Onderafdeelinö Joannes de Deo. Mengelwerk. Een droom, OFFICIE ELF KERKLIJST. KERKBERICHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. HAARLEMMERLIEDE. HALFWEG. Bijkerk van de H. Gertrudis. HEEMSTEDE. 0VERVEEN. ZANDVOORT-bad. HEEMSKERK. CASTRICUM. LIMMEN. VOGELENZANG. BENNEBR0EK. R. K. VEREENIGINGEN. Pelissier, die op den 8sten September den aanval en de inname van Malakoff bepaalde. Ik verzwijg er velen Men zou ze allen kunnen noemen, zoo de generaal de Gramont die de H. Mis niet diende omdat men daar voor twee armen noodig heeft en hij er een verloren had in den dienst van zijn vaderland, en de hertog van Magenta, Mac-Mahon, en admiraal Coubert en Sonis en kolonel Marcband, die op zijn terugkeer van Tachoda, zich in Kairo ophield om de seminaristen van de vreemde missiën te groeten en hun zeide„De missionaris en de soldaat zijn geschapen om elkander te begrijpen." Wat zegt gij er van? Ziedaar een gezelschap van belden dat men gerust bezoeken kan. Met zulke mannen voelt men zich rustig, voelt men zich sterk, voelt men zich trotsch op zijn geloof. 6. Neergeknield voor Jesus Christus zie ik de grootste geleerden van eergisteren, van gisteren en van heden. Ik begroet de vereeniging van de wetenschap en van den godsdienst in den persoon van de groote sterre- kundigen Kepler, Herschell, Levesuer, die voor ieder zichtbaar christen was, en aan God vroeg hooger te gaan dan de sterren, tot in den hemel. Ik begroet de vereeniging van de wetensehap en van den godsdienst in den persoon van de groote geologen die genoemd worden Cuvier, Elic de Beaumont, de Lapparent. Ik begroet de vereeniging van de wetenschap en van den godsdienst in den persoon van de groote wiskun digen, waarvan de beroemdste in de 19de eeuw zonder tegenspraak Cauchy was, een heilige, een engel van zuiverheid en van liefde, die zijn leven verdeelde tus- schen het gebed, de studie en de goede werken. Ik begroet de vereeniging van de wetenschap en van den godsdienst in den persoon van de grootste natuur kundigenVolta, den uitvinder van de electrische zuil, Faraday, de la Iiive, Ampère, de uitvinder van de telegraaf, vurig katholiek en een van de grootste ge leerden van onze dagen, en eindelijk Branley. professor aan het katholiek Instituut van Parijs en mede-uitvin der van de telegrafie zonder draad. Ik begroet de vereeniging van de wetenschap en van den godsdienst in den persoon van groote scheikundi gen als Claude Bernard en J. B. Dumas, die zeide„de wetenschap doodt het geloof niet en het geloof doodt de wetenschap niet" en Chevreuil, den honderdjarige, vurig Katholiek, en Pasteur. Pasteur... iedereen kent en bewondert zijn uitgebreide wetenschap, zijne be roemde proefnemingen waarvan nooit een enkele mis lukt is, zijne ontdekkingen die als een onaantastbaar geheel vormen, waaraan zich latere ontdekkingen zul len aanhechten. En tezelfder tijd was hij christen. Hij zeide eens tot een vriend: „Wanneer men goed gestu deerd heeft, dan komt men terug tot het geloof van den Bretonschen boer. En als ik nog meer gestudeerd had, dan zou ik het geloof van de Bretonsche boerin." Hij is gestorven den 25sten September 1895, na met volle kennis de H. Sacramenten ontvangen te hebben, en godvruchtig het kruisbeeld kussende. En in tegen woordigheid van zulk een voorbeeld, kan en moet ieder mensch die te goeder trouw is, de volgende redeneering opzetten: „Pasteur is.naar aller gevoelen een van de grootste geleerden der wereld, ik zal nooit zoo geleerd zijn als hij. Welnu Pasteur geloofde in God en leefde als goed christen. Men moet dus in God gelooven en als goed christen leven." Wat zegt gij er van? Is dat niet een wetenschappe lijk gezelschap dat men gerust kan bezoeken? Met zulke mannen voelt men zich rustig, voelt men zich trot3ch op zijn geloof. Ik eindig met drie beteekenis- volle woorden: een woord van een staatsman, een woord van een schrijver, en een woord van een landman. In tegenwoordigheid van het schitterend gezelschap van geleerden en van verstandige menschen die ik u heb aangetoond neergeknield voor Jesus Christus, herinner ik mij een woord dat Thiers sprak in de wetgevende vergadering. Als antwoord aan hen diej den godsdienst van domperigheid beschuldigen, riep hij uit: „Mijne heeren, de godsdienst heeft nooit iemand belet om te denken, dan hen die niet kunnen denken." Het woord is niet zacht voor de vrijdenkers. Des te erger voor hen. Hoort thans Ozanam. Hij kwam, 18 jaren oud, te Parijs en zag op zekeren dag toen hij een kerk bin nentrad, een man, een eerbiedwaardig grijsaard, neer geknield nabij het altaar zijn rozenkrans bidden. Het was Ampère, de wetenschap en het verstand in één persoon. Dat gezicht trof hem tot in diepst zijner ziel. Hij begon zelf te bidden en zeer te weenen, en zeide later dikwijls: „de rozenkrans van Ampère heeft meer invloed op mij gehad dan alle boeken en zelfs meer dan alle preeken." Zoo moeten ook wij bemoedigd en versterkt worden in ons geloof door het voorbeeld der groote mannen die gelooven en bidden. Een landman werd eens door een buurman uitge- noodigd een glas wijn met hem te drinken: „Aange nomen, zeide hij, maar ik moet u van te voren zeggen dat ik niet veel tijd heb. Ik moet naar de vespers en daarna gaan biechten." „Gaan biechten? maar gij zijt te groot om te biechten." „Dat is waar en daarom ga ik altijd op mijne knieën liggen om het te doen." Laten ook wij weten te knielen voor onzen God. Wij zijn dan in goed gezelschap. Auteursrecht voorbehouden. ZondagDe h.h. Missen half 7, 8, 9 ure en half 11 de Hoogmis. Vandaag de Catechismus naar gewoonte. Van avond half 7 Lof met Rozenhoedje. Maandag, half 8 en 8 ure Uitvaartdien sten voor Adrianus Hoogeveen.'s Avonds 7 uur Zielen-lof met Rozenhoedje voor de geloovige zielen. Onder 't Lof gelegen heid om te biechten voor de bedevaart gangers naar Kevelaer. Donderdagavond van 6 tot 8 uur gele genheid om te biechten. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, bij zonder toegewijd aan de vereering van het H. Hart en tevens dag van Aanbid ding voor de leden van de Vereeniging der Eeuwigd. Aanbidding. Ten 8uregez. 1). Mis in de Sacraments-kapel voor de levende leden dier Vereeniging. Na de Mis acte van Eereboete. Het li. Sacra ment blijft ter aanbidding uitgesteld tot 's morgens 11 uur en 's middags van 8 tot 4 uur. Kart over 3 luide Aanbidding, 's Avonds 7 uur Lof, waaronder Rozen hoedje. Zaterdagavond 7 uur Rozenhoedje inde Maria-kapel. Zondag, de h.h. Missen te half 0,7 uur en half 9. Te half 11 Hoogmis. Na de Hoogmis de Lofzang Te Deum voor de Verjaring Harer Majesteit Koningin Wil- helmina. Te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Maandagavond te 7 uur Lof met Rozen hoedje. Woensdag, te 8 uur gezongen Requiem voor de overledenen die op St. Barbara en St. Bavo begraven zijn. Des avonds te 7 uur Lof. Donderdag, een gezongen Bruidsmis met „Veni Creator" te 10 uur voor Petrus Huijg van Heemstede en Maria Joanna van Kimmenaede. Des avonds van (5—7 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, Eerste Vrijdag der maand. Te 8 uur gezongen h. Mis van Eerherstel tot bekeering der zondaren. Des avonds te 7 uur Lof ter eere van het Goddelijk Hart. Door de week de h.h. Missen te half 8, 8 uur, half 9 en 9 uur. Alleen Dins dag geen h. Mis te half 8 en Donderdag geen h. Mis te half 9. Aartsbroederschap der H. Familie. Zondag 1 September, feestdag van den H. Werenfridus, te verdienen volle aflaat voor de leden der 23e Sectie. Des namid dags te half 5 wekelijksche vergadering. lederen Zondag van 4—41/2 uur bestaat er gelegenheid om opgenomen te worden in de Aartsbroederschap. Mannen en Jongelingen hebben altijd vrijen toegang. Zondag 15 September feest der plechtige opdracht der nieuwe leden. De, geestelijke oefeningen tot voorbereiding van dit plechtige feest zullen gehouden wor den door den WelEei-w. Pater J. J. Polman van het klooster der E.E. P.P. Redempto risten te Rotterdam. Alle oefeningen ook van den feestdag zijn voor allen toegankelijk. Zondag, ten 5, 7 en half 9 ure de ge lezen h.h. Missen. Te half 11 ure dc Hoog mis, waarna de Lofzang „Te Deum" ter gelegenheid der verjaring van H. M. Ko ningin Wilhelmina. 's Namiddags geen Vespers, maar 's avonds ten 7 ure plech tig Lof en predikatie tot voorbereiding der Pelgrimsreis naar Kevelaar. Maandag, Ten 7 en half 8 en 8 ure de h.h. Missen voor Geertreida Snelderwaart geb. Koppert, als lid der Broederschap „Haarl. Processie naar Kevelaer". 's Av. van G8 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag, te half 6 ure eene h. Mis voor de Pelgrims der Haarlemsehe Processie. Ten 8 ure gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. Te half 9 en te half 10 ure eene gelezen h. Mis, '8 avonds ten 7 ure Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Woensdag, ten 8 ure, half 9 en half 10 eene gelezen li. Mis. Dien dag tevens eene plechtige h. Mis te Kevelaar voor de Leden der Broederschap. Donderdag, ten 8 ure, half 9 en half 10 eene gelezen h. Mis. Dien dag te Keve laar eene plechtige Requiem-Mis voorde overledene Leden der Broederschap. Des avonds gelegenheid om te biechten van 68 ure. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, volle aflaat. Ten 8 ure gezongen h. Mis ter eere van het H. Hart, tot dankzegging voor de volbrachte Pelgrimsreis, 's Avonds te 7 uur Lof, predicatie en acte van eere boete aan het H. Hart. Zondag, 8 Sept. Feestdag der Geboorte van de Allerh. Maria. De Hoogmis te half 11 ure zal worden opgedragen ter eere der Allerh, Maagd voor de leden der Broederschap „Haarlemsehe Proe. naar Kevelaar." 's Namiddags geen Vespers, maar 's avonds ten 7 ure Lof ter eere van de Allerh. Maagd en predikatie. Zondag, De li. Missen te 7, 9 en hal® 11 uur de Hoogmis, 's Middags te 12 uur Catechismus. Te 4 ure Lof en predi catie voor de Leden der Eerherstellende Communie. Dinsdag, half 8 gez. h. Mis ter eere van den H. Antonius. s Avonds te 7 ure Lof. Vrijdag, te half 8 uur gez. li. Mis ter eere van het H. Hart, 's avonds) te 7 uur Lof. Zaterdag, van 5 uur tot half tien gele genheid om te biechten. Zondag, ten 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen met onderrichting; ten half 11 de Hoogdienst met predikatie. Ten 2 ure Catechismus. Ten 3 uur het Lof ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zon daars. Dondes-dag, 's Avonds ten 7 ure Lof ter eere van het H. Sacrament, en gelegen heid om te biechten. Donderdag ten half 10 ure de h. Mis met predikatie op de Begraafplaats, St. Barbara. Vrijdag, le van de maand, ten 8 ure de gezongen li. Mis en ten 7 uur Lof van liet goddelijk Hart"van Jesus met gewone gebeden. Zaterdag, ten kwart over 8 de h. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuse Maria-beeld; ten G ure Lof van O. L. Vrouw. Van 5 tot 10 ure gelegenheid om te biechten. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gerone uren. Zondag. Heden 11a de Hoogmis de lof zang „Te Deum" bij gelegenheid van den verjaardag onzer geëerbiedigde Koningin Wilhelmina. De stille h.h. Missen 7 uur en half 9, de Hoogmis half 11. Onder de h.h. Missen predicatie. Dezen nam. 2 uur de Catechismus, 4 uur het I,of ter eere der H. Maagd Maria met Rozenkransgebed. Dinsdagavond half 8 het Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond half 8 het Lof ter eere van het H. Sacrament en gelegenheid om te biechten voor den eersten Vrijdag van de maand. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, des morgens half 8 de h. Mis ter eere van het H. Hart voor de bekeering der zon daren. Des avonds half 8 Lof met acte van eereboete. Zaterdag, nam. gelegenheid om te biech ten 4—9 uur. In deze week dagelijks 12 uur de ca techismus. De H.H. Missen in de week half 8 en 9 uur. A.s. Zondag feestdag van Maria Ge boorte. Zondag, de h.h. Missen 0111 5, 7, 9 urn en half 11. Om 3 uur Lof. Dinsdag, om 9 uur h. Mis voor Mej. Christina Elisabeth Milatz Wed. van Theo- dorus van der Velden als lid der Broe derschap van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand, 's Avonds half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag, 0111 9 uur h. Mis voor de Leden der Broederschap van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand, 's Avonds half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met predikatie tot voorbereiding van het Aanbiddingsfeest. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan het Goddelijk Hart.'s Avonds half 8 Lof. Zondag, a.s. Hoogfeest van Aanbidding, 's avonds 7 uur Pontificaal Lof door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem on feestpredikatie door den WelEerw. Heer W. Zuidgeest. Zondag, 7 uur vroegmis. 10 uur Hoog mis. 7 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag, 9 uur gezongen li. Mis. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, half 12 Catechismus. Zaterdag, gelegenheid tot biechten als gewoonlijk. Zondag, de H.H. Missen 7 en half 9 uur de Hoogmis half 11. Lof 4 uur. Vrijdag, 's Avonds ten 7 ure Lof. Zaterdag, 's Avonds ten 7 ure Lof. De gebeden worden verzocht voor Elisabeth Duwel die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, de h.h. Missen ten 7 en 10 uur. 's Avonds half 7 Lof. Maandag, 7 uur h. Mis. Vrijdag, 8 uur gez. h. Mis. 's Avonds half 7 Lof. Zaterdag, 7 uur h. Mis. Zondag, 7 ure de Vroegmis, half 10 de Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 uur Vespers, 6 uur Lof. Donderdag, half 9 gez. h. Mis ter eere van het H. Sacrament, half acht Lof. Vrijdag, half 9 gezongen H. Mis ter eere van Jesus' Godd. Hart. Half 8 Lof. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Ten 2 uur de Catechismus, ten 3 uur de Vespers. Vrijdagavond ten 7 uur Lof. Zaterdagavond ten 7 uur Lof. 'Zondag, heden het feest der Engel bewaarders en 1ste Zondag der maand. Na den middag kwart over 2 Catechis mus, volgens gewoonte. Ten half 8 h. Mis tot dankbaarheid. 10 uur Geest, en tijd. welzijn der parochie. Dinsdag, den heer Joannes Joseph Maria Verschuer. Woensdag, Lev. en Overl. eener Fam. Donderdag, Clara v. d. Valk geb. v. Velsen. Namiddag gelegenheid tot biech ten van 57 uur. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand 8 uur gezongen H. Dienst met uitstelling van het Allerh. 8 uur gez. H Mis WelEd. Gestr. Heer Hendrik Petrus van Cranenburgh. 's Av. 7 uur Kruiswegoefening. Zaterdag, Maria van Boven. Namiddag biechtgelegenheid van 58 Zondag, de h.h. Missen om 7 en 10 uur, des middags half 2 Catechismus, half 3 Vespers; half 7 Congregatie der H. Familie. In de week de h.h. Missen om half 8 en kwart over 8. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag ten 7 uur Lof. De Catechismus volgens gewoonte. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, halt 9 en ten half 10 Hoogmis met Uitstel ling, 2 uur Vespers met Rozenhoedje. In de week de h.h. Missen half 8 en en half 9 ure. Donderdag, van 35 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, half 8 Gezongen li. Mis met Uitstelling, 's avonds 0111 half 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag, om half 7 Lof ter eere der Allerh. Maagd Maria, met Rozenhoedje. £2 De ge beden worden verzocht voor Joanna Vrouwe, Laurentius Zonneveld, Petrus Lute, Neeltje Castricum en Z.E. Heer Jac. Adr. v. Leeuwen, Pastoor dezer gemeente. die met de laatste H. Sacramenten dei- Stervenden zijn voorzien en voor Wilhelmina Groenland. deEerw. Heeren Cornelis Lud. Delfgauw te IJmuiden, en Antonius Kuijpers, Den Haag, en Antje Zuurbier, die in den Heer zijn overleden. De gebeden worden verzocht voor. Laurentius Beekman Petrus Duyn en Margaretha Pepping Wed. Willem Dekker, die in den Heer overleden zijn. Zondag, De vroegmis ten half 8, de Hoogmis ten 30 uur. Des namiddags ten half 2 Catechismus, ten half 3 Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag de h.h. Missen ten half 8 en 8 uur. Donderdag, ten half 9 en 9 uur. Ten 9 uur gezongen jaargetijde voor Joanna Hartveld, weduwe Petrus Hoogduin. Vrijdag 011 Zaterdag de hh. Missen ten half 8 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag, ten half 12 cate- cliusmus. In ondertrouw zijn opgenomen Theodorus Hoeks en Adriana v. d. Berg. Zondag, half 8 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis met „Te Deum", 2 uur Cate chismus, 3 uur vergadering voor de leden van de Aartsbroederschap van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand. Maandag, Dinsdag, en Woensdag, kwart over 8 h. Mis. Donderdag, half 9 gezongen Jaargetij voor Wilhelmina Klinkenberg, 's avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus, met korte toespraak. Des avonds half 8 Lof. Zaterdag, kwart over 8 h. Mis en van 48 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Mijntje Verhaar, die met de laatste H.H. Sacramenten dei- Stervenden is voorzien. De Kerkberichten, dje te iaat in kwamen voor dit nummer, zijn op genomen in de NIEUWE HAAR- LEMSCHE COURANT van heden. De R. K. Vereeniyingen van Haar lem en Omstreken vinden in deze rubriek gelegenheid om KORTE (ook huishoude lijke) mededeelingen, agenda's enz. bekend te maken. Nederlandsche R.K. Volksbond. Afdeeling Haarlem. Bondsgebouw, Smedeatraat 23 (St. Bavo). Zondag 1 Sept., 12 uur Bakkersgilde „St. Hubrecht." Maandag, 2 Sept., half 9 Ondersteu ningsfonds. Half 9 bestuursverg. Prop - club. Dinsdag, 3 Sept. half 9 Bloemist en Tuinders, half 9 commissie teekenschool „St. Jozef". Woensdag 4 Sept., 9 uur repetitie Zang- vereeniging, half 9 uur bestuursvergade ring Houtbewerkersgilde „St. Jozef", half Donderdag 5 Sept., half 9, bestuursver gadering Kalk- en Steenbewerkers, half 9 Rederijkerskamer. Vrijdag, 6 Sept., half 9 Hoofdbestuur, half 9 Propagandaclub. Zaterdag, 7 Sept., zitting Spaarbank, „St. Antonius van Padua", van 89 uur in het Schoterkwartier, half 9, Spaarkas „St. Nicolaas" (Winterprovisie). Half 9 uitstalling en verkoop van brochures en geschriften door de Propagandaclub. Namens het Bestuur, T. H. BROEKHUIJZEN, le Secr. Linschotenstraat 31. Afdeeling Velsen en 0. Wegens den Kermisavond heeft de heer G. Rensen zijn bovenzaal niet .disponibel kunnen stellen voor de vergadering op 1 September, maar zal nu deze gehouden worden op 8 Sept. 's avonds te 6 uur. Namens het Bestuur, P. VERSTEEG, Secr. Afdeeling BEVER M IJK. Bondsgebouw. Peperstraat 15. Zaterdag, 30 Aug., 's avonds van 89 uur zitting dei' Spaarbank St. Antonius, van 89 uur zitting der Spaarkas St. Nicolaas en Communiefonds. Zondag, 1 Sept. 's morgens tusschen 9 en 10 uur contributiebetaling der Kalk en Steenbewerkers „St. Marinus". BERICHT. De zangafdeeling „St. Caecilia" zal in liet begin der maand September haar repetities hervatten. Degenen, die genegen zijn lid van deze afdeeling te worden, kunnen zich daartoe aanmelden bij het bestuur. Namens het Bestuur, J. de GOEDE, Secr Afdeeling UITGEEST. Vergadering 1 Sept. Wegens belangrijke punten opkomst dringend verzocht. Namens het Bestuur, P. Twaaefhovfn. Afdeeling Bennebroek en O. Dinsdag 3 Sept., 's avonds te 8 uur al- gemeene vergadering in het Verceni- gingslocaal. Aller opkomst vriendelijk verzocht. Namens het Bestuur, J. P. de GOEDE, Secr. Afdeeling Lisse. Bondsgebouw Dorpstraat C 115. Zaterdag 3 1 Aug 's avonds van 8 tot 9 uur zittiug Spaarkas. Zonsdag, 1 Sept., 's avonds half 5 Be stuursvergadering voor de afdeeling. Ook worden de verificateurs verzocht daar tegenwoordig te zijn. Dincdug 3 Sept voor het eerst repetitie Zangvereeniging. Opkomst gewenscht. Namens het Bestuur, A H. SCHRAMASecr. Afdeeling SASSENHE1M en O. Zondag, 1 Sopt., vergadering van Bloe mist- en Tuinbouwkneclits,'s avonds teG uur. De leden worden dringend verzocht deze vergadering bij te wonen, daar er een bespreking is over dc tentoonstelling en er ook een commissie moet worden benoemd. Namens het Bestuur, M. v. d. Beek, Secr. Afdeeling VOORHOUT. Vrijdag, 30 Aug., vergadering van het afdeelingshestuur in de „Bonte Koe", des avonds te 8 uur. Zondag, 8 Sept. 's avonds te 7 uur, ver gadering der afdeeling in de „Bonte Koe". Aller opkomst wordt dringend verzocht. Namens het Bestuur, A. HEERINGS, Secr. Vrij naar het Fransch. Het was Oudejaar. De «ind gierde door de boomen; als vlin ders dwarrelden de sneeuwvlokken op en neer in de koude December-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 8