Mengelwerk. OFFICIEELE KERKLIJST. KERKBERICHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius. van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. HAARLEMMERLIEDE. HALFWEG. Bijkerk van de H. Gertrudis. SCHOTEN. HEEMSTEDE. 0VERVEEN. ZANOVOORT-bad. UITGEEST. HEEMSKERK. CASTRICUM. VOGELENZANG. BENNEBROEK. LISSE. N00RDW1JKERH0UT. VOORHOUT. HILLEGOM. R. K. VEREENIGINGEN. Afdeeling BEVERWIJK. Filip's vrije dag. lo zij waren zeer verstandig, zeer veeleischend, weinig geneigd zich met halve bewijzen tevreden te stellen en 2o geen mensclielijk belang dreef hen naar het Ka tholicisme. Hun bekeering was een daad van belange loosheid en van hoogen moed. Zoodat zij tot den gods dienst terugkeerende, hem met liet gezag van hun ondervinding ook het gezag van hun opofferingen gaven. Wat is meer bewijskrachtig, wat meer beslissend? Pas cal sprekend over de apostelen en de martelaren zeide „Ik geloof aan getuigen die zich doen dooden." Ik pas dat woord toe op de bekeerlingen. Hun getuigenis is van groot gewicht. Denkt eens, om te bekeeren moesten zij zich zeiven overwinnen, hunne ziel ten gronde werpen, buigen, breidelen overgaan van het ongeloof tot het geloof, van den hoogmoed tot de nederige onderwerping, van het valsche tot het ware, dikwijls van de ondeugd tot de deugd, of ten minste van het gemakkelijk leven tot het bedwongen, geregeld en onder tucht staand leven. Sommige zijn verplicht geweest het onvoorwaar delijk offer van hun fortuin, van hun welstand te bren gen. Men heeft bekeerde Anglicaansche geestelijke ker kelijke ambten van 50000 gulden inkomen zien verlaten en naar het buitenland zien gaan om door het geven van leven hunne vrouwen en kinderen te onderhouden. De bekeering van sommige anderen heeft hun nog meer gekost, want zij heeft hun gekost de openbare en waarlijk heldhaftige opoffering van hun eigenliefde. Zij hebben hunne gevoelens teruggeroepen 'ten aan- aanschouwe van hunne tijdgenooten. Men heeft Paul Féval zien terugkomen tot'den God zijner eerste Com munie en zijne avontuurlijke romans zien verbeteren. Men ziet tegenwoordig Paul Bourget en Huysmans hunne psychologische romans verbeteren. Er is karakter, zielskracht een diepe overtuiging noodig voor beroemde schrijvers, die op het toppunt van bekendheid gekomen zijn, geëerd door het publiek en door de geleerden, om, luide, zonder menschelijk opzicht, voor de twijfelzucht en de onverschilligheid die hen omringen te belijden dat zij fouten en dwalingen tegenover den Katholieken godsdienst begaan hebben en dat zij ze willen verbe teren. Zulk een besluit verraadt een zeldzame ziels kracht, openbaart een sterke overtuiging en geeft een welsprekend getuigenis ten gunste van den godsdienst. En dan 3e welk een machtige bemoediging voor ons. In onze dagen wordt de terugkeer tot God in de verstandelijk hoogstaanden talrijker. Een beweging werkt en breidt zich uit onder de groote geesten die hen voert tot God. Coppée, Brunetière, Baviget zijn bekeer lingen. Het behaagt God op die wijze te antwoorden op de voorspellingen en woedende aanvallen van de vrijdenkerij. Men dacht dat de onsterfelijke veer, die de verlangens der memschelijke ziel tot God Verheft, voor altijd gebroken was. Eensklaps ontspant zich de veer, die slechts samengedrukt was, en werpt de recht zinnige geesten en de edelmoedige harten omhoog. Laten wij hopen. God neemt de uitverkorenen terug. Hij zal ook de menigte terugnemen. De vernietigende zoowel als de herstellende bewegingen komen van om hoog. Het volk heeft het kwade voorbeeld gevolgd het zal ook het goede volgen. De besmettelijkheid van het voorbeeld toont zich voor het goed zoowel als voor het kwaad. Zonder het zelf te weten zaait een bekeer ling bekeeringen. Zijn geloofsbelijdenis is als een zaad korrel dien de wind meevoert en die op verren afstand gaat bloeien. En hoe meer de mensch die bekeert be roemd is en verheven boven de menigte, des te meer vruchtbare zaadkorrels levert hij aan den wind over. De groote bekeerlingen zijn voorloopers die de geesten met gezond verstand en met goede trouw na zich trek ken. die de overwinningen der waarheid aankondigen en voorbereiden. Volgen wij hen met vreugde en dan ken wij God die hen terugvoert. Auteursrecht voorbehouden. ZondagFeestdag van Maria Geboorte. De h.h. Missen half 7, 8, 9 ure en half 11 de Hoogmis. Vandaag de Catechismus naar gewoonte. Van avond half 7 Lof met Rozenhoedje. Maandagavond 7 uur Lof met Rozen hoedje voor de geloovige zielen. Zaterdagavond 7 uur Rozenhoedje inde Maria-kapel. Zondag, feestdag der geboorte van de Allerheiligste Maagd, ten 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen met onderrichting; ten half 11 de Hoogdienst met predikatie. Ten 2 ure Catechismus. Ten 3 uur het Lof ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria voor de bekeering der zondaars. Donderdag, 's Avonds ten 7 ure Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag, ten kwart over 8 de h. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuse Maria-beeld; ten 6 ure Lof van O. L. Vrouw. Van 5 tot 10 ure gelegenheid om te biechten. -In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Zondag, Feestdag der Geboorte van de Allerh. Maagd Maria, ten 5, 7 en half 9 ure de gelezen h.h. Missen. Te half 11 de Hoogmis ter eere der Allerh. Maagd voor de leden der Broederschap „Haar- lemsche Proc. naar Kevelaer." 's Ka- middags geen Vespers, maar 's avonds ten 7 ure Lof ter eere der Allerh. Maagd en predikatie. Dinsdag, ten 8 ure gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds ten 7 ure Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Woensdag, 's avonds ten 7 ure Verga dering voor de leden der 3e Orde v. d. H. Franciscus. Vrijdag, ten 8 ure gezongen Requiem. H. Mis voor de overl. Leden der Broed. „Haarl. Processie naar Kevels, ;r". 's avonds ten 7 ure Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Zondag, De h. Missen te 9 en half 11 uur de Hoogmis, 's Middags te 12 uur Catechismus. Te 4 ure Lof. Dinsdag, half 8 gez. h. Mis ter eere van den H. Antonius. 's Avonds te 7 ure Lof. Vrijdag, te half 8 uur gez. h. Mis ter eere van het H. Hart, 's avonds te 7 uur Lof. Zaterdag, van 5 uur tot half tien gele genheid om te biechten. Zondag. Feestdag der Geboorte van O. L. Vrouw, de h.h. Missen te half 6, 7 en half 9. Te half 11 plechtige Hoogmis. Te 3 uur Vespers. Te 7 uur Lof met Rozen hoedje. Maandag en Woensdagavond te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Donderdag, te 8 uur gezongen h. Mis, uitstelling van het Allerh. voor de leden der Broederschap van Gedurige Aanbid ding. Deze week na Maandag geen li. Mis om half 9. Aartsbroederschap der H. Familie. Z«ndag, feestdag van O. L. V. Geboorte te verdienen volle aflaat voor alle leden. Des namiddags te half 5 wekelijksche vergadering. Woensdag, 11 September beginnen de geestelijke oefeningen tot voorbereiding van het feest der plechtige opdracht op Zondag 15 September, des avonds te half 9 Rozenkransgebed. Lofzang „Veni crea tor" Lied blz. 106. Predikatie. Lied blz. 170 Tantum ergo Benedictie. Lied blz. 140. Donderdag, Te 6 uur h. Mis waaronder morgengebed. Des avonds te half 9 Ro zenkransgebed. Ps. „Miserere" blz. 88 tot v. Cor mundum, gebeden ter eere van de H. Familie. Predikatie. Lied blz. 170 Tan tum ergo Benedictie. Lied blz. 142. Vrijdag, te 6 uur h. Mis waaronder morgengebed. Des avonds te half 9 Ro zenkransgebed. Ps. "Miserere" 2e gedeelte v. Cor mundum. Gebeden te eere van de H. Familie Predikatie. Lied blz. 170. Tantum ergo Benedictie. Lied blz. 282. Zaterdag, te 6 uur h. Mis waaronder morgenbed. Des namiddags gelegenheid om te biechten ook bij den Eerw. Pater. Zondag. Hoogfeest der Plechtige op dracht. Te 5 uur voorbereiding tot de algemeene H. Communie. Te half 6 h, Mis voor de leden der H. Familie. 1. Bij het begin der h. Mis Lofzang „Veni creator" blz. 33. 2. Na de consecratie „Adoro Te" blz. 74. 3. Onder de uitdeeling der H. Com munie „Magnificat" blz. 86, „Laudate pueri Dominum" blz. 82. 4. Na de h. Mis „Tantum ergo" blz. 308 en Benedictie. 5. Na de Benedictie: Lied: Toewijding aan den Heer blz. 185. Des avonds te half 7 plechtige opdracht. 1. Veni Creator blz. 33. 2. Gebeden ter eere van de H. Familie. 3. „O Godsgezin" blz. 105. 4. Predikatie. 5. Opdracht blz. 52. Middelerwijl wordt gezongenH. Josef, wijd ik mijn zang, blz. 103 en Lied blz. 106. Gelukwensch. li. Uitstelling van het Allerheiligsteen „Adoro Te" (twee stropben). 7. Tantum ergo blz. 308. Benedictie. 8. Vaandellied blz. 162. De predikatiën zullen gehouden wor den door den Z.Eerw. Pater J. J. Polman uit liet klooster der E.E.P.P. Redempto risten te Rotterdam. Alle oefeningen zijn toegankelijk voor een ieder. Zondag. Heden feestdag van Maria Ge boorte. De stille h.h. Missen 7 uur en half 9, de Hoogmis half 11. Onder de h.h. Missen predicatie. Dezen nam. 2 uur de Catechismus, 4 uur het Lof ter eere der H. Maagd Maria met Rozenkransgebed. Ditisdagavond half 8 het Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond half 8 het Lof ter eere van het H. Sacrament en gelegenheid om te biechten voor den eersten Vrijdag van de maand. Zaterdag, nam. gelegenheid om te biech ten 4—9 uur. In deze week dagelijks 12 uur de ca techismus. De H.H. Missen in de week half 8 en 9 uur. 'Zondag, Feest van Maria Geboorte, de h.h. Missen om 5, 7, 9 uur en half 11 de plechtige Hoogmis wegens het Hoogfeest van Aanbidding, 's avonds 7 uur Ponti ficaal Lof door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem en feestpredikatie door den WelEerw. Heer W. Zuidgeest. Dinsdag, 's Avonds half 8 Lof ter eere van den II. Antonius, Donderdag, om 9 uur h. Mis voor de Leden der Broederschap van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand, üm half 11 li. Mis Ier inzegening van een huwelijk, 's Avonds half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sa crament. Vrijdag, 's Avonds half 8 Oefening van den H. Kruisweg. Zondag, 7 uur vroegmis. 10 uu'' Hoog mis. half 3 Vespers en Rozenhoedje. Donderdag, 9 uur gezongen li. Mis. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, half 12 Catechismus. Zaterdag, gelegenheid tot biechten als gewoonlijk. Zondag, de H.H. Missen 7 en half 9 uur de Hoogmis half 11. Vesper ten 3 ure. Plechtig Lof met feestpredikatie ten 6 ure. Vrijdag, Oefening v. d. H. Kruisweg des avonds ten 7 ure. Zaterdag, 's Avonds ten 7 ure Lof. De gebeden worden verzocht voor Elisabeth Duwel die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, de h.h. Missen ten 7 en 10 uur. 'sMiddags 3 uur Lof. Maandag, 7 uur h. Mis. Zaterdag, 7 uur h. Mis. 's avonds ten 7 ure Lof. Zondag, Half 8 Vrpegmis, om 10 uur Hoogmis, 's Namiddags om 6 uur Lof. Vrijdag, om 7 uur Lof. Dagelijks voor en na de li. Mis, Zater dag van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Door de week de h. Mis om kwart over 8. De gebeden worden verzocht voor Petronella Lammerichs wed. v. Willem Bokting, die in den Heer is overleden. Zondag, 7 ure de Vroegmis, half 10 de Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 uur Vespers, 6 uur Lof. Donderdag, half 9 gez. h. Mis ter eere van het H. Sacrament, half acht Lof. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Ten 2 uur de Catechismus, ten 3 uur de Vespers. Zaterdagavond, ten 7 uur Lof. Zondag, heden het hoogfeest v. d. Geboorte der Allerh. Maagd Maria. Na middag 3 uur Vespers en Rozenhoedje. Catechismus volgens gewoonte n.l. Maan dag, Dinsdag en Donderdag, h.h. Missen half 8 ter eere v. d. Allerh. Maagd. 10 uur Geest, en tijd. welzijn der parochie. Maandag, Catharina v. d. Velden hvr. Franciscus v. Deursen Dinsdag, Theodora Mulder geb. v. Da- mals lid Kev. processie. Woensdag, WelEd. Gestr. Heer Hendrik Petrus van Cranenburgh. Donderdag, Florentius v. Velsen hvr. Adrianus v. d. Valk. 7 uur Lof. Vrijdag, Clara v. d. Valk geb. v. Velsen. Zaterdag, Maria van Boven. Namiddag biechtgelegenheid van 58 uur. Zondag, Patroonsfeest, 7 uur voor Jansje Heijne, half 10 Gemeente. Maandag, 8 uur, Anna Noordstrand, 9 uur gezongen Maandstond voor Antje Duinmaijer. Dinsdag, half 9 voor den Z.Eerw. Heer pastoor Duvergé. Woensdag, half 9, Mijntje Kuijs hvr. v. Hermanus Terra. Donderdag, 8 uur Jaarl. dienst voor Willem 'Kimman, half 9 gez. li. Mis ter eere van 't Allerh. Sacrament voor Maria Mohrman hvr. van Bernard Zurlohe. Vrijdag, S uur voor Maria Brakenhof wed. Jan Res, half 9 Maartje Blankert hvr. Herin. Gornelisse. Zaterdag, 8 uur Elisabeth Groot, half 9 Hillegonda Schermer huisvr. van Jan Teeling. Deze week iederen avond 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor Antje Duinmaijer,m die in den Heer is overlede Zondag, de h.h. Missen om 7 en 10 uur, des middags half 2 Catechismus, half 3 Vespers; half 7 Congregatie der H. Familie. In de week de h.h. Missen om half 8 en kwart over 8. Donderdag en Zaterdag half 7 uur Lof. De Catechismus volgens gewoonte. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en ten half 10 Hoogmis met Uitstel ling, 2 uur Vespers met Rozenhoedje. In de week de h.h. MissenAhalf 8 en en half 9 ure. Zaterdag, om half 7 Lof. De gebeden worden verzocht voor Laurentius Zonneveld, Petrus Lute, en Z.E. Heer Jae. Adr. v. Leeuwen, Pastoor dezer gemeente, die met de laatste H. Sacramenten dei- Stervenden zijn voorzien en voor Wilhelmina Groenland, uit Heemskerk en Antje Zuurbier, die in den Heer zijn overleden. In ondertrouw zijn opgenomen: Joannes Nuijens uit Limmen en Cornelia Elisabeth Reijnders uit deze parocie. Zondag, De s vroegmis ten half 8, de Hoogmis ten 10 uur. Des namiddags ten half 2 Catechismus, ten half 3 Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag de h.h. Missen ten half 8 en 8 uur. Donderdag, ten half 8 en 9 uur gezon gen h. Mis. Vrijdag en Zaterdag de hh. Missen'ten half 8 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag, ten half 12 cate chismus. Zondag, half S uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 uur Ves pers. Maandag, kwart over 8 li. Mis met Veni Creator tot opening ven het nieuwe schooljaar. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij dag, kwart over 8 li. Mis. Zaterdag, kwart over 8 li. Mis en van 48 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Wilhelmina Verhaar, die in den Heer is overleden. Zondag, ten 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen met onderrichting, te 10 ure de Hoogmis met predikatie, te half 2 Catechismus, te half 3 de Vespers, waar onder de Rozenkrans zal gebeden worden. Donderdagavond, te 7 ure Lof waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Zaterdag, van 3 uur af gelegenheid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Zondag, 7 uur stille h. Mis met onder richting, 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 1 uur Catechismus, 2 uur Lof. Dinsdag, 9 uur jaargetijde voor Henricus Oostdam. Gezongen H. Mis van Requiens. Donderdag, half 9 gez. h. Mis. Vrijdag, 8 uur jaargetijde voor de eerw. zuster üdilia. Gezongen H. Mis van Requiem. Zaterdag van 5 uur af gelegenheid om te biechten. Zondag, li h. Missen ten half 8 en te 10 uur half twee c itechismus en half 3 uur Lof, des avonds vergadering van den Ned. II. K. Volksbond in „De Bonte Koe". Deze week de gewone Catechismus. Maandag, begint de 11. K. Zusterschool, Dinsdag, slechts ééne h. Mis te 8 ure. De gebeden worden verzocht voor Gertruda Marg. Roozen Wed. van Joannes v. Deursen en Maria Hoogduijn, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur en half 9 en ten 10 uur de Hoogmis. Ten 2 uur Catechismus voor de jongens. Ton 3 uur de Vespers. Zaterdagmiddag van 58 uur gelegen heid tot biechten. Ten 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor Carolus Franciscus Berkhout en Agatha Prins hvr. W. v. d. Vooren, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Gerardus Kroon, die in den Heer is overleden. De R. K. Vereenigingen van Haar lem en Omstreken vinden in. deze rubriek gelegenheid om KORTE (ook huishoude lijke) mededeelingen, agenda's enz. bekend te maken. De Kerkberichten, die te laat in kwamen voor dit nummer, zijn op genomen in de NIEUWE HAAR- LEMSCHE COURANT van heden. Nederlandsche R.K. Volksbond. Afdeeling Haarlem. Bondsgebouw, Smedestraat 23 (St. Bavo). Zondag 8 Sept., 6 uur Oud-Zouaven. Maandag, 9 Sept., half 9 Ondersteu ningsfonds. Dinsdag, 10 Sept. half 9 Houtbewerkers- gilde „St. Jozef", half 9 Schildersgilde „St. Lucas". Van 89 uur „Hulp in Nood." Woensdag 11 Sept., 9 uur repetitie Zang- vereeniging, half 9 uur bestuursvergade ring Bouwvereeniging. Donderdag 12 Sept., half 9 Rederijkers kamer. Vrijdag, 13 Sept., half 9 Hoofdbestuur, half 9 Propagandaclub Metaalbewerkers. Inlevering van candidaten voor de perio dieke verkiezing voor het Hooldbestuur. Aftredenden zijn de heeren: Guskes, Brom, Hooij en Klein, deze zijn echter weder herkiesbaar. De verkiezing zal plaats heb ben op Maandag 23 Sept. a. s. Zaterdag, 14 Sept., zitting Spaarbank, „St. Antonius van Padua", van 89 uur in het Schoterkwartier, half 9, Spaarkas „St. Nicolaas" (Winterprovisie). Half 9 uitstalling en verkoop van brochures en geschriften door de Propagandaclub. Namens het Bestuur, T. H. BROEKHUIJZEN, le Secr. Linschotenstraat 31. Afdeeling HEEMSTEDE. Maandag, 9 Sept., des avonds half 9, vergadering in het R. K. Parochiehuis. Als spreker zal dien avond optreden de Z.Eerw. Heer Kabel, Pastoor te Benne- broek. Alle leden worden beleefd verzocht deze vergadering bij te wonen. Namens het Bestuur, G. v. d. VELDT, 2e Secr. Afdeeling Overveen en 0. Zaterdag, 7 Sep., van half 8 tot half 9, zitting Spaarkas „St. Nikolaas" (Winter provisie), (Catechismuskamer). Zitting spaarbank „Thomas van Villa Nova" (lokaal Zusterschool), waar tevens gele genheid bestaat tot inschrijving van nieuwe leden. Minste inleg 10 cent. Zaterdag 14 Sept., contributie betalen voor de leden van de Land- en Tuin- bouwafd. „St. Isidorus", in de Gatechis- muskamer. Namens het Bestuur, W. J. JANSEN, le Secr. Bondsgebouw: Peperstraat 15. Zaterdag, 7 Sept., 's avonds van 89 uur zitting der Spaarbank St. Antonius, van 89 uur zitting der Spaarkas St. Nicolaas en Communiefonds. Zondag, 8 Sept. 's avonds half 8, leden vergadering in Bondsgebouw, beneden zaal. Namens het Bestuur, J. ii£ GOEDE, Secr. Afdeeling LISSE. Bondsgebouw: Dorpstraat C 115. Zaterdag 7 Sept., 's avonds van 89 uur, zitting Spaarkas. „St. ISIDORUS." Zondag 8 Sept., 's avonds half 5, verga dering der Bloemistknechts. De leiding der vergadering zal door den Geest. Ad viseur worden waargenomen, waarbij uw aller opkomst zeer gewenscht is. Namens het Bestuur. A. H. SCHRAMA Secr. Afdeeling VOORHOUT. Zondag, 8 Sept. 's avonds te 7 uur, ver gadering der afdeeling in de „Bonte Koe". Daar in deze vergadering de plannen tot oprichting van een Land- en Tuinbouw- cursus nader zullen worden toegelicht, wordt aller opkomst dringend verzocht. Namens het Bestuur, A. HEERINGS, Secr. HAARLEM. Sint Josefsgezellen-Vereeniging. Vereeuigingsgebouw Zoetestraat No. 11. Geopend des Zondags van 12-3 en ran 5-10 uur. Op werkdagen van 7 uur 's mor gens tot 10 uur 's avonds. In een duister, stoffig koopmans huis had Filip Woars zijn jeugd doorgebracht. Nu stond hij in den herfst van zijn leven, had een tal rijk gezin te onderhouden en nog altijd stond hij in denzelfden rang. Kustig, eenvoudig en verlegen, had hij nooit naar verbeteiing van zijn toestand gezocht, maar gewacht, dat zij zelve tot hem zou komen, en zoo kwam het, dat hij nu nog was, wat hij twintig jaren te voren geweest was; de zwijgend# jongeling was in een ernstig, dega»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 8