Wat anderen zeggen. Kerknieuws. Kunst en Letteren. Financiëele Berichten. Leger en Vloot. Sport en Wedstrijden. Land- en Tuinbouw. OOOQOOOOOOOQO Ontgoocheling DE PINK PILLEN ^OO0O0O0O©O0O Amsterdamsche Beurs. Rechtszaken. Uitlotingen. B.iefwSsseling. Ingezonden mededeelingen. GEVEN BLOED. Laatste Berichten. met Dinsdag 24 September zijn alhier voorgekomen 2 gevallen van typhus en febris typhoidea, 3 ge vallen van roodvonk en 4 gevallen van diphtheritis. Te Heemstede een geval van typhus en febris typhoidea. De Chr. Nut. Werkmans bond. Voor deze Vereeniging zal op Donderdag, 21 November a.s. optreden als spreker de heer Dr. J. Weener. Een oudheidkundige ten toonstelling. lu het volgend jaar zal hier ter stede een oudheid kundige tentoonstelling worden ge houden. De heeren J. Krol Kzn. en jhr. Repelaar van Spijkenisse hebben o.in. zitting in het comité. Aan het 1 i o f d a d i g h e i d s- concert voor de wed. G. zullen de vereenigingen „Zang en Vriend schap" en D. I. N. D. U. A. mede werken. De in- en uitbreker. Naar wij vernemen, is de door de wet gestelde tijd verstreken, en heeft de befaamde in- en uitbreker H. W. J. K. Richter (alias Waltliers) zicli niet in hooger beroep voorzien tegen hot vonnis der rechtbank van 12 September jl. Alweer rijwieldiefstallen. Gisterenmiddag werd in een onbe waakt oogenblik te Schoten het rij wiel van den heer D. weggenomen, terwijl hij zich van eenige kleeding- stukken voorzag. De politie, dadelijk met het geval in kennis, gesteld had het geluk het rijwiel met den berijder te Bloemen- daal aan te houden. Toen moest de dief weer naar Schoten terugkeeren. Met dezen rijwieldiefstal in het Schoterkwartier bleef het niet. Ook uit het perceel aan de Leidsche Vaart no. 16 is een heerenrijwiel ont vreemd. Daar worden er wat gekaapt in onze stad! Velen vliegen er voor achter slot en grendels, maar dat korps rij- wieldieven schijnt maar niet uitge roeid te kunnen worden. En ook de zware straffen die de Rechtbank aan deze soort dieven toedient, schijnen nog niet zwaar genoeg. Gunning landhuis. Het land huis dat gebouwd zal worden voor den heer Burgemeester van Schoten, is aan den laagsten inschrijver, de heer H. J, Rooiers gegund. Spoedig zal een begin met de werkzaamheden gemaakt worden. Nog goed afgeloopen. He- deuochtou circa elf uur stapte een dame met een kindje van circa 5 jaar uit de paardentram, juist vóór de houten betimmering van 'tin aan bouw zijnde perceel van den heer Lippits in de Groote Houtstraat. Waarschijnlijk door te vroeg af bellen geraakte de dame bekneld tusschen de schutting en de tram. Gelukkig, dat de koetsier dadelijk remde op bet liooren van het gegil, anders ware een ongeluk onvermij delijk geweest. Door de firma van der Maaren- Janssen werd aan de dame even gastvrijheid verleend. Er bleek niets gekwetst te zijn, wel voelde de dame eenige pijn aan den schouder en was zij hevig geschrokken. Politie-rapport. Gevonden: eenige leerboekjes, 1 hondje, 2 zakken en een kist met waschgoed, 1 tandenstoker. Proees-verbaal opgemaakt wegens overtreding der bestaande bepa lingen voor stationneerende rijtui gen. Uit de gang van een perceel aan de L. Vaart is een damesrijwiel ontvreemd. Burgerlijke Stand. Getrouwd: F. M. L. v. d. Trap pen en B. W. Wittgrefe. G. Kol- denhol en J. li. C'. V»s. Bevallen: M. Perry-Banen z. A. T. Out-Westei huis d. C. E. Heijerman Anslijn z Overleden: C. Schipper-Bakker 52 j. Voorzorgstraat. AGENDA. voor Zaterdag, 28 September Vermakelijkheden enz. Brongebouw vm.8u. Moderne gevarieerde voorstelling. Optreden van den illusionist Chambly. S c h o u vv b u r g - J a n s w e g nm. 71/2 11. Rutterd. Tooneelgezelschap Opv. „Jongejuffrouw Josette M'n vrouw", blijspel in 4 bedrijven. Verhoopingen, enz. Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" nm. na 5 u. Makel. Machielse Huis, erf a/d L. Iieerenvest no. 28. Makel. Piet le Café „Vaartzicht", bovenwoning, erf, tuin, a/d Leidsche Vaart no. 252. 2e huis, erf en tuintje te Schoten. Gen. Cronjéstraat no. 136. Makel. Niephaus—liuis, erf, pak huis, Gr. Markt no. 43. Makel. Bosman le winkelhuis, erf, grond, Zijlstr. no. 93 2e maga zijn met bovenwoning, erf, Wagen- Aveg D no. 160 A. te Heemstede. Makel. Droste le winkelhuis, m. bovenwoning, pakhuis, schuur en er ve, Gierstr. no. 35 2e winkelhuis, erf no. 37 3e heerenhuis, erf, tuin, KI. Houtweg no. 27. Makelaars Guldemond Daudey le huis, erf, L. Moleristr. no. 18 2e huis, erf, Raamsteeg no. 25 3e „Klein Schoonoord," Stationsweg, C 1, Santpoort 4e huis, erf, voortuin, Kerkplein C 5, Santpoort 6e huis, erf, Oranjeboomstr. no. 129 7e huis, erf, Oranjeboomstr. no. lol 8e huis, erf, Kenauhofje B. 20 11 9e huis, erf, m. bovenwoning, Berckheijdestr. no. 11. Makelaar Erdtsieck le werkplaats, erf, open plaass m. bovenwoning, Ba- kenessegr. no. 87 2e huis, erf, open plaats, bovenwoning, Frans Halsstr. 52 zw. en rd. 3e en 4e 2 huizen, erven, tuin, bovenwoning, Berckheyde- straat 16 zw. en rd. en 18 zw. en r. '5e huis, erf, open plaats, tuin, Kerk- hofstr. no. 19. 6e winkelhuis, erf, gebouw, Schachelstr, 5 zw. en rd. 7e huis, erf, open plaats achter per ceel 6 110 3 b Makelaars Erdsieck en Bosman 8e en 9e 2 burgerwoon huizen erven voor en achtertuin, Oran je no. 3 en 4 Heemstede. 10e en 11e 2 huizen erven en tuin en bovenwo ning, Leidsche plein no. 12 zw. en rd. Makelaar Erdtsieck le Rijkskweek school voor onderwijzers a.d. Kouden- horn no. 32 2e heerenhuis, erf en tuin no. 34 zw. daarnaast 3e huis, erf en tuin, a.d. Fabriciusstr. no. 19. De nieuwe Encycliek. Het „Dagblad van N.-Brabant" zegt een en ander over de nieuwe Ency cliek, erop wijzend, dat de vooruitgang van het modernisme eigenlijk „ach teruitgang" is. Het is merkwaardig, hoe de liberale bladen de modernisten pogen te hel pen. Dat is op zich zelf al een teeke nend feit. Zij doen het voorkomen, alsof de Paus voorgoed heeft belet, dat de Kerk zich zal aanpassen aan de moderne denkbeelden,aan den voor uitgang der geesten, aan, kort en goed gezegd, onzen tijd. Men moet hier onderscheiden. De Kerk houdt van vooruitgang op allerlei gebied. Moedigt dezen aan, waar zij het kan. Mits het werkelijk vooruitgang zij. Maar wat door de mo dernisten en de liberale bladen, welke hen verdedigen, vooruitgang wordt genoemd, is inderdaad achteruitgang. Lang niet allgs, wat geboden wordt als nieuw, is daarom alleen beter dan het oude. Zeker niet in de wetenschap. Er bestaat in onzen tijd een afgo derij ten opzichte der wetenschap. De zoogenaamde exakte wetenschappen, inzonderheid de natuurkunde, de che mie, de werktuigkunde, de chirurgie en nog meer andere hebben zich in den laatsten tijd krachtig ontwikkeld. Dat wij nu op uren afstands met elkander praten door de telefoon, rei zen in spoor en automobiel-, straks varen in bestuurbare luchtballons zijn bewijzen van grooten vooruitgang. En niemand zal het ontkennen, dat op dit terrein de wetenschap groote vorderingen heeft gemaakt. Maar er is nog een ander terreii, waar de wetenschap, naar een woord van Ferd Brunetière, bankroet heeft geslagen. Dat is het beantwoorden der vragen vanwaar wij komen en waar heen wij gaan. In het beantwoorden der groote levensvragen dus. De oude wetenschap heeft daarop het antwoord klaar. Wij komen van God en zijn op aarde naar God op reis. God is onze oorsprong en ons doel. Nu komt de moderne wetenschap en zij verklaart God niet te kennen. En omdat zij zich aandient als nieuwe wetenschap, als modern, mee- nen de opper vlakkigen, dat zij den weg baant naar vooruitgang. De exakte wetenschappen gaan voor uit, wat deze hun leveren houdt hen in stage bewondering voor de nieuwe wetenschap. En alles wat derhalve als nieuwe wetenschap wordt aangeboden, heet modem en vooruitgang. Doch daarmee is het verduisteren van ons levensdoel nog geen vooruit gang. Als de liberale pers ons zegt, dat de Paus weigert ons geloof te passen aan den vooruitgang, omdat hij de modernisten veroordeelde, die ons om trent ons levensdoel in het duister wilden helpen, dan antwoorden wij, dat de Paus ons geloof heeft bewaard voor achteruitgang. Wij passen ervoor als schip zonder roer op den levensweg rond te zwalken. De wetenschap, die het roer van ons schip poogt uit te lichten, noemen wij een wetenschap van den achter uitgang. Wat zij dan ook werkelijk is. En wij danken onzen Paus van gan- scher harte, dat hij ons bewaard heeft voor de verlokkingen van woorden als vooruitgang en modern, woorden, die net het tegenovergestelde beteeke- nen, van hetgeen zij zeggen uit te drukken. Naar wij vernemen zal onze oud stadgenoot, de Eerwaarne frater W. Jonckbloedt, van de Congr. van den Allerheiligsten Verlosser, a. s. Zon dag door den waarn. Provinciaal derE. E.P. P. Redemptoristen, pater Polman, op plechtige wijze worden geprofest. Nog vier andere fraters dierzelfde Congr. doen dan tevens hunne professie. Jubilea. Maandag a.s., 30 September, her denken de volgende Weleerw. hee ren den dag, waarop zij 121 /.2 jaar geleden de H. Priesterwijding ont vingen J. Casteleyn, professor te WarmondC. J. Duyvesteijn, kap. te Amsterdam C. A. W. de Gruyter, kap. te 's Graver.hage (op 7 October heeft de officiëele viering plaats) J. W. van Heeswijk, leeraar aan het seminarie „Hagevela" G. F. J. M. de Meulder, kap. te Amsterdam P. J. H. Geurts, rector te Amsterdam L. A. J. C. Speet, rector van „de Heybloem" te Ileithuijzenbene vens de volgende Weleerw. paters Franciscanen W. v. d. Berk, kap te Woerden Th. v. Eekeren, kap. te Delft, en S. A. J. Gilissen, kap. te 's-Gravenhage. Arr. Rechtbank van Haarlem. Zitting van gisteren. Dierenmishandeling. De vrachtrijder de Vr. moest van iemand uit Bennehroek een klein hondje om 't leven brengen. Maar d it deed hij heel wreed. Het diertje ging in een zak en in 't water. Maar de zak ging niet. onder. En zoo stierf 't hondje niet. Levend werd 't beestje daarna begraven, nadat het nog mishandeld was. De offR- cier eischte 14 dagen. Bollendieven. In den nacht van 2 op 3 Aug, hebben H. Slager en G. Hofstee bollen gestolen van 't gesloten erf van den kweeker G. Segers te Lisse. De politie had 's morgens de die ven reeds gevat en vroeg den heer Segers of er bollen bij hem gestolen waren. Toen bemerkte de heer Segers, dat er hollen van 't erf ge stolen waren. De veldwachter Rijnders en Stroo ber hebben de dieven op 't erf betrapt. De officier vroeg tegen den eerste 1 week tegen den tweede 3 weken. Een mooie paarden- ruiter! Het was op den Beemster paar denmarkt. J. Kok gaf aan den bekl K. Str. een oud paard af om het ia te ruilen voor een hit. Maar opeens was bekl. Str. weg en 't paard. De bekl. heeft 't paard aan de lijn gezet. Er is moeite ge daan bet in te ruilen, doch het lukte niet. Daarom werd het maar verkocht aan zekeren J. Konijn, of liever Knijn zou het verkoopen voor den beklaagde Str. Str. en diens kameraad Wever. Knijn verkocht het paard aan Davidson, paardeuslachter te Hoorn voor f45, welk geld Knijn over handigde aan den bekl. Stroet Deze en Wever deelden samen, en gaven aan Knijn ieder 50 cents voor zijn moeite en zijn verteer. Wever en de bekl. Str. verzochten Knijn te zeggen, dat hij het van een Am sterdammer gekregen had. Later bleek, dat de bekl. Wever en Knijn samen gedeeld hadden. De officier eischte 7 maanden. Een oneerlijke ka meraad. P. v. O. werkte in de eerste helft van Augustus te IJmaiden. Met andere werklieden woonde hij saam in een keet, Nadat hij 14 Aug. was vertrokken, miste zijn kameraad J. Stam een horloge en een andere van Houten een horlo geketting. Dé officier eischte 14 dagen. Een boozes trooper. 'tWas gesloten jachttijd. De veldwachter Kleinjan en Bak ker surveilleerden in de duinen te Bloemendaal. Zij betrapten een paar beruchte stroopers, n.l. ook P. Zw. van Sautpoort, ze droegen zakken en de veldwachters wilden zien of er konijnen of strikken in de zak ken zaten. Maar Zw. verkoos dit niet. Hij verzette zich hevig en sloeg met een groot scheedemes in het rond. De officier eischte 5 weken. In hooger beroep van het vonnis der Rechtbank alhier, waarhij J, Drogtrop Sr. en Jr. en J. M. Drogtrop zijn veroordeeld ieder tot 14 dagen gev. straf ter zake van wederspannigheid, zijn deze door het Gerechtshof te Amsterdam ver oordeeld, de 2e tot dezelfde straf de le en de 3e tot een maand gev. straf ieder. Faillissementen. W. 1 egen, aannemer en metselaar te Oosterbeek. J. Brom, timmerman, wonende te Hilversum. G. J. Aalderink, likeurstoker, kantoor houdende te Arnhem. Geë ndigd: door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst de faillissementen van R. Meijering kleermaker te -Erica, II. Elshof, te Brummen en IJ. F. J. van der Pijl. laatstelijk koopman te Baarn. J. M. Remmerswaal, colporteur en winkelier in sigaren te 'sGraven- hage. A. van Nierop, landbouwer, te Rijswijk. Geëindigd: Door het verbin dend worden der eenige uitdeelirgs- lijst: Ch. F. Luii. - Nic. de Zwart, landbouwer te Nieuwerkerk a. d. IJsel. S. P. Terpstra te Franeker. Wiehe Kleinsma, koopman, vroeger te Goutum, thans te Leeu warden woonachtig. Het proces van Jhr. de Geer. Het cassatie beroep van Jhr. de Geer zal op 1 October e.k, voor den Hoogen Raad behandeld wor den. Ons Geïllustreerd Zondagsblad van morgenavond heeft dom volgenden inhoud Vijf oervv. Zusters- jubilarissen in de R. K. Ziekenverpleging te Am sterdam (met portretgroep). Priesters-werklieden in Frankrijk met (twee illustraties). Het nieuwe R. K. Vereenigingsgebouw te Heemstede (met illu stratie). Ecu zonnestraal, gedicht door Betsy Buising-Van Besomv. Noodlottige brand (met illustratie). Tucsehen de moerassen, naar het Duitsch, van Nanny Lambrecht. Ii. Tegen het einde der Eet-Conferentie (met teekening van Van Geldorp). In zijn eerste uniform (met een por tretgroep). Reusachtige stoombootketel (met illu stratie). De Eerw. Broeder Ambrosius (met por tret). Allen kurksnijders. Het toenemen van spoorweg-ongelukken. Oude stadsgezichten (met twee illustraties). Oude stamboomen Een automobiel voor ziekentransport (met illustratie). Een episode uit het leven van een Amerikaan- schen reporter, uit het Engelsch, van Eduard Price Bell. IIJ. Slot. (met illustratie). Een ge- dachtenlezer (met illustratie). HJj was niet rijk. Zonderlinge postdienst. Kruimkens voor ver stand en hart. Anecdoten. Schaakspel. LOTEN PARIJS (Métropolitain) 2 pet. :t fr. 100. Trekking 25 September, No.1266 fr. 100.000; Nos. 198179 en 203111 elk fr. 10.000; Nos 241505,256287, 387016 11452, 386480, 511658, 349598, 49015,' 164668, 117048, 128506, 117562, 245576, 278392, 271044, 46966, 79184, 130926, 99827, 250576, 379955, 381418, 94301, 297976, 247825, 401724, 266571, 28963, 201733, 197955, elk fr. 1000. Bij Kon. Besl. is bevorderd tot luitenant-generaal, de generaal- majoor W. F. ridder van Rappard, minister van oorlog. Bij Kon. Besl. is aan den luite nant-generaal F. G. A. van Ermef Scherer, inspecteur der artillerie, gouverneur der residentie, en aan den kapitein T. M. Roest van Lim burg, adjudant van den inspecteur der artillerie, vergunning verleend tot het aannemen en dragen van de ordeteekenen, onderscheidenlijk van ridder l.-te klasse der orde van den Roodeu Adelaar en van ridder 3de klasse in de Pruisische Kroon orde, hun - dour den keizer van Duitschland, koning van Pruisen, geschonken. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 1 October, benoemd hij den generalcn staf tot luitenant-kolonel, de majoor A. E. J. G. d'Hamecourt, van dien stal, chef van den staf in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie. Pij de manoeuvres verluidde 't iu Officierskringen, dat tot chef van den Generalen Staf ter vervanging van luitenant-generaal Kool, die benoemd is tot commandant van het veldleger, bestemd zal worden de generaal-majoor Sabron, adj udant van H. M. in buitengewonen dienst, thans inspecteur van het militair onderwijs. Voetbal. Het programma van den Neder- landschen Voetbalbond vermeldt voor Zondag de volgende eerste en tweede klasse wedstrijden D i s t r i c t I. Eerste klasse afdeelingSparta Ajax, Rotteidam; H. V. V.Quik, in den Haag; H. F. C.D. F. 0., alhier, HerculesVelocitas, te Utrecht, en H. B. S.Haarlem, in den Haag. Tweede klasse afdeeling A.A. F. C.-— Achilles, in AmsterdamA. F. H. C.D. V. S., in den Helder, en EdoHercules II alhier. Tweede klasse afdeeling BAjax Sparta II, in AmsterdamCeleri- tasVolharding, te Rotterdam, en U. V. V.Allen Weerbaar, te Utrecht. Tweede klasse afdeeling C U. S. C.-R A.P., te RotterdamConcor diaVoorwaarts, te Delft, en Ve locitas II—H F. C.1I, te Breda. De wedstrijden iu de andere dis tricten vangen eerst 6 October aan. De Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Deze maatschappij hield gisteren te Velp hare 40e algemeene ver gadering onder voorzittei schap van den in onze stad welbekenden heer heer J. H. Wentholt. De spreker ging in zijn openings rede na, wat de Maatschappij doet in 't belang van den tuinbouw. De 's-Graveuhaagsche Tuinbouw- vereeniging stelde voor, dat de al gemeene vergadering, lo. de wen- schelijkheid uitspreke, dat in een van de volgende jaren te 's-Gra venhage een nationalen (en inter nationale) tentoonstelling van tuin bouw zal worden gehouden2o. het hoofdbestuur uit te noodigen, indien te dier zake de uoodige samenwerk, is verkregen, zoodanige voorstellen aan de algemeene aergadering voor te leggen als het in verband met beoogde doel noodig en nuttig zal achten. Het H.-B. gevoelde veel voor 't plan, maar meende dat het voor het welslagen noodig is aansluiting te zoeken bij andere takken van den vaderlandsche handel en indu strie of kunst, om gezamenlijk te beproeven deze onderneming tot een goed einde te brengen. De tuin bouw moet op z'n tentoonstelling vormen een zelfstandig onderdeel staande ouder tuinbouwkundige lei ding. Over 't voorstel, inzonderheid over de plaats, werd nog al wat gedebatteerd. Tot hoofdbestuurders werden ge kozen de heer E. Th. Witte te Lei den en Baron van Pallandt van Rozendaal. Aangenomen werd een voorstel van den heer Tennissen. Deze merk te op, dat men het leven van vogels nog weinig kent; wat in het voor jaar nuttig is, in het najaar scha delijk kan zijn. Deze quaestie moet breedvoerig besproken worden door een ornitholoog in een der winter vergaderingen. De oorzaak is te ernstig om er zich met een praa-je af te maken. De volgende algemeene vergade ring zal te Doorn worden gehouden, de winterbijeenkomst te Utrecht en de vriendschappelijke te Arnhem. Men maakt er ons attent op, dat in ons verslag over den Bosschen Katholiekendag, voor eenige dagen opgenomen, te U-zen stond „mgr.van de Ven, Bisschop van Roermond", hetgeen natuurlijk zijn moest: „Bis schop van 's Hertogenbosch." Het drukfoüteudiii veltje lieeft, ons deze leelijke part gespeeld. DE VOOR- EN DE KEERZIJDE. Van de rug gezien is het een bekoorlijk schouwspel: mooie schou ders, prachtige haren, een aller liefste hals, die de gedachte aan de vrouwelijke volmaaktheid, aan de schoonheid, wekken. Keert dan die vrouw zich om en verstoort zij, van voren gezien, de bekoring, dan is men ten zeerste ontgoocheld. Zulk een teleurstel ling komt herhaaldelijk voor wan neer het gelaat bleek, de oogeu zonder levendigheid, de wangen zonder kleur zijn, en het gezicht somwijlen uitslag heeft. Die onaan genaamheden komen voort uit de armoede en de onzuiverheid van het bloed. De Pinkpillen zuiveren en verrijken het bloed. Zij geven glans aan de oogen, een blos op de wangen en op de lippen, zij verhel deren de kleur. Zij maken de jonge meisjes bevallig door haar het aan zien van gezondheid te geven, zon der hetwelk de ware schoonheid niet bestaat, en doen bij de vrouwen de gestalte ontwikkelen. De schoon heid is geen vraagstuk de huid betreffend, maar een dat het bloed betreft. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, 27, Steiger. Rotterdam, hoofd-depóthouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken hij Wed. PLAAT - ZER VAN DER HULL, Jansstraat 28. Burgelijken Stand. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: H. Albers en C. M. Geeve. Getrouwd: J. S. Willemse en J. M. van der Eem. Bevallen: M. Kramer-D'haene, d. C. Boer-Broekhof, z. M. de Win - ter-Looman d. A. C. Leuven-Boot z. J. de Vfies-Ego z. C. Lode- wegen-Beukers d. A. N. Lange veld van Huizen d. Overleden: Margaretha A. Nieu- wenhoven, hvr. van B. v. d. Meer, 77j- levenl. aangegeven kind van J. de Bonte;G. Ravensbergen, 19 j. Wilhelmina van der Horst, hvr. van E. Fortuin, 25 j. AKERSLOOT. Ondertrouwd: Johannes Wil helmus Caspers van Uitgeest eu Anna Maria Velzeboer van Akersloot. K, de Goede van Akersloot en Anna IJf van Zaandijk. -- Theodoras Kr-au van Akersloot en Cornelia Henneman van Heemskerk. Geboren: Geertruida, dochter van P. de Groot en Klazina Adrichem; Pe trus Jacobus, zoon van Jan Sennege en Guurtje Schut Aulonius, zoon van Mattheus Kruienaar en Mietje van Zanten. Overleden: Johanna Schoorl, echtgenoot van Dirk Sinnige, 60 jaar. Kantongerecht van Haarlem. „Gevaarlijke hond." Onlangs werd zekere S. winke lier te Haarlem veroordeeld tot f 10.boete wegens het niet te rughouden van een onder zijne hoede staand gevaarlijk dier. De juffrouw die doordien hond gebeten was, vorderde toen als beleedigde partij een schadevergoeding van f 71,61, in welke vordering zij echter niet ontvankelijk werd verklaard, omdat het bedrag der schadever goeding hooger was dan f 50. De juffrouw heeft het er niet hij laten zitten en thans is de z-tak aanhangig gemaakt hij den burger lijken rechter. Zij stelde tegen S. eette civiele actie in tot schadevergoeding ten bedrage van f71,61, tot toewijzing waarvan zij heden voor den Kan tonrechter concludeerde. De gedaagde erkende de door zijn hond to-gebrachte schade, doch voerde te zijner verweer aan, dat hij met den echtgenoot van de juf frouw was overeengekomen de helft der kosten te betalen, waarin deze had toegestemd. Namens de juffrouw erd dit ontkend, daar gedaagde geen schrif telijk bewijs voor die heialing had willen geven, en een uitstel verzocht voor liet aanbieden van nader be wijs. Verdere behandeling dezer zaak op 10 October e. k. De St. Vincentiusloter ij Hedenochtend om 10 uur is in hel St. Vincentiupgebouw in de Zoetestr. met de uitreiking der prijzen een begin gemaakt. De grilligheid vau het lot verwekte nu en dan hilariteit onder de velen, die hun prijsje kwamen afhalen. Zoo werden aan een heer van herculische gestalte een paar badschoentjesoverhandigd; een ander ontving eene fiescli boe renjongens. Een dametje, dat met begeerige blikken naar het mooie eikenhouten cilinderbureau stond te kijken, een der hoofdprijzen, gelijk men weet, moest zich tevreden stellen met een fleëehje. aromatisch b't- ter eene andere dame, eene hoogst deftige tiog wel, ontving een bon netje voor een krentenbrood. Beter kwam de dame er af, aan wie een bon voor eene taart bij de firma Gussenhoven ten deel viel. Er heerschte een gedrang hij de uitreiking der prijzen, dat er haast geen doorkomen aan was. Morgen eu Maandag kui neu de prijzen nog worden afgehaald. 27 September Medegedeeld door H. C. Tomberqh eu Co vorige koers Hedeu South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kanaas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Kr ie Missouri Rock Island Ontario Denver Kou. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Kusland Hope. Consols Amerik. markt flauw. Russen vast. Petroleummarkt lager. Tabaksmarkt lager. Mijnwaarden zwak. Geld 51/2^'o- Mor en is de effectenbeurs gesloten. 857/8 61/4 171/4 291/g 881/4 £6 56 IPV4 1331/4 16 39% 21% 35'/4 20'/» 83 24% 271 9,5/i6 36% 53% 21 1381/2 7D/4 721/2 85- 61/2 17 231/16 87 17% 257/, 55% "Va 131 16 88% 26% 34% 1972 33 24 268 10 36% 19 186 71% 721/2 Barometerstand. Stand van Gistereu /59. Neiging tot vooruitgang. Termometerstand ffedenmid. 12Uur: 76 F. 24 U. Laagste der afgl. nacht56F. 13 (J., Opgegeven door Jöh. M. Schmidt Optieiep. Zijlstraat 85, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3