BINNENLAND. Sociale Berichten Uit den Omtrek STADSNIEUWS. de „kiesmannen" ten slotte de af gevaardigden kiezen Van die ruim 22 duizend kies mannen behooren er 9055 tot de gematigden en de rechterzijde, 2263 tot de linkerzijde, 1675 tot niet Russische nationale partijen en van 9063 kiesmannen is de politieke richting niet bekend. Nu wordt wel beweerd, dat deze „wilden" verkapte mannen van de linkerzijde zijn, die uit vrees om in moeilijkheden te komen, geen kleur bekennen en dat zal voor een groot deel hunner ook wel waar zijn, maar het blijft dan toch een feit, dat er reeds een aanzienlijk aantal gema tigden en rechtschen gekomen zijn. Dit geldt de tweede serie, van welke men zegt dat ze het meest in oppositie is. Bedenkt men daarbij, dat de ver kiezingen in de eerste serie, die nog gebeuren moeten, slechts bij uit zondering gunstig uitvallen voor de oppositie, dan staat het nu reeds vast-, dat het overwicht sterk naar rech s verschoven zal worden. Wat de regeering niet dan aangenaam kan vinden. Nieuwtjes in drie regels. De koning van België, die te Rochel in Frankrijk verblijft moet ziek zijn. 'n Ern stig voetongemak. heet 't op 't moment. Keizer Frans JosoFs tor stand i3 wat beter dan in de laatste dagen, Hij moet zich evenwel nog zeer ontzien. De rampen, 't zuiden van Frankrijk teisterend, houden niet op. Overal over strooming, watersnood en verwoesting. Het Engel.sche luchtschip „Nulli Secundus" moet nu toch weer niet zoo goed voldoen als eerst wel gezegd werd. Frankrijk gaat een luchtvloot bouwenzes luchtschepen, type-Pa trie, zijn al besteld. In Tokio breidt zich de cholera op onrustbarende wijze uit. Eiken dag ko men er nieuwe sterfgevallen voor. H. M. Marie Christine, koningin- moeder van Spanje, is gisteravond te 'sGravenhage aangekomen, van welke stad zij haar bezoek aan Nederland zal beginnen. De Koningin, die het strikste incognito in acht neemt en dan ook niet officieel ontvangen is, werd aan de Nederlandsche grens te Roosendaal opgewacht door den Spaanschen gezant bij ons Hof in wiens gezelschap zij haar reis voort zette. Tweede Kamerverkiezing. Van de Christelijke zijde is te Framker, te beginnen met gisteren, Woensdagavond, nog een krachtige actie ontwikkeld ten voordeele van de candidatuur Van der Molen. Alle avonden voor de herstem ming den Zondag uitgezonderd - zullen op 3 a 4 verschillende dorpen meetings belegd worden. Op die manier zal in 5 avonden het gansche district bewerkt worden. Onder de sprekers zijn drie leden der Tweede Kamer, n 1. de heeren Schokking, Duymaer van Twisten Talrna, voorts de heeren Oosterbaan, te Zwolle, Huizinga, te Kampen, en de heer Van der Molen zelf. Van de zijde der S. D. A. P. zullen op RÜe meetings debaters present zijn, zoodat er eene actie zal ontstaan, zóó groot als daar nog niet eerder aanschouwd is. Vooral het optreden van dr. Schokking wordt van groote be- teekenis beschouwd, met hem zullen de hoofdmannen der S. D. A. P. in debat treden. Kamerverkiezing te Schiedam. Bij de gisteren gehouden stem ming voor de Tweede Kamer in het district Schiedam werden uitge bracht6137 geldige stemmen.De vol strekte meerderheid was dus 3069 Jhr mr. D. J. de Geer (chr,-hist.) kreeg 2914, de heer H. J. Versteeg (lib.) 1820, dr. J. van Leeuwen (soc.-dem.) 844, de heer A. VV. F. 1 denburg (antir.) 421 eu de heer A. P. Staalman (chr.-dem138 Herstemming dus tusschen de heeren jhr mr. D. J. de Geer en H. J. Versteeg. Bij de algemeene verkiziugen op 16 Juni 1905 werden 6512 geldige stemmen uitgebracht. Toen werd bij eerste stemmen gekozen mr. O J. H. graaf Van Limburg Stirum (chr.-hist.) met 3953 stemmen. De heer M. C. M. de Groot (vrijz -dem.) kreeg 1642, dr J. van Leeuwen (soc.-dem.) 917 stemmen. De herstemming te Franeker. Het Centraal bestuur van Vrij zinnige Kiesvereenigingen in het district Fraueker heeft besloteu bij de aaustaande herstemming de can didatuur Helsdingen te steunen. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besl. is jhr. mr. H. van W. ede, Hurer Jd.yjesteits gezant te Rome, beuoemd tot afgevaardigde der Nederlandsche regeering op de aldaar te honden infornationale bijeenkomst, welke zal beraadslahen over de organisatie van het in art. 181 der Sanitaire Couventio van Parijs van 1908 be loeide interna tionale gezondheidsbureau. Bij Kon, besl. zqn mr. A. H. du Mosch en mr. J. W. Ramaer, beiden oud-Indisch advocaat en procureur benoemd tot leden der Staatscom missie voor de herziening van het Indisch privaat- eu strafrecht. De Stct. bevat de statuten voor den werklieden bond in het bloem bollen- en tuinbouwvak „Dooreen- diacht verbonden" te Noordwijk Binnen en van de vereeniging St. Cyriacns te Hoorn. Verder de ge wijzigde statuten van de onderlinge iudiviöueele risico-vereeniging „de Zaanstreek", thans genaamd: On derlinge Risieo-Vereeniging „de Zaanstreek" te Zaandam. Een vast garnizoen te Roiterdam. Tusschen de regeering en het Rotterd. geraeentebest. worden on derhanderhandelingen gevoerd over het leggen van een vast garnizoen aldaar, ter sterkte van een bataljon infanterie. Door het gemeentebestuur moeten voor de kazerneering reeds zeer aannemelijke voorwaarden zijn aan geboden. Uit de Rotterdamsche haven. Wat verwacht kon worden is gisteren geschiedde vaste werk lieden die we'gerden in de granen te werken, zijn ontslagen, terwijl ook zij die in het geheel niet opkwa men, geacht worden ontslagen te zijn. Het ligt nu in liet voornemen der werkgevers, uit de zoogenaamde Calaudstraters, die zoo lang aan den arbeid zijn geweest, vaste ploegen te formeeren. In verhand daarmede is ook de werving der Calandstraters, die sinds de komst der Duitschei s opgehouden was, weer opengesteld. Gemengde Berichten. Handig aangelegd. De touwslager v. O., te Breda, miste' in den laatsten tijd voortdurend kleine partijtjes hennep. Hij liep meer malen met speurende blikken door zijn touwslagerij, maar ontdekte niets verdachts. Op een keer was de vrouw van een van de knechts aan de werkplaats gekomen met een kinderwagen. Zij zocht haar man eens op met den kleine. Hierin zag de heer v. O. natuurlijk niets verdachtfc. Toen hij echter de vrouw met den kinderwagen herhaaldelijk ontmoette, welke ontmoetingen ge- ijken tred hielden met de verdwij ning van hennep vond de heer v. O. het noodig eens belangstollend naar 't kind te kijken, waarvan zelfs 't gezichtje niet onder het la- ■ntje te voorschijn kwam. Hij sloeg met een vriendelijk glimlachje het lakentje terug en vond... geen kind, maar hennep... S., de knecht, en zijn handige vrouw zijn door de poli', ie aange houden. In de woning van den knecht zijn ondertusseheu nog eeni- je partijtjes hennep in beslag ge nomen. Het „kind" is er de dupe van. Dat wordt nu 's middags niet meer uitgereden. (Bred. Ct.) Aan het verkeerde adres. Aan de politiewacht in de Jan Pietersz. Koenstraat te Utrecht vervoegde zich Maandagavond een 18ja.rige jongen, die naar zijn broer kwam informeeren. Broerlief hield zich inderdaad aan de wacht op, al was het dan ook niet uit vrije ver kiezing. In eeu donker hokje was hem ruimschoots de gelegenheid gegeven in stille afzondering over zijn zonden na te denken. Voor de 18jarige was dit evenwel niet vol doende. Hij wilde zijn broer spreken en wel op staanden voet. Om aan zijn woorden kracht bij te zetten haalde hij een mes voor den dag. Nu was het met het geduld van de aanwezige politie agenten ook ge daan In minder dan geen tijd zag de driftkop zich ontwapend. Om l:ein geheel tot kalmte te brengen, hield men hem bovendien een paar uur opgesloten. Als hij er hiermede afkomt, mag hij nog blij toe zijn. (U. D.) Een portret der Konin gin te Dillenburg. Tijdens het reisseizoen is door dr. W. B. van Staveren in „De Ned", gewezen op het feit, dat ondanks herhaalde beloften van verschillende Neder landsche toeristen, tot dusver, nog steeds een passend portret van de Koningin in den Willemstoren te Dillenburg ontbrak. Dr. Van Staveren vroeg toen hem te helpen geld bijeen te brengen om een goed portret daar ter plaatse te kunnen neerhangen. Deze roep stem ia, naar „De Ned." thans meldt, niet tevergeefs geweest en dank zij der ondervonden mede werking, heeft dr. v. S. thans een portret van de Koningin kunnen doen vervaardigen, dat waardig is bij de afbeelding barer voorouders te Dillenburg een plaats in te nemen. Het portret zal in het laatst deze: week worden opgezonden naar Dillenburg. Diefstal van patroon hulzen. Van een zending geelkoperen palroonliulzen, afkom stig van scherpe en losse patronen, verzonden van Arnhem naar de Hembrug, worden niet minder dan 18,000 stuks vermist. De Arnhemse he bankv e,r- e e n i g i n g. Men meldt uit Arnhem, dat de toestand van mr. K. M. G. de Meijer, dir der Am h..Bank ver eeniging, thans in voorloopige hech tenis, ongerustheid baart. Zijn geest vermogens dreigen gekrenkt te worden. Alles in een uur. In de Dinsdagavond te Medemblik ge houden Gemeenteraadsvergadering, werr.en binnen één uur tijds afge daan: 2 verzoekschriften, om grond in erfpacht te bekomenkennisna me proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger; een verzoek om subsidie; de gemeente- begrooting voor 1908: een besluit tot salaris-verhooging voor de po litie; besluit tot het aangaan van eene geldleening; eene verordening tot heffing van haven- en bruggelden; zes benoemingen voor de instellin gen van weldadigheid. Het ging als van een leiendakje. Alles binnen één uur! Een bakker s-quaestie. Door de gezamenlijke bakkers te Kampen was voor eenige dagen per advertentie bekend gemaakt, dat ze zich genoodzaakt zagen, ten gevolge der voortdurende en be langrijke stijging der meel- en graan prijzen, de rogge- en wittebroods- prijzen te verhoogen. Vele ingeze tenen, vooral de mindere man, waren hierover alles behalve con tent. Maagdag en Dinsdag korfden de bakkers het goed w6teD, dat ze minder brood verkochten: de knechts konden hun bazen boodschappen, dat ze tegen den ouden prijs brood konden brengen, anders maar niet terugkomen. Gisteravond ging de stadsomroeper nog laat door de stad om luide te verkondigen, dat „dei- burgerij van Kampen beleefd verzocht werd voor» loopig geen brood meer van -de bakkers aldaar te nemen, daar zich eenige burgers tot een commissje gevormd hadden, voor de oprichting eeuer bi*. odfabriek." S m a k e 1 ij k s n o e p e n. Op aanwijzing van een burger is in de Egelantiersstraat te Amsterdam een partij van circa 500 K G. suiker werk afgekeurd. Het goedje was in zo ,'n onooglijken toestand en zat vol van afval en vuiligheid, dat- het op de vuilnisbelt thuis behoorde, waarheen het dan ook vervoerd werd. De diefstal in de Passa ge in Den Haag Zondagnacht wijs er eeu vechtpartijtje op den Fluweelen Burgwal in Den Haag tusschen een paar vrouwen en een man. Deze laatste kreeg een klap met een parapluie (hij werd later door de politie verbonden) en riep in zijn woede, dat de vrouwen maar eeus eraan moesten denken wat hij wist vau haar yn den dief stal in de Passage. Of dit nu voor de jaisiitie de aan leiding is geweest, of dat ze qp andere gronden er toe overging, zullen we in 't midden laten. Gis terenochtend om ruim lü uur ver schenen in eens de hoofdinspecteur der recherche, den 1 eer Aaltsz, met den inspecteur .Vogelzang en eenige rechercheurs in het Achterom en lieten dit straatje afzetten. Even later kwamen de rechter van in structie, mr. Van Leeuwen, en de subs.-officier van justitie, mr. Vau Loockeren Campagne, met twee rijksveldwachters en dra bleek dat men 't op perceel no. 97 voorzien had. I at is 'n kroegje van verdacht allooi eu de mannen en vrouwen, die er hun verblijf hebben, staan bij de politie met 'n extra zwarte kool aangeteekend. Daar er geen bel aan huis is en op herhaald kloppen geen gehoor kwam, probeerde men de deur met een breekijzer te forceeren. Dat mislukte. Toen werd het luik van de deur gehaald, eeu ruit ingesla gen, door de opening kroop een agent en spoedig was de haan vrij. Van uok tot Kelder is het huis onderzocht geen plekje, waar men niet snuffelde, doch veel heeft het onderzoek niet opgeleverd, o. a. eenige stellen loopers. Verdronken. In een onbe waakt oogenblik geraakte het 2- jarig zoontje van de familie J. Dinther te Stratum bij Eindhoven in eene achter de ouderlijke woning gelegen sloot, waaruit het even later levenloos werd opgehaald. Slapte. Als tee ken van zeld zame slapte in de bouwvakken en den huizenhandel te Amsterdam wordt medegedeeld aan het Centrum dat in de vorige week een dag is voorbijgegaan, waarop ten hypo theek kantore niet één hypoiheek- acte behandeld is. Dit was nog nooit voorgekomen. Een gr oote s troo tn keteL Gisteren werd voor de firma Gertn Jaunink Zonen te Enschede varf de heeren Gebr. Stork Go. te, Hengelo, aangevoerd een grooie stoomketel ter zwaarte van 25,000 K. G. Het gevaarte werd door 20 paarden getrokken. In de Henge loschestraat, waar nog pas de straat was open geweest, verzakte een der voorraderen vau den wagen, de trein van paarden stond stil en langzaam rolde de kolussus, door het steeds meer verzakken, naar beneden, terechtkomende op een partij kantsteenen, gereed liggende voor nieuwe straten. De neergedaalde 1 licht bal lou. Omtrent den Dinsdagna middag nabij Mijdrecht neergedaal- den luchtballon, deelt men nader aan „de Telegraaf" mede, dat het een militaire luchtballon was, be mand met 2 Belgische genieoflicie- ren en 1 Belgische onderofficier. Volgens hunne mededeelingen wa ren zij om circa half 4 nog op een hoogte geweest van 3000 M. toen plotseling de ballon zéér snel begon te dalen, zonder dat men de oor zaak kon nagaan. Het uitwerpen van ballast hielp niet. Zij kwamen boven het dorp Wilnis te drijven, bang zijnde, in de Wilnissche plas sen terecht te zullen komen, be vorderde zij de daling. Na eerst nog langs het dak van een hofstede in de polder „Groot Mijdrecht" te zijn gestreken, wier pen ze 't anker uit, doch dit pakte liet terstond. Eerst bij de 2e maal gelukte dat, maar toen begon de balion zoo geweldig te slingeren, dat de mand keerde en de 3 ge lukkig zonder zich ernstig te be- zeeren, er uit tuimelden. Per flets kwam onmiddellijk de noodige hulp opdagen cn de ballon na van zijn gas te zijn ontdaan werd opgeborgen. Den boer, wiens bezaaid land, totaal was vertrapt, beloofde men vergoeding der schade, door de Belgische regeering. Do ballon werd door het drietal reizigers naar Amsterdam gebracht vanwaar zij VVoensdagmorgen weder naar Antwerpen zouden vertrekken Het drietal glimlachte, toen werd gevraagd ofze eenkijkje hadden willen nemen van de fortificatiën om Am sterdam. Uit de goot gevallen. Een verversknechtje, te Enkhui zen, de 15 jarige zoon vande weduwe M., viel gisterenmiddag uit de goot van een vrij hoog huis en kwam met het hoofd op de straat terecht. Hij werd terstond per brancard naar het Snouck vau Loosen-ziekenhuis vervoerd, maar er bestaat geen hoop hem in 't leven te behouden. Eeu slim Boertje. Men weet dat tengevolge van de faillisse inenten te Al melo nogal veel deposito's worden opgezegd. Maar vermakelijk is toch, hetgeen door het N. v. d. wordt medegedeeld: Dezer dagen kwam een boertje vau de grenzen bij een bekende bankinstelling in Twente zijn geld terugvragen, er met een slim lachje aan toevoegende, dat zijn dochter ging trouwen. De kassier telt het geld Voor hem neer en beschouwt de zaak daarmede als afgedaan. Niet alzoo ons boertje: Berg het nu maar weg, mijnheer",zegt hij "'kwou alleen maar eens zien, of 't er nog wel was". En zeer voldaan over zijn ge slaagde list verlaat hij onder veel strijkages het kantoor. Eén ernstig ongeluk. Gisterenmiddag had op de Waal bij Tiel, voor Rossutn, een ernstig ongeluk plaats. Een afvarende sleepboot greep den ankerketting van een daar liggende vischaak. Deze lag ook met een kabel aan den wal vast. De visscber V. van Lage Zwaluwe wilde dezen babel vlug losgooien, doch raakte er in verward, waardoor hem het onder been werd afgekneld. Hij is opge nomen in het ziekenhuis te Tiel, waar hem het been bij de knie is afgezet. De Mauve-pomp te Laren Men schijnt deze pomp te Laren maar niet met rust te kunnen laten. Thans is een der slurven met koperen plaat en beker afgerukt en ont vreemd. E r g e 1 ij k e baldadighe den. Hedennacht waren vier per sonen uit Tilburg op den Bosschen- weg aan het uitvoeren van allerlei baldadigheid aan de woningen langs den weg. Juist passeerde daar de beruchte T., en meeneude, dat ook zijne woning het ontgelden moest maande hij hen tot kalmte aan. Daarop vielen de onverlaten hem met messen aan en brachten hem vier steken in den rug toe. Onmid dellijk werd dr. Verhoeven uit Ooisterwijk ontboden, die T., die veel bloed verloren had, verbond. De wonden zijn, hoewel niet levens gevaarlijk, ernstig. De marechau- sée's doen ijverige nasporingen Daar de daders. Middenstandscongres. Verschenen is het stenographisch verslag van het middenstandscon gres, op 17 en 18 Juli te Nijme gen gehouden. In afwijking van vroeger werd dit verslag in eigen beheer door den Bond uitgegeven, en door den heer J. S. Meuwsen naar stenogra- phische gegevens' bewerkt. Het bevat, behalve de statuten en huishoudelijk reglement van den Bond, een volledige lijst der aangesloten vereenigingen Uit een alphabetische naamlijst der redenaars blijkt, dat door 41 personen aan de debatten is deel genomen. Nationaal Vakvereenigingscongres. Zondagmiddag 12 uur vergaderen in het Josefhuis te Utrecht de be sturen der Nederlarrdsche vakseere- tariaten, vakbonden en diocesane bonden, ter bespreking van het nationaal vakvereenigingscongres te houden in 1908. HALFWEG. Posterijen. De steeds drukker wordende dienst maakte het noodig, dat hier ter plaatse van het hulpkantoor een postkantoor ge sticht moet worden. Een flink terrein is aangekocht voor 6000 gulden. De bouwkosten worden berekend op 32000 gulden. BLOEMENDAAL. Proces-ver baal. Door den veldwachter J. de Vries alhier is proces-verbaal opge maakt tegen C. v. d. Werff alhier, dien hij op heeterdaad betrapte, ter wijl hij liep te jagen in de duinen van Mevr. Van der Vliet-Borski, zon der dat hij van een jachtacte of ver gunning om te jagen was voorzien. De veldwachter heeft het geweer in beslag genomen. AERDENHOUT. A r beid s onge luk. De stukadoor W. Krayenhage uit Haarlem was hier bezig met het ver plaatsen van een tobbe kalk op een steiger van de in aanbouw zijnde villa Boekenrode, hij knelde daarbij een zijner pulsen, en moest zich zwaar gekneusd onder geneeskundige be handeling stellen. Hij kon voorloo- pig zijn werkzaamheden niet hervat ten. VELSEN. Het nieuwe post kantoor zal vermoedelijk 25000 gulden kosten. Bezwaren betreffende de rooilijn zijn oorzaak geweest dat de vast stelling van liet bouwplan ver traagd is. IJMUIDEN. Posterijen. Het nieuwe postkantoor zal volgens de staatsbegrooting in 1907 klaar komen eu dan 45521 gulden gekost hebben. GASTRICÜM. De broodprijzen. Het protest tegen de verhoogde brood prijzen was zoo ernstig en algemeen, dat met deze week de prijzen weder op den ouden voet werden gebracht. ZAANDAM. Een mooie d a a d. H. M. de Koningin heeft f 50 ge schonken aan een visscher alhier, als bijdrage in de kosten van herstelling van zijn botter, die een poos geleden door een der stoombooten van de Alkmaar Packet aangevaren is. ALKMAAR. De Stct. bevat de nadere overeenkomst betreffende den spoor weg van Egmond aan Zee over Alk maar naar Bergen, tusschen den Staat der Nederlanden en de Stoomtramweg- maatschapijij „Egmond—Alkmaar Bergen", gevestigd te Alkmaar. BEN NEBROEK. Onze biblio theek. Zondag zal de R. K. Lees- bibiiotheek alhier, gevestigd in het gebouw van den R. K. Volksbond weder worden geopend. HILLEGOM. Mond- en klauw zeer. Onder het vee van de landbouwers A. Heemskerk en J. B Faas hebben zich gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan. Geen reclame-zuilen. We moeten ons van het genoegen, dat eeu kleurig volgeplakte recla me zuil heeft, nog spenen. B. en W. van onze gemeente zijn er wel voor, vinden zulke dingen in eeu stad als de onze wel nuttig, achten dat Haarlem toch wel een tikje „Groszstadt" ook in het uiter lijk mag worden, maar de Raad wil er niet aan. „Wat hebben we aan die dingen", zoo zegt dat achtbaar college; als de heeren weten willen, wanneer of er schouwburg is, of hoe laat die of die verkooping begint, wél daar, zijn hier in de stad toch kranten genoeg, en overigens wordt er nog altijd wel hier of daar gebouwd of verbouwd, zoodat de schuttingen je aangewezeu plaats voor reclame! nooit ontbreken. Al zulke overbodige luxe, die d'u vreemdeling maar zouden doen denken ctat Haarlem wereldstad allures wou aannemen, zijn uit den boo/.e voor onzen Raad. En zoo is dan ook het verzoek van de Vereeniging, die 't vreem delingenverkeer bevordert en Haar lem verfraaien wil, op den onwil van den Raad afgestuit. Vreemdelingenverkeer bevorde ren We komen er zonder reclame zuilen tóch wel, vindt de Raad. En Haailem verfraaien? „Wel, ik vind diediigenafschuwelijk"hooren we al een raadslid zeggen. Neen, we houden ons hier aan de overal opgeplakte waarschuwing „Pasop voor zakkenrollers!" alsof Haarlem één groote zakkenrollers- bende was, zooals een onzer plaat selijke bladen deze week op sar castische wijze zeer terecht opmerkte. Met zulke dingen lok je de vreem delingen méér, dan met moderne stadsaankleeding, denkt de Raad ongetwijfeld. We zijn hier secuur, en gaan niet gauw van ons ff propos af. Daar is Haarlem voor bekend, en deze historie bewijst het weer. Of 't echter juist gezien is van den Raad,altijd zoo echt-Haarlemsch te blijven? Dfft verstouten we ons nu eens. hard te betwijfelen! Bond van Schietvereenigingen. Gister had in de bovenzaal der Korenbeurs alhier, de uitreiking- plaats der prijzen, behaald bij den schietwedstrijd van hovengenoemden Bond gehouden 29 September j.l. De voorzitter, de heer J. J, Zee- woldt, te ongeveer half negen de vergadering openend, deelde mede dat de eere-voorzitter, kol. Neeteson, verhinderd was bij de uitreiking der prijzen aanwezig te zijn en herinnerde er aan, dat de Bond ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan veel belangstelling heeft mogen ondervinden. Ook het schieten is bij voorgaande jaren vergeleken, aanmerkelijk vooruitgegaan, zoodat het puntenaantal belangrijk [geste gen was. Pank bracht spreker aan mevr. Visser van Hazerswoude voor haar beschikbaarstellen eener gouden medaille. Zoo ook aan de andere personen en corporaties die even eens zoo vrijgevig waren geweest. Hierna had de uitreiking der prijzen plaats. Allereerst die, door mevr. Visser van Hazerswoude geschonken. De voorzitter der schiet vereen. „Gen. v. Merlen", de heer H. J. Bouman, nam deze in ontvangst en beantwoordde kort de daarbij door den voorzitter gehouden toespraak. Nadat ook onder aangename toe spraken en dankbetuigingen de an dere medailles waren uitgereikt, nam de heer A. Koolhoven, uit Bloemendaal het woord, die den voorzitt' r dank bracht voor alles wat bij gedurende vele jaren voor den bond had gedaan. De heer Zeewoldt bedankte den heer Koolhoven voor diens welwil lende woorden. Hij voegde er aan toe een woord van hulde aan zijne medebestuurders en in het bijzon der aan den volijverigen secretaris, den heer G. W. C. van Essen, die dit jaar zijn grootste steun is ge weest. Hij sprak den wensch uit, dat de heer Van Essen nog vele jareu als secretaris werkzaam zal mogen zijn. Voordat de heer Zeewoldt, die weder naai- 's Gravenhage terug moest keeren, vertrok, nam de heer Van Essen het woord en bedankte de heeren Zeewoldt en Koolhoven voor hunne woorden. Hij betreurde het, dat de heer Zeewoldt niet meer aan het hoof! van den Bond kan blijven staan en verzocht alle aan wezigen een driewerf hoera uit te brengen op den voorzitter, hetgeen met geestdrift geschiedde. De Leer Zeewoldt betuigde aan gedaan zijn dank, drukte de aan wezigen de hand en werd daarop door den ouder-voorzitter en den secretaris uitgeleid. De avond van gisteren zal bij allen die aanwezig waren, nog lang in aangename herinnering blijven. Tegen Zondag 13 Oct. n.s. is eene spoedvergadering uitgeschre ven van de R. K. Kiesvereeniging, alhier. De vergadering wordt g- houden in 't gebouw St. Bavo, Sme- destraat, als punten van behande ling geeft de Agenda aan: Nadere bespreking van de cau- didaatstel'ing voor de verkiezing van een lid voer de Provinciale Staten. Een fiets ongeluk. In het Kleverparkk war tier gebeurde een vrij ernstig fiets-ongeluk. Een fiets rijder kwam uit de Tetterode* traat en wilde met een tamelijk vaartje den hoek nemen naar den Klever parkweg, toen hem plotseling een hond voor de fiets kwam, zoodat de rijder hals over kop van zijn rij wiel vloog en op de straatsteenen terecht kwam met een bloedende wond aan het hoofd. Zoo goed ais buiten kennis werd hij binnenge dragen in den banketbakkerswinkel op den hoek der Tetterodestraat, waar hem vriendelijke zorgen wer den bewezen. R. K. Middenstandsver- eeniging. De afdeeling Haarlem en omstreken van de R. K. Midden- standevereeniging vergadert Maan dag ft.s. in het gebouw „St. Bavo Op de agenda staan de volgen ie punten van bespreking: behandeling van het huishoudelijke reglement, vaststellen van de contributie en rondvraag. De vergadering vangt aan te 8 n r Personalia. Door B, en W. zijn benoemd aan de gemeentelichtfabrieken tot on- Hoog bezoek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2