Sociale Berichten. Letteren en Kunst, Land- en Tuinbouw Amsterdamsche Beurs. ALTIJD VERMOEID. al tm e« echt' r 190 >g id' delijk liet Kerkkoor „Benedicamus Domino." De vereenigingen, die in de Kroon en St. Bavo zullen optreden, zijnhet neutraal gemengd koor I. N. D. U. A.," liet gemengd koor „Poly hymnia," het mandoline-ensemble Con Amore en het mannenkoor „Onder Ons." Behalve deze hebben eenige decla mators hunne medewerking toegezegd. Het K lever par k-k war tier. Naar wij vernemen bestaan er on der de bewoners van bet Klever park-kwartier plannen, zich nog maals tot de E, N. E. Trammaat schappij te wenden met het verzoek op de eleetrische lijn Station Bloemendaal het sectiestelsel in te voeren, en de eerste sectie te doen loopen tot in het Kleverpark. Daar door zou zoo deelt men ons mede ongetwijfeld van de tram een druk locaal verkeer gemaakt worden door vele bewoners van 1 iet Kleverpark-kwartier, die dan voor 5 cents vanaf het Station tot nabij hun woning zouden komen. De prijs van 10 ets., die men nu ook voor een klein gedeelte van den rit moet betalen, schrikt velen af. Wij merken bij deze kwestie onzerzijds op, dat in den zomer althans aan het verlangen der Kle- verparkkwartier-bewoners niet ge makkelijk door de E.N.E.T. zal kunnen worden voldaan. De wagens zijn Lch in den zomertijd met «pen bijwagen wordt gereden, geregeld vol. Men kan echter hier weer tegen opmerken, dat ook in den zomer een tram verbinding voor het Kle verpark met het Station niet zoo noodig is als des winters en bij avond. Zeer zeker zal de E.N.E.T. als zij tot inwilliging van de boven bedoelde wenschen kan overgaan, velen daardoor aan zich verplichten. Op een vroeger verzoek van vele Kleverpark-kwartierdersaan deE.N. E.T. is echter door de Directie, naar wij vernemen, geen antwoord gezonden. Een r ij w i e 1 o n g e 1 u k. Dins dagavond is per rijtuig kier in het Gasthuis gebracht een wielrijder zekere Arie Hoos van Amsterdam die in zeer bedenkelijken toestand verkeerde. Hij was te Velseroord op den gevaarlijken viersprong met zijn fiets in botsing gekomen met een boerenwagen. Het handvat der fiets drukte den gevallen wielrijder met kracht op de keel, zoodat de man bijna geen adem meer kon halen. De ongelukkige is inmiddels overleden. Een aanrijding met gelukki gen afloop. Gisterenavond ongeveer zes uur werd op het Plein een be jaarde vrouw, die voor de tram wilde uitwijken, aangereden door een zwaar beladen vrachtwagen van v. d. O. uit Hillegom. Zij kwam daarbij te vallen en een der wielen ging ter zijde over haar voet. Binnengedragen in het hulp-bureau van politie aan de Houtbrug, bleek echter dat haar voet alleen wat ont veld was, zoodat zij toch loopende haar weg kon vervolgen. Door de oplettendheid van den be stuurder, die haar nog waarschuwde werd erger voorkomen. Plotseling krankzinnig. Gis teren meldden we, dat juffrouw Z. in de Vooruitgangstraat Woensdagavond hij de huren de ruiten had ingeslagen, 't Is met de juffrouw nog erger ge steld dan dat: gisterenmiddag toch bleek dat het mensch stapel-gek was. Men heeft dan ook gistermiddag dade lijk geneeskundige hulp ingeroepen en dr. Mooijen gelastte dadelijk ver voer naar het St. Elisabeths-Gasthuis. Daar zal de ongelukkige voorloopig .worden verpleegd. Hinderwet. Vergunning is verleendle aan C. Veen tot oprichting van een smederij in het perceel aan de Gedempte ltaamgracht No. (50 Kad. Sectie C No. •2940; 2e aan Gebr. Waaning Tilly tot oprichting van eene oliekokerij in een te stichten gebouwtje achter het perceel aan de Lange Raamstraat No. 43, op de vrijkomende ruimte van het te sloopen perceel aan de Lange Raam straat No. 4 ln Kad. Sectie C No. 3245. Oarnizoensberichten. Hedenavond zal door het. Ille Ba taljon van het 10e Reg. infanterie een nachtelijke velddienstoefening worden gehouden, onder Commando van den .Majoor Giel. De troep rukt te 10 uur n.m. uit de kazerne in de richting van Ben nebroek. Politierapport. Gevonden: 1 portemonnaie met geld enz., 1 hond, 1 muilkorf, 1 vrouwenlijf, 1 zakmes. Procesverbaal opgemaakt wegens: zitten in raamkozijnen, houden van varkens, afsteken van vuurwerk, loopen over een auders grond, overtreding der bestaande bepalin gen voor stationueereude rijtuigen, wieb-ijden zonder licht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J- Brink en L, M. van Deursen. J. G. de Vries en M. A. Botseevain. Bevallen: E. M. J. Bischot-Kuij- ken, z. J. E. Buijtink-Vork, d. A. Sival-Sterk, z. A. C. E. den Outer-Bosbart, z. K Casse-deKoe, z. N. Scheffer-Zuidam, d. Het drankweer-congres. Met groote waardeering laat zich de anti-revolutionnaire „Rotterdam mer" uit over het Nijmeegsche con gres der Katholieke drankbestrijders. Het blad schrijft o. m. „Blijkens mededeeling op bet Tweede Nederlandsche Katholiek Congres tot bestrijding van alcoho lisme heeft de vereeniging Sobrië- tas reeds f 10.799 bij elkander ge bracht voor een Sanatorium tot genezing van Katholieke drank zuchtigen. „Op dit cong es werd uitgespro ken, dat een wet, waardoor de mogendheid geschapen wordt om habitueele dronkaards ook tegen hun wil in zoodanige sanatoria op te nemen, een eisch des tijds is, en zeker ook eerlang verwacht wordt. Van Katholieke zijde wil men met zoodanig Sanatorium klaar zijn, wanneer bedoelde wet wordt ingediend en aangenomen. „Ook onder de Gereformeerde drankbestrijders is het plan tot in richting van zulk een dronkaards- asy wel eens besproken. Verder dan bespreken der zaak kwam men evenwel nog niet. De Gereformeerde drankbestrijding kan belaas zoo weinig doen, omdat zij nog maar al te zeer op heimelijke tegenwer king stuit, waar openbare en krach tige medewerking mocht worden verwacht. „De Katholieke drankbestrijding staat er auders voor. Met enkele forsche stappen staat zij reeds da delijk vooraan in de drankbestrij ding ten onzent. Dit bewijst haar tweede congres, dat deze week te Nijmegen gehouden is. Dit be wijst niet minder de groote som, die reeds voor een dronkaards-asyl is bijeen gebracht." Een rustdag voor politiebeambten. Door het hoofdbestuur van den Algem. Nederl. Polit:ebond zullen ernstige pogingen in het werk gesteld worden, dat politie-beambten een wekelijkschen rustdag bekomen. Te dien einde zal een verzoek aan de commissarissen der Koningin verzonden worden. De Intern. Tentoonstelling van Ambachtswerktuigen te Amsterdam. Den tweeden September a.s. zal de Belgische afdeel ing der Ten toonstelling, die in alle opzichten merkwaardiug is, worden geopend. De regeeringseommissaris van België, de heerCarel van der Cruys- osen, vertelde diensopzichtens aan onzen Amsterdamschen correspon dent het volgende: In het geheel bestaat de Belgi sche afdeeling, die een oppervlakte van circa 4000 M2 inneemt uiteen 11 tal zalen. Ik maakte met den heer v. d, C. een wandeling door de Belgische expositie in wording. De entréé is allerbekoorlijkst. Niet minder dan zevenduizend uit België aange brachte planten zullen daar een soort van miniatuurparkje vormen, met een snoezig vijvertje in het midden, dat een alleraangenaam- sten indruk, nu reeds, terwijl nog zooveel grootere en kleinere planten in de „windsels" liggen, maakt. Aan het begin de. Belgische af deeling heeft men 2 zalen, waar foto's komen van steden, waar de industrie een bijzonder hoogtepunt beeft bereikt. „Kiekjes" dus van Belgische industrieele centra. Aan de eene zjjde bet Waalsche, ter andere van het Vlaamsche land. In den fraaien ontvangst-salon krijgt men iets extra's en wel kunstwer ken, in verband staande met nijver heidschilderijen, van erkende kunst waarde, een „binnenzicht" gevend op fabrieken van allerlei soort (glasblazerijen, ijzersmelterijen enz.) Ook de beeldhouwkunst zal er op kranige wijze vertegenwoordigd zyn, doch, gelijk gezegd, steeds verband houdend met de industrie. Een uitgestrekte zaal zal bevat ten enkel inzendingen op het ter rein van ijzer- en houtbewerking., Links en rechts heeft men voorts kleinere zalen voor handwerktuigen en producten, in ijzer en in hout, voortgebracht door de klein-indus- trie. Rechts van deze is vertegen woordigd al wat men op de kunst nijverheid in ijzer, hout en zilver, kan rekenen te belmoren. Eindelijk de ruime zaal voor de onderafdeeling onderwijs, staathuis houdkunde en werktuigkunde. Ook hier heeft men er naar gestreefd om door de aanschouwelijke methóde de belangstelling van den bezoeker te prikkelen. Ten slotte de electriciteit, waarvan (gelijk men ontwaren zal) bijzonder veel werk is gemaakt, en nog on derscheidene onderafdeelingen voor kerkelijke kunst, koper drijfwerk, ijzersmederij, modernste opvattingen op het gebied van kunstindustrie, eet. De Belgische regeeringseommis saris is op zijn tamelijk uitgestrekt gebied thans zoo ongeveer „alom tegenwoordig" en wij apprecieerden ook in hooge mate dat hij enkele oogenblikken van zijn kostbaren tijd der inspannende voorbereiding ons afzonderde ten einde iets te „verklappen" van wat weldra door allen zal kunnen bewonderd worden. De heer v. d. C. vestigde nog onze aandacht op de affiches, voor de Belgische expositie ter Ambacht tentoonstelling, ontworpen door de artistieke, hoog begaafde hand van den hekenden Belgischen affiche- teekenaar Victor Cretem. Voor Bel gië heeft Victor geteekeud, een alleraardigste prent in de drie Hol- landsche nationale kleuren, voorstel lend een ouderwetschen Holland- schen molen, als „voorvaderlijke beweegkracht" en daai onder in scherp en typisch kontrast een modernen electrischen motor. Het geheel maakt een voorlref- felijken indruk. Voor Nederland ontwierp Cretem een affiche in de Belgische kleuren, voorstellend den heraldischen leeuw met kroon. Ook dit raag een kranige proeve van Cretem's vermaarde teekenstift en van zijn fijn artistiek gevoel voor kleur en tint heeten. Ons Geïllustreerd Weekblad. Rechtszaken. Faillissementen. Uitgesproken: De nalaten schap van G. W. Dijk, in leven scheepsbouwer te Kalkwijk, ge meente Hoogzand. B. Hakkeling, aannemer te Sappe- meer. H. J Spelbrink, verver te Veen dam. R J. Smit., winkelier te Nieuwe- Pekela. J. Jansen, kleerraakei te Bergen op zoom. W. Maater, caféhouder, te Baarn. Opgeheven: A. G. Mëidens, winkelier te Waal wijk, R. H. IJssel, te Veere. Geëindigd: P. van der Nat, te 's Gravenhage. Van onze Rechtbank. (Zitting van gisteren.) Een inbraak. P. Schavemaker, 58 jaar, metselaars knecht te Beverwijk, is thans gedeti neerd, heeft in den namiddag van 15 Juli te Wijk-aan-Zee en-Duin gestolen uit de kast van O. Snijders, 110 rijks daalders, 12 guldens, 2 kwartjes en 18 centen. Deze beklaagde is al meer wegens diefstal veroordeeld. Hij bekent in de woning te zijn geweest. In de kast stond een ge sloten kistje. Bekl. zette er zijn mes tusschen en deed een greep daarin. Het lag vol geld. Het geld, dat later in beslag is genomen, was uit 't kistje. Er is misschien iets geld van de kas bij geweest. De beklaagde zegt gehau- deld te hebben in dronkenschap. Hij wist niet wat hij deed en de zucht naar den drank heeft hem tot stelen gebracht, 's Morgens was Snijders gaan werken en toen hij terugkwam vertelde zijn vrouw, dat net geldkistje was opengebroken. Get. constateerde dadelijk, dat er veel geld uit was. Hoeveel wist hij niet, want hij wist niet, hoeveel geld er in het kistje was geweest. Vrouw Snijders was ook weggegaan om veldarbeid te gaan verrichten. Toen zij tegen 5 uur terugkwam, zag zij dat 't kabinet was opengebroken en tevens merkte zij op, dat 't geld kistje was opengebroken. De getuige kent Schoenmaker wel. Zij weet, dat hij veel misbruik maakt van sterken drank. De rijksveldwachter heeft 't gestolen geld in beslag genomen. Het zat in een rooden zakdoek. In zijn bed werd door get. nog meer geld gevonden. De beklaagde staat als een echte dronkaard bekend, is hij nuchter dan moet hij een flink werkman wezen. Het Ö.M. vraagt 7 maanden. De verdediger, mr. Slingenberg, pleit clementie. Diefstal van geld. M. C. Knegjes, huisvr. pssendorp, 22 j. zonder beroep te IJmuiden, heeft op 17 Juli uit een geldkistje van bare zuster Alida Knegjes f70 gestolen. De beklaagde bekent op dien Woens dagmiddag 17 Juli 't geld uit een kistje in de woning van haar zuster gestolen te hebben, zij wilde er klee- ren voor gaan koopen te Amsterdam. De get. Alida Knegjes, zuster van de beklaagde, was uit geweest en miste bij haar terugkomst 'tgeld. De get. v. Baar is caféhouder. Op den bewusten dag heeft de beklaagde bij zijn vrouw een bankbiljet van f 10 gewisseld. De beklaagde bekent alles. De rijksveldwachter v. d. Meer heeft 'tgeld grootendeels bij de bekl. in be slag genomen. Het O.M. vraagt 9 maanden. De verd. mr. Renier pleit clementie. Nog een diefstal. H. Bonsema, 54 j metselaar, z. v. w. thans gedetineerd, wordt beklaagd, dat hij in de laatste weken, voorafgaande den 22 Juli,heeft rondgezworven zonder vaste woonplaats en in den nacht van 22 op 23 Juli zich telkens toegang heeft verschaft tot verboden terreinen en in dien nacht van een erf aan den Maanweg te Amsterdam tal van goe deren heeft gestolen. Hij heeft die goederen in een zak gedaan en daarna er mee naar 't Pur- merland geloopen. Bekl. was geheel waanzinnig. Hij is al herhaaldelijk te Veeuhuizen geweest. Na een poos bij den boer te hebben gediend, is hij weer gaan zwerven en zoo aan het stelen geraakt. Vooraf had hij eenige dagen rond- geloopen met z.g. negotie. Want hij had niets hij zich. Als hij zich pre senteerde, dan vroeg hij een kleinigheid. De beklaagde zegt altijd een eerlijk man te zijn geweest. Doch dien nacht wist hij niet, wat hij deed. Het O.M. eischt 3 maanden, 5 dagen hechtenis en 2 jaar opzending. De verd. mr. Smit pleit clementie. Van een mevrouw en eene dienstbode. Antje Kopma, 63 j., dienstbode, z v. w. thans gedetineerd, heeft gelden van haar mevrouw behouden, waarmee ze rekeningen moest gaan betalen, en de. rekeningen zelf gequiteerd. De beklaagde was in de eerste helft van dit jaar in dienst bij mevrouw de wed. Dr. de Haan. Mevrouw gaf haar geld mede' om tal van rekeningen te gaan betalen. Ze heeft dat geld be houden, en heeft 't besteed in de huis houding van mevrouw. Maar Mevrouw zelf is niet verschenen, doch zij ont kent dat. De verschillende crediteuren, waar de beklaagde de rekeningen moest gaan betalen,- komen de bedragen meedeelen, die zij „van Mevr. de Haan te vorderen hadden. Mevr. de Haan heeft thans spijt de aan gifte te hebben gedaan. Maar men had haar gezegd, dat de dievegge gevaarlijk was voor de maatschappij. Het O. M. eischte 6 maanden. De verdediger vroeg uitstel om mevr, de Haan nader te hooren. Want de arbeidstoestand voor deze dienstbode is allerzonderlingst; 13 weken liet mevr. de Haan haar alleen en gaf haar daarvoor slechts f 10 kostgeld. De Rechtbank ging in raadkamer om over 't verzoek tot uitstel van den raadsman te beslissen. De Rechtbank stelde de behande ling uit tot 19 September. Diefstal van een rijwiel- lantaarn. Corn. Bruin, 22 jaar, winkelier te Haarlemmermeer, wordt beschuldigd een rijwiellantaarn te hebben gestolen of wel dezen zich toegeëigend. Het was 20 Mei, Pinkstermaandag. P. Verdegaal had in den paardenstal van v. Zoenen 's avonds te 7 uur zijn fiets neergezet. Maar toen hij te half 11 terugkwam was de lantaarn weg De lantaarn zat op de fiets van bekl. Bruin. Maar hoe die er op ge- gekomen is, weet bekl. niet Hij had hem met zijn kameraad geruild: Het O. M. acht 't bewijs voor dief stal niet bewezen, wel de verduistering. De eisch is f 15 of 10 dagen. De verd. Mr. Fokker, Leiden, riep de clementie der Rechtbank in. Mishandeling. J. Nieuwenhuis, 56 jaar, en Jan Nieuwenhuis, 25 jaar, bloemisten te Lissé, hebben 15 Juli P. v. Ludt mis handeld. De beklaagden bekennen; den geheelen winter hadden ze v. Ludt eten gegeven en toen de werkzaam heden aankwamen, toen zei de on dankbare: „Nou ga ik naar een anderen baas, waar ik meer kan verdienen. De le bekl. werd daar zoo boos om dat hij hem een slag gaf en de zoon kwam zijn vader te hulp en sloeg hem met den schoffel- De president gaf den ondankbaren knecht een geduchte vermaning. Het O. M. eischte tegen ieder f 15 of 5 dagen. Verzet tegen tie politie. H. Scbwedtzer, 20 j. smidsknecht, A, Bos, 20 jaar, varensgezel te Velsen, en W. v. Leeuwen, 19 jaar, schilders- knecht, (e Beverwijk, hebben verzet ge pleegd. Schwedtz r was erg dronken en stelde zich erg woest aan. De veld wachter Waller wilde toen den woes teling opbrengen, waarna Bos en v. Leeuwen hun kameraad bijsprongen. Het O. M. eischt 14 dagen tegen i der. 23 Augustus. Bloembollen. In den Elandspolder (N. H.) Leeft men dit jaar proeven genomen om aldaar bloembollen te telen. De uitkomsten daarvan zijn zeer be vredigend. De gerooide bollen zijn van goede hoedanigheid, zoodat deze teelt wel een belangrijke uit breiding zal kunnen ondergaan. Als de aarde in den bloempot sterk uitgedroogd is. A's de aarde in den bloempot sterk uitgedroogd is, neemt ze geen water aan, al wordt de plant nog zoo sterk begoten. Het water loopt tusschen kluit en pot weg. Derge lijke potplanten moeten eenige uren iu het water gezet worden. Moeten potplanten met droge kluit in den grond gezet worden, dan moet men de uit den pot genomen kluit eerst lang in het water zetten, voor die in den grond komt Anders zou het veel te lang duren, eer 't gietwater in de kluit dringt, en de plant zou kwijnend, verder groeien. (V. p.) Mond- en Klauwzeer. Naar aanleiding van bet be richt over de gunstige gevol gen van het gebruik van zout door de koeien, schrijft een lezer van de „N. Ct." Dit geeft mij aanleiding dit be richt aan te vullen met hetgeen de inlanders in Oost-Indië toepas sen bjj het ontstaan der ziekte. Zij behandelen de zieke koeien met zont en wel door de tong, nadat deze zoo ver mogelijk uit de mond holte is getrokken, krachtig in te wrijven met grof keukenzout, het geen, naar ik vernam, veel succes liad. De toepassing van zout zal hij de heerscbende ziekte zeker niet schaden. En nu het succes daarvan in verschillende klimaten is gebleken, acht ik het niet on dienstig daarop de aandacht te vestigen. Veeteelt. In de gemeente Wormerveer zijn thans bij vier veehouders één of meer beesten door mond- en klauw zeer aangetast. Bloembollen. Men schrijft aan het „Nws"; Het vochtige weder noodzaakt vele bloembollenhandelaars in hunne bollenhuizen kachels te plaatsen om de te verzenden bloembollen te drogen. Siuds vele jaren heeft men niet zooveel last gehad Van het schimmelen der bolgewassen. Mei het planten van narcissen is reeds weer begonnen. Niettegenstaande de waakzaam neid der politie en van opzettelijk daarvoor aangestelde nachtwakers in de bloembollenlanden tusschen Haarlem en Leiden, bleven toch de bloembollendiefstallen ongestraft. Thans echter is het aan de politie te Lisse gelukt een paar dieven op heeterdaad te betrappen (zooals wij reeds melden. Red. N. H. Ct). De onbeschaamdheid der dieven gaat zeer ver: des avonds komen zij met karren om links en rechts hun strooptochten te ondernemen. Maatschappij van Landbouw. Door de afd. Velsen en Omstre ken van de Maatschappij van Land bouw is in hare vergadering, te Beverwijk gehouden een crediet toegestaan tot deelname aan de prov. inzending van zaaigranen en tuinbouwproducten op de inter nationale landbouwten tentoonstel ling te 's Gravenhage. Tot eerelid der afdeeling werd benoemd de heer K. J. C. del Court, die 21 jaar lang het secretariaat waarnam en tot afgevaardigden ter algemeene vergadering werden benoemd de heeren N. Brantjes en Th. A. Koelman te Beverwijk. Briefwisseling. E. v. T. te H. Uiterlijk half twaalf. Buitengewone dingen in ieder geval nog voor 1 uur. Red. Nieuwe Haarl. Ct. Uitlotingen. Loten van Freiburg a fr. 10 van 1878. Serietrekking 15 Augustus. - Premietrekking 15 September. 6) seriën. 51 1502 2391 4506 5441 6072 7544 8029 2212 57 116 351 1117 1517 1644 166ë 2645 3228 3204 4631 4755 4773 5496 5647 5668 6345 6364 6393 7612 7674 7691 8261 8522 8621 10006 10512. 1193 1391 1671 1727 3286 3975 4789 4881 5704 5727 6712 6825 7694 7245 8627 8750 1458 1978 4205 5293 5830 6982 7960 8911 %8f If %91 ViC<" Vtil it 8'UK ®7i91 8/tT1 VzK Barometerstand Stand van Gisteren 7695. Neiging tot stilstand. Termometerstand Hedenmid. 12Uur: 61 F. - 16 C Laagste der afgl. nacht58 F. 14 1 Opgegeven door Jon. M. Schmi. Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Ingezonden mededeelingen. De vermoeidheid verdwynt da zij de Pink Pillen. Prijs f 1,75 de doos, f9,—per 6 d zen, verkrijgbaar bij Snabilié, Stei 27, Rotterdam, hoofd-dep&thouder v Nederland, en Apotheken. Prancot zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar en omstreken bij Plaatzer v. d. H Janastraat 28. Abonneert U op en aduerte in de Nieuwe haarlemsche Cour. gret1 HAA RLEMMERMEER. Bevallen. H. RijmbeekStijnman, E. v. d. LuitEveleens, C. FukkeGru- son, G. VisbeenVerwoerdt, M C. Faas den Butter, A. A. BischopClemens, J. v. d. VeerTurnhout, G. Hooncoopvan Zijverden, D. VerdoesKlaassen. D. v. d. BlomV erhoeven, J. JongkindV erhoeve G. Monsterde Groot, A. Jonker—Date- ma, C. SepersBos, M. H. Boelhouwer Kemphuis, W. E. MantelLindenhovius, S. Goetmaatde Jong. Ondertrouwd. J. de Reus en J. T. Rietveld, J. Bom en W. A. Resoort. Getrouwd. P. Spaan en W. v. Wie- ringen, L. Bakker en A. Jansen. Overleden. N. v. Wirdnm 59 jaar, P. Dunweg 26 jaar, A, J. Roossen 2 jaar, J. de Mooi 3 mnd. HEEMSKERK. B e v a 11 e n. J. de MunckStet. z. Overleden. Gatharina Willems 3 weken. Inhoud. De aankomst van Z. D. H. Mgr. Meeuwissen te Paramaribo (met drie illustraties). -Weer pechdoor Li-Hung- Yes. Het Bestuur van het Bossche Congres (met twee illustraties). Bij de waarzegster, humoreske, van Ravo. Onder Vredes-apostelen (met teekening van Van Geldorp). Moeder Fidelia (met portret). Het gouden lubllé te Rijzen burg (met portretgroep). Kardinaal Svampaf (met portret). De ontmoe ting der Keizers te Swinemünde (met illustratie). H. J. Schrader (met por tret). Broeder Stanislaus (met portret). Dr. Joachim, de kóning onder dé vio listen f (met portret). Nederige zelf beschouwing (met illustratie). De plek van de ramp te IJmuideh^met illustratief). Geen hoed afnemen meer. Een nieuwtje in de watersport. Kaaiman- fokkerij. Kruimkens voor verstand en hart. Aneedoten. Schaakspel. Medegedeeld door H. O. Tomberqh vorige koers. OPENINGSKOERSEN. South. Pao8-5.'l Common Marine. >'U Pref. pref. 16% Comm. Steel 3l3%2 Tope ka 84% 2e pref. Mexican. I6V2 Common Kansas. 23% Pref. 505/le Common Wabash ll6/u TJnion.12óVs Southern Rails 16% Car Foundry37u/i6 Common Erie 20% Missouri 33'V16 Rock Island 18% Ontario31 Denver23'/2 Kon. Petroleum 261 Common Peru 6% Pref. Peru3'Vr Dominica50% Kimberley78 Great Conar151% Rusland Hope67i/ia Consols68 Amer. markt vast, doch stil. Russen prijshoudend. Petroleummarkt onveranderd. Tabaksmarkt willig. Mijnwaarden stationair. Geld en f, He.ü V18I v/u: Zi Zi L G! zl\Zl Vxli 61 91 */x9 De Heer Beyersbergen, Wateringsc straat 185, 's Gravenhage, was altijd v moeid. Het gebeurt ons soms dat meerdere dagen na elkaar, opstaan n een zwaré vermoeidheid die op den 1 verdwijnt. De Heer Beyersbergen was f ochtenden bij zijn opstaan vermoeit dan hij den vorigen avond bij zijn 11. bed gaan geweest was, en zijn vermot- heid verdween niet. Op aclit-en-veert jarigen leeftijd zag hij zijne krachten 'niets teruggebracht, en hij was ongesch eenig weil. hoe licht ook, te doen. had geheel en al zijn eetlust verloren gaf daarbij al wat hij gebruikte over. toestand van den heer Beyersbergen verontrustend, hij ging met zulk een sn heid achteruit dat. een noodlottig ei niet kon uitblijven, want. men vond middel niet om zijne krachten te h stellen. Verscheidene mensohen, overtu van de werkdadigheid der Pink PUI raadden hem aan, deze te nemen. „Zoou schrijft hij, ik met de behandeling da van begonnen hen, heb ik beterschap Heer Bet/srsbergen. voeld. Mijn eetlust is teruggekomen vroeger. Ik ben onmiddellijk in kracht toegenomen en een groot gevoel van w zijn gaan ondervinden. Gedurende eenig tijd ben ik met de behandeling door; gaan, en na eerst te hebben geloofd 1 ik verloren was, ben ik tot volle gezoi heid teruggekeerd". Wat noodig is moet gebeurenn kan gevallen van verval, zoo hevig dat van den heer Beyersbergen, niet nezen dan door het krachtigste mid tegen alle ziekten van verval te gebi ken, d. w. z. de Pink Pillen. Door and te handelen verliest men zijn tijd en geld. Er is een zeker middel ter gencz van de ziekten die uit armoede van bloed en uit zwakte van het zenuwste voorkomen. Dat middel is liet gebr van de Pink Pillen; ziedaar een ra dien gij zonder vrees volgen kunt, d men de bewijzen, die voldoende aan wij dat die raad goed is, onder uwe 00; brengt. De Pink Pillen genezen bic. armoede, bleekzucht, algemeene zwal maagkwalen, neurasthenie, schele I101 pijn, zenuwpijnen, heupjicht, verachille pijnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3