Uit den Omtrek STADSNIEUWS. De kleine trapte in den slaap 't ampje omver en weldra stond het icele kamertje in brand, te meer mdat Rust met water de vlammen •oogde te dooven. Wat juist ach- erop wasAan redden viel niet neer te denken en zelfs de hulp an voorbijgangers baatte niet. Alsware het een lucifersdoosje tond weldra het heele gebouw in irand, alles was van hout. Nergens en steenen afscheiding I De ongelukkigen, angstig gillend •aar boven gejaagd door de in het rappenhuis opdringende vlammen, ijn gevangen voor een deur, die ot een zoldergedeelte toegang gaf, an waar de trap van het aangren- ende perceel 277 kon worden be- cikt, De „no^ddoorgang" is aan het ind van de trap een uit grillige ortaaltjes en trapjes bestaande reg, aan alle zijden omgeven door atten en dunne blankgelaten plan- en wanden en vloeren. Zoo dun en onsoliede is het mate iaal, waaruit men heel de betim- nering van het bovendeel dezer •uren hreft in elkaar geknutseld, at het winig moeite kost zich des- ïoods door de schotten en afrchei- ingen een weg te banen wat e brandweer op verschillende plaat- en heeft gedaan. Doch van in den lacht uit hnn slaap opgeschrikte nenscben kan men niet verwach- en, dat zij altijd de juiste richting uilen kiezen en voordeel trek!, en rit den wrakken bouw, waarin de ben vóór 30 jaar in Amsterdam on volstaan. Voor hen is dat lichte ïoutgetimmerte een nadeelnergens ij a zij veilig voor de vlammen, ie over.il gemakkelijk zich kun- en verscheiden. Eigenaardig is iet te zien hoe overal het vuur de etimmeringen heeft aangetast, tot et door het energieke optreden au de brandweer werd gestuit. Toen de brandweer ter plaatse -as verschenen, werden weldra de lach toffers ontdekt. Drie hoog-achter lag een man Icoö. Hij was aanvangkelijk niet te ereiken, want de trappen waren taal verbrand. Even later werden door een an- eren brandweerman op den zolder i den brandgang 6 lijken gevon- en. Wie waren het? Deze miste ziju vrouw, gene zijn inderen. En alles weeklaagde en zoo Litter. verbrande menseden uit 't Met gezengde haren en le re waren de rand gevlucht. Langs de steile trappen van per- eel 277, dat ook een „uitgang" eeft op den roodlottigen adder, erden in zeilen de liiken afge- ragen. De knieën in doodsstrijd 'ooggetrokken en zoo verstijfd, de i zichten onherkenbaar verkoold, ro werden de ongelukkigen neor- elegd in manden, die dadelijk naar iet Wilhelmina-Gasthuis werden ge- eden. Twee kinderlijkjes gingen amm in een brancard.eu ook het ijk van den man, die drie hoog ichter was gevonden, werd per aderbaar vervoerd. In het Gasthuis verdrongen zich weldra een treurige groep van ver lagen mannen en vrouwen, die hun verwanten en betrekkingen kwamen oeken of liever herkennen, want rllen die er zaten, hadden nu wel e treurige zekerheid van wiè het wareD. De jammerlijk-omgekomenen, de liep-beklagenswaardige slachtoffers deeten Johanna Margareta Balke, vrouw, 72 jaar. Johan Herman Balke, haar zoon, 45 jaar (diamantbewerker). Arnoldus Antonius de Zoet, 24 aar (bakker in de fabriek van de Wed. De Jonge). Cornelia Maria Elizabeth de Zoet, geb. Van Raad, eveneens 24 jaar en 2 kinderen van ll/2 en 1/2 jaar I lisabeth Petronella en Rigardus Arnoldius de Zoet; eindelijk Her man Smit, 32 jaar, sigarenmaker. De man, die gewond in het Gast- üuis werd opgenomen, is de 72-ja- rige Casper Heinrich Balke, die zijn vrouw en zijn zoon hij deze ramp verloor. Hij heeft zijj leven te danken aan het feit, dat bij zijn redding beneden zocht. Zij die op den zolder bleven of daarheen ijlden, om een uiig.:. g te vinden, zijn daar eerst door don rook die omhoog steeg gestikt, in de vreeselijke brandgang, die hoe goed ook oorspronkelijk bedoeld, bij werkelijke paniek een „muizenval" ie. Later hebben de •lammen hun lijken bereikt en zijn deze v< rkoold, De sigarenmaker Smit, die drie hoog achter gevon den werd, heeft zich zeker den uit gang afgesneden gezien, waarna hem hetzelfde rampzalige lot trof. Zijn vrouwen haar twee kinderen oulkwameu langs de trap Wat is het een verschrikkelijk feit! Er zal nu wel in de Gemeente- Getnengde Berichten. Diefstal van denaange- teekenden brief. Omtrent den diefstal vandeuaangeteekenden brief te Boskoop waarvan wij reeds mel ding maakten, diene nog het vol gende Alhier was Vrijdagavond aange komen een aangeteckende brief van de Nederlandscbe Bank met een bedrag van 10 mille aan bankpa pier, en door een der postbeambten gesloten in de brandkast ten post kantore. 's Morgens echter was het stuk verdwenen. De brief was bestemd voor het agentschap van de Ned. Bank te boskoop. De botsing der Busturia en de Olimpo. Het Spaansche stoomschip „Busturia" is geheel door midden gebroken en dus totaal verloren. Van een dak gevallen. Her senschu dding. Te Zuidhorn heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De 22-ja'ige ongehuwde tim merman, Pieter B., van Kalkwijk, werkzaam aan het in aanbouw zijn de postkantoor, viel, boven van het circa 15 M. hooge dak. De onge lukkige kwam op een hoop steenen terecht. Bewusteloos werd hij opge nomen en door zyn kameraden naar huis gebracht. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. B. heeft eene hersenschudding ge kregen. Een paard op hol De voerman doodelijk neerge vallen. Te Tuk (N. Overij.el) keerde de heer Frans ter Schure met paard en voertuig huiswaarts. Opeens sloeg het paard, geschrok ken voor een stoomfiets, op hol. Ter Schure kwam voorover met het hoofd op den grond terecht, terwijl het achterstel van den wagen hem over 't lichaam reed. In be- wusteloozen toestand, vreeselijk bloe dende uit diepe wonden, werd hij onder geneeskundige bulp gesteld, doch het mocht niet batenhij is aan de gevolgen overleden. Het geheimzinnige postkantoor te Boskoop. Behalve den brief met f 10.000, wordt er uit de kas van het post kantoor ook nog een bedrag van f 108 vermist Bij twee beambten is Zaterdag huisvisitatie gedaan, wat niets opleverde. Verdronken Drank misbruik? Zaterdagavond is vrouw H., te Borculo, die een emmer water wilde halen, te water geraakt en verdronken. Zij maakte nogal misbruik van sterken drank. Kermis en moorden! Bij een vechtpartij op de kermis te Tubbergen is iemand levensgevaar lijk gewond. Arme kleine! Te Sijbekar- spel, geraakte het dochtertje van den landbouwer J. Vriend te water verdronk. Een hoeveelheid hooi, een lijkkoets en 3 rijtuigen verbrandden mede. Te Rlienen is de woning van den botter v. Eldik verbrand. Slechts weinig is gered. d raad over dezen brand geïnterpel leerd worden, doch de verliezen blijven onherstelbaar. en Nog een slachtoffertje! Het 4jarig dochtertje van G. v. d. M., te Aalst, geraakte al spelende van een muur in den boezem, waar op genoemd stoomgemaal loost, en kwam daar treurig om 't leven. Door onvoorzichtigheid gewond. De 14 jarige Valk te Naarden vermaakte zich met het schieten met een revolver. Door onvoorzichtigheid bij het spannen van den haan ging het schot on verwachts af en drong de kogel in de dij ter hoogte van de lies. - Twee kinderen over reden. Bij de te Medemblik ge- rouden wielerwedstrijden zijn een tweetal meisjes overreden, Een der anderen, een dochtertje van den stationchef Schollee uit Voorst, te Medemblik logeerende, werd ernstig aan het hoofd gewond; men vreest voor haar leven. Slapte. 125 werklieden der automobielfabriek „Trompenburg" te Amsterdam krijgen Zaterdag ge daan wegens slapte. - Vorst. Gisternacht heeft het weer gevroren. Men passé dus op voor zijn planten en bloemen! Branden. - Te Winschoten is de dubbele behuizing, bewoond Jdoor v. Gulpen en Bergeboer, uitgebrand. Er is veel gered. Te Nes (N.H.) is de boerderij van J. Kooiman afgebrand. TeHeurne (Geld.) is het café „de rustende Herder" van v. Meerssen totaal afgebrand. Niets kon gered worden. - Te Kruistraat (N.B.) is doordat kinderen speelden met lucifers, de hooischelf van den landbouwer Van der Laan in de vlammen opgegaan. Weldra stond ook de hoeve in lichte laaie. De hoeve met schuur en stal braudde tot den grond toe af. Te Amersfoort brak een ern stige binnenbrand uit bij den gist- handelaar Zoetmulder. Een boven kamer brandde uit. De waterschade is aanzienlijk. Meenende, dat 't Stadhuis in brand stond, was de geheele stad in rep en roer geraakt. Te Stad-Almelois door brand vernield een wagenhuis der expe diteursfirma J. R. van Buren aldaar. BLOEMENDAAL, De nieuwe Secretaris. Staatscourant No. 223 bevat het koninklijk besluit van den 11 den September 1907, tot schorsing van het besluit van den raad dezer gemeente van 22 Augustus 1907, waarbij de heer C. Bergman is be noemd tot secretaris dier gemeente. Hierin wordt overwogen, dat het wenschelijk is om, hangende hét onderzoek naar de wettigheid van dat besluit, liet inwerkingtreden daarvan te verhinderen en het tot 1 Januari 1908 te schorsen. ZAND VOORT. Diefstal? De vrachtrijder W. alhier, uit Haarlem komende, mist bij zijn thuiskomst twee paketten uit zijn wagen, ver moedelijk gestolen. - Oppassen is de boodschap Proces-Verbaal. Door den jachtopziener G. de Veer is proces verbaal opgemaakt tegen P. K. alhier wegens het zetten v^p klem men (sprenkels)" in de duinen zpo- dannig, dat er wild ingevangen kon worden. Twee sprenkels zijn door hem in beslag genomen. (H. D,) IJMUIDEN. De verdronken kinderen. Op het graf van de knapen uit het St. Aloysiusgesticht die dezen zomer bier zoo jammerlijk om het leven kwamen, wordt1, naar de Tijd meldt, een eenvoudige, sierlijke staande zerk geplaatst, be kroond door een kruis, die de namen bevat van de omgekomen kinderen, met vermelding van de droevige gebeurtenis. De heer J W. Botterman, steen houwer aan den Haarlemmerweg 203 te Amsterdam, heeft dit graf- teeken welwillend aangeboden en HH. Regenten hebben het dankbaar aanvaard. Ook op het graf van den knaap, die op St. Barbara werd begraven, zal de heer Botterman een dergelijk monumentje doen nederzetten. De Waterstaatsbegrooting voor 1908 vermeldt voor IJmuiden de volgende posten: f8000 voor voor ziening bij het Noorderhavenhoofd alhierf 8500 voor versterking van het licht op het Zuiderhavenhoofd; f16.000 voor verwisselen van dp$- ren der groote schutsluis; voor uit breidingswerken in de visscbersha- ven alhier, waarmede moet worden voortgegaan, terwijl een deel dier werken terstond dient uitgevoerd nl verbreeding van de beslaande vischhal, een drijvend droogdok, due d'alven of «leerstoelen in de haven) resp. f80,000, f30.000 (als eerste termijn van f125.000), terwijl 4 nieuwe due d'alven in 1908 zullen geplaatst worden. In verband met de uitbreidingswerken zal de retri butie van het Rijk voor den viscli- afslag voorloopig met 1 pCt. wor den verhoogd; zoodat met 1 Jan. 1908 een heffing van 2 pCt. zal worden ingevoerd. EGMOND. Nog eens '11 kijkje nemende bij de afzanding op het terrein van den heer Bregman te Egmond aan Zee zagen we, dat er deze week al aardig wat zand was vervoerd, 't Is een heel werk, om een heelen duintop van pl.m. 10 M. hoog weg te graven en daar dan een terras te formeeren van eenige tientallen meters lang en breed. Of 't wegnemen van zoo'n duin anders bevorderlijk zal zijn voor de water veiligheid, betwijfelen we. De ondernemer zal er, vreezen we, spoedig toe moeten overgaan om er, evenals de lieer P. de Graaff voor zijn terrein gedaan beeft, een strandmuur tegen te bouwen. Hoe dit echter ook zij, 't aan'^tö'leggen villaterrein zal er o.i, nög mooier liggen dan „Nieuw Egmo.id", daar 't vlak bij de dorpsstraat en het terrein niet, zooals daar, geheel en al gevlakt zal worden, maar zooveel mogelijk 't duinkarakter behouden zal blij ven. De beenderen, die er gevonden ziju, waren afkomstig van koeien, welke vroeger daar neergeworpen zijn door een slager, die destijds in die buurt woonde I (A. C.) Personalia. Tot plaatsvervanger van den heer Henskens, door de rechtbank tot deurwaarder aangesteld, is be- nuetnd de heer A. Verlaan, gepen sioneerd inspecteur van politie, thans werkzaam ten kantoor van den heer W. de Vries Gzn. D. I. N. D. U. A. Den 4den October is het 10 jaar geleden dat de Zing vereeniging D. I. N. D. U. A. werd opgericht. Het plan bestaat dit op feestelijke wijze 'te herdenken. Met ingang van 1 October is de adspirant commies der Posterijen en Telegrafie J. Poel van hier naar 't postkantooor te Rotterdam over geplaatst. Gymnastiek en Schermvereeniging „Concordia". Naar wij vernemen kunnen zich voor het lidmaatschap van bovenge noemde vereeniging zooveel jongelui aangeven, dat het Bestuur besloten heeft voor de jongensafdeeling een tweede lesuur beschikbaar te stellen en wel Vrijdagsavonds van 78 uur. Het is zeker een verblijdend verschijn sel, dat de Gymnastiek hier ter stede zooveel beoefenaars begint te tellen. Voor zeer velen is eene algeheele lichamelijke ontwikkeling dan ook hoog noodig. Postdui venvereeniging „de „Sn el vlieg er". Omtrent den uitslag van de stedelijke wedvlucht Zondag j.l. van Quiévy (228 KM.) gehouden vernemen wij het volgende: De dui ven werden te Quiévy wegens den zwaren nevel eerst te 10,40 uur door den stationschef in vrijheid gesteld, met nu en dan vrij sterken Noord- Westen wind. De prijzen werden behaald als volgt: Te G. H. Stouten 4. u 26 ra. 45 s., 2e A. Groèn 42641, 3e A. C. W. v. Niel, 4-31—35, 4e id. 4—58—41, 5e id. ^59—44, 6e id. 5-1—21, 7e G. A. Séiligers 5—14—58, 8e G. H. Stouten 5-23-33, 9e ld. 5-23-33, 10e J. J. Doeglas 5437. De prijs voor de eerstaangewezen duif, benevens poule- prijs werd behaald door G. H. Stouten. Een belangrijke aanhou ding. Weer is door onze politie een belangrijke aanhouding gedaan. Een lid der familie Stiphout, waarvan reeds een ander voor langen tijd veilig opgeborgen zit, is gear resteerd. Hij wordt op goede gron den verdacht den diefstal met braak te hebben gepleegd in de Morinne- steeg, - waaromtrent wij gisteren onze lezers uitvoerig meedeelden. Kantongerecht van Haarlem. Voorbeeldige Straf. E. O., oud 18 jaren, van beroep poelier; L. W., oud 19 jaren, van beroep gummiewerker en N. S., oud 18 jaren, van beroep brand- stoffenhandelaar, allen wonende alhier die 1. 1. Woensdag terecht stonden ter zake dat zij op 7 Juli 1907 des avonds ten 7 ure op den openbaren weg, Groote Houtstraat, terwijl zij in staat van dronkenschap verkeerden, zóódanig schreeuwden, vloekten en tegen aldaar aanwezige personen opliepen, waardoor de openbare orde werd verstoord, wer den heden door den Kantonrechter overeenkomstig de verordening van het openbaar Ministerie veroordeeld ieder tot een liechtenistraf van vijf dagen. Een waarschuwing dus voor de andere (levenmakers en baldadig heidplegers CITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan H. Th. v. L. alhier, overtr. Jachtw., fl of 1 d. hecht. A. Z. te Velsen, overtr. Leerplichtwet, ontsl. v. rechts vervolging. J. A. D. M. te Bloemend, rooken in eene spoorwegcoupé, vrij gesproken. D. S. P. te Amsterdam, op een openbare plaats een wapen bij zich hebben f3 of 8 d. hecht. A. M. S. alhier, een kind beneden de 12 jaar laten arbeiden, f2 of 1 d. hecht. J. "A. K. alhier en 17 anderen overtr. Leerplichtwet resp. 7 dagen hecht, flü of 10 d. hecht., f6 of 3d. hecht. f5 of 5 d, hecht., f5 of 3 d. hecht., fl of 1 d. hecht. C. K. alhier en M. M. te Schoten, overtr. Leerplicht wet vrijgesproken. E. O, alhier en 12 anderen overtr. Wetb. van, Strafr. resp 5 d. hecht., f10 of 3 d. hecht,, f5 of d. hecht, f3 of 3 d. hecht, en fl of 1 d. hecht. M. K. te Bloemendaal als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der pol, een rijbewijs vertoonen f 2 of 2 d. hecht. M. Z. te Zaandam en 8 anderen rijden zonder licht allen f 1 of 1 d. hecht. G. B. te Zand voort, in de ge meente Zandvoort een vrachtkar onbe heerd laten staan f5 of 2 d. heclit. B. K. te Haarlemmermeer en 5 ande ren overtr. A. P. VA voor Haarlem resp. f 1 of 1 d. hecht, en f 2 of 1 d. hecht. D. J. H. alhier overt. Bouw verordening voor Haurlem f5 of 3 d. lrëcht. I. J. v. d. W. te Heemstede overt. Bouwverordening voor Heem stede voor het eerste feit f 1 of 1 d. liaehp en ontslag van rechtsvervolging vöör het meerdere ten laste gelegde. H.2 P. C. M. te Zandvoort dronken schap (verzet vorig vonnis) verzetten vervallen verklaard. J. P. en W L. te Zandvoort en M. J. v. D. en J. v. L. te Haarlem, dronkenschap resp, f 5 of 3 d. hecht, en f 2 of 2 d. hecht. De H. E. Spoor door de Meer. Het duurt zeer lang eerde werk zaamheden kunnen beginnen van den aanleg der Holl. Electrische Spoor door de Haarlemmermeer. Velen zoeken naar de oorzaken daarvan. De oorzaak is te zoeken bij de Wet en bij de Regeering Er zijn zooveel formaliteiten te vervullen, dat de onteigeningswet eerst in Januari van het volgeud jaar kan verwacht worden. Is deze wet eenmaal aangenomen, dan zal eerst in Juli in de Staatscourant 't Kon. besluit verschijnen, dat de te onteigenen perceelen aanwijst. ,t Behoeft dus niet te verwonde- deren, dat eerst in 1909 het werk voorgoed zal aangepakt worden. Schieten. Zondag hield de scherpschutters- vereeniging „Haarlem" op de schiet banen onder Overveen een onderlin- gen schietwedstrijd waarvan de uit slag was als volgt: Afdeeling personeel. 4e Prijs Chr. F. Arnold; 2e prijs L, v. Ophuijsen; 3e prijs M. Nederkoorn; 4e prijs H. Spoor; 5e prijs J. Pelsers; 6e prijs J. v. Dokkum; 7e prijs C. Boon Pz. Afdeeling Rozenwedstrijd. le Prijs H. Spoor; 2e prijs Chr. Arnold; 3e prijs L. Ophuijsen 4e prijs L. Smeenk 5e prijs J. Pelsers; 6e prijs L. Spren- firs; le prijs R. v. Solingen; 8e prijs Nederkoorn; 9e prijs W. van Leeuwen; 10e prijs J. Moser. Door den heer Chr. F. Arnold werd de zilveren medaille behaald voorliet meest aantal rozen gedurende het ge heele seizoen. J. J. Cremer. De Kon. Letter lievende Vereeniging J. J. Cremer" opent 't seizoen door een tentoon stelling. op Donderdag a.s. in den Schouwburg. De rederijkerskamer West-Frisia" van Hoorn zal dan opvoeren het drama „De overstroo ming" en het blijspel „De Twee invaliden Het strijkorkest van het Haar- lemsch Muziekk®rps zt\l den avond opluisteren. Een bal onder leiding der lieeren J. G. Martin en Zonen besluit dezen eersten feestavond. De Roei- enZeilvereening. Het bestuur der Roei- en Zeilver- eeniging wil eeD geldleening aan gaan f16000 om de kosten te be strijden van het schuitenhuis, dat 't bestuur wil bouwen op 't terrein naast de spoorbrug over het Spaarne. Er wordt een groote stijging in het donateurs- en ledental verwacht, wanneer het nieuwe schuitenhuis gebouwd zal zijn. De geldleening zal aangegaan worden in den vorm van 160 obli- gatiën a f 100, rentende 21/2 met een minimum aflossing per jaar van f300. Drankbestrijding. Wij ontvingen den Beschrijvings brief van den Dioc. Bond van R. K. Drank bestrijders-V ereenigingen in ons Bisdom. Deze vergadering zal worden gehouden op Zondag, 27 October des n.m. te 12i/2 "rei iQ de bovenzaal v/d Sociëteit „Vereeniging". De agenda bevat o. a. de volgende punten. Jaarverslag van Secretaris-Penning meester. Rapport der geloofsbrieven commissieleden. Verkiezing van 3 ve rificateurs voor het nazien van de re kening en verantwoording. Verkiezing van 5 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de H. H. P. A. Nico- laas, W. J. van Dam en G. M. Mooij, alsmede van den Heer Th. J. H. Van Reeken en Mevrouw Jos. Lagerweij Wittekampf. (De Heer G. Mooij stelt zich niet meer herkiesbaar.) De afdeelingen hebben candidaat gesteldMevrouw M. Kenter-Van Baar (Alkmaar) en de heeren J. H. M. Balvers (Hillegom), W. J. Van Dam, (Ouderkerk a. d. Amstel), J. P. Hand- graaf (Schoten), C. W. Keijsper (Alk maar), C. G. Lohmeijer (Haarlem) A. W. H. Ludwig (Den Haag), P. A. Nicolaas (Amsterdam), J. G. Suring (Vlaardingen) Jos. J. Verhuist (Delft), en Frans Wisse (Rotterdam). Voorstel van de afd. Amsterdam. Het Bestuur wende pogingen aan die tot het oprichten Van een zelf standigen Diocesanen Mariabond kun nen leiden. Voorstel van de afd. Assendelft. Dat de abonnementsprijs van de „De Drankweer" zooveel mogelijk over eenkomt met dien, voor welken het blad in andere Bisdommen wordt verkrijgbaar gesteld, tenminste voor de aangesloten afdeelingen. 2o. Zoo mogelijk een bondspropa- gandist aan te stellen. Dat jaarlijks namens den Bond voor elke aangesloten afdeeling een spreker worde disponibel gesteld, om een of ander urgent onderwerp uiteen te zetten. Voorstel van de afdeeling Beverwijk In het hoofd van ons blad „De Drankweer" worde de naam van de maand, waarin het nummer verschijnt, weggelaten, zoodat dus alleen het num mer van de aflevering bestaan blijft. Voorstel der afd. Haarlem Het Bestuur doe stappen bij „So- briëtas", opdat ook in haar fonds druk werken worden verkrijgbaar gesteld ter verspreiding op Nieuwjaarsdag, Eerste H. .Comunniedagen en bij ge legenheid van de kermis. Voorstellen van de afd. Hillegom Het Hoofdbestuur stelle in het a.s. winterseizoen in alle afdeelingen een zelf le punt in zake de drankbestrij ding aan de orde. Het Hoofdbestuur dringe er bij „Sobriëtas" op aan, dat deze Federatie in samenwerking met andere Neder- landsche drankbestrijdersvereenigin- gen trachte te geraken tot het oprich ten van een bureau van onderzoek naar de samenstelling van alcoholvrije dranken. Prae-adviea van het Bestuur: „So briëtas" voert reeds onderhandelingen. Voorstellen van de afd. Leiden: De Dioc. Bond stelle zich in ver binding met „Sobriëtaa" en deze we der met andere drankbestrijdersver - eenigingen om te verkrijgen, dat de Rijkspensioenen niet uitgekeerd wor den om de 3 maanden maar per maand of per week. Praeadvies van het Bestuur: con form het voorstel. De Dioc. Bond wende pogingen aan om in ons Bisdom, en zoo mogelijk door het geheele land, door middel van Sobriëtas te verkrijgen, rlateven- als te Nijmegen vanwege de gemeente boekjes worden verstrekt, handelende over drankgebruik door kinderen en drankmisbruik door ouders en die worden verstrekt aan de ouders der schoolgaande kinderen of bij huwe lijk. Praeadvies van het BestuurCon form het voorstel. Voorstellen van de afd. Lutjebroek Wanneer in een afdeeling zich kwes ties voordoen in verband met de drankbestrijding, waarbij rechtsgeleer de voorlichting noodzakelijk of ge- wenscht is, kan het bestuur der be trokken afdeeling zich wenden tot het hoofdbestuur, hetwelk zich dan met de verdere leiding belast. Praeadvies van het Bestuur r Con form het voorstel. De afd. Lutjebroek acht het wen schelijk, dat in groote plaatsen als Amsterdam adresboeken ter inzage aanwezig zijn in koffiehuizen van den Volksbond en dergelijke. Traeadvies van het Bestuur: Con form het voorstel. Voorstel van de afd. Purmerend Leden van een afdeeling van den Diocesanen Bond kunnen bij vertrek naar een andere plaats daar ter plaatse id van de afdeeling van den Dioc. Bondzijn,als daar een afdeeling vanden Dioc. Bond bestaat, lid worden zonder betaling van entréegeld. Praeadvies van het BestuurIn strijd met art. 4 alinia 1 der Statuten. Voorstel van de afdeeling Rotter dam Het bestuur van den Dioc. Bond enz., daartoe aangemoedigd door de genomen conclusies op het Congres te Nijmegen, spore aangesloten af deelingen aan de oprichting van Jon gens- en Meisjesbonden krachtig ter hand te nemen en te trachten be staande bonden tot grooteren bloei te brengen. Praeadvies van het Bestuur: Con form het voorstel. Vrage* van de afd. Amsterdam: lo. De afd. Amsterdam vraagt wat er gedaan is door de commissie voor Drankbestrijding in en door de school, en welke middelen er kunnen worden aangewend, om die actie nog hooger te voeren. 2o. De afd. Amsterdam vraagt, waarvoor dient het bijblad van ons Bondsorgaan „De Drankweer." Onderstaand voorstel van de afd. Assendelft is niet op de agenda ge plaatst, omdat het Dagelijksch Best., van meening is, dat het in strijd is met Artikel 13 van het Huish. Regl.. Op dit voorstel is van toepassing liet, bepaalde bij art. 7 alinea 4 van het, Huish. Reglement. Voorstel van de afd. Assendelft: A. De algemeene vergader, besluit; lo. Een commissie in te stellen, wier taak het zal zijn de Statuten van den Dioc. Bond aan een nauw keurig onderzoek te onderwerpen; voorstellen te doen tot wijziging dei- Statuten, indien dit noodig mocht blijken, en indien wijziging in de sta tuten wordt gebracht, ook voorstellen te doen tot wijziging van het Huish. Reglement. 2o. Die voorstellen te doen voort komen uit dê leden en daarom in die commissie te doen benoemen den WelEerw. Rector Lucasse (Den Haag), A. C. van der Togt (Den Haag), .1. H. Kray (Leiden), G. Bulten (Zilk bij, Hillegom) en W. Boon Jz. (Kromme nie). B. De Algemeene vergadering draagt het Hoofdbestuur op: lo. Een buitengewone Algemeene Vergadering te beleggen (ingevolge art. 16 en 17 der vigeerende Statuten), zoodra de voorstellen van bovenge noemde commissie zijn ingekomen en Z. D. H. de Bisschop van Haarlem over die voorstellen gehoord is. 2o. De ingekomen voorstellen ira druk aan de afdeelingen ter bestu deering toe te zenden. Tusschen de toezending der voorstellen aan de af deelingen en de buitengewone Alge meene vergadering mogen hoogstens zes weken verloopen. Art. 2d. Aan dit artikel wordt de hand niet gehouden. Art, 2e. Medewerking tot oprichting wordt verleend, maar de afdeelingen treden niet toe. Art. 2f. Vergelijk hiermede, wat over propaganda gezegd is in de toe lichting bij hét voorstel, voorkomende op de Agenda onder 9. Volgens art. 3 vergeleken met Art. 2a zijn veel aangesloten vereenigingen geen lid van den Bond, omdat zij, geen koninklijke goedkeuring hebben- Art. 4 is zoo uitgebreid, doch art. 4 alinea 2 zoo beperkt, dat men met. de Statuten iu de hand wel hande lingen der afdeelingen kan afkeuren, en zich met hetzelfde artikel tochi altijd kan verdedigen. Art. 6. Ook niet-vnorzitters dienen verkiesbaar te zijn. Dit artikel is een noodlottige, schadelijke beperking. Art. 9. Het Dagelijksch Bestuur heeft zoo groote macht, dat het Hoofd bestuur overbodig wordt. Art. 13a. Voorkomen moet worden, dat dé Rijkssubsidie geheel in de Bondskas vloeit of althans daar ge heel tot vrije beschikking is van het Hoofdbestuur. Art. 16a. moet gewijzigd wordSen;, daar 't veranderen der Statuten aan, dezelfde bezwarende bepalingen on derworpen is als 't ontbinden eener vereeniging. Alweer een faillissement. Vermoedelijk als een nasleep van het faillissement der Stoomtrawler maatschappijen te IJmuiden, zijn hedenmorgen door -de Arrondisse- ments-Rechtbank alhier in staat van faillissement verklaard le W. de Vries Cz., kasder, al hier, en 2e E. P. L. M. Brantjes, kassier alhier. we

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2