Huishoudster. Groot Pakhuis CANADA. Opleiding Schilder. J, W. LUCAS Uitbreidingsplannen. HUIS MET DE LUIFEL. Priesterkousen Heeren Chroomleder rijy-Bottiiies van 3,50 FRANS HALSSTRAAT 49. -Hotel-Restaurant-g P R O O T3 H. C. TO MBERGH C0., MODERN HANDELSDRUKWERK. Jaarlijksche vrije PAARDENMARKT te Alphen a. d. Rijn, op Zeeppoeder „Helios". 1887 21 MEI 1907. ARBEIDSBEURS. 3 Leerlingen als Smid, 1 als Electricien. Meisje Waarschuwing P. J. V A S E N, Wasch-Inricliting, Schouten's Maagpoeder Eenige gelegenheid tot het geuen uan Diners en Partijen Drukkerij „De Spaarnestad" - Kinderhuisuesf 3133. Fabriek - Utrecht. Van Overal. Advertentiëru KEUKENMEID R.K. Dienstbode, Fijn Rookvleesch. H. L. RU1JTENSCHILDT Groote keuze. - Billijke prijzen. DAMES! Thee- en Speeltuin Vraag Prt.iscour.ant. Retraitenhuis MARIA Dat zijn nu de Langestraat 73, o-o ALKMAAR. c. D. PROOT, Jansstraat 19, Haarlem, Safe-Deposit. Alle orders worden met den meesten spoed uitgeuoerd. Woensdag 18 September I9Ö7, Heklstraat27,Jg Jg Zj|veren Lelie", Het Patronaat O. L. Vr. van den H. Rozenkrans zoekt plaatsing ter opleiding in hun vak voor Directeur L. Beijsens, pr. Spaarne 99. Secretaris D. Janse, Kampersingel 10, Wedstrijd van kippen in het ei er leggen. Reeds sedert jaren worden in Amerika, in Austra lia en ook in Engeland zulke wed strijden gehouden met het doel de eierproductie te vevhoogen. Aan den laatsten kort geleden geëindigden wedstrijd in Australië werd deelgenomen door honderd toornen kippen, elk van G stuks. Door elk dezer kippen werden ge middeld in het jaar, waarin de wed strijd is gehouden, 170 eieren gelegd. De minste toom brachten het tot ruim 120, de beste, welke den eere- prijs verwierf, produceerde per kip 247 eieren, eeu cijfer tot dusver niet bereikt. De algemeen gunstige invloed van deze wedstrijden heeft aan de vereeniging tot bevordering van pluimveeteelt in Duitschland aan leiding gegeven ze ook in te voeren. Met 1 October a. s. vangt de eerste wedstrijd aan. Op een terrein tus- schen Gr. Lichtenfelde en Osdorf, in de buurt van Berlijn, is een Afzonderlijk hoenderpark ingericht bestaande uit 100 stallen of hokken. Als eeu bewijs van waardeering van het nuttige streven der ver eniging heeft de Kroonprinses een ereprijs uitgeloofd voor den fokker van die toom kippen, welke bij lezen wedstrijd de eerste is. Men lioopt, dat dit blijk van hooge be langstelling zal meewerken om el- lers tot navolging van het streven I der genoemde vereeniging op te wekken. De houtkoning. De Ame- rikaansche bladen hebben in den laatsten tijd berichten gehad over een man, Frederick Weyerhauser, die zoo rijk aan bosscheu heette, dat zijn rijkdom spoedig dien van alle andere Amerikaan«che multi- millionairs te boven zou gaan. Wil son, de Atnerikaansche minister van landbouw, heeft dit thans bevestigd. Hij heeft gezegd dat er in het Noordwesten „een man" woonde die 30 milioen acres aan timmerhout- leverende bosscheu bezat, en dat die binnen enkele jaren tienmaal rijker dan Rockefeller zou zijn. Er wordt nu bij verteld dat Weyerhauser jaren lang elk perceel bosch dat aan de markt kwam, heeft opgekocht. H\j is 72 jaar geleden in Duitschland geboren en op achttienjarigen leef tijd in de Vereenigde Staten zijn geluk gaan zoeken. Hij trok door Pennsylvania en Illinois, om zich eindelijk te St. Paul in Minnesota te vestigen. Hij is nu president van de Weyerhauser Timber Company en hoofd van het zoogenaamde syn- dikaat van Weyerhauser. Sedert 1900 is de prijs van timmerhout in de V. S. verdubbeld, hij stijgt nog altijd, en in dezelfde verhouding neemt Weyerhauser's rijkdom toe. G r a t i e. President Fallières heeft aan den Parijsehen moordenaar Soleilland, die onder afschuwelijke omstandigheden een jong meisje om het leven bracht en door de rechtbank ter dood veroordeeld werd, gratie Vrijdag geschonken. Ik bevond me, meldt de Parijsche correspondent van de „N. R. Ct.", tegen half zeven 's avonds in een drukke volksstraat, toen de avond- bladen uitgeschreeuwd werden, onder luid geschreeuw van „gratie van Soleilland". Het publiek kocht gretig de kranten bij het lezen van het bericht uitten verscheiden per sonen, mannen en vrouwen, luide hun verontwaardiging. Tal van booze en beleedigende woorden aan het adres van den heer Fallières werden geuit. Een goede vangst. De politie te Marseille heeft thans een der gevaarlijke boeven gevat, die er de straten onveilig maken een zeventienjarigeu knaap, die eenige dagen geleden een man vermoord en eeu ander zwaar gewond heeft. Een volksmenigte deed eerst pogin gen om den knaap te bevrijden en de hulp der brandweer moest worden ingeroepen, om mee hare „douches" het gepeupel uiteen te drijven. Later had de politie moeite, den gevangene te beschermen tegen een veront waardigde menigte, die hem op staanden voet ter dood wilde bren gen. De artistenwereld en de cinematograaf. In de Fransche artistenwereld maakt men zich ernstig ongerust over de nadeeligen invloed van den cine matograaf. De vertooningen van levende photographieën houden in groote en kleine plaatsen het pu- bliek af van de voorstellingen in de schouwburgen en Muziekballen. Verleden jaar was daar de schade door mindsie ontvangsten al groot; maar het wordt steeds erger, en de artisten peinzen op maatregelen om het kwaad tegen te gaan. De vereenigingen van tooneel schrijvers en componisten zijn aan het beraadslagen en zij zullen eer lang met voorstellen optreden. De café-concertzangers zullen hunne klaagliederen zingen vpor minister Clemenceau. Maar 't is de vraag, of er veel te doen is tegen de mode van den dag. Stichtende kerkbouw. Te Beauchêne in Ome, wordt door twee priesters, abbè Boissey en zijn kape laan, abbé Aubine, eigenhandig een kerk gebouwd. Om hun kerk te bouwen, had den zli in den beginne een archi tect, een aannemer en werklieden genomen. Aldus was" de kerk half afgebouwd. Maar een jaar geleden vloeiden de giften der geloovigen minder rijkelijk toe, tengevolge van de scheiding De architect, de aan nemer en de werklieden werden afgedankt, om zooveel mogelijk te bezuinigen, en men zag nu den pastoor en zijn kapelaan de werk- manskiel aantrekken en, naargelang der behoeften, voerman, metselaar steenhouwer enz. worden. De twee priesters gaan zelf de ladingen gra niet halen aan het station Domfront, gelegen op 10 K. M. afstand. De werkzaamheden vorderen goed naar het zeggen van deskundigen, en laten niets te wenschen over. Dergelijke voorbeelden verdienen zeker gemeld te worden als in een land het geloof in staat is tot der gelijke uitingen, kan men nog ver trouwen hebben in de toekomst. U11 r a-R e al i s m e op het tooneel. Het Londensche „Drury Lane Theas" bereidt voor dit seizoen twee kijkstukken voor, die met zulk een geiaffineerde zorg worden ge monteerd, dat 't alles overtreft, wat tot dusver ten tooneele is gevoerd 't Wordt het ultra-realisme. In het eerste stuk komt voor een transportschip met passagiers en soldaten aan boord, op het oogen- blik, dat het vaartuig de haven van Portsmouth verlaat. Men zal den kapitein en de officieren op de brug zienmen zal hooren de laatste afscheidsgroeten die worden gewis seld, het fluiten en stampen der machines. Men krijgt vervolgens de illusie alsof de kusten verdwijnen en men langzamerhand in volle zee terecht komt. 't Wordt avond en 't zilte water vlak zal fantastisch belicht worden door de maan Edoch 't wordt 'n duistere nacht, 'n mist komt opzetten, en 't vaartuig stoot op een rots. Dat ongeluk gebeurt zx> snel, dat niemand aan boord gele genheid heeft om tot bezinning te komen. De soldaten vergeten de discipline, werpen zich in de red- dingscanots, smijten de passagiers er uit, die voor het meerendeel uit vrouwen en kinderen bestaan. Een officier, ontrolt het vaandel van het regiment, schreeuw tot de soldaten „Wanneer jullie dan niet weet te leven als mannen, weet dan ten minste als mannen te sterven En ziet, o wonder, de orde herstelt! Men brengt de vrouwen en kinderen in veiligheid, de soldaten verzamelen zich om hun chef en blijven doodstil staan. Do officieren groeten het vaandel, een trompet doet een „Groet aandedooden" weerklinken en het vaartuig verdwijnt in de golven, terwijl de stoomketels met 'n hevigen knal ontploffen. De tweede monteering is minder tragisch. Deze komt voor in een stuk van Cecil Raleigh en Harry Hamilton, getiteld „De zonden dei- maatschappij 't speelt op de ren baan van Longchamp. En volgens de gewone methode zal men den wedren zien met echte paarden en dito jockeys. Om de illusie compleet te maken zal men sommige rijders van hun paarden zien tuimelen. Het „Drury Lane Theater" hoopt dat deze twee sensationeele kijk spelletjes „the catch of the season" zullen worden. Burgerlijke Stand. VOORHOUT. Geboren: Hendrik us Bernard us, z. v. Johannes Theodoras Lampe en Siebrigje van Dijk, Johannes Wilhelmus, z. v. The- odurus Turnhout en Barbera Prins, Lam- hertus Wouterus, z. v. Leonardos Turk en Petronella Hoek. Overleden: Maria Agatha van den Burg, 3 m., Geertruida Margaretha Rooze 11 Wed, van Johannes vail Beursen, SO j GEVRAAGD em R. K. Adres: P. v. d. LINDEN, Maria- draat 42, Hillegom. Voor Nov. nette R. K. «EVRAAGD, v. g. g. v., genegeneenig tuiswerk te verrichten. Adres te vernemen bureau dezer Don rant. WORDT GEVRAAGD tegen 1 No vember of eerder een nette Adres Mejuffr. LINDEBOOM, Voor- lout bij Leiden. Wegens vertrek biedt een Mevrouw haar aan, R.K. goed kunnende Wollen- en t.innennaaien, verstellen enz. genegen m de huishouding behulpzaam te zijn, ioodanig 3 jaar in betrekking zijnde. Brieven onder No. 472 bureau v. tl. blad. of Bergplaats te huur, gelegen aan de Brouwersvaart. Bevr. P. A. VERBERNE, Brouwers vaart 72. Th. JANSSEN, De eenigste inrichting te dezer stede, waar KOFFERS in alle soorten gemaakt worden, is aan de Koffer makerij van Nassaustraat 23. Als gij met de kinderen den middag gezellig wil doorbrengen, bezoekt dan den zeer net ingerichten „W1LHELMINA" Saenredamstraat No. 2. Theewater 10 ets. per persoon. P. F. STAAL. Voor eenige NETTE JONGENS bestaat nog gelegenheid tot den win- tercursus (particulier). Hoofdpunten zijn onderricht in Hout- en Marmer- Letterschilderen en Décoratie. Brieven onder No. 475 aan het bureau van dit blad. Public Accountant Leeraar M.O. Boekhouden PIETER KIESSTRAAT 24. Privaat- en Cursuslessen in Boekhouden, Handelsrekenen enz. Inrichten, bij houden en controleeren van Administratiën. Opmaken en controleeren van balansen. Instellen van onderzoek bij oprichting van liqudatiën van vennoot schappen en maatschappijen. Assisteeren van H.H. Commissarissen in Naam- looze Vennootschappen. Verbod tot aanbouw of herbouw op gronden, wel ke in de naaste toekomst «oor den aanleg van stra ten en pleinen zijn be stemd. Het hoofd van het gemeentebestuur van Haarlem Gelet op artikel 27 der Woningwet: Maakt bekend, dat de ontwerpen van de raadsbesluiten, houdende ver bod tot aanbouw of herbouw op gron den, welke in de naaste toekomst voor den aanleg van straten en pleinen bestemd, ingevolge de raadsbesluiten van 28 November 190G, No. 15, en 20 Februari 1907. No. 19, houdende uit breidingsplannen voor de terreinen n. ten zuiden van de Amsteid mosche Vaart, b. ten zuiden van de Klever laan en tun oosten van de Delft, c. ten oosten van de Leidsche Vaart en ten zuiden van den Raamsingel, en d. ten zuiden van de Westergracht en ten westen van de Leidsche Vaart, met uitvoerige kaarten en grondteekenin- gen van heden af voor een ieder ter inzage liggen op de gemeente-secretarie, Haarlem, 14 September 1907. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, BOREEL. van af 60 ct. tot f 2.50 per paar. UITZETTEN Wereld Linnen BOORDEN 30 cents per stuk. AMSTERDAM, Kloveniersburgwal 2 Wed. D. Sijders. ZuIder-3uitenspaarne 2 HAARLEM. Goedkoop stuk-tarief par abon nement. Gewoon of geheel opge maakt Van 5 tot 9 October wordt alhier een gesloten Retraite gege ven voor Dames van den netten stand. (Pensionsprijs 5 fl.) De Overale van het Werk der Retraiten te Eijsden. met 5 pCt. korting of premie of Spaarzegels. is beslist het beste middel tegen Maagpijn, Maagkramp, Maagzuur, slechte spijsvertering, gebrek aan eetlust, oprisping. Geneest alle Maag ziekten, Maagontstekingen, Maag krampen en alle kwalen der spijs- organen. In sommige gevallen zijn 2 a 3 doozen voldoende om de hevigste kwalen te genezen. 1 alrijke attesten ter inzage. Verkrijgbaar t\ 75 cent per doos, onder rembours of franco met 10 cents verhooging, bij zending van postwissel, bij Firma J. SCHOUTEN Co., ALKMAAR. CUISINIER. Koopen en Verkoopen. Verzilveren Effecten Coupons. Sluiten Prolongatiën en Hypotheken. Brand-Assurantie, Levensverzeke ring, Inbewaarneming en Administratie van Waarden - - 3E BE aanvangende des morgens ten 8 ure. GOUDSMEDERIJ, OPGERICHT 1867. SOLIEDST adres voor Juweelen, Gouden en Zilveren werken. Groote sorteering Gouden Kruiskettingen, heeren en 'dames Horloge kettingen, Armbanden en Parures. Gouden en Zilveren Horloges, alle met 2 jaar garantie. Groote keuze Tafelzilver en gemonteerd Kristal bijzonder geschikt als cadeaux voor EE. HH. Geestelijken. BERNARD PEKELHARING, Juwelier inrichting voor verzetting van Juweelen en reparation Kerkwerken, als: Miskelken, H. Oliebusjes enz., waarvan ontwerpen en modêlés franco op aanvraag. (GEDEPONEERD). Is een geheel zuiver en hoogst reinigend wasch-middel. Het is voor de linnen-wasch de beste vervanger van Groene Zeep, omdat het Linnengoed veel helderder wordt. Ook gekleurde wollen en katoenen stoffen dienen met zeeppoeder „Helios" te worden gewasschen, de kleur wordt niet aangetast en komt als nieuw te voorschijn. Mede zeer aan te bevelen in het bad, omdat het het water door bijvoeging van zeeppoeder Helios aangenaam en verkwikkend maakt. Zeeppoeder „Helios" is verkrijgbaar bij eiken winkelier in zilver-pakjes van ï/i Kilo. DE HAARLEMSCHE SODA FABRIEK. Het 0KHUYSEN S KINDERMEEL heeft gedurende zijn 20-jarig bestaan getoond te zijn een betrouwbaar ï- ederlandsch Fabrikaat, dat zich verheugt in een steeds stijgenden verkoop. Bij de noodlottige sterfte op vele plaatsen onder de zuigelingen is het eene behoefte hierop de aandacht gevestigd te houden. Het Okhuysen's Kindermeel is het geheel éénige Lij - voedsel voor die zuigelingen, die niet voldoende voedsel hebben aan Moedermelk of verdunde Koemelk. Voor het geven van inlichtingen houden zich beleefd aanbevolen: v. g. g. voorzien. JANSWEG 25. TELEFOON 833. SPECIALITEIT VAN JN ALLE PRIJZEN. Aanbevelend, -0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 4