- 59 den 9en acht dagenKon goed wordenHoera! Gauw 'ns een briefkaart om hier en daar 'n nacht- Wegens het invallen van den Zondag van Maria Hemelvaart en om onze groote oplaag, hadden Het Bestuur van het^„ Katholiek Sociaal Congres" te verblijf geschreven,..,. 'Mkistje sigaren gekocht. 'n Biertje.... Toen 'k naar huis stapte met m'n sigaren, be trok de lucht. Toen 'k den volgenden morgen in den trein stapte, motte 't. Toen 'k er 's middags uitkwam, regende 't. 's Avonds goot 't. Den 3en speelden de wolken zondvloedje. Den 4en ook, öden ook, 6den ook, 7den ook, 8sten ook, 9den moest ik terug, lOden weer naar 't kantoor. Den llden was 'tweer zoo mooi, als je 't je maar voor kunt stellen Ll-HUNG-YES. ESTUUR VAN HET BOSSCHE CON GRES. Op den dag van het .Katho liek Sociaal Congres", dat te's Hertogen bosch werd gehouden, zijn voor ons fojpos vervaardigd van het Congres-bestuur. Zij kwamen echter een dag te laat in ons bezit om nog te worden opgenomen in ons vorige nummer. YHertogenbosch.'Jopde trappen van'het Stadhuis. wij ons blad reeds vroeg moeten gereed maken. Wij achten het voor onze lezers ook nu nog van genoegzaam belang, de portretten te bezitten van de stoere voormannen der katholieke arbeiders beweging, welke de leiding hadden van dat Congres. IJ DE WAARZEGSTER. Humoreske, van Ravo. Ze zaten met hun vijven vrien den aan een tafeltje van hun sociëteit en hadden het over waarzeggerij. Deze ge loofde er vast aan, een tweede zoo-zoo, een derde verdacht-heelemaal niet, en de twee an deren schenen werkelijk ongeloovigen. En zeer be grijpelijk liep dus de discussie warm over het pikante onderwerp. .Och wat", riep Karei Balijn, die de „1" en dus ook zijn eigen naam niet kon uitspreken, lachend uit: „och wat, raat je toch niks wijs ma ken, arremaar praatjes. Hoe zou zoo'n oud wijf je kunnen verterren, wat je in je reven hebt uitge haard, en wat je in je reven zurt uitharen. „Lach jij maar, Kareltje, maar je zou niet meer lachen als je op de hoogte van zaken was", merkte Thijs Sterremans op; „als je wist wat ik wist, dan bleef er geen enkel haai meer van de veertien, die je zoo mooi over je schedel gestreken hebt, meer rustig liggen, dat verzeker ik je!.... dan was je glad uitgehaard...." „Ik zou met die frauwe aardigheden over m'n kaarheid nou maar ophouwen, Thijs," beet Karei dezen toe, te meer verstoord, nu de anderen het uitproestten over die exploitatie van Kareis spraak gebrek in het woord „uitgehaard". „Wat je nog niet hebt, kun je gauw genoeg krijgenMaar wat weet jij dan wer?... Of is 't zoo verschrik- kerijk, dat je 't niet zeggen kunt „Ja, 't is verschrikkelijk genoeg, zóó „Kom, kerel, vertel maar op," maande Piet Verweide aan, „we zijn geen kinderen, we zullen 'r geen kippevel van krijgen,... of 't moest Karei bijgeval wezen „Ik kippenver kan je denken 1ik heb ar 'n heereboer dingen bereefd, dat weet jij ook wer, Reonard „O ja,zoo heb je ooit van je leven je grootmoeder verloren;je hebt 'n engagement zien afraken, waarbij je eenig belang hadt; je hebt te Londen in den bak gegeten, omdat ze je voor 'n zakkenroller hielden „Nee, dat rieg je;... niet ars zakkenrorrer, maar voor smokkeren „Enfin, je hebt dan toch in den bak gezeten. „Schei nu asjeblieft uit," viel Sterremans in de rede, „als 't jullie interesseert, dan wil ik je wel vertellen, wat mij-zelf eens overkomen is Langen tijd geloofde ik ook niet aan waar zegsters, evenmin als KareiMet alles wat ze me daarover verhaalden dreef ik den spot, totdat ik me op zekeren dag liet overhalen, om met 'n paar kennissen zoo'n wijf in Nijmegen te bezoeken, dat 'n groote reputatie hadUit gekheid liet ik haar de kaarten voor mij leggen. „Behalve eenige zaken, als b.v.: hoe lang mijn aanstaande vrouw zou zijn en welke kleur van oogen en haar ze zou hebben, wat precies ia uit gekomen, zei ze me toen ook, dat ik binnenkort een vrij belangrijke som gelds zou verliezen. Ik lachte er heimelijk meê, maar denkend aan het J. M. Scliolte, (Breda.) Tiet Bestuur van het „Katholiek Sociaal Con8res" te 's Hertogenbosch op 10 en 11 Augustus. A. H. Vliegen, (Gulpen.) Past. C. C, Priusen. (Den Bosch.) Kap. G. M. Sourer. Rector F. X. W. Bult. (Maastricht) (Utrecht.) B. Lamraers. W. C. J. Passtoors Mr J. A. Loeft. (Amsterdam.) (Den Haag.) (Den Haag.) A. J. Kobben. J. W. C. Herboldt. G. Sanders. (Maastricht.) (Den Bosch.) (Nijmegen.) Mgr G. W. Konings. W. C. Mentink. (Amsterdam.) (Breda.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 13