Kwartjes- ft flduertentiën. I Sociale Berichten. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. leden der commissie zich terzijde van de tafel in een halven cirkel schaarden. Minister Rink sprak toen de sluitingsrede uit, die de opsomming bevatte van wat de Kamers hebben tot stand gebracht in het afgeloopen jaar. Buiten werd door een vrij talrijk publiek met belangstelling de komst en het vertrek van den minister gadegeslagen, in de bekende statie koets met den gepruikten koetsier, geëscorteerd door een piket huzaren. Gemengde Berichten.- Een gevonden paard. Onder de gevonden voorwerpen, waarvan dagelijks ten politie-bureele opgave wordt gedaan, komen vaak zonderlinge stukken voor. Maar zoo vreemd een vooiwerp als nu te Utrecht onder de ge vonden is verzeild raakt, komt men werkelijk niet iederen dag tegen. Immers sinds de paardenmarkt van 5 Aug. is nota bene een heel paard, een 8 jarige hit, achtergelaten en als zoodanig door de politie gevonden, terwijl tot nu toe geen eigenaar zich heeft opgedaan. De viervoeter op offici- éele wijze door de politie onder bracht: in de rubriek „gevonden voorwerpen", is door haar evenwel niet op het politiebureau in eenkastje doch op het Vreeburg in een stal gedeponeerd. Nu komt het wel eens voor, dat na een paardenmarkt de paardenkoopers .in eene stadium zijn geraakt, om iets te vergeten, maar een heele hit..(„Msb.") Jeugdige avonturiers. Twee jeugdige knapen broertjes van 16 en IT jaar, wonende te Water graafsmeer, hadden eenigen tijd geleden 't plan opgevat te samen de wereld te gaan zien. Na eenig geld te hebben bespaard, gingen beiden, op een dag dat vader aan 't werk en moeder even een bood schap deed er van coor, een brief achteilatende, dat zij de wijde wereld ingingen. Als bagage werden een kompas, een verrekijker, een ijzeren pannetje, een city-bag, een tweede 'paar schoenen, een paar school atlassen, eenige leesboeken en twee woordenboeken medegenomen. De tocht begon in Amsterdam, vandaar met een vacantiekaart naar Arnhem, om vervolgens te voet Duitschland binnen te gaan. Hier kampeerden de jongelui zes dagen en nachten in de nabijheid van Crefeld in een bosch, totdat zij door den honger gedreven meer bewoonde streken moesten opzoeken, waarna werd besloten weer naar 't vaderland en moeders pappot terug te keeren. Naar Arnhem wees men den weg en met de bagage op den rug werd de terugtocht aanvaarddoch aldaar gekomen zijnde, kwelde bun opnieuw honger en dorst, want 't geld was op. Dan naar 't politiebureau, stelde de jongste voor en de oudste gaf toe, 't bureau werd gevonden, ze kregen wat te ete»i en te drinken en gingen onder geleide naar huis per spoor naar Watergraafsmeer. Op avonturen uit, daar hadden ze g<noeg van gekregen. („N. Arn. Ct.") Ontvlucht en weer ge knipt.. Te den Bosch zijn twee gevangenen de ge vangenisont vlucht. Iloe is onbegrijpelijk, hoe ze dit kunststukje hebben kunnen vol vet ren. liet waren twee misdadigers, die een gemeenschappelijke cel had den en tot zware straffen waren veroordeeld. Een hunner had nog .tot 1911 te goed. Ze schijnen een r .oster te hebben geforceerd en zijn toen door het dak uitgebroken, waarna ze de hooge gevangeuismuur moesten overklimmen, die met ijze ren piumn is bezet. Vroeger stonden aan den buitenkant van dien muur militaire wachtposten, doch deze zijn onlang3 afgeschaft. De uitbre kers togen den Pettelaarschen weg op en verscholen zich op een bui tengoed. Ze werden onmiddellijk achtervolgd door de politie te voet, te fiets en te paard en door een massa burgers. In den laten na middag werden ze gearresteerd. De een lag te slapen in het gras en de ander zat naakt den kant van den weg. Onder een toeloop van belangstellenden werden ze naar de gevangenis teruggebracht. Hun arrestatie ging zeer gemakkelijk. Het geval wordt zeer druk bespro- k< u, vooral wijl ze de vlucht op klaai lichten dag hebben kunnen bewerken en zooveel hindernissen muesi.cn overwinnen. („Vad.") Belgische producten in ons land. De Belgische af- deeling der Tentoonstelling voor Amhachtswerktuigen in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam richt een loterij in, goedgekeurd hij Ko ninklijk besluit van 9 Aug. j.l met liet doel den afzet van Belgische producten in Holland te bevorde ren. Het lot kost 50 cent. De hoofd prijs van 10,000 fr. is tentoongesteld in «lc afdeeling goud- en zilverwerk in de uitstalling van M. Jalin. De loten vinden goeden aftrek. Kamers beschikbaar! NT.ar de „N. Prov. Gron. Crt" ver neemt, is de gevangenis te Gronin gen gedeeltelijk ontvolkt. Meer dan 100 cellen zouden onbezet zijn. De elevatorkwestie. Za terdag was te Rotterdam de termijn verstreken van de onderhandelingen tusschen het bestuur der wegers en hunne corporatiën over een ver hoogd loon voor het gewone we- gen. Wordt dit heden, Maandag, niet betaald, dan moet men voornemens zijn niet te wegen. In een vergadering van de pa troons der wegers is besloten een voudig af te wachten wat de dag van heden zal brengen. H. M.'s pantserdekschip „Noord- Brabant",dat gedurende eenigen tijd te Rotterdam heeft vertoefd in ver band met de ongeregelden, is Zater dagmiddag naar Nieuwediep ver trokken en vervangen door H.M.'s moritor „Matador". Uit het raam gevallen. Te Arnhem is Zaterdagmiddag Dr. F. uit het raam zijner woning in den tuin gevallen. Hij is nog bewus teloos. Doodge vallen.DeöOjarige C. v. L. te Lienden hoeft het on geluk gehad uit een pruimeboom te i allen, waardo.r hij zich zoo ernstig bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Deze mocht niet batentwee dagen daarna overleed hij aan de gevol gen van-dien val. Tramongeluk. De heer N. v. O., wethouder van Amerongen wilde per Oosterstoomtram zijn zoon in de buurtschap Eist bezoeken.Bij het uitstappen wachtte hij niet tot de tram st 1 stond en geraakte onder een der wagens, waarbij zijn rech tervoet werd afgereden. Zijn toe stand is hoogst bedenkelijk.' -- Het o n w e e r v a n V r ij d ag- avond. Omtrent het onweer, dat Vrijdagavond om en te 's Hertogeu- bosch woedde, meldt de 's Hert. Courant" Op den Vughterweg werd de heer J. door den bliksem getroffen. Een lorgnet werd hem van den neus geslagen, terwijl dit 'lichaamsdeel werd geschroeid. Op het St. Jacobskerkhof sloeg de bliksem in den schoorsteen van de woning van Walters. Vandaar vond hij een uitweg naar de woning van Zijp, waar het hemelvuur langs het plafond streek, dat beschadigd werd. Een bakje met vorken werd van een kast geslagen. Door een raam ging de bliksem weer naar buiten. Het geheele huis was met rook gevuld, zoodat men veronderstelde, dat er brand was. De luitenant-adjudant Donck was <le eerste, die naar boven snelde, waar hij spoedig constateerde, dat de bliksem geen brand had ver oorzaakt. Gelukkig was er niemand in de kamer, zoodat geen persoon lijke ongelukken plaats hadden. De lieer N. van den Vuchterdijk, die onder Vlijmen aan 't hengelen was, werd door den bliksem aan het gelaat verwond en zijn knecht kreeg een brandwonde aan den arm. Kleine Aduertentiën, niet 1 grooter dan 5 regels 1 v (uraag en aanbod, dienst- v M aanbiedingen) worden in |j) de „Nieuwe Haarlemsche Courant" geplaatst a 25 f) ets. per geheele aduer- f tentie. Bij driemaal plaat- f fj sing slechts 50 Cents. Ij a Deze Aduertentiën kunnen J alleen worden aangeno- I v men tot dien prijs tegen v (0 contante betaling. De Middenstandstentoonstelling te Amsterdam in 1909. Aan de organisatie van de Mid- denstandstentoonstclling, in 1909 te houden, wordt gestadig en zeer planmatig voortgewerkt. Zoo is, naar we uit goede bron vernemen, dezer dagen een circulaire gezonden aan alle bij den Ned. Middenstandsbond aangesloten vereenigingen, waarin antwoord wordt gevraagd op de volgende punten le. Zal de Vereenigiug deelnemen in het waarborgfonds voor de Mid denstandstentoonstelling en zoo ja, voor hoeveel 2e. zal de Vereenigiug, afgeschei den van de vraag of zij deelneemt in liet waarborgfonds, al dan niet een plaatselijke commissie uit haar midden benoemen teneinde de be langen van de Middenstandstentoon stelling van 1909 voor te. staan, en 3e zal deVereeniging op een nader te bepalen dag, plaats en uur een afgewaardigde uit haar midden zenden naar een te houden vergadering ter benoeming van een Algemeene Nederlandsche Commis sie voor deze Middenstandstentoon stelling De antwoorden moeten voor 31 October a. s. zijn ingezonden. Daarna zullen de plannen weer een stap verder worden uitgewerkt en aan een bijeen te roepen vergadering van Hoofdbestuur met afgevaardig den der afdeelingen worden voor gelegd. Een en ander ingevolge besluit, dat onlangs op den avond van den eersten congresdag te Nijmegen in huishoudelijke bespreking door de congressisten is genomen. R. K. Katoenbewerkers. De N. Rott. Ct. bericht: Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft bepaald, dat leden van de R. K. arbeidersverenigin gen, welke tevens lid zijn van Unitas, den christelijken katoenbe- werkersbond, voor dezen bond moeten bedanken vóór 1 October a.s., daar zij anders als lid van de R. K. ar- beidersvereenigiug geschrapt wor den. Verwacht wordt, dat, vele Katho lieke leden voor Unitas zullen be danken. Ongevallenwet. Voorzitters, voorzitters-plaatsver vangers en secretarissen van plaat vervangers en secretarissen van plaatselijke commisslën, volgens artikel 86 der Ongevallenwet, zuilen op Vrijdag 27 September, des mor gens half elf, in 't gebouw van Kunsten en Wetenschappen, Maria- plaats, te Utrecht, een vergadering houden. Op de agenda komt o.m. liet volgende punt voor: ls het wenschelijk om de bijeen komst van voorzitters, voorzitters plaatsvervangers en secretarissen van pi. comm. om te zetten in eene op wettelijken grondslag rustende vereeniging? I e commissie, die deze vergade ring heeft uitgeschreven, bestaat uit de heeren jhr. mr. W. Th. GeversDeijnoot, 's Gravenhage; dr. A. C. A. Hoffman, Gouda, en C. van Dorp, Rotterdam, bij wie voorzitters, die nog geen leden zijn, zich kunnen opgeven. R. K. Metaalbewerkers-Secretariaat. Aan het zoo pas verschenen jaar verslag van het Ned. R. K. Metaal bewerkers Secretariaat ontleenen we het volgende: Te Haarlem is door de flink ge voerde propaganda het ledental wederom aanmerkelijk gestegen, doch het getal ongeorganiseerde metaalbewerkers is nog verbazend groot. De cursus in de electro-techniek had niet de belangstelling der leden, welke wij ervan verwacht hadden. Namen er in den beginne een flink aantal leden aan dezen cursus deel, hun aantal werd steeds minder, zoodat er ten slotte maar enkelen overbleven. Na den cyrsus werd den deelnemers een schriftelijk examen afgenomen, waarbij den Heer Jansen een prijs werd toege kend. Onze welgemeenden dank aan den Heer Hazelzet van Amsterdam voor de uitstekende leiding van dezen cursus. Van het eerste jaar boekje van ons Secretariaat werden 350 stuks geplaatst. In combfhatie met de Christelijke en Algemeene Metaalbewerkers ver eenigingen werd een actie gevoerd om speciaal in het Burgersmeden- bedrijf een einde te maken aan de heerschende stelselloosheid inzake loon en arbeidsduur. Na den oorspronkelijken tegen stand der patroons, is het thans gekomen tot een samenwerking met de patroons-vereeniging. Het eigen lij ke doel is nog niet bereikt, of schoon er ontegenzeggelijk voordee- len zijn aan te wijzen, doordat op de meeste werkplaatsen het Ron met 1, 2 en 3 cents per uur ver hoogd is. Op een druk bezochte propaganda-vergadering trad de Zeer Eerw. heer rector Bult als spreker op. Financieele steun werd verleend aan de stakende textiel arbeiders te Boxtel, ook voor de Helmondsche staking werd zeer goed gewerkt. Een motie van afkeuring werd aangenomen over de houding van den heer Mentink, oud voorzitter van het Secretariaat, inzake zijn houding op den Bredaschen Katho lieken dag. Opgericht werd een propagauda- club, welke zeer goed werkt. Ten slotte werd er door de Afd. sterk op aangedrongen, om een gedeelte der contributie voor den R. K. Volks- band gerestitueerd te krijgen ten bate der vakorganisatie. Hoewel wij nog niet bevredigd zijn, er toch een stap in deze richting gezet. Te Alkmaar werd in den loop van dit jaar door onze afdeeling een actie op touw gezet om uitbe taling van Christelijke Feestdagen te verkrijgen, doch doordat onze Afd. de eenige hier bestaande or ganisatie van Metaalbewerkers is, heeft deze actie, door de weinige medewerking, niet het gewensebte resultaat gehad. Gedurende den winter werden eenige technische Cursussen gehou den, het metaalvak betreffende. Ondanks de propaganda bleef het ledental stationnair. Onderhande lingen met eenige Christelijke Me taalbewerkers, om hen te bewegen een organisatie op te richten, zijn door te weinig animo mislukt. HEEMSTEDE. Betrapt. De heer Q,. v. d. Berg betrapte Zater dagmorgen in zijn tuin' een peren- dief. Deze werd aan de politie uit geleverd,die proces-verbaal opmaak te. AERDENHOUT. 't Was noo- dig! Zeker tot groot genoegen van wielrijders en automobilisten is men begonnen op de Zandvoortsehe laan de modderlaag te verwijderen, die het rijden daar lang niet ongevaar lijk maakte. BLOEMENDAAL. Personalia. De heer S. N. v. d. Berg alhier is benoemd tot aspirant-administrateur bij de Kon. Marine. VELSEN. Jeugdige onvoor zichtigheid. Een meisje liep achter een wagen. De voerman slaat naar haar met de zweep, het meisje laat los, wijkt uit en komt onder eene fiets. Een buiteling volgt de fiets sterk beschadigd, het meisje hevig bloedend. Zouden het meisje en de velen er naar kijkenden nu ge leerd hebben, niet achter wagens te mogen loopen („Spb." IJMUIDEN. Aan de pieren. Op de Noordpier is men, be gunstigd door het prachtige weder, bezig met het doen springen der blokken, welk aan den kop liggen. De kop zal versterkt worden, door ijzeren bakken te laten zinken en daarin cement te storten en daar omheen blokken te leggen. Tevens is men bezig met het plaatsen van een nieuwen lichttoren op deze pier. CASTRIOUM. Personalia. Mej. Bakker te Alkmaar is benoemd tot tijdelijk Onderwijzeres aan school I in deze gemeente. AKERSLOOT. P e r s o n a 1 i a. 20 September zal de Eerw. Heer C. Schut van hier te Mill Hill in En geland, de H. Priesterwijding ont vangen. (O. B.) AKERSLOOT, Een ernstig ónge- val had bij het pontveer alhier Vrijdagavond plaats. De motorboot, genaamd de „Jonge Jan" vanschip- per J. Huig. van de Zaanstreek, uit Alkmaar komende, beladen met grannn, kantelde waarschijnlijk door den grooten bovenlast om. Alles verdween grootendeels in het groot Noord-Hollandsch kanaal. Den daarop volgendendag werden door gebroeders Andrichem, schippers alhier, eenige zakken graan opge- vischt, en op de plaats van bestem- ming gebracht. Naar wij vernemen, moet dit voor de schipper een schadepost van 1000 gulden ruim bedragen, en moet deze niet tegen schade zijn verzekerd. Wij vernemen heden dat de A. Teeling en Jacob Zwart alhier de functie als bestuursleden van het Algemeen Armbestuur hebben aanvaard. Zondag vertrokken alhier alle le feu, der schaakclub „Amicitia", naar Koedijk, om met de daar be staande schaakclub „Schaaklust" aan eene wedstrijd deel te nemen. Gisteren had alhier de gewone jaarlijksche kermis aan het Schouw plaats. Vele jongelui verlustigden zicli aan den dans in de café's, en van heinde en ver was men op komen dagen, om aan het van ouds bekende katgooien <leel te nemen. Er heerschte een gezellige drukte. AKERSLOOT. Het hoofd der openbare Jagere school de heer A. Brouwer, gaat na één jaar werkzaam te zijn geweest alhier, deze gemeente verlaten, daar bij als hoofd der school benoemd te Werdum, Friesland. Zijn voorganger vertoefde hier slechts U/2 jaar als zoodanig. BENNEBROEK. Van Ver- schu er-B rants stichting. Het bestuur dezer stichting heeft een deel van den daartoe behoorenden grond verkocht aan j hr. H. Teixeira de Mat tos. Mond- en klauwzeer. Ook in deze gemeente heeft de gevreesde veeziekte haar intrede gedaaneen geval van mond- en klauwzeer is geconstateerd bij een rund van den landbouwer H. Lammers. LISSE. R. K. Volksbond. Woensdag 18 September zal de heer A. H. J. Eugels, van Leiden in het gebyuw van den Ned. R. K. Volksbond alhier een lezing hou den over den toestand in Frankrijk en het nut van Volksbonden. HAARLEMMERMEER. Paar denmarkt. De groote najaars paaiden- en veulenmarkt zal dit jaar gehouden worden op Donder dag 17 October e.k. E /enals andere jaren is vanwege de afd. Haarlem mermeer van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw ook nu weer aan deze markt een groote verloting van paarden, landbouw gereedschappen enz. verbonden. Een gouden jubilé. De heer P. Verkuyl, wethouder dezer gemeente, 4ioopt 24 October zijn gouden bruiloft ts vieren. De heer V. is reeds bijna 30 jaren lid van den raad. Dr-oevig. Het zoontje van den landbouwer J. A. Bontje alhier dat op een voortrijdenden wagen sprong en er afviel, is aan de ge volgen van den val overleden. NIEUW-VENNEP. Op den Hoofdweg alhier zijn twee wiel rijders in het donker tegen elkaar gereden. Zij zelf kwamen er met een paar lichte verwondingen af: hun rijwielen echter waren elrnstig be schadigd. Onderhandse he gun ning. Het bouwen van een bur gerwoonhuis, schuur enz. voor rekening van den heer P. Verkuyl te Nieuw-Venuep, is bij enkele in schrijving ondershands gegund aan de aannemers A. den Ouden en J. W. van Nieuwaai, beiden aldaar SANTPOORT. Feest in het dorp. Ons dorp vierde gisteren feest! De commissie, die telken jare op zoo lofwaardige wijs de ring- rijderij organiseert, en dat ditmaal voor den lOen keer reeds met den steun van alle onze ingezetenen,heeft eer vau haar werk gehad. Niet minder dan 24 paren hadden zich voor den ringrijderij doen inschrij ven, die dan ook zeer in den smaak viel. Vele toeschouwers waren voor 't Hotel de Weiman verzameld, en ook heeren uit de stad en -familie van onze buitenplaatsen waren er tegenwoordig, toen op flinke en vaardige wijs om de prachtige prij zen werd gekampt, Die vielen ten deel als volgt: De eerste heerenprijs, een prach tige staande klok, werd gewonnen door J. Nijsse Jr., 11 ringen, den eersten damesprijs door mej J. Dam (zijnde een prachtig theeservies op theetafel) 10 ringen. De heer C. Böhm kreeg den tweeden heerenprijs een roodtel, 9 ringen, en mej. A. Koster den tweeden damesprijs. nikkel servies, 8 ringen. De derde prijzen werden behaald door den lieer J. Böhm, koperen bloempot, 9 ringen, en mej. K. Dam, bloemen- standaard, 8 ringen. De vierde door den heer N. Handgraaf, Dnitsche pijp, 9 ringen en mej. v. Gameren, parapluie, 7 riugen. Troostprijs den heer J. H. Warmerdam, 3 ringen, en mej. J. Heeremans, troostprijs met 0 ringen. Een prachtig vuurwerk hield 's avonds de aandacht gespannen en lokte veel toejuiching, terwijl de heele avond verder op zeer ge noeglijke en or lelijke wijze werd doorgebracht. Personalia. Met ingang van heden is de telefonist A. M. Knuijber van hier naar Amsterdam verplaatst. De agent van politie le klasse J. J. Sanders herdenkt heden den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst der Gemeente Haarlem als agent van politie 4e klasse in dienst trad. Na een half jaar werd hij reeds bevorderd, tot agent 3e klasse. 5 October 1890 tot agent 2e klasse en 1 April 1895 tot agent 1 klasse. Gisteren zou 't feest ter eere van den jubilaris gevierd worden, doch door een treurig sterfgeval in zijn gezin is het niet kunnen doorgaan. Volks- en Schoolbaden. Er heeft zich hier ter stede eene commissie gevormd, bestaande uit de dames Mevrouw Wester man-Koch en Mevrouw Huët-Asser en de H.H. Dr. H. v. d. Berg, Joh. de Breuk en Dr. N. J. M. Facee Scliaeffer, die zich ten doel heeft gesteld de opzichting eener afd. Haarlem van de Nederl. Vereenigiug voor Volks- en Schoolbaden. Deze vereeniging, opgericht in 1.903, stelt zich ten doel het baden op alle mogelijke wijzen te bevor deren, om daardoor te bereiken voorkoming van ziekten, behoud en vermeerdering van gezondheid. Al te veel menschen hebben er nog geen begrip van hoe groote rol de huid bij de verschillende levens verrichtingen speelt en hoe door goede verzorging van de huid niet alleen ziekten van „dit saamgestelde omhulsel van een zeer belangrijken inhoud" kunnen voorkomen worden maar ook hoe groote invloed ze heeft op de levensfuncties en op liet levensgenot. Maar meer nog moet er worden overwogenzoo leert de ervaring reeds, dat, waar zelfs de gewone reiniging van liet lichaam te wen- schen overlaat, stank ontstaat, die voor medemensehen hinderlijk en schadelijk is. Ook de moreele be- teekenis van het baden is van be lang, omdat het van zelf leidt tot meerdere zindelijkheid op onder en bovenkleeding. De regeering doet nog weinig of niets in deze richting. Het initiatief van gemeente en particulieren zal dus moeten en willen helpen. Dat men hiervan ook wel eenigszins overtuigd is, bewijst het feit, dat reeds verschillende personen zich voor een toekomstig lidmaatschap lieten vinden. Spoedig zal er eene vergadering kunnen verwacht worden, waarin de stichting der afdeeling tot een feit zal worden. Dr. Ruysch, de voorzitter der Hoofdvereeniging, zal daarbij hoogstwaarschijnlijk als spreker optreden. De minimum contributie is ge steld op fl.Het zal bovenge noemde commissie zeker aangenaam zijn opgaven voorhet lidmaatschap te ontvangen. Een goed doel wordt er door bevorderd. De zangerswedsirijd te 's-Gravenhage. De heer Henri Pielage met zijn gemengd koor „Onder Ons" heeft gisteren in den zangwedstrijd te 's-Grave:ihage de eer van Haarlem op schitterende wijze hooggehouden. Met algemeene stemmen behaalde „Onder Ons" in de eerste afdeeling den eersten prijs, en eveneens met algemeene stemmen den eereprijs der 1ste prijswinrers 1 Onze hartelijke gelukwenschen aan onze Haarlemsche vereeniging, die in den laatste jaren wel op het toppunt klimt van eer In de 2e afdeeling der gemengde koren was „Polyhymnia, onder di rectie van den heer J. W. Grooten- dorst, zoo gelukkig, deu 2en prijs te wiunen met 6 tegen 2 stemmen. Ook deze vereeniging, die kranig vooruit gaat, onze gelukwenschen 1 Gezien de mededinging, die vol strekt niet van de minste was, heb ben beide vereenigingen schitterend succes behaald De Zilveren Voetbalwedstrijden. Tweede dag. Reeds vrij veel publiek was aan wezig toen scheidsrechter Meerum Ter- wogt, om even 11 uur het signaal voor den eersten strijd van den dag D. F. C. Achilles gaf. Bij D. F. C. missen we Beeuwkes en speelt de ex-H. F. C.'er Hesselink mede. Achilles is voortdurend iets sterker en weet dit dan ook in een doelpunt uit te drukken. D, F. C. spant alle krachten in om gelijk te maken, maar de achterhoede der Rot terdammers verdedigt uitmuntend. Rust komt met 10 in Achilles voor deel. De eerste klassers zijn in de 2e hell't beter op dreef, maar kunnen het net hunner tegenstanders niet vinden. Een plotselinge doorbraak van Achilles, en de middenvoor doorboort het D.F.C. doel voor de tweede maal. De rood- hemden brengen den bal goed op en Achillesdoelverdediger moet visschen. Beeuwkes plaatsvervanger begaat hier na nog twee maal een fout, zoodat ten slotte de tweede klassers met 41 zegevierend uit, het strijdperk treden. Om even over half een komen on der scheidsrechter de Vries SpartaVelocitas in het veld. Sparta is zonder Boomsma, heeft A. v. Hasselt en de Bruijn wederom in de gelederen. Beide partijen zijn in den aanvang vrijwel tegen elkaar opgewassen. Ve locitas breekt door, hun middenvoor passeert alles, en met een onhoudbaar schot geeft hij zijn vereeniging de leiding. Het cadetten-doel ontkomt herhaal delijk aan de aanvallen der Spartanen, totdat de Groot den bal in het net loopt en de partijen op gelijken voet brengt. Baerdam onderneemt een ren en wederom is het de Groot die met een fraai schot Sparta de leiding be zorgt. Na den rust wordt Sparta steeds beter. Vooral de Korver, Ruffelse en de Groot spelen uitmuntend. Nog tweemaal weten zij het doel der mi litairen te vinden. Welverdiend wint Sparta met 4—1. Daarna komen onder leiding van scheidsrechter Brouwer Haarlem—Hercules aan de beurt. Haarlem komt uit met het volgende elftal Utermark, Stol, de Koek, Gorter, Seidel, Veen, de Wolff, v. d, Berg, v. d. Meij, Kremer, Haak. Stol speelt dus weder mede in Lijnkamp is uitgevallen. De Utrechtenaren missen Onnen én Abeleven. Hercules trapt af en valt onmid dellijk aan. SloI en de Koek aan de eene, Blankert en Philippi aan de andere zijde bezweren echter het ge vaar door met forsche trappen hlin terrein te zuiveren. De rust komt zonder doelpunten. Kremer verknoeit dan verschillende kan«en door buitenspel, v. d. Bergen v. d. Meij spelen goed samen en bre-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2