Manufacturen. Zaterdag 26 Oct. 1907, De Troonrede. Kerknieuws. Onderwijs, Land- en Tuinbouw. Amsterdamsche Beurs. KEUKENMEID TWEEDE MEID, Gemeentezaken. Rechtszaken. Laatste Berichten. 6V2 Nagekomen Advertentien, MARKTNIEUWS. de cursus niet dient tot nut van 't Hoofdbestuur, van hel onderwijzers personeel, doch van de leerlingen zelf. De moeite en zorg, die men zich in hun belang getroost heeft, het best kan inen die beloouen door trouw en volijverig de lessen te volgen. De heer Kerkhof voerde namens de Commissie van Bijstand het woord. In hoofdzaak sloot spr. zich aan bij de hartelijke woorden door den heer Hooij gesproken. Indien deze cursus s laagt, dan zal dit hoofdzakelijk van de leerlingen zelf afhangen. De R. K. Volksbond laat geen cursus houden uit liefhebberij, doch geleid door de bedoeling nuttig te wezen iti 't belang der leerlingen zelf. Deze moeten dit waardeeren. 't Bestuur heeft in dezen alles gedaan, wat den Cursus zou kunnen verbeteren, en gezegd mag worden, dat hij thans met den beste uit de stad gerust kan wedijveren. Goede bekwame; leerkrachten bezit de Cursus, die met liefde en toe wijding zullen onderwijzen. Maar dan ook van den kant der leerlingen stipte gehoorzaamheid, oplettend heid, eerbied voor den directeur, die reeds nu zooveel voor den cur sus gedaan heeft. Spr. wenscht te den lieer Directeur geluk cn wees op zijp moeielijke taak. Moge deze Cursus met kracht en lust gegeven en gevolgd worden en moge onder Gods zegen de school bloeien. Dc school was hiermede geopend. De namen der leerlingen werden gecontroleerd en daarna trokken zij met de onmisbare teekenplank en andere behoeften onder den arm naar de lokalen, die eene heele verandering hadden ondergaan, ten minste wat de teekentafels betreft. Wij voegen bij die der sprekers ook onzen wensch, dat de teeken school, deze zoo nuttige instelling van den R. K. Volksbond, rijke vruchten mogen opleveren. Ned. K. K. Volksbond. In den R. K. Volksbond (afd. Haarlem) zal a.s. Maandag een alge- meene bestuursvergadering plaats hebben ter bespreking der statuten wijziging. Zonder verkiezing herko zen. In den R. K. Volksbond zal geen stemming voor leden van het Hoofdbestuur plaats hebben De aftredende leden, de heeren Guskens, Brom, Hooij en Klein zijn hij enkele candidaatstelling her kozen. Kath. Sociale Actie. Wij maken nog eens met nadruk opmerkzaam op de vergadering van het plaatselijk comité der Kath. sociale Actie, hedenavond 8 uur in het gebouw St. Bavo te houden. Wegens de belangrijkheid der aan de orde zijnde punten is het hoogst- wenschelijk, dat alle aangesloten vereenigiugen tegenwoordig zijn op deze vergadering! ï'alkesteeg en Vrouwensteeg. Sinds eenigen tijd is als tijdelijke maatregel voorgeschreven dat deze beide stegen slechts in een richting zullen mogen bereden worden. Dat blijkt nu zoo goed gewerkt te heb ben, dat B. en W. den Raad voor stellen, dien maatregel definitief te verklaren. De Lang el/rug. De E. S. M. heeft aan de ge meente gevraagd, de bediening der seininrichting aan de Langebrug te mogen laten doen door de ge meentelijke brugwachters. Gch ja, zoo zeggen B. en W. daar is geen bezwaar tegen, mitsde E. S.M. maar aan de gemeente het bedrag betaald, dat één zoo'n brugwachter ongeveer aan de ge meente kostEen sommetje van I' 725 per jaar. Daar kan de E S.M. dunkt ons, het zélve ook wel voor <loen, en dat zal dan ook niet de bedoeling gewetst zijn van het "verzoek Een loos gerucht.( In verband met het zonderlinge "vermissen van het regiments-vaan- del van het 4 e Reg. Infanterie te Heiden (onder ons „Binnenland" Vermeld) werd door enkele bladen medegedeeld, dat er ook geruchten liepen als zou het vaandel van het 10e Regiment alhier eveneens ver dwenen zijn. Een stuk zou ervan afgescheurd zijn en in de militaire kringen Word er óók van gesproken, dat in het midden van het vaandel.een hip uit het doek zou zijn geknipt f>f gescheurd. Sommige onderofficieren wisten hl intiemen kringen zóo fijne bi- wonderheden van een en ander te Vertellen, dat werkelijk de waar schijnlijkheid van dit gerucht een Vrij vasten vorm aannam. Wij zijn gisterenavond daarop dadelijk uitgetogen ten onderzoek. Kolonel Neetpson, de bevelvoeren de officier van het Regiment, liet ons melden, dat hij geen inlichtin gen aan de pers mocht verstrekken over deze zaak en er ook een vol komen stilzwijgen over moest be waren. Van andere zijde vernamen wij evenwel, dat het vaandel na do terugkomst uit het kamp van Zeist (dat was Zaterdagavond) nog uit het foudraal is geweest, zoodat althans in het Zeister kamp geen vandalisme van eenigen aard is gepleegd. Natuurlijk is er geen sprake van, dat op het regiments bureau een dergelijk feit kan ge pleegd zijn 1 Zoodat wij moeten aan- nernf n, dat. het gerucht, als zou ook het vaandel van het 10e Regi ment vernield of geschonden zijn, hoogstwaarschijnlijk een loosgerucbt is. Een der officieren van liet regi ment machtigde ons tot de mede- deeliug, dat naar zijn meening het geheele praatje over het verdwijnen van 't vaandel van het 10e Regi ment onwaarheid bevatte. En als bewijs daartoe deelde hij ons ook mede, dat er in het kamp van Zeist volstrekt geen onorde lijkheden of animositeit waren te bespeuren geweest onder de man schappen van liet 10e, wèl ecliter bij die van het 4e Regiment uit Leiden. O ver Australië. Donderdag avond a.s. zal in de bovenzaal van „de Kroon" een voordracht met lichtbeelden plaats hebben over „Land, Volk en voortbrengselen van Australië," door den heer W. L. Booschard, consul-generaal dei' Ne derlanden voor Australië en Nieuw 'eeland, die dezer dagen weder naar zijn standplaats iYlilbourne vertrekt. De voordracht gaat uit van het Koloniaal Museum. Provinciale Staten. Noord- Holland. De najaarszitting van de Staten van Noord-Holland zal dit jaar niet in November, doch in i eeember plaats hebben, met het oog op de voorbereiding van eenige belangrijke ontwerpen. Bond van Schietvereeni- gingen. Bij den heer G. W. C. van Essen, secretaris van den Bond van Schietvereenigingen van Plaar- lem en omstreken is bericht inge komen, dat door mevr. Visser van H azerswoude, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van den Bond, voor liet te houden concours op '29 dezer een gouden medaille is beschikbaar gesteld. Van jhr. Boreel van Hogelanden, burgemeester van Haarlem is reeds een groote verguld zilv. med. voor hetzelfde doel bij den secretaris ontvangen, terwijl nog eenige hee- reu een bedrag in geld ter beschik king hebben gesteld voor den aan koop van prijzen. Het twerede concert van M o z e s M i r s k y. We hebben t al een paar malen gemeld en komen er nu nog eens op terug. Zaterdag avond a s. komt voor de tweede maal de kleine Mozes Mirsky hier zingen in het Brongebouw. We hebben over het eerste concert uit voerig verslag gegeven en kunnen daar dus uaar verwijzen, met een warme aanbeveling tevens, om dit werkelijk interessante concert bij te wonen Voetbal. Het, oude voetbalter rein aan den Schoterweg van H. P. 0. alhier is overgegaan aan de voet balclub „Edo". De heer J. A. Rij kens is gekozen tot voorzitter van den Haarlemscheu Voethalbond, de lieer Jhr. M. van Leunep, tot vice-voorzitter, tot se cretaris de heer jhr. C. L. van Len- nep, tit penningmeester de heer W. J. A. van Ouwerkerk, tot com missarissen de heeren Holdert, A. van. de Bey en G. Zandstra. Een aanrijdiug. Gisterenmid dag werd in de Jansstraat, vlak voor de Siut-Josefskerk, een boerenkar aangereden door de electrische tram. Het was een heel opstootje, en 't toeval wilde, dat juist eeu inspec- tuur van politie in de tram zat, die natuurlijk dadelijk ex officüs optrad, iu al den glans van zijn waardigheid, en procesverbaal op maakte. Tegen wien dat procesver baal gelden moet, is ons niet dui delijk, daar zoowel de voerman als de wagenbestuurder beiden aan elkaar de schuld gaven, 't Publiek vertelde dat de wagenbestuurder de meeste schuld had, maar men kan praten van „Vox po pul i, Vox Dei" zooveel men wil, dat de pu blieke opiuie altijd de juiste is, zou den we niet graag durven beweren. Geguillotineerd. Van mor gen om negen uur liep eeu klein, aardig zwart hondje op het spoor wegterrein bij de nieuwe Spaarne- brug. 't Dartelde over de rails, zon der dat er veel notitie van werd genomen. Uit de verte rommelde een trein aanen 't beest dat den trein te laat merkte om te kunnen ontko men, werd gegrepen door de loco motief..;. en letterlijk geguillotineerd! 't Was de Parijsche trein, die Vm deed. Politierapport. Gevouden:l portemonnaic met geld, 1 rozenkrans, 1 pakje sajet, 1 wandelstok. Proces-verhaal opgemaakt wegens zitten in een raamkozijn, wielrijden zonder licht. Gistermiddag had iu de Jorde- straat een aanrijding plaats tusschen de elect, tram en een rijtuig. e tramwagen werd ©enigszins bescha digd. In een perceel aan de Ripper- daatraat brak gisteren een schoor steenbrandje uit. Met behulp van een emmer water is het vuur door de bewoners geblusclit. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. K. Kuvener-Botte- mad. S. Verzijlberg-van Zeeland d. W. J. Hofsté-van jen Bosch d. Overleden: R. 2 m.z. v. H. Hui- berts Papetorenvest. M. Ivuijt 66 j. Valkesteeg. R. G. Breed 46 j As terstraat. P. van Wetering 31 j. Spaarnwouderstr. W. J. P. Tr.ava- glino 59 j. Kampei-laan. AGENDA voor Woensdag, 18 September. Vermakelijkheden, ene. Museum van Kunstn ij v e r- heid Tentoonstelling van Chinee- sclie en Japansche kunstvoorwerpen. Kikkert vm. 10.30nm. 4.40 Watertochtje per Volharding, langs Spaarne en de Zaan. Verkoopingen enz. Alkmaar Café „K.unaalzicht" n.m. 7 u. le Woonhuis, erf en tuin, 2e Huis, erf en tuin, 3e de stal en erf, 4e Het huis, en erf. Alkmaar Café „De Tabaks- handel" v.m. 10 u. 2 huismans woningen, boeten, erven, tuinen, boom gaarden, tuinen en weiland, in de schuur aan en bij den Ruiterburger- weg te Ruiterberg, gem. Ursem. Wormerveer Gesloopt pak huis „Roode Gevel" v.m. 10 u complete afbraak. Aalsmeer bovenzaalMejWed. Sprenger v.m. 10 u. Meubilaire goederen. Zeldzaam. Als een bizonderheid vermeldt De Tij 1, dat verleden Dinsdag door Mgr. den Aartsbisschop te Franeker aan 7 kinderen uit één huisgezin het H. Vormsel werd toegediend. Onder deze zeven bevonden zich drie tweelingen. Als herinnering aan dit zeldzame feit schonk Mgr. aan ieder van dit zevental een kerkboek. Zilveren ordesjubile. De zeereerw. paters dr. Beruar dius Klumper en dr. l 'orotheus Cor- nelisse, beiden lector aan het St. Antonius College te Rome, zullen 'i October a.s. het zilveren jubilé vieren van hun inkleeding in de Orde van den H. Franciscus. Zuster-jubilea. Zondag werd er in de R. K. Zie kenverpleging te Amsterdam een plechtig feest gevierd. Niet minder dan vijf eerw. Zusters herdach ten het zilveren jubeltij harer professie. Het waren de eerw. Zus ters Cunera, Alegondes, Antonia, Cornelia en Brigitta. 'sMorgens te 9 uur werd iu de fraai versierde kapel van de ver pleging een plechtige H. Mis opge dragen door den eerw. pater Smith C. s. s. R. die een treffende feest- predicatie hield, terwijl des namid dags het plechtig lof werd gecele- breed door den eerw. pater Weijt- jens O. P. De n a j a a r s e x a m e n s dei- Federatie van Ilaudels en Kantoorbedienden-Ver- e e n i g i n g e n in Nederland zullen plaats vinden op den 23en en 24en Oct. e.k. en wel de voorbereidende examens en de vakexamens in Ne- derlandsche, Fransehe, Duitsche en Engelsche handelscorrespondentie te Amsterdam en te Rotterdam, de vakexamens in boekhouden te Am sterdam, Rotterdam, den Haag, Utrecht en Groningen. Het inschrijvingsgeld voor deel nemingaan de vakexamens bedraagt f6.50 voor ongeorganiseerden en f4.voor georganiseerden per- examenvak, dat voor deelneming aandevoorbereideude examensfS.— Prospecti, behelzende om. de volledige voorwaarden tot deelne ming aan de Federatie-examens, alsmede invullingsformulieren, kun nen worden afgehaald bij Brink man Zoon, boekha adelaren Hee rengracht 141 te Amsterdam en aan het Kautoor vau „Mercurius", Ged. Glashaven 7 te Rotterdam, terwijl zij op verzoek gratis worden toegezonden door den Secretaris der Commissie, belast met de re geling der Federatie-examens, G. Smits, Postbus 35 te Haarlem. Nadrukkelijk zij er op gewezen, dat de deelneming aan dezé examens zonder eenige beperking opengesteld is voor elkeen, die zich er voor aanmeldt, met uitzondering van onderwijzers en beroepsmilitairen. Het bezit van een schriftuur voor goed sfgelegd voorbereidend examen is dus niet verplichtend gesteld. Hooge Raad. Door den Hoogen Raad is ver worpen een cassatieberoep van een werkgever, door den kantonrechter en de rechtbank alhier tot 2 geld boeten van f3 veroordeeld wegens overtreding der Arbeidswet, n.l. het in strijd met die wet door een meisje arbeid doen verrichten met betrek king tot het vervaardigen van kunstbloemen. Faillissementen. Door de Arr. Rec'itbank alhier zijn den 17en September 1907 in staat van faillissement verklaard, A. O. M. M. ter Hoeven en J. C. E. Goedhart verpleegsters te Bever wijk. Rechter-Commissarifi Mr. E. J. Dorheut Mees. Curator Mr. M. Slingenberg adv. en procr. alhier. 17 Sept. Opgeheven: de failisse- menten: Klaas Vermeer vroeger bakker thans zonder beroep, wonen de te Westzaan, uitgesproken 3 AugustusH. Machielse schilder en koopman alhier, uitgesproken 3 Sept. 1807. Inenten tegen Mond- en Klauwzeer. De heer Daatselaar uit Baarii heeft te Berkhout ongeveer 225 runderen ingeënd tegen mond- en klauwzeer. Hij is vervolgens naar Wognuin vertrokken om daar de zelfde kunstbewerking te verrichten. Men seint ons uit 's Gravenhage Onder overgroote belangstelling van een zeer talrijk publiek, dat den ge- heelen weg langs in dichte rij en stond geschaard, heeft H. M. de Koningin hedenmiddag de gewone zitting der Staten-Generaal in plechtigen stoet geopend. Z. K. Hoogheid Prins Hendrik ver gezelde H. M. in de prachtige gala koets, die met het gewone pronk-ce- remoniëel,. onder het bulderen van het geschut, deel uitmaakte van den gala-stoet die langs Voorhout en korten Vijverberg (niet langs den weg van vo rige jaren) naar het Binnenhof reed. Laugs den weg werd H. M. door de duizenden, die reeds vroeg in den morgen met lange treinen uit de om streken waren aangebracht, hartelijk toegej uicht. Op liet Binnenhof had de plechtige opening der Staten-Generaal ditmaal niet plaats in de Ridderzaal, (die voor de Vredesconferentie is in beslag genomen), maar in de verga derzaal der Tweede Kamer, waar de troon weer was opgericht tegenover het voorzittersgestoelte. Talrijke afgevaardigden waren aan wezig, waaronder velen in galauniform. Op de tribunes en in de loges was een zeer talrijk gezelschap diplomaten en hoogwaardigheidsbekleders bijeen, doordeVredesconferentie thanstalrijker dan gewoonlijk, wat eenprachtig gezicht opleverde door de felle schittering van galakleeding' en uniformen en ridder orden. Precies één uur werd afgereden van bet .Koninklijk Paleis en kwart over eenen kwam H. M. met den Prins vergezeld van een talrijk gevolg, de vergaderzaal binnen. H. M. nam, met den Prins aan Hare linkerzijde plaats op den troon en las met duidelijke stem, hier en daar de stem-verheftënd, de Troonrede voor Mijne Heeren, Ik waardeer bet, ook thans Uwe Zitting ih persoon te kunnen openen. Uwe Vereenigde Vergadering vindt ditmaal niet in de Grafelijke Zalen plaats, ten einde stoornis te vermijden in den loop der beraadslagingen van de Tweede Vredesconferentie. Den gcwichtigen arbeid volg Ik met onverdeelde belangstelling; voor baai- welslagen koester Ik de beste wenschen In menig opzicht stemt de alge- meene toestnn d van het land en van de koloniën tot dankbare tevreden heid, Ook dit jaar kan op het voortdu ren der meest vriendschappelijke be trekkingen met de buitenlandsche Mogendheden worden gewezen. Ondanks den koelen zomer zijn de uitkomsten van den landbouw over het geheel vrij gunstig, die van den tuinbouw in de belangrijkste tuin bouwstreken beter dan in jaren het geval was. Voor de veehouderij zijn de vooruitzichten minder gunstig ge worden ten gevolge van het uitbreken van het mond- en klauwzeer onder het rundvee. De meeste takken van nijverheid en handel doorleefden een tijdvak van groote bedrijvigheid. De scheepvaart beweging in Nederlandsche havens blijft toenemen. Met uitzondering der algemeene vrachtvaart, geeft het scheepvaartbedrijf bevredigende uit komsten. De organisatie van hef inlandsch credietwezen begint op Java hare gunstige uitwerking op het economisch weerstandsvermogen der bevolking te doen gevoelen. Zee- en landmacht, zoowel in het moederland als in de koloniën, ver vullen hare taak met ijver en toewij ding. Omtrent de burgerlijke ambte naren kan in denze'fden zin worden getuigd. Voorstellen tot het brengen van ver anderingen in het Ille en in het IVe Hoofdstuk van de Grondwet zullen U eerlang bereiken. De voorgenomen herziening van ons zeerecht is zoover gevorderd, dat een wetsontwerp tot wijziging van het grootste deel van het Tweede Boek van het Wetboek van Koophandel en van daarmede samenhangende bepa lingen in andere wetboeken weldra mag worden te gemoet gezien. Ook zal U spoedig worden aange boden een voorstel, houdende veran deringen in het burgerrechtelijk deel der Kinderwetten, alsmede eene voor dracht tot wijziging van de wet op de rechterlijke organisatie, welke de ge legenheid zal openen enkele der, in verband met de ontworpen admini stratieve rechtspraak aanhangige, voor stellen zonder verwijl af te doen. Ten behoeve der instelling van een Rijksontsmettingsdienst zal Uwe mede werking worden ingeroepen. Voorstellen zullen U bereiken tot betere voorziening in de eiscben der kustverdediging. Ontwerpen tot nadere wijziging der Militiewet en tot aanvulling en wij- ziging van eenige bepalingen der Landweerwet zijn in voorbereiding. Eene voordracht betreffende den aanleg van een gedeelte van de af sluiting der Zuiderzee en indijking en droogmaking van de Wieringermeer zal weldra aan Uw oordeel worden onderworpen- Voorstellen tot uitvoering van wer ken ter opheffing van de bezwaren, die cte scheepvaart op de Waal bij lage waterstanden ondervindt, zijn in overweging. De toegezegde wetsontwerpen be treffende de arbeidersverzekering en ter voorkoming van scheepsrampen zullen U spoedig worden aangeboden; de verder op het gebied der sociale wetgeving aangekondigde ontwerpen zijn in gevorderden staat van voor bereiding. Eene wijziging der Hinderwet is ontworpen, strekkende onder meer om die wet beter dienstbaar te maken aan de bestrijding van waterveront reiniging en om fiet toezicht op hare uitvoering te verbeteren. Ontwerpen tot invoering eener al gemeene keuring van vleesch en tot het brengen van eenige wijzigingen in de wet op het veeartsenij kundig Staatstoezicht en de veeartsenij kundi ge politie zullen U bereiken. Met ernst wordt er naar gestreefd, de versterking van het Nederlandsen gezag in verschillende deelen van den Oost-Indischen Archipel ten bate van de bevolking dier streken te doen komen. Wetsontwerpen zijn in voorbereiding, strekkende om de bepalingen betref fende de kustvaart in Nederlandsch- Indië te verruimen, en tot vaststelling der kenmerken van het Nederlandsch onderdaanschap van hen, die uit Nederlandsch-Indië herkomstig zijn. Binnenkort zullen U voorstellen hereiken tot regeling van de wijze van beheer en verantwoording van de geldmiddelen der koloniën Suriname en Cuvagao. Moge Uw gewichtige arbeid, onder Gods zegen, strekken ten nutte des volks. Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Na voorlezing van het vrij omvang rijke stuk, werd H. M., die door eene commissie van leden van beide Ka mers was ontvangen, op plechtige wijze evenzoo uitgeleide gedaan. Uit den boezem der vergadering ging bij verlaten der zaal een spon taan „Leve de Koningin!" op, ge volgd door een hartelijk en warm „Leve de Prins". Met de gebruikelijke eerbewijzen en onder hartelijke toejuiching van het volk keerde het Koninklijke Echtpaar wederom ten paleize terug. 4e a 51 o., idem 2e en 3e qual. 47 a 48 ei. Ovc.zcesohe eu Geldersche le qual. 46 a 51 c., idem 2e en 3e 46 a 43 ct. per kilo. 17 September Medegedeeld door H. C. Tombergh eu Co vorige koers Heden South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabasli Union Southern Rails Car Foundry t Common Erie Missouri Rock Island Ontario Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru 85i/2 84% 6i/, I6I/2 171/4 281/2 29 86'U 86V4 17% 25% 251/2 5511 551/4 12 12 130% 1301/, 16 15% 37% 38 20% 20% 34% 35% 191/2 19% 321/4 321/2 23% 23% 272 274 91/s 851/2 351/4 53% 538/4 44 12—18 135 1361/2 701/4 701/, 71 7U/2 stil, Consols Amer. markt vast doch Russen beter. Petroleummarkt hooger. Tabaksmarkt zonder zaken. Mijnwaarden verdeeld, Kimberley aan zienlijk lager. Barometerstand. Stand van Gisteren 772.5. Neiging tot vooruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12 Uur: 60 F. -— l'i C. Laagste der afgl. nacht54F. —12 O., Opgegeven door Joh. M. Schmidt Opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. Voor de talrijke blijken van deelneming, ontvangen bij het over lijden van mijn diepbetreurden.Echt genoot, den Heer JOHANNES CAS PER SPIEKERMAN betuig ik aan allen, ook namens de familie, mijn oprechten dank. Wed. J. C. SPIEKERMAN— van Dijk en kinderen. De zaak zal door de Wed. op denzelfden, voet worden voortgezet. Met Nov. b. z. a. een MEISJE van als R. K. en v. g. g. v. Fr. br. Lett. F. Boekh. J. Schipper Jansslraat 14, Haarlem. AMSTERDAM, tG Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgtAndijker mui zen, groote f2,— a 2,20, kleine f 1,a 1,20, blauwe f 1 70 a 2,20. Friesche mui zen f 2,20 a f 2,40, borgers f 1,50 a 1,60, geeltjes f 2,80 a 3,Hamburgers f3, a 3,20, bonte i 1,80, i 2,10, blauwe f1,89' it 2,10, IJpolder borgers f ,0 a ,0, bonte f ,0 a f ,0, Hillegommer zand- f 1,50 a f2,muizen f 2,a f2,25, graaf jes, f2,50 a f3,G klersche blauwe f 1,40 a 1,90, Zeeuwsehe blauwe f 2,a 2,20, bonte f 1,75 a f2,20. Eigenheimers 1' 1.60 a 2.pooters f 1.50 a f 3.per H.L. Aanvoer 9 ladingen. AMSTERDAM, 10 Sopt. Ter veemarkt waren aangevoerd 260 vette Koeien, le qual. 72 a 76 ct., 2e qual. 66 a 70 ct. 3o qual. 56 a 62 ct. per kilo. 120 Melk- en Kalfkoeien f 135 a 275, 4 graskalveren f a ,83 nuchtere kalveren f 9 a 15, 440 vette varkens, Hollandsehe, le qual Met Nov. b. z. a. een bekwame R. K. en v. g. get. voorzien. Fr. br. lett. G. Boekhandel J. Schipper, Jansstr. 14, Haarlem. PLAATSING gezocht voor een nette R. C. BURGERDOCHTER, 21 jaar, voor winkel of Mantelzaak, goed kunnende knippen en naaien, 't liefst intern, adres fr. br. No. 483 aan den Uitgever dezer Courant. J. G. COBELENS, Makelaar, pre senteert, als lasthebbende van zijn principaal, op in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, in publieke vei ling te verkoopen, ten overstaan van de Notarissen U. J. K. VER8FELT en D. W. 1 AN NIEKERK te Haarlem No. 1. Een Winkelhuis en Erve met Tuin en afzonderlijk opgaande Boven woning te Haarlem, aan de Oostzijde van de Kleine Houtstraat. Geteekend No. 31zwart en rood, groot 1 are, 8 centiaren. No 2. Een Huis en Erve met Tuin waarin het Koffiehuishoudersbedrijt' wordt uitgeoefend te Haarlem, aan de Westzijde van de Kleine Houtstraat. Geteekend No. 5S, groot 1 are, 12 centiaren. No. 3. Een Huis en Erve met Tuin te Haarlem, naast het voorgaande perceel. Geteekend No. 60, groot 7 9 een Jaren. Bezichtiging: voor perceel I Woens dags, Donderdags en op den Verkoop dag van 1012 uur mits vooraf belèt te vragen en voor de perceelen 2 en 3 Dinsdags, Dond I.tgs en op den verkoopdag van 2—4 uur. Nader' informatiën bij bovenge melde Notarissen en Makelaar. De bewijzen van eigendom en veil- conditiën zullen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie liggen ten Kantore van den Notaris Van Niekerk voornoemd en copie der veil- cönditiën ten Kantore van den Notaris Versfelt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3