Uit den Omtrek STADSNIEUWS. et doel is om den beroepsvis- er zooveel mogelijk de voordee van zijn, toch al wisselvallig, rijf te doen verkrijgen. )e voorstellen zijn door uitvoerige lichtingen gevolgd en zullen, rden ze aangenomen, niet weinig edragen tot betere bescherming den vischstand en tot verbete- g van den toestand der beroeps- schers. De automobielenhaat. e regeering neemt al maatre en Een wetsontwerp tot wijziging de z.g. motorwet, o.m. om het lien van een snelheidsmaximum or alle wegen binnen de bebouwde m mogelijk te maken, is sedert igen tijd bij den Raad van State nhangig. Gemengde Berichten. De Arnhemsche Bank- r e e n i g i n g. De voorvluchtige •ecteur Lincker der Arnhemsche nkvereenigingen heeft uit Bonn n zijne mededirecteuren, deheeren r. De Meijier en Mr. Pliester een et gedagteekenden brief geschre- n, waarin hij, onder toezending n zijn sleutel verklaart, dat al ds jaren ja, reeds van den d af, toen hij, die vroeger boek- uder aan deze bank was, als di- cteur optrad de boeken niet orde zijn, en dat hij aldiejaren n ellendig leven heeft geleid, ndat hij wist, schromelijk mis- even te hebben. De brief is in handen van de ïstitie gesteld. De indruk, dien het faillissement het publiek maakt, is geweldig oot. Zooals altijd, zijn ook nu le kleine spaarders bij de ramp trokken. Dat het „gat" wel zeer oot moet zijn, nu het niet door zeer rijke familieleden van een r directeuren is gestopt, is een volgtrekking, welke voor de hand t, ofschoon zij nog docr niets is uvezen. Het kan ook zijn, dat de adslieden der twee anderen direc- uren van wie één ernstig on- steld is geworden geadviseerd bben tot dadelijke faillietverkla- ng, omdat men, nu er fraude in boeken blijkt te bestaan, niet j benadering ramen kan, hoe oog het tekort zal kunnen zijn. Gistermorgen i3 aan de „safe"- uders' der bank gelegenheid ge ven om den inhoud hunner „safe" te zien. Er werden geen mal- rsaties ontdekt. Een nader telegram meldt nog: Het debetsaldo der drie directeu -n van de Arnhemsche Bankver- niging bedraagt f 1,700,000 waar- an voortvluchtige directeur 12 ton eegenomen heeft! Vele stedelijke instellingen ziju ij het faillissement betrokken ook e pas opgerichte Betuwsche Tram. Verdronken. Ges terenochtend de vrouw van P. R. aan het zeis veld onder De Nes (N.-H.) te ater geraakt en verdronken. Te Aalst (Gelderland) is schip- er A. Blom bij het naar boord aan, doordat hij misstapte, te water evallen en \erdronken. Zijn lijk is pgehaald. Te Wormerveer is gistermor en uit eene sloot achter zijn woning iet lijk opgehaald van den heer M. de Vouw. De vorigen avond iad hij als naar gewoonte eene re- etitie bezocht van het mannekoor Werkmauslust" te Krommenie, au welk koor de heer De V. sec- etaris is. Na afloop daarvan was ïij in gezelschap van twee zangers uiswaarts gegaan en klaagde er oen over, dat hij de laatste jdagen eel aan duizelingen leed. Bij zijne oning gekomen is hij vermoede- ij k door eene duizeling overvallen n te water geraakt. De heer De was sedert eenige jaren werk- aam aan de blikfabriek van den heer Verver te Krommenie. Hij aat een weduwe met twee kinde ren achter. Beleef de examinatoren. De hoofdakte-examens te Leeuwar den zijn afgeloopen. Van de heeren caudidaten trokken zich 14 terug, van de dames niet één. En toch zou dit bijna zijn gebeurd. Dat was op den 31sten Juli. VijftieD dames zuten in Leeuwarden bijeen op het schriftelijk examen. Totdat 's mid dags te half vier plotseling een van de caudidaten haar stukken terugvroeg. Zij verklaarde niet wèl te zijn, niet in staat verder examen te doen; zij wilde naar huis. De jufliouw ging. Nadat zij ver trokken was, ging de exameu-c m- missie het werk eens na dat de vertrokken candidate dien dag had geleverd en men vond het met het oog op het bedoelde werk jammer dat zij het examen niet geheel had kunnen doen. Zoó jammer zelfs, dat een lid van de examen-com missie ziju hoed greep en op een holletje de juffrouw naliep, station- waarts. En bijna op het oogenblik dat zij zou vertrekken, werd de candidate ingehaald en overtuigd, dat blijven voor haar een groot belang was. De juffrouw liet zich bepraten, bleef, deed verder examen en.... kwam er door! E enbrutale roof is gisteren middag 5 uur op 't postkantoor te Amsterdam gepleegd, Daar ontving de 16-jarige kantoorbediende M G. Redeker een zwaren aangetee- kenden brief voor zijn patroon, den heer D. E. Benjamin wonende Prins Hendrikkade 116 aldaar. Een jonge man wist Redeker den brief af handig te maken, en verdween er spoorloos mee. De politie heeft reeds een uitgebreid onderzoek ingesteld en door de betrokken firma is naar den afzender van den brief in Suri name geseind, om opgave van den inhoud, waardoor natuurlijk het onderzoek vergemakkelijkt wordt. A lweer dieBoterwet. Een braaf, oud, timide kruideniertje moest gisteren voorkomen voor het Kantongerecht te Amsterdam, om dat hij in een Keulschen pot zonder opschrift boter had gehad, die geen boter was. Ontsteld vertelt hij de geschiede nis hoe hij wel margarine in huis had, maar alleen verpakt, en hoe hij nooit beter geweten had dan dat dat in dien pot boier was, echte boter. Van Meier had-ie ze, in de Haarlemmermeer, en telkens had-ie zoo al 's tegen 'm gezeidMeier, Meier, denk erom, we benne hier niet in de Haarlemmermeer, we hebben hier keurmeesters, hoor, dus uwe mot me goeie boter levere". n't Is goeie boter", zei Meier dan met overtuiging, en zoo verkocht-ie ze dan buiten z'n eige wete Maar toene ze geweest ware, meneer, zeg ik tegen Meier: Meier, ze benne geweest en ze hebbe 'n monster meegenome, dat ken toch geen kwaad Wel nee, zeit Meier, niks hoor. Nou br ng me dan Vrijdag maar weer een pot, zeg ik tegen 'm. Maar meneer, hij mot nog terug- komme..." De zaak werd geschorst om Meier te hooren, die waarschijnlijk wel de ware schuldige zal blijken. („Hbld.") O verreden. Te Ambt-Delden is de landbouwer P. door het schrik ken van zijn paard onder den wa gen geraakt, waarbij hij zoodanig ernstige inwendige kneuzingen kreg, dat hij thans aan de gevolgen is overleden. Ernstige tram ongeluk ken. Bij de door den brand ver oorzaakte geweldige drukte op de tramlijnen naar Delfshaven, werd op de Mathenesserdijk aldaar een jongmensch door een motorwagen van lijn 8 beide beenen afgereden, terwijl in de Havenstraat een twee en zestigjarige juffrouw uit de tram viel en een arm brak. Beiden wer den naar het ziekenhuis gebracht. Het merkwaardige ge val. Juffrouw Keizer uitdeGovert Flinckstraat, te Amsterdam, die haar dood gewaanden en begraven man onlangs te Stirum nabij Essen levend weder teruggevonden heeft, heeft Vrijdag haar woning voor goed verlaten en is naar haren echt genoot gereisd. De echtelieden zijn dus weder vereenigd. Treinbotsing. Gisteren morgen heeft op het Westelijk Via duct, op het stationsemplacement te Amsterdam een botsing plaats gehad, die ernstige gevolgen had kunnen hebben. Omstreeks 8.50 rangeerde onder de bekapping een ledige personen trein (de sneltrein van 9.04) en liep, door totnogtoe onbekende oorzaak, op den binnenkomenden xtra-trein uit Dordrecht. Daar door de werk zaamheden aan het viaduct alle treinen daar ter plaatse langzaam rijden, had de oplettende machinist gelegenheid den trein tot stilstand te bréngen, waardoor de locomotief alleen met het eerste rijtuig van den extra-trein zijdelings in aanra king kwam. De locomotief werd beschadigd, doch overigens bleef het ongeval tot weinige materieele schade en eenige vertraging beperkt. ZANDVOORT. Een aardappel- dief. Door de onbezoldigde rijksveld wachters J. van den Berg en H. den Otter is proces-verbaal opgemaakt contra J. A. C. H., arbeider te Haar lem, die door hen op heeterdaad be trapt werd, toen hij bezig was, in de duinen aardappelen te rooien op een land, toebehoorende aan een landbou wer alhier. De gerooide aardappelen zijn in beslag genomen. Gevonden voorwerpen: Aan het politiebureau zijn op werkdagen tusschen 10 en 12 uur voorm. inlich tingen te verkregen omtrent een op op den openbaren weg gevonden zilveren heerenhorloge met ketting. Koninginnedag. De fe s- telijkheden door de Zantvoortsche feestcommissie tegen 31 Augustus georganiseerd, zullen te half acht aanvangen met een aubade, op het feestterrein aan deu Hoogeweg, te geven door Zandvoorts Harmonie gezelschap en de Muziekkapel Paul Kruger. Te half 10 zal van de Schoolstraat uit de optocht vertrek ken, waaraan niet alleen de school kinderen, maar ook die der vacan- tiekoloniën zullen deelnemen en waarin tevens opgenomen worden corporatiën van hier bestaande ver- eenigingen en gecostumeerden voor den traditioneelen te verloten big en diens equipage is alsmede een plaatsje ingeruimd. Na afloop van den optocht worden de kinderen op het feestterrein onthaald. Des middags 2 uur vangen de volks spelen aan. die opgeluisterd zullen worden door het optreden onzer Gymnastiek vereen iging Oefening Staalt Spieren". Des avonds van 79 zal door onze beide muziek korpsen een concert gegeven worden in de tent op het feestterrein. Te half acht vangt in het Groot Bad huis het kinderbal aan, dat te 10 uur besloten wordt met een vuur werk op het terras na afloop daar van begint het bal voor de grooteren. Het badseizoen: Aangekomen badgasten M. Quembusch, Dor nund, H. Brand, Dormund, beiden Villa Zelia. Fam. Burgerdijk, Zeist, 5 pers., M. H. Hendriks, Arnhem, beiden Pension Adm. de Winter, De Heer Van Schaik, Utrecht, De heer Fleck, Utrecht, De heer Van Zutfen, Utrecht, Fam. Buhr- man, Amsterdam, 2 pers., Fam. Smit, Amsterdam, 4 p. De heer de Litter, Amsterdam, allen Pension de Roos. H. Struck, Berlijn, Zeestraat 9. W. Grussen, Éssen, Pension Nansen. R. Gedicks, Essen, R. Gedicks, Essen, 3 p. Fam. Wenmakers, 3 p. Fam. Dahl- man, Bielefeld, 3 p. allen Pension Nanen. Feuchtvanger, Frankfort, Pen sion Gompertz. IJMUIDEN. Mooie vangst. De trawler „Burgemeester Vening Meinesz" derNederl. Stoomvisscherij heeft in 14 dagen een prachtige haringvangst gehad. Deze had n 1. 36 last haring. Deze konden niet allen ingezouten worden, daar men geen tonnen en geen tijd genoeg daarvoor had. De laatste trek lag op het dek. Uitbetaling. Gister heeft door de curators in zake Planteijdt de uitbetaling plaats gehad van het ontslagen personeel. De meesten hadden nog eenige weken te goed en werden ontslagen met vier weken extra-loon. IJMUIDEN. Haringverkoop. Maandag werd alhier van 5 vaartui gen, IJ. M. 97, 85, 59, N. W. 30 en 2, de haring verkocht, bestaande uit ongeveer 114 last. De verkoop van een zóó groote hoe veelheid op één dag is hier tot heden nog niet voorgekomen. BEVERWIJK. Een concert. Op Koninginnedag, 31 Aug., zal alhier een concert gegeven worden door de Bev. Harmoniekapel. EGMONDBINNEN. Van hoeveel belang de kunstbemesting is voor de zandgronden in onze gemeente getui gen de cijfers, welke de opbrengst van het vetzaad aangeven, dat op de proefvelden van den heer C. Brouwer onder toezicht van den rijkstuinbouw- leeraar, den heer Hazeloop, is gezaaid. De opbrengst kan heel goed genoemd worden, indien per Are (10 oude roe den) 50 pond geoogst wordt. De vijf genoemde proefvelden, elk groot 1 Are en bemest met een mengsel van zwavelzure amoniak, superphosphaat en kali leverden 45, 76, 70, 52 en 58 pond vetzaad. De geringere opbrengst van het le perceel is ten deele te wijten aan de mindere hoeveelheid zwavelzure amoniak en deels aan de verstuiving, kort na het zaaien. Voegen we hier nog bij, dat de prijs dit jaar wederom goed, n.l. f30 per 50 K.G. en zeggen we daarbij, aat alleen in het dorp Egmondbinnen ongeveer 65,000 K.G. geoogst is, dan blijkt duidelijk van hoeveel belang de vetzaadteelt alhier is in deze streek. EGMOND AAN ZEE. Raadsver gadering. Maandagavond verga derde de Raad onzer gemeente. Aan wezig de voorzitter en zes leden; afwezig door ongesteldheid de heer R. Gul. De voorzitter opende de ver gadering, las de notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd en deelde mede, dat hij een schrijven had ontvangen van mej. Bouwring, dat zij hare benoeming tot bewaarschoolhou- deres aanneemt op de gestelde voor waarden; alsmede een schrijven van de dames Verhoeven en Prins, waarin zij den Raad bedankten voor de ruime belooning, haar toegekend voor de meerdere diensten, welke zij bewezen hadden aan de bewaarschool tijdens de vacature van hoofd djer school. Hierna deed de voorzitter mededeeling van het aantal sollicitanten, n.l. 28, dat zieh had aangemeld voor de be trekking van directeur der gasfabriek. Om vrijer te kunnen oordeelen over de sollicitanten werd op voorstel van den voorzitter een geheime zitting ge houden. Na be heropening werd me degedeeld, dat vooral op advies van den deskundigen raadgever op een drietal waren geplaatst in alphabetische volgorde de heeren J. Blauwboer van Beverwijk, H. M. Boer Leffef van Rotterdam en F. Doorn van Vlaar- dingen. Nog werd bepaald, dat de benoeming zou geschieden voor een jaar tijdelijk, waarna na gebleken geschiktheid een vaste aanstelling zou volgen. Bij de nu volgende stemming werd met al- gemeene stemmen de heer J. Blauw boer benoemd. De concept-instructie, welke door den voorzitter gelezen werd, kon na enkele opmerkingen de vol komen goedkeuring der leden verwer ven. In een volgende zitting zal door en uit den raad een gascommissie benoemd worden, welke uit 3 of 5 leden zal bestaan en alle zaken de gasfabriek betreffende met den direc teur zal bespreken, waarna aan den raad verslag zal worden uitgebracht. Een lid der commissie zal door B. en W. uit hun midden worden benoemd an als voorzitter optreden. Bij de rondvraag verlangde niemand het woord. Alsnu wijdde de voorzitter eenige hartelijke woorden aan de verdiensten van de twee wethouders, die voor de laatste maal aanwezig waren. Hij bedankte den heer Gouda, die 36 jaren zijn krachten had gewijd aan het belang der gemeente, alsmede den heer v. d. Schinkel, die ook tal van jaren met ijver aan de werkzaam heden had deelgenomen. De beide wethouders bedankten voor de schoone woorden hun toegesproken en bevalen zich in de voortdurende vriendschap van de leden aan. BEEMSTER. Dit jaar zal hiervoor de eerste maal Koninginnedag gevierd worden met koraalmuziek van den toren, kinderfeesten, volkspelen en concert van fanfarekorps en zangver- eenigingen. HEEMSTEDE. Goede vangst. Door den rijks-veld wachter Va|| Zeel en den gemeente-veldwachter F (ank is gisternacht aan den Rijksstraatweg aangehouden de beruchte inbreker Kollaard, in het bezit van een revolver en vier scherpe patronen en een boks ijzer. Koninginnedag. Dinsdag 3 September zal de verjaardag van H. M. de Koningin gevierd worden, door een kinderfeest. 's Morgens 9 uur zullen de leerlin gen van de scholen met muziek wor den afgehaald en gebracht worden naar het feestterrein, waar de stoet voor de optocht zal worden opgesteld. Ongeveer half tien zal op het terrein de bekroning plaats hebben van de mooist versierden rijwielen en bokken wagens. Daarna zal de stoet zich in beweging zetten en den volgenden weg nemen: Wilhelminaplein, Kamp laan, Binnenweg, Koediefslaan, Straat weg, Kerklaan, Binnenweg naar het Raadhuis, waar een bloemstuk zal worden aangeboden en eenige liederen gezongen. Terug naar de scholen van de H.H. Klijn en Staal, waar een kleine versnapering wacht. 's Namiddags half twee worden de kinderen op dezelfde wijze als 's mor gens naar het feestterrein gebracht, waar dan ongeveer twee uur de ver schillende spelen en wedstrijden een aanvang nemen en de kinderen zul len onthaald worden op limonade, krentenarood, chocolade enz. Ieder kind krijgt bovendien een prijsje, be staande uit een stukje speelgoed. Ge durende de spelen zal een muziek korps voor de noodig afwisseling zorgen. Onze gemeenteraad vergadert op Dinsdag 3 September a.s. 's avonds 71/2 uur. De agenda luidt: 1 Be- eediginging en installatie als Raads lid van de heeren: A. H. van Wickevoort Crommeiin, Dr. E. A. M. Droog en H. H. Hoeker. 2 Be noeming van een Wethouder in de vacature ontstaan door het aftreden als Raadslid van den heer A. van der Horst. 3 Benoeming van de leden der Financieele Commissie wegens periodieke aftreding van de heerA. Honing, A. H. van Wicke- voort Crommeiin en J. H. M. van Houten. 4 Benoeming van de leden der Plantsoenen Commissie wegens periodieke aftreding van de heeren: Mr. D. E. van Lennep, A. H. van Wickevoort Crommeiin en W. C. van Meeuwen. 5 Aanbieding der rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1905 en de begrooting van dat Armbestuur voor 1908. 6 Aanbieding dergemeente-begrooting voor 1908. 7 Adres van den heer D. W. van Linden Tol om afwijking van art. 7 der Bouw- en Woning- verordening voor het bouwen van een perceel in den Hout op den hoek der Meesterlottelaan. 8 Voor stel van B. en W. tot verdeeüng der gemeente in twee stemdistrc- ten. 9 Voorstel van B. en W. tot wijziging van Art. 2 der verorde ning op den dienst der brandspuiten. 10 Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening betref fende het leggen, plaatsen en hou den van buizen ten behoeve van werken en inrichtingen in het be lang der openbare orde, zedelijk heid en gezondheid opgericht. 11 Ingekomen stukken en mededee- lingen. BENNEBROEK. Van verlof terug. Mr. B. J. D. Zubli, burge meester dezer gemeente, is van zijn buitenlandsche reis teruggekeerd en heeft zijn functie, die een maand lang door den heer G. Stam, eer sten wethouder, was waargenomen, weder aanvaard. SASSENHEIM Indenamigo. Gisternamiddag werden niet minder dan drie personen door de politie in de cel gestopteen wegens dron kenschap en twee wegens ordever- stoiing. De twee laatsten werden, na ge kalmeerd te zijn, weer op vrije voeten gesteld. LEIDEN. De Leidsche k week- school. Op 1 September a.s zal het 40 jaar geleden zijn, dat de alom in den lande en in Nederl.- Indië gunstig bekende Leidsche kweekschool tot opleiding van be- waarscboolhouderessen werd opge richt. Tevens zullen dan 40 jaren zijn verloope 1, dat als directeur bij die inrichting optrad de heer W. Haanstra, die nog immer met jeug digen ijver en onvermoeide opge wektheid zijn werkkring vervult. LEIDEN. Hier ter stede wordt op Koninginnedag een kinderfeest gevierd bestaande in een muziek- en zanguit voering in de Pieterskerk, waaraan onder leiding van den heer C. B. Duyster 1200 leerlingen van 24 open bare en bijzondere scholen zullen deel nemen met begeleiding van het Leid sche muziekkorps. Er zullen Oud-Hol- landsche liederen gezongen worden. Na afloop wordt een vlaggenfeest op de Burcht gehouden. AALSMEER. Ned. Mij. v. Tuin- bouw en Plantkunde. In de vergadering van de afdeeling Aals meer" van de Ned. M. v. Tuinbouw en Plantkunde werd besloten van wege de afdeeling in November a.s. seringen en lelietjes te brengen in de koelpakhuizen van de N. V. Vriesseveem te Amsterdam. Het doel hiervan is de bloemen vroeger goed te kunnen forceeren. Tot heden gaat dit voor St.-Nicolaas niet alleen met groote ruimte, doch met liooge kosten gepaard. Voor de bloemisten is de proefneming, als zij slaagt, van groote waarde. Op dezelfde vergadering deelde de directeur der Rijkstuinbouwwin terschool mede, dat vanwege het Rijk ook nog dezen winter een proefneming zal worden gedaan met vaste planten, met het doel deze planten later te doen bloeien. Personalia. I e heer Kalkman, leerling uii den s*ervolgcurcus voor gymna stiek der onderwijzerskweekschool, is benoemd tot onderwijzer aan een openbare school (hoofd de heer J. Verburg) te Rotterdam. De heer K. Reiding alhier is in den Haag geslaagd voor het akte- examen L. O., evenzoo de heer J. C. van Goudoever en Mejuffrouw W. Ch. Tideman. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen handteekenen en de Perspectief M1 (tweede gedeelte) de heer H. C. Verkruijsen van hier Onze winkelstand. Wij vestigen de aandacht op een der achterstaande advertenties, waar in de opening wordt medegedeeld van een koek- en banketbakkerij in het perceel Gierstraat no. 10. St edel. Schiet vereeniging. De Stedel. Schietvereeniging zal Zondag 22 September een schiet- wedstrijdhouden op de schietbanen in de duinen onder Overveen. LisderavondenvanGerard Zalsman. Men bericht ons: Ge rard Zalsman zal in het komende seizoen hier ter stede vier lieder avonden geven met medewerking van verschillende andere artisten, namelijk Julia Culp, Anna Kappel, mevrouw Salomonson-Asser en Her mine Scholten, en een kwartet, be staande uit de dames Johanna van Linden van [den Heuvell, Anke Schierbeek, den heer Van Schaik en den concertgever. De heer Henk van Breemen treedt op als bege leider. De School voor Kunstnij- verheid. Door de aanzienlijke vergrooting die het gebouw, waarin genoemde inrichting gevestigd is, ondergaan heeft, werd het mogelijk, de verschillende werkplaatsen voor het practisch onderwijs uit te brei den, waardoor de directie in staat is gesteld nog meer als tot nog toe plaats had het ond rwijs bij de praktijk te doen aansluiten. In de afdeeling voor metaalbe werking zal in het vervolg niet alleen het slaan, het drijven en ciseleeren op koper, zilver, enz. onderwezen worden, doch de leer lingen, die hunne wensch daartoe te kennen geven, kunnen eveneens in do grondbeginselen van het gra- veeren, het zetten van steenen en het vormen en gieten van eenvou dige voorwerpen in metaal, onder richt ontvangen. Voor de afdeeling houtbewerking worden twee afzon derlijke werkplaatsen «ngericht, de eene, voor de eerste oefeningen van het schaven, lijmen, het bewer ken van houtverbindingen en van het steekwerk van inlegwerk, ter wijl het andere bestemd is voor de beeldhouwers in hout, hierbij slui ten zich de werkplaatsen voor het boetseeren van ornament en figuur onmiddellijk aan. Ook voor de de coratieschilders zijn ruim en goed verlichte lokalen voorhanden, ter wijl indien de gelegenheid zich voordoet ook een geschikt lokaal voor het maken van decorsinlijm- verf ter beschikking kan worden gesteld. Ten slotte kan nog worden me degedeeld, dat de teekenzalen voor het teekeneu van stillevens, van pleister, voor het teekenen naar levende dieren, als ook voor het stileeren en ontwerpen bijzonder ruim en goed verlicht zijn, zoodat de School zoowel door hare inrich ting als door de regeling van het onderwijs onder de eerste inrich tingen voor toegepaste kunst in ons land kan worden[gerangscliikt. Het leerplan is op aanvrage kos teloos verkrijgbaar by den Direc teur de School die tevens aan be langstellenden gaarne gelegenheid geeft de school in oogenschouw te nemen. Koninginnedag. We hebben eens '11 kijkje ge- nom.n aan het Geldelooze pad, waar het Amateurs-Circus wordt opge richt voor de feesten op Koningin nedag Dat wordt iets grootsch Het uitgestrekte terrein ligt al in hoofdzaak gereedtelefoon en lichtgeleidiugen worden er gelegd, en de verschillenne afdeelingen, waar voorstellingen zullen worden gegeven, zijn al zoo goed als klaar. Nu nog wat groen en vlaggedoek en '11 beetje opknappenvan 't terrein, dan zal het er uitzien als een „echt" circus, met dit verschil dat het hier alles veel degelijker, en veel minder klatergoud is Als 't weer nu maar goed is Die groote factor op Koninginne dag heeft men dit jaar nog meer dan anders noodig! Want alles ge schiedt in da open lucht. Net als bij Barnum en Bailey zijn er ook bier twee pistes en een plankier daartusschen vo r acrobatentoeren enz. Maar we raden ieder aangaat het zelf zien, niet vóór Zaterdag a.s. echter! Voor dien tijd ziet ge niet veel anders dan planken en rommel, dat zijn zoo de voorbereidende maat regelen bij al zulice feestelijkheden. Maar als eenmaal alles goed in el kaar zit, als Zaterdag 't uiterlijk ervan is opgefrischt en prijkt in vollen tooi van feestelijke versiering, dan noodigt 't Amateurcircus de duizenden tot binnenkomen!.... Naar wij indertijd al meldden, zullen er circa 3500 menschen op het terrein kunnen worden geplaatst waarvan 2500 betalenden. Wij heb ben nog niets vernomen van de maatregelen die door de Vereeniging met de politie ongetwijfeld zullen zijn ontworpen, teneinde de bezet ting en vooral de ontruiming van het Circus zoo ordelijk mogelijk te doen plaats hebben. Doch bij de bekende flinke organisatie, die in alles uitkomt, kunnen we gerust zijnook daarvoor zal wel gezorgd zijn Diefstal met inklim ming Gisterennacht zijn ten nadeele van den heer Kooijman te Schoten, zes billardballen ontvreemd. De dief of dieven zijn door overklimming van een schutting vervolgens door opening van een deur het perceel binnengedrongen. Kooijman be weert wel gezien te hebben dat zij in zijn woning waren, doch heeft verder geen gerucht gemaakt. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 29 Augustus, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Met welwillende medewerking van Mejuff. Elisabeth Simons (Sopraan), te Den Haag. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Aria uitMessias, G. F. Handel. No. 3. a. en b. uit de Sonate No. 1. A. Guilmant. a. Introduction, Allegro, b. Pastorale. No. 4. a. Komm, süsser Tod b. Liebster Herr Jesu wo bleibst du so lange (Zang), J. S. Bach. No. 5, Marcia Nuciale, M. Enrico Bossi. No. 6. Arioso„Dank sei dir Herr" Handel. Been gebroken. De wagen van A. v. d. Pijl uit de Meer reed gisteren door de Zuidpolderstraat. Het zoontje van A. Janssen ge raakte er onder en met een gebroken been werd de stumperd opgenomen, V e e 1 t e w o e s t. De beide kin deren van den Heer Beem in de Teijlstraat zaten in een sportkar, die in snelle vaart door eenige jongens in de Haarlemmerliedestraat werd voortgeduwd. Opeens kantelde de sportkar en een 5-jarig meisje brak haar arm. Tijdens afwezigheid. Vrouw Bos op het Donkere Bagijn hof 8> was uitgegaan. Haar potje stond te koken op het brandende petroleumstel. Maar daar was ineens de vlam onder in geslagen en weldra stond 'thuis in lichtenlaaie. De buren merkten het op, trapten de deur in en men slaagde erin 't vuur te biusschen, vooral dank zij de krachtige hulp van een paar schoorsteenvegers. Een karpet en eenige andere voorwerpen waren verbrand. Schuitje getuimeld. Inde Hout vaart is eeu schuitje omver geslagen, dat geladen was met kis ten bloembollen van de firma van Til. De kisten waren weer wel gauw opgevischt, doch de bollen zullen toch wel bedorven zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2