Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Staten-Generaal. des nachts de kleine kas van het tntoor bewaard wordt. Deze kas, tgeveer f40, was verdwenen uit n ijzeren geldkistje, dat daartoe et geweld was opengebroken. Pm 3t vertrek, waarin deze kast stond, nnen te kunnen komen, heelt de ibreker het slot van de deur ge- rceerd. Hij had daartoe het ge- :edschap gebruikt van den pakhuis- necht des heeren Canta. De politie doet ijverig onderzoek aar den dader of de daders van eze misdrijven. De arme jonge keiler, ie Maandagavond op het station >en Haag tusschen trein en perron eraakte toen hij meeliep om zijn eld te ontvangen van een passa ier, zal voor altijd buiten staat zijn e werken. Adders. Te Hoenderloo en mstreken (Veluwe) komen tegen woordig veel adders voor. Verleden week werd een jongen van het )oorgangshuis in de hand gebeten oodat de hand en arm dadelijk •pzwojlen en geneeskundige hulp mverwijldmoest worden ingeroepen. 2n deze week is andermaal een nooi exemplaar van deze diersoort jevangen. Een pleiziervaart. Twee ïeeren uit Amsterdam zeilden met !en giek van Monnikendam laar Marken. Toen zij den volgen- len morgen wilden terugkeeren, iep de boot half vol water, zoodat lij in hunne dunne kleeding door lat werden. Het vaartuig werd nu op de notorboot gezet, en aldus volbrach ten zij den terugtocht. Een poging tot moord. Te Pesse (gemeente Ruinen) is eene loging tot moord gepleegd op den ïeer A. W. aldaar, door middel ran drie schoten uit een vuurwa pen, waarbij hij in den schouder werd getroffen. De geneesheer be rend de verwonding ernstig. De dader is reeds opgespoord. Kwartjes en nieuwe stui vers. Reeds is een ambtenaar der belastingen te 's-Hage het slacht offer van de nieuwe stuivertjes ge worden. Ze werden aangeboden in rolletjes tusschen rolletjes kwartjes om daarvoor door te gaan. Men zij dus gewaarschuwd en overtuige zich steeds van den inhoud der in rol letjes aangeboden geldswaarden. (L. en V.) Benarde oogenblikken. Hoe onbetrouwbaar het veen op sommige plaatsen is, is dezer dagen weer gebleken te Klazienaveen (Dr.). Een dochtertje van den landbouwer G., dat het vee hoedde, zakte on verwachts in den grond weg, en met haar eene koe. Alleen de hoof den van beiden staken boven den grond uit. Met groote krachtsinspanning ge lukte het aan vier personen het meisje en de koe uit haar gevaar lijken toestand te bevrijden. Een oogenblik later zouden beiden ge stikt zijn. Onder een transportwa gen. Bij het uitwijken naar den berm van den weg tusschen Bus- sum en Naarden viel het driejarig dochtertje van den heer E., te Bussum, uit de sportkar, juist op het oogenblik dat een transportwa gen van het garnizoen voorbij ging. De kleine werd over den arm ge reden. Dr. Le Coultre uit Naarden verleende de eerste hulp. Een vreeselijkedood.Te Boxmeer is liet bericht ontvangen, dat de houtzager G. Peters, wonende aan de Nonnenhoek aldaar, die in een stoomhoutzagerij te Starkrade (Pruisen) werkzaam was, aldaar een ongeluk is overkomen, waarbij hij het leven verloor. Zijn borstkas werd door een zwaar stuk hout ingedrukt, waarna hij spoedig den geest gaf. Deze man, die een zorg zaam en braaf echtgenoot en vader was, laat een weduwe met zes kin- ren te Boxmeer onverzorgd achter. Bedreigingmeteenmes. Een heer en dame, opden Westerdijk buiten Hoorn aan 't wandelen, zijn daar overvallen door een man, die hen met getrokken mes achtervolgde. De politie werd gewaarschuwd en onmiddellijk werd een onder zoek ingesteld. HA ARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. De Raad dezer gemeente heeft vergunning verleend aan de Hol- landsche Electrische Spoorweg-Maat schappij tot kruising van den straat weg AmsterdamHaarlem bij Haar lem waarop de banen der E. S. M.) en het Dagelijksch' Bestuur gemach tigd tot het sluiten van de desbe treffende overeenkomst. BLOEMEN DAAL. Inbraak en diefstal. Gisternacht is aan de Houtvaart te Overveen in twee per ceelen ingebroken. Op het bloe mistenkantoor van den heer J. H. A. Gielen hebben de inbrekers alles onderst boven gehaald, nadat zij het hek der brug en de deur had den weten te verbreken. Ook heb ben zij een ijzeren geldkist open gebroken en het aanwezige geld (ongeveer f50) medegenomen. Tot het tweede perceel, bewoond door P. Koelemey, hebben zij zich toegang verschaft door het raam op te schuiven. Daar werd gistermor gen nog geen waarde vermist. Woensdagmorgen kreeg de tuin man B. alhier bezoek in zijn tuin van een viertal opgeschoten jongens uit Haarlem.- Onder voorwendsel van werk te zoeken, werden de per- zikboomen even nagezien. B. zette hen na, doch toen ging één van het lieve 4-tal op de vlucht de drie anderen bleven staan. Toen B. naar hunne namen vroeg, en er een vast greep, die weigerde zijn naam op te geven, trok deze zijn mes en dreigde te zulen steken. B die tevens politieman is, heeft van deze handeling proces-verbaal opgemaakt. ZANDVOORT. De tram van liet Hötel d'Oranje naar het station der H. IJ. S. M., alhier heeft voor dit seizoen opgehouden te rijden. ZANDVOORT. Door B. en W. is goedgekeurd een door den heer L. ten Broeke alhier ingediend bouwplan, voor 4 woonhuizen aan de Brugstraat. Bij de goedkeuring zijn eenige voor waarden gesteld. Aangekomen badgasten: J. Hellenberg Hubar, 2, Gouda, Groot Badhuis; Mevr. Groeneveld, 1 Gro ningen, idem; I. M. Reny, 4, Kleef, idem; M. Korthals Altes, 4, Baarn, Pension ThalattaMevr. J. D. Wack- witz, 2, Rotterdam, Pension Beau Séjour; Mej. A. Ybes, 1, Amsterdam, Pension Geertruida; M. E. Bovy, 4, Haarlem, Villa Jaco'oa Abramina; Dames Hiissig, 2, Amst., Villa Wil- helmina; Mej. Clousing, 1, Bussum, idem; Jongej. Foeckens, 1, Harlingen, idem; Mej. N. Hijnekamp, 1, Wage- ningen, idem; W. en H. Petersman, 2, Dusseldorf, idemJ. van Druten, I, Sneek, idem; E. en C. Vatella, 2, Amst., idem; Fam. Mijers, 2, Amst., Pension de Roos; Fam. Buhrman, 2, idem; Fam. Mossel, 5, Krommenie, Dorpsplein 2; Mevr. de Wed. A. J. van Hengel, 3, Amst., Pension Tha latta; A. B. van Hengel, 4, Amst., idem; O. Schleicher, 1, Duren, Hotel d'Orange; E. Maatin, 1, Keulen, idem Jongej. Martin, 1, Keulen, Groot-Kijk duin; Jongh. Schreiber, 1, Keulen, idem; Fam. Von Troth zu Solz, 2, Cassel, Villa Paula. Aanwezig op 29 Aug. 2926 p. Sedert aangekomen 97 p. vertrokken 65 p. Thans aanwezig 2864 p. „Ons Huis". Door het bestuur van „Ons Huis" is afwijzend beschikt op het verzoek van het bestuur der afdeeling Zandvoort der Nationale Ghristen-Geheelonthoudersvereeniging om voor de stichting „verlof voor alcoholvrije dranken" aan te vragen onder intrekking van het „verlof'. Wel is besloten den maatregel te bestendigen, gedurende de winter maanden in de koffiekamer geen bier te schenken. SANTPOORT. Handboog schutters. Zondag a.s. heeft al hier een concours plaats van de vereeniging „Vooruitgang zij ons Streven", op de buitenplaats „Spa- renberg". Het zal plaats hebben ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Vereeniging. Er zullen uitge loofd worden 1 gouden en 5 zilve ren medailles. Het concours zal op geluisterd worden door het Fanfa recorps „Wilhelmina" en de bijeen komst zal plaats hebben te elf uur in het stationskoffiehuis van den heer J. PI. Klauwers, alhier. Het Vreemdelingenverkeer alhier heeft er een kampioenkorpsprijs aan geschonken, welke driemaal achtereenvolgens moet gewonnen worden door dezelfde vereeniging, eer deze eigendom wordt. De beschermheer, de burgemees ter van jVelsen, zal te elf uur het concours openen. Er zullen deelne men 6 verschillende vereenigingen, o.a. uit Rotterdam, Amsterdam en Haarlem. BEVERWIJK. Gedep. Staten van Noor d-H o 11 a n d hebben aan den Gemeenteraad alhier bericht, dat zij het uitbreidingsplan in de richting Wijk-aan-Zee niet kunnen goed keuter i. Zij wenschen een toegangsweg van 12 19 meter breedte. Eene commissie uit den Raad zal nu hierover met Gedep. Staten onder handelen. ZAANDAM. Gisterenmiddag hebben de leden van het psychiatrisch con gres, dat te Amsterdam gehouden wordt, een uitstapje per boot naar onze gemeente gedaan. Op de met vlaggen vroolijk Jver- sierde boot kwamen ongeveer 500 congresleden aan de Ruij terkade te Amsterdam te zamen, waarbij ook zeer vele dames. Aan boord waren al de leden van het hoofdcomité en de meest bekende geleerden. Steeds kwamen nog troepjes aan en tot de laatsten. die de boot op een drafje be reikten, juist voor de loopplank werd weggenomen, behoorde Prof. Bech- terew, uit Moskou, voor wien deze tocht naar hier en het Czaar Peterhuisje meer in het bijzonder belangwekkend moest zijn. De reizigers bleven van half vijf tot half zes om daarop terug te varen. Terugkeerende naarAmsterdam maakte de boot nog een omweg naar de Handelskade, waarna de bezoekers te 7 uur weer in de hoofdstad terug waren. ALKMAAR. De veetentoonstel ling, alhier te houden met de aan staande landbouwfeesten vanwege de afdeeling van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw zal ondanks het ééne in deze gemeente voorko mende geval van mond- en klauwzeer toch kunnen doorgaan. In overleg met den burgemeester is besloten, dat het vee slechts van één zijde van de stad alsdan mag in gevoerd worden en alvorens tot het terrein toegelaten te worden, eerst onderzocht moet worden door den heer Dr. Schuurman, directeur van het abattoir alhier. De feestcommissie kwam Woensdag middag bijeen, waarbij vele afgevaar digden uit de omliggende plaatsen tegenwoordig waren, tot het bespreken van het houden van een grooten op tocht, waarbij zij hunne medewerking zullen verleenen. Eveneens ook de Alkmaarsche ver eeniging „Aves" en deTuinbouw-Han- delsvereeniging en Groententeelt. 't Belooft een belangrijk geheel te worden. HILLEGOM. Raadszitting. In de raadsvergadering va.n Dins dag tot wethouder gekozen de heer P. H. v. d. Schoot met zes van de tien stemmen. Daar de heer v. d. Schoot echter bedankte, moest opnieuw gestemd worden. Nu werd gekozen de heer D. Lommerse met 8 van de 10 stem men. De heer Lommerse hield de benoeming in beraad. Tot lid der gascommissie werd gekozen de heer J. H. Balvers. Het vaststellen {der rooilijn van het woonhuis van den heer P. J. Casander werd aangehouden tot de volgende vergaderingde rooilijn van het woonhuis van den heer J. H. van Waveren Jzn. werd volgens het voorstel van B. en W. vastge steld. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. in zake het adres van de firma Gebr. v. Waveren tot dem ping van het slootje tusschen Lente vreugd en de Sinlam aangenomen. Er werd nl. besloten tot plaatsing van een hek, tot kapping van het overbodige hout en snoeiing der boomen aan de Lislaan voor „Lente vreugd". De heer J. van Iterson, alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Nieuwe-Wetering De veerschipper J. Warmer dam alhier heeft het ongeluk gehad, toen hij een kar vaten vervoerde uit te glijden, waarbij hij onder het wiel geraakte en zich zoodanig aan het been bezeerde, dat hij zijn werk voorloopig niet zal kunnen verrichten. P. v. d. Zwaan alhier, die ruim 2 maanden geleden het on geluk had op de in beweging zijnde stoomtram te springen en daar bij over den voet werd gereden en die sinds dien in het Academie-Zieken huis te Leiden, verpleegd werd, is, hoewel niet geheel hersteld, thans weder in zijn gezin teruggekeerd. Het zal echter nog een geruime tijd duren, eer de man weder iets voor zijn vrouw en twaalf kinderen zal kunnen verdienen. SASSENHEIM. Spaarbank. Aan het postkantoor werd gedurende Augustus ingelegd f 10,419,15 en terugbetaald f8292,58. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 279. WARMOND. Volksfeesten. Harddraverij alweer, even als bij de kinderspelen, geen erg mooi weer, daarom geen overtollige druk te zoodat de aanwezige toeschouwers de volksspelen goed konden volgen. Van de 66 deelnemers aan het tobbesteken wonnen de prijzen, de le C. Meiman, de 2e D. Schrier, de 3e H. Heemskerk. Voor slofloo- pen met hindernissen, ongeveer 50 deelnemers le prijs D. Schier, 2e J. v. Kempen, 3e A. v. Leeuwen, 4e H. v. d. Voort. Namiddags 2 uren begon daarop de harddraverij. Ingeschreven 12 paarden. Het weer hield zich den geheelen namiddag goed, en er was veel volk op de been w. o. ook veel vreemdelingen. De harmonie gaf eenige nummers muziek, wat ook de eigenschap heeft veel volk te trekken. De prijzen werden gewonnen: le prijs f75 door „Lena" rosbles eigenaar W.Smit, Haarlemmermeer, berijder D. Buurman; le premie f25 door „Betsie", bruine merrie, van J. de Jong, Delft, berijder P. Keijzer2e premie f 10 door „Jonge Lietze", schimmel-merrie, eigenaar C. J. de Rooij, Nieuwenhoorn, be rijder J. de Riddertroostprijs door Nelly", zwarte merrie, eigenaar Kersbergen, den Haag, berijder van Assendelft en werden direct na afloop e.a. 6 uur aan de winners uitgereikt. Verdronken. Dinsdagavond bij twaalf uur is waarschijnlijk onder deze gemeente, een man van een vrachtmotorschuit gevallen. Of be doelde persoon al eerder te water was geraakt, weet men niet, en daardoor komt zeker, dat Donderdag den geheelen dag met de zegen is gevischt zonder evenwel het lijk te vinden, zoodat verondersteld mag worden, dat hij niet bij de Boter- huismolen in de Zijl (de aangewezen plaats) is verdronken, 't Wordt zoo een lastig zoeken. De verongelukte was te Rotterdam woonachtig en op reis daarheen. NOORDWIJKERHOUT. De Com missie tot viering van den Konin ginnedag, op Donderdag 12 Sep tember, is met haar feestprogramma gereed gekomen. De feestelijkheden beginnen reeds des morgens halfne gen en duren, met de noodige pauzeeringen den geheelen dag voort tot des avonds halfacht, wan neer de behaalde prijzen worden uitgereikt, die prachtig zijn, omdat de Comm. over ruime middelen beschikt. Het feest wordt 's avonds besloten met een openlucht concert. De feestelijkheden bestaan uit ringrijden voor heeren en dames, met versierde fietsen en tilbury's. Aan 7 der mooiste versieringen zullen prijzen toegekend worden, naar aanwijzing der dames-commis- tie van beoordeeling. De andere feestelijkheden zijn vogelschieten, tonknuppelenen zak- en sprietloopen. Om aan deze wedstrijden te kun nen deelnemen, moet men zich aanstaanden Zaterdag 7 Septem ber in „Het Wapen van Noord wijkerhout" des avonds te 7 uren aanmelden. Alleen voor ringrijden en vogelschieten is inleggeld noodig van 50 cents tot 1.50 gld. Gedurende den feestdag zal er muziek zijn van de „Echo der Dui nen". De Comm. heeft de viering van den Koninginnedag, met de meeste zorg voorberei 1, in overeenstemming met zijn hooge beteekenis, en hoopt dat onze dorpsbevolking zich thans gereed maakt om dien dag vreugde vol te vieren. (L. D.) Alhier wordt sedert Maandag middag vermist de 27-jarige Cor- nelis Bon, tuinder. Daar bedoelde persoon lijdende is aan zwaarmoe digheid, vreest men dat hem een ongeluk is overkomen. Degene, die omtrent hem eenige inlichting kan verschaffen, wende zich tot Cornelis de Winter, altrer. HAARLEMMERMEER. De gewone jaarlij ksche vergadering van onder wijzers in het arrondissement Haar lemmermeer zal plaats hebben op Vrij dag 6 September in „Parkzicht" te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. De toestand van het zoontje van B. aan de Hoofd vaart alhier, dat door den val van een driewielige kar een hersenschud ding kreeg, is thans iets gunstiger, en er bestaat nu kans, dat men het knaapje in het leven zal kunnen be houden. De landweerverlofganger dezer gemeente II. J. R. heeft zich schuldig gemaakt aan overtreding van art. 24 der Landweerwet. Hij bevindt zich in Noord-Amerika, heeft er niet voor gezorgd, dat de burgemeester met zijn adres bekend was en bleef bovendien in gebreke zijn verlofpas toe te zenden. Uitstapje. De'naai vereeni ging te Nieuw-Vennep, onder leiding van mevrouw Warners, maakte giste ren een uitstapje naar Zandvoort. V o 1 k s f e e s t. Op 10 Septem ber wordt aan de Lijnden een volks feest gehouden. O. a. zal aan de kin deren gedurende eenigen tijd, kosteloos het gebruik van den draaimolen wor den toegestaan. Op hol. Gisteravond sloegen twee paarden van den landbouwer A. v. Wijk te Haarlemmermeer op hol, waardoor de koetsier, A. v. Vuuren, welke zat te slapen van den wagen afviel. Al het graan kwam in de Kruistocht terecht en ook het bovenste deel der wagen. De paarden werden te Hoofddorp, door K. Engel tot staan gebracht. Het onderste deel der wagen werd bij den hotelhouder P. H. J. de Groot gezet en ook de paarden werden daar gestald. Begin van brand. Bij den alhier wonende Duitscher F. R. S. is een beging van brand ontstaan. Eet bed waarop hij sliep was aan het branden gegaan. Gelukkig werd hij spoedig wakker, zoodat hij het begin van brand spoedig zelf kon blusschen. Assurantie dekt de schade hij was verzekerd opbeurspolis. De oorzaak is onbekend. Personalia. Bij Koninkl. Besl. zijn 7net ingang van 10 dezer bij het 10e regiment infanterie toteersten] uitenant benoemd, de tweede luitenants P. W. Lever- land en G. G. Zonnevylle, beiden van het korps. Kath. Sociale Actie. Naar wij vernemen zal het Dio- cesaan-Comité voor de Kath. Sociale Actie in het Bisdom Haarlem op Zondag 29 dezer in het Zuid-Holl. Koffiehuis te 's Gravenhage een ver gadering houden, welke gevolgd zal worden door een lezing, waarbij ook belangstellende Katholieken kunnen worden geïntroduceerd. Ds. W. R i n g n a 1 d a. Ds. W. Ringnalda, predikant bij de Geref. Kerk te Haarlem C. herdenkt op 10 September a.s. zijn 25-jaiig jubileum als bedienaar des Woords. Voor die gelegenheid zal dien dag in het Brongebouw eene receptie gehouden worden, terwijl 's avonds in hetzelfde gebouw eene samen komst zal zijn met de gemeentele leden en genoodigden om dat feit feestelijk te gedenken Voorts hoopt de jubilaris Zondag 15 September in de morgen-gods dienstoefening een gedachtenisrede uit te spreken. O. H. O. Gymnasium. Na admissie- examen zijn tot het Gymnasium alhier toegelaten voor de 3e klasse T. Volker, voor de 4e klasse J. R. du Rieuen na herexamen voor de le klasse Johs. de Jongh, voor de 3e klasse H. M. Peltenburg en A. L. Schneider. Dames Gymnastiek-veree- uiging vonderafd. van Con cordia.) Men schreef ons gisteren middag net volgende, te laat echter voor de courant van dien dag, zoo dat wij 't tot onzen spijt niet meer in ons no. van gisteren konden plaatsen Woensdagavond werd in het Zan der-Instituut door het bestuur der Gymn. en Schermvereen. Concor dia een inschrijving gehouden voor het lidmaatschap der door haar op gerichte Dames-afdeeling. Een 15- tal jonge dames waren aanwezig, die na eenige besprekingen allen als lid toetraden. Verder werd van een drietal dames nog definitief antwoord verwacht. Voor Concordia is deze afdeeling een prachtige aanwinst en te hopen is het, dat nog meerdere jonge dames lust zullen gevoelen zich bij deze afd. aan te sluiten. Als oefeningsavond is vastgesteld Woensdag, des avonds van kwar tier voor achten tot pl.m. 9 uur in de turnzaal van het Zander-In stituut, op Woensdag 11 Sept a.s. Zooals men weet zal de heer A. J. Meijerink, directeur van Concordia, ook als leider der Dames-afd. op treden. De inschrijving voor de meisjes- afd., leeftijd ongeveer 1014 jaar, heeft nog niet aan de verwachtin gen van het bestuur voldaan. Een achttal meisjes gaven zich voor het lidmaatschap op. Blijkbaar heerscht bij vele ouders nog het begrip, dat gymnastiek onderw. voor meisj es niet noodig is, wat juist anders behoorde te zijn. De gelegenheid tot inschrijving is echter, naar wij vernemen, nog opengesteld. Eengoedwerk! Wij vernemen dat zich in 't Noorderkwartier onzer stad en in Schoten een commissie heeft gevormd die zich het lot van de Wed. de Bie wil aantrekken. Men weet, dat de Bie een vrachtrijder was, die onder Halfweg zulk een vreeselijk ongeluk heeft gekregen. De vrouw is door het overlijden van haar man geheel broodeloos geworden en heeft nog tot haren last 9 kinderen, waarvan nog geen enkele de zorg van het gezin kan helpen verlichten 1 Wij hopen dan ook, dat deze Commissie bij haar werk voor dit hulpbehoevende huisgezin door menig ingezetene zal worden ge steund. Deburgemeestervan Scho ten. Naar wij vernemen, zal de burgemeester van Schoten, die op het oogenblik nog hier ter stede woonachtig is, voor het volgende jaar 1908 zich metterwoon gaan vestigen in de gemeente Schoten. De Zilveren voetbal-we d- s t r ij d e n. Wij laten thans het meer volledig programma volgen van de reeds medegedeelde wedstrijden om den Zilveren Voetbal 1907 op het terrein der „H. F. C." aan de Span jaardslaan, op Zondag a.s. A. 10 uur H. B. S. Den Haag Ajax Leiden. B. II1/* uur V. O. C. Rotterdam Haarlem Haarlem. C. 1272 uur Achilles Rotterdam Volharding Amsterdam. D. l3/4 uur Velocitas Breda Quick, Nijmegen. E. 3 uur H. F. C. Haarlem Hercules Utrecht. F. 4V4 uur D. F. C. Dordrecht Concordia Delft. Quick Den Haag en Sparta Rot terdam hebben vrijgeloot. Op Zondag 15 September zal ge speeld worden als volgt: G. 11 uur Winner Cwinner F. H. 1272 uur Sparta Rotterdam winner D. J. 2 uur winner B.winner E. K. 372 uur Quick Den Haag winner A. Op Zondag 22 September: L. 10 uur winner Gwinner J. M. H72 uur winner HwinnerK. N. 3 uur eind wedstrijd. De wedstrijden AM duren 2 maal 30 minuten. De eind wedstrijd 2 maal 45 mi nuten. In den eind wedstrijd moetende- zelfde spelers uitkomen als in L. en M. Cricket. All Holland heeft gis- teron op 't veld onder Heemstede waarlijk gewonnenDit is alleen te danken aan het schitterende spel van Posthuma, die met 58 runs „not" out" bleef. Hij sloeg o. a. twee zessen achter elkaar. De Hollanders won nen met zeven wickets. Buurvrouwen-ruzie. Gister avond, tegen een uur of half zes, was het in de Minnebroederssteeg een herrie van belang. Twee juf frouwen uit de steeg hadden er ruzie, en dan behoef ik je niet te vertellen, wat je er al zoo bij te hooren krijgt! De twist was ont staan doordat 't zoontje van juffrouw H. aan een veel kleiner jochie van juffrouw K. een schop had toege diend tegen 't onderlijf, dat 't ke reltje van pijn kermde. Nu is dat ook allesbehalve netjes en juffrouw H. zou goed gedaan hebben, haar bengel van een jongen een frisch pak slaag toe te dienen, in plaats van kabaal te maken tegen buur vrouw K. Enfin, Let slot van de zaak is geweest, dat de politie erbij te pas moest komen, om de kijvende juf frouwen van mekaar te halenOók een baantje, dat ik je gun De nieuwe stuiver. Als je krantenmensch bent, en je zit met je neus in de nieuwsberichten en in de dagbladen, dag aan dag, week aan week, dan kun je je niet voor stellen, dat er menschen zijn die geen krant lezen! En toch zijn ze er!Meer dan men denken zou. Maar niet alleen dater zijn zelfs menschen, die blijkbaar alle com municatie met de buitenwereld, voor zoover 't nieuwtjes of wetens waardigheden geldt, hebben afge sneden, menschen die nergens van weten, noch willen weten. We hebben gisteren hier in Haar lem van die menschen ontmoet en wel in de traml We gaven, op de paardentram een nieuwen stuiver in betaling. De conducteur maakte er een praatje over, zooals tegenwoordig iedereen doet: „Mooi geld, meneer,'n beetje dik, vindt u ook niet?" En daar zat tegenover ons een juffrouw, die nog letterlijk niets van dien nieuwen stuiver af wist. „Hè nieuw geld gekomen? Niets van gehoord!" We vroegen 't goede mensch, of ze geen kranten las. „Kan je begrjjpen, meneer, daar heb ik geen tijd voor." Of ze dan zoo e ens nooit praatte over nieuwtjes en gebeurtenissen B'k Heb genoeg te doen met me eigen zaken Zijn er zulke menschen nu waar lijk nog in onze stad?.. Trouwe dienst. Mej. Corel is op 9 September a.s. 25 jaar bij de familie Rijkens, Nieuwe Gracht alhier, in betrekking. Programma van de Muziekuit voering in den Hout hedenavond 8 uur, door Haarlemsch Muziek korps, directeur C. P. W. ICriens. 1. Drontbeimer Marsch, Morena. 2. Ouverture „Don Juan", Mozart. 3. Zwei Ungarische Tiinze, Brahms. 4. „La vie pour le Czar", Fantaisie. Glinka. 5. Ouverture „Maitre Pé- ronilla". Offenbach. 6. „Entre Nous" Valse, Waldteufel. 7. Marche Mili taire, Schubert. 8. Fantaisie uit de operette „De Groot-Mogol", Audran. Politie-rapport. Gevonden: 1 taschje met in houdt, 1 duimstok. Proc. opgem wegens houden van varkens van een mestverzameling, buiten noodzaak het beroep van geneeskundige uitoefenen, wielrijden zonder licht. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. C. KreuleJonker z. M. Th. FunckeBolle d. A. RoosenMeijboom z. C. J. Loer akkerHeemskerk d. Overleden: P. Schulpzand 72 j. Boerensteeg. A. 10 d. d, v. I'. Swarthof Hazepaterslaan. SASSENHEIM. Ondertrouwd: J. M. v. Gent en C. de Clercq. Getrouwd: W. J. Toeleman en A. Nieuweuhuis. Bevallen: K. Heiminger-v.cl.Laan d. E. Wijntjes-Bergman z. Gewisselde stukken. Wijziging van de gezondheidswet. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Gezondheidswet, welk ontwerp de strekking heeft, den secretaris tot een onder den Raad geplaatst ambtenaar te maken. Dit ontwerp mag zegt de mi nister van Binnenlandsche Zaken geacht worden uiting te geven aan eene meening van velen, en na de gedachtenwisseling die te dezer zake in de Tweede Kamer heeft plaats gehad, geen bijzondere toe lichting te behoeven. Een vlugge en ongehinderde loop van zaken zal den minister inder daad meer verzekerd zijn rwannee

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2