Sociale Berichten. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Dr. Kuyper. We berichtten dezer dagen dat een der A. R. Kiesvereenigingen van liet kiesdistrict Schiedam, die te Vlaardingen, Dr. Kuyper eandi- iluat voor de Tweede Kamer had gesteld. Dit bericht uit de N. It. C. afkomstig, blijkt onwaar te zijn. Vlaardingen heeft alleen Dr. Kuyper op de candidaten lijst gebracht. De definitieve keuze is later. Kon. Instituut van ingenieurs. Het 60 jarig bestaan van dit In stituut te Delft zal 21 dezer gevierd worden. De Sultan van Assahan. Deze zal vergezeld van Toeang- koe Amir in het voorjaar ons land bezoeken. De stemming te Zevenbergen. Bij degisteren gehouden stemming voor een lid der Provinciale Staten is gekozen de heer G. H. Simonis te Raamsdonksveer met 3100 stem men. De heer Jan Oomen verkreeg er 3012. De stemming in Rotterdam III. Gisteren heeft in Rotterdam III de stemming plaats gehad voor een lid van den gemeenteraad. Gekozen is de heer rar. J. Rombach (lib.) met 1734 st. De beer L. M. Hermans (soc. dem.) had er 488. Een soc.-dem. meerderheid. Bij de Donderdag gehouden ver kiezing van een lid voor den Ge meenteraad ven Goor werd alleen candidaat, gesteld de socialist A. J. Wibbelink, zoodat deze ver ko;eu werd verklaard. De Raad, die uit elf leden bestaat, telt thans 6 socialisten, zooda' Goor de eerste plaats is in Nederland met een in meerderheid sociaal-democrati- schen Gemeenteraad. Gemengde Berichten. Branden. Te Korten hoef is afgebrand een dubbele woning, bewoond door Dorland en Post. Verder een losse schuur, waarin de brand is ontstaan, een hooiberg van 20.000 K.g. hooi Het vee is grootendeels gered. De Dorland.®. oude luidjes, zijn niet ver zekerd. Te Be 1 iin g wo 1 de is afgebrand een dubbele behuizing van Van Kloosterbuuebroek, door 2 eziunen bewoond. De bewoners waren af wezig. Niets is gered. Te Leeuwen is brand ontstaan bij J. de Bruijen tengevolge van hooibroti. De woning met gevulde hooischuur en eeuige varkens ver brandden. Alles was verzekerd. Te E e n b e e k is 't huis van den landbouwer W. S. verbrand, 't Vee is met moeite gered, doch inbotdd en oogst gingen verloren. Eenon willekeurige ver gissing. Een typisch geval, vooral na de kwestie-Ajpingadam zoo merkwaardig, heeft zich te Amster dam voorgedaan. Een apotheker, die twee patiënten van medicijn bad te voorzien een ouden beer en een kindje die I eideu gelijkluidende namen hebben, verwisselde de poeders, zoodat het kindje de medicijn van den ouden heer te slikken kreeg en omgekeerd. Toevallig was deze medicijn, hoe wel niet gevaarlijk, een raiddel, dat I den patiënt na het gebruik een blauwe tint geeft, zoodat de ouders toen liet wichtje de poeders geslikt had, niet anders dachtt n of het was vergiftigd. Onmiddellijk snelden zij met de -zieke naar de polikliniek van een zeer bekend professor, die bet pa tiëntje behandelde en de ouders gerust kon stellen met de mede- deeling, dat het niemendal was en de vergissing geen kwade gevolgen zou hebben. De ouders, misschien denkend aan Appingadam, hebben zich bij 'de justitie beklaagd, zoodat een rechtszaak misschien het gevolg zal 'Zijn van deze onwillekeurige ver gissing. Hoe een kalf den dood ivond! Een buurvrouw van den eer v. K. te Hoogkarspel bad «kleeren te drogen gehangen op zijn weiland. Een der beste kalveren i springt, raakt vast in een hemd, dat afscheurt, waarvan liet gi ootste deel om zijn kop blijft zitten. Het kalf gaat aan het hollen, het andere vee er achter en het beest rent de sloot in. Eer de boer te hulp ken komen, was het kalf verdronken Overboord en verdron ken. De jonge matroos De Roode uit Scheveningen, die voor zjjn moeder, een weduwe, den kost ver dienen moet, is in de Noordzee (overboord geslagen en verdronken. Valsch bankpapier. Te 'Amsterdam zijn weer 2 bankbiljetten vau f 40 in beslag genomen, die leken valsch te zijn. Verdronken. Te I reumei ,s een 10 jarige jongen bij het hen delen verdronken. Lijk opgevischt. Te Arn- ïem is uit den Rijn opgevischt het ijk van M. Sedert Zondagavond is bij van een der Ooneordiabooten vermist. Verschrikkelijk. Gister nacht om één uur hooide een op wacht staande infanterist achter de kazerne te Deventer een noodkreet waarvan hij onmiddellijk kennis gaf aan de kazernewacht. De politie gewaarschuwd stelde ter plaatse een onderzoek in en haalde even daarna uit de gracht een meisje op,genaamd B. H. Bronswijker. De politie en eenige militairen hebben tevergeefs getracht de levensgeesten op te wekken en de inmiddels geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Later werd ook de jonge man opgehaald, deze heet J. de Ster. Zij waren ondertrouwd en kwamen van een partijtje. Overreden. Gistermorgen is te Ginneken het 7-jarig zoontje van Bisio dat de straat over wilde steken om naar de muziek van de passeerende troepen te luisteren, vlak voor de tram gestruikeld. 'Niettegenstaande htt dadelijk rem men, geraakte hij er onder en was onmiddellijk een lijk. T r e u r i g 1 Bij den landbouwer J. E. de Boer te Olderberkoop diende een 13 jarig meisje, genaamd Hiltje ter S., afkomstig uit Nijeberkoop," die een kind van genoemden de B., oud 15 maanden, moest oppassen. De moeder van het kind had die dienstbode de flesch aangewezen, waaruit ze het drinken moest geven indien de kleine jongen begon te schreien. Vrouw de B. was bezig huiswerk te verrichten, toen op een gegeven oogenblik de kleine jongen ongewoon hard begon te schreien en te braken, zoodat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Deze constateerde, dat hetkind een vergiftige stof braakte. Inmiddels was Hiltje vertrokken, doch de arts deed aangifte hij de politie. Deze wist het ontrouwe meisje tot de bekentenis te brengen, dat zij met opzet het kind vergif had toege diend, omdat het zoo lastig was. Een oude schel.* Bij het afbreken van het achtergedeelte van het stadhuis te Medemblik is een prachtige metalen schel gevon den, waarop: „Amorvincit omnia". 1647. De schel is I d.M. in middellijn, 1 c. M. dik en geeft een helderen klank. Brandstichting. Na een langdurig verhoor heeft H. v. Urk te Urk aan deu burgemeester aldaar bekend den brand gesticht te heb ben, welke Dinsdagnacht zijn den vorigen dag ontruimde woning in de asch gelegd heeft. Zijn verze kerden inboedel had hij op den zolder mogen bergen. De dader is gearresteerd. R. K. Bond van openbare onderwijz rs. Men meldt ons: De grondbepalingen in de statuten en het huishoudelijk reglement van den pas opgeriehten Bond van R. K. Open bare Onderwijzers in het diocees Haar lem melden als doel van den Bond, onder het devies trouw aan Koningin, Vaderland en Kerk: het tijdelijk en' eeuwig welzijn der leden en het gods dienstig onderwijs in de openbare school te bevorderen. Dit doel tracht de Bond te bereiken door: het hou den van vergaderingen voornamelijk ter bespreking van de bondsbelangen en de onderwijsvragen van den dag; het propngeeren der ware beginselen op het gebied der opvoeding, vooral door het verleenen van steun aan de Katholieke onderwijzers in 't bijzonder en de Katholieke week- en dagblad pers in 'talgemeen; het verstrekken van onderlingen raad en steun op godsdienstig, wetenschappelijk en stof felijk gebied; het houden van retrai tes en het stichten van studiebeurzên het op gepaste wijze aandringen bij de betrokken overheid op het verbe teren van gebreken en het aanvullen van leemten in de wet op de regeling van het lager onderwijs, zoowel wat het onderwijs zelf, als wat de belan gen betreft van de onderwijzers en hunne weduwen en weezenin de openbare school werkzaam te zijn in den geest van den Bond, met inacht neming van het bepaalde in art. 35 van de wet op het lager onderwijs; alle politiek uit den Bond te houden. Tot betere bereiking van zijn doel zal de Bond zich voor bepaalde ge vallen kunnen federeeren met andere Katholieke onderwijsbonden onzer kerkelijke provincie. Naar het bestuur meededeelt, is hem na eene conferentie met Z. D. H. den Bisschop gebleken, dat Mgr. zeer welwillend tegenover deze nieuwe organisatie staat, mits een tweetal bezwaren werden opge heven. Deze bezwaren zijn reeds op geheven, zoodat de Bond eerlang de Bisschoppelijke goedkeuring en een geestelijken adviseur krijgt. Het definitieve bestuur is samenge steld als volgt: 1). G. Knijnenburg, voorzitter; J. M. Schellekens, te Eg- mond a. d. Hoef, secretaris; mej. J Bisschop, penningmeesteresse, en do heeren J. F. Holthuyzen en E. P. van der Bilt. R. K. Middenstandsvereeniging In het Centraal bestuur van de Diocesane R. K. Middenstandsver eeniging is in plaats van den heer H. Visser, die wegens drukke bezigheden (in verbaud met zijn verkiezing tot lid van den raad) ontslag van zijn functie als eersten voorzitter had gevraagd, met alge- meene stemmen gekozen de heer J. K. A. Verbeek te Rotterdam. De lieer J. II. Visser te Haarlem werd nu als tweede voorzitter ge kozen, terwijl de heer J. A. Merks te Oudewater fungeert als eerste secretaris, de heer J. Buters te Vlaardingen als tweede secretaris, en de heer J. 0. L. Wijdeman te Alkmaar als Penningmeester. SPAARNWOUDE. Deafd. Spaarn woude van den N. Holl. Boeren bond droeg de levering van 112000 kilo murwe, inlandsche lijnzaad koeken en 44000 kilo Amerik. lijm meel op aan den heer J. P. Huijser te Rotterdam. De heer M. P. Rockx, sedert 1892 hoofd der openbare school te Spaarn- woude, heeft om gezondheidsredenen eervol ontslag uit die betrekking aan gevraagd met ingang van 1 Januari 1908. OVERVEEN. Appel dieven. Reeds gedurende eenige dagen was gemerkt, dat uit do tuinen langs de Élswoutslaan appelen werden ge stolen, waarom men besloot eens een paar avonden op post te gaan staan en te trachten de dieven te pakken. En met succes. De tuinknecht Jacobus Kreuning, in dienst hij mevr. v. d. Vliet-Borski, ontdekte een drietal jongens, geze ten op één rijwiel. Om geen argwaan te geven, liet hij de jongens passeeren en vervolg de rijn weg, doch keerde even later terug. Toen hij de jongens weder inhaalde, waren er echter maar twee, die hem om een fietspomp vroegen, welke hij echter niet had waarom hij zijn weg vervolgde. Plotseling hoorde hij roepen „Toon, ik heb ze waarop hij op liet geroep afging en een jongen achter het rasterwerk van den tuin ontdekte. Deze, meenende dat het een zijner kameraden was, wilde hem appelen toesteken, maar ze waren zoo groot, dat ze niet door het rasterwerk heen konden, waarop hij den jongen vastgreep. Twee andere werklieden grepen de andere jongens, waarop ze allen naar het politiebureau werden overgebracht. Aldaar bleek, dat de jongen, die in den tuin wa« gegrepen, niet minder dan 42 groote appels tussehen zijn goed en in zijn broekspijpen had verstopthet was waarlijk de moeite waard. De namen der jongens zijn G. v. R., J. A. M. en A. A., allen wonende te Haarlem. Twee der jongens bekenden reeds meer op deze strooptochten te zijn uitgeweest. (Sp.) OVER VEEN-BLOEMENDA AL. Op den 1 October a.s. herdenkt de brievenbesteller M. Kokkelkoren alhier den dag dat hij 25 jaar als zoodanig in betrekking is. Hiervan heeft hij 20 jaren O ver veen en Bloemendaal tit werk kring gehad, en de laatste o jaar wegens de scheiding der Postkan toren Overveen en Bloemendaal alleen te Overveen. Indien tijd verwierf hij de Sym pathie van de inwoners zoowel van Overveen als Bloemendaal. Een be wijs van gehechtheid aan de ge meente Bloemendaal had toonde hij, toen hij voor eenige jaren aangezocht om hoofdbesteller op een andere plaats te worden, daarvoor bedankte. Het zal den jubilaris op dien dag zeker niet aan bewijzen ven belang stelling ontbreken. ZAND VOORT. Aanbesteding. Door den architect D. B. L. van deu Arend werd Donderdag onders hands aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Zand voorterlaan nabij den Beutveldweg Ingeschreven door: De Waal Male- fijt te Overveen, voor f6915; Kra mer te Haarlem, voor f6890; Van Amstel te Heemstede, voor f 6850; O. Schrikkema en F. Zwaan, te Zandvoort, voor f 6730, en Gebr. Verduin te OverveeD, voor f6600. VELSEN. Mond- en klauw zeer. Er zijn hier drie gevallen van deze veeziekte geconstatee d. Peronalia. Aan den heer T.J. Wyuolds Daniels, gemeente secretaris alhier, is verlof verleend tot 30 September. De heer K. Ateraa neemt zoolang liet secretariaat der gemeente waar. Nationale militie. Het aantal ingeschrevenen voor de loting bedraagt dit jaar 154. BEVERWIJK. T u i n b o u w. De coöperatieve tuinders-vereeniging „Flora" alhier, heeft een nieuwe afslagmarkt ingesteld met aanvan kelijk goed succes. Blijft dit aan houden dan zullen in het volgend voorjaar ook de aardbeziën geveild worden, welke tot nog toe in ver koop bij contract worden verkocht. HEEMSKERK. Miltvuur. Bij eeue koe vau de wed. V. en gekocb door D. de R., werd na slachting miltvuur geconstateerd, waarom het cadaver aan de vlammen is prijs gegeven. Mond- en klauwzeer. De borden, geplaatst aan den ingang der weiden en voorzien van het op schrift „Mond- en Klauwzeer", verkondigen den voorbijgangers, dat de gevreesde veeziekte ook alhier is uitgebroken. EGMOND AAN 7 EE. Een villa-park. Door den Min. van Waterstaat, H. en N. is aan den heer C. Bregman te Alkmaar, van de duinen ten Zuiden van het dorp vergunning verleend tot het doen afgraven der duinen en het storten van het zand op de Jaag-waterlijn, waardoor de heer C. Bregman zijn plan ten uitvoer kan brengen, tot hel aanleggen van een kunstweg naar zee en een groot villapark ten zuiden van het dorp. (Msb.) Een vondst. Donderdag bij het opgraven van den grond vo r de buislegging van de in aanbouw zijnde gasfabriek, hebben de ar- beiiers een geraamte van een mensch gevonden af komstig uit de jaren 1845. (Msb.) ALKMAAR. Als curiositeit der Paardenverloting kan worden ver meld, dat de heer N. van Leeuwen, van Eenigenburg, die één der paar den, bestemd voor den hoofdprijs, aan de commissie van aankoop verkocht, zelf den hoofdprijs, be staande uit rijtuig met twee paarden en tuigen compleet, (aangekocht voor f1425) heeft gewonnen. (De Boe~.) ALKMAAR. Een jubileum De heer J. II. Muhreu herdenkt Maandag 16 September a.s. den dag waarop hij voor 40 jaar lid werd van het St. La.irentius Zangkoor. De jubilaris is, zooals men ons mededeelde, een uitstekende tenor zanger. Als koordirigent is de heer Muhren geen onbekende hij de zan gers hier ter stede. BENNEBROEK. Goed af ge- loc pen. Donderdagmiddag kwam de fietsrijder J. A. Apswoude van hier met zijn rijwiel in de Benne broekervaart terecht. Dank zij spoe dige hulp kwam Apswoude er met een nat pak af. Ook zijn fiets werd spoedig opgevischt. HILLEGOM. Mishandeling. Het 7 jarig zoontje van E. v. Dig gelen aan den Nieuwen Weg alhier is dezer dagen bij het verlaten der school zoodanig door zijn makkers geschopt dat hij per rijtuig (van H. Barbee) naar hetffouderlijk huis vervoerd moest worden Aan J. P. Assendelft aan de Beeklaan alhier is verlof verleend tot den verkoop van alcoholliou dende dranken anderen dan ster ken drank. LISSE. Wegen. Naar wij ver nemen is de Zwarte Laan van Vee- nenburg aan den gemeenteraad in beheer en onderhoud aangeboden, 'en einde tot openbaren weg te wor den bestemd. Dit is zeer toe te juichen daar eene nieuwe verbinding tussehen den straatweg en den Loosterweg zeer in het algemeen belang zal wezen. De Gemeenteraad zal een goed werk doen door dit te aan vaarden; deze weg toch voorziet in een bepaalde behoefte. Droevig. Donderdagmiddag bij Iet uitgaan der scholen geraakte een vierjarig kind van den schoen maker Hohbe, alhier, onder een passeerenden grutterswagen, met het gevolg, dat het achterwiel over lichaam ging. Hevig bloedende uit neus en mond en met sterk ge zwollen hoofd en beenen werd het kindje opgenomen en naar de ouders gebracht, waar het door dr. Blok geneeskundig behandeld werd. Aan onvoorzichtigheid van den voerman is dit ongeluk niet te wijten. LEIDEN. Verzekering tegen werk loosheid. Door het bestuur der T.eidsche typografenvereeniging Laurens Jansz. Koster is een adres van adhaesie aan den gemeenteraad gezonden op het verzoek der tim- merliedenvereeniging „Vooruit" tot het stichten van een gemeentelijk fonds voor bijslag aan de uitkeering bij werkloosheid door de vakver eenigiDg uit eigen fondsen. De ver eeniging zal ook gaarne voor een uitkeering in aanmerking komen, waar zij reeds gedurende tien jaren door een eigen fonds de geldelijke gevolgen door werkloosheid onder hare leden eenigszins bestrijdt. ZOETERWOUDE. Personalia. De heer Rijshouwer zal niet 15 Sep tember, maar 25 October, zijn gou den feest als notaris vieren. VOORHOUT Donderdag maak ten de misdienaars in een 3 tal rij tuigen, welwillend afgestaan door parochianen, met den WelEerw. heer kapelaan de Groot een uit- staptje naar het „Huis ten Deijl" onder Wassenaar, alwaar zij te ongeveer 4 uur alhier aankwamen. Hierna werd gedineerd bij de Eerw. '^Zusters, waarna de jongelui nog ge zellig eenigen tijd hijeenbieven. De jongens hadden zich dan ook uitstekend geamuseerd. In de afgeloopen week werd door de laudbouwers H. P. Groene- weegen, P. van der Zon en H. van Leeuwen aangifte gedaan van mond- en klauwzeer onder hun veestapel. Het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond afdeeling Voorhout zal op Woensdag a.s. 18 September des avonds ten 7'/2 ure een ver gadering houden in de zaal van het Stationskoffiehuis. De vergade ring heeft ten doel maatregelen te treffen tot het oprichten van een Rijks land- en Tuinbouwcursus De heer C. H. Claassen, Rijkstuinbouw- leeraar te Boskoop, zal hieromtrent een en ander uiteenzetten. KATWIJK AAN ZEE. Ver dronken. Een viertal knapen, werkzaam aan de Kon. Ned. Grof smederij te Leiden hadden Donder dag vrijaf bekomen, wegens nood zakelijke herstellingswerken aan een der machiues. Zij maakten daarvan gebruik om een zeebad te gaan nemen hier aan het strand. Twee hunner, de 15-jarige v. Heusden en de 17-jarige Neuteboom waag den zich waarschijnlijk te ver in zee, zoodat zij ten aanscliöuwe hunner kameraden jammerlijk ver dronken. Gisteren is het lijk vau Neuteboom opgevischt. HAARLEMMERMEER. Huis zoeking. Donderdagavond werd door den burgemeester, bijgestaan door vier veldwachters, huiszoeking gedaan bij den alhier aan deu Ring dijk wonenden S. N., die verdacht werd in zijne woning te bewaren gestolen waschgoederen van ver schillende inwoners. Eenige klee- dingstukkeu werden in beslag geno men, als vermoedelijk van (liefstal afkomstig. Personalia. Door B. en W. is benoemd tot bewaarder der school voor M. U. L. O. alhier, J. H. Wijkhuizen, alhier. Zoools we al vele weken geleden hebben gemeld dat geschieden zou, heeft de heer J. H Visser alhier als voorzitter van de R. K, Diocesane Middenstands-vereeniging in het Bis dom Haarlem, zijn ontslag genomen Een bede om hulp. Reeds eenige dagen geleden heb ben we medegedeeld, hoe zich voor het Schoterkwartier en Schoten een Comité gevormd heeft om steun te verleenen aan de diep beklagens waardige weduwe J. J. de Bie, alhier. Ieder zal zich de alhrdrr ev'gste gebeurtenis nog herinneren. Den 15 Aug. j.l. viel de vracht rijder J. J. de Bie, vroeger winke lier in brandstoffen en groenten, rijdende op-den Amsterdamschen straatweg, na een zeer vermoeien- den en langen arbeid, door den slaap overmand, van zijn wagen. Reeds den volgenden dag was de ongelukkige overleden. Het huisgez n, in den laatsten tijd door velerlei omstandig heden toch reeds achteruitgaande, kreeg door deze zoo noodlottige ramp den genadeslag. De man, de vader, de kostwinner gestorven, nalatende een vrouw en negen kinderen, waarvan de oudste elf jaar en de jongste slecht eenige maanden telt. Ieder gevoelt, in welk een treurigen toestand dit arme huisgezin verkeert. Echter gevoel is niet voldoende. Meeleven in zülk een toestand is zeer zeker menschlievend, doch steunen is in dit geval allerdrin- genst noodig. Vooral met het oog op den a.s. winter, opdat dan gebrek en kommer niet hun hoogste punt zul len bereiken. Burgemeesters en Wethouders van Haarlem en Schoten hebben het co mité gemachtigd eene collecte te houden en wel op Dinsdag a. s. van den Schotersiugel af tot en met hel oude dorp Schoten. Het comité spreekt het vertrou wen uit, dat dit beroep op de ofler- vaardigheid der bewoners van deze nuurt tot resultaat moge hebben, dat afdoende steun aan de arme we duwe en hare kindertjes verleend kan worden. Het schrijven van het comité draagt de volgende onder- teekeningen: C. J. Alders, J. Blei, J. F. Borghouts, G. v. d. Bogaard, E. de Graaff, P. J. J. v. d. Gevel, R. v. d. Haak, J. F. v. Halen, Th. G. C. Hooij, J. Huibers, A. Verhaal, Th. L. v. Looy, D. Pins Jr., A. T. J. Paulen, L. v. d. Post, G. Steen- kist, Andr. Visser en G. de Vries. Wij bevelen deze collecte met warmte aan. Moge het resultaat ervan zijn, dat er afdoende hulp aan dit be klagenswaardige gezin verstrekt kan worden, en dat de arme weduwe, bij den harden slag die haar getrof fen heeft, niet nog bovendien met hare kindertjes aan ontbering en gebrek blijve overgeleverd. Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering. {Zitting van Vrijdag). De Raad van Beroep hield gisteren een zitting onder voorzitterschap van Mr. H. J, Thiel. (De president Mr. J. N. J. E. Thijssen is met vacantie). Allereerst werd behandeld het beroep van P. v. Etten grondwerker te Zaan dam, tegen de beslissing van 't Be stuur der Rijksverzekeringsbank. v. Etten trok tijdens zijn werk Za terdags een paal uit den grond. Daarbij verwondde hij zich. 's Maandags werd Hij ziek, doch de R. V. B. acht dit niet als een gevolg van het ongeval. 3 Weken is klager ziek geweest. Toen v. Etten aan den paal trok had hij hem in den arm. Opeens voelde hij iets kraken en kreeg tegelijk een hevige pijn bij de lies. Uitspraak 27 September. J. Huisman, werkman te Zaandam,' beklaagt zich over de beslissing der R. V. B. Tot 24 Januari 1906, heeft klager uitkeering gekregen der R. V. B. en na dien tijd niet meer. Klager was zand aan het opgooien uit een put. Toen lieeft hij zijn schouder- en arm spieren verrekt. Daar heeft hij een uitkeering voor gehad van 5 6 we ken. Klager zegt dat hij over (leze uit keering tevreden is. Hij is alleen ziek wegens een ongeluk, dat hij vroeger in een boot gehad heeft. De dokter, die kl. behandeld heeft, acht ook alleen verband aanwezig tussehen hetgeen hij thans mankeert en het ongeluk in de boot gekregen. J. H. Fl. Meijer, slagersleerlir.g te Purmerend is een topje van den wijsvinger der linkerhand kwijtgeraakt. Het bestuur der R. V. B. vindt dat verlies te luttel om er een levenslange uitkeering voor te geven. Klager heeft nog altijd pijn aan den vinger, Enkel werk als slachter kan hij niet meer doen. De dokter vreest, dat de pijn in den vinger op de gewrichtsvlakte zal blijven. Minderwaardig is hij door het geval zeker geworden. Wed. Boer te Zaandam vraagt een hoogere rente dan de R. V. B. heeft toegekend. Haar man laadde een wagen af, kreeg een ongeluk. Hij werkte in een houthandel en houtzagerij. De arbei ders, die in den houthandel werken, komen ook op de houtzagerij. De verongelukte de Boer had dien dag op de zagerij gewerkt en vervol gens hout vervoerd van de zagerij naar het spoor. Nationale Militie. Een ofticiëele bekendmaking van B. en W. deelt nu mede, dat de Loting voor de Nationale Militie bier ter stede zal plaats hebben op 16, 17 en 18 October a. s. zooals wij indertijd meldden. En wel op Woensdag 16 October voor de ingeschrevenen A tot en met F, op 17 Oct. voor hen die heeten G tot en met M., en op 18 Oct. voor de rest. Op 14 en 15 November, vanaf 9 uur 's morgens, zullen ten raadhuize de aanvragen ki nnen geschieden voor de getuig schriften ter bekoming van vrijstel ling wegens broederdienst. School voor M. U. L. O. De verordeningen op de heffing; en invordering van het schoolgeki van de school voor M. U. L. O. (voor een leerling f50, voor twee: uit hetzelfde gezin f45 per leerling, voor drie of meer f40 per leerling in een laagste zes klasse, en f 60 per leerling in de hoogere klassey zijn nu door B. en W, afgekonnigd Israelitsche verlofgangers Nat. militie. Volgens een publi catie van den burgemeester is de datum van opkomst voor Isr. ver- lolgangers bij de herhalingsoefenin gen, die tussehen 15 Sept. en li Oct. onder de wapenenzouden moeten' komen, nader vastgesteld op 7 Oct. InhetMuseumvanKunst- n ij verheid alhier is thans de Hindelooperkamer, die bij de Oud- Hollandsche keuken aansluit, inge richt, zoodat beide vereenigd een zeer fraai geheel vormen. Men verzoekt ons nog te meiden- dat morgen het Museum is geopend van 104 uur. Tot slot. Zooals wij reeds vroe ger meldden, wordt 't hotel „Hiet Wapen van Amsterdam" te Heem stede gesloten, daar het gesüoopt wordt. De gérante zal nu Zoadag, 29 September, hij wijze vaa afscheid aan hare bezoekers e«-n concert aanbieden, door het strijkorkest van den heer Kriens te geven. Melpomene en Thalia. Dit genootschap bestaat 13 Januari 1908 35 jaar. Dit feit zal feestelijk worden herdacht. Het a.s. seizoen za! 13 October a.s. geopend worden door een voor stelling in den Schouwburg. Sollicitanten. 20 candidaten hebben zich hier aangemeld voor den cursus tot opleiding van gym- nastickonder wijzer Een ontrouwe knecht. Gister middag kwam een schipper van Noord- wijk bij de politie alhier aangifte doen dat van zijn schuit een fokzeij ^as verdwenen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2