Boekhouder. Haarlemsche Melkinrichting N. M. VERDEL, Spekstraat 6, Filiaal Kleverparkweg No. 2, Kuiarijes- flduertentiën. STADSNIEUWS. Kerknieuws. Onderwijs, Sport en Wedstrijden. Kunst en Letteren, Amsterdamsche Beurs. Neemt proef met onze prima BOTER -".-7 i a 60 cent per 5 ons, 'e'i voorloopige commissie werd *hoemd die conceptstatuten zal Plöaken. Deze zullen alsdan ver fden worden naar de Kruisver- TOden in dit gewest om besproken Worden, waarna de prepaganda- '"nmissio g> constituecrd zal wor- en. WA RAI ON D. D re n k e 1 i ng o p- li a a 1 d. Maandagmiddag half één "am door de wateromzetting der nepboot „Zwaluw," het lijk van den °tterdamschen schippersknecht v. die de vorige week Dinsdeg- Vond verdronken is, hoven water, et was juist op de plaats, waar de °rige week Donderdag den geheelen "g naar hem is gevischt. De land- |°uwer Ramp, en de watermolenaar d. Beig van Boteihuismolen ebben daaiop direct getracht hem te halen wat echter mislukte, Adat de Carejensboot halfvier de laats (Boterhuisruk) passeerde en et lijk andermaal bovenkwam. Wr v.d. B. is het lijk toen opge vuld en naar het dorp gebracht, 'Var het in de ziekenbarak onder s gebracht. LEIDEN. De 3 October dag. '111 in aanmerking te komen voor e gewone uitdeeling van bier, pij- ten en tabak en haring en witte- i'ood op 3 October, ter gelegenheid an de herdenking van Leiden's htzet, hebben zich bij het bestuur Per 3 Octobervereeniging aangemeld [219 mannen en 3570 vrouwen, of 'au ieder ongeveer 200 meer dan 'et vorig jaar. HAARLEMMERMEER. Dat valt eg en. De voorkeuring van gewas- en en zaden bestemd voor de Haag- che landbouwtentoonstelling is over 'et algemeen niet gunstig uitgevallen. Lgemeen was de indruk, dat men 'aar niet flink voor den dag zal 'omen. Voor zulk een bloeiende streek tls deze had men beter kunnen ver dachten. Verlichting der bruggen, oor eerugen tijd had de Schippers- 'ereeniging „boouttevaer" een ver- 'Oek gericht aan Dijkgraaf en Heem- 'uden van den Haarlemmermeerpolder 'in vermeerdering van het aantal antaarns bij de bruggen. Thans heeft 'et college bericht gezonden dat het ■laar niet noodig voorkomt, doch ten -inde aan de grief van stelsellooze Verlichting te gemoèt te komen, zul- en de openingen bij alle bruggen, Welke één lantaarn hébben, uniform Verlicht worden. Sp.elen met lucifers. Dat Jet gevaarlijk is, ruet lucifers te spe en, bleek Lier Zondag weer. Door O. de B. werd een brandende 'ueifer op het rieten dak van Pb. Voorn te Kwak ei gemeente Aalsmeer geworpen en eer men er erg in had "tond het dak in brand. Door spoe- 'lig en flink optreden wist men echter k'rooter onheil te voorkonen. HOOFDDORP. Diefstal. Bij een «ewoner dezer gemeente heeft men Van een boom al de appels gestolen. Be daders, die onbekend zijn hebben "ich door vernieling van prikkeldraad, toegang tot den tuin weten te ver schaffen. AALSMEER. Schaken. De hoer L. G. Egg ink te Zaandam, secretaris Van den Nederlandsehen Schaakbond, speelde hier Zondag simultaan tegen een 20 tal schakers uit Aalsmeer en omgeving. Onder hen bevond zich ook de hoofdklassespeïer, de heer Van der Berg. Het resultaat was, dat na 3'/o uur spelen de lieer Eggink 12 partijen had gewonnen en 6 verloren. De beide overige waren remise. Kleine flduertentiën, niet grooter dan 5 regels (uraag en aanbod, dienst aanbiedingen) u/orden in de „Nieuwe haarlemsche f I Courant" geplaatst a 25 <a cis, per geheele aduer- tentie. Bij driemaal plaat sing slechts 50 Cents, P> rsonalia. De heer Mr. C. M. Rasch, lid Van' den Hiutrlemschen gemeenteraad, is volgens dc O. H. Gt. ongesteld Door B. en W. is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de 4eTus Rchenschool mej. E. Fontein, alhier. Met ingang van 10 Sept. wordt de telefoniste A. M. ICneijber, van hier naar Amsterdam verplaatst. Hedenmorgen zijn beëedigd de Heeren Mr. K. F. E. Boele als Kan- tonrechter-plaatsvervanger, Mr. C. J. Thöne als advocaat en procureur, Mr. H. R. Ribius als advocaat en procu reur en J. C. Netscher als Ambtenaar vim den Burgerlijken Stand te Velzen Zooals we reeds meldden, zal Mr. Lankhaut, advocaat en procureur, al- bier, onze stad verlaten. Einde Augus tus zal hij scheep gaan met de Rem brandt naar Indië, waar, zooals w,ij meldden, Mr. Lankhout benoemd is bij 't Birmeülandscli Bestuur. Kruisverbond. Het Kruisverbond vergaderde gis- teravonl, ditmaal onder presidium van den heer J. W. A. Be ij nes, in St. Bavo, waar een vrij groot, aantal leden tegenwoordig waren. Onder de mededeelingen noemen wij het bericht dat de voorzitter van Kruisverbond, de heer Loomeijer, door ongesteldheid- was verhinderd De heer Anthonissen bracht als een der afgevaardigden naar het Katho iiek Drankbestrijderscongres te Nij megen daarover op zakelijke en duidelijke wijze verslag uit, waarvoor hem de dank der vergadering ge werd. Na installatie van een nieuw lid werd ook verslag uitgebracht over de vergadering te Hilleg.m, om te komen tot een gewestelijke propagandacommissie, waarvoor de ontwerpstatuten aan de verschillen de Kruisverbonden zullen worden toegezonden. De heer Kuyper, be noemd tot propagandist van de R. K. metaalbewerkers, nam met etn warme toespraak zijn afscheid uit de vereeniging, die hij wegens woon plaatsverandering verlaten moet maar wier streven en werk door hem steeds zal blijven gesteund, ook elders. Mei hartelijke woorden be antwoordde de voorzitter den heer Kuyper.Voorts werden verschillende praciische wenkenen wetenswaardige bijzonderheden aangaande de Katho lieke drankbestrijding gegeven, de belangstelling voor de vragenbus opgewekt, de St. Anna vereeniging en haar doel en werkkring bespro ken, en ten slotte nog namens het comité der Kath. Soc. Actie door den heer Gonnet een verzoek ge daan, dat ongetwijfeld bij allen medewerking zal ondervinden. Met het gebruikelijke gebed werd op den vastgestelden tijd de vergade ring, die een opgewekt karakter droeg, gesloten. Kamer van Koophandel. In de jongste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier gehouden verleden week Dinsdag, waren 5 leden aanwezig. Ingekomen was o.a. een schrijven van den con sul der Nederlanden te Liverpool, die er op wees, dat Nederlandsche Pro ducenten en Exporteurs van tuin- en landbouwzaden en bloembollen hunne relatiën met handelaars in die pro ducten niet bevorderen, doordat zij zoowel en-gros-handelen met. hande laars trachten te drijven, als zich op het bedienen van particulieren toe leggen. Dit systeem heeft onder de handelaars in Engeland verbittering veroorzaakt. Verder beklaagt men zich, dat ge noemde firma's (zelfs openlijk in hunne catalogi) tuiniers, in dienst van eigenaars van landgoed en buiten plaatsen, eene belooning van 10% en somtijds meer beloven als een middel om orders te verkrijgen. Dergelijke handelwijze, als omkooperij be schouwd, is naar de consul mede deelde in Engeland strafbaar volgens de onlangs in werking getreden wet. Hierop is van wege de Kamer o.m. geantwoord, dat het volgens liet oor deel der Kamer aan iederen hande- larr in het bijzonder moet- worden overgelaten, te beoordeelen, ofhij zijn betrekkingen met den groot-handel in de waagschaal wil stellen door recht- streekschen handel met particulieren. Voorts betwijfelt de Kamer of de vermelde klacht betreffende de aan bieding van 10% aan tuinlieden bij particulieren, sedert de in werking- treding der genoemde Engelsche wet nog wel gegrond is. Van den brief (les Consuls werd afschrift gezonden aan de bloemisten- vereeniging te Haarlem, adres den Heer G J. van Meeuwen, te Heem stede, en aan den Bond van bloem bollen-handelaars p.a. den Heer Mr. Jobs. Spoor, alhier. Een brief van B. en W'. het gevoelen der Kamer vragende omtrent een inkrimping van het aan de Kaasmarkt verbonden personeel, is beantwoord met mededeeling dat tegen dien maat regel bij de Kamer geen bezwaar bestaat. Volgens mededeeling van den Voor zitter zijn door den inspecteur van den arbeid in de 6e inspectie inlichtingen gevraagd omtrent hetgeen in het jaar verslag der Kamer over 1006 onder de rubriek: Arbeids-inspeotie" voor komt, en waarin het navolgende wordt gezegd: „Van verschillende zijden wordt geklaagd over de wijze van optreden iter ambtenaren van de arbeidsinspectie (met uitzondering van de hoofdamb tenaren), 'he somtijds niet voldoende bekend zouden zijn met de toestanden, op min oordeelkundige wijze zouden optreden met een eenigszins onaan gename autoriteit." Door den Voorzitter waren daarop aan den inspecteur toegezonden extrac ten uit de door belanghebbenden omtrent deze zaak gedane schriftelijke opgaven. Tot, toelichting van liet verslag kan daaromtrent nog het volgende worden opgegeven Hoewel daarin staat vermeld, dat van verschillende zijden klachten hierover waren ingekomen, verdient daarbij te worden bedacht, dat tegen over het zeer groot aantal belangheb benden, aan wie door de Kamer hunne bevinding gevraagd werd, de klachten slechts door enkele weinigen geuit werden. Voorts, dat de Kamer zich niet geroepen achtte omtrent de al of niet gegrondheid der klachten een onderzoek in te stellen en door het opnemen der boven aangehaalde zin snede in haar Verslag dan ook geens zins geacht wil worden over het op treden van ambtenaren van de ar- beids-inspectie, een ongunstig oordeel te hebben willen uiten. De Kamer besloot hiervan in de notulen melding te maken en het den inspecteur toe te zenden. Postbeambten. Het kwam nog ai eens voor (en hel komt nog voor, (ook hier in Haarlem) dat hel per soneel van de post adressen geeft van personen of zaken, een beroep uit oefenend in de plaats waar dat per soneel is gevestigd. Vanwege den Directeur-Generaal is nu echter aan de ambtenaren voor'arn dat geven van inlichtingen en adressen definitief verboHen, en de postdirecteuren moeten toezien, dat het niet weer gebeurt. Gemeentezaken. De begrooting. Vanmiddag een half uur voor het afdrukken van onze Courant, ontving we de gemeentebegrootiug voor 1908 die door B. en W. den Raad wordt aangeboden. De begrooting is in ontvangst en uitgaaf opgemaakt op f2.859.717,14, waarvan de gewone uitgaven be dragen f 2.009.956,14, de buitenge wone uitgaven f 789.761de gewone inkomsten f2.031,097,14, de buiten gewone inkomsten f 828.620. Het batig slot is dus geraamd op nihil We komen natuurlijk morgen op de begrooting wel even terugnu moet ons blad ten perse. De kwestie-Kalbfleisch. Zoo noemen we maar kortaf de be faamde historie van de uitlatingen des heeren Hugenholtz in den Raad over heer Kalbfleisch, ambte naar ter secretarie alhier. In de vorige raadsvergadering zouden de stukken gedrukt worden, naar men weet. Dat is nu gebeurd. En zoowaar: de heer Hugenholtz blijkt nu z'n mond voorbijgepraat te hebben, althans afgegaan te zijn op onbe wezen praatjes. En die praatjes kwamen van..de afdeeling Utrecht van den Bond van Nederl. Onder wijzers Die heeren (zooals overal ook hier aan den rooden kant) heb ben den heer Hugenholtz ingelicht, dat de heer Kalbfleisch den bewus- ten brief voor van Akkeren zou hebben geschreven Eerst nu, na onderzoek, zijn die heeren (zooals ze den Raad schrij ven) tot de ontdekking gekomen, dat een ander de schrijver was! Men zou mogen vragen, dat dit on derzoek wel wat eerder had kunnen plaats vinden! In ieder geval, de zaak is bier- ede althans voor den heer Kalb fleisch de wereld uit. Voor den, heer Hugenholtz, die in zijn brief aan den Raad zijnerzijds betoogt, dat hij de schuld voor deze vergissing niet draagt, blijft deze kwestie toch een onaangenaam na- smaakje behouden Iutusschen heeft ook de werkelijke schrij ver van het hierbedoelde briefj e zich bij den Raad doen kennen. Onderwijs. B. en W. stellen voor, den heer S. Martin, die als assistent in de gymnastiek aan de H. B. S. gedu rende zes maanden het onderwijs waarnam voor den heer W. Vis ser, die ziek was, een gratificatie daarvoor te geven van f350. Plantsoen-opzichter. Een nieuwe ontwerp-verordening tot regeling van aanstelling en be zoldiging van den opzichter o vel den Hout Qn de plantsoenen, is bij den Raad ingekomen. Daarin wordt o.a. het tractemeut van dezen ambtenaar vooi gesteld op f10001500. Met tweejarige verhoogingen van f 100 tot aan het maximum. En de tegenwoordig in dienst zijnde opzichter zou daarbij op 1 Juni 1908 met f1200.beginnen. A f scheid van den beer Hugenholtz. De heer Hugenholtz neemt iu het hoven-vermelde brietje tevens ook afscheid van den Raad, waarin hij de vorige maal niet werd her kozen. Hij doet dat in de volgende bewoordingen: „Ten slotte zij het mij verguuc, nu deze gelegenheid zich aanbiedt, tot U, Mijnheer de Voorzitter en tot de leden van den Raad, een woord van afscheid te richteu. Ik vrees dat ik, gedurende de zes jaar dat ik lid van Uw college mocht zijn, bij de uiteenzetting van mijne inzichten niet steeds den schijn heb weten te vermijden, alsof de strijd dien ik meende te moeten voeren, gericht was tegen personen in plaats van tegen zaken en beginselen. Voor zoover ik iemand Uwer daardoor onnoodigen aanstoot heb gegeven, sta hier de belijdenis van mijn op recht leedwezen daarover, maar tevens de eerlijke verklaring, dat dit bijna altijd onbewust, en zonder uitzondering ongewild geschied is. „Het ga U allen wel." Manoeu v r e s. Tijdens de manoeu vres van de le divisie infanterie wordt de staf van het 10e regiment infan terie van 1821 September inge kwartierd teOverveen,het le bataljon te Hillegom en het 2e bataljon te Velsen. Het 3e en het 4e bataljon blijft die dagen alhier gekazerneerd. Een botsing met onaange naam gevolg had gisterenmiddag plaats in de Schagchelstraat. Een vrouwtje, dat met eieren ventte, werd er door een fiets aangereden. Alle eieren op den grond en liet mensch daarenboven nog leelijk gewond door een haarspeld, die in haar hoofd drong. Half buiten kennis van schrik en pijn werd ze binnengedragen bij den heer E. en .daar door een dokter behandeld. L e e 1 ij k gebrand. In de Begijnestraat verbrandde zich gister middag de werkman O, die een borrel te veel op had, leelijk door het breken van een kruik met zoutzuur, waarover hij viel. Zoowel z'n gelaat als z'n kleêren werden deerlijk gehavend en hij moest onder geleide naar zijn woning worden gebracht in de Begijnestraat, waar Dr van den Berg geneeskundige hulp bood en moest constateeren, dat de verbrandingswonden nog van vrij ernstigen aard waren. Een a a u r ij d i n g. Gistermid dag kwam onder 't viaduct aan den Kruisweg een meisje van een jaar of tien, dat op de fiets zat, te vallen over een 4 jarig kerreltje dat dwars voor de fiets over den weg liep. 't Was een heele consternatie 't Jongetje kreeg een bloedende hoofdwonde en werd aan 't politie bureautje op het Kennemerplein verbonden. Hinderwet. Door den lieer P. C. Moonen alhier is vergunning gevraagd tot het oprichten van een koek- en banketbakkerij aan de Pie- terkiesstraat no. 57. Het verzoek schrift ligt op de gebruikelijke wijze ter inzage op het Raadhuis. Schoorsteenbrandje. Heden morgen te 8'/2 uur brak bij den congierge van het Proveniershuis op den lioek van den Doelstraat en de Gr. Houtstraat een schoor- sfeenbrandje uit. Aanmerkelijk liet het zich ernstig aanzien, de rook zocht naar huiten een uitweg. Door 2 agenten van politie en met behulp der buren, die emmers water aan droegen, is 't brandje geblaseht. Politierapport G v o n d e n 1 portemonnaie met geld, 1 breekijzer, 1 schilders- mes, 1 eend. Proc. opgem. wetrens rijden met een automobiel zonder licht., loopen over een anders grond, overtreding der arbeidswet. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: F. M. Ij. v. d. Trappen en B. W. Wittgrefe. G. Kol- denhof en J. H. C. Vos. Bevallen: J. R. Ophem-Lamboo z. S. VV. Beck-Vunderink z. A. Valk- Inpijn d. A. M. v. d. Berg-Kruijd z G. Groot-v. d. Steeg z. G. Suman- de Ruig z. H. M. Glavimans-Mulder z. C. Kunkeler-Brans z. W. Ooms- Groot z. W. Fortuin-v. d. Horst z. E. W. Venema-van Doorn z. O. Vis ser-Nederpelt d. G. H. Reus-Barské d. C. C. Blazer- Ridder d. Overleden:G. Justusv. d. Laan 74 j. Jansweg. H. W.Terpoorten Tijsseö 64 'j. O. I. kade. R. A. 11 m. d. v. d. T. Tichelaar, Kerkhofstr. A. M. D. CaaneCrone 77 j. Ha- gestr. Z. H. Pius X heeft bij rescript dd. 3 Aug. enoomd tot consultor der congregatie der Studiën den Zeereerw. Zcergel. pater Dorotheus Cornelisse, Doctor S.S. Theol. en Phil., en bij rescript dd. 17 Aug. tot consultor van de congregatie Propagandae Fidei den Zeereerw. Zeergel. pater Michael Sleuljes, Doet. Jur. Can. Beide paters van de Orde der Franciscanen, zijn zonen der Hol- Iaudsehe provincie en beklef den het ambt van Lector S. Theologiao in het Collegio S. Antonio te Rome. In een te Warmond gehouden jaarlijksche vergadering van afge vaardigden der vijf R. K. Studenten verenigingen zijn de Unie-voor- stellen, door Delft ingediend, aan genomen. Wordt dit besluit niet door eene vereeniging geannu leerd, dan kan men zeggen, schrijfi de „Residentiebode", aan welk blad wij dit bericht ontleenen, dat eerst nu de lang besproken en verwachte Unie der R. K. Studenten-/ereeni- gingen is tot stand gekomen. Aanbestedingen. en Co. f9,550, Lelieveld f8,995, Phi lippe en Zonen f11,054, Wed. v. Zoe- len f11,350, allen Hillegom, Steenkist f 10.915, Joustra f9,393, Cornelisse f9800, J. T. Duin f9,009, allen Haar lem, Coperatieve Bouw vereeniging Haarlem f10624, N. v. Dam f9190, A. de Oude f9600 beiden Haarlem mermeer. Rechtszaken. Faillissementen. Heden is door de Arr. Rechtbank alhier in staat van faillissement ver klaard J. M. M. Bletscher, aannemer en commissionair in bouwterreinen wonende te Bloemendaal (Aerden- hout). Rechtercomm. mr. E. J. Mori hout Mees, cur. mr. J. Spoor alhier, Amsterdam. B. Zwart, vroeger grossier iu vleesch, thans zonder beroep, aldaar. Ji Elle, bakker aldaar. S. Leeuwin Lzn.,koopman en winkelier aldaar. R. de Kromme, echtgenoot van V. Koster, openbare koopvrouw in visch, fruit, zuur en comestibles, aldaar. Handelsvennootschap onder de firma G. A. Quack, gevestigd en kantoor houdende te Nijmegen, en haar eenige vennoot, J. A. Quack, wijnhandelaar aldaar. W. Betman, bakkersknecht le Nunspeet. F. C Puis van Belkom, kleer maker te Tilburg. J. M. W. Hufkens, koopman, te Tilburg, en A. Hufkens, koopman te Oisterwijk, handelende onder de firma Hufkens en Zonen, te Tilburg. P. G. Baks, kleermaker en caféhouder, te de Werken, gemeente te de Werken en SJeeuwijk. S. C. P. Sckwitters, boekhan delaar te Groningen. Opgeheven: A. van Plateringen, sigarenfabri kant te Utrecht. W. J. Lommerse, G. Visser en A. Kolderie, te Haarlem. Geëindigd: Jhr. J. C. F. Stein, voorheen houder eener melksalou te Delft. M. Haas, fa. Haas Admiraal koopman te Buiksloot. De Gymnastiekfeesten te Maastricht. Aan deze feesten is Zondag eu Maandag j.l. onder meer deelge nomen door de véreenigi'ngen „Pla to" te Amsterdam, en „Turnlust" te Alkmaar. De uitslag der wedstrijden is voor deze vereenigingen Ringen en paard le pr. Plato te Amsterdam, 2e pr. Turnlust te Alkmaar. Ringen en brug: le pr. Plato: 2e pr. Turnlust. P e r s o n e e 1 e wedstrijden) toe stellen): le pr. F. J. M. Lambert, te Alkmaar, en 2e pr. J. J. Rieft, te Amsterdam. Staafoefeningen: le pr. Pla to; 3e pr. Turnlust. Vrije oefeningen: 2e pr. Turnlust; 3e pr. Plato. Nationale wedstrijd (reken brug): le pr. Plato; 2e pr. Turn lust. De letterkundige mr. Joan Bold te Amsterdam bevindt zich in he- denkelijken toestand. Althans zijn hem reeds de H.H. Sacramenten der stervenden toegediend. Barometerstand Stand van Gisteren 775.5. Neiging tot achteruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12Uur: 66 F. 18 _C. Laagste der afgl. nacht :55F. ll.-r' O., Opgegeven door Joh. M. Schmidt Opticien Zijlstraat 85, Haarlem Burgerlijke Stand. LISSE. Getrouwd: J. Prins en P. Dubbes. Bevallen: J. Pauw-Van Brunen, d. A. Does-Langelaan, d. Overleden: B. van der Zwet, 2 m. 18V, 1321/2 873/i 181/8 26i/2 56 /4 123/4 jl31i/2 367» 211/g 331 2 241/2 278 9 385e Staatsloterij, Nagekomen Advertentien. In eene industrieele zaak alhier wordt met November aahsf een BOEKHOUDER GEVRAAGD, goede referentiën kunnende aanwijzen. Eigenhandig geschreven brieven met opgaaf van leeftijd en vorige werk kring worden ingewacht onder No. 440 bureau dezer courant. HILLEGOM. Door den architect 0. Verhoeven alhier werd gisteravond aanbesteed het bouwen van een villa aan de Sixlaan voor rekening van den Heer J. H. van Waveren. Inge schreven werd door de Firma Krooij TELEFOOM 91- TELEFOON I8Q. 10 September Medegedeeld door H. O. Tombergh en Co vorige koers, 851/2 7 163/4 8ulitk. Pae. Common Marine. Pref. pref. Comni Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union. Southern Rails Car Foundry j 413/g Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Pern Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Anier. markt vast. Russen prijshoudend. Petroleummarkt beter, Tabaksmarkt vast. Mijn waarden verdeeld. 213/4 36'Q 211/g 333 24% 2771/4 9 351/4 52 75 161 687/8 693/4 Heden 85l/o 7 18'7, 321/2 88 267/8 06% 12% 132 167/g 411/4 213/4 35% 52 741/2 158 691/4 70 Trekking van heden. Hooge prijzen: 6494 f5000.5510en 9743 ieder f 1500. 011. 4175 en 15560 ieder flÜOO. Prijs van f400: 20146. Prijs van t'200: 9477. Prijzen v. 1' 10010733, 11180, 13417 14098, 14288. 15 3096 5885 7947 10978 44482 17465 .28 3100 5393 8034 10982 74249 47473 54 3125 5413 8070 11040 14254 17595 ll8 3178 5478 8110 11093 14285 17605 14Ü 3220 5479 ,8152 11132 14317 ]7li2„ 212 3244 5480 3196 11140 1440C J?m 294 3248 5491 8200 11168 14474 17010 356 3810 5507 8215 lil"? 14183 17193 45'' 8311 5505 8256 11233 44535 17903 489 3337 563< 3408 11368 44590 179611 "586 3383 5931 3471 11438 14696 18004 •67)2 8440 59 19 9599 11447 14734 18ü26 70l 3491 6023 8520 11494 14778 18010 70" 3588 6091 8522 11511 14815 lg9g7 727 3620 6148 8523 11524 14869 18glg 752 3637 617/ 8565 11532 14902 48344 78'! 3689 6263 8594 11608 44935 ig420 89" 3700 6831 8636 11629 44970 18506 1038 3703 «834 8638 11701 15084 i,-;612 104? 3734 6351 8701 U799 45321 18657 116° 3752 6372 8753 1113.» 15245 43677 1171 3302 6382 g825 l i.» 45252 18714 U76 3830 6434 8856 12092 j;,.254 18725 127" 3863 6488 g887 1209" 15360 18741 134? 3871 6453 8971 12141 15381 18758 140° 3945 6óo2 8980 12209 45426 43328 148" 3946 0574 9021 12245 15433 19068 1671 4037 6704 9 >78 12287 45447 49067 187; 4047 6743 9117-12355 15448 19179 187* 4076 6746 9151 12396 45409 49130 188° 4089 6752 9100 12429 15479 19299 195° 4132 6773 9214 1248/ 15548 19355 190° 4138 6789 9212 12496 15566 19370 196" 4180 6801 9224 12510 45575 49443 197' 4211 680U 9299 1259'» 15604 19425 2058 4240 630" 9375 12598 1551] 49479 211- 4263 6912 9402 12719 15642 19523 211»' 4283 «913 9495 12750 45797 W086 2117 4300 6923 9497 12828 i5808 19710 .212' 4304 694-5 9517 12329 45330 19739 ,u ...- /iaxL1 4481 232'4752 7153 9760 13H3 15995 19999 234;' 4781 7183 9825 13124 1(il29 20083 243° 4847 7190 9390 13260 1637i 20134 252-' 4873 7218 9905 13211 40437 20459 2548 4895 721" 9960 1321" 16544 20267 2596 4902 728" 9980 13266 40559 2030Ü 262' 4955 730-8 9999 43312 49569 20323 266" 40"7 7322 10017 1334" 16654 20369 267" 5064 7462 49004 43376 16679 20370 2683 5076 746-3 10071. 13486 49705 20410 2728 5107 7511 10080 13518 49783 20427 27G1 5133 7540 10131 1351' 16830 20495 2836 5180 7632 10108 13580 ]ög87 20561 2852 5199 7644 10182 13607 17055 20583 287' 5236 7662 K)243 13«1:! 17082 20689 2897 5259 7665 40253 13768 17118 20720 2931 5268 7607 10307 13814 17129 20S33 2933 5274 7686 10377 1884"» 17154 20862 297' 5289 7694 404419 13866 17137 20867 3ül3 5298 7785 10468 13868 17134 20971 30 4 5364 7791 10486 1391" 17334 8028 5366 7901 10762 14016 17477 3048 5363 7917 10894 14064 17467 306> 5371 7918 10957 14166 17582 4e Klasse le Lijst: 13443 m z. 13163 14869 m.z. 14867.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3