Bericht. De Begrootings- verslagen. Zaterdagavondpraatjes. BUITENLAND. BINNENLAND. l€iridea*huisve$t 31-33, HaaHem Bureaux van Redactie en Administratie: Inierc. Telefoonnummer 1426. Dit nummer bestaat uit twee bla'den, beneuens de Officiéél e Kerk lijst en het Geïllustreerd Zon dagsblad in 16.paginaJs. Wij brengen in herinnering, dat de abonnementsprijs onzer courant met ingang van 1 October voor de post-abonnés op fl.80 per drie maanden is gebracht. Daarvoor ontvangen zij dan echter het geïllus treerd Zondagsblad, bestaande uit 16 bladzijden, gratis. De prijs van 10 cents per week geldt alleen voor die plaatsen, waai de courant per looper wordt rond gebracht. Intusscken zullen we trachten, zoo spoedig mogelijk op verschil lende plaatsen, waar nog geen agentschap gevestigd is, ook de courant per looper te doen bezorgen. i. Men begrijpt dat we op het oog hebben de verslagen der afdeelingen van onzen gemeenteraad over de Gemeentebegrooting voor 1908, niet die der Tweede Kamer-afdee- lingen over de Staatsbegrooting Die laatste moeten nog komen, en zullen dan stof ter bespreking te over opleveren: de eerste zijn echter óók al zoo'n soort parle- t nnentsverslagen, want de gemeente raad is werkelijk een parlementje in het klein, waarbij de onderwer pen die er behandeld worden, vaak méér de aandacht wekken in onze stad en omstreken, dan de groote wetten die uit den Haag over ons neerdalen. Wij hebben onder het Stedelijk Nieuws deze week de verslagen van Se drie [afdeelingen, waarin de Raad de begrooting heelt behandeld, in hoofdtrekken medegedeeld. We Volgden daarby het otticiëele ver slag, van gemeentewege ons toe gezonden en onthielden ons nog van opmerkingen. In de volgende regelen wenschen We echter eenige beschouwingen hm beste te geven over den inhoud dezer verslagen en onze bemerkingen Srbij te voegen. Niet erg troostvol is het, dat in lWee van de drie afdeelingen van ftüzeu Raad met zooveel woorden, to in de derde onder bedekte ter pen, geklaagd werd over de on kunstige lïnanciëele positie onzer pad. In de eerste afdeeling sprak men 'öVer een „gedrukteu financiëelen feestand",in de tweede werd betoogd l'at het met het oog op dien toe- Hand, noodig is de zuinigheid te betrachten en zag men dien „niet rooskleurig" in, en in de derde afdee ling werden klaarblijkelijk om hetzelfde motief - tegen allerlei verhoogingen en plannen beden kingen vernomer Ongetwijfeld: Haarlem staat er met zijn budget niet erg moot voor. De belastingen zijn zeer hoog, hooger dan in andere sleden van denzelfden omvang en soort, en wat er van gemeentewege gedaan wordt voor de publieke zaak, kan niet halen bij hetgeen andere ge meenten doen. Dat ons belastingstelsel daaren boven niet het ideale is, blijkt wel hieruit, dat zoowel in de eerste als in de tweede afdeeling aangedron gen werd op herziening daarvan. Een gevolg van dien ongunstigen financiëelen toestand is wel, 'da* verbeteringen in het openbaar belang op den achtergrond wor den geschoven of zelfs geheel worden weggecijferd. Om maar1 met een van de be langrijkste te beginnen: de verbe tering onzer verkeerswegen cn der toegangswegen tot de stad. Een poos geleden hebben we in een hoofdartikel op verschillende aanbevelenswaardige en geweuschte verbeteringen van dit slag gewezen tot ons groot genoegen zien we nu, dat in den Raad onze meening vol komen wordt gedeeld. In de eerste afdeeling werd ge wezen op de slechte toegangswegen tot de bruggen over 't Spaarne. en op de onvoldoende toegangen tol de stad (voornamelijk van den kant van Amsterdam en van Schalkwijk). Demping van den Burgwal werd óók noodzakelijkheid genoemd. In de derde afdeeling werd door vele leden demping van de Bake nessergracht bepleit. Men zal zich herinneren dat wij daarop vooral hebben aangedrongen in verband met den geheel onvoldoenden toe stand om geen harder woord te gebruiken! in de Damstraat. De Bakenessergracht toch zou voor het Spaarnedeel onzer stad een zeer geschikten afvoerweg leveren, ter- wyl nu alles door de nauwe Dam straat moet. In de Raadsafdeeling werd het zelfde argument gebezigd, en daarbij nog gevoegd dat de Bakenesser gracht dan allicht ook een nieuwe weg zou kunnen vormen voorde elec- trische tram, die dan daarlangs, in plaats van door de Jansstraat zou loopen. In de eerste afdeeling werd (waar schijnlijk van de zijde des dage- iijkscken bestuurs) opgemerkt dat verbetering van verkeerswegen enz. Vel overwogen was, doch „wegens de kosten prijs gegeven." Een argument om nu maar de zaak te laten zooals ze is, lijkt ons die redeneering allerminst! Zoo ooit, dan is hier een werk dat onder de buitengewone behoort. De uitgaven daarvoor zijn onder de buitengewone te rangschikken en de middelen, daarvoor aan te wijzen, moeten dus uit de buiten- gewone middelen worden gevonden. Niet belastingverhoogingof een nau- wer-aandraaien van de belasting- schroef moet het geld geven dat voor zulke buitengewone openbare werken noodig is, maar de stad is gerechtigd, die kosten te dekken door een leening. De voordeelen die verkeersverbetoring, verruiming der stad en verfraaiing van onze groote verbindingsstraten tusschen de ver schillende stadskwartieren en de buitengemeenten opleveren, zijn niet dadelijk voor het algemeen aan te wijzen, maar laten zich pas op den duur, in den loop der jaren, door een algeineene verbetering in de stedelijke welvaart, gevoelen. Daarom is een verdeeiing over een geheele reeks van jaren van de geldelijke lasten, die zulke ver beteringen met zich medebrengen, ook een volstrekt billijk verlangen, dat op geen wijze beter kan worden vervuld dan door het brengen van de reuten en den aflossingslast op een volgend tijdperk, naar de ge bruikelijke wijze. Wij blijven dus aandringen op verbetering van de toegangswegen tot, en de groote verkeerswegen in onze stad! De ongunstige financieële toestand bracht nog tal van andere opmer kingen en beschouwingen mede dan het hier besprokene. Doch daarover in een volgend artikel. Algemeen Overzicht. De overzichtschrijver wordt er haast verlegen mee, maar vandaag moet hij alweer aankomen met Marokko het allereerst, en wel met het, voor ons althans, meest- iuteressante van dien Europeeschen puzzle de ruzie tusschen Spanje en Frankrijk. De Spaansche heeren mogen zeg gen wat ze willen we hebben gisteren van hun verzoenende praat jes een heel stuk medegedeeld maar er is tusschen Spanje en Frank rijk werkelijk iets gaande. In den grond is liet natuurlijk naijverFrankrijk speelt nu in Marokko de eerste viool, en Spanje dacht vroeger altijd dat Marokko, aan den overkant van de straat van Gibraltar, tot z ij n invloedsfeer be hoorde De Spanjaarden geven dan ook op Frankrijk af, dat de spaanders los vliegen Vooreerst in hun eigen kranten. Een der meest invloedrijke bladen bevatte deze week een artikel, waarin Frankrijk verweten wordt, dat het Marokko behandelt als een persoon lijkon buit. Een samenwerking, vervolgde dit. blad, tusschen beide landen is dan ook niet mogelijk wegens de tegenstrijdige belaDgen. De regeeringen deden daarom maar beter, de afspraak te vernietigen en elk haar eigen weg te gaan 1 Zoo schrijven de Spaansche kran ten. En om verder hun gal te luchten, worden sommige groote Engelsclie bladen er óók voorgespannen, of.... spannen deze zichzelf ervoor. Zoo had b.v. de „Daily Mail" gisteren een artikel, dat voor Frank rijk allesbehalve vleiend was, en waarop we de volgende week nog wel eens terug zullen komen. Neen de verhouding tusschen de beide ordebewaarders in Marokko is niet de ware En dat de Marokkanen ten slotte zelf daarvan zullen profiteeren, is zoo goed als zeker Het F r a n s c h ,e anticlericale „bloc" van socialisten en radicalen spat uiteeu. De socialisten hebben zich verklaard, zooals men weet, voor de antipatriottische theoriën van Hervê c.s., die het anti-mile- tairisme verheerlijkt. De radicalen hebben nu gisteren op hun congres te Nancy het bond genootschap met die socialisten die het met Hervé houden, opgezegd. Ze voelen, de radicale heeren, dat het Franscbe volk in zijn ge heel henzelf zou uitwerpen als ze nog verder gingen op den weg der vaderlaudsloozen. E11 ofschoon radi caal en socialist vooral in Frankrijk al heel weinig verschilt, is nu toch de scheidingslijn in dit opzicht getrokken. Practisch zal dit tengevolge heb ben, dat er wat meer ruzie komt bij gewone gelegenheden dan anders onder de heeren: als hetech'erhet anticlericalisme en de Kerkvervol ging geldt, zullen ze het wel roerend eens blij ven, zooals tot nog toe Nieuwtjes in drie regels. Hofberichteu. Het vertrek van H. M. de Ko ningin-Moeder a.s. Maandag naar Neuwied is bepaald op 8.45 v.m. (Greenwiehtijd.) Van Utrecht reist H. M. ten 10.09 v.m. (Greenwieh tijd) via Arnhem verder door. De aankomst te Neuwied geschiedt dienzelfden dag ten 4.47 n.m. (Mid- den-Europ tijd). Hoog bezoek. De Spaansche infante Isabella heeft tijdens haar incognito-verblijf te 's Gravenhage eenige merkwaar dige instellingen der stad bezocht. De gedelegeerden, de gezant en de leden der legatie van Spanje brachten de hooge verwanten van hun souverein bezoeken in het Hotel des Indes. De troonsopvolgerskwestie. De Surinamer geeft de volgende canard uit The (Weekhr) Argosv van den 31 Augustus Een telegram uit den Haag meldt, dat Koningin Wilhelmina haar Ministers genoodzaakt heeft de Grondwet te wijzigen in dieii zin, dat, als de troon openkomt zonder een directen erfgenaam, een voor loopig bewind van zestien leden zal- worden aangewezen, met het recht een nieuwe dynastie van niet-Duit- schen oorsprong op den troon te brengen of eou Hollandsche Repu bliek te stichten. Men ziet hieruit, wat valsche berichteu er over ons land soms in den vreemde rond loope'n. Men kan er tevens uit leeren, dat in het buitenland de gewichtige kwestie der Nederlandsehe troon opvolging veel belangstelling wekt, méér misschien dan hier te lande, waar men zich op dit punt onver geeflijk laksch en zorgeloos toont. Ilebbe men zich die onversehil ligheid later niet bitter te beklagen L. K. Prov. Staten van Noord-Holland. lu de vacature-P. L. Tak voor de Pröv. Staten vau ons gewest werd gisteren gekozen te Amsterdam de heer J.v.Zutphen(soc.-dem.)met3616 stemmen De heer J. W. Smit (a.-r.) kreeg 1390 eu de heer H. Wert- heim (vrij.-dem.) 2101 stemmen. Raadsverkiezing te Amsterdam. Gisteren is in de vacature Tak (s.-d.) als lid van den Amsterdam- schen gemeenteraad gekozen de uit de dagen der spoorwegstaking wel bekende heer Jan Oudegeest, de lei der van het beruchts „Comité van V erweer. Arbitrage. Naar het „Hbld." verneemt is evenals vroeger in het te 's-Gra- venhage gesloten arbitragelractaat tusschen Italië en de Argentijnsche Republiek, ook in een dergelijk tractaat tusschen Italië en Mexico, dat enkele dagen geleden Is aan gekondigd, de bepaling opgenomen dat in geval partijen het niet eens worden over de benoeming van een derden scheidsrechter, onze Koning in zal worden uitgenoodigd die be noeming te doen. Men verneemt dat H. M. ook deze uitnoodiging zou hebben aan genomen. De Zuid-Amerika-Iijn. I e Tweede Kamer heeft met 39 tegen 23 stemmen aangenomen het wetsontwerp tot vei strekking van een voorschot aan de Zuid-Amerika- lij'n. Gemengde Berichten. Kerkdiefstal. In de R. K. Parochiekerk St. Jan te Rozendaal is gisteren diefstal ontdekt van ver schillende gouden kerksieraden, als gouden h .lsketting van een beeld, kelklepel, pateen en andere kleine voorwerpen. De diefstal schijnt reeds daags te voren te zijn gepleegd, tijdens de kerk open was en er bezoekers waren. Typhus. Te Zuid-Schar- woude heeft de inspecteur van de volksgezondheid de typhus epide misch verklaard. Slootwater mag voor niets meer worden gebezigd. Het aantal lijders neemt nog steeds toe. Gisteren is een jonge vrouw aan de ziekte bezweken. G e v a a r 1 ij k e lui. Op het Haarlemmerplein te Amsterdam werd gisterennacht een veekoopman uit Sloten aangesproken door een hem onbekend man, die hem vroeg hoe laat het was. Op hetzelfde oogenblik kwamen acuter den vee koopman nog twee verdachte per sonen te staan. De eerste trachtte zich van het horloge van den koop man meester te maken. Deze sloeg echter flink van zich af en maakte alarm. Hierop kozen de roovers het hazenjtad. Later in den nacht is het klaverblad bij de Breestraat door een rechercheur aangehouden. Vermoedelijk heeft men hier te doen met de lui, die eenige weken geleden op eenzelfden avond op de Stadhouderskade een kind en daurna een man aanrandden. Het kind hadden zij toen een prop in den mond gestopt om hem het schreeu wen te beletten. Ook toen was het op het horloge gemunt. Een doodslag. Het Par ket uit Arnhem is gisterenmiddag naar Harskap vertrokken tot het instellen van een onderzoek naar een daar gepleegden doodslag. Een gepensionneerd Uost-Indisch militair heelt daar eergisteravond de vrouw van zijn hospes met een bijl gedood en den man mishandeld. De tentoonstelling van ambachtswerktuigen te Am sterdam. De Belgische afdeeling van deze tentoonstelling blijft nog geopend tot en met Maandag 21 October a.s. Het comité van deze afdeeling heeft gemeend gedurende deze verlenging eene buitengewone tentoonstelling daarbij te moeten voegen. Van morgen af zullen nog worden geëxposeerd Belgische, Ba- taafsche en andere kanten, waar onder zich bevinden behalve stukken uit de 19e eeuw, exemplaren uit den tijd van het le en 2e Keizerrijk, een mantille toebehoord hebbende aan Koningin Isabella van Spanje, tafelkleeden bestemd voor Koning Alphons van Spanje enz. Het ge heel vertegenwoordigt, naar het comité meldt, een waarde van f150,000. Een nogal ernstige bran d. In den nacht van Donder dag op Vrijdag werd de. Araster- damsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaandeu brand aan de overzijde van liet IJ. Het vuur bleek te woeden in een tweetal woningen aan den Nieuwendammer- dijk, buiten de gemeente, zoodat de uitgerukte spuiten geen hulp verleenden. In het café van den heer Steckiug was een komfoorlampje omgevallen, waardoor het perceel in een oogen blik in lichtelaaie stond. Ook het XI. \ijy een erbij in een rulle co-vpé. Mijn buurman die lat mix heeft. - Ons Hooin- se.hr vereenrgingsleeen en wat we daarin nog missen. Over omnibus koetsiers en de bestra ting in Haarlem. - Gemeen teraadsleden die 'dij wel eens een kijkje mochten nemen, en een gevaarlijk punt, waar uit kijken onmogelijk is. Onze nieuwe Pastoor en iets, dat ik de Redactie van onze krant heb afgesnoept. ,'da j„ met z'n tienen in eon coupé zit den trein naar Amsterdam, en daar op 't laatste moment nog een dikke ipoinv aan, die er instapt en meereizen zóó'n gevoel is gemak. elijk genoeg il(v°or te stellen, denk ik! Welnu: m'n I ^'Uian, over wien ik het in deze Za- .(j^gavondpraatjes wel eens meer heb s H een eenvoudig Haarlemmer uit 'drgerstand net als de ondergeteeken- \jv®i'telde me dat-ie zóó'n soort van go- Aj,, °ver zich gekregen had, t .en-ie in ij krant (de mau leest natuurlijk de V,, h W e Haarlemse h e als goed mensch) hot hoofdartikel had waarin de oprichting van een ij[Vfc Katholieke vereeniging, in den van „Geloof en Wetenschap," of „Katholiek leven" of andere vereenigin- van dezelfde soort, werd aanbevolen. „Zie-je, zoo zeide hij me, ik zou zoo denken bij me zelf, me lieve mensch, dat we nou toch hier in Haarlem Roomsche vereenigingen genoeg hebben En hij ging me aan 't opsommeneen reeks, die ik hier niet wil herhalen, om dat mijn lezers die zoo goed kennen als ik, maar die respectabel genoeg is! „En nou vraag ik je, zoo besloot mijn buurman, wat moet nog zoo'n vereeni ging hier nog doen?" Ik moet nu eerlijk zeggen, dat ik met m'n gebakken peren zat. Als ik zoo kalmp jes op Vrijdagavond, wanneer de winkel aan kant is en ik nog 'n rustig uurtje heb, voor mijn schrijftafeltje m'n Zaterdag avond praatjes zit in elkaar te dichten, dan gaat het me niet zoo moeilijk 0111 een wederwoord te vinden op de een of andere aanmerking, maar zoo ineens voor de vuist weg iemand mat zetten, die je aanvalt, dilt kan ik alleen maar in mijn winkel of tegenover m'n vrouw! En dus heb ik gezegd „man, oppervlakkig heb je gelijk, maar inden grond van de zaak 1 lieb je 't mis E11 daar heb ik 'itoen bij laten zitten. Maar naderhand viel liet me in, dat mijn buurman toch waarlijk wel wat méér we derwoord verdi nd heeft, en ik geef het nu hier maar, dan kan. een ander er óok wat van opsteken. Want het is ontegen zeggelijk, dat de idéé: „er zijn Uoomsche vereenigingeii genoog in Haarlembij zulk een nieuwe zaak als deze veel kwaad kan doen. Nu ben ik het met die opmerking trou- wens heelcmaa! eens: er zijn wezenlijk Roomsche vereenigingen genoeg in onze stad, en ik zoo haast zeggen: er zijn er te véél! Maar het gaat hier niet om de kwantiteit, het gaat om de kwaliteit! En zie-je, die kwaliteit laat nu juist wel eens wat te wenschen over. Het plaat selijke comité voor de Katholieke Sociale Actie, dat vooral die nieuwe vereeniging, die onze Roomsche krant zoo aanbeval, voorstaat, heeft heel juist niet naar de hoeveelheid, maar naar de kwaliteit ge keken! En het is er niet voor terugge schrikt om er nóg een vereeniging bij te willen voegenmits die maar van hetere kwaliteit worde dau dia er in soortgelijke richting nu zijn. Ik wil nu natuurlijk niets kwaads zeggen van die vereenigingen, maar alles heeft zijn tijd, en de tijd van de Roomsche Eeesveree- j nigi g' b. v. schijnt voorbij te wezen, net zoo goed als die van de o nnibus en van de diligence. Jongens, die omnibuskoet siers waren respectabe.e lui! En de ge pensioneerde die je nu n g ziet, evenzeer als die later op meer moderne vervoer middelen zijn overgegaan, verdienen de grootste achting en de laatste zijn zelfs al héél gewiekste lui, maar daarmede is en blijft 'n omnibus toch een ver ouderd vervoermiddel, zie je! Enfin, ik wil maar zeggen, dat elke tijd z'n eisch heeft, en in dit onderhavige geval komt er nóg wat bij. In onze krant heb ik dat. in 't bewuste hoofd artikel al kort aangestipt gezien: de Roomsche jongelui van een beetje „stand" goeie jongens, maar van Roomsche actie weten ze geen lor! Maandag begint het Spaansche koninspaar zijn Europeesche reis. Ook in ons land zullen ze komen. De uitscheRijksdag komt 22 Nov. weer bijeen. De eerste dagen zijn gewijd aan de kleinere voorstellen. Koning Edward zou, naar uit Londen wordt bericht, plan hebben een visite te gaan afleggen bij den Sultan. 'die moeten zoo'n vereeniging hebben! „Geloof en wetenschap" vereenigd, weten schap op allerhande gebied, onder de vaan onzer H. Kerk, dat is niet alleen een nuttig streven, maar dat geeft een attractie ook, die je niet voorbij moogt. zien. En juist daarom en daarvoor zal zoo'n vereeniging zoo nuttig wezen, en wil ik mijn steentje er graag toe bijdra gen, als ik mag! Maar ik kom daar nog wel eens op teiug, zooals ik trouwens in deze Zaterdagavondpraatjes op zoovéél dingen terug moet komen. Daar heb je bijvoorbeeld, 0111 nu eens heel wat anders bij den kop te vatten, onze Haarlemsche bestrating. M'n geduldige lezers weten, dat ik daarover nogal eeus 'n woordje heb gezegd, en dal ik geklaagd heb van wat-ben-je-me. Maar 't heeft tot dusver nog niet geholpen. Nu, dat is te begrij pen, do machine van 't stadhuis loopt zoo hard niet. 'k Heb evenwel van de week in de krant gelezen dat er in de afdeelingen van den Raad óók danig over de bestrating op verschillende plekken geklaagd is, dat deed me goed 1 Als de heeren van de Raad klagen, dan heeft dat nog wel iets te beteekenen! En ik zie ze dan ook van week nog wel eens de stad rondtrekken; de Zijlstraat hier en daar inspecteeren, den kant van de Langebrug uit 0111 er de nieuwe signaal kastjes te bezichtigen, die daar voor de E.S.M. worden gemaakt, en dan gelyk een '11 oogje te werpen op een Burgwal, die zoo dringend om demping vraagt! Dan zullen we hoogstwaarschijnlijk óók zélf eens een kijkje nemen in t Klever park om daar de opinie der bewoners eens te v agen over een vasten brand weer- en politiepost, en op 't Statenbol- werk, om daar eens een wandelingetje te maken als 't regent. Ik las in onze krant, dat verschillende heeren een be strating aldaar nog onnoodig vonden! Hoe is het ter wereld mogelijk Als het smerig weer is, dan bestaat dat heele Statenbolwerk uit één grooten modderpoel die niet alleen voor de vele bewoners van die wijk-zelve, maar voor iedereen die naar de Maarten van Héemskerkstraat, den Schotersingel of 't Kleverpark moet, de alleronaangenaamste ervaringen geeft 1 Zóó erg is het, dat je niet eens droog voets de Bloemendaatsche tram kunt be reiken ga nu eens 11a! Zoo zie je, dat er ook in den Gemeenteraad wel heeren zitten, die oordeelen, zonder dat ze zélf hun oogen laten gaan. Want wanneer je dèt wèl doet, dan merk je zulke dingen die dringend om verbetering vragen, toch al heel gauw op. Daar is b.v. iets anders, dat ook ver betering behoeft, en dat men maar een paar maal zelf gezien behoeft te hebben, om te weten dat ingrijpen noodzakelijk is. Ik bedoel den gevaarlijken toestand bij de brug, die van 't Kenaupark over do Nieuwe Gracht naar de Kinderhuisvest voert. De tram loopt op die brug op en kel spoor, en door. de dichtbegroeide, met kreupelhout bezette taluds bij de brug, kunnen de bestuurders elkaar niet zien aankomen, zoodat de menschen hier altijd met de grootste voorzichtigheid rijden moeten. Dat is nu wel heel goed, maar dat is ook gevaarlijk. En voetgan gers kunnen daarenboven op en bij deze smalle brug óok niet de tram zien aan komen, zoodat daar vroeg of laat nog eens een ongeluk gebeurt! Om het vrije uitzicht te verzekeren, dient er wat van dichte kreupelhout te worden weggehakt, dat is mijn advies, en ik geloof dat geen enkele wagen voerder van de E.N.E.T. me zal tegen spreken Evenmin als ik trouwens tegen spraak zal uitlokken, wanneer ik den nieuwen pastoor van de Amsterdamsche wijk m'n eerbiedig compliment maakt bij de aanvaarding van zijn herderlijk ambt in de parochie van Sint Jan, wat, □aar onze krant berichtte (en de andere kranten hier in de stad diefden dat be richtje gauw over, zonder dat ze natuur lijk de Nieuwe Ila.arlemscho erbij noemden!) morgen zijn functie zal aan vaarden. Pastoor Piehot krijgt een zwaren werkkring: daar is heel wat te doen in die parochie die een groote arbeiderswijk vooral omvat en zich voortdurend uit breidt. Maar juist in zulke wijken heeft, dunkt me, een priester de meesto vol doening van zijn arbeid, want daar is vooral echte geestdrift voor nzen godsdienst, die warme, tintelende geestdrift die helaas juist bij velen uit de hoogerc standen ver te zoeken is. Dat het werk van pastoor Pichot ge zegend zij en zyn verblijf in Haarlem Mn zegen voor zijn parochie en voor onze stad, dat mag de Roomsche krant van Haarlem hem toch wel toe wenschen, dunkt me, en dieu eersten wensclt snoep ik nu eens netjes aan de Redactie af! 12 October.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 1