Staten-Generaal. Sociale Berichten. Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Een poging tot moord. Te gehuclit Wolfsberg, gem. Echt, heeft gisterenavond een poging tot moord plaats gehad. De 23-jarige landbouwer Jan Peeters werd vlak voor zijn woning door zekeren L. Jutten met een revolverkogel in den buik geschoten. De getroffene ver keert in ernstig levensgevaar. De dader is gearresteerd. Een felle duinbrand, vermoedelijk door jongens gesticht, werd Zondagavond ontdekt in de Westduinen nabij Scheveningeu, welke onlangs eigendom der ge meente 's Gravenhage geworden zijn. tJonderden nieuwsgierigen aan de haven wilden over de zeesluizen er heen, maar werden daarin door den sluiswachter en de politie belet, omdat het verboden terrein is. De Scheveningsche brandweer kwam met den slangen wagen tot de sluizen, ging toen met schoppen gewapend naar de plaats des onheils en doofde de vlammen met zand. Over een uitgestrektheid van 250 d 300 meter is de duinbeplanting tot den grond afgebrand. Een l uchtreis. Per toom- boot is van Texel naar het Nieuwe- diep vervoerd een luchtballon, die met vier personen was neergedaald in den polder Eierland. De ballon was Zaterdag opgestegen te'Berlijn Water nood. Op het eiland Urk is gisteren een schip aangekomen geladen met water uit den IJsel, om in de behoefte aan waschwater te voorzien. Ook aan drinkwater bestaat daar nijpend gebrek. Bijna alle regenbakken zijn leegeen paar groote van kerk en school zullen het spoedig zijn. Eentreurig voorval heeft te M'erlo (N.-Bplaats gehad. De heer De Wit, kleermaker te Eind hoven, bevond zich met zijn echt genoote in de stoomtram Eindhoven- Helmond. Toen hij te Mierlo achter uit de tram stapte, om zich naar voren te begeven, zette de tram zich in beweging. De man strui kelde en kwam met zijn hoofd met de tramwielen in aanraking. In levensgevaarlijken toestand werd hij te Mierlo achtergelaten. Kind gedood. Een dreumes van zes jaar te Losser kroop in stilte, terwijl de wagen stilstond, in een bak onder den wagen van den vrachtrijder L. uit Weerselo. Toen de wagen in beweging kwam, kroop de kleine uit zijn schuilhoek met 't noodlottig gevolg, dat hij overreden en op de plaats gedood werd. Bij Dlnxperlo is Zaterdag het 2-jarig kindje van den arbeider T. M. onder een wagen gekomen en -overreden. Hec kind was ter stond dood. Verdronken. Gisternamid dag geraakte de ruim 8-jarige G. de W. te Schiedam, door het spelen achter een hek, dat de Kreupel- straat van de Schie scheidt, te water. Herhaaldelijk was hem dit verbo den, doch te vergeefs. Door den stroom medegevoerd, zag men hem in de diepte verdwij nen. Spoedig werd hij, op een 100 meter van de plaats, waar hij er in viel, met een dreg opgehaald. Dadelijk werden de middelen tot redding van drenkelingen toege past, doch te vergeefs, de genees heer kon slechts den dood consta- teeren. Katten en konijnen. Te Maastricht wordt gehouden eene internationale Kattententoonstelling uitgeschieven door de Sporting- Club aldaar, en daaraan verbonden eene onderlinge club-tentoonstelling van pluimvee en konijnen van de onderafdeeling V.P.N. 't Is voor het eerst dat daar eene kattententoonstelling gehouden wordt en onbekend maakt onbe mind, zoodat er niet zooveel exem plaren waren, als men wel had durven verwachten. Er waren ruim 30 katten aanwezig en 't waren wer kelijk allemaal mooie dieren. De pluim veeafdeeling was goed bezocht. Er waren fraaie toornen fokhoenders bij. De pluimveefok kerij heeft hier in de laatste jaren, dank de ijverige bemoeiingen van den heer Xavier van Wersch een hooge vlucht genomen, terwijl men zich hoe langer hoe meer op de veredeling der rassen toelegt. Fraaie konijneD waren er vele. ning van twee groote huizenblokken, het eene waarvan drie perceelen reeds aan de gemeente toebehooren begrensd door Rokin, Dam, Vij gendam, Nes en Hermietensteeg het andere begrensd door Vijgen dam, Dam, Vischsteeg en War moesstraat, en voorts door onteige ning van het met een hoek uit springend gedeelte van de gebouwde eigendommen tusschen Beursstraat en Wai moesstraat. Het eerste blok wordt alsdan vervangen door een kleiner blok, zoodat het voorste gedeelte van het Rokin, den Vijgendam en het voorste gedeelte van de Nes op behoorlijke breedte worden gebracht en tevens de inspringende hoek Vijgendam- Nes vervalt. Het tweede blok wordt vervan gen door een iets grooter, doch meer naar den Dam vooruitgescho ven blok, waardoor ook de grond van het thans ter plaatse bestaande slop en de tegenwoordige Vischsteeg zullen worden ingenomen en de in gang van de Warmoesstraat zal worden verruimd, terwijl evenwijdig aan de huidige Vischsteeg een nieuwe korte straat Van voldoende breedte van den Dam langs het blok naar de Warmoesstraat zal voeren. Ingevolge het aangeboden plan zal de breedte van het Rokin 25, die van den Vijgendam 15 en die van de Vischsteeg 10 nieter be dragen. Wordt de voorgestelde verbete ring geboden door de belangen van het verkeer, uit een oogpunt van bouwkundige regeling ontmoet zij geen bezwaar, zegt de Minister. Gewisselende stukken. De Amsterdamfiche Damhvestie. Bij de Tweede Kamer is inge komen een wetsontwerp tot ver klaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen, noo- dig voor en ten behoeve van de verbieding van een deel van het Rokin, van den Vijgendam, van een deel der Nes, en van een deel der Warmoesstraat, de verbreeding en verlegging van de Vischsteeg en de normaliseering van den Dam te Amsterdam. Volgens deze plannen wordt de gevorderde algemeene en af oende verbetering verkregen dooronteige- Kath. Soc, Actie. Het Diocesaan Comité voor de Kath. Soc. Actie in het Bisdom Haarlem vergaderde op Zondag 29 September te 's Gravenhage. Door den voorzitter werd gewezen op het spoedig tot stand komen van een 'Diocesanen bond van Mid- denstandsvereenigingen in ons Dio cees, waartoe ons Comité nauwelijks een jaar geleden het initiatief nam. Evenwel is oprichting van meerdere plaatselijke middenstands vereeni- gingen gewensclit, en worden plaat selijke comité's uitgenoodigd in deze voortdurend werkzaam te zijn. Besloten werd aan de plaatselijke Comité's voor hunne donateurs (bij dragende meer dan 50 cent per jaar) gratis toe te zenden de vlug schriften en vliegende blaadjes; met de uitreiking daarvan dienen de plaatselijke Comités zich te be lasten. Voor de aanstaande wintercam- pagne kunnen plaatselijke Comités beschikken over één spreker en kan eene keuze worden gedaan uit de navolgende onderwerpen: le de Kath. Soc. Actie; 2e de R. Kath. pers; 3e Het Woningvraagstuk. 4e Het Middenstandsvraagstuk en 5e V olksoutwikkeling. Over de vraag „Is het geoorloofd en wenschelijk om onderafdeelingen een er organisatie air aangesloten vereeniging inde plaatselijkecomités toe te laten ontspon zich eene uit gebreide discussie. Uit de bespre kingen bleek, dat het nimmer de bedoeling geweest was onderdeden eener organisatie als zelfstandige vereenigingeu toe te laiendaar echter de statuten der R. K. S. A. zulks niet verbieden en artikel 3 spreekt van door het Diocesaan Comité erkende ter plaatse geves tigde of op te richten Katholieke vereenigingen, werd besloten den bestaaaden toestand te handhaven. Waar echter bleek dat bij aan sluiting van hoofdvereeniging met onderafdeelingen bij het plaatselijk comité, de bijdrage door de hoofd vereenigingen werd berekend en betaald over het aantal harer leden, verminderd met dat der toegetreden onderafdeelingen,werd zulks in strijd geacht met de bestaande statuten der K. S. A. en met algemeene stemmen het bestuursvoorstel aan- „genomen dat hoofd vei eenigingen „met hare onderafdeelingen ieder „over haar vol ledeutal dejaarlijk- „sche bijdragen van 5 cents per „lid moet betalen." De agenda hiermee afgehandeld zijnde trad als spreker op de heer A. J. H. Engels, die de noodzake lijkheid der Volksontwikkeling be toogde in het belang van Sociale hervormingen, van ons Staatkundig leven, van de Volkswelvaart in het algemeen en van Godsdienst en Ze lelijkheid, en dit op heldere wijze uiteengezet. Ondanks liet vele, zeide spreker, reeds gedaan en inhetleven geroepen voor de ontwikkeling onzer Katholieken, is de belangstelling geringom deze op te wekken dienen practische middelen ter hand genomen, als huisbezoek en het oprichtenvan practische instellingen, waardoor en waarbij onze Katholie ken met raad en daad geholpen kunnen worden. De plaatselijke comité's der K. S. A. kunnen en dienen hierin krachtig voort te gaan en mede te werken. Na een dankwoord van den Voorzitter, met applaus bekrachtigd door de aanwezigen, werd deze vergadering gesloten. Bond van Staatspensionneering. Het bestuur van bovengenoemden Bond wekt landgenooten op, lid te worden ten einde de actie voor het doel krachtig te kunnen voeren. Be minimum-contributie per jaar bedraagt 50 cents, waarvoor boven dien nog het maandblad „DeNeder- landsche Pensioenpartijwordt toe gezonden. Alg. secretaris is de heer A. Voorbrood, lid van den Gemeen teraad te Arnhem. Uit de Rotterdamsche haven. Behalve in het graaubedrijf heelt zich gisteren te Rotterdam ook een staking op andere stoomschepen voorgedaan, doordien een deel van de vaste ploegen van de stuwadoors firma F. Swarttouw den arbeid neer legde. Dit zou wellicht kunnen leiden tot een verdere uitbreiding der beweging, doordien genoemde firma bij de stuwadoorsvereeniging is aangesloten, welke haar dus te steunen heeft met ploegen werkvolk. Dit zou het sein kunnen worden voor andereu om zich solidair te verklaren, te meer waar de firma Swarttouw onmiddellijk maatrege len nam om haar vaste corps aan te vullen. De aanmeldingen uit de provin cie zijn legio. 'Diocesane vakorganisatie. De besturen van de R.-K. Arb. Vereenigingen in Twenthe zullen te Hengeloo een vergadering hou den, om te komen tot een diocesane vakorganisatie in 't aartsbisdom Utreclitr Juist tegen deze organisatie richt te zich de strijd van v le der R. K. Arb. Vereenigingen, die daar door heden hun lidmaatschap heb ben opgezegd, om lid van „Unitas" te kunnen blijven. Het vraagstuk der vervroegde winkelsluiting. Naar wij uit goede bron verne- med, zal door een aantal Amster- damsche grootwinkeliers in heta.s. najaar een actie op touw worden gezet, om tot een onderlinge rege ling te geraken betreffende den werktijd van hunne personeelen. Bedoeling is, den arbeidstijd van de bedienden vast te stellen en hun bij overwerk extra en verhoogd loon uit te keeren. Men hoopt zoo langs den weg van het particulier initiatief een regeling tot stand te brengen, die door de regeering gemakkelijk tot een wettelijke kan worden gemaakt, terwijl door beperking van den dik werf overmatigen arbeidstijd van bedienden in winkels en magazijnen wordt voorkomen, dat in de be- drijfsvrijheid van lien, die zonder personeel zaken doen, wordt inbe grepen. Hetgeen bij gedwongen winkelsluiting het geval zou zijn. (Tel.l SCHOTEN. Zulke bengels! Zon dagmorgen werd een juffrouw in de Generaal-Cronjestraat het slachtoffer der baldadigheid van een paar jon gens, die daar aan het gooien waren met brandende lucifers. Een der projectielen kwam op de blouse van de juffrouw terecht, waarin een vrij groot gat brandde! Bestrating. Men is hier be gonnen met het bestraten van het plein, dat in het verlengde der Gene raal Cronjestraat gelegen is. AERDENHOUT. Liefhebbers genoeg! Tot particulier nachtwaker alhier gedurende de wintermaanden is aangesteld de heer O. Neijssel, tijde lijk agent van politie alhier. Voor deze betrekking hadden zich niet minder dan 280 sollicitanten aangemeld. BLOEMENDAAL. Personalia. De heer A. C. E. van Sluis, alhier, is te Bingen bevorderd tot werktuig kundig ingenieur. BLOEMENDAAL. A g eu d a v an de Raadsvergadering op Douder- dag 3 October 's avonds half acht 3. Ingekomen stukken, 2. grati ficatie F. G. van Gulick, 3. vast stelling der voorwaarden van de KennemerElectriciteitMaatschappij. A 1w e e r een auto ongeluk! Gistermiddag omstreeks drie uur, had een ongeluk plaats, dat erger gevolgen had kunnen hebben. De auto van den heer Bw. alhier kwam aangereden over den Bloeraendaal- schenweg en juist op het oogenblik dat de hoek hij de kerk gepas seerd zou worden kwam uit een zijstraat de heer W. per rijwiel aangereden en raakte de automobiel. Het rijwiel van den heer W. was totaal verbrijzeld en wonder boven wonder kwam hijzelf met den schrik vrij. Naar wij vernemen zal de heer B. de geleden schade vergoeden. VELSEN. Nog meer inbraken. In de woning der familie v. Kralin gen tegenover het hotel de Prins aan den Velserstraatweg, is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken. Behalve eenige zilveren voorwerpen zijn nog ontvreemd 35 gulden specie, een abonnement op de H. IJ. S. M. en eenige spoorkaartjes 2e klasse. Van de daders natuurlijk alweer geen spoor! IJMUIDEN. Personalia. De klerk der posterijen en telegrafie le klas, de heer A. H. J. M. Schellekens is overgeplaatst naar Amersfoort. De heer T. Smit is als zoodanige van Heerenveen naar hier overgeplaatst. EGMONi )-BINNEN. K r us v e r- bond. Zondagavond vergaderde het Kruisverbond St. Bernardus in het St. Vincentiusgehouw te Rinue- gom. De voorzitter opende de bij eenkomst en heette all.n hartelijk welkom. Hierna besprak hij uitvoe rig het Gothenburger stelsel. De secretaris las de notulen en bracht, als afgevaardigde naar het Nij- meegsch drankbestrijderscongres verslag uit van een gedeelte van het verhandelde op dat congres, llij zal op de eerstvolgende ver gaderingen met verslaggeven voort gaan, daar het verhandelde te Nijmegen stof in overvloed oplevert voor tal van vergaderingen onzer vereeniging. Hierna werd de agenda der a. s. Algemeene vergadering van den Bond van drankbestrijders vereenigingen in ons bisdom te houden op 27 October a. s. te Haar lem besproken. Als afgevaardigde werd benoemd, de heer J.M. Schelle kens, die zijne benoeming aannam. Bij de rondvraag vroeg de heer C. de Goede, hoe het met de Ma ria-vereeniging stond en waarom een paar leden, die voortdurend het reglement overtraden nog langer als lid gehandhaafd werden. Na eenige discussie werd besloten de leden der M. V; zelf te laten ver gaderen om te beproeven, of dat kan. Verder deelde de voorzitter den heer de Goede mede, dat de beide reglementovertreders reeds geroyeerd waren. Na een opwek-/ kend woord werd de vergadering met gebed gesloten. WIMMENUM. Harddraverij. Ter gelegenheid van de Wimme- numerkermis werd Zondag j.l. een harddraverij gehouden, welke be gunstigd door het prachtigste weer, uitstekend slaagde. De prijs werd behaald door het paard van den heer N. Meyme, berijder de heer P. Meyne, de eerste premie door het paard van den heer J. Leijen, berijder C. de Waard en de tweede premie door het tweede paard van den heer N. Meyne, berijder de heer P. Meyne. ALKMAAR. Bebouwing van gronden. De heer J. Willems, notaris te Haarlem, had 17 Aug. jl. een adres aan den raad gezonden, waarin hij verzoekt goed te keuren het door hem ingezonden plan tot bebouwing van gronden ten westen van de Nieuwpoortslaan aan Lan- gelaan en Zuidersloot. B. en W. stellen voor, bij her haling op dit adres afwijzend te beschikken. De heer mr. A. P. H. de Lange had 23 Aug. jl. een adres aan den raad gezonden. om goedkeuring van hetop zich zelf staand-plan van bebouwing van het terrein tusschen Emnmstraat, Toussait- straat, Prins Hendrikstraat enNieu w- landersingel. B. en W. stellen voor, a in mr. de Lange te berichten, dat de raad niet genegen is, om in afwachting der vaststelling van het plan van uitbreiding der gemeente, opnieuw een gedeeltelijk uitbreidingsplan in overweging te nemen. (A. ALKMAAR. Een j u b i 1 Maan dag hei-dacht de heer M. Schenke, Mindenstraat 22, den dag, waarop hij 40 jaren geleden in dienst trad bij de firma P. J. C. Nierop, meubelfabrikanten alhier. Een zeldzaamheid tegenwoordig, en wel een bewijs van goede verstand houding tusschen patroon en werk manDe heeren Nierop boden den jubilaris een geschenk onder couvert aan eu wenschten hem in harte lijke woorden geluk. Ook van an dere zijden ontvingen de jubilaris en zijn familie zeer veel bewijzen van belangstelling. BENNEBROEK. Een flinke op ruiming. Naar wij vernemen, heeft de heer .T. ;H. Willink van Bennebroek een aantal arbeiderswoningen aan den weg naar de Glip aangekocht om ze te laten afbreken en den grond bij zijn landgoed „Huis te Bennebroek" te trekken. Met de misère der voortdurende vervuilende sloot zal het nu ook wel uit zijn. En dat dit gedeelte onzer gemeente door deze opruiming zeer verfraaid zal worden, staat vast i BENNEBROEK. Nat. Militie. De loting voor de Nat. Militie voor deze gemeente zal plaats hebben op den 22sten vau deze maand en niet op 23 zooals eerst werd vermeld. Aan deze loting wol dt door 15 jongelingen deelgenomen. HILLEGOM.Hol 1 an dsch. BI oem- kweekersge noot schap. Deze vereeniging zal hier dezen winter eenige lezingen doen houden met betrekking tot de bollencultuur. Een ernstig ongeluk! Zondagmorgen onder de Hoogmis deed zich alhier een droevig on geval voor. Het 15 jarig dochtertje van B. Philippo kreeg onder de predikatie een toeval, waarbij liet arrne kind zoodanig met het hoofd op de steenen viel, dat men voor het behoud van haar leven vreest. LISSE. T u i n b o u w c u r su s. Door de heeren Beumer, hoofd der O. L. School enGuikers, onderwijzer der Par. Jongensschool is hier een Tuinbouweur.-us opgericht. De eer ste lessen zullen lieden gegeven worden." SASSENHEIM. Het eerste gas. Dezer dagen brandde bij den beer Schipper in „Het Bruine Paard" het eerste gas. Dat liet veel bekijks had, behoeft geen betoog. De straat verlichting zal Woensdagavond in werking gesteld worden. WARMOND. Blijk van waar deer in g. Aan den heer A. v. d. Wilk, oud-raadslid, is Zaterdag, mede namens den raad, een prachtige fau teuil als bewijs van achting en sym pathie aangeboden. De heer v. d. Wilk was door deze aangename verrassing zeer getroffen en aanvaardde het geschenk gaarne. H A A RLEMMERMEER. M a- n oeuvre?. De manoeuvres te Hoofddorp en omstreken mogen goed geslaagd heeten. Door het prachtige weder was er 's avonds vele belangstelling aan den genie- dijk en aan de geniesluis, vooral Douderdagavond. Het was waarlijk een mooi gezicht, wanneer vanaf den Sloterweg en vanuit liet fort te Hoofddorp vuurpijlen werden afgestoken, zoodat men de men- schen die tusschen den Sloterweg en de Hoofd vaart langs den dijk lie pen, zeer duidelijk kon zien wan delen, tevens was het een indruk wekkend gehoor, wanneer men vanuit Hoofddorp, vanuit den Slo terweg, Aalsmeer- en Kudelstaart de kanonnen hoorde bulderen. Het geheel vormde werkelijk een oor- logstooneel, wanneer men alles gadesloeg! Men zag vuurpijlen in de lucht, die 't door den kruitdamp bedekte terrein verlichtten, van verre en van nabij hoorde men kanon gebulder en in de tusschenpoozen hoorde men eenige soldaten, die plat op den grond aan een telefoon toestel lagen, met anderen uit Aals meer en Sloterweg sprekend. Vrijdagavond werd door een kolonel en eenige luitenants den soldaten in café „de Beurs" een vroolijk avondje aangeboden, omdat alles zoo uitermate best geslaagd was. Bietenrooien? Maandag morgen, wilden verscheidene land bouwers in de Haarlemmermeer beginnen met bietenrooien, doch de bieten zitten vanwege de lang durige droogte zoo vast in den grond, dat de rooiers het lof eraf trekken, doch de bieten zelferniet uit kunnen krijgen. Een Hinke re genbui, die hieraan een einde zou maken, en ook liet eenige redmid del is, wordt vurig verlangd. Ook zou het een uitstekende uitkomst zijn, om allen weer van drinkwater te voorzien. Personalia. Onze stadgenoot de heer P. v. d. Kemp is te Bingen bevorderd 'fot electro-technisch ingenieur; de lieer II. C. Asjez, alhier, slaagde aldaar voor het examen van candidaat-werk- tuigkundig ingenieur. De 2e-luit.-k wartiermeester J. H. van Hoorn, benoemd bij het 10e reg. inf., wordt werkzaam gesteld bij de hoofdadministratie van dat korps hier ter stede. De heer J. Hallier Jr., lid van het Haarlemscli Muziekkorps te dezer stede, is geëngageerd bij het orkest van de Fransche Opera in den Haag. Tegen 1 November a.s. is door den heer Thomann, adjunct-inspec teur van politie alhier, eervol ontslag aangevraagd. Naar wij vernemen heeft de heer Henri Pieiage bedankt voor het hem aangeboden directeurschap van het mannenkoor „Proza en Poëzie". Zooals men zich zal herinneren is <le heer Carl Phlippeau, naar aanleiding van het Concours te 's Gravenhage, als directeur van „Proza en Poëzie" afgetreden. Ned. R. Kath. Volksbond. Gisteravond vergaderde de afdeeling Haarlem van den Kath. Volksbond in haar gebouw "St. Bavo". De Voorzitter, de heer W. B. Gus- kens, opende deze met het gebed en heette de talrijk opgekomen leden van harte welkom. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, nam de Voorzitter weder het woord, en installeerde met eenige krachtige woorden een 27 tal nieuwe leden, hen daarbij aansporende om toe te treden tot de vakafdeelingen. De lieer G. P. Hetem, wenschte na mens de geheele vergadering, de af tredende, maar zonder tegencandidaat weder herkozen leden van Hoofdbe stuur geluk zijnde de heeren Guskens, Brom, Klein en Hooij. (applaus). Wegens een lichte ongesteldheid van de Secretaris van de Commissie ter beoordeeling van de prijsvraag, bracht de WelEerw. Adviseur verslag uit over het rapport. De Voorzitter bracht namens de ge heele vergadering een woord van dank aan de rapporteurs, en deelde mede dat dit rapport zal gedrukt worden en aan de vakafdeelingen zal worden toe gezonden en verder in de bibliotheek zal worden geplaatst. De prijswinners waren de volgende heeren: le prijs: de heer A. II. Smulders, onder het motto: „Als de eene hand de andere waseht zijn beide schoon" 2e prijsde heer F. G. C. Hooij, onder het moto„Rust Roest" 3e prijs: de lieer J. Jansen, lid van het metaalbewerkersgilde „St. Floy" onder het motto„Morgenstond". Met een toepasselijk woord werden de prijzen door den Voorzitter over handigd. Na verzocht te hebben om toetreding tot de Commissie „Eerbied in Gods Huis" en medegedeeld te hebben dat op 5 Oct. de Bibliotheek weder wordt geopend, en tevens een paar leden te hebben opgeroepen om den bibliothe caris te assisteeren bij het uitreiken der boeken, deelde de voorzitter mede dat op 13 October een H. Mis zal worden opgedragen ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Spaar kas „St. Antonius van Padua", waarbij spr. een woord van hartelijken dank richtte aan het bestuur der Spaarbank. De heer Smulders bracht hierna verslag uit over het Kath. Soc. Con gres te 's Hertogenbosch, waarna de Voorzitter mededeelde, dat de jaarfees ten dit jaar zullen plaats hebben op 27 Oct3, 6 en 10 Nov. a. s. Hierna ging men over tot Statuten- herziening. De heer Klein 2e Secretaris deed verslag van de gehouden algemeene bestuursvergadering waarop dit punt ook reeds ter sprake was gebracht. Nadat de heer G. P. Hetuni hulde had gebracht aan het Hoofdbestuur voor de gehouden prijsvraag en nog eenige huishoudelijke zaken waren af gedaan, sloot de voorzitter de zeer ge animeerde vergadering met gebed, met dank aan de leden voor hun trouwe opkomst. Onzegroente n teelt. Gisteren is alhier door C. en J. 1'. van Kessel, wonende Olyslagerslaan 44, nog een mooie bezending jonge doperwten aan de groenlenmarkt gebracht. Ze zijn opgekocht door Dirk Groenendaal, Breestraat alhier. De „Pensioenvereeniging". Deze vereeniging hield gisteren hare jaarvergadering te Utrecht, waarbij 22 van de 31 afdeelingen vertegen woordigd waren. Onze stadgenoot, de beer L. J.U. Poppe, werd bij acclamatie tot be stuurslid herkozen. De Haarlemsche afdeeling had eene motie ingediend, behelzende het verzoek de bijdragen voor eigen pensioen af te schaften en invoering van ou lerdomspensioeu op een la - paalden leeftijd. Deze motie, uitvoerig toegelicht door den Haarlemschen afgevaar digde, werd verworpen. Al te vroeg aan 't zwerven! Een joggie van een jaar of zes, op den Heerensingel wonende, was gis teren 't ouderlijk dak ontvlucht! Hij had een kom melk omgegooid en z'n moeder, vrouw B., die niet op haar mondje is gevallen, bad hem met een pak slaag gedreigd! Daarvan was de kleine vent zoo geschrokken, dat bij de wijde wereld ingingen te Bloemendaal vond hem de politie zwervende, en bui lende en hongerig Door de goede zorgen der Bloe- mendaalsclie politiemannen werd 't knaapje per electrische tram naar huis toe gebracht. Een onderzoek ingesteld. In verband met de door ons ver melde inbraak in een villa te Velseu, waar Zondagnacht zilveren voorwerpen en geld was ontvreemd, waren liier gisteren de Inspecteur van Politie en een gemeenteveld wachter van Velsen om huiszoeking- te doen bij de bekende sujetten Booms en Stiphout, die beiden ver dacht worden daarvan, doch totnog toe zonder eenig resultaat. Dien zal bet opbreken. Hetgeen we in ons vorig nummer meldden als den agent van Politie van Broekhoven overkomen te zijn op de Botermarkt, heeft gisteren avond weer de agent van Politie Ennik ondervonden bij een vecht partij in de Groote Houtstraathij werd achterover gegooid op den grond en verraderlijk aangevallen. Maar nn zal de dader, zekere W. uit het Schoterkwartier, bepaald zijn straf niet ontloopen, want het feit is gezien door een rechercheur die W. kende. Deze koos, toen hij achtervolgd werd, het hazenpad. Hinderwet. Door B. en W. is aan C. G. Ebeli vergunning verleend tol oprichting eener smederij aan de Pa- pentorenvest 14. Garnizoensberichten. Het detachement van het 10e regi ment infanterie, onder bevel van den kapitein J. Trimpe, dat sedert 15 Augustus jl. in de legerplaats bij Zeist belast is geweest met het op slaan en weder afbreken van het kamp, keert morgen weder in het garnizoen alhier terug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2