Mr. F. A. Bijvoet, Zeeppoeder „Helios". M k rechtspractijk HERVAT. Sociale Berichten. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Land- en Tuinbouw Amsterdamsche Beurs. Marktberichten. Advocaat en Procureur, 2e er nog niet over!" ^at was de uitroep van de velen, vanmorgen naar de spoorbrug "r het Spaarne waren geloopen het plaatsen der nieuwe brug e te slaan. INGEZONDEN. Rechtszaken. Aanbestedingen. Uitlotingen. Laatste Berichten. 385e Staatsloterij. Trekking van heden. Hooge prijs: 17959 f1500, 6069, 6626, 6870 en 10035 ieder fl00, 11088 en 13894 ieder f 200. Nagekomen Advertentien. (GEDEPONEERD). DE HAARLEMSCHE SODA FABRIEK. ^uamer! Gisterenmiddag is in t ron j ést raat door een onbekend ''even automobiel een prachtige 8»iond overieden. De eigenaar, ere K., wonende in de Cronjé- "M, kon zijn dier dood oprapen De nieuwe spoorbrug. uad de „N. Haarl. Gt.de men- 'en dan voor niets laten loopen Natuurlijk niet het plaatsen was bepaald op he- •"norgen, doch door onvoorziene ^ilijkheden is uitgesteld moeten 'rden. Haar, wanneer gaat ze er dan over «aar kan men naar raden, he d.d. Stationchef deelde ons ede, dat het tijdstip der plaatsing onbepaald was. en der opzichters deelde ons "de Zaterdag en ten slotte een der lunet-ingenieurs kondigde de "Using aan tegen morgenochtend. ^Villen wij het eens zeggen Wij gelooven, dat de Heeren het 'f nog niet weten. Kr is nog zooveel te doen en de "g ligt er goed. Waarom zoo'n haast? hi elk geval we zullen op onze (|ede zijn. Vo»r de brug ligt steeds nog ge- "d de groote aak. Voor de eene helft volgeladen, andere dragende het harde bed "h groote heipalen en een halve ding grind. Gaat men nu eenmaal dat palen- 'Glage onder de brug leggen, de huit daar lossen, dan is weldra bruggevaarte gelicht. Aan de "orzijde wordt het getrokken, aan achterzijde op rollen voortge- "wd en de schuit zal best haar tedeelte van den zwaren last over- 'lengen. Of de schuit het zal houden? O, "ijnheer, zei men ons, best: Het kiter is een zacht bed. Dat gaat gesmeerd! Diefstal van lo ojd. Ten na dele van den aannemer B. Hagen 'Ihier, is hedennacht uit een loods, Winde bij eene in aanbouw zijnde 'jlla in het Haarlemmerhoutpark, 'rca 24 kilo lood ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Hinderwet. Op de secretarie ter visie gelegd 't verzoek der h'ma Gebhard en Sal m om ver dunning tot oprichting van een ('garendrogerij in de fabriek achter ft perceel aan de Maarten van Heemskerkstraat No. 69. Garnizoensberichten. Militaire w i e 1 r ij d e r s. Op PI Aug. a.s. worden van het lüe 'eg. inf. alhier 16 miliciens aange steld tot militair wielrijder. Politierapport. Gevonden: een ceintuur. Procv. is opgem. wegens diefstal Van een horloge, dragen op den Openbaren weg van een verboden Vrapen, overtreding van de voor itationueerende rijtuigen vastgestel de voorwaarden, straatschenderij jen spelen met en om gel'. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. D. D. Pruissen en C. H. van Breemen. D. J. Hen- sen en H. YV. Kessens. W. L. J. Kortenaar en J. Buijs. E. Klaas- sen en J. M. Immers. W. deVendt en J. Verkruissen. J. Braas en G. Kamp. Getrouwd: J. Smits en IJ. Jon ker. A. W. Vredendaal en H. G. J. Demmeni. J. Poppen en N. Eckhart. A. G. Hijkoop en W. M. Smit. J. G. van Andel en A. M. Louw. C. J. van Eskert en A. C. I v. d. Oudenzijn. H. J. B. Harren en J. G. Schweitzer. B. Spronk en A. M. Vaseu. Bevallen: C. Kammeijer-van den Berg z. M. J. D. v. d. Veldt-v. d. Loos z. M. C. van Gennip-v. d. Made d. J. Kooreman-Serné z. M. P. Ran-Vis d. J. W. Boerée- Rozenhart z. VELSEN. Bevallen: G. PeelDirks, d. G. C. P. LuttikhuizenBisschop, z. J. E. DerwigDonkel z. G. J. van DijkeHeiligenberg, d. W. do Wolff De Ruiter, z. A. 0. DijkerCol- lee, z. L. BakkerDekker, d. A. Barn hornSteffers, d. J. de GelderDe Graaft', z. E. Looy Aderliefde,, d. M. SwarthofPronk <1. Overleden W. Gouda, 77 j. 'O. de Jong, 35 j. SASSENHEIM. Overleden: H. v. Zonneveld, 5 m. ZAND VOORT. Getrouwd: J. Sluisdam en M. 'V. d. Meije. Overleden: P. Dravervan der Meije, 63 jaar. Een nakomertje. Tijdens het Roomsche drankbe- strijderscongres te Nijmegen is er ook een vergadering gehouden van de Nederlandsche Mariavereenigin- gen waaruit echler, naar het pro gram deed verluiden, alle manvolk werd geweerd. Dies waagde onze verslaggever zich niet op dat ge vaarlijke terrein! Intussclien vinden sommigen het naar, dat er in ons blad geen ver slag dezer vergadering heeft gestaan en men verzoekt ons alsnog op name van het volgende: Terwijl in de lokalen van de R. K. Gezellenvereeniging en van den R. K. Volksbond de vergaderingen van het congres werden voortgezet had op den alouden lusthof van Keizer Karei een vergadering plaats van de vertegenwoordigers der Ne derlandsche Mariavereenigingen. Te precies 9,15 opende de presidente mej. M. Koek, van Breda, de ver gadering met den gebrnikelijken Christelijken groet. Hierna trad als spreekster op mej. Reinhart van Gronihgen. Na uiteengezet te hebben hoé aan de hand der statistieken in de buiten- landscbe krankzinnigengestichten en asyls tegen drankzuchtigen vele vrouwen werden opgenomen, schet ste spr. het drankgebruik der vrouw in het binnenland met typische doch treurige staaltjes uit het leven. Vervolgens schetste spr. het heer lijk beeld der christelijke Charitas; doch wat zal de opofferende liefde van liefdezusters, wat zal het edel streven van Vincentianen en leden der St. Elisabethvereeniging baten, als niet eerst de jenever wordt ver drongen? Hierna wees de voorzitster op het punt wanneer de plaatselijke afdee- lingen samenwerken met charita tieve vereenigingen en licht dit toe met voorbeelden, hoe in deze gewerkt wordt te Breda, hetwelk aangevuld wordt met eenige mede- deelingen dienaangaande door mevrouw Tijssen te 's Hage. Eenige eerw. heeren adviseurs stelden amendementen op de stel lingen voor, welke door de spreek ster werden overgenomen en met algemeene stemmen aangenomen. Als tweede spreekster trad op mej. C. J. E. Vetter van Zutphen. Spr. begint met te bewijzen, dat bet vooral de plicht is der ouders en opvoeders, hun kinderen op te voe den tot gezonde en verstandi e, krachtige menseben en dit vooral door ze op te voeden in de geheel onthouding. Evenals de spreekster, waren ook enkele debaters tegen liet gebruik van bier in de kostscholen. Op de vraag boe dit op te lossen gaven zoowel dr. Ariëns als de inleidster eenige wegen aan, waaronder voor al invloed der ouders veel ten goede kan doen. Dr. Ariëns sprak ten slotte nog eenige oogenblikken over de rnacht van de vrouw i de organisatie en haar plicht om in den .strijd voort te gaan. Nachtarbeid in het Bakkersdrijf. In een te Utrecht gehouden verga dering is een commissie van ontvangst benoemd voor 't Congres op 2426 Sept. a.s. Deze commissie zal mits het ver zoek daartoe tijdig tot haar is gericht, zorgen voor logies enz. Voorts zullen op de beide Congres- dragen leden dier commissie te her kennen aan een strikje in de natio nale kleuren, aan de beide stations aanwezig zijn. Een ieder, die het voornemen heeft het Congres te be zoeken, kan zich wenden tot den secretaris den heer Steussij, Beuk straat 47, te Utrecht. Voor nadere inlichtingen raadplege men het alom verkrijgbaar gestelde programma. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, icordt de copy den inzen der niet teruggegeven. De Bloemendaalsche secretaris- benoeming. Mijnheelde Hoofd-Rodactew, Mag ik een kleine aanvulling brengen tot uw jongste versla gen over de beruchte Bloemendaal sche Secretaris-benoeming De Bloemendaalsche gemeente raad telt 6 Katholieken en 5 niet- katholieken. Nu deed zich het geval voor, dat bij afwezigheid van één vrijzinnig gemeenteraadslid bij de stemming o stemmen op den katholieken as pirant-secretaris en 5 op den niet- katholiek werden uitgebracht. Als alle Katholieke leden op den Katholieken heer Bergman hadden gestemd, bad bet 6 tegen 4 moeten zijn. Er is dus één Katholiek ge meenteraadslid, dat op den liberaal gestemd beeft. De heer Mr. Tideman, thans weer veilig op zijn zetel, die reeds van den aanvang af op goeden uitslag van het cornedietje schijnt gerekend te hebben (immers de liberale as pirant-secretaris zat al bij hem thuis op de overwinningstijding te wach ten), schijnt wel goed op dat ééne Roomsche stemmetje te hebben kun nen rekenen. Een afspraakje? We zouden zóó kunnen redenee ren Van de 6 Katholieken raads leden hebben de leden „a"„b" „c"„d"„e"zoo goed als zeker niet op den liberaal gestemd, dus moet liet. lid „f" geweest zijn, (de namen in den geest in te vullen We zullen deze redeneering, die wel geen sluitrede is, maar toch vrij sterk klemt, maar niet verder uit werkenfeit is, dat velen het doen. Welke de beweegreden was, welkë dit Katholiek raadslid ertoe bracht den liberaal de voorkeur te geven boven den katholiek, valt natuur lijk niet uit te maken. Gissen doet missenmaar mij is een geval be kend, waar een katholiek gemeen teraadslid, breed van opvatting die voorgaf enkel rekening te houden met capaciteit en niet met godsdienst of politieke richting, als het er op aan kwam, altijd juist den liberalen candidaat veel knapper vond dan een christelijke! Pleizierig voor de broertjes, altijd zoo van de staats- of gemeenteruif te worden weggesnauwd, terwijl de liberalen er hun buik dik eten! Maar dat kan het bijna niet ge weest zijn, want waar 5 leden den heer Bergman geschikt oordeelen voor secretaris, daar zal toch wel zoo'n groot „te-kort" aan capaciteit niet aanwezig zijn. Voor een liberaal Burgemeester is het anders zoo pleizierig niet, om altijd met een katholiek te moeten werken, dat is te begrijpeu Kan dit soms het gemoed van Raadslid „f" geroerd hebben? Vleiend wel voor de Katholieken van Bloemendaal, die toch al niet verwend waren in den laatsten tijd door burgemeestersgenst. Ze hadden nog wel zoo gehoopt!.... Als de Vogelenzangers voor ge meenteraad etc. willen stemmen, moeten ze naar het stembureau te Overveen maar l'/2 uur afstand waarlijk, als zoo'n Katholiek raadslid „f" candidaat is, zou je de zolen uit je sloffen loopen! Doch laten we niet te voorbarig zijn het kan nog goed afloopende keuze moet hernieuwd worden. Wie weet wat raadslid „f" nog doet Hoogachtend, Mijnheer de Hoofd-Redacteur. UEd. dienst, dienaar J. W. van der Wat., Kapelaan te Vogelenzang. 27 Aug. '07. Dierenmishandeling. Mijnheer de, Hoofdredacteur Gistermiddag was ik getuige, op den hoek van de Baan, voor het Café Bellevue, van een ergerlijke dieren mishandeling door een werkman der gemeente. Een veegmachine stond er, met twee paarden bespannen, waarvan er een een open wond aan 't lijf had waarlangs het tuig telkens zoo schuur de dat het dier klaarblijkelijk halfdol was van de pijn. Do voerman besloot tenslotte de paarden te verwisselen en spande ze daartoe uit. Maar de ruwe wijze waarop hij't gewonde dier schopte en trapte en voor d<n kop sloeg, was onbeschrijfelijkDaarge laten nog dat het ook dierenmishan deling is, een dier dat een bloedende wond heeft van de grootte van een rijksdaalder, weer dat schrijnende tuig aan te doen en gewoon werk te laten verrichten. Eenige omstanders waren diep verontwaardigd over de grove en ergerlijke manier waarop deze voer man zijn dier mishandelde, doch de man bleef daar koud ónder. Hij had geen nummer op de pet, doch een kameraad die aan 't uit- en inspan nen hielp, was no. 34 geteekend. In de hoop dat publicatie't van dit feit in uw veelgelezen blad voortaan zulke mishandeling doorgemeentewerk- lui zal verhinderen, heb ik de eer te zijn, Uw dw. C, Haarlem 28 Aug. 1 Van het Kantongerecht, Zitting van heden) Juffr. Plantjé, alhier, is op den 2en Juni, des avonds gebeten door den hond van den beklaagde Sweerts. Bij haar woning aan de Turfmarkt kwam de hond naar haar toe, Juffr. Plantjé haalde 't dier aan en de hond beet haar zoo geweldig in den arm, dat 't vleesch er uit werd ge cheurd. Ze is in 't Diaconessenhuis verpleegt gedu rende 21 dagen. De eigenaar van den hond is nu gedagvaard, omdat, hij niet gezorgd heeft, dat zijn hond, die gevaarlijk is, vastlag, of wel gemuilband was. Nu is door Mr. Leesberg namens de vrouw een civiele actie ingesteld, tot schadeloosstelling, der kosten, die op f71.61 geraamd worden. Een der getuigen stond met Sweerts te praten. Toen hoorde hij, dat juffr. Plantjé opeens een gil gaf en dat de bond haar vast had. Dr. v. Praag heeft aan juffr. Pl.de eerste geneeskundige hulp verleend. Hij achtte het noodig, dat ze door een meer deskundig arts verpleegd werd. Hij liet haar naar 't Diaconessenhuis brengen in een vigilante. Daar heeft Dr. Westerman haar verder behandeld. En wel 16 dagen is ze verpleegd in 't Diaconessenhuis. Maar het kan nog best een 12 a 13 dagen daarna geduurd hebbeii, Voor de vrouw weer haar werk kon verrichten. De wonde of liever de wonden, want er waren er 2, waren zeer ernstig. Vroeger heeft de hond, dien get. goed kent, het is een gele ulmerdog, ook reeds op de straat, gebeten zekeren Bak. Een ander zou eens naar de duiven gaan kijken van Sweerts, ging met Sweerts de trap op, hij schoot even een trapje terug en opeens schoot de hond toe en beet hem in de hand. De beklaagde zegt, dat de hond mak genoeg is, als ze het hem maar niet lastig maken. Laat hem maar gerust onderzoeken door een veearts, zegt bekl. De ambtenaar van het O. M. eischt f 25 of 5 dagen. En Mr. Leesberg concludeerde tot tóewijzing der scha deloosstelling ad f 71,60. gi'De beklaagde zegt, dat hij eerst was overeengekomen met den Heer Plantjé de helft der kosten te betalen. Dan zou men alles laten rusten. Maar een paar dagen later kwam Plantjé terug om een bewijs. Sweerts had eenmaal beloofd de helft te zullen be talen en zijn woord was een woord. Een bewijs was niet meer noodig. Daarom weigerde de heer Sweerts. H. J. Kroot, 29 j., landbouwer te Haarlemmerliede heeft op een stuk hooiland schapen laten loopen van 't Hoogheemraadschap van Rijnland. Bekl. is huurder van den dijk, hij mag den dijk alleen laten hooien, niet weiden. De schapen gingen over een bruggetje, dat wel opgehaald was, doch de schapen hadden kans gezien over de dwarsleggertjes te loopen, wat haast nooit gebeurt. Het 0.M. eischt fi of 1 dag. A. de Jonge, 43 j., restaurateur, Schéveningen, wordt beklaagd de drankwet en de bouwverordening over treden te heb en te Zandyoort Op een stuk bouwgrond aan de Haarlemmer straat heeft beklaagde een tent van linnen laten zetten. De tent staat geheel los, alleen wordt zij vastgezet door 28 pennen, die in den grond zijn gezet. Zij is absoluut niet vastgezet door palen. In deze tent heeft bekl. een fleschje limonade verkocht en niet zooals de dagvaarding zegt een glas. De beklaagde ontkent beslist, dat de pennen gelijk zijn aan palen. De ambtenaar zegt, dat de bekl. ontslagen moet worden van rechtsver volging wegens, drankwetovertreding, doch voor overtreding der bouwver ordening eischte de ambtenaar f5. Uitspraken van het Kantongerecht te Leiden. De Kantonrechter te Leiden ver oordeelde J. J. van L., Adr. en Ant. V. te Warmond, wegens straat schenderij, tot 5 gld. en 3 dagen. Th. R., te Sassenheim wegens varen in boezemwater zonder vergunning tot 10 gulden of 5 dagen; H. A. van den B., te Noordwijk aan Zee, wegens op verboden tijd een pri vaat ledigen tot 3 gulden of 3 dagen P. van B„ te Noordwijk wegens zonder vérgunning vuurwerk afste- keu tot 3 gulden of 3 dagen; J. C. van H. te Warmond wegens zijn onderscheidingsteeken der brand- weer niet terugbrengen aan de secre tarie, tot 1 gulden of 1. dag. Faillissementen. Failliet verklaard: 22 Aug. W. J. Hage, bankier te 's Gravenhage. 23 Aug. J. Evers, timmerman te 's Gravenhage. A. I. van Meer, aannemer en koopman te Zevenbergen. K. J. Franken, vroeger handels reiziger, thans zonder beroep, te Breda. C. Geuze, herbergier te Breda. 24 Aug. A. van den Berg, aan nemer te Musselkanaal, gemeente Onstwedde. Opgeheven: de faillissemen ten van L. van der Zanden, politie agent te Helmond; A. Vrugt te Amsterdam; J. Hopman, stnkadoor te Zeist, en van A. Terwiel, loge menthouder te Amsterdam. Naar wij vernemen, zullen de volgende Eerw. heerenJ. Casteleyn, professor aan het Seminarium te Warmond, C. J. Duyvesteijn, kape laan der parochie van St. Willibrord te Amsterdam, C. A. W. de Gruy- ter, kapelaan der par. van O. L. Vr. van Goeden Raad te 's Graven hage, L. A. J. C. Speel, Rector van het gesticht „de Heybloem," J. W. van Heeswijk, leeraar aan het Se minarie „Hageveld" te Voorhout en O. F. J. M. de Meulder, kape laan der parochie van den H. Ni- colaas te Amsterdam, op 30 Sep tember a. s. den dag herdenken waarop zij voor^/.Jaar zijn Priester gewijd. De jury voor de le afd. gemengde koren van den nat. zangwedstrijd uitgeschreven door de Kon. Nat. Zangschool, welke wedstrijd Zondag a. s. een aanvang neemt, zal bestaan uit de heerenAndré Beijersbergen van Henegouwen, te 's Gravenhage; P. Gielen, Maastricht; A. Giézen, M. H. van 't Kruijs, te 's Graven hage; Pb. Loots, W Robert, Haar lemen B. v. d. Velde, te 's Gra venhage. Francois Coppée die sedert lang lijdend is, gaat in in Bretagne genezing zoeken. Coppée is 65 jaar oud. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Afd. Amsterdam. In de gisteren gehouden vergadering te Amsterdam onder leiding van den heer G. Vas Visser is besloten de f300 uitgetrokken voor de tentoon stelling te 's Gravenhage toch aan het Comité te geven. Voor 't hoofdbe stuur werden candidaten gesteld de heeren J. Zijp Kz. te Venhuizen en J. v. d. Koogh te Middelharnis en voor 't Nederl. Landbouwcomité de heer J. H. M. Evelein te Haarlem. Het voorstel van Medemblik, Af schaffing van den vleeschaccijns vond geen steun. Tot plaats der algemeene vergadering in 1908 werd Hoorn ver kozen. De rekening sloot met een batig saldo van f742 terwijl tot afge vaardigden naar Den Haag benoemd werden de heeren A. J. Blauw, H. J. Buskens en T. Teunissen. IJMUIDEN. Het schilderwerk aan het. te bouwen hotel met 4 winkel huizen en bovenwoningen aan de Nep- tunusstraat is gegund voor f3100 aan den heer Van der Goot alhier en het loodgieterswerk voor f1525 aan den heer Burger van Amsterdam. LOTEN VAN PARIJS, (Metropolitan)), 2'pet., van 1904. Trekking 26 Augustus. No. 171363 Frs. 200,000. No. 82286 Frs. 10,000. De volgende Nos. elk Frs. 1000: 10708 118496 156765 16C220 252838 273302 311715 318047 330592 375685 HAARLEMMERMEER. Kui kens v e r mi s t. De landbouwer V. aan den Sloterweg alhier vermist 30 kuikens. Men weet niet of hier dieven dan verscheurend gedierte aan het werk zijn geweest. Oplichting. Bij de politie is aangifte gedaan, van een geval van oplichting van een rijwiel ten na- deele van W. J. aan den Ringdijk alhier, door zekere vrouw II. Deze heeft intussehen de gemeente ver laten. AALSMEER. Voor de vacante betrekking van Hoofd der O. L. school wijk IV alhier, hebben zich 13 sollicitanten aangemeld. Pastoor van Leeuwen. Men seint uit Castricum De ZeerEerw. Heer Pastoor van Leeuwen alhier is voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden, wegens een vernieuwden aanval van beroerte. v Barometerstand. 28 Augustus. Medegedeeld door H. C. Tombergh en Co OPENINGSKOERSEN. Stand van Gisteren 764. Neiging tot vooruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12Uur: 68 F. 20 C. Laagste der afgl. nacht55 F. 125 C., Opgegeven door Joh. M. Schmidt Opticien, Zijlstraat 85, .Haarlem. vorige koers. South. Pac83 Common Marine. 0% Pref. pref. 16% Comm. Steel 31% Topeka 85% 2e pref. Mexican. 16% Common Kansas. 23 Pref. 513/j Common Wabash 11% Union. 1261/2 Southern Rails 15% Car Foundry31% Common Erie 20 Missouri 33% Rock Island19% Ontario31% Denver22% Kon. Petroleum 260 Common Peru 7% Pref. Peru31% Dominica50% Kimberley72 Great Cobar153% Rusland Hope68% Consols69% Ainev. markt vast. Russen vast. Petroleummarkt flauw. Tabaksmarkt vast. Mijnwaarden lager. Geld Heden 831/2 67/l6 16% 311/4 85 16% 231/4 51% 11% 126 15% 37% 193/4 84 19% 32 21% 258 8 841/2 51 71 154 69 70 5 3045 6547 9385 12436 15306 17815 33 3087 6554 9449 12456 15320 17832 105 3106 6567 9502 12513 15339 17873 117 3118 6603 9527 12584 15347 18045 244 3122 6657 9558 12603 15391 18126 289 3135 6738 9647 12633 15439 18137 298 3173 6755 9714 12676 15546 18163 301 3185 6775 9730 12706 15632 18220 346 3194 6824 9739 12766 15640 18238 346 3202 6838 9742 12768 15710 18246 353 3302 6976 9764 12823 15729 18314 425 3375 7002 9871 *2975 15740 18351 436 3391 7049 9943 12988 15769 18520 449 3416 7050 10033 13013 15771 18625 558 3531 7058 10110 13110 15787 18659 582 3575 7092 10149 !3126 15792 18695 635 3600 7134 10157 13130 15793 18705 043 3625 7160 10280 13170 15877 18764 685 3705 7238 10355 13256 15924 18795 732 3722 7243 10383 13291 10089 18861 749 3867 7291 10406 Ï3413 10123 18902 754 3907 7398 10419 13431 16143 18922 955 3922 7408 10434 13483 16178 18961 1136 3942 7472 10537 13492 10190 18977 1152 3969 7491 10597 ^SOS 16237 18999 1215 3973 7537 10013 13678 16402 19045 1220 4020 7602 10715 x3741 16430 19114 1282 4067 7628 10626 13747 16435 19184 1413 4136 7710 10639 1-3767 16449 19214 1562 4227 7751 10769 x3795 16604 15216 1581 4249 7994 10773 I38I6 16626 19359 1611 4270 8012 10818 (3817 16635 19380 1650 4277 8092 10828 13875 16636 19388 1657 4385 8129 10842 1-3905 16671 19392 1660 4397 8156 10834 '3906 16740 19438 1677 4401 8230 10886 1-3944 16751 19440 1698 4500 8238 10906 13949 16773 19451 1717 4532 8248 10924 (4012 16844 19485 1739 4533 8268 10986 (4021 16846 10509 1803 4612 8347 11030 (4054 16850 19526 1860 4682 8360 11070 (4188 16869 19542 1882 4685 8377 11213 '4220 16884 19064 1889 4692 841(5 11442 (4224 16912 19674 2059 4745 8440 11448 (4242 16937 19726 2145 4805 8464 11483 (4353 16945 19776 2233 5012 8472 11538 2243 5093 8481 11596 (4403 16981 19782 (4426 16994 19822 2275 5122 8485 11637 (2476 17014 20011 2361 5183 8547 11727 (4501 17036 20023 2447 5245 8571 11754 (4521 17058 20136 2487 5277 8614 11788 (4532 17073 20223 2499 5278 8647 11826 14545 17077 20240 2507 5305 8710 11843 14582 17146 20251 2522 5350 8770 11904 14613 17194 20319 2574 5538 8873 11917 (4630 17199 20338 2582 5549 8955 11952 14795 17207 20340 >'637 5688 8975 11986 14860 17250 20504 2677 5702 8981 12028 14865 17263 20560 2712 5752 9017 12043 1-4999 17270 20611 2732 5793 9039 12060 15014 17300 20696 2740 5817 9093 12101 15015 17347 20731 2747 5905 9197 12137 15020 17364 20737 2867 5952 9201 12154 (5106 17381 20747 2895 6070 9206 12165 15125 17446 20803 2915 6161 9225 12247 15142 17535 20970 2930 6165 9252 12249 15146 17587 2950 6195 9285 12265 I5I6I 17589 2983 6262 9293 12393 15239 17609 3016 6362 9324 12397 15255 17763 3017 6403 9342 12424 15264 17765 3041 6449 9377 12425 15289 17795 LEIDEN, 27 Aug. Vette Varkensmarkk Aanvoer 141 «tuks. Prijs 50 a 51 ct. per kilo. Handel traag. Is een geheel zuiver en hoogst reinigend wascb-middel. Het is voor de linnen-waseh de beste [vervanger van Groene Zeep, omdat liet Linnengoed veel helderder wordt. Ook gekleurde wollen en katoenen stoffen dienen met zeeppoeder Helios" te worden gowassohen, de kleur wordt niet aangetast en komt als nieuw te voorschijn. Mede zeer ,aan te bevelen in het bad, omdat het het water door bijvoeging van zeeppoeder Heliojs aangenaam en verkwikkend maakt. Zeeppoeder „Helios" is verkrijgbaar bij eiken winkelier in zilver-pakjes van 1L Kilo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3