging „De ReP' duif" haar laatste kasconcours van Maas trieht (185 K.M opengesteld voor oud' en jonge duiven. In vrijheid gesteld ten 7.40 uur werd#'1 de prijzen behaald als volgt: le Prijs H. J.Lomans 11 uur 49 min. 20 se1' 2e idem 11 49 56 3e C. Giebels 11 54 59 4e P.R.v.Beaumont Jr. 12„ 00 34 5e J. in 't Hout 12 06 08 6e C. Giebels 12 17 28 7e P.R.v.Beaumont Jr. 12„ 25 18 Een Br. Med. uitgeloofd door (len he®1' J. Giebels voor de eerste aankomend1' viel ten deel aan H. J. Lomans. Met groot verlof! Morgen vei" trekken de miliciens van de lichting 1900, van het 10e Reg. Inf. alhier, di# voor herhalingsoefeningen onder d# wape'nen zijn geweest, weder met groot verlof huiswaarts. Poging tot oplichting Ten kantore van den kaashandelaar H. aan het donkere Spaarne alhief is, naar een der plaatselijke blade# mededeelt, een poging gedaan tcJ oplichting door een onbekend per soon, lie zich uitgaf voor reiziger Vi# een handelaar in kaas enz. op denKlo veniersburgwal te A'dam. Door d# activiteit en voorzorgsmaatregel^1 van den heer H. die lont rook, i# echter de door den oplichter besteld# kaas niet afgeleverd, zoodat de firm# H. er zonder schade afkomt. Me# zij gewaarschuwd. Koninginnedag. Zooeven ontvangen wij bericht, dat de heer Oscar Carré voor het Ama teur-circus welwillend heeft afgestaan een zijner fraaiste panneau-paarden, dat is een paard, waarop gesprongen kan worden. A.s. Woensdag wordt het paard hier verwacht voor de repetities. Een onzer bekende heerrijders uit Haarlem, die Donderdag het paard in het circus Carré te Gouda probeerde, zal het op 31 Augustus berijden. Evenals vorige jaren zal op 31 Au gustus koraalmuziek op den toren der Groote Kerk te 1 uur uitgevoerd wo:f den. Des avonds zal op de Groote Mark t een concert door het Stedelijk Mu ziekkorps, onder directie van den heer C. P. W. Kriens gegeven worden,, terwijl te 9 uur op de Groote Markt eenige liederen voor mannenkoor en koperinstrumenten worden uitgevoerd, onder leiding van den heer W. Robert. De volgende vereenigingen hebben hunne medewerking toegezegdKon. Liedertafel „Zang en Vriendschap," Mannenzangvereeniging „Crescendo," Liedertafel „Haarlem's Zanggenot," Mannenkoor „Kunst door Oefening," Mannenkoor „Onder Ons" en vermoe-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2