Sociale Berichten Uit den Omtrek STADSNIEUWS. t\ rnpl .oiingen, verharde wegen 0 r/., o:n dc schelp te doen breken. Lm mossel visscher verhaalde ons, da' con zware steen, welke gediend bad als anker bij de betonning, op 1 n zandplaat lag in een der breede /Wnwsohe mondingen en dat hij go rui men tijd bemerkte, wanneer bij op zijn inosselperceelen vertoefde, dat één kraai altijd op dien steen te vinlen was, verre van den wal. Wat deed deze daar alleen, te meer waar die vogels gemeenlijk in lieele 1 roepen leven? Het raadsel werd bom opgelost toen bij in de nabij beid rp de zandplaat kwam. Dui zenden en nog eens duizenden ledige o-selscbolj en bewezen dat die groote steen voor die kraai diende als „mossclkraker." De visscber kon lie' niet over zich krijgen die ilimmerd te dooden. Een dynamietfabriek. Door een consortium zijn te Grob heilvorst (L.) terreinen aangekocht, om na verkregen goedkeuring een dynamietfabriek op te richten. De valsche muuters te A m sterdam. Toen eenige maan den geleden de inspecteur van po litie I. J. Hulseboom te Amsterdam het onderzoek in deze zaak in alle stilte begon en met zooveel kracht doorzette, dat zich thans leeds vele bewijsstukken in handen der justitie bevinden, vernam bij dat Hendrik Cornelissen eenigen tijd geleden in een dronken bui aan de deur van zijn perceel 129 staande, een val- schen rijksdaalder uit zijn zak bad gehaald en tot de buren zou heb ben gezegddat ding deugt niet. Hierop boog hij bet doormidden en wierp het in den Voorburgwal, met de bedreiging dat hij iedereen zou vermoorden die er een woord over repte. Gisterenmorgen is onder leiding van den rechercheur Visser de Voor burgwal voor het perceel afgedregd, doch zonder eenig resultaat. De politie heeft echter grond tot het vermoeden, dat zich in de gracht, behalve de bewuste rijksdaalder, nog tal van valscke guldens bevin den, daar bij het onderzoek ten huize van Cornelissen geen enkel valscli muntstuk gevouden is. Hij een winkelier in de Stoofsteeg is door iemand, wiens signalement overeenkomt inet dat van Hendrik Cornelissen, indertijd een valsche i ijksdaalder in betaling gegeven. Cornelissen moet, hangende bet on derzoek van den heer Hulseboom, de lucht gekregen hebbeD dat men naar hem zocht en bekend was met zijn misdadig bedrijf. Daarom ver moedt men dat er valscli geld in de gracht gevonden zal worden. In privaten, onder de vloereu, tusschen de naden der zoldering, kortom op alle plaatsen welke bij een huis zoeking bij een valsche munter duch tig worden onderzocht was geen spoor van valsch geld te vinden. De politie ondervindt nogal last van menschen, die den man met en zonder valscbeu baard meenen gezien te hebben, doch die ten slotte steeds afschrikken voor het afleg gen van de besliste verklaring. Een offervan dendrank. Zaterdagavond is te Rotterdam, na afloop eener jachtpartij, een der wllddragers, een overigens zeer op passende jonge man, tengevolge van overmatig gebruik van sterken drank overleden. Een laffe aanranding Men meldt uit Oudenbosch: Zekere Dixtus, uit Standdaarbui- tc-n, welke kermis bad gehouden in Etten, kwam per fiets naar huis. Jn de Kruisstraat werd hij door eenige personen, die uit een her berg kwamen, onverwachts aange vallen. Hij kreeg oen 5 tal messteken in den rug en viel voor doodneer, waarna de laffe aanranders de vlucht namen. Later werd hij door eenige voorbijgangers opgenomen en in een herberg gebracht, van waar hij met de laatste tram naar bier werd vervoerd en naar het gasthuis gebracht Eene woud in den hals toegebracht, is levensge vaarlijk. Eene tram botsing. Zater dag namiddag had nabij Borculo aan de balte Beekvliet der G. O. S. M. Borculo-Deventer een vrij i: n.stig ongeluk plaats, dat echter nog goed afliep. Een goederentram, komende van de richting Barchem, kwam even voorbij genoemde halte in botsing met de van uit Borculo komende personentraui. Een dame die zich in de eerste klasse bevond, weid na een kwar tier uit haar netelige positie verlost: haar arm bleek op twee plaatsen gebroken. De tvveede-klas-passagierr konden door bet stuk trappen der ruiten met een paar onbeduidende schrammen vrij komen. Conducteurs en machinisten bekwamen weinig letsel. Een nader onderzotk zal uitrar» ken wie in deze schuld heeft. De muterieële schade is nogal aanzien lijk. Typhus. In de dorpen Bo- venkarspel en Grootebroek (in de Streek') komen weer herhaaldelijk typhusgevallen voor. De ouderschei- pene poldervaarten zijn daar dan ook in liooge mate verontreinigd door greote hoeveelheden koolbla deren, welke in half verganen toe stand een ondragelijken stank ver spreiden. Dood op liaar stoel. In eene woning aan de Van der Duijn- straat te 'sGravenhage is gisteren de bewoonster, de 67 jarige alleen wonende weduwe P., dood op haar stoel gevonden. Het had de aan dacht getrokken van personen, die van de straat door de ramen in de wi ning (een benedenhuis) hadden gekeken, dat de vrouw onbeweeg lijk in een ongewone houding op den stoel zat. De familie en de po litie werden hiervan door de huren in kennis gesteld, en hij onderzoek bleek, dat de vrouw was gestikt, vermoedelijk door gas, dat ontsnapt moet zijn uit de huis van de gas kroon, die was neergeschoven welke buis niet met water was gevuld. J a m m e r 1 ij komgekom en. Te Heerlen (L.) is de landbouwer Th. V., bewoner der pachthoeve Gitsberg, bij aankomst van den trein door het op hol gaan van de paarden op het stationsemplace ment gevallen en heeft van een paard een trap op liet hoofd ge kregen van dien aard, dat hij spoe dig overleed. V. was'67 jaar. Verdronken. Te Heerlen (L.) is een 9 jarig kind in de bas sin op liet terrein der mijn „Oranje Nassau" gevallen en verdronken. Te Dalen is liet eenjarig zoontje van den arbeider K. E., terwijl de moedei even naar de bleek was, voorover in de wasch- tobhe gevallen en verdronken. De tentoonstelling te Amsterdam. De tentoonstelling van ambachts- werktuigen in het Paleis voor volks vlijt te Amsterdam is zonder officieel vertoon gesloten. Kr heerschte den laatsten avond nog een gezellige drukte. Het aantal bezoekers van de ten toonstelling is 123 765. De Belgische afdeeling van de ten toonstelling zal voor het publiek nog zijn opengesteld tot en met Zondag 26 October. Beteugeling van werkeloosheid. De timmerliedenvereeniging „Voor uit"; te Leiden, heeft zich behalve tot de patroons, ook gewend tot den gemeenteraad om de werkloos heid in de bouwvakken tegen te gaan door beperking van den ar'oeids duur' Een goed teeken. Door de firma Gebr. Stork Co., te Hengelo wordt aan haar arbeiders een winstaandeel uitgekeerd van f20.000 tegen f18.000 in het vorige jaar. HALFWEG. Beetwortelen. De campagne aan de fabriek Hol land" is deze week begonnen. Zooals men weet, krijgen de botren die zich bij contract tot eerste levering der bieten verbonden heb ben, eenige percenten extra, omdat die vroege levering hun anders, doordat de bieten niet geheel uit gegroeid zijn en dus niet hun volle gewicht hebben, schade zou veroor zaken. Zoodoende komt voor hen, ofschoon zij minder gewicht aan bieten afle veren, de zaak toch op hetzelfde neer. SCHOTEN. Naar wij vernemen zulleu de eigenaren van fabrieken in deze gemeente voor eigen reke ning een nachtwecht aanstellen, met liet oog op de vele inbraken, in den laatsten tijd hier gepleegd. Bij den winkelier V. alhier is een valscli kwartje in ontvangst geno men. Men zij dus op zijn hoede, daar men n deze dagen zoo menig maal hoort van valsch* geld, dat in omloop is. ZANDVOORT. Feestcommissie. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering dezer commissie werden de vier aftredende bestuursleden her kozen. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat de uitgaven bij het jongste Koninginnefeest roi-n 18 gul den hooger zijn geweest dan de in komsten. Voor dit te kort zal de re servekas worden aangesproken. SANTPOORT. P e r s o n a 1 i a. De lieer Lodder is aangesteld als chef der bloetnkweekerij van den lieer J. C. Groenewegen aan den Velser- weg. VELSEN. Person a 1 i a. Tot tij delijk onderwijzeres aan school B. is benoemd mej. P. C. Wezel te Schoten, in de plaats van mej. J. Heymet, aan wie om gezondheids redenen lijdelijk verlof is verleend. Nationale militie. De loting zal hier plaats hebben op 10 October in het gebouw der Rijksnormaallessen. Er zijn reeds 33 vrijstellingen. Het was hier Zaterdagavond een heele drukte! Velsen vierde feest ter eere vau de jongste dochter des lieeren J. W. G. Boreel van lloge- landen, die verleden week de bruid is geworden. Te ougeveer acht uur kwam liet bruidspaar per auto op de door een commissie uit Velsers ingeze tenen feestelijk versierde en verlich te buitenplaats „Waterland" aan. Nadat de fanfare vereeniging „Euterpe" zich lustig had doen hooren, werden bruid en brui degom door den heer W. baron van Tuyll van Serooskerken, voor zitter der feestcommissie, hartelijk toegesproken. Een driemaal her haald: „Leve bruid en bruidegom" volgde. De bi uidegom, de heer E. Cremers dankte in welgekozen woorden voor de tot hem en zijn bruid gespro ken woorden, daukte alle voor de betoonde belangstelling en hoopte spoedig te deelen en in de vrien- schap, die zijn aanstaande familie van de Velsers ondervindt. Nadat de eerewijn geschonken was, werd er tot driemaal toe een wandeling door de plaats gemaakt. Behalve de muziek van „Euterpe" nam hieraan ook het bruidspaar met de andere gasten deel, De receptie van Zondagmiddag was druk bezocht. IJMUIDEN. A fs c h u w e 1 ij k. Zater dagmiddag moest hier een dronken bedelares per wagen naar het arres tanten lokaal worden vervoerd. De straatjeugd, ongevoelig als altijd, had haar natuurlijk al tot mikpunt voor haar baldadigheden gemaakt IJMUIDEN. Vischdiefstal. Niet. de stokers, maar vier matrozen en de stuurman van een stoom trawler der Mr. Doggersbank zijn in zake den vischdielstal alhier, on middelijk ontslagen. Voor ruim 27 gulden aan tongen was door hen ontvreemd. Hoe nauwlettend ook wordt toegezien op de te loss n hoeveelheden visch, die vooraf worden opgegeven, komen toch nog geregeld gevallen van ont vreemding voor. Gelukkig heeft men nu tweemaal achtereen de daders ontdekt en zal dit wel eenige schrik verwekken. A KERSLOOT. Personalia. Dinsdag vertrok van hier den jongeheer Petrus Verduin Cz.. naar Zundert (N.-Br.) ten einde zich in den geestelijken staat voor te be reiden en om daar zijne studie te beginnen. H EEMSTEDE. „Door V r i e n d- schap Bloeiende". Voor een vrij talrijke vergadering trad in deze ver eeniging gisteravond op de voorzitter de heer A. v. d. Horst Jr. Deze eerste vergadering in het seizoen was vroe ger uitgeschreven dan gewoöhlijk, omdat gevaar dreigde voor de Katho lieke zaak, daar in deze maand een neutrale Kiesvereeniging zou opge richt worden, waartegen de spr. uit alle macht wilde waarschuwen. Na Frankrijk en Duitschland voor gesteld te hebben als voorbeelden van tweedracht en desorganisatie, en een heid van georganiseerd optreden en de gevolgen hiervan geschetst te heb ben, ging spr. na wat tot de oprich- tinh van de neutrale Kiesvereeniging aanleiding gaf, wie daartoe samen werkten en hoe men de Katholieken trachtte te verschalken,door henook als leden te willen aannemen, waardoor de eenheid, die tot nu toe hier be staan had, groot gevaar zou loopen tot schade van de Katholieke partij. Duidelijk toonde spreker aan, dat in de bestaande Kath. Kiesvereeniging plaats is voor allen en dat iedereen, die wilde daar zijn bezwaren Ier tafel kon brengen en zeker door het bestuur gehoord zal worden. Er aan herinnerende, hoe onze voorvaderen gewerkt hebben om eenheid onder de Katholieken te brengen, een eenheid, w&arvan wij thans nog de vruchten plukken, zegt spr.Katholieken van Heemstede, gaat gij dit werk nu ver nietigen? Gaat gij wat eenmaal met zooveel zorg en moeite is opgebouwd weder omverwerpen? Zult gij de oor zaak zijn, dat het Kath. Heemstede in twee kampen verdeeld wordt? Gaat gij zelf het Kath. Heemslede in de handen van het ongeloof spelen Weet en beseft gij, welke verantwoor ding gij op u laadt? Weet en ziet gij de ge»olgen van uw onkatholieke (laad? Spr. hoopt, dat de Octobermaand, waarin deze vereeniging tot stand moet komen, haar moge zien vallen en wekt allen op medé te werken, ieder in eigen kring, om de oprichting tegen te gaan. Wil men een nieuwe kies vereeniging oprichten, laat anderden kenden dit doen, doch zonder hulp en steun van Katholieken. Katholie ken behooren in de Kath. Kiesver eeniging thuis. Vleit u niet, zoo roept spr. hun toe,'die reeds hunne mede werking aan de oprichting der neu trale vereeniging toezegden, dat ge kunt terugtreden, als de zaken u te erg worden, als gij het kwaad ziet, dat met uwe hulp is gesticht. Thans moet gij het helpen voorkomen, eer u het schrikkelijk woord in de ooren zal klinken: te laat! Te laat zal het klinken, wanneer de Kath. partij ver liezen lijdt; te laat, wanneer door de verkiezinge scheuringen in de Kath. familiën komen: to laat, wanneer de Katholieken van Heemstede door uw toedoen in twee kam pen j worden ver deeld. Luid applaus viel spr. ten deel. Op voorstel van den heer P. Tromp, wel k voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen, zal uit deze lezing een uittreksel gemaakt worden en op ruime schaal onder de Kath. van Heemstede worden verspreid. Met 41 van de 57 stemmen werd nog besloten de uitvoering te geven in het parochiehuis. Personalia. Met ingang van 1 October is van Oldenzaal ver plaatst naar hier de klerk der pos terijen en telegrafie le klasse D. de Vries alhier. De klerk der posterijen telegrafie le klerk A. r. Gelderen alhier is met ingang van denzelfden datum verplaatst naar Amsterdam. HILLEGOM. Veertien liefheb bers hebben zich opgegeven voor deelneming aan den tuinbouwcursus. Inenting. Woensdagmiddag is er in (le openbare lagere school alhier gelegenheid tot kostelooze in- en her- enting. De storm der nacht van Zon dag op Maandag is aan den loos weg III een eikenboom omgewaaid hij hangt half over den weg, het geen voor kinderen hoogst gevaar lijk, en voor rij- en voertuigen zeer lastig is. Het is te hopen dat hij spoedig opgeruimd wordt. SASSENHEIM. Personalia. De klerk der posterijen en telegrapfie le klasse L. F. Steenhouwer alhier is met inging van 1 October van hier verplaatst naar IJsselmonde. WARMOND. De nieuwe bur- ge mee ster.- Tot burgemeester onzer gemeente is benoemd de heer A. J. Schülvinck. Gemeentezaken. Begrooting 190S. Te laat om ze nog in dit num mer in bijzonderheden over te nemen, ontvingen we li. den middag de rapporten over wat in de 1ste en 2e afdeeling van de Raad over de begrooting is opgemerkt. Morgen dus daarover inerr. We bepalen ons nu tot de mede- deeling dal vooral in de 1ste af deeling krachtig werd aangedrongen op verbeteringen der verkeerswegen, vooral d- toegangswegen tot onze gemeente, terwijl daar ook heel leuk de vraag werd gesteld, hoe 't komt dat de nieuwe gaskachels in de H. B. S aan onderhoud f280 moeten kosten, terwijl 't voorstel tot aanschaffing zeide: „dat ze zoo goed als geen onderhoud vergden In de 3e afdeeling werd vooral het tegenwoordige belastingstelsel afgekeurd in openbare zitting zou er meer van gezegd worden. Overigens is in beide afdeelingen de algemeene iinancieele indruk" niet erg bemoedigend gevouden. Morgen uitvoeriger en meer hier over. De loterij der St. Elisabeths-vereeniging. We hebben er Zaterdag al een hartig woordje over gezegd, over de loterij en tentoonstelling die dooi de ijverige dames der St. Elisabeths vereeniging op zoo smaakvolle en vaardige wijze is ingericht in het Hotel „de Leeuwerik". En we willen er vandaag nog even korte op wijzen, vooral in verband met de avondtentoonstel ling van morgenavond. Zoo'n avond expositie heeft altijd een bijzondere attractie, en terechtEn de dames zorgen ervoor, dat het er gezellig is en prettig, en dat de tentoonstelling nog meer tot haar recht komt dan overdag! We be zelen daarom een bezoek ten warmste aan, zoowel op den dag als des avondsmen ver heugt ermede de ijverige dames die zoo vol opoffering haar moeite en tijd aan dit goede werk besteden, men zal er zichzelf een genoegen door verschaffen, en ten slotte men steunt ermede de waarlijk goede en in alle opzichten aanbevelens waardige zaak 1 Het zilveren jubilé van de St. Mariaschool. Morgen we hebben er reeds mel ding van gemaakt, toen we over het zilveren feest van de vestiging der E. E. Zusters Franciscanessen hier ter stede schreven, zal het vijf-en- twintig jaar geleden zijn, dat de Ma ria school voor meisjes, in de Koning straat, geopend werd. Dat deze heugelijke dag niet onopge merkt zal voorbijgaan, is voor eenieder duidelijk. Daarvoor klopt het hart van ouders, oud-leerlingen en kinde ren te warm voor deze inrichting van onderwijs, te warm ook voor de li. E. Zusters Franciscanessen, onder wier voortrertelijke leiding de Maria-school steeds in liloei en groei blijft toe nemen. 't Is dus een'feestdag morgen voor de kinderen van de Maria-school, een feestdag, dien zij steeds in dank baarheid zullen blijven gedenken! Wel heeft, ter gelegenheid van dit feest, gebrek aan plaatsruimte voor zoovele kinderen aan dn E. E. Zus ters heel wat hoofdbrekens bezorgd. Over een feestzaal beschikt de S'. Mariaschool niet, en de feestviering elders te doen geschieden, stuitte op te vele bezwaren, om daartoe te kun nen besluiten. Maar tóch is het morgen feest voor de kinderen. De Eerw. Overste en Zusters geven hun een feestvoorstelling „brillant en sensationeel" zoomeldt het program, onder leiding en persoonlijk optreden van den wereldberoemden Hof-elit-prestidigitateur Giovanni don Bosco uit Amsterdam. De voorstellingen hebben morgen ochtend en morgenmiddag plaats. Wat zullen dekinderoogen dan schit teren Daar staan nummertjes op het pro gram, die voor zich-zelven ai spreken. „Het ontwaken der bloemen", een lievelingstuk van H. M. de Kpningin. Een vlaggentoer; De kunst om rijk te worden enz. enz., alles te veel om op te sommen. De voorstellingen zijn voor Alle kinderen, behalve die voor de bewaar scholen. Deze kleinen hebben morgen een vrijen dag en vieren overmorgen feest. Zij worden dan in de school ont haald en mogen den ganschen dag naar hartelust spelen en pret maken. Vanavond te 7 uur komteenecom- missie uit oud-leerlingen de Eerw. Overste en Zusters gelukwenschen onder aanbieding naar we hooren van een prachtig cadeau voor de Kapel. Up dit geschenk en de feestviering komen we in ons nummer van mor gen terug. R. K. Kiesvereeniging. Gisterenavond vergaderde in Sint Bavo de R. K. Kiesvereeniging ter bespreking van een vervulling der vacature in de Provinciale Staten. Definitief werd nog geeneandidaat gesteld, daar het bestuur nog, op verzoek der vergadering, eenige onderhandelingen zal voeren. Tri opgewekten geest werd er van ge dachten gewisseld over de a.s. ver kiezing, waarvoor de *voorteekeuen guustig zijn. Na de behandeling van eenige huishoudelijke zaken ging de vergadering uiteen. „De Toekomst." De Staatscourant van heden bevat de statuten van de „Maatschappij tot exploitatie van onroerende goe deren „De roekomst". Het doel van deze Maatschappij het verkrijger door aankoop of inbreng van vaste goederen en het bouwen, administreeren, exploitee- ren, koopen en verkoopen, huren en verhuren 1 an huizeD, gehouwen en gronden. Duur - 29 jaren. Kapi taal f 50,000, verdeeld in 4 seriën, elk van f12,500. De seriën zijn verdeeld in 50 aandeelen, van f 250. Voorloopig wordt de eerste serie uitgegeven, welke geplaatst is. De overige aandeelen zullen binnen 10 jaar na heden moeten geplaatst zijn. Markttooneeltje. De kaasverkooper v. d. W. staat geregeld met z'n stalletje op de Maandagsdie Botermarkt. En als je langs 'in komt, dan reikt hij jegemeeulijk zoo'n plakkie vette zoetemel.sche toe: „overheerlijk, juffrouw!" Moet je niet een half pondje nemen?".... En v.'d. W. maakt dan vaak goede zaken, want er gaat op zoo'n markt heel wat om en 't is er Jantje contantje. Dienzelfden stelregel contant betalen past onze kaasverkooper echter blijkbaar niet toe op ande- rer. Althans, de kleermaker P., die een schuld van zoowat zes gulden te vorderen had van v. d. W. had allang op allerlei manieren gepro beerd, z'n rekening betaald te krijgen maar tot nog toe te vergeefs. Gisteren, op de Markt, zou de kleermaker echter een niet on gebruikelijke list probeeren, om een deel van z'n vordering binnen te krijgen! Door middel van een derde zou hij zoo had ie bedacht bij v. d. W. een flinke portie kaas koopen, en dan zijne rekening in. ruil presenteeren Zoo gezegd, zoo gedaau De derde meneer bestelde de kaas alsof 't voor hem zelf was. Onze kaasverkooper lachte glunder: zoo'n bestelling overkomt je ook niet alle dagenEn hij woog, hij schikte en hij pakte netjes de kaas in, en toen alles klaar was, zei hij„ziezoo meneer, hier is je kaas, kom nou maar met je geld over de brug!" De meneer pakte de kaas aan, voelde in z'n zak enhaalde er een papiertje uil, dat hij aan v. d. W. overhandigde, 't Was een ken nisgeving van den leuken kleer maker, dat de kaas voor bèm was, op aflossing van de zes gulden! Daar had je 't lieve leventje gaande Onze v. d. W. die allesbehalve op z'n mondje is gevallen, veterde den tusschen persoon danig uit «n deze, óók niet mis, gal den kaas boer z'n scheldpartij met woeker- kruit terug! In het kort, 't werd een opstootje van belangTotdal eindelijk een paar agenten van po litie er bij te pas kwamen, die, geen kans ziende om er een eind aan te maken, de twee ruziemakers maar allebei naar 't bureau meenamen. Daar kwam onze kaasverkooper evenwel van een koude kermis thuis; z'n kaas was hij kwijt en hij moest nog drie guldentjes bijpassen, waarna hij de rekening vau den kleermaker P. voor accoord get ee kend kreeg!Geen voordeelige marktdag, maarboontje komt om z'n loontje! De Bioscoopvoorstellingen. Wie van fantastische tafereel en houdt, en wie is daarvan geen lief hebber? kan profiteeren in deze dagen, naar hartelust, zoowel ia liet Brongebouw als in de Kroon. Eiken avond, en ook sommige (lagen 's middags, worden er mooie en tevens vermakelijke voorstellingen op beide plaatsen gegeven. Stierengevechten, watervallen, sport- avonturen enz. wisselen elkander in rijke verscheidenheid en ook nu en dan in bonte kleurenpracht af. Zoowel Nögge.rath in de Kroon, als de 's Gravenhaagsche Bioscope-rnaat- schappij in de Bron vertoonen telkens een fonkelnieuw program, zoodat nie mand, al kent hij ook het gatische program van b.v.Albert frères en Pathé, teleurgesteld naar huis zal gaan. Integendeel, op beide plaatsen, in de Bron en in de Kroon, valt wonder veel te genieten. Men ga maar eens zien en zich overtuigen. Inspectie van de Land weer. Door den kolonel district commandant zal de inspectie over de de verlofgangers der landweer lnt-r ter stede worden gehouden in den Doelen en wel- Op 21. Nov. over de infanterie der lichtingen 1903 en 1904, 22 Nov. die van 1905 en 1906. 25 Nov. over die der artillerie, genie, pontonniers, hospitaal soldaten en administratietroepen der lichtingen 1.903 en 1904, 26 Nov. die vau 1905 en 1906 en op 27 en 28 Nov. respectievelijk infanterie 1907 A tot en met L. M. tot en met Z. en op den 29 d.a.v. lichting 1907 der overige wapens. Bekroond. De lieer 0. Schor- nagel alhier is op.de Internationale Hondeutentoonstelling te Rotter dam voor een kortharigen Si. Bernard met den le prijs in de Nieuwelingsklasse en den 2en prijs in de open klasse bekroond, met zijn Collie behaalde hij een reserve- en 2en prijs. De Schietwedstrijd, te houden door de daarvoor ih aanmerking ko mende jongelieden, die hebben deel genomen aan de schietoefeningen ter verliDoging van 's Landsweerkracht, zal plaats hebben op Woensdag, 16 Oct. a. s. op de Schietbanen te Over- veen en aanvangen om half twee nm. Alsdan zullen ook de Schietbewijzen worden uitgereikt. De lijst van hen die aan den wed strijd mogen deelnemen is ter inzage in het schijvenhuisje; „Delirium tremens." Is er- wat ergers denkbaar? Wegelooven haast van niet! Als het alcoholmis bruik iemand zoover te pakken heeft, dat er delirium ontstaat, rol dan je biezen maar op... Die on gelukkige slachtoffers hooren dan niet mesr in de maatschappij thuis, maar in ziekenhuizen of sanatoria, en als ze Roomsch zijn in sanato rium van het Dr. Ariënsfonds. Gis terennacht trof de politie hier op straat zulk een ongelukkige aau. Het was in het Florapark, waai de man op schrikkeliike wijze stond te schreeuwen en te kermen men dacht minstens aan een vreeselijk ongeluk, aau verwonding, misschien wel aan een moordaanslagMaar op het politiebureau bleek dat de vreeselijke kwaal „delirium tremens" de jene verkrankzinuigheid den ongelukkigen te pakken had Winkeliers, opgepast! Naar wij vernemen zijn in de laatste dagen een 75 tal processen verbaal op gemaakt tegen overtreders derijkwet. Om te beginnen moeten Woensdag 25 October e.k. 27 personen wegens overtreding der ijkwet terecht staan. Eenige honderden guldens moeten dus worden opgelegd en eenige hon derden maten en gewichten moeten weerworden ver verbeurd klaard voor de altijd terugkeerendenalatig heid der winkeliers om hunne maten en gewichten op tijd te laten ijken. Politie-rapport. •Gevonden: 1 postduif, 1 knip mes, 1 taschje met tramkaartje enz., eenig geld, 1 medaillon met por tretten, 1 keeshond. Proces-verhaal opgemaakt wegens verwekken van nachtrumoer. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Horeman-van Wij k z. A. v. Driel-Steen d. H. M. Kruid-Bemer d. C. O. Oroot-v. d. Leer d. H. Hertog-Sieraad z. Overleden: J. van Ek 83j. Zïjl- weg. AGENDA. Woensdag, 8 October. Hotel „de Leeuwerik", van 10half 5, en 's avonds van 710 tentoonstel ling van de prijzen der armenloterij van de St. Elisabethvereeniging. Bron gebouw 's middags 2 u u r en 's avonds 8 uur. 's Gravenhaagsche Bioscope-Maatschappij. Tooneelzaal „D e K r o o n". V- middags 2 uur en avonds 8 uur. Nögge- rath's Royal Bioscope. Lisse. Groote harddraverijen. Zoeterwoude, aan den Hoogerv Rijndijk, voorin. 11 uur, verkooping O Verknopingen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2