DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND VoorRechten Vrijheid! Kindephuisvest *31-33, Haarlem BUITENLAND. BINNENLAND. Uit den Omtrek Maandag 2 september 1907. No. 6674, 328te Jaargang. Bureaux van Redactie en Administratie: Interc. Telefoonnummer 1426. Algemeen Overzicht. liet spookt er nog geducht in Marokko! De toestand wordt er met den dag ernstiger, naar 't lijkt, en zelfs de Fransche regeering, die in den beginne nog al zorgeloos schoen, wordt ongerust. Do langduiige bespreking, die Zaterdag werd_ gehouden tusschen den Franschen minister-president Cletnenceau en den minister van oorlog Picquart, en de voortdurende oorlogstoerustingen voor Marokko, zoo seint men uit Parijs aan de „Köln. Ztg," bewijzen duidelijk, dat men den toestand ernstig begint in te zien. En de Parijscbe bladen bevesti gen dit. In Parijs zijn allerlei berichten ontvangen waarin met groote on gerustheid van de nadering van Raisoeli tot op 8 K.M. van Tanger gesproken wordt. Achtduizend Marokkanen uit de bergen siaan gereed om onder zijn bevel 'den strijd te beginnen. Rai- soeb's doel is Zinat weer te berei ken en van daaruit Tanger te be dreigen. Pat kan dus wat mooi's worden! Die Mooren blijken allesbehal/e malschWant ook de laatste aan val, Vrijdag j.l., is naar nu de uit voerige berichten melden, baast een groote nederlaag voor de Franschen geweest! De vijand had de Fran schen omsingeld, met een snelheid, die aan tooverij deed denken. Zij werden tot doelwit van de van alle zijden door de lucht fluitende ko gels. Op dat oogenblik bleken ook «le Marokkanen meer en meer de tactiek van de Enropeesche legers )e gaan volgen. Ze naderden in verspreide colonnes, soms 20 meter van elkander verwijderd en voort durend bewegend, om het Fransche vuur te ontgaan. Bovendien groeide hun stoutmoedigheid gedurende bet gevecht; ze naderden tot op 250 M. van de Fransche linie en be spotten «laar de soldaten een regen van Fransche kogels zwermde op ben los, vaak zonder dat er een treffer onder bleek te zijn. Na een krachig verzet trachtte de commandant van de Fransche colonne zich terug te trekken ach ter een heuvel. De beweging slaagde en tegen half vijf 's avonds kwam de door Drude uitgezonden verster king op liet terrein van den strijd, met artillerie, ruiters en versche manschappen. De kansen keerden toen en tegen kwart over vijf was het slagveld zoo goed als door de Marokkanen onti uiiud. Dut is dus nog goed afgeloopen. Als Frankrijk nu maar de han den uit de mouwen kan steken en volop troepen zenden, heeft 't nog kans op een fatsoenlijke manier uit 't Marokkaansche wespennest te ko men. De mogendheden schijnen voor Frankrijk's aanspraken-zelve niet meer zoo bevreesd als in 't begin. Vooral Duitschland niet. Sedert Duitschland de overtuiging heeft dat Frankrijk noch de inte griteit van Marokko, noch de han delsvrijheid bedreigt, ziet het met meer gerustheid het optreden van de Francsche troepen in Marokko aan. Vooral na het onderhoud tus schen Von Biilow en Cam bon op Norderney is de stemming in de Duitsche bladen werkelijk kalmer geworden. Over de Vredesconferetie hebben we in den loop der vorige maand maar heel sporadisch wat gemold. Eigenlijk viel er ook niets te vermelden, want van eenig direct resultaat is nog geen sprake. Onze Binnenlandsche berichten gaven zoo geregeld de meest interessante nieuwtjes erover, doch onder deze rubriek vonden we tot nog toe geen aanleiding, om veel van de Vredesconferentie te zeggen. Maar vandaag is er wat. 't Curieuze verschijnsel is n.l. voorgekomen, dat een besluit der Vredesconferentie eenalgemeene ruzie der mogendheden tengevolge heeft 't Besluit in kwestie betreft de instelling van een permanent hof van arbitrage in den Haag. I'e Conferentie heeft hieromtrent voorloopig vastgesteld dat de leden van dit hof, de rechters dus, zullen worden aangewezen door de groote mogendheden voor 't grootste deel ieder een, terwijl de andere Staten (van de tweede klasse) bij groepen een rechter benoemen. Dat is heel fraai, maar nu zijn er een paar Staten erg boos, dat zij bij die „tweede klasse" zijn ingedeeld. Brazilië b. v. toornt heftig, en de Ver. Staten steunen dat protest. En nu is zoowaar ook Turkije op z'n teenen getrapt. De Sultan wenscht ook bij de groote mogendheden te hoorenl... En hij beeft een bijzon deren afgezant benoemd, die de Eurbpeesche boven zal afgaan om tegen dezen achteruitzetting van Turkije te protesteeren. Nog een mededeeling over Ant werpen. De vorige week dachten we, en we schreven 't oolc, dat de dokwerkersstaking nu uit zou zijn. Maar er is een kink in de kabel gekomen, en de toestand wordt hoe langer hoe ernstiger. Want er komen steeds méér vreemdelingen te Antwerpen wei-kenEngelschen en Duitschers vooral, en de stakers lijden honger. Het doorzetten der staking schijnt een drijven te zijn vooral van de socialistische leiders. In liet eind zal men echter toch moeten toegeven We hebben verleden week al be richt, d&t te Rome is opgericht een Internationale vereeniging ter be vordering der wetenschap onder de Katholieken. Onder de stichters dezer vereeni ging is ook een Nederlander, de Eerw. Pater Jezuiet Dr. Steyn, ge boortig van Maastricht, die te Leiden zijn studies gemaakt heeft in de terrekunde, daar met veel lof tot Doctor is bevorderd, en die nu te Rome onderdirecteur is der Pause lijke sterrenwacht. Nieuwtjes in drie regels. Koninginnedag. Door het gcheele land is Konin- ginne-dag met de gewone geestdrift en opgewektheid gevierd. Veel heeft tot het welslagen ervan bijgedragen het verrukkelijke zo merweer, waarop men haast niet had durven hopen. Wel heerschte er in sommige kringen spijt, dat het feest op Zaterdag viel, den druksten dag voor winkelier en neringdoende, maar dit leedwezen over iets, waar tegen natuurlijk niets gedaan kon worden, heeft de feestvreugde en goede stemming van het nationale feest niet gestoord. Een Vredes-gedenkieeken. Tn de „Courrier de la Conféren ce" doen eenige ongenoemde kunst vrienden het voorstel, dat de in Den Haag vertegenwoordigende Sta ten, ter herinnering aan de gedenk waardige samenkomst van 47 Staten, aan deze- stad een gedenkteeken zullen aanbieden, een groep, getiteld „Pax Victrix", van een verdienste lijk kunstenaar, den heer Frederich Mac Monnier. De groep bestaat uit drie bronzen figuren op een rijk versierd voetstuk van zwart mar mer en verzinnelijkt de overwinning van den Vrede als scheidsrechter tusschen de krijgers der wereld. De godin van den vrede, een gesluier de vrouwenfiguur, houdt een krij ger tegen, die zijn «-p den grond liggenden tegenstander den genade slag wil toebrengen. De inzenders spreken de hoop uit, dat dit monument thans alleen nog maar in pleister bestaan de eenmaal de „wereldvrede- hoofdstad" moge sieren. Diners en Vredesconferentie. Dr Drago moet verklaard hebben dat hij de verplichte arbitrage en liet permanente Hof verdragen kou, maar niet.... het verplichte diner en de permanente zalm. In 't geheel hebben de Ver. Sta ten 13, Duitschland 9, Brazillië en Emnkiijk 8, Hongarije 7, Argenti nië 5, China 3, Rusland, Turkije, Columbia en Peru elk 2, Nederland, Zweden en Cuba elk 1 diner gege ven in liet Palace Hotel, alléén samen 66 gastmalen. De Braziliaansche feestmalen wa ren het weelderigzij kosten f 20 per couvert zonder den wijn e i de kosten van den geheelen maaltijd wisselden af tusschen 7000 en 1.0000 gulden. Internationaal Congres voor Psychiatrie, Neurologie, Psychologie en Krankzinnigenverpleging. Het groote internationale congres dat deze heele week te Amsterdam bijeen blijft, is hedenmiddag in het Concertgebouw aldaar op plechtige wijze geopend in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin. De Koningin, vergezeld van Prins Hendrik, is te 1.48 aan het Centraalstation aangekomen, en vandaar rechtstreeks naar het Con certgebouw gereden- De plechtigheid nam te kwart over twee een aanvang. Na de begroeting door het hoofd comité en verwelkoming door den voorzitter, prof. Dr. G. Jelgersma uit Leiden, hield de minister van Justitie, mr. E E. van Raalte, een der eere-voorzitters, een korte ope ningstoespraak. Daarop sprak de voorzitter, prof. Jelgersma, over het doel van bet congres. De plechtigheid werd opgeluis terd door liederen, gezongen door de Koninkl. Oratorium-Vereeniging Verschillende afgevaardigden uit den vreemde werden aan Hare Majesteit de Koningin voorgesteld. Ten kwart over drie verlieten de Koningin en de Prins het Concert gebouw, om naar het Centraal Sta tion terug te rijden. Na afloop van de groote verga dering in het Concertgebouw bega ven de leden zich naar het Stedelijk Museum, ter opening van de ten toonstelling, voornamelijk bestaande uit voorwerpen uit het heden en uit het verleden ten aanzien van de vei pleging van krankzinnigen en zenuwlijders, benevens toestellen ten gebruike voor geneeskundige laboratoria. Morgenochtend begint, in de zalen van het Universiteitsgebouw, hei eigenlijke congres, dat verdeeld is in drie secties. De algemeene ver gaderingen, op Woensdag, Donder dag en Vrijdagmiddag, worden ge houden in de Aula der Universiteit. Electrische tram Amsterdam—Zaanstreek. Naar het weekblad „DeZaanlan- der" weet mede te deelen zijn alle plannen, betreffende het aanleggen van een electrische tram tusschen Amsterdam en de Zaanstreek enz. tot Februari 1908 uitgesteld. Eenige opzichters en employés zijn ontslagen. Zou het zijnuitstel, afstel vraagt het blad. Gemengde Berichten. Kinder-exploitatie. Mo- zes Mirsky heeftgezongenteUtrecht. Over dit concert publiceert het U. D. het volgende: „Deze kinder-exploitatie is in- treurig. Muzikaal is het ventje zeker en aan zijn zingen is in het piano eenige bekoorlijkheid niet te ontzeggen, maar in het forto is het geluid beslist leelijk, en bet feit op zich zelf dat men zoo'n jong kind met de zaugorganen, het teerste muziekinstrument dat er is, par-force-toeren laat maken, en dit in het grootste gevaar brengt van totaal te gronde te gaan en den bezitter bovendien nag physisch en psychisch voor zijn heele verdere leven te knakken, is in hooge mate ergerlijk. Wij weten niet wat de omstandigheden zijn en veroordee- len ook liever niemand, maar de daad van zoo'n kind op deze wijze te laten optreden lijkt ons onver antwoordelijk, Ze moest door de overheid verboden kunnen wor den. Gevallen? Zaterdagmiddag werd op de Mauritskade te Amster dam, bij de Muiderpoort, door de politie een bewustelooze vrouw ge vonden, die een klein wondje aan het hoofd had. Naar liet Onze Lieve Vrouwe-Gasthuis vervoerd, bleek ze bij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. Men weet nog niet wie de ongelukkige is. Treurige vergissing. Te Martenslio:k (Gr,) deed de dienst maagd van de familie W. bij ver gissing zuringzout in het middag eten. Bij het ondekken daarvan werd onmiddellijk de hulp inge roepen van een geneeskundige. Deze diende braakmiddelen toe en moest van enkelen de maag leeg pompen. Thans is de toestand van allen bevredigend. Een kindje verbrand. Een kindje van 11 maanden, van zekeren J. v. V., te Oudewater, trok Vrijdag een brandend petro leumstel over zich, waardoor het geheele lichaampje met brandwon den werd bedekt. Na hevig lijden is het des nachts aan de gevolgen overleden. Auto-ongeluk. Zaterdag middag had te Diemen een auto mobielongeluk plaats, hetwelk be trek keliik nog al goed is afgeloo pen. De auto G 25, eigenaar de heer De Vos van Watergraafsmeer, kwam uit de richting van Amster dam rijden, Midden in het dorp kwam een dochtertje van P. de Wild, dat couranten rondbracht, onverwacht de straat oversteken. Om een ongeval te vermijden haal de de chauffeur zoo sterk naar links uit, dat de auto een helling afvloog en ondersteboven viel. De 4 inzit tenden vielen er uit, maar hebben zich niet ernstig bezeerd. Het meisje werd door een spatbord geraakt en kwam te vallen. Per brancard werd ze naar dr. Der Kinderen vervoerd en verbonden. Ze bleek een sleu telbeen te hebben gebroken. De auto miste zijn linker voorwiel en is in het café Pereboom op stal gezet. BENNEBROEK. In de Vrijdag avond j.l. gehouden openbare ver gadering van den Raad waren alle leden, behalve de heer Reydon, aanwezig. Dat de notulen der vorige ver gadering warén gelezen en onver anderd goedgekeurd, meende de voorzitter nu de vergadering werd gehouden aan den vooravond van een dag, die heel Nederland met vreugde vervulde, de beste wenschen te mogen uitspreken voor het Vor stenhuis, waarna hij den leden ver zocht op te staan en een „Leve de Koningin" u;t te roepen. FEUILLETON. IEUWE HAARLEMSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: I'er 3 maanden voor Haarlem fl.20 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 130 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1,65 Afzonderlijke nummers„0.05 Van 16 regels Elke regek meer Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie contant. PRIJS DER ADVERTENTIËN: f0.60 (contant) (0.50 0.10 De Vesuvius is weer aan 't werken. Men vreest in de buurt voor een herha ling der jongste uitbarstingen. Edison, de beroemde uitvinder, lijdt aan zenuwoverspanning: zijn toe stand is ernstig, men vreest voor hem. In Australië heeft de radicale re geering een ontwerp vooreen zeer pro tectionistisch toltarief ingediend. De Perzische grootvizier is ver moord. De opwinding in Teheran is buitengewoon groot. ZANDVOOkT. Badgasten. Op 27 Augustus waren hier aanwezig 3171 badgasten. Sedert zijn aangekomen 57 badgasten. Sedert vertrokken 302 badgasten. Thans aanwezig 2926 bad gasten. BEVERWIJK. Concours voor Trekhonden. Namens den Bond tot bescherming van den trekhond in Nederland, secretaris mr. C. Ridder van Rappard, zal op Zondag 8 Sept., 's namiddag 2 uur, op het terrein hij Café „Oud Meerenste jn" een concours van trekhonden gehouden worden, voor houders van trekhonden te Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin, Heemskerk, Uitgeest; Assendelft, Castricum, de Eg- monden, Heiloo, Velsen, IJmuiden, Santpoort, Bloemendaal, Overveen, Spaarnda.m en de nabij gelegen pol ders. Prijzen worden uitgeloofd voor en kelspannen en voor méérspannen. Voor bekroning komen alleen in aanmerking teven die niet lager zijn dan 55 cM. en ruien die niet lager zijn dan 61) cM. Als keurmeester zal optreden de heer L. Seegers te Baarn, die alle ver dere inlichtingen verschaft. PURMERENI). Alhier is in den ouderdom van 87 jaren overleden de heer Willem Smit, oud-cargadoor en oud-vice-consul van Zweden en Noor wegen, oud-lid van den Raad en Wet houder der gemeente, Ridder in de Wasa-Orde le klasse van evengenoen.d Rijk. UITHOORN. Zaterdag werd alhier een boerderij met ruim 19 H.A. land, toebehoorende aan de erven Conijn, publiek verkocht. De heer D. Köndst werd voorf39120 eigenaar daarvan. (Speciaal voor dit blad bewerkt). BOEIENDE ROMAN uit don jongste» l'oolschen vrijheidsstrijd. Naar het Duitsch van GERD. VON OSTEN. Hij zweeg. De vorstin had den lang verwachte» gast juist aan eenige dames voorgesteld en trad nu op haren broeder toe. De voorstelling lmd maar heel vluch tig plaats. De pauze na den laatsten dans had al te lang geduurd, zij wilde den volgenden met Roman openen en haastte zich dus. l)e heseren konden immers later zooveel met «dkaar praten als ze-maar wenschten! Jegor begreep hem en schudde den gast eenvoudig vriendschappelijk de hand. Roman was hierbij eenigszins verstoord: alsof bij niet zeker van zijn zaak was, keek bij den graaf onderzoekend aan. Anastasia begreep hem verkeerd. Zij wilde den naam van Senten Kondrawitz noemen, maar deze voorkwam haar en sprak eenigszins bruusk: „We kennen elkaar geloof ik al! Of heeft overste Sie- niawski zulk een slecht geheugen?" Van de vorstin kreeg hij een toornige», van baar broeder een verachtelijken blik lot. antwoord, zij wendden hem den rug toe, de vorstin vroeg Roman om zijn arm en geleidde hem door de dichte rijen der gasten. Aller oogen volgden het schoone paar. Anastasia's oogen straalden van geluk zaligheid. Haar danser was eenigszins verstrooid. Hoe kwant die man, die met hem gevangen genomen was hier? Een dwaze vraag eigenlijk. Want het was toch haast even vreemd, dat ook hij hier in de balzaal van een Russisch pa leis was en zich thuis vond. Overi gens moest Thaddeus het toch wel veel minder hard gehad hebben dan hij, die al zijn best gedaan had om de schuld op zich alleen te laden, opdat de anderen minder zwaar gestraft zouden worden. Anastasia had hem over oude herin neringen gesproken, en nu zij en Thad deus met hem hier waren, drong zich de gedachte aan een vierde met onweerstaan bare kracht aan hem op. Hij meende weer "ls vroeger in haar klassiek gevormd ge- Kat en in haar donkere oogen testaren. Opeens vroeg zijn danseres hem lachend, welke gedachten hem zoozeer in beslag nannm, dat hij niet eens gemerkt had, dat de beurt weer aan hen was. Blijk baar schreef zij evenals al de anderen, zijn verstrooidheid aan een geheel ande re oorzaak toe. Later voegde Thaddeus zich weer bij hen, wenschte hem geluk met de schit terde carrière die hij gemaakt had en met de nog schoone vooruitzichten, die hij hier had, vooral met het oog op de zoo gunstige gelegenheid van zijn uitstekende talenten vruchtbaar te maken. „En ge komt ook weer in liet bezit uwer goederen, gelukkige, die gij zijt!" Roman keek op. „Wat zegt ge riep 'hij uit. „Mijn goederen? Ik heb wel ge hoord dat graaf Karpon Bevril kort vóór den vorst gestorven is, maar hij laat im mers erfgenamen na!" „Anastasia Karpowna is de eenige erf gename van uwe goederen. Jegor Kar- powitsch heeft de bezittingen in Rusland geërfd. Bovendien bezit de vorstin van zich zelf een aanzienlijk vermogen, en..." „Welnu, en „Wel, ze zal nu natuurlijk niet lang meer weduwe blijven. Men zegt reeds Een lakei bracht ververschingen, en Thaddeus vatte het thema niet meer op. Hij sprak over zich zelf, vertelde dat hij na die ongelukkigen dag tot vele jaren gevangenisstraf veroordeeld was, dat hij nadat zijn straftijd over was, gehuwd was wel is waar niet met een meisje uit een oud-adelijk geslacht, doch met de dochter van een rijken bankier. Het was een gelukkige keuze geweest, zoo vertelde Tbaddens verder.- ze hadden elkaar oprecht liefgehad. Nu was hij vader van eenige lieve kinderen en eigenaar van belangrijke grondbezittingen, maar dat alles kon hem het verlies niet ver goeden, dat hij voor korten tijd door den dood der beminde gade geleden had. Roman condoleerde hem, doch zei bij zichzelf, dat Tbaddens er voor een treuren den weduwnaar zoo nog al tamelijk wel gedaan uitzag. Hij vroeg naar personen uit vroegere tijden en eindelijk ook naar Anka. Thaddes herinnerde zich haar niet moer. Met het op zijn langdurig gevan genschap was dit niet zoo zeer te ver wonderen. Zij scheidden spoedig. Roman voelde zich niet geneigd tot een langer onder houd met den vriend zijner jeugd. Nog steeds had deze den onvasten blik, die Roman vroeger al zooveel afkeer had ingeboezemd. En er kwamen hier zooveel anderen, voor wie hij wèl sympathie koesterde Terwijl in de danszaal het hal voort duurde, vermaakten zich de niet-danslus- tigen in de zijzalen met het kaartspel of zaten in gezelligen kout bijeen. Roman sprak met officieren en ambtenaren over militaire- en bestuursaangelegenheden. Zijn meening had voor allen des. temeer waarde, daar men wist welk een gezag men haar in de hoogere kringen toeken de. Overigens zag men in hem den toe- komstigen minister, wat natuurlijk niet weinig er toe bijdroeg om zijn zienswijze te doen bewonderen en waardeeren. In- tusschen. dit gold niet voor allen in deze zalen, andere groepen bespraken scherp critiseerend en zelfs zonder eenige terug houding' afkeurend de handelingen der regeeiing en zelfs de inzichten van den keizer. Voornamelijk over de emancipatie der hoeren drukte men onverholen zijn afkeuring uit. Ook Jeger behoorde tot de ontevredenen. De bevrijding der lijf eigenaar trof hem evenals zoovele andere grondeigenaars, gevoelig in zijn beurs 1 En bovendien vreesden hij en vele anderen een opstand tegen den adel van den kant der vrijgelatenen, voor wie de vrijheid een weldaad .was, die in een straf dreigde te verkeeren. Semen Kondratitsch nam Jegor nu en dan ter zijde. In halve woorden, door welsprekende blikken aangevuld, vertelde de door haat verblinde man een lange geschiedenis, waarvan de heele bedoeling eenvoudig was, Roman zwart to maken, Aanvankelijk luisterde Jegor kalm toe, utaar al spoedig werd het bent te mach tig en hij sprak op koelen toon„Waarde Semen, de heerlijke wijn mijner zuster doet u blijkbaar meer vertellen dan ge kunt verantwoorden. Wacht er u echter weivoor, met lasterpraatjes nog verder te vertellen, want ge zoudt er mij een vriend van Roman en een geduohten vij and van li zeiven te bestrijden krijgen!" Dat was duidelijk genoeg. Seinen Kon dratitsch wendde zich naar de speeltafel, waar hij overtuigd was, vriendelijker ont vangen te zullen worden dan bij dezen broeder der vorstin Anastasia. Maar ook door anderen werden Roman's bedoelingen en handelingen vin dacht ge maakt, zij het dan ook handiger en met meer voorzichtige geslepenheid. Thaddeus sprak met een der excellen ties over de jongste berichten uit Polen en op de verdubbelde activiteit der uit gewekenen. Stond dit alles niet met Ro man's komst in verband en verdiende deze man wel het vertrouwen van Zijne Keizerlijke Majesteit? Was het niet ge vaarlijk, hem met een zending naar het buitenland te belasten en hem zoo in de gelegenheid te brengen, ook daar verbin dingen aan te knoopen? Een veelbeteekenend lachje van den generaal was het antwoord. „Hoor eens Limanowitsch," sprak ltij, „me dunktdat gij, die van de oproerige bewegingen in Polen zooveel meer schijnt te weten dan iemand anders, ook reden te over hebt om te twijfelen aan de oprechte bedoe lingen van een man, die den keizer dient I" „Maar excellentie, hoe moet ik dat op vatten?" „Juist zooals gewilt, adelsmaarschalk. Geloof intusschen van mij, dat er ook Polen zijn, dieniet de huik naar den wind hangen, maar trouw en standvastig hun plicht doen. En geloof ook dat men in het kabinet des Czaren vrijwel heter er van onderricht is, wie men onvoorwaar delijk vertrouwen kan en wie slechts het zekere hoogte of heelemaal niet, vrij wat beter dan gij schijnt te meenen." Dat was ook duidelijk. Tandeknarsend trék Thaddeu-: ziqh terug. Maar Roman zou door schooner mond dan die van de tandenlooze Excellentie worden verdedigd. Anastasia schilderde hem haar broeder als den man, dien Rus land op het oogenblik boven alles noodig had, als den eenige die in staat zou blij ken het leger naar behoefte te reorgam- seeren. Hem had de keizer, alvorens tot de afschaffing van den knoet over te gaan, naar het buitenland gezonden om de inrichting der militaire rechtspleging in naburige landen te bestudeeren. Jegor glimlachte om de warmte, waar mede zijn zuster de partij voor Roman opnam. Hij kon het de jonge vrouw niet euvel duiden, dat zij den schoonen, sta tige» man met zijn kloeke gestalte en zijn rechtschapen gemoed tot echtgenoot begeerde. Wordt moolyd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 1