STADSNIEUWS. De rekening over 1906 werd daarna zonder hoofdelijke stemming voorloopig goedgekeurd. Zij bedraagt in ontvangsten f 10.429,50 en ia uitgaaf f9.521,03, alzoo een batig saldo van f908,47, tot toelating van de herkozen raadsleden, de heeren P. Bakker en J. Heemskerk, werd besloten. Bij de gebruikelijke rondvraag vroeg de heer Bakker of, nu zoo veel van inbraak werd gehoord, de politie ook 's nachts dienst verricht- te en of voor nachtelijke bewaking niet een hoogere post op de be- grooting voor 1908 kon worden uitgetrokken. Nadat de voorzitter geantwoord had, dat de politie 's nacht surveil leerde en het verzoek, om voor nachtbewaking een hoogere post j op de begrooting te brengen een punt van overweging in de wet houdersvergadering zou uitmaken, werd de vergadering gesloten. LISSE. Het bestuur der Hard- 1 draverij-Vereeniging „Lisse en Om streken" heeft den datum harer jaarlijksche groote Harddraverijen (korte baan) vastgesteld op Woens dag 9 October a. s. des namiddags te 2 uur. De resp. prijzen zijn f 200, (flOO en f50, benevens troostprij zen van f 50 en f 25. 1 es voormid- dags te 10 uur zal eene harddra- •verij plaats hebben voor paarden van ingezetenen om fraaie kunst voorwerpen ter waarde van ruim 1"125. SASSENHEIM. Te Wageningen is geslaagd in het aete-examen Tuin bouwkunde 1. o. de lieer J. Beunier van hier. HAARLEMMERMEER. V e 1 d- 'arbeid door schoolkinderen. Voor het verrichten van veldarbeid Wijn alhier een 270 tal vergunningen aan schoolkinderen uitgereikt. Welk saanta! nog wel zal stijgen. Personalia. De beer L. Smeenk alhier be haalde te Purmerend in den wed strijd door de schiet- ereeniging „Eendracht maakt macht" uitge schreven, twee tweede prijzen (buks (en cylinder) met resp. 133 en 118 punten. Voor het examen handteekeuen M. O. is geslaagd de beer II. (J. sVerkniysen, alhier. 11 De hoofdacte beeft behaald -inej. A. Samson alhier, de acte -"Gymnastiek M.O. mej.M. B. Roozen uit Overveen. Jïen loffelijk getuigenis overdeE. S. M. f Over de Electrische spoorweg maatschappij schrijft de Amster- lumsche briefschrijver der „Resi dentil bo le" eeuige waardeerende woorden, die we bier gaarne over nemen. De schrijver heeft vernomen, dat iet slechte zomerweer alleen aan do electrische spoorwegmaatschappij !_3feu mindere ontvangst beeft bezorgd 1 ran ongeveer f300 per dag. Zonder lut, zij den dienst of bet personeel aeeft kunnen verminderen! Ik sprak daarover zoo zegt ;iij met meerdere ondergeschikte Deamblén én bet was mij een waar jenoegen te bemerken, dat dit per soneel blijkbaar medeleeft met zijn „lirectie en den tegenslag schijnt l,aede te voelen. Als een mooie jaad werd het geprezen, dat de Jireclie, toen nergens geld te krij- ;eu was voor een óoöperatieven •voningbouw nabij Haarlem dan egen onbetaalbare rente, bet geld peeft verschaft tegen 5 pCt. Ik nag wel ondergeschikten met lof fi erkentelijkheid van hun directie .moren spieken!" De nieuwe stuiverstukken Vandaag komen de nieuwe stui ier3tnkken in omloop. Wij w reu hedenmorgen reeds in le gelegenheid er een te zien, en nirmen niet anders zeggen, dan dat t nieuwe geldstuk een zeer goeden ndruk maakt. Het is iets kleiner lan een kwartje, maar zal naar .ve meenen niet tot verwarring anleiding geven daar 't nikkelen tui verstukje een opstaanden rand teeft, die men direct voelt bij het anpakken. Over de stempels ervan praken we vroeger reeds: ook die ijn goed uitgevoerd en maken het tieuwe geldstuk tot een zeer ooglijke aunt.'Hiermee doet de eerste nik- elen munt haar intreden in ons muntstelsel. De s e r i e w e d s t r ij d e n van en Voetbalbond. We hebben aterd. al iets medeged. over de wed- Tijden, die op het terrein van H. V O. aan de Spanjaardslaan alhier p de Zondagen 8, 15 en 22 Sep -mber zullen worden gehouden. Deze wedstrijden zijn uitsluitend pen voor eerste-klas-vereenigingen, ampioenen der 2e klasse en be erhouders. Als aanvulling van ons bericht in Zaterdag kan nog gemeld wir- "mn, dat als prijzen zijn uitgeloofd, dialve de zilveren voetbal, neg •n gouden berinnering9medail le voor den winnaar, door de H. F. C. aangeboden, en een ziiveren wissel beker voor die vereeniging die r iet in de westelijke le serie speelt en 't langst in de seriewedstrijden aan blijft. De wedstrijden vangen op de genoemde Zondagen 's morgens ten 10 uur aan. De Koninginnedag. Als we ons gaan zetten om een relaas te schrijven van de ver schillende feestelijkheden, die in Haarlem den Koninginnedag heb ben gemaakt tot een echt-feestelijken dag, dan moeten we vooraf veront schuldiging vragen, dat we niet over alle onderdeden der viering een zoo uitvoerig verslag kunnen ge-en, als we dat wel zouden wenschen Want we zijn gebonden aan onze plaatsruimte. En als er van alles een uitvoerig en alles-beschrijvend verslag moest komen, als alle winkels die zoo feestelijk versierd waren, moesten worden gememoreerd, dan was een hééle courant niet groot genoeg. We zu.'len evenwel pogen, zoo volledig mogelijk te zijn. Hebben we Zaterdag al wat kunnen zeggen van den kinderoptocht en van den kindervoorstelling in het circus aan het Geldelooze pad, wat daarna geschiedde, moest wegens het vroege uur van verschijnen der courant tot heden worden bewaard. Daar beginnen we dan vandaag mee. De Koraal-muziek op den toren. Tegen 1 ure, toen de parade was afgdoopen, werd de Groote Mat kt de algemeene verzamelplaats der feestvierenden. Wat 'n bont gewoel, wat 'n opge wektheid -onder die duizenden I De feeststemming was er, en al uitte de geestdrift en opgetogenheid zich steeds luider en uitbundiger, stemmig en ingetogen werden als bij tooverslag allen, toen van den toren de-r Groote Kerk het „Wilhel mus van Nassouwe" de Koraalmu- ziek-uitvoering inleidde. Een éénig denkbeeld van onze muziek vereeni ging „Harmonie," om zulk een uitvoering te geven! Na het „Wil helmus" eenige plechtige en op liet feest toepasselijke koraalgezangen en tot slot ons volkslied. 't Was mooi, treffend mooi. Dat zeiden de duizenden, die stonden te luisteren, door hunne houding en hunne oogengroot en klein verkeerde ouder den indruk, en zongen in hun hart de volksliederen eu 't dankakkoord mede. Een woord van hulde aan den directeur van „Harmonie," den heer H. P. Hof meester, is hier zeker niet misplaatst. liet Orgelconcert in de Groote Kerk. Te l'/i uur bad het gebruikelijke Orgelconcert plaats, wat wederom een groote attractie bleek, te oordeelen naar de bizon- dere belangstelling. Do heer L. Robert opende dit concert als gewoonlijk met „Wilhel mus" en „Wiens Neêrlandsch bloed." De feestgalmen van Haarlem's beroemde orgel waarbij de voor treffelijke aeoustiek der kerk het hare deed vulden het gansche maestueuze Kerkgebouw. Het hu volgende concert van Hiindel le deel, voor orgel, werd nobel vertolkt en treffend geregis treerd. Mej. van der Linden van den Heuvell, onze bekende sopraan zangeres, deed ons eerst hooren een drietal liederen van Bach en Hum mel waarmee zij het glanspunt van dit Concert bereikte Hoe innig en bezielend klonk het „Komt Seelen, dieser Tag muss heilig sein besungen"! Hoe frisch en levendig „auf, auf mein Herz" Hoe breed en jubelend „Allmachtiger, Dir preisen wir"! Ook het tweede drietal liederen later gezongen, was uitnemend van voordracht, reinheid en zuiverheid. jac. van Kempen, door ongesteld heid verhinderd, werd vervangen door den Utrechtschen tenor Rud. van Schaik, die een achttal liederen voordroeg. Zijn flinke voordracht verdient respect, en de ernstige po gingen, deze groote ruimte met zijn welluidend sterk geluid te overziu- gen, slaagden volkomen. Alleen wat da oorzaak hiervan ook zijn moge er bestond neiging tot deto- neeren en dat ontsierde alles; vooral de Cavatine uit Paulus ging aan dit euvel leelijk mank. Ik hoop dezen zanger nog eens in betere conditie aan te treffen. De heer L. Robert wien het leeu wen aandeel in 't welslagen toe komt, handhaafde zijn reputatie als organist: In 't vrije orgelspel en in 't accompagnement toonde hij zich de beheerscher van dit voortreffelijk instrument: zijn spel doorgaans, zijn registratie in 't algemeen maakt aanspraak op onze groote waardee ring Jac. uk Jong. Het middagconcert 0 p de Markt 't Bleef di uk en opgewekt op de Gi'OOte Markt. De koraal-muziek was niet ten einde, of men wacht te weer op eene uitvoering vau onze stafmuziek. De stemmige ingetogenheid was nu weer in opgewekte geestdrift over geslagen. Daartoe werkte deze mu ziekuitvoering mêe. Lustige walsjes, vroolijke potpourri's, opgewekte marschen wisselde elkander af, onder telkens hernieuwd applaus van de duizenden luisteraars. Een verblijdend verschijnsels mo gen we het noemen, dat onder het spelen van de muziek het publiek over het algemeen zoo aandachtig toeluisterde. Dat gebeurt anders zoo zelden bij uitvoeringen op zidke dagen, 't Is niet een duidelijk bewijs dat ons Haarlemsch publiek besef en liefde voor de kunst bezit, en dat het goede muziek, zooals die van ons iiende regiment, naar ver diensten weet te waardeeren? Het Amateur-Circus. Dat was het voornaamste voor velen van den heelen feestdag. Maanden lang hebben de voor bereidende maatregelen geduurd, veel is er geoefend eu gedaan en veel is over geschreven, en eindelijk Zaterdagmorgen om 10 uur had de eerste voorstelling plaats. Daar schreven we al wat van. Doch 's middags 3 uur was het „Gala voorstelling" en 't stroomde dan ook tegen dien tijd alles in de lichting van den Hout, naar het Geldelooze Pad waar onder liet vroolijke zonnetje de vlaggen wap perden, de banieren fonkelden, liet keele feestterrein er buitengemeen vroolijk uitzag. Dat zonnetje goot leven uit over 'tgeheel 't Heeft ons op Koninginne dag ditmaal niet in den steek ge laten, zelfs 's morgens zóó gebrand, dat een paar kinderen bij de ochtend voorstelling flauw waren gevallen, 's Middags was 't echter beter te dragen, en in spannende verwach- tinh was dan ook heel het talrijke publiek in den circus, het overtal- rijke gratis publiek op de daarvoor afgepaalde ruimte onder liet vaderlijk toezicht der politie, en nog heel veel anderen die op ladders, geïm proviseerde tribunen, en zelfs op de daken der huizen zaten en stonden ie reikhalzen naar een kijk,, op de „werkzaamheden" van de Ilaar- lemsche circus-menschen. Alle nummers te beschrijven laat natuurlijk onze plaatsruimte niet toe. Doch allen hebben toch een woord van waardeering en^lof ver diend voor hun pogen om de illusie van een werkelijk circus zoo nabij mogelijk te komen. Daar was b.v. die Hongaarsche post" op vier paarden gereden, die nu wel niet zoo mooi lukte als 't bij de repeti ties is gegaan, maar die toch een flink staaltje van durf en behendig heid gaf. Daar was de groote par- force-rit en tandem, daar was de wedstrijd tusschen 12 clowns met verschillende dieren, die nu wel grappig, maar dan toch niet van 't allerbest allooi genoemdkan worden, daar was de wedstrijd tusschen een Indiaan te paard en de Stelio-kameel die als wedstrijd niet veel zaaks bleek te zijn, maar door 't verliezen van des Comanchenhoofdman's pruik en hoofdtooisel algemeene hilariteit gaande maakte. Echt mooi was de vóórbrenging van het prachtige paard Raisoe i, door den heer Kok van hier op buitengemeen-fraaie wijze gereden in de hoogeschool. Dat was een nummertje van paarden-dressuur, evenals van kranige rijkunst, dat zelfs in Cané een uitstekenden indruk zou hebben gemaakt. De Gymklana-races (die wat lan ger hadden moeten duren doordat de deelnemers nog een baan meer hadden moeten maken) waren zeer aardig en rijk aan koddige hoewel vaak anders onbedoelde episode. Een der deelnemers rolde ten slotte van zijn paard, doch kwam er goed af. Keurig waren ook de acht daires- wielrijdsters die op onberispelijke wijze figuur reden op 't plankier, en allergrappigst waren de twee amateur clowns met hun komische intermezzo's die den lachlust dan ook opwekten. Maar 't aardigst van al waren August de Domme en Jemmy Das- sie, de twee „echte" clowns, die hun medewerking verleenden, en die in hun komische scènes lieten zien hoe het grappen maken hun in het bloed zit 1 Ze hielden er den heelen middag de echt vroolijke stemming voor een goed deel in, en vulden de pauzes op de meest-grappige manier. Jemmy Dassie's .-prongen over de rijknechts, met al de ap-en dependenties die erbij hooren, was onbetaalbaar Heer Ulrich met z'n Beiyersche kapel gaf schetterende, klaterende kopermuziek bij alles, geheel in d 11 eircus-trant en diensvolgeus uitstekend. Ongetwijfeld, alles bijeengenomen is het Amateurs-circti9, die orige- neele vinding, voor de vereeniging „Koninginnedag" een kolossaal suc ces geweest. De durf is met succes bekroond, en de heeren hebben alle eer van hun werk Zoowel des middags als des avonds was men een en al lof over de or ganisatie, die prachtig in elkaar zat I Hedenavond, zooals men weet is de élite-afscheidsvoorstelling van het „gezelschap", voor welker sla gen we natuurlijk geen oogenblik twijfel koesteren In het Schoterkwartier. Ook in het Schoterkwartier is Koninginnedag op de meest-feeste- lijke wijze gevierd! Dank zij vooral de wakkere ver eeniging „Koninginnedag", aan wel ke groote lof toekomt voor tie kra nige wijze, waarop zij deze feestvie ring heeft geregeld. Ongeveer één uur had de op stelling plaats van den feeststoet: "aan den optocht werd door een 800 tal kinderen deelgenomen benevens door een tiental prachtig met le vende bloemen versierde rijwielen. Op de tonen der muziek ging het een groot deel van het Schoter- kwartier door, zooals we verleden week hebben aaugekoudigil. Toen de kindei en weer terug waren op de plaals van afmarscli, werd liun een versnapering aangeboden en gelijkertijd een begin gemaakt met de kinderspelen, door ons vermeld. Vooral 1 et blaastrappen voor jon gens van 1215 jaar wekte ten zeerste de hilariteit van het publiek op Onder de spelen merkten wij ook de tegenwoordigheid van den bur gemeester van Scholen, en den heer Bredius die kort geleden het beschermheerschap der vereeniging „Koninginnedag" heeft aanvaard. Beide heeren werden door den Voorzitter, den heer Hooij, op liet feestterrein rondgeleid. Het bestuur der vereeniging deelde hierna de prijzen uit: en inen had dit zeer statistiek aldus geregeld, dat ieder kind wat kreeg: elk kind ging dus tevreden naar huis! Het fraaie horloge, geschonken door den beschermheer, werd onder alle kinderen verloot, en gelukkige winner ervan was de kleine P. Haak, die er natuurlijk volblij mee was. Des avonds 8 uur hield muziek- vereeniging „St. Cecilia" de groote ren aangenaam bezig tot 't einde van den feestdag. Den heelen dag heerschte er in het Schoterkwartier een aangename stemming en eenige kleinere wanordelijkheden, door brooddronken jongelui veelal ui ge- lokt, werden door de wakkere ge meentepolitie dadelijk krachtig on derdrukt. Ook aan liaar komt een woord van lof toe voor de kranige wijze waarop zij hare drukke dag taak op Koninginnedag in het Schoterkwartier heeft vervuld. 's Avonds in de stad. Een rijk programma, dat van den avond. I11 de concertzaal van „de Kroon" een zanguitvoering van D. I. N. D. U. A. en Mandoline-muziek. In „St. Bavo" Polyhymnia en Onder Ons, in het mooie amateurscircus grooteGala-voorstelling,op de Groote Markt weder Concert, ditmaal van ons Stedelijk Corps, en in het Bron gebouw schitterend vuurwerk onder lustige muziek. Alles afzonderlijk te beschrijven, zou ons lieusch te ver voeren. Laten we volstaan met te vermelden, dat de belangstelling overal dezelfde was, overal een talrijk publiek, overal opgewektheid, geestdrift, kortom echte feeststemming. Dat zegt, dunkt ons reeds, genoeg, en is een nieuw bewijs te meer, dat het feest van Koninginnedag voor treffelijk en schitterend geslaagd mag lieeteu. De Illuminatie end.e gevelverlichtiugswedstrijd. Het Stadhuis spande natuurlijk de kroon. Duizenden togen er heen, bleven staan en bewonderen hij zóó dicht opgehoopte massa's, dat het tram verkeer over de Markt moest ge staakt worden. Een mooie gasilluminatie was het, welke schitterend tot haar recht kwam. En wat zag de overdrukke Markt er fantastisch uit. De be drijvigheid hij Brinkmanu en in de Groote Sociëteit, die helverlichte ramen en vroolijke groepjes, het stemde alles tot opgewéktheid, het gaf lust om meê te doen, voor wie de feeststemming nog niet verkre gen had. De gevelverlichlingswedstrijd was voor Haarlem nog iets nieuws. Hier en daar zag men eenige mooie etalages en gevels, op artistieke wijze verlicht, maar van eene deelname op uitgebreide schaal raag nog niet gesproken worden. Dat hopen we voor het volgende jaar. Bij Mathot in de Groote Houtstraat wemelde het voortdurend van bewonderaars; etalage en gevel spanden daar, dunkt ons, wel de kroon. Maar genoemd mogen o.m. ook het Ge- zondlieidsliuis en onder de St. Maar- en in de Barteljorisstraat, en de verlichtingen van eenige andere winkels in Janstraat, Kruisstraat en Zijlstraat. De heer Lohman (Antho- niestraat) had zijn bekende motor boot verlicht en aardig was het ook bij den heer Hendrik Velthuysen Spaarnwouderstraat 42 die zijn per ceel had verlicht aan de Spaarnezijde. Toch waren er ook nog meerderen, die de bewondering gaande maak ten. Maar van eene meer algemeene deelname, wij zeiden het zooeven, mag geen sprake zijn: liet plan was blijkbaar nog te nieuw, nog niet voldoende voorbereid. Schitterend als altoos was het vuurwerk in „de Bron". En onder dat nieuws was weder zooveel, dat nog nicht da gewe zen mag worden genoemd! In en óm den Brontuin was het krioelend vol bewonderaars; oorverdoovend telkens de bijval, waarmede de schitterende „stukken" begroet wer den. Ook hier dus een succes boven alle verwachting. Voorden verlichtingswedstrijd wa ren uitgeloofd 3 zilveren en 4 bron zen medailles. De uitslag van den wedstrijd is de volgende: Eerste prijs: J. T. Mathot, Groote Houtstraat 35, naar algemeene opi nie ook de fraaiste verlichting. 2e prijs: „Onder den St. Maarten", Barteljorisstraat; 3e prijs: II. Pop- pink, Schagclielstraat4 H. Velt huysen, Spaarnwouderstraat 42; 5 Mej. Fleischrnan, Groenmar.it; 6 firma Eitman van Veltum, Bartil- jorisstraat; 7 A. H. F. Lobman met zijn verlichtte motorboot.8 H. Groot- veld, Kruisstraat 14; 9 deToko'', aan de Houtbrug; 10 P. G. Hout zager, Smedestraat; 11 G. Bleeker van Heiningen,mag. „de Toekomst", Jansstraal 25, eu 12 liet Sigaren magazijn der firma Hillen Co., Groote Houtstraat. Langs d e s t r a a t. Druk dat het was langs de straat 1 Vooral des avonds 1 En het publiek was over liet algemeen zeer ordelijk en.. kalm. Daar moet men nu voor in Haarlem zijn De drukte gaat er niet over in opgewondenheid, de feestvreugde uit zich niet op luidruchtige wijs, onze Haarlemmers blijven flegma tiek en kalm, en slechts hier en daar was er een wat meer luidruch tige uiting van feeststemming, die dan hij nader onderzoek meestal bleek uit te gaan van eenigen der vele vreemdelingen, die uit den om trek waren binnengestroomd. Dejëugdalleen was hier en daar nog al luidruchtig. In de Zijlstraat b.v. was een complotje jongens telkens bezig, vuurwerk af te steken, hardklap- pende „rotjes" en zevenklappers, die in die drukke straat tegen acht uur heel wat menschen lokten en heel wat last bezorgden. Voorts zag men overal op den dag de optochten van verkleede kinde ren, die uit de volksbuurten naar de hoofdstraten afzakten en er de „bewondering" gaande maakten van het publiek. Minder prettig daarbij was, dat de jongens die bij zulke „stoeten" hoorden, huis aan huis gingen vragen om centen, welke dan in het eerste 't beste vuurwerk- winkelje dadelijk werden besteed, om dergelijk gevaarlijk speelgoed te koopen Zoodat degenen die hun geld hadden gegeven om van de lastige jongens af te zijn, dat vaak niet gedaan kregen en daarenboven 't twijfelachtig genoegen smaakten van een geïmproviseerd vuurwerk 1 oor de deur Doch dit waren van die kleine incidentjes, die de algemeene feest vreugde niet raakten. Over het algemeen mag gezegd, dat in alle kringen en in alle wijken het Koninginnefeest ook dit jaar op kranige, aardige en prettige wijze gevierd is, en dat Haarlem daarmee een voorbeeld is geweest voor vele andere plaatsen. Uit r ij den voor plezier. Een familie was gisterenmiddag per lan dauer uit rijdon. Een familie. althans in den landauer zaten er zeven, groot en klein, en op den bok drie, der koetsier incluis. Daar tevens het dialect der dames en heeren zoo klaarblij kelijkmogelij k uit de buurt van de Nieuwmarkt in Amsterdam stamde, en de neuzen van het gezelschap, behal ve eensterk-geprononceen lelsraë- litische kromming, nog daarenboven een onmiskenbare gelijkenis vertoon den wat de grootte betreft, maakten we op dat het negental de koet sier blijft er buiten een Amster- damsche familie was. Ze waren dan uit rijden, 't Rijtuig, nog uit de vorige eeuw afkomstig, zwoegde en kraakte onder den last, 't paard, van een respectabelen ouderdom blijkbaar, zucbte en piepte hoorbaar bij 't moeielijk-voortzeulen van het karretje- vol Maar al zaten ze nauw en dicht op elkaar, al had de jonge moeder wel eens een lastig oogenblik door dal de kleine die ze op haar schoot had, blijkbaar van tijd tot tijd in het gedrang kwam als een der heeren de broodjes met pekelvlecsch deelde, of een der dames liet snoepen van de augurken, die ter verfrissching waren meegenomen, dat alles was slechts tijdelijk, en men had toch plezier. Totdat het, op den Schoterweg, eindelijk gebeurde, 't ongeluk Een der voeren van 't krakende rijtuig, die z'n krommen rug al met heel veel moeite gebogen had onder de ill te zware vracht, hield het ten slotte niet meer uit, en met een kor ten knap zakte de veer door.'t Rij tuig helde bedenkelijk opzij, do vrouwen gilden. Bram en Izak en de kleine Salomonnetje schreeuwden in koor: „hou op, koetsier 1" j:n onder groot lawaai stond 't gezelschap binnen korten tijd op de straat Hoe 't verder opden weggegaan is,weten we niet. Want een onbeschrijfelijks discussie ontstond tusschen alle damee en heeren en den koetsier, en we zijn toen doorgeloopen. Maar wie een goed half uur later aan het station was, kon er de heele familie moeizaam en in kwaden luim en mopperend het perron zien betre den, met kaartjes enkele reis derde naar Amsterdam in den zak en onder druk geweeklaag en schel gepraat, minus de koetsier die met 't gebro ken karretje langzaam den weg op reed naar de hoofdstad. Een tram ontspoord. Heden ochtend circa half tien is bij de Riviervischmarkt een tramwagen van de Ceintuurhaan ontspoord. De wagen liep geheel uit de rails. Per soonlijke ongelukken vallen er niet te betreuren, doe 1 het ongeval had eene tamelijk langdurige vertraging in den geregelden dienst ten gevolge. G e v a a r 1 ij k e spelletjes. Gis termiddag waren een aantal jongens op een open terrein aan den Klever parkweg hoek Santpoortschestraat be zig een vuurtje te stoken. Door het vele houtwerk dat daar is opgestapeld, nam 't brandje al een gevaarlijk ka rakter aan, ware 't niet dat het door voorbijgangers gebluscht was. De on voorzichtige bengels, die daar al meer malen zulke streken hebben uitge haald, werden later door een agent flink op hun nummer gezet: 't ware echter te wenschen, ook in het belang van hun eigen veiligheid, dat er in dit gedeelte der stad wat meer voort durend politietoezicht was, wat ook met het oog op de daar staande school een zfgen voor de buurt zou wezen. Een aardig uitstapje, naar 't mooie Gooi- en Eemland, maakten heden een 40 tal kinderen van de school in de Linschotenstraat onder hegeleiding van hun onderwijzers. Een fietsongelukje. Za terdagmorgen omstreeks 11 uur kwam een fietsrijder in botsing met de Paardentram in de Groote Hout straat. Hoewel de tramkoetsier spoedig remde kon hij toch niet verhinderen dat de fietsrijder ge heel onder de tram geraakte. Met veel moeite werd hij opgenomen. Wonder boven kwam hij er met eene lichte ontvelling van zijn hand af. De flets was echter geheel ver brijzeld, zoodat hij te voet de rei s naar Heemstede moest voortzetten. Relletjes. De nacht van Za terdag op Zondag (Koninginnedag) is natuurlijk door de heele stad een beetje rumoeriger geweest dan an dere wachten. Maar van wanorde lijkheden of vechtpartijen in de stad hebben we geen enkel bericht gekregen: overal was het ordelijk en een voorbeeldige feest viering. Alleen in 't Schoterkwartier hadden enkele relletjes plaats, die evenwel zeer spoedig door de politie werden beëindigd: 't opmerkenswaardigste van al is, dat één zoo'n vechters baas een ander bij 't verlaten van een café in de Reitzstraatduch tig in z'n schouder beet! Wat'11 kannibaal Een paard op hol. 'n Heel opstootje van middag hij twaalven in de Prins-Hendrikstraat! Daar ging van de brug die daar ligt, zoowaar een paard van eenvuilniskar op hol 1 We dachten nogal, dat dit soort viervoeters wel uit de meest kalme en bezadigde elementen van het paardenras gerecruteerd was! Be paald een bevlieging van vroegere herinneringen hij dit ros. 't Beest ging in een tamelijk vaartje, met de stootende vuilniskar achter zich, de brug af, rende een lantantarenpn.nl finaal omver, overreed een eindje verder haast een kind, dat er met den schrik onder groot geschreeuw der omstanders afkwam, en viel 11a deze heldendaden met kar eu ul legen de straat, 't Geval werd druk beredeneerd door de tallooze be langstellenden van allen rang en stand, die bij gebeurtenissen van dezen aard altijd als uit den grond schijnen op te rijzen I 'n Kwartier later had evenwel de Prins Hen drikstraat z'n gewoon rustig uiterlijk weer. Ergerlijke baldadigheden. Een vijf- of zestal jongens vau twin tig fi drie en twintig jaar hebben hedennacht in liet Schoterkwartier op ergerlijke wijze huisgehouden. Zeker de twee Zondagen achtereen in hun hol Natuurlijk verkeerden ze danig onder den invloed van sterken drank, maar dat kan alleen een verzwarende omstandigheid zijn voor hun baldadige strekenZe kwamen om even kwart over twaalf uit een café in de Reitzstraat en begonnen met een driepits-lanlaarn daar in de buurt op de stx-aat in splinters te slaan. Bij den ijsverkoo- per W. verbrijzelden ze een keuken ruit, bij zekere G. een ruit aan don voorkant van het huis. Nog meer dergelijke schandalen haalden ze uit, maar de politie die er spoedig achter zat, vist ir ten slotte een eind aan te maken. Wel ontkwamen de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2