Sociale Berichten. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Staten-Generaal, moet de grafelijke zaal, waarin de conferentie hare algemeene vergaderingen houdt, in orde gebracht worden voor de ope ningsplechtigheid. Mocht de Conferentie na de ope ning van het nieuwe zittingjaar nog niet geëindigd zijn, dan zal de zaal voor hare dan nog te honden algemeene bijeenkomsten en voor de sluitiugzitting blijven ingericht, zooals zij wa9 op 17 September. Minister Veegeni. De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, de heer Yeegens, is van verlof in de residentie terug gekeerd en heeft zyn werkzaam heden aan het Departement hervat. P. L. Tak t De heer P. L. Tak, de bekende socialistische leider, Kamerlid voor Franeker, lid van den Raad van Amsterdam en van de Provinciale Staten van Noord-Holland, is Zater dagmiddag plotseling te Domburg overleden. Hij begaf zich te voren van de buitenplaats „Duinvliet," waar hij logeerde bij zijn broeder, naar Dom burg, dat op een kwartier afstands is gelegen, maar zakte weldra ineen ten gevolge van een hartaandoening. Hij kou zich nog terugbegeven naar het huis, doch overleed daar binuenkort. De Nikkelen Stuiver. De minister van Financiën maakt bekend, dat met ingang van den 2en September a.s. door den Rijks betaalmeester in omloop zullen wor den gebracht nikkelen 5-eents-stuk- ken, geslagen ingevolge de wet van den 21n December 1906 Stbl. no. 376). Deze muntstukken, vervaardigd van mujtnikkel (250 deeleu en 760 deelen koper), met een middellijn van 18 millimeter, vertoonen op de voorzijde de Koninklijke kroon boven het woord „Nederland" op een lint tusschen eikentakkeu, waar onder het jaartal, en op de achter zijde,de waarde aanduiding „5 cents" tus8chen twee oranje-takken. De takken zijn in de ring ge munt en hebben een gladden rand. Krachtens de Muntwet 1901, gelijk die is gewijzigd bij de bovengenoem de wet van van 31 December 1906, is niemand verplicht nikkelen pas munt tot een hooger bedrag dan van één gulden aan te nemen. Gemengde Berichten. De badplaats Koog. De nieuwe badgelegenheid te Koog trekt niettegenstaande het ongun stige weer reeds heel wat gasten. Het straudhotel was meermalen to klein zoodat men onderdak bij an deren moest vragen. Er loopt een gerucht dat twee Duitsche doktoren voor het volgend seizoen een hotel met honderd kamers zullen laten bybouwen. Tentoonstelling van kanarievogels. De Nijmeegscbe Vereeniging van kanarie-lief heb- bers zal in den aanstaanden winter een internationale tentoonstelling van zang-, sier- en volièrevogels houden, met .zangwedstrijd voor kanaries. Een postkantoor in zee. Op ongeveer een uur afstand van het eiland Vlieland ligt ter reede geankerd een scheepje, de uitleg ger der loodsen genaamd. De be manning is zoo welwillend, om van voorby komende schepen brieven en couranten in ontvangst te ne men en deze later, als de Terschel- lïnger postboot voorby stoomt, daar ihet de roeiboot ter verdere ver zending aan boord te brengen. De postboot op haar beurt geeft weer brieven enz. af, bestemd voor hier en daar verspreid liggende schelp zuigers of te verwachten schepen en binnenvaartuigen. Pe Belang hebbenden komen dan van den uitlegger de voor hen bestemde correspondentie afhalen. Deze post- gèlegenheid in zee voldoet uitste kend. In drift. Te Oranjedorp me'dt de „N. Gron. Ct." geraakte by een huiselijk krakeel de reeds bejaarde arbeider L. dermate in toorn, dat hij in een vlaag van drift twee schoten uiteen vuurwapen loste op zijn stiefdochter. Ongelukkig werd deze daardoor, hoewel uiet levensgevaarlijk, in den schouder verwond. Door in de vaart te springen, trachtte de dader daarna een eind aan zijn leven te maken. IJlings toegesnelde hulp voorkwam echter deze daad. Spoedig verscheen ook de politie op bet terrein en de ont boden geneesheer constateerde, dat de man zich dusdanig had opge wonden, dat zijn leven bedenkelijk scheen. Dientengevolge werd- hij niet gearresteerd, doch houdt de politie in zijne woning bij hem de wacht. Laffe wraak. In Drente komt het veelvuldig voor dat men, om op iemand zijn wraak te koelen, bet in de weide loopende vee mis handelt. Vorige week deden zich weer twee gevallen voor. Te Haveltje vond de arbeider E., toen hij zijn koe wilde melken, deze met een gapende wonde in den buik en afgesneden ooren dood op den grond liggen. Te Nienw-Weerdinge zijn des nachts den paarden van den landbouwer S. de staarten afgesuéden. Th het laatste geval was men zoo gelukkig deu dader op te sporen. Het was de gepasporteerde militair B. die onmiddellijk gearresteerd werd. Bakkers-nachtarbeid. Het nationaal congres voor afschaf fing van den nachtarbeid in het bak kersbedrijf wordt van '24 tot 26 Sept. te Utrecht gehouden. Beschermheer is minister Veegens. Het congresbestuur bestaat uit de heeren J. E. van de Graaf, voorzitter H. B. F van Bossum, secretaris; G. Slagt, penningmeester mr. Th. Stuart, rechtsk, adviseur. Comitéleden zijn de heeren J. E. van de Graaf, centraal bestuurslid van den Nederl. Brood-, Koek- en Ban- ketbakkersbond H. B. F. van Bossum, centraal bestuurslid van het Nederl. R. K. Vaksecretariaat voor Bakkers G. Slagt, voorzitter van den Nederl. Brood-, Koek- en Banketbakkersbond P. Vellinga, Friesche Patroonsbond H. de Vos, Friesche Patroonsbond; H. Diemer, redacteur van „De Bak kersbazuin'' F. W. Hutter, c< ntr. bestuurslid van den Christelijken Bond van Bakkers in Nederland A. G. Riet veld, voorzitter van „Bijstand zij ons Doel", te Rotterdam; H. Heijblom, bestuurslid „Bijstand zij ons Doel", te Rotterdam A. H. Kool, Ned. R. K. Vaksecretariaat voor Bakkers. Een eerecomité bestaat uit prof. dr. J. Kraus, Minister van Waterstaat; mr. E. E. van Raalte, Minister van Justitie; mr. D. Fock, Minister van Koloniën. Eereleden zijn verder: dr. A. Kuy- per, oud-minister; dr. B. Reiger, bur gemeester van Utrecht; jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer, lid van de Tweede Kamer; dr. J. Th. de Visser, idemII. Pyttersen, oud-lid van de Tweede Kamer; dr. N. P. van Spanje, geneesheer-directeur van L. Vr. Gasthuis te Amsterdam; dr. J. Nou wens, adviseur van „De Hanzebond"; mr. M. W. F. Treub en jhr. A. de Savornin Lohman, leden van de Tweede Kamer; ds. R. J. W. Rudolph, pre dikant te Leiden; mr. H. W. Methorst, directeur van het Centraal-Bureau voor de Statistiek; Mr. P. J. M. Aalberse, mr. H. L. Drucker en P. Nolting, le den van de Tweede Kamerdr. A. C. A. Hoffmann, arts te Gouda; dr. Rijk- Kramer, arts te Amsterdam; dr. H. Damen, arts te Amsterdam; J. H. Schaper, P. L. Tak en dr. W. A. No- lens, leden van de Tweede Kamerdr. Alph. Ariëns, pastoor te Steenderen: mr. dr. D. A. P. N. Kooien en J. H. de Waal Malefijt, leden van de Tweede Kamer; H. van Oosterdom, centraal- president van het R. K. Vaksecreta riaat voor Bakkers; H. C. Funke, eere voorzitter van den Nederl. Brood-, Koek- en Banketbakkersbond; Henri Polak, voorzitter van den Algemeenen Ned. Diamantbewerkersbond; J. S. Meeuwsen, voorzitter van den Han- deldrij venden en Industriëelen Midden standsbond; A. H. J. Engels, ambte naar Bureau Katholiek Sociale Actie, LeidenH. Brouwer, voorzitter van den Bond van It. K. Werkliedenvereeni- gingen in het Aartsbisdom; B. Bouma, voorzitter v/d Frieschen Bakkerbond W. Langliout, centraal bestuurslid van den Frieschen Bakkersbond. Van 't goede te veel. Wordt het niet te veel? vraagt N. L. in de Yenl. Ct. en hij schrijft Ook van het goede kan men te veel krijgen. En wij gelooven, dat onze hui dige katholieken sociale actie wer kelijk goed op weg is, om van 't gcele te veel te geven. Zie maar eens hier. In den loop van enkele weken werden gehouden of zullen nog ge houden worden Groot katholiek Sociaal Congres te 's-Bosch; Groot Drankbestrijderscongres te Nijmegen Katholieke Sociale Week te Breda Katholiekendag in het bisdom Den Bosch; Congres van den Ned. Chr. Boe renbond te Nijmegen; Congres voor ambachlsnijveiheid te Amsterdam, welke laatste welis waar een neutraal karakter draagt maar waarop toch de christelijke katholieke middenstanders de hoofd rol zullen vervullen En hij besluit: Zou het niet beter zijn voor 't vervolg de congreswoede wat te temperen, en eerst eens aan de uit voering der conclusies te gaan ar beiden, alvorens nieuwe congressen te organiseeren Vakonderwijs van gemeentewege. Naar wij vernemen wordt in de gemeente Dreumel (N.-B.) door de gemeentelijke overheid op zeereigen- aardige manier een bepaalde soort van vakonderwijs bevorderd. Door liet gemeentebestuur daar zijn namelijk opgeroepen jongelieden van 1520 jaar om gedurende twee maanden onderricht te ontvangen in het hoe- Eelmaken, dat door twee gediplomeerd oepelmakers uit Schijndel zal worden gegeven. Het onderricht zal geheel kosteloos worden gegeven, daar de uitgaven er voor benoodigd worden verstrekt uit de gemeentekas. Vele jongelieden hebben zich reeds aange meld. Het voor hoepels benoodigde (het waardenhout) groeit hier in groote hoeveelheden, zoodat een nieuwe tak van Nijverheid zich hier zal ontwik kelen. Het afzetgebied zal Noorwegen en Denemarken zijn, waar enorme hoeveelheden hoepels kunnen gebruikt worden. HAARLEMMERLIEDE. Op 13 Aug jl.deden de leden der ijsclub „de Liede" met hunne dames een uitstapje naar het om zijn natuurschoon zoo zeer geroemde Baarn. Dat dit reisje allen uitstekend bevallen is blijkt uit de omstandigheid, dat in de gister ge houden vergadering door de léden werd besloten jaarlijks zoo'n uitstapje te maken. De heeren E. van Duynhoven en P. v. Geldorp werden respectievelijk benoemd tot secretaris en penning meester. HAARLEMMERLIEDE. Inbraak. Alhier is ingebroken bij den winkelier Duijnhoven; door opschuiving van een raam binnengekomen, zijn winkel en woonkamer doorzocht; alleen geld wordt vermist. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten. Goldseke, 1, Kattourz, Hotel de l'Océan; Cleve van Cauven- berg, 5, Vaassen, idem; A. Saarlouls, 1, Parijs, idem; Mevr Schmidt, 2, Keulen, idem; Prof. Ran, 2, Aken, idem; Th. Vogelstein, 1, Munchen, idem; Wessener, 5, Wiesbaden,idem; Mevr. Lebink, 1. Amst., idemH. Heyman, 1, Berlijn, idem; M. Rozen- lhal, 1, Hotel d'Orange: M. E. van Zinnicq, 's-Hertogenb., idemW. Lich- tenstein, 1, Karlsruhe, idem: Berg man, 's-Hertogenb., idemB. Meckler, 1, Aken, Pens. Cottage Pretoria; G. van der Steur, 3, Haarlem, Huize Adriaan; Van der Lee, 2, Amst., Ho tel Hollandais; Brandjes, 10, 's-Her- togenbosch, Kerkstraat 9. Aanwezig op 20 Aug. 4517 p. Bijgekomen tot 23 Aug. 205 p. 4722 p. Vertrokken 694 p. Aanwezig op 28 Aug. 4028 p. IJMUIDEN. Slechte kolen. De stoomtrawlers Clara Nicol en Zee meeuw, nauwelijks naar zee vertrok ken, moesten terugkeeren, omdat ze met de geladen steenkolen geen stoom konden houden. Blijkbaar zijn deze kolen door lange ligging dood geworden, 't Zal 'n groote moeite zijn, ze weer uit de bunkers te krijgen. IJMUIDEN. W ij k g e b o u w t j e. De Kon. Ned. Stoomboot-Maatsch. te Am sterdam zond f50 voor het v ijk ge bouwtje van het Witte Kruis te IJmui- den. De Hollandsche Stoomboot-Maat-' schappij zond f100. EDAM. Rare vondst. In het land van den heer AH. alhier moést de werkman K. de J. een gat graven om daarin een paal te zetten. Toen hij daarmede bezig was kwam een been te voorschijn, dat een gewicht heeft van ongeveer 60 K.G. Vermoe delijk is het een knokkel, die afkom stig is van een walvisch. KROMMENIE. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 29 Aug. a.s. Agenda: 1. In gekomen stukken. 2. Vaststelling van de gemeenterekening over 1906. 3. Aanbieding der gemeentebegrooting en der begrooting van den brandraad over 1908. 5. Voorstel tot bestrating van het Weiver. Bloemententoonstelling. Door „Floralia" werd gisteren de gewone jaarlijksche bloementen toonstelling gehouden, waaraan tevens door de vereeniging „Krom menie Vooruit" een tentoonstelling van huisvlijt was verbonden. Door de flinke medewerking der burgerij slaagde deze tentoonstelling volko men. De prijzen werden aan de vol gende personen toegekendH u i s- vlijt; a. Volwassenen: Houtsnij werk. le prijs C. Bak, Sr., 2e prijs J. Serre; Figuurzaagwerk: le prijs J. J. Valk, 2e prijs C. Aafjes, de eerste had kandelabres, de tweede een sportwagen op koperen stan daard ingezonden; Metaalwerk, le prijs M. v. 't Veer deze had ingezonden een koffiepotje, gemaakt van een cent en een fiesch gemaakt van een patroonhuls; Foto's; le prijs: A. Minnesma Teekeningenle prijs, J. Ploegen Handwerken: le prijsD. Reijne, 2e prijsM. Seebach, eerv. vermelding, C. Pere boom en C. v. Vliet. Als een bij zonderheid was door een ingezetene een kussen ingezonden, gemaakt door wijlenKoninginSopba Di v er se le prijsJ. Klampmuts. b. Kin deren: Cartonnage le. prijs: G. Duits. Figuurzaagwerk, 4e. prijsJ. Kraaijer, eerv. verm. J Hart. Handwerken; le prijs: H. Honing 2e pr. I). de Jong, 3e. pr. N. Planjo, 4e pr. A. Hille, 5e. pr. J. J. Schots, eerv. verin. C. Jongeneel, J. Sondaal en A. Kalf. Diverse eerv. verm. J. VVaag- meester. Koralia/t: Volwassen en le. pr. K. Kok Cz., '2e pr. M. v. 't Veer, 3e pr. D. Kolijn. Knol be gonia's: le pr. Mej, M. Kuiper, 2e pr. C. Knijneberg. Cole us: le pr. H. Heijne, 2e pr. A. v. d. Toorn. Chrizanthus: le pr. C. v. Ederen, '2e pr. M. Zelvelder. Violier: le pr. G. Hille, 2e pr. N. Breeuwer. O v e r j a r i g ele pr. K. Kok, 2e pr. J. Emmerig. b. Kinderen: Groepen le pr. A. Janneman, '2e pr. A. Andrea, 3e pr, C. J. Altink, eerv. verm. A. Zelvelder. Cuphea: le pr. B. Snijders, 2e pr. P. Bleiënberg. Pe tunia: le pr. J. v. Zanten, 2e pr. C. Kok. T u c h s i ale pr. P. de Jong, '2e pr. W. Kriek. Lobelia: le pr. A. Woudt, 2e pr. J. Smit. Een concert, gegeven door de vereeniging T.A.V.E.N.U. sloot deze flink bezochte tentoonstelling. ALKMAAR. Zestien vereen i- gingen op land- en tuinbouwgebied uit den ontrek van Alkmaar zullen deelnemen aan den optocht tijdens de tentoonstelling aldaar. BROEK IN WATERLAND.—Ko ninginnedag zal ook aanstaanden Zaterdag alhier niet onopgemerkt voorbijgaan. Naar men zegt zal evenals in 't vorige jaar weder eene ringstekerij voor fietsrijders en rijdsters worden georganiseerd, waarover de heer K. Wit in Concordia nadere inlichtingen ver schaft. Des avonds zal in het Broeker huis eene tconeelvoorstelling worden gegeven door de gunstig bekend staan de vereeniging „West Frisia" te Hoorn. Opgevoerd zal worden „Bloemeke", drama in drie bedrijven van den Vlaamschen tooneelschrij ver Nestor de Fiére, den schrijver van Honger, Liefdedrift, Vorstenplicht en andere stukken. Daarna gaat „In Politiek", blijspel in één bedrijf van G. Kadel- burg. HLLLEGOM. Niet veel animo. De verkooping van een stuk tuingrond in den Elsbroekerpolder, toebehooren- de aan den heer S. Kops, is niet door gegaan, aangezien er bij de verkooping niemand aanwezig was dan de notaris en de klerken. Personalia. Alhier zijn tot telefonisten benoemd mej. G. Baum, en mej. J. van Vliet, beiden van hier. HAARLEMMERMEER. Door het mond- en klauwzeer. In verband met het alhier heerschend mond- en klauwzeer, kunnen wij mededeelen, dat aan den landbouwer v. W., voor waardelijk toestemming is verleend, niet-aangetast rundvee aan het abat toir te verkoopen, terwijl een verzoek vaii den landbouwer S., om een nuch ter kalf te verkoopen en te leveren, niet voor inwilliging vatbaar bleek te zijn. Gevonden. Ter hoogte van de genFsluis, bij Hoofddorp, is dooreen reiziger uit Rotterdam een gouden da'nesliorlege gevonden. De clief-ge- meente-veldwachter is thans bereid nadere inlichtingen te verschaffen. Een weegtoestel Naar wij vernemen zijn er door eenigeinwo ners van den Ringdijk te Haar lemmermeer, nabij het stoomgemaal de Lijnden, pogingen in het werk gesteld,om tot oprichting te geraken van een weegtoestel, dat vooral in te najaar voor 't wegen der bieten goede diensten bewijst, welke aan vankelijk met gunstigen uitslag be kroond zal worden. Personalia. De heer mr. W. F. C. C. Pynacker Hordijk. Secretaris der gemeente, is met verlof toegekend en hervatte he den zijn werkzaamheden. Te 'sGravenhage is geslaagd voor 't examen Duitsch, akte A, middel baar, de heer H. van Breemen, alhier. De Leidsche vaart. De tn.k vaart tusschen Haarlem en Leiden viert de volgende week Zondag een jubileumtwee honderd vijftig jaren is ze dan oud Hoewel de trekvaart op 1 Septem ber 1657 voltooid, sinds de komst der spoorwegen haar grootste gewicht heeft verloren, is zij toch nog voor handel en bedrijf een van de gewichtigste en meest gebruikte waterwegen des lands. Men verhaalt, dat Willem I. toen hij hoorde dat men een spoorweg wilde aanleggen tusschen Haarlem en Am sterdam, uitriep: wat willen die lui toch, ze hebben toch de Trekvaart?.. Die tijd ligt nog betrekkelijk maar heel kort achter onsnog geen hon derd jaren. Maar de trekvaarten uit dien tijd, al hebben ze het personen verkeer per trekschuit verloren, bedie nen dan toch nog een groot en belang rijk deel van het goederenvervoer, en onze „Leidsche vaart", de aloude trekvaart HaarlemLeiden, is van deze zeer zeker een der meest belang rijke Dat indertijd de aanleg van deze vaart een voor Haarlem zeer belang rijk feit was, is op te maken uit de volgende regelen, die de bekende ge schiedschrijver Frans van Mieris erover mededeelt „De regeering van Haarlem met ongemeen genoegen zoo groot een werk verricht ziende, deden ter gedachtenisse der voltooijinge eenen penning munten op wiens voorzijde de Stad, een Jagt- schuit en het Wapenschild verbeeld is, met eene bande rolle en der Stede gewoone spreuk„Vieit vim virtus". Aan de keerzijde van den gedenk penning staat in latijn te lezen „Ter gedachtenisse van den gebaan- den weg en de gegrave vaart voor de trekschuiten tot gebruik van het ge meen en gemak van de reizigers, Huig en Johan Steyn, het werk aanvoerende, en de vier Heeren Kornelis Guldewa- gen, Graaf Fabritius, Matthijs Steyn en Frans Wouters het van wegen de Stad bestierende, hebben Burgemees ters des jaar 1659 deezen penning doen munten." Kath. Soc. Actie. Bij het plaatselijk Comité voor Kath. Soc. Actie voor Haarlem en omstreken heeft zich alsnog aan gesloten de Vereeniging te Heemstede met 28 leden. Tot afge vaardigden zijn gekozen de heeren J. C. v. d. Berg en F. Goseling, respectievelijk secrets ris en penning meester. St. V i n e e n t i u s-V e r e e n i- ging. Gisteren (Zondag) werd in de Kathedrale kerk van den kansel den parochianen medege deeld dat door den Bijz. Raad der St. Vincentius-vereeniging de heer F. J. Kimman was benoemd tot president der Conferentie van St. Bavo. Den benoemde werd God's beste zegen in zijn nieuwe betrekking toegewenscht. In onzen Sint Bavo. De kathedrale kerk van Sint Bavo is wederom eenige kunst- en sierwer ken rijker geworden, die belangrijk zullen bijdragen tot de verfraaiing van dezen heerlijken tempel. Een onbekend blijvende gever heeft een prachtig tapijt voor het parochiaal altaar geschonken: in roodbruin fond met stemmige groene ornamenten maakt dit kleed een enorme verbetering in 't aanzicht van het parochiaal altaar onder den heerlijken koepel. Eerlang zullen een zestal verguld koperen kandelaars, zwaar en forsclx stijl-werk uit de ateliers van den Utreclitschen meester Jan Brom, met een prachtigkruis van denzelfden maker, 'op dit parochiale altaar een der kerk waardig stel vormen. Nog zijn aan de kathedrale kerk, door denzelfden milden gever die het altaartapyt schonk, een drietal stoelen geschonken voor de solenr neele E. Diensten, uit het atelier van den beeldhouwer Maas alhier. Met hun rood fluweelen bekleedsel en het bescheiden geteekend, doch in den stijl der kerk uitgevoerd beeld bouwwerk, maken deze nieuwe ze tels een zeer gunstigen indruk. Men is in de Sint Bavo ook druk bezig, de laatste hand te leggen aan den houw van dat gedeelte van het orgel dat eerlang gereed moet zijn. De houten buitenkast wordt nu opgebouwd en, men hoopt, dat het orgel op den feestdag van St. Bavo, 1 Oct. e.k.. voor het eerst zijn to nen zal doen hooren. De Mariaschool in de Koningsrtaat. Op den '27sten September van dit jaar viert de Mariashcool in de Koningstraat haar 25jarig bestaan. Op dien datum in 1882 werd zij geopend. Een onzer stedelijke bladen vermeWde onlangs als de datum van dit jubileum den 9en October, dit is evenwel onjuist. Naar wij vernemen worden door een Dames- Comité stappen gedaan om op eenigs- zins feestelijke wijze den Katho lieken ouders gelegenheid te geven, hun voldoening over dit feest van een zoo nuttige Haarlemsche Roomsche instelling te uiten. Haarl. Hengelaarsbond. De Haarl. Hengelaarsbond hield gister zijn tweede pleziervaart voor zijn leden naar Koedijk boven Alkmaar. De muziek ging mee. Te Koedijk is in het kanaal tot 's middags 1 uur gevischt. Daarna ging men in optocht naar Alkmaar. Te 5 yur vertrokken de hengelaars weer met hunne vrou wen en meisjes naar hier. Concerten. Er is weer zang en muziek volop geweest. In 't Kurhaus te Zandvoort gaf Zaterdagavond de heer Ger. Zalsman een liederavond met medewerking van den heer Henk van Breemen. In 't Brongebouw werd gister half 3 een matinee gegeven door het 10e Regiment Infanterie onder directie van den heer Eug. Rap en te 8 uur een soireé door 't Haarlemsch Mu ziekkorps onder directie van den heer Ch. W. P. Kriens. In de buitenaociëteit van Trou gaf Zaterdagavond 8 uur de Muziekver- eeniging Harmonie onder directie van den heer Hofmeester Rz. een concert. Gisteravond was er in „Vanouds het Raadhuis" te Overveen een concert op het Raadhuisplein door de stafmuziek van het 10e. En ten slotte gistermiddag in den Hout een concert van de kapel van Kriens. De manége verkocht. Naar wij vernemen is Zaterdag middag de Manége (Groote Hout straat) onderhands verkocht aan de firma Wed. Leupen en Zoon, die het tot graan pakhuis zal doen inrichten. Een gezellig feest. Men schrijft 0119: Gevolg gevend aan een hun toe gezonden uitnoodiging, vereenigden de werklieden van den heer G. P. J. Beccari met bun vrouwen of meisjes zich Zaterdagavond ten 8 uur in de tooneelzaal van Café restaurant Briukmann, om daar op feestelijke wijze te herdenken het 25 jarig huwelijk van hun patroon, Om kwart over achten kwam het Bruidspaar, vergezeld van kinderen en familie, de zaal binnen, waarbij op geestdriftige wijze hun een wel' komstlied werd toegezongen. De gastheer riep daarna in wel gekozen woorden liet welkom to« en uitte zijn vreugde over de recb' hartelijke wijze, waarop hij, zoo we nu als vroeger, duidelijke bewijzefl van sympathie van de zijde dei werklieden mocht ontvangen. D* heer Beccari zeide trotseh er F zijn op deze zoo goede verstandhou- ding en eindigde met den wenscl' dat deze avond het zijne zou bij' dragen om die goede verstandhou ding te versferken. Hierop werd het woord gevoerd door den heer Bouwmeester, boek houder der firma, die de door de werklieden geschonken gaskroon en het door kantoorpersoneel en bazen geschonken uurwerk, wensch-l te beschouwd te zien als symbolen van het leven en werken van den jubilaris op industrieel gebiedlicht n tijd, zoo zeide hij immers door het juiste licht te doen schijnen in de verschillende omstandigheden van het leven hebt ge vele moeie- lykheden het hoofd kunnen bieden, en dat ge een man zijt die met zijn tijd weet mede te gaan daar van is de getuige de groote stoom timmerfabriek die aan zoovele nij vere handen arbeid verschaft en welke met hare nieuwste machines als een modelinrichting kan worden schouwd. Met de boste wenschen voor patroon en familie eindigde deze spreker zijn uiterst gevoelvolle, kranige rede, die met warmte werd uitgesproken. Uitbundige toejui chingen volgden. Hierop werd een aanvang gemaakt met de uitvoer! n; van het met zorg gekozen program ma; een aantal specialiteiten, waar onder soubrette, humorist, duettis- ten, kracht-gladiatoren enz. waren daartoe uit Amsterdam gekomen, en dat het gepresteerde zeer wel in de s-naak viel werd herhaalde lijk door applaus bewezen. Ten 12 ure stelde men zich, onder de beproefde leiding van den heer Martin, voor de promenade op om zich naar de kegelbaan te begeven welke in een prachtige eetzaal was herschapeneen eigen aardige indruk maakte deze met geestdriftige menigte gevulde zaal, aan drie lange tafels zaten de on geveer 200 gasten geschaard en gaven aan een legertje van kellners handen vol werk, want men deed het zoo ryk voorziene menu alle eer aanmenige toast werd uitge bracht zoowel op het welzijn van het Bruidspaar als opdat der bazen Tusschen twee haakjes dient een wpord van lof te worden gebracht aan den heer Brinkmann voor de vlugge wijze, waarop zulk eeu reu zen-souper tot in de puntjes wasin- gericht I Hierna begaf men zich weder naar de tooneelzaal waar de dans- lustigen zich naar hartelust konden vermaken: het telkens door voor drachten afgewisselde bal was dan ook zeer geanimeerd terwijl de rozengalop en de optocht a la Bar- nuin en Bailey zeer in den smaak vielen. Nog veel le spoedig verljpndigde de klok vanhalf zes, dat het uur van scheiden was aangebroken Den heer Bouwmeester was toen ongetwijfeld de tolk van allen toen hij het bruidspaar dank bracht voor de hartelijke en royale wijze waar op dit feest door hen was gegeven. Onze inzender, eeu der werklieden der fabriek, is er dan ook van overtuigd dat hij de instemming hseft van alle aanwezigen, wanneer hij ook zijnerzijds hulde en dank brengt aan den Heer en Mevrouw Beccari voor den onvergetelijken 24en Augustus waarvan hij wenscht dat de indruk ten goede zich blij vend moge doen gelden. Koninginnedag in het Schoterkwartier, Voor Koninginnedag zijn ook in het Noorderkwartier van onze stad trotsche plannen gemaakt, welke wij hopen dat gelijk het vorige jaar, even schitterend slagen moge. Onze berichtgever zendt ons eenige by zonderheden toe, over den dag van Zaterdag a.s. met verzoek om plaatsing, waaraan wij gaarne vol doen. Des namiddags 1 uur is de bij eenkomst op het Pretoriaplein voor het opstellen van den stoet. Om half 2 uur marcheert men af langs Steinstraat, Paul Kruger- straat, Cronjéstraat, Reitzstraat, De La Reijstraat, Kloosterstraat, Schee- perstraat, Paul Krugerkade, Olivier- straat, C'olensostraat naar het feest terrein. Aldaar wedstrijden voor kinderen van 68 jaar, tombola zonder nieten; voor kinderen van 911 jaar balspringenvoor kin deren vau 1214 jaar (jongens) blaastrappen en (meisjes) ezeUje- s te ken. Tijdens de kinderspelen is er matinee door de muziekvereenigiug „Willen is Kunnen", directeur de heer H. W. Hofmeester. Het programma voor dit matinée luidt1 Wilhelmus, 2 Vive le garde, inarsch van van Aken, 3 Valse de concerten van Ivannovici,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2