Kwartjes- fldoertentiën. Tooneel, Muziek, enz. Wat anderen zeggen. Sociale Berichten^ Kerknieuws. Amsterdamsche Beurs. dan sterken drank, in het perceel aan bet Kennemerplein no. 14. Muziek op de Markt. liet was gisterenavond, bij de laatste uitvoering van Kriens' mu ziekkorps, op de Groote Markt stampvol, ondanks de Irissclie avondluebt. Met veel belangstelling volgde 't overtalrijk publiek de uitvoering. voor zoover ze te volgen viel, want wéér viel het ons op, hoe de Gr. Markt toch eigenlijk ook om de verspreiding van 't klankvolumen ongeschikt is voor openbare mu ziekuitvoeringen. Een woord van hulde aan Kriens' muziekkorps mag 11a deze open bare laatste uitvoering van stads wege, dunkt ous, niet ontbreken! Oarnizoensberichten. Heden zijn de 1ste luitenant J. C. Rijk mot 2 sergeanten en fi mil. wielrijders uit de legerplaats bij Zeist naar Waaldorp vertrokken ten einde - daar bij de te formeeren compagnie-wielrijders, die deelneemt aan de kustmanoeuvre, te worden ingedeeld. AGENDA. Vrijdag, 13 September. Haarlkm BakenessergrachtlM Verknoping diverse koopmansgoe deren. Politierapport. Gevonden: 1 ceintuur, 1 overschoen, 1 hondje, 1 armbandje, 1 zweep, 1 ijzeren gewicht, 1 zakje met geld. ^Proc. opgern. wegens doen station- neeren van een rijtuig op de Gr. Markt zonder vet gunning, wielrijden zonder licht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: O. Loos en M. LVoges. Getrouwd: J. Brink en L. M. van Deursen. IJ. J. Bruseé en C. F. van Bilderbeek. J. D. D. Pruissen en C. H. v. Breemen. J. G. de Vries en M. A. Boissevain. A. F. van Alphen en A. M. van Rede. Bevallen: J. v. d. Burg-van Hors- sen z. A. C. de Winter-Weiland z. C. v. d. Kort-Kuipers T. Node- lijk-Kuijkd. G. Molhoek-Oosterom d. E. M. van Dansik-Franssen z. Overleden: O. J. Sanders 23 j. Kamperstraat. Kleine ftduertentiën, niet grooter dan 5 regels (uraag en aanbod, dienst aanbiedingen) worden in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" geplaatst a 25 ots. per geheele aduer- tentie. Bij driemaal plaat sing slechts 50 Cents. Ongetwijfeld, deze knaap heeft een buitengewone gave ontvangen, zijn mezzo-sopraansteih zoo zou ik ze betitelen is van een prac tigen omvang en van rijke nuanceering, vooral in de lagere tonen. Daaren boven is zijn techniek haast onbe rispelijk, en begrijpt hij terecht dat juist in 't halfstem-zingen zijn grootste bekoring ligt. Maar daarom is bijvoorbeeld zijn voordracht van een lied als „Adelaide" van Beet hoven allerminst een exempel, hoe dit heerlijk werk moet worden ge zongen De leouuitzettiiig, die de jonge Mirsky noodig heeft voor het hoogere register, geelt zijn stem plotseling den scherpen jongens-klank, en is in al te groote tegenstelling met het halfstem der lagere tonen. Die plotselinge overgangen (die natuur lijk zijn bij een knaap maar juist daarom zijn voordracht niet hóóg- muzikaal genot doen zijn) ontnamen aan een lied als „Adelaide" zijn grootste bekoring voor mij. Beter, veel beter, juist omdat er die stern-overgangen niet in voorkwa men, was het toegiftje,'t aardig9 liedje „Sinpst du, mein Vögelein." De H ebreen wsche liturgische go- zangen, die hij voordroeg, gaven een goed bewijs van de bewonde renswaardige vaardigheid, toonvast- heid en groote techniek, die deze jonge zanger de zijne mag noemen en de week- droefgeestige Israëliti sche melodiën, die met onze Room- sche lit urgische gezangen vaak eenige overeenkomst hebben, al zijn de modulaties erin veel vrijer, misten ook gisteravond hun eigenaardige bekoring niet, nu ze door deze meikwaardige jongensstem werd°n voorgedragen. In het geheel was het een Con cert, dat mij weliswaar geen oprecht muzikaal genot heelt verschaft maar dat buit ngewoon meikwaardig was, en dat ik niet gaarne zou hebben gemist. De zaal van't Brongebouw was tot achter toe gevuld met een gedistingeerd publiek, waaronder vele dames en kinderen. De heer Andriessen begeleidde de liederen op artistieke wijs. Alleen had ik het tempo van „Adelaide" in het middendeel wat sneller willen ge nomen zien doch misschien wilde de jonge zanger 't zoo, en diens wil was natuurlijk nummer éeu. Ik vernam, dat de jonge Mersky op Zaterdag 21 dezer voor de tweede maal een Concert zal geven in het Brongebouw. Ten zeerste beveel |ik de bijwoning er van aan de voor drecht van Mozcs Mersky is zóó merkwaardig, dal ze de bestudeering wél verdient. Ik hoop, dat het pro gramma dan wat meer liederen zal bevatten van kleineren omvang. S. Rechtszaken. Brongebouw. Mozes Mirsky. De aankondigingen zeggen, dat deze 12-jarige Poolsch-Russische knaap 'u wouderkind, 'u wonderzanger is. In zeker opzicht hebben ze gelijk. De muzikaliteit van dezen 12-jarigen knaap is onbetwist, zijn „geschoold heid" is enorm, zijn stemvermogen is wonderlijk, zijn toonzuiverheid en techniek zouden een 22- of 32-jari- gen zanger eer aandoen. Wonderlijk is zijn stem, dat staat buiten allen twijfel. Maai is dal alles, uil muzikaal opzicht beschouwd, ook wonder- baarlijk-mooi? iVJen kan het zingen van dezen aardigeu, fiisschen knaap, met 't ge prononceerd Joodsch-Poolsehe iype, van verschillend stardpunt beschou wen. Als 'n curiositeit van stemvorming en stem techniek. En dan is deze jonge Mirsky waarlijk een wereld wonder, in dien zin dat hij een buitengewone gave heeft ontvangen, waarop niet velen ter wereld mét hem zich kunnen beroepen. Men kan dit zingen ook beschou wen van 't standpunt, aat een be zoeker of bezoekster van publieke vermakelijkheden inneemt. En dan hebben al die dames gelijk, die gisteren avond als om strijd riepen 'tis allersnoezigst! 't Is heerlijk! 't Ia om koud van te worden, zoo mooi Wat 'n lief, aardig kereltje! Maar men kan het óók van een zuiver muzikaal standpunt beschou wen. En als ik dan mijn oprecht oordeel moet geven, dan moet ik bekennen, dat Al dat zingen nü reeds, erg jammer zal wezen voor dit in ieder opzicht veelbelovend stem orgaan. En ookdat artisticiteit nog geen ware kunst mag heeten in den hoogeren zin des woords. Van onze Rechtbank. (Zitting van heden.) Rich ter- W alther. Door de Arr. Rechtbank werd heden morgen de inbreker Walther alias Richter veroordeeld tot 3 jaar gevan genisstraf. De Rechtbank nam aan, dat Wal ther en Richter dezelfde persoon zijn. O, die rijwieldiefstallen. Geen zitting of er vallen eiecheu of vonnissen tegen rijwieldieven. Nu was het weer F. de Nijs, een IS jarige schildersknecht van hier, die van H. W. Aarts een fiets stal en deze te Amsterdam ging beleenen. Het O. M. wilde deze diefstallen krachtig tegengaan en eischte l jaar; de Nijs is geen vreemde. Een dievegge. Een klein jongentje werd naar de moeder van Betje Diets gestuurd om te vragen het Zondagsche goed van Betje mee te geven, want ze moest 's avonds met de lui waar ze diende naar Zand- voort. Dat jongentje kreeg de klee- ren van de goedgeloovige moeder mee. Hij gaf ze huiten aan de dienstbode Mietje Lammers, een 19-jarige dienst bode uit Heemstede. Die had den jongen gestuurd en wachtte hem op. De jongen gaf het goed af en zijgaf hein voor zijn boodschap 5 cent. De jongen is niet meer teruggevon den, maar de diefachtige dienstbode wel. Deze bracht de kleeren naar Mei. Sickmann in de Rozenstraat. En 's anderen daags in haar dienst weer gekeerd, trok ze de gestolen kleeren aan. Tegen haar ouders vertelde de die vegge. dat zij de kleeren had gekocht van geld, dat ze had opgespaard. De dienstbode Betje Diets iieeft natuurlijk heelemaal geen last gegeven de kleeren te gaan halen. De officier eischte 5 maanden. Twee beruchte boeven. Ze zijn ons bekend van den bekenden diefstal t,e Groningen. En thans staan ze weer hier: J. Kiekens, 21 j., los werkman, al hier en G. O. Pool, 19 j. sigarenma ker te Amsterdam. Nu hebben ze weer op 't laatst van Mei in een gesloten werkplaats van P. Sneeuw te Aalsmeer ingebro ken en daaruit 2 rijwielen gestolen. Zooals wij schreven: de heerenzijn bekend bij de Justitie. Reeds meer- maVn zijn ze veroordeeld wegels dief stal. Ti le werkplaats van ''..e uw heb ben de dieven eerst een ruit ingeslagen en daarna 't raam opengeschoven. Ze hadden toen heel gauw de fietsen te pakken en zoo reden ze Amsterdam, waar ze de rijwielen te gekle maakten. De officier eischte inet 't oog op hun ongunstig verleden 2 j.iar. UITSPRAKEN. Nog werden heden de volgende uitspraken gedaan: J. P. v. d. K. zonder beroep te Heemstede wegens verduistering. Eén jaar gev.straf. C. S. zónder beroep te Zaandam ter beschikking van de regeering ge steld. Haarlemsche inbrekers. In hooger beroep stonden gisteren voor het Amstei damselj gerechtshof terecht de metaalbewerker P. P. Junge, de lettergieter N. J. Koilard, de koopman J. Drogtrop en de veehouder W. Bakker, alleu alhier wonende,door deRechtbanktot 3 jaar gevangenisstraf, op 2 Juni, veroor deeld, terzake van de inbraak in de villa van den heer De Sturler aan de Verlengde Kleverlaan te Bloemendaal in den nacht van 30 op 31 Maart 1.1. Wetende dat de familie St. afwezig was, ging het viertal naar genoemde villa, wist er, door verbreking van een slot, binnen te komen, brak verschillende kasten open en eigende zich toe een doosje met f60, nog een bedrag van f70, gouden flacon, kerkboek met gouden sl#t, gouden ringen, mes sen enz. enz. Zij werden echter op heeterdaad betrapt en onder verzet ingerekend. Alle zijn recidivisten. Zoowel het O. M. der Haarlem sche rechtbank als de eerste, derde en vierde beklaagde, hebben tegen het vonnis liooger beroep aange- teekend. De procureur-generaal vorderde wegens een gebrek liet vonnis, wat de qualificatie betreft, te ver nietigen en opnieuw rechtdoende hen te veroordeelen tot dezelfde straf, zijnde 3 jaar met aftrek van 6 maanden voorarrest, uitgezonderd voor Drogtrop, voor wien liet O. M. geen vermindering voor preventieve hechtenis wilde toegepast zien. Uitspraak over 14 dagen. {Verduistering. Bij beschikking der arrondisse- ments-rechtbank teArnhem is rechts ingang met recht tot inslructie en met bevel tot gevangenneming ver leend wegens verduistering, tegen Coenraad Constant Linker, 54 jaar, beheerend vennoot der Arnhemsche Bankvereeniging Pliester Go. ge boren en laatst wonende te Arnhem, thans voorlvlucht'g. Over de soci ale Week. Ook „De Tijd" spreekt over de afgeloopen Sociale Week. En het blad heeft het vooral over het uiterlijke ervan. Evenals te Utrecht, zijn ook te Breda, zegt het blad, bewijzen gegeven, dat de katholieke welsprekendheid vorderingen maakt. Wij denken hier niet allereerst aan de schitterende, indrukwekkende rede, waarmede prof. De Groot de Sociale Week begon, en als het ware het gebouw inzegende, maar nog staan ons de mooie, klare stukken werk voor den geest van sprekers als mr. Regout, prof. Liesker, prof. Aengenent en voora! van dr. Raaymakers, wiens rede over de regeling van den ar beidsduur voor volwassenen een mees terstuk was van vorm en inhoud, waarbij het gehoor bovendien geboeid werd door de keurige wijze van voor dragen. Deze pater Jesuïet oogstte van de nieuw optredende leeraren ter Sociale Week het meeste succes door zijn eenvoud en friscliheid. Wat hij zeide, was voor het gemengde pu bliek van woord tot woord te volgen en te begrijpen, en als zijn rede even tueel gedrukt mocht worden, zal men er, als wij ons niet bedriegen, reke ning mee* te houden hebben in de toekomst. Zijn pleidooi voor een ethisch maximum van 10 uur voor den werkman bij intensen arbeid zal tot nadenken stemmen en ongetwij feld vele bekeeringen maken. „Wie geen oorzaak hebben om zich over het houden dezer leeröefeningen te verheugen, dat zijn de sociaal democraten hier te lande. Zij mogen schijnbaar nu en dan eenig houvast denken te hebben aan de vaak kras en vierkant opgezette stellingen, hun wordt bij de uitweiking telkens alle contact met de katholieke leer ont zegd en hun systeem valt dieper en dieper weg onder de slagen der katho lieke sociologie. Hun denkbeelden over vakorganisatie, aan de eene zijde door de anarchisten als waardeloos en schadelijk gebrandmerkt, kunnen geen standhouden, wijl zij niet rusten op den ethische» ondergrond, door Paus Leo XIII gelegd. Dit bewijst het complex van stellingen, in de Sociale M eek van Breda vastgesteld." Ten slotte zegt „de Tijd": „Het is te wachten, dat wannier de IT Le Sociale Weck in 1903 elders, in het noorden des lands gehouden wordt, eenzelfde belangstelling onder de Katholieken haar deel zal zijn. Dat deze groot geweest is, bewijst, dat ér niet alleen uit België, maar ook uii Duitschland afgevaardigden zijn gezonden door Arbeidersverenigingen om te onderzoeken, wat men hier in Nederland onder Katholieken een Sociale Week noemt. Wij zijn er zeker van, dat men deze Nederiand- sche uitvinding wel geschikt zal oor- deelen voor export en imitatie. Ge- lukig staat de Kath. Sociale Actie niet ónder een octrooiwet." Nationaal Congres voor de Ambachts nijverheid. Eerste Dag. Gisteren werd in het gebouw Bel- levue te Amsterdam aangevangen het Nationaal Congres voor do Am bachtsnijverheid, onder auspiciën van de Maatschappij van Nijver heid. Er waren ongeveer honderd deel- Lerners. De lieer li. P. J. Tutein Noltheuius hield de openingsrede. Spr. wees er op, dat twaalf jaren geleden door de Maatschappij van Nijverheid ook een congres in de hoofdstad Was gehouden, dat tot onderwe-p had het Vakonderwijs en de Vakopleiding voor toekom stige werklieden iu Nederland. Thans wordt weer dat onderwijs vraagstuk aan de orde gebracht. Na die 12 jaar heeft een ontwa king plaats gegrepen van den Mid denstand. Het vraagstuk van het vakonder wijs behoort onder de vraagstukken van hoog belang voor den midden stand. Doch het heden mag nog grooter eischen stellen dan de toe komst. Daarom thans onderwerpen van e onoinischen aard Allereerst het credielwezen. Maar de betrokken partijen moeten die bslangen naar den eisch kunnen bepleiten in de groote huishouding van den Staat Van daar is de tweede afdeeling gewijd aan de Staalkun dige vertegenwoordiging van de ambachtsnijverheid. De derde plaats is toegekend aan het vraagstuk der opvoeding. Hierna :al 't congres behandelen het vraagstuk der aanbestedingen. Mannen van alle Staatkundige rieht'ngen, mannen van de praktijk en mannen van de theorie, zijn ge vraagd voor dat bureel. De Minister van Waterstaat doet zich vertegenwoordigen door den chef van zijn Kabinet, baron Van ïttersum, terwijl de Minister van Landbouw enz., de lieer Veegens morgen een zitting zal bijwoueu. Mr. N. G. Piersou, hield daarna als voorzitter een rede. Spr. vreest niet, dat het bestaan van den Middenstand, als maatschap pelijke groep, iu onze dagen gevaar lóópt. Men behoeft iu onze steden de woningen slechts aan te zien, 'ha te gaan uit welke sociale krin gen die duar gehuisveste personen, voorzoover zij geen werklieden zijn, zijn voortgekomen, om te hegrijpen dat de Middenstand in geenen deele verdwijnt. Men vindt zijn vertegen woordigers overal. Nooit is er een tijd geweest, waarin uit de arbeiderskringen zoovele personen tot den midden stand zijn opgeklommen als nu. De Middenstand als maatschap pelijke klasse loopt dus wel geen gevaar verdrongen te worden anders is het tot op zekere hoogte gesteld met de Middenstandsonder nemers. Zeer toe te juichen zijn daarom de pogingen die thans in verschil lende landen worden aangewend om den middenstand te helpen. Men heeft veel geschreven over de middelen tot bevrediging, te weinig over die lot beperking der kapitaalbehoeften. Zoodanige beper king zou zeer wel mogelijk zijn, indien een eind kon worden gemaakt aan de hier te lande op zoo uitge breide schaal bestaande gewoonte van aan de koopers van winkel goederen zeer langdurige credieten te verleenen. De mogelijkheid bestaat om het euvel tegen te gaan. Het is hier in hoofdzaak een kwestie van wil len. Spr. beveelt aan vorming van de leden. In de allereerste plaats ligt liet op den weg van den Middenstand zelf om na te gaan wat hij door eigen werkzaamheid doen kan voor dat oogmerk. Gort u aan tot gemeenschappelij ke krachtsinspanning! Eerste Afdeeling. Oredietwezen De vraagpunten zijn L Verdient Voor de ambaehts- nijvereu het stelsel Raiffeiseu of het stelsel Schulze-Delitzsch de voorkeur? II. Moeten de ainbachtsnijveren zich vak gu wij ze vereeuigen, of hebben de voorkeu: meer uitge breide vereenigingenen wel ver eenigen, waarin behalve ambachts- nij vereu, ook winkeliers, landbouwers enz. worden opgenomen? III. Wal leert de ervaring hier te lande en elders omtrent de inrichting en werking van coöpera tieve vereenigingen a, tot aank op van grondstoffen b. tot aanschaffen van werktuigen e. tot bewerken van grondstoffen d. tot verkoop van producten? IV. Zijn wijzigingen en aanvul lingen noodig in de wet op de coöperatieve vereenigingen? V. Door welke andere maatregelen kan het credietwezen van de am- bachtsnij veren bevorderd worden. Geheel anders hij Schul'ze Delitzsch die meer de steden op het cog had met hare vlottende bevolking, weinigen samenhang, weinig soli dariteitsgevoel enzéér niteenloopende belangen. De heer D. H. de Vries diende een motie in, waarin de wensch werd uitgedrukt het Credietwezen van den am bachtsnij ven n te bevor deren door lret stichten van een coöp Centr. Bank met bijbanken. Die Bank moet ook werkzaam voor neringdoenden en anderen. De motie verzoekt, dat liet Hoofd bestuur de noodige stappen zal doen om tot de oprichting te geraken. De geheele ochtendzitting is door gebracht met te debatteeren over de motie de Vries. Na de motie de Vries zijn uog andere ook ingediend. Ten slotte wordt overgegaan tot stemming. In de eerste plaats een motie van den heer Citroen om de in punt I aangeroerde zaak onvoldoend toege licht te verklaren en daarvoor geen uitspraak tedoeu, werd aangenomen Een tweede motie-Citroeu op punt II stiekkend om te doen verklaren, dat liet vormen van vaksgewijze vereenigingen de voorkeur verdient boven algemeene vereenigingen. Eveneens aangenomen. Ook de motie-De Vries op punt II wordt aangenomen. De motie-Nolthenius-De Visser- Nouwens (Bedrijfsmuseum eu aan koop werktuigen) wordt aangeno- meu. Aangenomen de uiolie-Meijers betreffende punt IV. (Aaudringen bij de Regeering op wijziging der Coöperatiewet.) Omtrent punt V zijn geen con clusies gesteld. Iu zake de vertegenwoordiging van de ambaclitsnijveren waren de volgende vraagpunten gesteld. I. Vinden de belangen der am- hachtsnijveren eeDe voldoende ver tegenwoordiging in de Kamers van Koophandel II. Zoo niet, is liet gewenscht om aan de ambaclitsnijveren eene afzonderlijke vertegenwoordiging te geven, of verdient liet de voorkeur, dat zij met den handeldrijvenden middenstand eene gezamenlijke ver tegenwoordiging verkrijgen III. Hoe is de vertegenwoordiging- in te richten? Welke moeten hare hevoegdhe den ziju? Mr. Anenia spreekt in een motie den wensch uit voor een eigen ver- tegenwoording. Deze motie werd aangenomen. Arbeid van schoolgaande kinderen. In een te Rotterdam gehouden vergadering van de afd. Rotterdam van liet Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond is, naar aan leiding van circulaires van het Centraal Bestuur, besloten om een onderzoek in te stellen naar den arbeid en gegevens te verzamelen omtrent de arbeidstoestanden en den arbeidsduur van arbeiders(sters) en kinderen in den veldarbeid. Afschaffing van'nachtarbeid. In eene vergadering van de af deeling Zaanland van den Neder- landscben Brood-. Koek en Banket- bakkérsbond, heeft de lieer H. W. Nederhoed, uit Leeuwarden, gesproken over de afschaffing van nachtarbeid in het bakkersbedrijf. Z. D. H. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. Antonius van Padua) den Wel Eer w Pater M. R. Beluien- maeckers en tot kapelaan te Haar lem (H. Antonius van Padua) de WelEerw. Paters C. H. M. Cami- nada en C. J. van der Valk, beiden uit het klooster te Woerden. Narr wij vernemen zal Z. D. Hoogwaardigheid Mgr. A J. Cal- lier op Maandag 23 dezer de nieuwe kloosterkerk van bet klooster der E.E. P.P. Franciskauen te Nieuwe Niedorp plechtig consacreeren. Aan liet toelatingsexamen op 't Seminarie Hageveld, op Maandag j.l., hebben 48 jougelui deelgeno men. Vier eu veertig zijn geslaagd, het aantal leerlingen zal bij den aan ang van het nieuwe leerjaar be dragen 209. Aanbestedingen. MARKTN1EUWS. 385e Staatsloterij. Trekking van heden. Hooge prijs: 2150 f 1000. Prijs van f 400 15460. 12 September Barometerstand Stand van Gisteren 770. Neiging tot achteruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12Uur: 72 F. 22 C. Laagste der afgl. nacht54F. 7=12 C., Opgegeven door Joh. M. Schmidt Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. 8803 pcilffizen, Moens Berk, Bloe- inendaal f338.52. Diverse koolz. en caustique soda en koolz. potasch, Jan Dekker, Womierveer, f 1475.57. 10000 K.G. zinkwit, Volraatik Co., Pur- nierend, f2925. Berk blauw, bronsgroen, rhroinaatgroen en chromaatgeel, I'. Schoen Zn„ Zaan dam f 1205.70. 1000 KG. sftlammoniak in poeder, idem, idem, f 44(5.50. •1000 KG. sulfas e.upri, Jan Dekker, YVornierveer f1140. Krijt, oker, gele en puimsteen, A. l.a- tenstein, Zaandijk f 1028.71. HAARLEM. Door het Provinciaal Be stuur is lieden aanbesteed Het gedeeltelijk opruimen van bet wrak van het op het noorderstrand van het eiland Vlieland gestrande stoomschip „Emerald". Minste inschrijver was de heei J. Brou wer te Hazepolder voor f4830. Opgave van enkele minste inschrij vers van de alhier gehouden aanbesteding dpor het Departepient van Koloniën HAARLEM, 11 Sept. 1907. Kaasmarkt. Aangevoerd s stapels, uitmakende 1247 kazen verkocht 7 stapels, uitmakende 1091 kazen, wegende 2100 kilogrammen. Hoogste prijs per 50 kilogrammen f 26.50. Laagste prijs per 50 kilogrammen f18.00. AMSTERDAM, 11 Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgtAndijker mui zen, groote f2,— a 2,20, kleine fl.a 1,20, blauwe f 1 70 a 2,20. Friesche mui zen f 2,20 a f 2,40, borgers f 1,50 a 1,60, geeltjes f 2,80 a 3,Hamburgers f3, ft 3,20, bonte f 1,80, 2 20, blauwe fl,80 a 2,10, IJpolder borgers f 1,40 a 1,50, bonte f 2,10 a f 2,20, Hillegommer zand- f 1,50 a f?,muizen f 2,—a f 2,25, graaf jes, f2,oüaf0,,G ldersche blauwe f 1,40 a 1,90, Zeeuwsclie blauwe f2,a 2,20 bonte f 1,75 a f2,40. AMSTERDAM,13 4 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 207 vette kalveren, le qual. 86 et., 2e qual. 78 ct. 3e qual. 68 ct. per kilo 8 graskalveren f 26 a 40, 56 nuchere kalveren f9 a 14, 481 vette var kens, Hollandsch". le qual. 48 a 50 c., idem 2e en 3e qual 46 a 47 ct. Overzee- sche en Geldersche le qua). 48 a 50 c., idem 2e en 3c 45 a 47 et. per kilo. WOERDEN, 11 Sept. Kaas. De aan voer ter markt op heden bedroeg 343 partijen (waaronder gestempelde). Pt ijs van Goudsc.he le soort f 27.a 29. 2e soort f 24.— a 26,id. zwaardere f 30.- a 32.—, id, gestempelde f a Edammer le soort f 2e soort f 24.—, a per 50 kilo. Han del matig. Op de lieden gehouden vee- en var- kensmarkt besteedde men voor pinken favette koeien f a paarden f aschapen f 24 a 26. lammeren f 18 a 22,50, varkens f 18 a 22, biggen f 6.a 10, zeugen f a per stuk. SCHIEDAM, 11 Sept. Moutwijn f 12,— per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn willig. Spoeling per ketel f 0.70. 154 275 423 475 661 693 817 823 876 1815 1133 1170 1352 1392 1835 1931 2070 2149 2555 2926 2995 3277 3282 3543 3683 3/ 54 4026 4051 4210 4301 4785 5453 5459 5679 6021 6108 6155 6178 6234 6302 6412 6432 7230 7438 7545 7559 8128 8177 8332 8564 8612 8911 9545 9614 9709 9864 9396 10082 10148 10509 10646 11430 11475 11702 11911 12004 12115 12610 12797 12839 13241 13397 13821 14110 14375 14651 15099 15126 16107 16713 16700 16992 17135 17228 17266 17637 17860 18315 18522 18614 18997 19678 19747 20206 20294 20563 20826 20960 4e Klasse 3e lijst: 887 m.z. 687. 5758 in. z. 5748. 13406 m.z. 16406. 13407 m.z. 16407. 13434 m.z. 16433. 13444 m.z. 16444 13001 ontbreekt. Medegedeeld door H. C. Tombekoh eu Cu vorige koers, iiedétt South. Pae. Common Marine. Pref. pief. Coin m. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union. Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Pern Pref. Peru Dominica Kimherley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amer. markt beter doch atil.jL* Russen hooger. Petroleummarkt hooger. Tabaksmarkt iets flauwer. Mijnwaarden lager. Geld 6%. 84% 61% 17% 31% -87 261/ic 568/s2 12?/i6 1303/g 167/16 41 21 V« 35% 20% 323/g 2i%6 2743/1 8-% 2 30% 52V8 69% 153% 85% 6% 17% 32% 87% 26% 56 12% 131 16% 40% 2D/16 3511/u 20% 331/., 24% 276 y 35% 521/., 66 151 691 70% 1- iï'HV

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3